Podrażniona i swędząca skóra po kąpieli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-10-09, 11:07   #1
Wioletta
Rozeznanie

SWĘDZĄCE CIAŁKO PO KĄPIELI ?

Wiecie, nie bylo mnie tu troche ale mi sie problemikow nazbieralo?

Najgorszy to swedzace cialo, zwlascza nogi po kapieli.
Juz dwa razy drapalam doslownie do krwi, bolalo, swedzialo szczypalo, plakalam i tak na zmiane [img]icons/icon22.gif[/img]
Najgorsze to jak potem wygladaly: pelno malutkich kropeczek krwistych na calych doslownie udach.
Drapalam chyba juz wszystkim poczawszy od ostrej gabki skonczywszy na grzebianiach, wkladach grzebykowych do suszarko-lokowki.

Czy to moze byc oznaka braku witaminy?
Moze choroby?

Nigdy czegos podobnego nie mialam.
Jak tak dalej pojdzie to kapac i myc sie w ogole nie bede!!!
Mysle nad wizyta u dermatologa,,,

Moze kogos podobne spotkalo?

Wioleta
Wioletta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 11:22   #2
Monikaaleksandra
Raczkowanie

Re: SWĘDZĄCE CIAŁKO PO KĄPIELI ?

Prawdopodobnie Twój pies ma pchły, które w nocy gryzą także ludzi, co wychodzi dopiero po kąpieli rano. Ja miałam taki sam problem, odpchliłam psa i jest spokój.
[img]icons/icon31.gif[/img]
Monikaaleksandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 11:50   #3
Wioletta
Rozeznanie

...tylko ze nie mam pieska
i pchełek tez nie [img]icons/icon28.gif[/img]
w ogole nie mam zwierzatek
Stary 2002-10-09, 13:01   #4
palomino
Zakorzenienie

Nie wiem, bo nie widzę [img]icons/icon7.gif[/img], w jakim stopniu problem dotyczy skóry na całym ciele, ale jeżeli chodzi o nogi to może masz po prostu wrastające włoski (po depilacji)? Przy kąpieli, myciu (zwłaszcza gorącą wodą) rozszerzają się naczynka no i może stąd swędzenie.
Ale jeżeli problem w równym stopniu dotyczy całego ciała to, szczerze mówiąc - nie mam pojęcia. Zostaje lekarz, chyba że ktoś tutaj miał podobny problem jak ty
Stary 2002-10-09, 13:06   #5
guest
Zakorzenienie

Miałam kiedyś podoby problem: przesuszone, swędzące ciało, co było wynikiem jakości wody płynącej z kranu. Wlewałam apteczny płyn Balneum do wanny i przeszło. Może pomoze.
Pozdrawiam
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 13:11   #6
Julia
Przyczajenie

GG do Julia

Ja nogi drapię po kapieli właśnie z powodu wrastających w skórę włosków. Raz miałam uczulenie na płyn do kąpieli - też swędziało, a do krwi to się teraz drapię z powodu powrotu uczulenia na antyperspirant.
Julia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 13:17   #7
guest
Zakorzenienie

CZeść! Moim skromnym zdaniem byc może masz alergię na coś. Ja kiedyś też miałam jak się okazało na składnik gumy, więc uczulały mnie np. niektóre rajstopy.
Stary 2002-10-09, 13:37   #8
Wioletta
Rozeznanie

Re: SWĘDZĄCE CIAŁKO PO KĄPIELI ?dziekuje za odzew!!!

ojej to w sumie powodo moze byc kilka?
tylko ktory prawdziwy: [img]icons/icon21.gif[/img]

no to teraz zabawimy sie w DEDEKTYWA [img]icons/icon28.gif[/img]
bede sie obserowala 24 h na dobe.....
Stary 2002-10-09, 16:31   #9
guest
Zakorzenienie

Oto moja rada.
Mysle, ze Twoje problemy rozwiaze Dermosan. Kupisz go w aptece. Ja miewalam podobne problemy, jednak tylko w zimie i nie byly one tak nasilone. Hmmm (?) Moze to sprawka kaloryferow. [img]icons/icon12.gif[/img] W kazdym razie Dermosan radzi sobie doskonale z wysuszona i swedzaca skora!!!!!!
Stary 2002-10-09, 16:37   #10
olencja
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Miałam kiedyś podobny problem. W zasadzie do dziś nie wiem czym było to spowodowane, ale wydaje mi się że zbytnim przesuszeniem skóry (chociaż zawsze po kąpieli/ prysznicu smaruję się oliwką lub balsamem).
Drapałam się i drapałam (przede wszystkim po łydkach), a któregoś dnia zepsuł mi się prysznic. Ponieważ wynajmowaliśmy mieszkanie i ustaliliśmy z właścicielką, że jest ona informowana o wszystkich naprawach itd. powiedzieliśmy jej o tym. A ona stwierdziła, że wymieni baterię i cuda niewidy w tej łazience wymieniała. Grunt, że przez miesiąc nie mieliśmy prysznica, ani wanny w ogóle. Myłam się w umywalce, a pod prysznic jeździłam do rodziców ale przecież nie codziennie. I jak się skończyły codzienne prysznice to problem też się skończył. I jak do tej pory nie wrócił [img]icons/icon7.gif[/img]
olencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-09, 22:10   #11
guest
Zakorzenienie

Najprawdopodobniej swędzenie jest spowodowane przesuszeniem skóry lub alergią na płyn do kąpieli. Spróbuj kupić specjalny natłuszczający płyn do kąpieli Balneum (jest też wersja zapobiegajaca właśnie swędzeniu).
Stary 2002-10-13, 14:22   #12
*AgneS*
Raczkowanie

Wioletto, ja też tak czasem mam. Po kąpieli mam gdzieniegdzie takie zaczerwienienia, które strasznie swędziały i jestem pewna, że to wina twardej wody, bo nie drapałam ich wcale i szybciutko smarowałam ciałko balsamikiem a po 3 min wszystko znikało. Buziaczki 102
*AgneS* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-13, 17:51   #13
guest
Zakorzenienie

Trzy lata temu pojawił się u mnie podobny problem. Po kąpieli rozdrapywałam skórę, głównie na łydkach, prawie do krwi. Okazało się niestety, że jest to atopowe zapalenie skóry. Mnie uczuliło żarcie (cytrusy), Ciebie pewnie jakiś kosmetyk. Zapewne nie jest to atopowe zapalenie skóry, ale stawiam na alergię. Tak jak dziewczyny radziły proponuję zastosować płyn pod prysznic i do kąpieli Balneum w wersji Intensiv, firmy Hermal (ok. 25 zł w aptekach). Niezbyt ładnie pachnie i raczej się nie pieni, ale pomaga. Co jakiś czas kąpałam się także w wodzie z dodatkiem płynu Oilatum do skóry wrażliwej. Ten preparat róznież łagodzi podrażnienia. Było to zalecenie dermatologa-alergologa, zatem recepta jest wiarygodna. Pozdrawiam serdecznie! [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-10-17, 13:07   #14
Wioletta
Rozeznanie

wiecie co ?
czyba domyslam sie co mnie tak uczulilo, kupilam ost w Biedronce mleczko do czyszczenia wanny, ost skonczylo mi sie.Przez te pare dni po kapieli SWEDZIOŁKI [img]icons/icon28.gif[/img] - jakby reka odjał.Byc moze to bylo to cos [img]icons/icon31.gif[/img]

Poczekam i zobacze co dalej sie bedzie dzialo.
Kupie tez ten plyn ktory polecacie z apteki.

Dzieki PAPA
Stary 2002-10-17, 13:09   #15
Wioletta
Rozeznanie

Re: SWĘDZĄCE CIAŁKO PO KĄPIELI ?dziekuje za odzew.

[img]icons/icon20.gif[/img]
Stary 2002-11-19, 19:41   #16
guest
Zakorzenienie

Ja mam ten sam problem, ale nie znam na to sposobu. [img]icons/icon9.gif[/img]
palomino napisał(a):
> Nie wiem, bo nie widzę [img]icons/icon7.gif[/img], w jakim stopniu problem dotyczy skóry na całym ciele, ale jeżeli chodzi o nogi to może masz po prostu wrastające włoski (po depilacji)? Przy kąpieli, myciu (zwłaszcza gorącą wodą) rozszerzają się naczynka no i może stąd swędzenie.
> Ale jeżeli problem w równym stopniu dotyczy całego ciała to, szczerze mówiąc - nie mam pojęcia. Zostaje lekarz, chyba że ktoś tutaj miał podobny problem jak ty
Stary 2004-07-23, 09:31   #17
anytsuj
Zadomowienie

Podrażniona i swędząca skóra po kąpieli

Czy może mi ktoś powiedzieć co się dzieje z moją skórą : otóż po kąpieli w której myje ciało dobrym żelem nawilżającym myję gąbką lub taką rekawiczką która wogóle nie jest ostra jest delikatna , póżniej smaruje ciało balsamem nawilżajacym i co za parę chwil niemiłosiernie mnie wszysko swędzi ja to drapie skórę mam czerwoną a po 10-15 minutach ustaje. Co to jest ?
anytsuj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 10:15   #18
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6
Re: Pomocy.

Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę. Może to być zarówno woda (niestety w kranach leci taka jaka leci), jaki i żel, jak i balsam, jak i gąbka czy rękawica. To że Cię skóra swedzi to albo efekt podrażnienia (którymś z wyżej wymienionym skadnikiem) lub wysuszenia skóry.

To, że żel jest dobry, bo na przykład jest drogi, albo wszystkie Twoje znajome się nim zachwycają to wcale nie znaczy, ze jest dobry dla Ciebie. Podobnie jest z balsamem (mogą być to kosmetyki np do cery tłustej a Ty np masz suchą).
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 10:19   #19
anytsuj
Zadomowienie

Ale to jest takie potworne uczucie i jesze na dekoldzie są takie czerwone plamy które też zaraz znikają.
anytsuj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 10:31   #20
madziaque
Przyczajenie

Ja mam podobnie jak podróżuję i zmieniam wodę.Na tego typu problem najlepsza jest oliwka Nivea dla dzieci. Stosuję ją w czasie kąpieli i potem nie mam tego efektu swędzeniaPozdrowienia
madziaque jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 10:34   #21
Rena
Zakorzenienie

anytsuj napisał(a):
> Ale to jest takie potworne uczucie i jesze na dekoldzie są takie czerwone plamy które też zaraz znikają.

No to chyba wysuszenie skóry. Przerzuć się na lepiej nawilżające kosmetyki.
Stary 2004-07-23, 10:52   #22
mi.a
Zakorzenienie

mi się wydaje, że podrażniasz sobie skórę podczas kąpieli [może to ta rękawica-pomimo że delikatna, może kąpiesz się w zbyt gorącej wodzie] i jest ona przesuszona i własnie w taki sposób reaguje na nawilżające specyfiki ja mam tak samo z łapami:P rzadko smaruje dłonie kremem i jak mam już mooocno suche i posmaruję kremikiem, to właśnie pieką przez kilkanaście minut i robią się na nich czerwone kropeczki ale później jest już spox należy więc jak najczęściej nawilżać ciałko, dobra będzie do tego oliwka
pozdrawiam

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 11:11   #23
Rossie
Raczkowanie

Ja też tak miałam, jak zaczełam używać jedwabistego balsamu dove to przeszło do tej pory. To pewnie kwestia kosmetyków.
Rossie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 11:12   #24
Rossie
Raczkowanie

Spróbuj też oliwki johnson's baby albo oliwek w sprayu (teraz sie nieco rozpowszechniły) nie polecam tylkol lekkiej oliwkowej mgiełki z Johnson'a : lepi się po niej skóra i okropnie śmierdzi, mi aż sioę słabo robi :|
Rossie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 12:11   #25
EDAK
Raczkowanie

Ja mam niestety to samo - swędzi niemiłosiernie i w dodatku na ramionach robią się czasem łuszczące czerwone plamki. Byłam u dermatologa, powiedział mi, że to niestety od wody i...powinnam się rzadziej myć :-o bez komentarza
Jedyną rzeczą, która pomaga, są wspomniane kosmetyki Dove - mydło (ale kremowe lub z jedwabiem) + balsam. Nic nie swędzi i się nie łuszczy.
EDAK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 12:32   #26
Rena
Zakorzenienie

EDAK napisał(a):
> Ja Byłam u dermatologa, powiedział mi, że to niestety od wody i...powinnam się rzadziej myć :-o bez komentarza

Ha ha świętna profesjonalna porada!! No i pomyśleć, że lekarzem zostaje się po 6 latach studiów i jeszcze kilku latach specjalizacji...

Jeśli chodzi o wodę, to są 2 metody - albo używać przegotowaną wodę i wlewać do wanny (tylko, że to dość męczące tak na codzień) albo zainstalować filtry do wody (to z kolei drogie).

Ja też kiedyś miałam ten problem, że skóra swedziala mnie po kąpieli i był to efekt wysuszenia. Tak jak dziewczyny wyżej pisały świętna jest oliwka j&j (zwłaszcza ta rumiankowa), poza tym dove czy balsamy i żele j&j. Jak skóra się zregeneruje i z czasem nawilży to przestanie swędzieć
Stary 2004-07-23, 23:54   #27
wersta
Zakorzenienie

wiesz ze to moze byc od gabki (rekawicy). tam gromadzi sie mnostwo bakterii, no chyba ze ja myjesz we wrzatku, ktory je zabija.
wersta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 21:38   #28
agatka-a
Zakorzenienie

swędząca skóra

Szukałam w wyszukiwarce, ale nic nie znalazłam, więc pytam
Mój problem to sedząca skóra, głownie na rękach (tu swedzi przeokropnie).
Swędzenie występuje tuż po kąpieli. Jak tylko wyjdę z wanny to zaczyna się... drapie się jak szalona.
Myślałam, ze to wina mydła, ale przedwczoraj zmieniłam i nadal mam ten problem.
Nie wiem czy to wina wody, ale przecież parę mięsięcy temu też sie myłam, a sedzenie nie wystepowało!
Nie wiem co mam robić, bo to wcale nie jest przyjemne.
Moze znacie jakieś antidotum
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 22:04   #29
agusia_85
Zadomowienie

GG do agusia_85
Dot.: Problem ze skórą

Ja się podłączam!!! Też tak mam. Zrezygnowałam już z szorowania skóry rękawicą (bo to po niej tak kropnie swędziało), ale nadal czasem swędzi. I rzeczywiście swędzenie nasila się latem, zimą czegoś takiego nie mam :/ Po użyciu balsamu jest trochę lepiej, ale to nie pomoaga do końca
agusia_85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 22:38   #30
Justy
Zakorzenienie

Dot.: Problem ze skórą

zamień kąpiel na szybszy prysznic a żele/mydła na olejki myjące. np. balneum, oilatum, sebamed, a-derma, ewentualnie Nivea
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości