Dobry krem nawilżający i wzmacniający skórę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-12, 18:43   #1
Słoneczko987
Przyczajenie

Dobry krem nawilżający i wzmacniający skórę

Szukam i szukam... Jest dużo kremów nawilżających,ale żaden mi nie odpowiada mam bardzo odwodnioną skórę i strasznie mi przeszkadza,że ciągle mam uczucie "ściągniętej" skóry. Czy któraś z Was zna dobry krem nawilżająco wzmacniający?
Słoneczko987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 19:24   #2
maryna27
Raczkowanie

Dot.: Dobry krem nawilżający i wzmacniający skórę

Mam podobny problem. Moja skóra też jest sucha i do tego kremy działają na nią tylko tak do połowy opakowania - reszta się już niestety nie sprawdza. Muszę więc je często wymieniać. Teraz używam kremu Nivea complete protection i powiem ci że jest dobry. Nie ma chyba raczej działania wzmacniającego, ale jest nawilżająco-ochronny. Dobrym i nawet niedrogim kremem jest też L'oreal nutri coś tam (dokładnej nazwy nie pamiętam). To na tyle. Pozdrawiam
maryna27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:21   #3
_magdzia_
BAN stały

Ja bardzo jestem zadowolona z kremu LRP Hydraphase legere. Jak dla mnie jest świetny-wspaniale nawilża
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 12:41   #4
Słoneczko987
Przyczajenie

Wiesz co Maryna27, już tak długo szukam dobrego kremu nawilżająco wzmacniającego skórę, że może być nawet droższy, ale żeby w końcu działał i żebym była z niego zadowolona po niektórych kremach miałam nawet uczulenie, a ja chcę mieć gładką i świeżą skórę ;p
Stary 2007-10-13, 19:00   #5
maryna27
Raczkowanie

Ja np. miałam uczulenie po L'oreal Happyderm i na długi czas zraziłam się przez to do tej marki. Później u siostry wypróbowałam tego nutri coś tam i go kupiłam - ten jednak okazał się fajny. Madzia też ma rację co do kremów z LRP, według mnie też są dobre. Ogólnie uważam, że kremy apteczne (mimo większej ceny) są dobrym pomysłem. Może poproś w aptece i sklepie kosmetycznym o próbki silnie nawilżających kremów i jak jakiś ci podpasuje to kup cały słoiczek. Wiesz szkoda ryzykować bez wypróbowania, bo może się okazać, że Ci nic nie da i wyrzucisz kasę w błoto. Powodzenia w szukaniu
Stary 2007-10-13, 19:06   #6
maryna27
Raczkowanie

Acha i jeszcze jedno - wczoraj kupiłam sobie maseczkę firmy Dax Cosmetics z serii Perfecta Nawilżanie głęboko nawilżającą z sokiem aloesowym (ma zielone opakowanie). Nałożyłam ją sobie zgodnie z instrukcją na 20 min. i powiemn Ci że bardzo fajnie wygładziła i nawilżyła mi buźkę. Do dziś jest ona taka miła w dotyku. Można kupić dużą tubkę, albo taką próbkę na dwa użycia. Spróbuj, może choć na trochę przyniesie ulgę twojej skórze. Może powinnaś też pomyśleć, oprócz kremu, o jakiejś dobrze nawilżającej maseczce, bo może ma ona więcej skoncentrowanych składników. A czym zmywasz buzię wieczorem? Ja np. nie mogę używać żadnych żeli itd. Najbardziej mi odpowiadają wody micelarne, bo nie muszę ich używać z wodą. To na tyle. Pozdrawiam
Stary 2007-10-14, 17:56   #7
musicman
Zadomowienie

jeśli masz problemy z suchą skórą polecam poszukiwania w aptece nie drogerii. MOje ulubione kremy to Xerial Visage SVR, Phisiogel, Seba Med- krem nawilżający, E 45. Wszystkie super nawilżają i leczą skórę.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 19:14   #8
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

i warto pic duzo plynow w ciagu dnia same kremy nie pomoga. one generalnie chronia przed utrata wody a zeby skora nawilzona trzeba pic duzo wody i herbatek
paprak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 21:33   #9
Niusia345
Przyczajenie

Dokładnie paprak- dużo wody też daje dobre efekty.
Ale dołączę się do dyskusji Masz w czym wybierać...
Ja stosuję Aqualia Thermal Vichy i przyznam szczerze (a mam wrażliwą skórę i niektóre kremy po prostu mnie uczulały), że świetnie się wchłania i od razu jest uczucie nawilżenia, nie ma tego efektu "ściągniętej" skóry.
Mam nadzieję, że pomogłam
Niusia345 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 15:08   #10
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Niusia345 Pokaż wiadomość
Dokładnie paprak- dużo wody też daje dobre efekty.
Ale dołączę się do dyskusji Masz w czym wybierać...
Ja stosuję Aqualia Thermal Vichy i przyznam szczerze (a mam wrażliwą skórę i niektóre kremy po prostu mnie uczulały), że świetnie się wchłania i od razu jest uczucie nawilżenia, nie ma tego efektu "ściągniętej" skóry.
Mam nadzieję, że pomogłam
Mi Aqualia Thermal nie podeszło (obydwie wersje).

Polecam za to krem BioDermy Hydrabio Riche - łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia, świetnie nawilża, bez świecacej warstwy.

Z takich drogeryjnych - Olay Complete Care

N a obecną pogodę (jest już chłodno, wiaterek wieje) a na zime to już napewno - polecam właśnie Hydrabio Riche, z taniutkich - Calma HLC biolipidowa Ziaji. Od 25.10 w Rossmannie będzie promocja na nowe kremy Olay - specjalnie na zimę - napewno się skusze

Dodam, że moja skóra jest przetłuszczająca ale jednocześnie jest podatna na przesuszenie, nie każdy krem jest więc dla niej wystarczająco dobry (tych do tłustej czy mieszanej u mnie odpadają, bo skóre mam po nich bardzo ściagniętą) nawet niektóre do cery suchej są za słabe

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 845 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:28   #11
Karolina30
Przyczajenie

Polecam krem Biodermy Atoderm PO zinc. Rewelacyjny . Stosuję go na noc. Super nawilża, reguluje gospodarke wodna, nie zapycha, zmniejsza pory i nie powoduje powstawania zaskorniakow. A że mam cerę mieszana ..nic chyba wiecej nie muszę dodawać.
Karolina30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:54   #12
Niusia345
Przyczajenie

Hmm.. Zależy kto czego szuka.. Słoneczko987 szuka kremu nawilżająco wzmacniającego dlatego poleciłam Aqualia Thermal. Zawiera wodę termalną Vichy, która neutralizuje negatywne skutki tj np.wtedy kiedy skóra jest narażona na zmianę pogody. I również łagodzi podrażnienia.
Stary 2007-10-15, 19:59   #13
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Niusia345 Pokaż wiadomość
Hmm.. Zależy kto czego szuka.. Słoneczko987 szuka kremu nawilżająco wzmacniającego dlatego poleciłam Aqualia Thermal. Zawiera wodę termalną Vichy, która neutralizuje negatywne skutki tj np.wtedy kiedy skóra jest narażona na zmianę pogody. I również łagodzi podrażnienia.
tak, ale szuka też takiego który nie ściaga - miałam próbkę wersji Riche i skóra była ściagnięta.

Słoneczko - najlepiej jak przejdziesz do apteki i poprosisz o próbki

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 845 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-10-17, 21:41   #14
Niusia345
Przyczajenie

No właśnie, to też jest myśl, aby poprosić w aptece o próbki a widziałam nawet, że Vichy dodało do jednego z pism plasterek z "instrukcją obsługi", która pozwala na sprawdzenie jaki mamy poziom nawilżenia skóry więc polecam
Stary 2007-10-18, 14:52   #15
Tity
Zakorzenienie

Długo używałam Hydraphase, muszę przyznać, że dość dobrze się spisał. Dobry jest też krem Lirene nawilżająco-ochronny. A ja teraz używam Koziego Mleka z Ziaji i skórka jest po tym mięciutka jak kaczuszka
Tity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 21:22   #16
Słoneczko987
Przyczajenie

Chyba właśnie najlepiej będzie jak jak poproszę o próbki a swoją drogą to muszę sobie zrobić ten "sprawdzian" poziomu nawilżenia skóry.. pewnie wyjdzie mi ten najwyższy.. a zaraz zaczną grzać kaloryfery i jeszcze bardziej będę cierpieć..
Stary 2007-10-19, 08:38   #17
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Polecam kermuren plus z 5% mocznika i argininą. Jestem nim zachwycona, troszkę tłuści, ale minimalnie, zresztą przyda się taka warstewka teraz, gdy powietrze coraz bardziej mrozi nam buzie Poza tym świetnie nawilża, więc uważam, że jest wart uwagi no i w przystępnej cenie, bo za 75ml zapłaciłam 15zł. Trochę się naszukałam za nim go znalazłam, ale warto było się wysilić.
Pozdrawiam
Stary 2007-10-19, 22:20   #18
Słoneczko987
Przyczajenie

O nie, nie.. zapomniałam napisać, że nie lubię kremów, które zostawiają tłustą warstwę na twarzy więc ten pewnie odpada.
Stary 2007-10-19, 22:31   #19
Anuska77
Zadomowienie

Vichy Thermal S (bardzo drogi ale dla mne super-moje recenzja na KWC). Niestety mozna zbankrotowac choc jest wydajny. Jakis czas temu odkrylam baaaaaadzo tani krem nawilzajacy Evy Natury z ekstraktem z melisy (na dzien i na noc). W moim przypadku sprawdza sie super. Roznica cenowa pomiedzy pierwszym a drugim kolosalna a zadowolenie takie samo

Edytowane przez Anuska77
Czas edycji: 2007-10-20 o 12:49 Powód: dodanie tekstu
Anuska77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 22:23   #20
Słoneczko987
Przyczajenie

Wiem,właśnie taki znalazłam wynik... skóra bardzo odwodniona. Poczytałam sobie troszkę na tej ulotce o Aqualia Thermal i co mnie pozytywnie zakoczyło ma wodę termalną Vichy i długotrwałe nawilżanie co jest bardzo potrzebne mojej skórze..chyba się na niego skuszę
Stary 2007-10-22, 22:17   #21
Niusia345
Przyczajenie

Woda termalna z Vichy działa wzmacniająco i kojąco na skórę. Zawiera takie minerały jak żelazo, magnez, mangan, krzem i wapń. Taka ze mnie mądrala bo poczytałam sobie na stronce www.aqualiathermal.pl.
Stary 2007-10-23, 19:01   #22
Surya
Rozeznanie

dla mnie super jest dax perfecta "odżywczy". Mam cerę mieszana skłonna do przesuszeń...a po nim skóra jest nawilzona, odzywiona i ujednolica sie jej koloryt dodam, ze nie zapycha, nie tworzą sie po nim zadne przykre niespodzianki
Surya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 20:25   #23
Słoneczko987
Przyczajenie

Acha.. ale ja nie mam przesuszonej skóry tylko odwodnioną..
O co chodzi z tą bogatą i lekką konsystencją kremu Aqualia Thermal??
Stary 2007-10-25, 14:37   #24
maryna27
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Słoneczko987 Pokaż wiadomość
Według mnie chodzi o to, że ma dużo składników dobrze działających na skórę i mimo to jest lekki czyli dobrze się wchłania i nie jest tłusty. To tylko moje przypuszczenia, bo do jakiś wybitnych znawców nie należę A czy zdecydowałaś się już na jakiś zakup czy wciąż myślisz? Jeśli chodzi o ten krem Vichy to czytałam o nim i wydaje się być fajny, tylko mógłby być tańszy
Stary 2007-10-25, 14:46   #25
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Podział taki nie jest tylko w przypadku tego kremu Vichy. Większość aptecznych kremów nawilżających jest rozdielona: dla skóry tłustej i dla skóry suchej osobno. Do tłustej mają lżejszą konsystencję, szybciej się wchłaniają. Te do suchej/normalnej sa gęstsze, cięższe. Np. Aqualia Riche zawiera glicerynę której brak w wesrji Legere.

Zaznaczam, że u różnych firm legere i riche moga być inne: np.
Bioderma - Hydrabio legere jest dla mnie za lekka, mimo iż moja skóra ma tendecję do przetłuszczania, czyli ta wersja powinna być dobra, natomiast Riche jest idealna - super się wchłania, nie ściąga skóry. Podobnie jak Vichy Aqualia Legere jest za lekka - skóra jest ściagnieta.
Z koleji La Roche Posay Hydraphase Riche jest za gęsta - skóra się błyszczy, jest tłusta, a Legere jest super.

Trzeba próbować

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-10-25, 14:47   #26
Abstynencja
Raczkowanie

Krem na dzień z linii Swiss Zeptera- mysle, ze dla Ciebie bedzie najlepszy. Swietnie nawilza nawet skore po solarium. Natknelam sie na te kosmetyki niedawno i jestem pod wrazeniem.
Abstynencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 16:24   #27
Niusia345
Przyczajenie

Cytat:
Na stronie www.aqualiathermal.pl możesz pytać o wszystko dermatolog. Ja wielu cennych rzeczy się dowiedziałam m.in. właśnie od niej.
Poza tym to jest jedyny krem, który nawilża przez 24 h !!!i moja skóra jest po nim gładka i nie ściągnięta
I co istotne, przynajmniej dla mnie, skóra nie świeci się jak wklepuję krem i po nałożeniu podkładu!
Stary 2007-10-27, 19:37   #28
Kasia@
Raczkowanie

Ja z kolei dostałam krem Aqualia Thermal od koleżanki i w porównaniu do tego co używałam wcześniej-Dove, jest o wiele lepszy przede wszystkim dlatetgo, że nawilża, a nie tylko ma napisanie na opakowaniu, że nawilża i nie świeci się po nim skóra!
Polecam jeszcze krem Normaderm, który kryje defekty skóry i nawilża.
Na noc stosuję Aqualia Thermal a w dzień Normaderm.
Stary 2007-10-29, 22:09   #29
Słoneczko987
Przyczajenie

Dzięki za pomoc. W końcu kupiłam ten krem Aqualia Thermal wcześniej używając próbek. Co zauważyłam od razu w porównaniu do innych kremów, które stosowałam to to, że wystarczy odrobina kremu a i tak świetnie nawilża przez cały dzień. A do tego ładnie pachnie
Stary 2007-10-30, 22:12   #30
Kasia@
Raczkowanie

Cieszę się, że pomogłam. Ja nie wyobrażam sobie teraz dnia beż użycia Aqualia Thermal. Stosuję go na dzień i na noc. Mam teraz taką gładką i miękką skórę...

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości