Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-11-18, 16:19   #4531
Lea93
Zadomowienie

Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Daleka jestem od obśmiewania takich zachowań.

Bywają ludzie, którzy bardzo, przesadnie nawet starannie kształtują swoją "przestrzeń".
Ja na przykład noszę ubrania wyłącznie w 2 kolorach (nie zniosłabym na sobie nieswoich barw), nie słucham radia (bo to nie są wyselekcjonowane przeze mnie dźwięki, tylko przypadkowe). Także zapachy starannie dobieram. Taki typ.
Rozumiem jednak ludzi, którym nie przeszkadza dziesiąty kolor w szafie, muzyka pop z radia, czy perfumy różnych typów.

My należymy do ludzi zważających szczególnie akurat na zapachy, ale są ludzie, dla których nie maja one takiego znaczenia i jeśli chcą po prostu ładnie pachnieć to, co w tym złego? Doceńmy.
Broń Boże nikogo ani niczego nie obśmiewam, nie taki był mój cel.
Nie ma nic w tym złego, że ludzie chcą ładnie pachnieć, ale dla mnie dość dziwne jest kupowanie zapachu, bez uprzedniego obwąchania go i bez ogólnej orientacji jaki to w ogóle zapach, czy słodki, czy ładny, czy ostry, czy po reakcji ze skórą nie zacznie po prostu pośmierdywać , bez sprawdzenia go mimo, że tester stoi obok, posługując się jedynie opinią pani ekspedientki, która może przecież lubić zapachy, które innym wydają się brzydkie... nie wiem, po prostu dla mnie to dziwne
ale mniejsza o to, nie miało to zabrzmieć jak wyśmiewanie kogoś kto nie zna się na perfumach i chce pachnieć "ładnie".
chaotycznie ciutkę wyszło.

pozdrawiam.

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:24   #4532
rachela
Zakorzenienie

Hecate, ta niedziela jest aż za leniwa...

---

Ciągle Dune, ale już słabo ją czuję. Może zmieszam ze Smokiem?

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:24   #4533
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
No co Ty Twój jest niby głupkowaty? Mój sobie zobacz (a do mojego tłumaczenie jest dużo dłuższe)
No przecież mamy czas Czy ma to związek z tym różowym potworkiem z Ulicy Sezamkowej ? Chyba miałaś go przez jakiś czas w awatarze

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec
Skunksulka ubrana?
Aktualnie nie, bo zamarzam... Mam na sobie koszulki i bluzę a szyję opatuloną arafatką Ale Skunksika planowałam przywdziać do jutrzejszej stylizacji

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec
Gdzie, gdzie?
Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Aniołku, więcej szczegółów prosimy.
No nie wiem czy Eenax nie miałaby nic przeciwko

To wrześniowe Glamour z Sarah Jessicą Parker na okładce. Artykuł jest zatytułowany (mam nadzieję, że nie przekręciłam ) "W sieci seksu" i wbrew pozorom nie jest jakoś strasznie infantylny. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że jak najbardziej ciekawy Mówi o blogach o tematyce erotycznej pisanych przez kobiety oraz o tym czy w ogóle potrafimy normalnie rozmawiać na temat seksu. W artykule zacytowano wypowiedź Eenax dotyczącą tego, że jej zdaniem anonimowość jaką daje nam internet sprzyja większej otwartości i szczerości

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
niestety nie, tzn. technicznie tak, ale w wizazowy regulamin na to nie zezwala.
Hmmm... W sumie trzecia zmiana nicka z mojej strony to już chyba byłaby pewna przesada

Cytat:
Napisane przez Contax
A nick wcale nie jest glupokowaty
Tylko megagłupkowaty

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:31   #4534
Lea93
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
No przecież mamy czas Czy ma to związek z tym różowym potworkiem z Ulicy Sezamkowej ? Chyba miałaś go przez jakiś czas w awatarze
ELMO!

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:38   #4535
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Hecate, ta niedziela jest aż za leniwa...

---

Ciągle Dune, ale już słabo ją czuję. Może zmieszam ze Smokiem?
Rachelo - moze to dziwnie brzmi ale ja czekam juz na poniedzialek.

wlasnie zasluchuje sie piosenka z mojego podpisu i tak jakos...
melancholijnie.

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:41   #4536
Korlat
Rozeznanie

GG do Korlat

Zaraz bede pachniec Code'em Armaniego Uwielbiam ten zapach, zakochalam sie w nim od pierwszego powachania
Korlat jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:44   #4537
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
Napisane przez Lea93 Pokaż wiadomość
ELMO!
Rzeczywiście

Kurde, a ja teraz odpokutuję moje lenistwo... Muszę dziś dokończyć (tzn napisać jeszcze jakieś 90% ) eseju. Temat z deka wydumany jak na mój gust a w dodatku pierwszy raz w życiu piszę esej Długa noc przede mną

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:49   #4538
Lea93
Zadomowienie

a jaki temat, jeśli można wiedzieć ?
Cytat:
Rzeczywiście

Kurde, a ja teraz odpokutuję moje lenistwo... Muszę dziś dokończyć (tzn napisać jeszcze jakieś 90% ) eseju. Temat z deka wydumany jak na mój gust a w dodatku pierwszy raz w życiu piszę esej Długa noc przede mną

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:53   #4539
Sabbath
Wiedźma

Cytat:
Broń Boże nikogo ani niczego nie obśmiewam, nie taki był mój cel.
Nie ma nic w tym złego, że ludzie chcą ładnie pachnieć, ale dla mnie dość dziwne jest kupowanie zapachu, bez uprzedniego obwąchania go i bez ogólnej orientacji jaki to w ogóle zapach, czy słodki, czy ładny, czy ostry, czy po reakcji ze skórą nie zacznie po prostu pośmierdywać , bez sprawdzenia go mimo, że tester stoi obok, posługując się jedynie opinią pani ekspedientki, która może przecież lubić zapachy, które innym wydają się brzydkie... nie wiem, po prostu dla mnie to dziwne
ale mniejsza o to, nie miało to zabrzmieć jak wyśmiewanie kogoś kto nie zna się na perfumach i chce pachnieć "ładnie".
chaotycznie ciutkę wyszło.

pozdrawiam.
Leo - daleka jestem od jakichkolwiek pretensji.
Po prostu przyszło mi do głowy, że o ile z naszej perspektywy taka zapachowa abnegacja jest nie do pojęcia (nie nie do przyjęcia, a do pojęcia - zrozumienia właśnie), to dla mniej uwrażliwionego, czy też wybrednego w tej kwestii człowieka jest to zachowanie normalne. Tak samo, jak ludzie słuchają takiej muzyki, jaka akurat leci w radio, tak samo uzywają perfum, które akurat są w promocji. Dla mnie osobiście nie do zrobienia jest jedno i drugie.
To właśnie miałam na myśli.
Sabbath jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:56   #4540
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
a jaki temat, jeśli można wiedzieć ?
"Zły człowiek jako uzasadnienie brutalności księcia" - w oparciu o "Księcia" Machiavell'ego.

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2007-11-18, 16:57   #4541
Lea93
Zadomowienie

Cytat:
Leo - daleka jestem od jakichkolwiek pretensji.
Po prostu przyszło mi do głowy, że o ile z naszej perspektywy taka zapachowa abnegacja jest nie do pojęcia (nie nie do przyjęcia, a do pojęcia - zrozumienia właśnie), to dla mniej uwrażliwionego, czy też wybrednego w tej kwestii człowieka jest to zachowanie normalne. Tak samo, jak ludzie słuchają takiej muzyki, jaka akurat leci w radio, tak samo uzywają perfum, które akurat są w promocji. Dla mnie osobiście nie do zrobienia jest jedno i drugie.
Zrozumiałam i przyznaję racje

pozdrowienia

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline  
Stary 2007-11-18, 17:07   #4542
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Cytat:
Tak samo, jak ludzie słuchają takiej muzyki, jaka akurat leci w radio, tak samo uzywają perfum, które akurat są w promocji. Dla mnie osobiście nie do zrobienia jest jedno i drugie.
I ja tez daleka jestem od negowania takiego 'procederu' ale...
Jest male ale, jesli tak perfumy wybiera, ktos kto samozwanczo nazywa sie potem jak to pieknie Truskawa okreslila , ekxpierdka to juz mi to troche zgrzyta.
Ja expertem nie jestem, nie mam nawet malego procentu Waszej wiedzy o perfumach w glowie, ale poznawanie mnie cieszy, poszukiwania tych 'swoich' zapachow tez i skoro to lubie nie wybieram juz (!) zapachow kuszona nizsza lub niska cena jak na jakas tam dobra marke.

No i jeszcze jedno - przyznac sie do pewnej niewiedzy to raczej nie jest wstyd, przynajmniej mniejszy niz isc w zaparte, ze wie sie cos a gada glupoty.

-Radio - od dziecka nienawidze. Nie wiem czemu, i nie chodzi mi bynajmniej o dzwieki popularne raniace me uszy a jakos nie trawie.
Muza muza, bo zdarza mi sie wytzrymac popowa muze lecaca z Tv...
Samo radio, nawet najbardziej ambitne wywoluje u mnie ciary.

Nigdy nie slucham. Na prawde.

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline  
Stary 2007-11-18, 17:16   #4543
agnyska81
Zakorzenienie

Kolejne podejście do Shali EdP. To jednak nie jest to. Kocham EdT. EdP mnie przytłacza swoim zbyt pełnym początkiem. Rzeczywiście wychodzi nieco mdląco-sztucznie. Zostanę przy moim pierwszym zauroczeniu

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline  
Stary 2007-11-18, 17:26   #4544
Kota
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość

MRKoto bardzo jestem ciekawa jak go odbierasz

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
No, właśnie, ja też Koto, spragniona jestem Twojego kociczkowego wcielenia - czekam na wrażenia z noszenia MR, chociaż i tak już teraz przeczuwam, że to nie Twój typ. Mylę się...?
Musc Ravageur... jest bardzo mruczący, ciepły, ciepły, ale ne tak gorący jak Smok.
Lepszy jest od Smoka- mniej kanciasty, lepiej zrównoważona kompozycja. Właściwie w swoim typie- kompozycja świetna, żadej wpadki w żadnym elemencie. Nosi się go także doskonale.
Mandarynki w nim nie czuję- piżmo, ambra, pazur i mruczenie. Czy jest brudny, bardzo dosłownie seksualny- chyba nie... Po prostu z tych zdecydowanych, ciepłych, pazurzastych.
Czy ja gdzieś pisałam, że nie lubię takiego typu zapachów? Lubię, np
Musta Cartiera bardzo.
Będę go musiała porównać z Mustem w najbliższym czasie. Ravangeur jest bardziej drapieżny, tamten bardziej otulający, lżejszy, słodszy.
Ogólnie na tak

Agnysko- Vicolo Fiori urocze, ale właśnie nie dla mnie

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2007-11-18 o 17:49
Kota jest offline  
Stary 2007-11-18, 17:37   #4545
Sabbath
Wiedźma

Cytat:
Zrozumiałam i przyznaję racje

pozdrowienia

Trza się pogodzić z tym, że jesteśmy dziwakami.

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
I ja tez daleka jestem od negowania takiego 'procederu' ale...
Jest male ale, jesli tak perfumy wybiera, ktos kto samozwanczo nazywa sie potem jak to pieknie Truskawa okreslila , ekxpierdka to juz mi to troche zgrzyta.
Ja expertem nie jestem, nie mam nawet malego procentu Waszej wiedzy o perfumach w glowie, ale poznawanie mnie cieszy, poszukiwania tych 'swoich' zapachow tez i skoro to lubie nie wybieram juz (!) zapachow kuszona nizsza lub niska cena jak na jakas tam dobra marke.

No i jeszcze jedno - przyznac sie do pewnej niewiedzy to raczej nie jest wstyd, przynajmniej mniejszy niz isc w zaparte, ze wie sie cos a gada glupoty.
To się nazywa nieuświadomiona niekompetencja. Człowiek nawet nie wie, że nie wie.
Kiedy nagle odkryje "wiem, że nic nie wiem" to dopiero jest uświadomiona niekompetencja - tworzy przestrzeń, którą można zacząć zapełniać wiedzą.

Też nie uważam się za eksperta. Ale rzeczywiście poznawanie daje mi mnóstwo radości.
Wolę oczywiście kupić zapach w okazyjnej cenie, niż płacić za niego krocie, ale to nie cena decyduje.
Z resztą - tu już nie musimy sobie niczego tłumaczyć.

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
-Radio - od dziecka nienawidze. Nie wiem czemu, i nie chodzi mi bynajmniej o dzwieki popularne raniace me uszy a jakos nie trawie.
Muza muza, bo zdarza mi sie wytzrymac popowa muze lecaca z Tv...
Samo radio, nawet najbardziej ambitne wywoluje u mnie ciary.

Nigdy nie slucham. Na prawde.
Dla mnie radio to seria dźwięków, na które nie jestem nastawiona. I to wcale nie dlatego, że słucham tylko jednego rodzaju muzyki, ale dlatego, że lubię sobie wypełnić przestrzeń dźwiękiem, na który akurat w danej chwili mam "klimat".
Stąd niechęć do radia i telewizji u mnie.
Sabbath jest offline  
Stary 2007-11-18, 17:45   #4546
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Cytat:

Dla mnie radio to seria dźwięków, na które nie jestem nastawiona. I to wcale nie dlatego, że słucham tylko jednego rodzaju muzyki, ale dlatego, że lubię sobie wypełnić przestrzeń dźwiękiem, na który akurat w danej chwili mam "klimat".
U mnie ma to chyba jeszce inne podloze...
bo - z telewizji leje sie w mozg i ogolnie otoczenie tyle samo i to samo co z radia, tyle, ze nie sam dzwiek ale i wizja. Czesto nic ciekawego ani specjalnie wartosciowego a TV mam wlaczone niemalze Non stop...
To nic, ze nie ogladam - musi byc wlaczony. Czasem tv wlaczony, sciszony do szeptu, w glosnikach ja swoja muza.
Bez tv czuje sie nieswojo, boje sie,

radio... nie. Ja mam w domu jakies chyba urzadzenie zwane radiem ale lezy zakurzone...
Pamietam z czasow dziecinstwa czesto niedzielne poranki, konczylo sie jakies tam pasmo 'interesujace' w tv to stary wylaczal tv i wlaczal wlasnie radio. Jak ja tego nienawidzilam... Jakos zle mi sie kojarzy.
Radio powiedzmy, ze trawie w aucie.

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline  
Stary 2007-11-18, 17:46   #4547
Lea93
Zadomowienie

Cytat:

Trza się pogodzić z tym, że jesteśmy dziwakami.

To się nazywa nieuświadomiona niekompetencja. Człowiek nawet nie wie, że nie wie.
Kiedy nagle odkryje "wiem, że nic nie wiem" to dopiero jest uświadomiona niekompetencja - tworzy przestrzeń, którą można zacząć zapełniać wiedzą.

Też nie uważam się za eksperta. Ale rzeczywiście poznawanie daje mi mnóstwo radości.
Wolę oczywiście kupić zapach w okazyjnej cenie, niż płacić za niego krocie, ale to nie cena decyduje.
Z resztą - tu już nie musimy sobie niczego tłumaczyć.

Dziwakami, acz pozytywnymi dziwakami, które nie są odosobnione w swoich dziwactwach

Człowiek nie wie, że nie wie. Ciekawe stwierdzenie. Acz trafne.

Owszem, poznawanie daje wielką radość, zmniejszamy swoje pole niewiedzy i odkrywamy nowe ciekawostki, nowe zapachy w naszym wypadku. A jeszcze bardziej cieszy fakt, że tyle nieznanych, tyle niewiadomych przed nami.

Radia lubię słuchać ab und zu, czasem mam ochotę posłuchać jakichś znanych pioseneczek wschodzących gwiazd itepe, powygłupiać się z koleżankami śpiewając jakiś hit radiowy, posłuchać czegoś mniej ambitnego. Po prostu, jako odpoczynek od cięższych klimatów

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:00   #4548
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Musc Ravageur... jest bardzo mruczący, ciepły, ciepły, ale ne tak gorący jak Smok.
Lepszy jest od Smoka- mniej kanciasty, lepiej zrównoważona kompozycja. Właściwie w swoim typie- kompozycja świetna, żadej wpadki w żadnym elemencie. Nosi się go także doskonale.
Mandarynki w nim nie czuję- piżmo, ambra, pazur i mruczenie. Czy jest brudny, bardzo dosłownie seksualny- chyba nie... Po prostu z tych zdecydowanych, ciepłych, pazurzastych.
Czy ja gdzieś pisałam, że nie lubię takiego typu zapachów? Lubię, np
Musta Cartiera bardzo.
Będę go musiała porównać z Mustem w najbliższym czasie. Ravangeur jest bardziej drapieżny, tamten bardziej otulający, lżejszy, słodszy.
Ogólnie na tak
No widzisz, to mój odbiór tego zapachu jest inny: pazurzasty - tak, ciepły - nie, na mnie on jest gorący, ostry, czasem nieco mdlący nawet. I faktycznie dla mnie jest coś na rzeczy w tych opisach, które podkreślają brud czy krwistość tego zapachu - ja bym to nazwała prymitywnością, zwierzęcością, gwałtownością. O tak, ten zapach jest gwałtowny i brutalny. Zmiata z powierzchni ziemi wszystko, co napotka na swojej drodze. I wszystkich - nosiciela czasem też, niestety.
joasiak1 jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:14   #4549
_Bjeata_
Zadomowienie

GG do _Bjeata_

Cytat:
Beato - nie wiem, czy to, co napisałaś nie wynika przypadkiem z uprzejmości wyłącznie, ale bardzo, bardzo chciałabym, żeby to światełko rzeczywiście tam było. Najlepiej niedaleko.
Staram się być uprzejma a owszem i szczerze.
Stałam na przystanku długo, kłopoty z komunikacją....... jak co roku i w myślach sobie coś tam rzeźbiłam. W sobotę via fon pogadałam z psijacielem i "coś" się udało.
Podsumowując, na dziś więcej jest po stronie za na " nie".
Dużo pracy przede mną niewątpliwie i łatwo nie będzie.
Szczerze dziękuję

a w temacie, żeby całkiem offff topicznie nie było już się wyprysznicowałam i wysmarowałam sephorową czekoladą ( nawet nie zemdliła )

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."

_Bjeata_ jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:17   #4550
Kota
Zakorzenienie

Cytat:
No widzisz, to mój odbiór tego zapachu jest inny: pazurzasty - tak, ciepły - nie, na mnie on jest gorący, ostry, czasem nieco mdlący nawet. I faktycznie dla mnie jest coś na rzeczy w tych opisach, które podkreślają brud czy krwistość tego zapachu - ja bym to nazwała prymitywnością, zwierzęcością, gwałtownością. O tak, ten zapach jest gwałtowny i brutalny. Zmiata z powierzchni ziemi wszystko, co napotka na swojej drodze. I wszystkich - nosiciela czasem też, niestety.
Ciepły jest dla mnie. Gwałtowny- tak. Ale nie mdlił mnie- raczej porządnie drapał.
Ale mam próbkę- potestuję w inne dni.
A co do grzania- możliwe, że sama się rozgrzałam- byłam dzis w pracy- dzień otwarty- zwiedzających tysiące, naprawdę- ktoś liczył, że w ciągu minuty wchodziło 80 osób- latałam po pięciu kondygnacjach,zamieniałam panie pilnujące, to tu coś załatwić, to tu- samoistnie się rozgrzałam. Zobacze, jak będzie działał na mnie w spokojniejsze dni.
W Muscie trochę brakowało mi tajemnicy. Introwertyczności. Jest dosłowny, nie ma w nim dystansu. Nie ma "zawieszenia"- które np bardzo ujeło mnie ostatnio w Kyoto.
Ale ogólnie = tak. Pewno i tak nie kupię. Ale cieszę się z możliwości poznania. I widzę, że dobrze na mnie leży- czyli nie ma co się bać tego rodzaju zapachów.
Kota jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:18   #4551
neonka28
Zakorzenienie

Cytat:
KOTspiracja wciąż aktualna
Kota nie przychodź bez tego cuda MR. Uwielbiam takie zapachy. Będę drapieżna jak nie przytaszczysz

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-11-18 o 20:14 Powód: CYTAT!!!
neonka28 jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:20   #4552
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Ciepły jest dla mnie. Gwałtowny- tak. Ale nie mdlił mnie- raczej porządnie drapał.
Ale mam próbkę- potestuję w inne dni.
A co do grzania- możliwe, że sama się rozgrzałam- byłam dzis w pracy- dzień otwarty- zwiedzających tysiące, naprawdę- ktoś liczył, że w ciągu minuty wchodziło 80 osób- latałam po pięciu kondygnacjach,zamieniałam panie pilnujące, to tu coś załatwić, to tu- samoistnie się rozgrzałam. Zobacze, jak będzie działał na mnie w spokojniejsze dni.
W Muscie trochę brakowało mi tajemnicy. Introwertyczności. Jest dosłowny, nie ma w nim dystansu. Nie ma "zawieszenia"- które np bardzo ujeło mnie ostatnio w Kyoto.
Ale ogólnie = tak. Pewno i tak nie kupię. Ale cieszę się z możliwości poznania. I widzę, że dobrze na mnie leży- czyli nie ma co się bać tego rodzaju zapachów.
Ewo, mogę sobie przyswoić to Twoje określenie zapachów...?
Idealnie pasuje mi do takich zapachów jak Gris Clair, Dune, FdB, Zagorsk czy Kyoto właśnie
Chyba, że znak towaru zastrzeżony...?
joasiak1 jest offline  
Stary 2007-11-18, 18:32   #4553
Kota
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
KOTspiracja wciąż aktualna
Kota nie przychodź bez tego cuda MR. Uwielbiam takie zapachy. Będę drapieżna jak nie przytaszczysz
Neonowy drapieżco- przytaskuję, w ogóle wszystkie próbki przytaskuję
Cytat:
Idealnie pasuje mi do takich zapachów jak Gris Clair, Dune, FdB, Zagorsk czy Kyoto właśnie
Chyba, że znak towaru zastrzeżony...?
Joasiu, no co Ty przywłaszczaj, toż to ogólnie znany polski przymiotnik.
A wydaje mi się zawsze, że mam ograniczony- i dość prymitywny szczerze mówiąc- repertuar słów określającyh zapachy...
Ale i tak słownictwo mam już- dzięki forum- nieco rozszerzone- gdy jestem czasem w perfumerii to podsłuchuję- czasami celowo- co ludzie mówią. Przewija się dosłownie kilka słów: słodki, lekki, mocny, świeży, duszny. I koniec...

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-11-18 o 20:14 Powód: CYTAT!
Kota jest offline  
Stary 2007-11-18, 19:24   #4554
taka taka
Zakorzenienie

siedzę w domku z lodami, ajerkoniakiem, karmelową milką i whiskey
czuję, że zaraz mnie zemdli
nie pachnę

edit:
Nosku

Edytowane przez taka taka
Czas edycji: 2007-11-18 o 19:45 Powód: z premedytacją zmieniłam "dołek" na "domek"
taka taka jest offline  
Stary 2007-11-18, 19:35   #4555
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
siedzę w dołku z lodami, ajerkoniakiem, karmelową milką i whiskey
nie pachnę
takuś

a ja zalewam się łzami bo TŻ pojechał, znowu dwa tygodnie rozłąki, znowu samotność i zimno a do tego bardzo ciężki czas przede mną nie dam sama rady, nie umiem, ja bez niego umiem chyba tylko płakać
jestem tak zakochana, że sił mi brakuje, żeby oddychać. a do tego strasznie się boję że coś się stanie, że tyle jeszcze czasu przed nami, tyle sytuacji które będą chciały nas rozdzielić.
jedyną radością jest to, że wiem, że z jego strony mam to samo ...

pachnę Kenzo Amour, które skomentował 'ale pachniesz miodkiem'
noseknosek jest offline  
Stary 2007-11-18, 19:41   #4556
Lea93
Zadomowienie

Dziewczyny (nosku, takuśna), trzymajcie się, będzie dobrze, tż wróci, wszystko się poukłada, trzeba w to wierzyć, wierzyć, że będzie dobrze.
Przesyłam buziaki i dawkę pozytywnej energii i hormonu szczęścia, trzymam kciuki żeby się polepszyło

również pachnę Kenzo Amour.

wątek wymiankowy.

Edytowane przez Lea93
Czas edycji: 2007-11-18 o 19:42 Powód: dopisek
Lea93 jest offline  
Stary 2007-11-18, 19:41   #4557
agaa13
Zakorzenienie

dzisiaj bylo The Parfum
Stary 2007-11-18, 19:51   #4558
Kota
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
siedzę w domku z lodami, ajerkoniakiem, karmelową milką i whiskey
nie pachnę
Taka, wiesz, że . Jednak zjawiłaś się
Co więcej można przez przestrzeń sieciową? Jeszcze raz ( ajerkoniak... karmelowa milka... oj, słodko... )
Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
a ja zalewam się łzami bo TŻ pojechał, znowu dwa tygodnie rozłąki, znowu samotność i zimno
Nosku
Kota jest offline  
Stary 2007-11-18, 19:55   #4559
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Cytat:
Eenax, wczoraj przeglądałam sobie (chyba przedostatni) numer Glamour i w jednym artykule przeczytałam przytoczoną Twoją wypowiedź Fajne uczucie
Perfumoholiczki zawsze wszystko wywęszą. Nawet jeśli to nie ma zapachu.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Jak go robisz i do czego używasz?
To tylko zwykły przecier. Wyciskam wyciskarka czosnek dodaje odrobinę soli i wrzucam do mini blendera i "zium" robie z tego gładka masę. Następnie wrzucam do malutkich słoiczków (po przecierze pomidorowym Łowicz). Robie to z lenistwa i by nie musieć "śmierdolić" czosnkiem przy każdym obiedzie.
Używam do wszystkiego do czego dodaje się normalnie świeży czosnek: sosu czosnkowego, zup, świństwa z mlekiem na przeziębienie, sałatek, itp.

Cytat:
No nie wiem czy Eenax nie miałaby nic przeciwko

To wrześniowe Glamour z Sarah Jessicą Parker na okładce. Artykuł jest zatytułowany (mam nadzieję, że nie przekręciłam ) "W sieci seksu" i wbrew pozorom nie jest jakoś strasznie infantylny. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że jak najbardziej ciekawy Mówi o blogach o tematyce erotycznej pisanych przez kobiety oraz o tym czy w ogóle potrafimy normalnie rozmawiać na temat seksu. W artykule zacytowano wypowiedź Eenax dotyczącą tego, że jej zdaniem anonimowość jaką daje nam internet sprzyja większej otwartości i szczerości

Nie nie mam nic przeciwko.
Jeżeli mam o czymś jakieś zdanie to się go nie wstydzę.

GLAMOUR jest wrzesniowy i ma nr.9 (54).

cała wypowiedz była o wiele dłuższa ale na potrzeby gazety została skrócona.

Pytanie: Czy potrafimy rozmawiać o seksie otwarcie?

"Chyba jednak jeszcze nie potrafimy się otworzyć na tyle by mówić o sprawach które uważamy za intymne. Rozmowy o sferze naszej seksualności nadal wywołują u większości: zażenowanie, zarumienienie i zawstydzenie. Problemem nie jest brak otwartości w stosunku do osób trzecich. Problem stanowi "blokada" dotycząca tematu seksu wśród osób nam najbliższych (rodzice, partner, dzieci). Nie potrafimy rozmawiać o takich sprawach patrząc innym w oczy.
Ale jeżeli pozostajemy anonimowi, co umożliwiają nam listy dyskusyjne i fora internetowe, potrafimy mówić szczerze o najbardziej intymnych sprawach."

Cos w tym sensie dokładnie już nie pamiętam.
Mozna się teraz pośmiać z mojej głupiej wypowiedzi.

Koniec OT-a.

Pachne Theoremą. (efekt sabatu)
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki
Eenax jest offline  
Stary 2007-11-18, 20:09   #4560
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Taka, Nosku
tymena jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości