Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plastry - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-14, 11:21   #751
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar
Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Dziekuję!Następnym razem nie zrobię juz takiego głupstwa:-(
Stary 2008-06-14, 12:43   #752
zkrainyoz
Raczkowanie

Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

ja też z tych plastrów Tanity korzystam. najtaniej oczywiście w rossmanie (ok.8zł)
uzywam 1.5 miesiąca i póki korzystam z jednej oliwkowej chusteczki a ona ciągle nasiąknięta, więc produkt bardzo wydajny

jedyne co mnie irytuje to trochę swędzi jak włoski odrastają i skóra jest taka chropowata, da się coś z tym zrobić?
Stary 2008-06-14, 13:27   #753
tatty
Zakorzenienie

pojęcia nie mam u mnie nic nie wystaje, skóra jest gładka i w ogóle

jak u ciebie jest chropowata to może peeling coś pomoże? tylko nie od razu po depilacji
Stary 2008-06-15, 00:46   #754
laza
Zakorzenienie

dziewczyny a u kosmetyczki to jest plastrami czy pęsetą, ja w piątek pensetą próbowałam ale strasznie szczypie, boli ;/ i nie umiem tego całego wyrwać ;/ robiłam to 15 min a praktycznie nie widać, żeby coś ubyło ;/ a u kosmetyczki ile to kosztuje u was i na ile jest efekt bez wąsa ;P
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 08:10   #755
wann(d)a
Raczkowanie

Ja przez swoja glupote mam "wasik na stale ". Ok. 1,5 roku temu zrobilam sobie wasik woskiem -nie mialam do twarzy wiec stwerdzialm ze do ciala tez jest ok. Na nastepny dzien czerwony slad po wasiku,skora szorstka,boli. I to nie zniknelo przez jakis tydz. Koniec koncow teraz mam tam takie lekko brazowawe przebarwienia ( zostalo ok 40 % tego co bylo) i skora na nich jest taka szorstka. Nawizlam,natluszczam, stosowalam effaclar na to, i troche sie rozjasnilo ale slad widoczny wciaz jest. Przywyczailam sie. Niestety. Czy moze ktoras z Was ma takie doswiadczenie i wie co moge zorbic zeby tego sie pozbyc?
pozdrawiam
wann(d)a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 17:15   #756
Dayana
Przyczajenie

jakiś czas temu postanowiłam wyrwać wąsik i jak pomysłamła tak zrobiłam tyle tylko ze nie wpadłam na to ze plastry z woskiem do nog i do twarzy mopga sie czyms róznic. POciełąm plastry do nóg na małe kawałeczki wyrwałam wszytsko łądnie pięknie lekkie zaczerwienieie lecz nastepnego dnia nie dość ze zaczerwieninie zostało to wyskoczyło mi uczulenie (jestem alergiczka na niektóre pokarmy ale na wosk :/ ), na nogach mi nie wyskakiwało i tak chodziłam z uczuleniem nad warga chyba przez tydzien. to mnie zniecheciło do ponownego wyrywania ale zastanawiam sie czy jakbym teraz uzyła plastrów do twarzy (bo już warjuje z tym wąsikiem ) to moze by nie było takiego efektu??????

.

love
Dayana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 18:23   #757
tatty
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dayana Pokaż wiadomość
jakiś czas temu postanowiłam wyrwać wąsik i jak pomysłamła tak zrobiłam tyle tylko ze nie wpadłam na to ze plastry z woskiem do nog i do twarzy mopga sie czyms róznic. POciełąm plastry do nóg na małe kawałeczki wyrwałam wszytsko łądnie pięknie lekkie zaczerwienieie lecz nastepnego dnia nie dość ze zaczerwieninie zostało to wyskoczyło mi uczulenie (jestem alergiczka na niektóre pokarmy ale na wosk :/ ), na nogach mi nie wyskakiwało i tak chodziłam z uczuleniem nad warga chyba przez tydzien. to mnie zniecheciło do ponownego wyrywania ale zastanawiam sie czy jakbym teraz uzyła plastrów do twarzy (bo już warjuje z tym wąsikiem ) to moze by nie było takiego efektu??????

.
a skąd wiesz, że to było na pewno uczulenie? skoro przy używaniu na nogach ci nie występowało, to może to było np. podrażnienie, albo opuchnięcie spowodowane nieodpowiednią depilacją?
z resztą, jeśli jesteś pewna, że jesteś alergiczką, to może weź jakieś leki od alergii zanim sobie zafundujesz depilację. ja tak robię z włosami - mam lakiery na farby i lakiery, ale jak chcę pofarbować włosy to po prostu dzień wcześniej zaczynam brać moje leki od alergii i tak przez kilka dni. mi pomaga
Stary 2008-06-16, 20:05   #758
Dayana
Przyczajenie

wydaje mi sie ze może po prostu mam bardziej delikatna skorę na twarzy bo często mi wyskakuje uczulenie na twarzy lecz nie w jednym miejscu jak mi sie to zdarzyło po depilacji. W takim razie czym sie różni wosk w plastrach do twarzy od wosku w plastrach do ciała???

love
Stary 2008-06-16, 20:40   #759
tatty
Zakorzenienie

przede wszystkim jest to słabszy wosk, który nie uszkadza delikatnej skóry twarzy
Stary 2008-06-18, 13:50   #760
Dayana
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez tatty Pokaż wiadomość
przede wszystkim jest to słabszy wosk, który nie uszkadza delikatnej skóry twarzy
To może jednak sie na to skusze bo teraz lato sie zaczyna a ja chodzę z rozjaśnionym wąsem który lśni w słońcu ;/

love
Stary 2008-06-18, 14:29   #761
tatty
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dayana Pokaż wiadomość
To może jednak sie na to skusze bo teraz lato sie zaczyna a ja chodzę z rozjaśnionym wąsem który lśni w słońcu ;/
nie taki diabeł straszny, jak go malują rzeczywiście, może to i trochę boli (nie czarujmy się, to jest w końcu wosk a nie puszek od pudru) ale na prawdę warto niecałe pół minutki zajmuje, a efekt utrzymuje się ok. miesiąca.
i to nie jest taki drogi zabieg - pudełko plasterków Tanity (wypróbowane przeze mnie) kosztuje ok. 7-8zł. ja depiluję sobie co miesiąc, więc na rok śmiało starczy
Stary 2008-06-19, 09:53   #762
zkrainyoz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tatty Pokaż wiadomość
nie taki diabeł straszny, jak go malują rzeczywiście, może to i trochę boli (nie czarujmy się, to jest w końcu wosk a nie puszek od pudru) ale na prawdę warto niecałe pół minutki zajmuje, a efekt utrzymuje się ok. miesiąca.
i to nie jest taki drogi zabieg - pudełko plasterków Tanity (wypróbowane przeze mnie) kosztuje ok. 7-8zł. ja depiluję sobie co miesiąc, więc na rok śmiało starczy
własnie :p ja się zdecydowałam w 21 urodzony- albo teraz albo nigdy

słuchajcie, ostatnio raz robiłam woskiem Tanity w zeszły poniedziałek i już dwa dni powinnam powtórzyć depilacje... trochę szybko odrosły, no nie?
Stary 2008-06-19, 13:39   #763
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie

To ja teraz może dokończę. : )
Po pierwszej depilacji (plastry, Veet) przez jakieś 3-4 dni miałam zaczerwienione (przez pierwsze 2 dni mocno...) plamy. Bałam się smarować to czymkolwiek, ale po upływie 24 godzin od depilacjiposmarowałam zwykłą wazeliną. ; )
Po 4 dniach ani śladu. Piękna, gładka skóra!

Za drugim razem, kiedy depilowałam wąsik (czyli 3 dni temu ) miałam stracha, żeby znów nie wyskoczyło takie coś. Dlatego przykleiłam raz a dobrze, zeby potem nie naklejać znów i szarpać drugi raz, bo to podrażnia skórę. Po depilacji lekko zaróżowiona skóra- przemyłam tylko chusteczką dołączoną do plastrów, a następnego ranka- ani śladu!

Dlatego, w skrócie, wskazówki, dzięki którym w miarę bezboleśnie i bez niespodzianek usuniecie wąsik:
1. dobrze oczyścić skórę przed depilacją, ale nie robić peelingu (żeby skóra się łuszczyła, nie była bardzo sucha)
2. nakleić dobrze plaster
3. JEDNYM, zdecydowanym ruchem oderwać
4. oczyścić resztki wosku chusteczką/oliwką
5. po upływie 12 godzin (conajmniej! - najlepiej robić depilację wieczorem) posmarowac obficie wazeliną. Smarować kilka razy dziennie, aż do zniknięcia zaczerwienienia.

Wygranej walki z uporczywym wąsikiem, życzę!

Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 13:45   #764
tatty
Zakorzenienie

odrosły już? trochę dziwne może za pierwszym razem niedokładnie było czy cuś...
Stary 2008-06-19, 21:58   #765
zkrainyoz
Raczkowanie

ja to jak robię depilację to przybiera prawie to formę ceremonii. Trwa to z pól godziny, a dzis? Śpieszyłam się i dosłownie 20 minut przed wyjściem nałożyłam plaster, zerwalam. Nie miałam nawet czasu żeby czymś zimnym przyłożyć. Śladu nawet nie było
To tak jest- im bardziej Ci zależy żeby coś nie wyskoczyło to jest odwrotnie
Stary 2008-06-21, 23:01   #766
laza
Zakorzenienie

dziewczyny plastry tanita świetne tylko jam głupia ;( dopiero za którymś oderwaniem poczułam to wyrywanie a poprzednio źle odrywałam ;/ no i teraz mam tak, że tu nic a tu włosy itd. ;/ i we wtorek z samego rana wyjeżdżam więc chciałabym mieć do wtedy twarzyczkę bez wąsa no i pytanie czy mogę np. jutro znowu zrobić tę depilację ale umiejętnie tak żeby nie było żadnego włoska .? bodo wtorku chciałabmy zero włosów i zero plam ani nic ;(
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 17:47   #767
Dayana
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
To ja teraz może dokończę. : )
Po pierwszej depilacji (plastry, Veet) przez jakieś 3-4 dni miałam zaczerwienione (przez pierwsze 2 dni mocno...) plamy.
Ja właśnie tez miałam czerwone przez 2 dni;/. Zawsze tak będzie mi sie robiło jak nie posmaruje wazeliną, bo ja bym chciał zrobić to przed snem i rano już nie mieć bo jak ja sie ludziom pokarze z czerwonym paseczkiem w miejscu wąsów???

love
Stary 2008-07-09, 18:08   #768
kliwia
Zakorzenienie

ja po wizycie u kosmetyczki za drugim razem nie miałam śladu nad górną wargą za pierwszym same widziałyście.

Pod pachami [1 raz] było trochę krwi a to dlatego że cebulki miałam większe niż kanał włosa.
Gładkie pachy przez równy tydzień, teraz zaczynają odrastać oczywiście nie wszytskie na raz, co mnie osobiśćie doprowadza do sząłu
kliwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 20:05   #769
alkaaa
Raczkowanie

cześć wszystkim. mam ten sam problem co wy i już sama nie wiem jak się za niego zabrać. gdy prawie zdecydowałam się na wosk znałam w necie dużo pozytywów na temat rozjaśniacza. gdy chciałam go kupić, dużo osób odradza, mówią że wosk jest lepszy. help!!! jak wasze doświadczenia z ''wąsikiem''? pozdrawiam
alkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:16   #770
kliwia
Zakorzenienie

wosk
Stary 2008-07-10, 08:50   #771
tatty
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alkaaa Pokaż wiadomość
cześć wszystkim. mam ten sam problem co wy i już sama nie wiem jak się za niego zabrać. gdy prawie zdecydowałam się na wosk znałam w necie dużo pozytywów na temat rozjaśniacza. gdy chciałam go kupić, dużo osób odradza, mówią że wosk jest lepszy. help!!! jak wasze doświadczenia z ''wąsikiem''? pozdrawiam
zdecydowanie wosk. wąsika wtedy wcale nie ma, nie musisz się z nim "męczyć" przez jakiś miesiąc. a ból owszem, jest, ale niewielki i tylko przez małą chwilę.
na rozjaśniacz nigdy się nie zdecyduję, bo ten wąsik i tak zostaje, może go mniej widać z daleka, ale jak ktoś usiądzie obok ciebie to jednak może zauważyć z resztą przestraszyłam się niektórych opinii. jedne wizażanki były zadowolone, drugie załamane, bo po rozjaśnieniu wychodziła świecąca biel widoczna nawet w ciemnościach
Stary 2008-07-10, 09:22   #772
kliwia
Zakorzenienie

ps. może wy mi doradzicie
patrze na all, który wybrać wosk i się zdecydować nie mogę.
bo sa różnej maści i koloru
a pasków też mnóstwo rodzajów
aha no i który podgrzewacz lepszy? czy nie ma różnicy ?
chyba wybiorę ten zestaw:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=397241749

plus paski:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=391501143

ps. na ile taka kaseta wosku starcza?
Stary 2008-07-10, 10:38   #773
zkrainyoz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
ps. może wy mi doradzicie
patrze na all, który wybrać wosk i się zdecydować nie mogę.
bo sa różnej maści i koloru
a pasków też mnóstwo rodzajów
aha no i który podgrzewacz lepszy? czy nie ma różnicy ?
chyba wybiorę ten zestaw:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=397241749

plus paski:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=391501143

ps. na ile taka kaseta wosku starcza?
wydaje mi się, że nie ma sensu inwestować tyle kasy w wosk ... taki sam efekt uzyskasz po kupieniu plastrów Tanity za ok.8zł (rossmann). Z doświadczenia własnego wiem, że tak szybko ich nie zużyjesz :p max 2 plasterki na wąsik min 2-3 razy w miesiącu więc wg mnie naprawdę nie ma co przesadzac. Po drugie nie napisali czy to jest wosk do twarzy, do ciała ... skóra na twarzy jest o wiele delikatniejsza i włoski są innego rodzaju więc odradzałabym eksperymentowanie.

A podgrzewacz ...? Zamiast niego używam suszarki, bo wosk jest nałożony na bibułkę
Stary 2008-07-10, 11:02   #774
kliwia
Zakorzenienie

Tylko ja chcę depilowac pachy i bikini jeszcze
a kosmetyczka jechała wąsik i pachy tym samym - miodowym woskiem
Stary 2008-07-10, 12:34   #775
tatty
Zakorzenienie

właśnie - ja bym tak nie inwestowała w ciemno. nie napisano, do czego jest ten wosk, skóra twarzy jest znacznie delikatniejsza od skóry na innych obszarach, i jak chce się stosować na niej wosk, to trzeba specjalnie go dobierać
Stary 2008-07-10, 14:41   #776
kliwia
Zakorzenienie

zadałam pytanie sprzedającemu.
Z tego co zauważyłam, woski do wąsiku różnią się jedynie wielkością rolki, skłąd jakoś ten sam
a sam podgrzewacz na innych aukcjach jest droższy
Stary 2008-07-10, 16:39   #777
Heroldin
Zakorzenienie

Moja rada : raz w miesiacu wizyta u kosmetyczki i depilacja woskiem.
Cena okolo 10,oo zl. Ja tak robie od wielu lat.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 17:37   #778
201608040942
Konto usunięte

Jak wam dobrze. Podraznienie macie tylko 2 dni. Ja to caly tydzien wygladam jak oszolom. Nie dosc ze skora podrazniona i czerwona to do tego robia mi sie male pryszczki. jak zaczyna sie goic to robi sie taka sucha skora, cos jak strup. jak to koszmarnie wyglada. Zatuszowac tego niczym sie nie da bo korektor czy kryjacy podklad tylko podkresla ta sucha skore. Czerwonego juz tak nie widac, ale i tak wyglada sie jak przez lufcik. Jakis czas zaniechalam depilacji plasterkami i jak widze ze wosik robi sie widoczny to biore piensete i tak z grubsza cos sobie wyrwe. Mam jasne wlosy, ale jednak one sa, Wczesniej nie mialam poroblemow z wasikiem, dopiero po ciazy, jak zblizalam sie do 30-tki, wloski zrobily sie dluzsze i bardziej widoczne. To juz nie byl delikatny meszek jak to jest u nas kobieta na twarzy, ale znacznie widoczniejsze wloski. Po 30-tce stwierdzilam, ze trzeba zaczac cos z ty robic, bo puder tylko podkresla te wloski. Co z tego ze nie sa czarne, jak juz nie sa tak delikatne jak kiedys i je widac.
No i ostatnio myslalam o plasterkach. JUz nawet mialam opakowanie w rece i odlozylam spowrotem. Stracha mialam, ze znow bedzie to samo. Nigdy nie wyrwalam wszystkich wloskow za jednym razem, musialam przylepiac plasterek pare razy. za pierwszym razem wygkladalam jak by chirurg plastyk spapral operacje powiekszania ust. Nie przykleilam platra na usta, a jednak cala skora na warga i warga gorna byly napuchniete. Chodzilam tak 2-3 dni, potem puchlizna zeszla, ale nadal mialam czerwona skore i te pryszczyki... Chlop robil sobie posmiewisko ze mnie caly tydzien dopoki mi sie skora nie wygoila. Kolejne depilacje wygladaly o tyle lepiej, ze nie balam taka napuchnieta, ale reszta sensacji sie pojawila. jak teraz mam pare miesiecy przerwy to jak nic , pewni znow byla bym napuchnieta o podraznieniu i pryszczach juz nawet nie wspomne.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 17:43   #779
kliwia
Zakorzenienie

Heroldin pachy + wąsik 21 zł co dwa tygodnie
Więć szybko mi się zwróci zakup wosku i podgrzewacza
Stary 2008-07-10, 20:48   #780
Heroldin
Zakorzenienie

Ja to raczej z tych nielubiacych bolu ! Dlatego - pachy = maszynka do
golenia. I nie wiem czy odwazylabym sie "sama siebie zdepilowac" !
Juz na sama mysl cierpne... Doprawdy podziwiam Was, Dziewczyny !!!!
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości