Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plastry - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-28, 19:31   #1261
Ania09121983
Zadomowienie

Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Cytat:
Napisane przez Gosilla Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie kolezanki
Ja zazwyczaj do depilacji wasika uzywam wosku w rolce. Ale cos mi strzelilo do glowy i wyrwalam 2 albo 3 wloski peseta... Nigdy tego nie robilam i teraz obawiam sie ze po pesectce teraz odrosna ciemniejsze niz po wosku...
wosk w rolce??? może coś wiecej na ten temat. robisz to w domu? jak to podgrzewasz? ho ho ho może i ja sobie kupię

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:11   #1262
Gosilla
Raczkowanie

Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Cytat:
Napisane przez Ania09121983 Pokaż wiadomość
wosk w rolce??? może coś wiecej na ten temat. robisz to w domu? jak to podgrzewasz? ho ho ho może i ja sobie kupię
Inaczej wosk w aplikatorze Robię to w domu:P Wosk + podgrzewarka + paski fizjolinowe i do tego jeszcze jest potrzebny talk. Ale trzeba robić to ostrożnie bo wosk ten jest mocniejszy od kupowanych w drogeriach i można np. jeśli chodzi o wąsik niechcący zahaczyć o usta. Krew się nie leje ale boli i jest takie dziwne i nie przyjemne wrażenie przez kilka dni jak je dotykasz.
Kupisz wszystko na allegro

To co z tą pensetą?? :P Odrastają po niej ciemniejsze włoski niż po wosku?
Gosilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:21   #1263
Ania09121983
Zadomowienie

Cytat:
Inaczej wosk w aplikatorze Robię to w domu:P Wosk + podgrzewarka + paski fizjolinowe i do tego jeszcze jest potrzebny talk. Ale trzeba robić to ostrożnie bo wosk ten jest mocniejszy od kupowanych w drogeriach i można np. jeśli chodzi o wąsik niechcący zahaczyć o usta. Krew się nie leje ale boli i jest takie dziwne i nie przyjemne wrażenie przez kilka dni jak je dotykasz.
Kupisz wszystko na allegro

To co z tą pensetą?? :P Odrastają po niej ciemniejsze włoski niż po wosku?
jesli chodzi o pensete;
włosy w jednym i w drugim przypadku wyrywane są z cebulka (chociaz czasami mogą sie łamac) i jesli długo sie wyrywa po jakims czasie włoski sie osłabiaja

co do wosku; trzeba kupic podgrzewqarke i o to mi chodziło bo nie chciałam jej kupowac ehhh

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Stary 2012-03-29, 15:21   #1264
Gosilla
Raczkowanie

Cytat:
jesli chodzi o pensete;
włosy w jednym i w drugim przypadku wyrywane są z cebulka (chociaz czasami mogą sie łamac) i jesli długo sie wyrywa po jakims czasie włoski sie osłabiaja

co do wosku; trzeba kupic podgrzewqarke i o to mi chodziło bo nie chciałam jej kupowac ehhh
Czyli jak nie wyrwiemy włoska z cebulką i go złamiemy w pół to efekt może być taki jak po maszynce? o.O

No niestety jakoś trzeba go podgrzać. Ale moja koleżanka z praktyk podgrzewa wosk w gorącej wodzie...
Stary 2012-03-29, 18:51   #1265
Ania09121983
Zadomowienie

Cytat:
Czyli jak nie wyrwiemy włoska z cebulką i go złamiemy w pół to efekt może być taki jak po maszynce? o.O

No niestety jakoś trzeba go podgrzać. Ale moja koleżanka z praktyk podgrzewa wosk w gorącej wodzie...
dokładnie, cebulka musi zostac wyrywana wtedy sie bedą osłabiac włoski. moja znajoma kosmetyczka wyrywa sobie "pachy" i barrrdzo długo mówi że praktycznie nic juz sie nie pojawia - jakies cieniutkie pojedyncze włoski

Stary 2012-03-29, 20:03   #1266
Musia1101
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Musia1101 Pokaż wiadomość
To pytanie było już na początku wątku, ale chciałabym usłyszeć więcej opinii na ten temat Chodzi o to jak to jest z odrastaniem włosków po depilacji woskiem np. u kosmetyczki? Po jakimś czasie zaczynają wyrastać nowe i co wtedy? Widać takie czarne kropki? Nie kłują? Jest to samo co na nogach, że zaczyna być widać nowe?

Wiem że prawdopodobnie odrosną słabsze, no ale mimo to boję się że będzie widać jak zaczną wyrastać Proszę o odpowiedź
Musia1101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 21:03   #1267
Gosilla
Raczkowanie

Cytat:
dokładnie, cebulka musi zostac wyrywana wtedy sie bedą osłabiac włoski. moja znajoma kosmetyczka wyrywa sobie "pachy" i barrrdzo długo mówi że praktycznie nic juz sie nie pojawia - jakies cieniutkie pojedyncze włoski
O kurczę z pod pach pensetą to chyba dosyć trudno. Ale kusi mnie żeby spróbować bo nie cierpię włosów tam :/ Albo od razu pojadę woskiem choć troszkę się boję (po co one tam rosną?)
Dziękuję za odpowiedź
Stary 2012-03-31, 18:05   #1268
biedronka91
Zakorzenienie

Włoski pod pachami pensetą? O ja cie, to musi strasznie boleć brr..
Trzykrotnie potraktowałam wąsik woskiem, ostatnia wizyta u kosmetyczki (dyplomowanej, mgr co najlepsze) spowodowała, że od trzech miesięcy nieustannie mam w miejscu depilacji powracające krostki. Do tego czerwone blizny po tych, co zdarzyły dopiero co zniknąć. Chyba powinnam zgłosić się do tej kobiety, nigdy nie miałam problemów z nawracającym w takim stopniu trądzikiem.
Stary 2012-03-31, 19:41   #1269
Gosilla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Włoski pod pachami pensetą? O ja cie, to musi strasznie boleć brr..
Trzykrotnie potraktowałam wąsik woskiem, ostatnia wizyta u kosmetyczki (dyplomowanej, mgr co najlepsze) spowodowała, że od trzech miesięcy nieustannie mam w miejscu depilacji powracające krostki. Do tego czerwone blizny po tych, co zdarzyły dopiero co zniknąć. Chyba powinnam zgłosić się do tej kobiety, nigdy nie miałam problemów z nawracającym w takim stopniu trądzikiem.
Bardzo możliwe że źle przeprowadziła zabieg powinna Ci czymś zdezynfekować przed wyrwaniem i po wyrwaniu. Mogła nawet nie umyć rąk. Może to śmieszne ale naprawdę w kosmetyce sterylność nawet w tak prostym zabiegu jak woskowanie jest ważna. Lepiej idź do innej kosmetyczki.
Stary 2012-03-31, 20:19   #1270
biedronka91
Zakorzenienie

Niestety, dezynfekowała, ostrzegałam ją, żeby robiła to sterylnie, bo mam bardzo wrażliwą skórę. Wcześniej to się nie wydarzyło, może to wina wosku bądź nieumiejętnej depilacji, nie mam pojęcia..
Stary 2012-04-01, 12:18   #1271
Gosilla
Raczkowanie

Przykra sprawa Idź do innej kosmetyczki może ktoś ze znajomych Ci jakąś poleci. W sumie może dobrze by było odwiedzić dobrego dermatologa? Możliwe że to już nie jest problem kosmetyczny... Ale to moje propozycje zrobisz jak zechcesz
Życzę Ci żeby wszystko wróciło do normy
Stary 2012-04-01, 12:35   #1272
biedronka91
Zakorzenienie

Byłam u dermatologa, stwierdził, że jest to wina źle wykonanej depilacji. :/
Bardzo dziękuję za rady, popytam wśród koleżanek.
Stary 2012-04-02, 00:17   #1273
marieann
Raczkowanie

Ja się długo męczyłam z wąsikiem, kiedyś goliłam potem była pęseta, teraz kupiłam wosk z Sally Hensen właśnie do twarzy i jestem suuuper zadowolona, zapłaciłam ok 25zł ale starcza na wiele razy, mam go chyba od października? troche się zmienił, go porobiły się takie bąbelki, ale nadal jest dobry. Wątpie żebym go zamieniła na coś, bo jest wygodny
Chciałabym bardzo żeby to była prawda że wyrywane włoski słabną, ale przy moich hormonach to nierealne

Myśląc o sobie
marieann jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 11:28   #1274
kwiatek182
Przyczajenie

Kiedyś pojechałam do koleżanki i poszłam do kosmetyczki na wąsik... wyrwała mi razem ze skórą ! a impreza była za kilka godzin. Niestety chyba na własnej skórze trzeba sprawdzić kompetencje kosmetyczek ...
kwiatek182 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 21:39   #1275
rings
Przyczajenie

Witam dziewczyny, potrzebuję waszej rady, otóż od jakiegoś czasu borykam się z wąsikiem. Jakiś czas temu zaczełam używać rozjaśniacza Sally Hansen, w jakimś stopniu się sprawdził u mnie, gdyż wąsik był na pewno mniej widoczny. Teraz jednak muszę je rozjaśniać co 2 dni i do tego wąsik przycinać bo inaczej włoski są długie. Nie jest to zbyt fajne.

Porady potrzebuję z waszej strony gdyż chciałabym się pozbyć wąsika, tylko nie wiem na co się zdecydować, jaką metodę wybrać, gdyż wg mnie bardzo szybko odrastają mi włoski i na pewno będą grubsze przynajmniej tak mam na innych częściach ciała.
Myślałam nad laserem, jednak jest to kosztowne i nie mam pewności, że będę mieć oczekujące skutki. Proszę o waszą poradę czy powinnam szukać jakiś plastrów z woskiem czy jakiegoś kremu czy jeszcze czegoś innego.

Pozdrawiam.
rings jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 22:28   #1276
biedronka91
Zakorzenienie

Spróbuj depilacji woskiem u dobrej kosmetyczki.
Stary 2012-04-05, 16:08   #1277
rings
Przyczajenie

Wolałabym jednak w domu sama coś zrobić... Są szanse?
Stary 2012-04-06, 15:41   #1278
biedronka91
Zakorzenienie

Możesz kupić wosk w plastrach w drogerii i równie dobrze zrobić to w domu.
Stary 2012-04-07, 11:33   #1279
rings
Przyczajenie

Zamówie coś przez allegro. Możesz mi polecić jakiejś firmy i opisać jak go stosować i jak często trzeba to robić?
Stary 2012-04-10, 22:34   #1280
rings
Przyczajenie

Myślałam nad plastrami z woskiem do twarzy firmy Veet. Co o nich sądzicie? Czym się kierować przy wyborze? Co radzicie dziewczyny?
Stary 2012-04-11, 11:57   #1281
priintemps
Przyczajenie

Też mam problem z wąsikiem, z tym że u mnie sytuacja wygląda naprawdę tragicznie...
Przez kilka lat usuwałam włoski maszynką do golenia - tak, wiem, głupota, byłam młodsza i nikt mi nie powiedział, że tak nie można. Efektem były co raz szybciej odrastające i ciemniejsze włoski. Później przerzuciłam się na pęsetę. Wszystko to zostawiło u mnie ślad nad górną wargą taki, jaki mają faceci... Zdecydowałam się więc na depilację laserem Fotona. Miałam już 4 zabiegi, a efektów nie ma WCALE. No, może tylko taki, że ślad jest jeszcze bardziej widoczny. Włoski nadal muszę usuwać codziennie. Po tylu zabiegach chyba powinny zajść jakiekolwiek zmiany?? Nie mogę patrzeć na siebie w lustrze, bo widzę tylko te ślady... Dermatolog zignorowała problem, kosmetyczki same nie wiedzą, co robić.
Dodam jeszcze, że z owłosieniem na całym ciele mam problem. Po goleniu pach, nóg czy okolic bikini, pozostają mi czarne plamki i czerwone krosty. Myślałam o tym, by zacząć brać tabletki hormonalne, ale u mojej siostry skończyło się to zakrzepicą, więc ryzyko jest zbyt duże.
Załączam zdjęcia. Bardzo proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCI1393.jpg (22,6 KB, 320 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCI1394.jpg (19,1 KB, 307 załadowań)
priintemps jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 15:04   #1282
biedronka91
Zakorzenienie

Daj spokój, kobieto, ja nic nie widzę.
Głowa do góry, nie przejmuj się tym, naprawdę dla reszty jest to niezauważalne.
Stary 2012-04-11, 20:37   #1283
rings
Przyczajenie

Ze zdjęć wynika, że przesadzasz.
Nie jest tak, źle. Jedyny problem jaki masz to chyba to, że musisz często je usuwać. A czego używasz do usuwania? Ja szukam czegoś dla siebie.
Stary 2012-04-12, 11:22   #1284
priintemps
Przyczajenie

Niezauważalne?? Przecież to jest doskonale widoczne, jedynie przy sztucznym świetle niewiele widać. Ja naprawdę nie przesadzam. Mój poziom testosteronu jest w normie, ale wybiorę się do endokrynologa, by zbadać poziom innych hormonów. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna, włoski rosną jak szalone. Dziś jakaś kosmetyczka powiedziała, że są to przebarwienia i umówiłam się na wtorek na mikrodermabrazję, ale czy to coś da? Oprócz tego jestem strasznie blada, ludzie mówią na mój widok, że wyglądam jak upiór, na solarium pójść też nie mogę, bo przebarwienia będą jeszcze większe. Nie wiem tylko, czy to aby na pewno są przebarwienia, wydaje mi się raczej, że są to czarne kropki, po prostu rosnące włoski, które pozostawiają ten ślad. Żebym miała lepszy aparat..
Pytasz rings, czego używam do usuwania. Podczas tej depilacji laserowej, która trwała pół roku, byłam zmuszona używać maszynki, teraz będę chodziła na wosk, zobaczymy, jak będzie.
Mam jeszcze pytanie - czy gdy po już czterech zabiegach laserem nie ma żadnych efektów, jest sens to kontynuować?
priintemps jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 23:47   #1285
biedronka91
Zakorzenienie

Jasne, dziewczyno, biegnij do lekarza, to może mieć związek z hormonami.
Depilacja woskiem powinna pomóc, głowa do góry. Jeżeli to sprawy hormonalne, to może być gorzej, ale na pewno jakoś wszystko wróci do normy, powodzenia.
Stary 2012-04-23, 11:19   #1286
_tenshi_
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Wąsik nad górna wargą. Jak poradzić sobie z wąsikiem. Rozjaśnianie, wosk, plast

Mam problem z owłosieniem.Mam gęste brwi, włosy na rękach, nogach, a nawet zauważyłam meszek na brzuchu i brodawkach! I zmagam się z wąsikiem. Nie jest on bardzo widoczny, ale mnie krępuje i ja widzę o doskonale. Nie wiem, czy to owłosienie jest spowodowane dojrzewaniem- mam 13 lat. Proszę o odpowiedź!
_tenshi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 00:47   #1287
biedronka91
Zakorzenienie

Spokojnie, hormony wariują. Zawsze możesz udać się do endokrynologa, jeżeli włoski są wybitnie widoczne.
Jesteś bardzo młodziutka, nie gól tych włosów. Bardzo możliwe, że wszystko ureguluje się z czasem..
Stary 2012-04-29, 20:11   #1288
eweelinaa91
Zadomowienie

Czy ktoś w Krakowie zauważył ostatnio wybielacz do włosków na twarzy z Sally Hansen? Byłam w Sephorze i Douglasie, ale nie znalazłam, w tym ostatnim pani sprawiała wrażenie oburzonej, że w ogóle śmiem o niego pytać. To jakieś tabu w tych sieciówkach, a ja popełniłam faux pas?
Pozostaje tylko Allegro?
eweelinaa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 00:09   #1289
hero1701
Przyczajenie

sally hansen zostal wycofany bo nie spelnial jakichs norm unijnych ja teraz zamawiam z allegro. jednak zamierzam sie wybrac do kosmetyczki w przyszlym tygodniu, bo te wybielanie przynosi co prawda niesamowite efekty,ale staje sie juz żmudne.
hero1701 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 21:55   #1290
GloomySunday
Przyczajenie

Ja polecam plasterki z woskiem. Pierwszy raz strasznie się bałam, myślałam, że odrosną ciemne, albo będą wrastać w skórę. A tu nic z tych rzeczy. Jestem po trzeciej takiej własnoręcznej depilacji plastrami Joanny i muszę powiedzieć, że jest zupełnie ok. Nie mam porównania do innych, ale mnie to wystarcza Za pierwszym razem zrobiłam to bardzo nieumiejętnie (zamiast pociąć plasterek na mniejsze kawałki, to wzięłam cały i się polepiłam) i rzeczywiście miałam zaczerwieniony punkcik przez kilka dni i swędziało. Teraz już robię to lepiej. Podgrzewam sobie ten wosk suszarką i nie przyklejam więcej niż dwa razy w tym samym miejscu, nawet, jeśli włoski zostały. Po jakimś tygodniu zauważam już odrastające włoski, ale jest ich dużo mniej niż miałam normalnie, więc i tak spoko. Teraz czekałam już 2 tygodnie do następnej depilacji i właściwie mogłabym dłużej, bo wąsik nie raził
Życzę powodzenia w walce z wąsami
GloomySunday jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości