jaki krem na zimę? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-10, 13:30   #91
cashmere
Zakorzenienie

Dot.: jaki krem na zimę?

wczoraj miałam dylemat czy kupić ten lipidowy czy półtłusty Iwostin, i skusiłam się jednak na ten drugi. narazie użyłam dwa razy, ale zapowiada się obiecująco cena tego pierwszego u mnie to 35 zł. półtłusty za to większe opakowanie 150ml niecałe 30zł, a ze zniżką mi wyszedł trochę ponad 26

jestem mamą
cashmere jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 21:02   #92
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
wczoraj miałam dylemat czy kupić ten lipidowy czy półtłusty Iwostin, i skusiłam się jednak na ten drugi. narazie użyłam dwa razy, ale zapowiada się obiecująco cena tego pierwszego u mnie to 35 zł. półtłusty za to większe opakowanie 150ml niecałe 30zł, a ze zniżką mi wyszedł trochę ponad 26
Czyli Twoje pierwsze wrażenie jest dobre? Mówię Ci nigdy tak długo nie byłam wierna jednemu kremowi. Podoba mi się jego zapach, a raczej brak zapachu. Miałam w posiadaniu także z Iwostinu krem nawilzający o przedłużonym działaniu SPF 15 i stosowałam go w lecie. Niestety okazał się wielką klapą, nic a nic nie nawilżał, po nałożeniu szczypał, miałam wrażenie że twarz jest ściągnięta, moja buzia zamiast ukojenia czuła, że wysycha i w konsekwencji nawet w lecie zaczęłam używać Iwostinu półtłustego, przy nim jak na razie każdy krem się chowa.
Stary 2007-11-11, 00:51   #93
cashmere
Zakorzenienie

tak, pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne i wierzę że tak pozostanie
m.a.r.t.a a jak jest z wydajnością tego kremu?
kupiłam dużą tubę i mam wizję że będę ją 'męczyć' chyba przez najbliższe dwa lata

jestem mamą
cashmere jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 14:21   #94
sirgunia
Raczkowanie

mam pytanie (za bardzo nie wiedzialam gdzie je umiescic). kupilam ten krem na zime firmy olay i zastanawiam sie czy moge go uzywac na krem active c xl. bo ten active c jest na zime chyba zbyt delikatny a z drugiej strony bardzo go lubie. a moje drugie pytanie jest takie- na boze narodzenie lece do brazylii. tam jak wiadomo jest teraz lato i upal. czy na slonce moge uzywac kremu z witamina c czy lepiej nie????gdzies kiedys wyczytalam ze wit c ze sloncem moze dawac przebarwienia czy to prawda?? bardzo prosze o pomoc...
sirgunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 14:53   #95
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sirgunia Pokaż wiadomość
mam pytanie (za bardzo nie wiedzialam gdzie je umiescic). kupilam ten krem na zime firmy olay i zastanawiam sie czy moge go uzywac na krem active c xl. bo ten active c jest na zime chyba zbyt delikatny a z drugiej strony bardzo go lubie. a moje drugie pytanie jest takie- na boze narodzenie lece do brazylii. tam jak wiadomo jest teraz lato i upal. czy na slonce moge uzywac kremu z witamina c czy lepiej nie????gdzies kiedys wyczytalam ze wit c ze sloncem moze dawac przebarwienia czy to prawda?? bardzo prosze o pomoc...
Przede wszytkim zaopatrz się w filtry Wtedy przebarwienia Ci nie grożą.

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 20:04   #96
sirgunia
Raczkowanie

mam mam spf 50 vichy i zamierzam stosowac. ale nie wiem czy pod moge stosowac active c. no i czy na active c moge stosowac olay na zime??? jakie to wszystko skomplikowane...
sirgunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 03:28   #97
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cashmere Pokaż wiadomość
tak, pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne i wierzę że tak pozostanie
m.a.r.t.a a jak jest z wydajnością tego kremu?
kupiłam dużą tubę i mam wizję że będę ją 'męczyć' chyba przez najbliższe dwa lata
Żeby Ciebie nie skłamać 150 ml wystarczy mi na około 4 miesiące. Mówię tutaj o nakładaniu kremu rano i wieczorem
Teraz kupiła tubkę i zaznaczyłam sobie na opakowaniu 28.10 zobaczymy czy starczy do lutego
Stary 2007-11-14, 07:37   #98
malgosinka
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to malgosinka

Na zimę powinno się używać tłustych kremów. Ja tak robię i jest oki, a mam skłonności do pękania naczynek. Najlepiej jest po prostu wypróbować różne kremiki, niekoniecznie z tej górnej półki, bo czasem najzwyklejszy, tańszy krem sprawdza się dużo lepiej. Ja używam często kosmetyków dla dzieci, bo są one delikatniejsze, ale nie są też tanie.

Targowisko
Kosmetyki
malgosinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 10:53   #99
_magdzia_
BAN stały

Tylko tłuste najczęściej zapychają
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:42   #100
och
Rozeznanie

Ja sobie kupiłam ostatnio Garniera podstawę pielęgnacji, ale z tego co piszecie może pozostawić na buzi nieprzyjemne skutki używania go w zimie...A najśmieszjejsze jest to, że jak go kupowałam to obok stał Perfecty na zimę, ale go nie kupiłam bo moja mama stwierdziła, że to na ekstremalne sytuacje, dla narciarzy itp...Ono na zimę używała nawilżającego i nic jej nie było
Sama już nie wiem, rok temu zimą nic nie nakładałam na twarz, tylko fluid w te największe mrozy, i nie narzekałam...Ale tym razem zima zapowiada się ciężka...
och jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 11:39   #101
MilkyQueen
Raczkowanie

Czy kremu Atoderm PP http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14321 można używać w ziemie? Co prawda jest on dla cery suchej, ale nie wiem nic o jego ochronie przed mrozem.
Używałam go w zeszłym roku i mimo, że moja skóra jest trądzikowa nie miała z nim znacznych problemów.

I czym różni się on od zwykłego Atodermu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20680 ?

Jakiś miesiąc temu skończył mi się krem PP i kupiłam krem do cery naczyniowej Iwostin Capilin rzekomo chroniący przed czynnikami atmosferycznymi. Póki nie było mrozów sprawdzał się, ale tylko na policzki. Teraz już nie daje sobie rady, więc chcę powrócić do Atodermu, tylko nie wiem który wybrać.

Możecie polecić mi jakiś inny dobry krem na zimę? najlepiej apteczny. Mam na razie porównanie tylko z tym z Biodermy, ale może znajdzie się też coś dla cery odwodnionej z trądzikiem i rozszerzonymi naczyńkami? (liczy się też dla cena i wydajność)
MilkyQueen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 11:46   #102
_magdzia_
BAN stały

No i mam dylemat...Chciałam kupić ten dax zimowy (dla narciarzy albo normalny ochronny) i zaczęłam się zastanwiać nad półtłustym iwostinu. Tylko jest jedno ale, mam nawilżający iwostin i chyba mnie zapchał Kurcze najlepszym rozwiązaniem byłoby coś lekkiego ale jednocześnie ochronnego Marzenia ściętej głowy

Edit: Właśnie przeglądałam ofertę apteki internetowej i zauważyłam że iwostin ma w swojej ofercie dwa kremu półtłuste. Jeden taki normalny a drugi z serii purritin co to przeznaczona jest do skóry z problemami trądzikowymi. Może więc ten drugi się u mnie sprawdzi i mnie nie zapcha Postanowione już- kupuję półtłusty i jak tylko wypróbuję to zdam relacje
Stary 2007-11-18, 10:01   #103
blackmagicone
Rozeznanie

U mnie na zime sprawdza sie tylko Bambino ochronny, kazdy inny, ktory dotychczas probowalam -> sucha, sciagnieta. podrazniona skora.
Ale teraz nie wiem, co mam zrobic z filtrami...
blackmagicone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 20:53   #104
och
Rozeznanie

Odkopuję!

Już zgłupiałam jaki krem na zimę kupić.W aptece zadając to pytanie podano mi na ręce Neutorgenę i jakiś krem do cery naczynkowej, już nie pamiętam nazwy.Neutrogena wydaje mi się zbyt tłusta, a cery naczynkowej nie mam.
I bądź tu mądry?
Oczywiście cena kremu najlepiej w granicach 20 zł.Nie zmierzam się wykosztowywać na jakieś La roche posay czy Cliniqi.
Czy w ogóle można dostać krem na zime, który się nie świeci na buzi?Nie robię makijażu, żeby zakryć to świecenie, więc taki krem musi się dobrze wchłaniać.Albo może wymagam rzeczy nieprawdopodobnych?
A zima coraz bliżej...
Stary 2007-11-21, 22:57   #105
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Odkopuję!

Już zgłupiałam jaki krem na zimę kupić.W aptece zadając to pytanie podano mi na ręce Neutorgenę i jakiś krem do cery naczynkowej, już nie pamiętam nazwy.Neutrogena wydaje mi się zbyt tłusta, a cery naczynkowej nie mam.
I bądź tu mądry?
Oczywiście cena kremu najlepiej w granicach 20 zł.Nie zmierzam się wykosztowywać na jakieś La roche posay czy Cliniqi.
Czy w ogóle można dostać krem na zime, który się nie świeci na buzi?Nie robię makijażu, żeby zakryć to świecenie, więc taki krem musi się dobrze wchłaniać.Albo może wymagam rzeczy nieprawdopodobnych?
A zima coraz bliżej...
A ja twierdzę, że na LRP wykosztować się warto, nop. Nutritic, który na mnie wchłania się prawie do matu

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
Stary 2007-11-22, 00:37   #106
maryna27
Raczkowanie

A ja od paru dni używam półtłustego kremu dermosan i jestem zadowolona. Dobrze się wchłania no i co ważne - ma filtry
maryna27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 14:16   #107
och
Rozeznanie

Już nie wytrzymałam i zdecydowałam się na krem na zimę z Flos Leku.Tani, 10 zł, a wydaje się porządny.Nie wiem jak tam z filtrami u niego, ale myślę, że jakieś powinien mieć, skoro jest przeznaczony też dla narciarzy.Jeszcze nie używałam go, bo póki co temperatura dodatnia, a ja musze wymęczyć tego nieszczęsnego Garniera
Stary 2007-11-22, 21:35   #108
Izaluka
BAN stały

No filtrów stabilnych to on na pewno nie będzie miał.

I nie musisz czekać, aż będzie temp. minusowa. Skóra i tak już ''cierpi'' od wiatru.
Izaluka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 23:54   #109
och
Rozeznanie

A o co chodzi z tymi "stabilnymi" filtrami?

A poza tym lepszy taki krem niż żaden Zeszłej zimy nie używałam niczego
Zresztą, mam dopiero 21 lat i wydawanie kasy na drogie kremy jakoś mi się nie widzi.To jeszcze przede mną
Poza tym jeszcze sama nie zarabiam, żebym mogła sobie pozwolić na taki luksus jak kremy za 50 zł.Kiedyś sprawię sobie Iwostin, bo jest w miarę przystępny cenowo (chyba 30 zł dość spora tubka), ale w tym miesiącu portfel na to nie pozwala
Stary 2007-11-24, 11:56   #110
Maripossa
Zakorzenienie

DZIEWCZYNY!!
Na zime mozna uzywac kremow jakich chceciew, byleby byly odzywcze! Kto wam wmowil ze na zime tylko kremy tluste? a co ma zrobic wlasnie dziewczyna z tlusta cera?ma sie smarowac jakims tlusciochem, bo TAK KTOS POWIEDZIAL?
Np.Bioderma ma kremy w wersji Light (moga byc na dzien) i Riche (moga byc na noc), jeden ma lzejsza konsystencje a drugi bogatsza.
Dlatego chcac chronic swoja buzke kupcie 2 kremy: na noc troche ciezszy a na dzien lzejszy, zeby sie nie swiecic.
Njalepiej zeby krem zaw.susbst.odzywcze, nawilzajace, do tego np.wit.C+E i wcale nie musza byc to drogie apteczne kremy jesli ktos nie ma kasy, poczytajcie opinie kremow z Lirene, sa b.dobre
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 12:05   #111
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
A o co chodzi z tymi "stabilnymi" filtrami?

A poza tym lepszy taki krem niż żaden Zeszłej zimy nie używałam niczego
Zresztą, mam dopiero 21 lat i wydawanie kasy na drogie kremy jakoś mi się nie widzi.To jeszcze przede mną
Poza tym jeszcze sama nie zarabiam, żebym mogła sobie pozwolić na taki luksus jak kremy za 50 zł.Kiedyś sprawię sobie Iwostin, bo jest w miarę przystępny cenowo (chyba 30 zł dość spora tubka), ale w tym miesiącu portfel na to nie pozwala
na pewno na DROGIE kremy przyjdzie czas, jednak cere trzeba pielegnowac juz teraz masz 21 lat a wiec wlokna kolagenowe przestaly sie juz odnawiac...o kazdej porze roku cere trzeba DOBRZE nawilzac i odzywiac! Bo jak bedziesz miala 40 lat to zaden krem ci nie pomoze...trzeba zapobiegac a nie leczyc. Jak teraz bedziesz dbala o buzke to za 20 lat nie bedziesz miec z nia wiekszych problemow (nie mowie tu o zmarszczkach, bo to nie odwracalny proces). Nikt nie mowi zebys kupowala kremy za Bog wie ile pieniedzy skoro nie zarabiasz, kupuj te z nizszej polki, to nie cena jest wyznacznikiem jakosci!!

pozdrawiam
Stary 2007-11-24, 12:14   #112
_magdzia_
BAN stały

To w takim jaki krem poleciłabyś Maripossa na zimę? Mam cerę tłustą i walczę do tej pory z rozszerzonymi porami i zaskórnikami (na noc kładę effaclar). Niestety moim problemem jest to że sporo kremów mnie zapycha...
Stary 2007-11-24, 12:36   #113
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
To w takim jaki krem poleciłabyś Maripossa na zimę? Mam cerę tłustą i walczę do tej pory z rozszerzonymi porami i zaskórnikami (na noc kładę effaclar). Niestety moim problemem jest to że sporo kremów mnie zapycha...
albo sproboj nawilzyc cere lekkim Hrydrabio: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...ght-cream.html , albo zastosuj Sebium ktory zmatuje cere ale nie wysuszy jej, bo rowniez nawilza: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...ra-wersja.html . Albo mozesz zastosowac tez ten krem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...-ochronny.html
Skoro na noc stosujesz Effaclar, to przez dzien stosuj cos nawilzajacego odzwyczego. Oprocz tego mozesz zakupic z Lirene maseczke do cer tlustych zwezajaca pory (tez jest na KWC i ma b.dobre opinie!) i dobry peeling (choc nie wiem, moze juz masz), ten z serii Sebium jest b.dobry (wiem od klientow ktorzy go stosowali).

Nie sugeruj sie tym, ze Hydrabio jest do cer suchych, bo jest tez do odwodnionych, a odwodniona moze byc nawet cera tlusta. Czesto na taka cere stosuje sie ostre radykladne kosmetyki czy leki, zwalcza sie wten sposob niedoskonalosci ale cera sie wtedy przesusza. O TYM TRZEBA PAMIETAC!!
Stary 2007-11-24, 12:52   #114
_magdzia_
BAN stały

Dziękuję CI bardzo za wszystkie propozycje Wiem że cera tłusta może być również przesuszona dlatego już się pilnuje żeby nie wysuszyć jeszcze bardziej A co myślisz o tym kremie skinset vichy, czy może się nadawać na zimę? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18157
myślałam jeszcze o thermal fix1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7324
A pharmaceris odżywczy może sie nadać? Bo dadatkowych moim problem są rozszerzone naczynka
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9719
Dziękuję z góry
Stary 2007-11-24, 13:03   #115
och
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
na pewno na DROGIE kremy przyjdzie czas, jednak cere trzeba pielegnowac juz teraz masz 21 lat a wiec wlokna kolagenowe przestaly sie juz odnawiac...o kazdej porze roku cere trzeba DOBRZE nawilzac i odzywiac! Bo jak bedziesz miala 40 lat to zaden krem ci nie pomoze...trzeba zapobiegac a nie leczyc. Jak teraz bedziesz dbala o buzke to za 20 lat nie bedziesz miec z nia wiekszych problemow (nie mowie tu o zmarszczkach, bo to nie odwracalny proces). Nikt nie mowi zebys kupowala kremy za Bog wie ile pieniedzy skoro nie zarabiasz, kupuj te z nizszej polki, to nie cena jest wyznacznikiem jakosci!!

pozdrawiam
Wiem, że muszę teraz już o siebie dbać. Kupuje na razie kremy z niższej półki, tak jak napisałaś.Używam Garniera bo uwielbiam tą firmę.Sprawiłam sobie nawet odżywczy krem pod oczy coby później zmarszczki mieć
Ale wiem już, że muszę jak najwcześniej używać stabilnych filtrów (chociaż nadal nie wiem co to znaczy), dlatego kolejnym kremem, jaki kupie kiedy skończę obecne, będzie Iwostin.Aha i solarium nie odwiedzam prawie wcale, nie palę, nie piję, więc to też jakiś sposób dbania o siebie
I dzięki za rady wszystkim, sporo się tu nauczyłam w dość krótkim czasie.Fajne forum
Stary 2007-11-24, 15:38   #116
pakosta
Wtajemniczenie

Magdzia, a nie lepiej Ci jakiś odzywczy filtr na dzień kupić, skoro używasz kwasów?

Wymiana
Stary 2007-11-24, 16:05   #117
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Magdzia, a nie lepiej Ci jakiś odzywczy filtr na dzień kupić, skoro używasz kwasów?
teraz używam LRP antelios ale obawiam się że na zimę chyba to nie wystarczy A mówiąc "odżywczy" filtr to jaki masz na myśli Bo ten LRP to chyba normalny a nie odżywczy....od razu mówię że się za bardzo na tym nie znam
Stary 2007-11-30, 17:47   #118
Clarissa:)
Wtajemniczenie

GG do Clarissa:)

Używał ktoś jeszcze tego Olaya z serii zimowej?
Clarissa:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 18:11   #119
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Dziękuję CI bardzo za wszystkie propozycje Wiem że cera tłusta może być również przesuszona dlatego już się pilnuje żeby nie wysuszyć jeszcze bardziej A co myślisz o tym kremie skinset vichy, czy może się nadawać na zimę? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18157
myślałam jeszcze o thermal fix1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7324
A pharmaceris odżywczy może sie nadać? Bo dadatkowych moim problem są rozszerzone naczynka
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9719
Dziękuję z góry
na naczynka mozesz sprobowac tego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12293
Ten z Pharmaceris tez moze byc dobry, choc musisz liczyc sie z tym ze jest on dosc tlusty - choc na KWC takich rewelacyjnych ocen nie mial...
Co do Vichy to jakos nie jestem zwolenniczka tej firmy jakdla mnie to sama chemia.
Na naczynka koniecznie zakup cos do lykania co je wzmocni np.Rutinoscorbin lub cos innego z rutyna, z wyciagiem z kasztanowca, z gingko biloba... w aptece na pewno ci cos doradza
Pomyslalam, ze moglabyc swoj problem rozwiazac tez tak, ze stosuj na noc ten krem ktory masz omijajac miejsca z naczynkami a na naczynka zastosuj np.ten Sensibio. Jest tez w serii sensibio krem na lojotokowe zapalenie skory - czyli gdy skora luszczy sie jednoczescie i przetluszcza (w skrocie i niedoslownie mowiac...). Stosuj cos delikatnego, co nie ebdzie zawieralo bog wie ilu i jakich skladinkow, alkoholi itp., bo moze nie byc wesolo wtedy.
Bioderma ma tez b.fajne plyny micelarne do oczyszczania twarzy, ktoree nie wysuszaja tak jak zele i woda z kranu... Sa dostepne w serii Sensibio i Sebium na KWC tez mozesz poczytac opinie.

pozdrawiam
Stary 2007-12-18, 22:47   #120
och
Rozeznanie

Kurcze, odkrycie!Używam teraz tego Flos Leku na zimę i nie dość, że jestem zadowolona z jego działania ochronnego, to jeszcze twarz mi się po nim poprawiła!Natychmiast po posmarowaniu mam wrażenie, jakby złagodził napięcie skóry, a jednocześnie (może to głupie), ale bardzo dobrze działa na skórę wokół oczu.Mam dość głębokie zmarszczki mimiczne pod oczami, a po posmarowaniu tym kremem one się jakby wygładzają.I w ogóle skóra na twarzy jest jaśniejsza i zdrowsza.Kto by pomyślał, może moja cera potrzebuje właśnie takich tłustych kremów?A ten i tak wchłania się dość szybko, pomimo, że jest tłusty.Chyba przerzucę się z Garnierów na jakieś treściwe kremy
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości