torbiel piersi -orgametril - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-23, 10:41   #1
aliczek
Przyczajenie

Question torbiel piersi -orgametril

Witam. Mam pytanie? Miałam biopsję guzka piersi ,wynik torbiel, onkolog zalecił kontrolne usg za 6 miesięcy, natomiast ginekolog zażywanie orgametrilu (16-25 dzień cyklu 1 tab. przez 3 miesiące).Po przeczytaniu ulotki i opinii o tym leku nie wiem czy go brać . Czy mam się zastosować do opinii onkologa czy ginekologa ? Proszę o pomoc i radę.
aliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 17:35   #2
Fresa
Zakorzenienie

Dot.: torbiel piersi -orgametril

Cytat:
Napisane przez aliczek Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie? Miałam biopsję guzka piersi ,wynik torbiel, onkolog zalecił kontrolne usg za 6 miesięcy, natomiast ginekolog zażywanie orgametrilu (16-25 dzień cyklu 1 tab. przez 3 miesiące).Po przeczytaniu ulotki i opinii o tym leku nie wiem czy go brać . Czy mam się zastosować do opinii onkologa czy ginekologa ? Proszę o pomoc i radę.

Torbiele pojawiają się najczęściej,jako 'efekt uboczny' zaburzeń hormonalnych ,dlatego ginekolog przepisał orgametril,który ma za zadanie wyrównać poziom progesteronu.
Zastosuj się także do rady onkologa i za 6 miesięcy na kontrolne badanie.Torbiel może sie wchłonąć,a mogą też pojawić się inne.Trzeba to kontrolować i nie robić nic,dopóki lekarz nie stwierdzi,że zmieniła sie struktura i należy torbiel usunąć.

Fresa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 08:53   #3
aliczek
Przyczajenie

Bo biopsji torbiel zniknął,
Stary 2008-10-04, 22:54   #4
malutka012
Przyczajenie

hej rozmawiacie tu o torbielach piersi ja też chcę się dowiedzieć czegoś więcej mam 11 lat i od dłuższego czasu bolała mnie prawa pierś byłam u lekarza i na USG stwierdził że mogą to być torbiele 3 po 15mm onkolog skierował mnie na biopsje czy te torbiele są bardzo groźne. Czytałam że to zmiany hormonalne że najczęściej mają to dojrzałe kobiety które mają miesiączkę a ja jeszcze nawet nie mam to od czego mi się to zrobiło nikt nic nie chcę mi mówić rodzice trzymają wszystko w tajemnicy a ja się tym naprawdę martwię pomóżcie
malutka012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 11:10   #5
tofilla
Raczkowanie

Hej! Ja tez mam podobny problem. Ostatnio nie mialam miesiaczki ponad trzy miesiace i lekarz podejrzewa u mnie PCO. Bralam przez 5 dni luteine i nastepnie, gdy pojawila sie miesiaczka, powrocilam do jasmin. Przed okresem i w czasie przeziebienia zauwazylam na lewej pierwsi maly. twardy guzek i ze strachem czekam na wizyte u lekarza. Czekam, bo jeszcze mi sie okres nie skonczyl:/ i mam nadzieje ze po okresie zniknie ten guzek, ale nic na to nie wskazuje, juz jestem bardzo zestresowana. A jako stara hipochondryczka wykrywam u siebie wszystkie mozliwe nowotwory .
tofilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:45   #6
kimba888
Przyczajenie

Ja też od jakiegoś czasu wiem, że coś się kryje w mojej prawej piersi. Wybieram się do ginekologa ale jakoś ostatnio z czasem było krucho.... Niedawno przeraził mnie fakt, że pieś mnie po raz pierwszy bolała, a wieczorem jak nacisnełam na to miejsce to coś pękło i wylała się z niej ropa. Biaława maź - to płyn tobiela pewnie? Czy coś jeszcze gorszego. Do ginekologa napewno pójdę po okresie... ale chciałabym zapytac co to może byc? i czy groźnie się zapowiada? Boje się

Po tym jak torbiel? pękła guzek prawie znikł a teraz czuję, że to coś w piersi znowu rośnie
kimba888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 23:00   #7
megam
Raczkowanie

Lekarz powinien zalecic badania hormonalne zanim przepisze leki. U mnie przyczyną torbieli była prolaktyna - jej podwyższony poziom. Różne mogą być przyczyny. Najczęściej są to zaburzenia hormonalne (różnych hormonów) ale to trzeba zbadać. Ja łykałam bromergon. Prolaktyna spadła to i torbielki znikneły.

Edytowane przez megam
Czas edycji: 2009-01-10 o 23:01
megam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 20:02   #8
Bacha1313
Przyczajenie

Witam cię i mam pytanie,czy biopsja takiej torbieli w piersi jest bolesna? I czy robi sie ją pod znieczuleniem czy nie? Czeka mnie to i nie ukrywam że się tego boję ze względu na ból.Dzięki za odpowiedz
Bacha1313 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 13:22   #9
aliczek
Przyczajenie

Witam.Biopsję miałam bez znieczulenia,nie bolało, czułam tylko ukłucie,płyn pobrany dano do badania,wynik miałam szybko za niecały tydzień.Po biopsji guzek zaraz zniknął.Nie martw się ,wszystko będzie dobrze , życzę zdrowia.Pozdrawiam.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości