zagadka :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Notka

Galeria Makijażu - Moje Makijaże Forum prezentujące galerie makijażu Wizażanek. Zapraszamy do prezentowania tutaj swoich makijaży jak też wymiany doświadczeń i opinii na ich temat.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-28, 14:51   #1
Martyna83
Rozeznanie

zagadka :) eweska cichosza

Wczoraj wykonalam ten makijaz inspirujac sie latami... No wlasnie ktorymi? Od paru dni czytam tylko o makijazu, ubiorze i fryzurach z tej dekady. Nie chce pisac z jakiej, bo chcialabym zebyscie wy to napisaly. jesli choc troche wiernie udalo mi sie przedstawic klimat tych lat to wy to zauwazycie a wtedy naprawde bedzie mi milo. no i oczywiscie abstrachujac od tej dekady ocencie technike makijazu. pozdrawiam was i zycze milej niedzieli. podklad i puder Kryolan kredka czarna do oczu i cien szary Kryolan, oraz cienie nature i canvon Kryolana plus pomadka tez tejze firmy. Acha I eweska nie moze Wam pomagac w zgadywaniu, bo ona wie o jakie lata chodzi poszperala i znalazla pare materialow, ktore mi pomogly. I jeszcze chcialam tylko dodac, ze na razie to pierwsze podejscie brak tutaj dodatkow np. kolczykow.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sylwia 1.jpg (12,4 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylwia 2.jpg (36,2 KB, 177 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylwia 3.jpg (36,9 KB, 407 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylwia 5.jpg (40,0 KB, 189 załadowań)
Martyna83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 15:26   #2
madie
Zakorzenienie

Dot.: zagadka :) eweska cichosza

Nie zgadnę jakie to lata, ale co do makijażu to hmmm.... przerysowany trochę. Policzki, skóra pod nosem i czoło dziwnie pomarańczowe. Nierówny koloryt cery. Niezbyt mi się podoba. Masz ładne rysy twarzy, cieniutkie brewki wyglądają jakbyś wyrwała zbyt dużo włosków.
NIestety ten mejkap nie podkreśla Twojej urody
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 15:28   #3
asica-łobuzica
Zadomowienie

Dot.: zagadka :)

nie pogniewaj się , ale moim zdaniem nie powinnaś sie tak malować, to nie wygląda dobrze
asica-łobuzica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 15:33   #4
candibar
Zakorzenienie

Ja stawiam na lata 60tę. Co do makijażu, hmmm nie podoba mi sie to co jest namalowane czarną kreską - kreski na oku i brwiach. Uważam, że zrobiłaś to trochę za mocno. Podoba mi sie za tu pudrowy kolor na powiekach! Usta też.
candibar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 15:34   #5
Martyna83
Rozeznanie

to nie ja tylko moja kolezanka i jest to makijaz stylizacyjny jak juz wczesniej wspomnialam a nie taki, ktory robi sie na co dzien. nie gniewam sie tylko probuje wytlumaczyc o co dokladnie mi chodzi, a chodzi mi o stylizacje na tamte lata. mam nadzieje, ze teraz wiecie co mam na mysli
Stary 2007-10-28, 15:35   #6
madla
Rozeznanie

Strasznie karykaturalny :/ Nie podoba mi się ani makijaż, a zwłaszcza na Tobie.
Stary 2007-10-28, 15:40   #7
Chii1986
Zakorzenienie

Stawiam na lata 60. Bardzo podobają mi się makijaże i stroje z tego okresu.
U Ciebie widzę śliczną kocią kreske a la B.Bardot- kreska ładna natomiast zrezygnowałabym z kreski na dolnej powiecie bo całość przytłacza.
Ładne usta. Stylizacja ciut za mocna ale makijaż sam w sobie ciekawy.
Stary 2007-10-28, 15:53   #8
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Żadna zagadka
Na wizażystce założyłaś o tym wątek
Troszeczkę odbiega od lat 60 tych.
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 15:54   #9
Martyna83
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez asica-łobuzica Pokaż wiadomość
nie pogniewaj się , ale moim zdaniem nie powinnaś sie tak malować, to nie wygląda dobrze
chcialabym cos napisac, tylko prosze Cie teraz Ty sie nie obraz.Napisalas nie powinnas sie tak malowac. po pierwsze to moja kolezanka, ale mniejsza z tym. po drugie to zdanie zabrzmialo tak jakbys myslala, ze zaproponowalam mojej kolezance, zeby malowala sie tak na co dzien, a przeciez nie o to chodzi. to jest makijaz typowo stylizacyjny i wydaje mi sie, ze albo nie przeczytalas do konca co napisalam zakladajac ten watek albo nie odrozniasz makijazu stylizacyjnego od takiego ktory wykonuje sie na co dzien. mam nadzieje, ze Cie nie urazilam

Cytat:
Napisane przez mona1978 Pokaż wiadomość
Żadna zagadka
Na wizażystce założyłaś o tym wątek
Troszeczkę odbiega od lat 60 tych.
naiwnie myslalam, ze tylko eweska tam zajrzala Mona a co bys poprawila? Kazda porada bedzie dla mnie cenna, bo naprawde chcialabym dobrze wykonac ten makijaz

candibar, chii1986, Mona dziekuje, ze Wy odrozniacie makijaz stylizacyjny od zwyklego. tak to mialy byc lata 60 te ciesze sie, ze choc troche mi sie udalo nawiazac do tego klimatu

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2007-11-03 o 19:58 Powód: Post pod postem.
Stary 2007-10-28, 16:03   #10
madie
Zakorzenienie

Martyno, zauważ o czym większość dziewczyn pisze. Nie chodzi o to że stylizacja nie pasuje do lat 60-tych tylko o to jak makijaż został zrobiony. Wygląda jakbyś trzasnęła go w trzy minuty co nie wyszło koleżance na dobre. Pomysł ciekawy, ale wykonanie niestaranne.
Stary 2007-10-28, 16:07   #11
gamegirl
BAN stały

Dot.: zagadka :) eweska cichosza

ojj mi tez sie nie podoba.. oczy wyszly strasznie"wylupisato"...
gamegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 16:09   #12
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez Martyna83 Pokaż wiadomość
naiwnie myslalam, ze tylko eweska tam zajrzala Mona a co bys poprawila? Kazda porada bedzie dla mnie cenna, bo naprawde chcialabym dobrze wykonac ten makijaz
1 dolna powieka - za dużo czerni, nierówno nałożona - proponuję cieniutki paseczek czarnego cienia na 3/4 powieki
2 górna powieka - zrezygnuj z tego pomarańczowego cienia na rzecz jasnego matowego beżu - nałozonego aplikatorem. Przede wszystkim Eyeliner a nie cień i załamanie powieki zaznacz mocniej - ma sie odznaczać. Nie robiłabym tez takiej jaskółeczki - proponuje grubszą kreskę i w miarę zbliżania się do zewnętrznego kącika podnosic ja lekko ku górze i dosłownie lekko zakończyć jaskółeczką - teraz jest taka wieelka jaskóła
3 Brwi - musza mieć idealny kształt.

W Twoim wątku na wizażystce dziewczyny wkleiły Ci makijaże - sama widzisz co rzuca się w oczy, co jest na pierwszym planie.
Twoja modelka tylko fryzurkę ma z lat 60 tych - makijaz wygląda jak po przebalowanej nocy - nie obraź się ale chciałaś rady

Stary 2007-10-28, 16:11   #13
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
Martyno, zauważ o czym większość dziewczyn pisze. Nie chodzi o to że stylizacja nie pasuje do lat 60-tych tylko o to jak makijaż został zrobiony. Wygląda jakbyś trzasnęła go w trzy minuty co nie wyszło koleżance na dobre. Pomysł ciekawy, ale wykonanie niestaranne.
Zgadzam się z madie.
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 16:20   #14
Martyna83
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
nie obrazam sie naprawde. rozumiem, ze nie wyszlo. to byla pierwsza przymiarka do makijazu lat 60tych i wiem, ze musze duzo cwiczyc i na pewno pokaze wam nastepne proby, chodzi mi tylko o komentarz asicy-lobuzicy. wydaje mi sie po prostu,ze nie odroznila tych dwoch rodzajow makijazy. dziekuje wam za opinie i wskazowki postaram, zeby nastepnym razem wyszlo to lepiej. pozdrawiam was asice-lobuzice oczywiscie tez a co do niestarannosci to masz racje madie moglam sie lepiej przylozyc

teraz sama widze jak nieciekawie wykonalam korekte twarzy troche plamiasto

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2007-10-28 o 18:41 Powód: post pod postem
Stary 2007-10-28, 16:32   #15
madie
Zakorzenienie

To super że masz takie dobre podejście do krytyki i nie zniechęcasz się. Zastosuj następnym razem porady Mony i postaraj się umalować modelkę tak, by mogła w tym makijażu np. wyjść na imprezkę taką właśnie w stylu lat 60-tych Pomyśl nad tym, by makijaż był dopracowany tak, żeby modelka czuła się w makijażu komfortowo, kobieco i pewnie.
pozdrawiam i czekam na kolejne prace
Stary 2007-10-28, 16:33   #16
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978
Martyno nie pisz jednej odpowiedzi pod drugą - możesz edytować poprzednią i dodac co chcesz.
W ten sposób sztucznie i bezsensownie rozrasta się wątek

Cytat:
Napisane przez asica-łobuzica Pokaż wiadomość
Martyno w wypowiedzi Asicy nie ma nic , coby mogło urazić kogokolwiek.
Uprzedziła, żebyś się nie gniewała - nie czytała Twojego opisu i stąd komentarz ,że to TY nie powinnaś się tak malować

Luzik

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2007-10-28 o 18:41 Powód: post pod postem, przypominam o edycji
Stary 2007-10-28, 16:46   #17
Lea93
Zadomowienie

Mono1978, przyganiał kocioł garnkowi
najpierw zwracasz uwagę Martynie, żeby nie pisała posta pod postem, a 2 minutki później sama tak robisz hehe

makijaż niezbyt udany, wygląda jak wykonany w kilka minut, na odwal.

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 16:53   #18
Martyna83
Rozeznanie

chodzilo mi tylko o to, ze w zdaniu NIE POWINNAS SIE TAK MALOWAC to zabrzmialo tak jakbym zaproponowala Sylwii, zeby malowala sie tak na co dzien. to ze jest to moja kolezanka zostalo tylko dodane.niewazene kto to jest czy ja czy kolezanka nie urazil mnie ten fakt, bo przeciez madie tez myslala, ze to ja i wcale mi to nie przeszkadza ale raczej to, ze jak juz wspomnialam w tej wypowiedzi to brzmi tak jakbym Sylwie umalowala na dzien np. na zakupy albo na spacer. troche mnie to zirytowalo i dlatego poczulam potrzebe skomentowania tego. Mona przeciez poznalas mnie juz troche i wiesz, ze zawsze staram sie czytac wasze opinie i stosowac sie do nich, bo naprawde wiele z tego wyciagam dla siebie i wiele sie od was ucze, ale w tym przypadku musialam to jakos skomentowac, bo uwazam ze odpowiedz nie byla adekwatna do watku ale mam nadzieje, ze swoja wypowiedzia nie urazilam asicy-lobuzicy zreszta napisalam, ze nie chce jej urazic. chodzilo tylko o to i o nic wiecej, a z reszta opinii sie zgadzam, po prostu nie wyszlo. trudno, chociaz szkoda. troche jest mi przykro, ale mi przejdzie. ok to juz sie nie rozpisuje tylko uciekam cwiczyc dalej. jeszcze raz dziekuje za wszystkie opinie i za twoje wskazowki Mona

dobra dziewczyny koniec. nie chce zadnych klotni. Mona na pewno przez nieuwage napisala post pod postem, zreszta nie mam o to pretensji. Mona jest jedna z osob, dzieki, ktorym naprawde moge sie duzo nauczyc i bardzo ja lubie, ale to juz nie dotyczy tego watku. zapomnijmy o tym makijazu ok?

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2007-10-28 o 18:42 Powód: post pod postem, przypominam o edycji
Stary 2007-10-28, 17:01   #19
szyna
Zadomowienie

Twoj makijaz zawiera wszystkie istotne elementy makijazu lat 60, lecz nad precyzja i starannoscia musisz jeszcze popracowac. Wskazowki Mony sa bardzo cenne. Postaraj sie do nich zastosowac Bardzo podoba mi sie fryzurka Dokladnie taka, jak powinna byc.
Acha! Jeszcze jedno. Panie w latach 60 rzeczywiscie mialy tendencje do uzywania brzoskwiniowego rozu ale...nie kladz tego koloru na czole (jesli chcesz modelowac owal twarzy, zrob to stonowanym brazerem), a na policzkach poloz go na kosc jarzmowa tylko. Za bardzo roztarlas, co dalo spore, nieefektowne, pomaranczowe placki.
szyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:01   #20
Lea93
Zadomowienie

Cytat:
dobra dziewczyny koniec. nie chce zadnych klotni.
a czy ktoś tu się kłóci? ja sobie zażartowałam, jeśli kogokolwiek to uraziło to przepraszam ^^'.

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:10   #21
Martyna83
Rozeznanie

tak mozemy teraz pisac w nieskonczonosc Lea. prosze po prostu juz nie piszmy kto kogo urazil, bo mnie nikt nie urazil i mam nadzieje, ze ja nikogo tez nie. czekam raczej na dalsze komentarze dotyczace makijazu i cenne wskazowki co poprawic
Stary 2007-10-28, 17:30   #22
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Lea - przysięgam ci, że edytowałam swoja wypowiedź ,ale od wczoraj mam problemy z netem i nic na to nie poradzę - przepraszam za to. Dopiero teraz zauważyłam.

Jeszcze dopieszę coś do tych rad , bo mi się przypomniało
Efektownie będzie wyglądała modelka w matach i pokusiłabym się o biel na ruchomej powiece - jak dam radę to pokażę o co mi chodzi

I nie kłócić się bo jak przyrżnę w dupę
Stary 2007-10-28, 17:36   #23
Martyna83
Rozeznanie

Byloby fajnie Mona. A mam jeszcze do was pytanie czy ta modelka pasuje do makijazu lat 60tych? Mnie jej uroda skojarzyla sie troche z Julie Christie dlatego ja wybralam, ale moze inna osoba bylaby bardziej odpowiednia? Jak myslicie?
Stary 2007-10-28, 17:51   #24
madie
Zakorzenienie

Cytat:
Byloby fajnie Mona. A mam jeszcze do was pytanie czy ta modelka pasuje do makijazu lat 60tych? Mnie jej uroda skojarzyla sie troche z Julie Christie dlatego ja wybralam, ale moze inna osoba bylaby bardziej odpowiednia? Jak myslicie?
Ja uważam że pasuje Musiałabyś tylko sporo popracować nad jej brwiami. Ciężko pewnie będzie kredką nadać im odpowieni kształt i pogrubić żeby wyglądały naturalnie, ale może się uda

ps. nie rozpoznałam Cię po nicku pewnie dlatego że nie masz avatara a przecież już komentowałam Twoje makijaże.
Stary 2007-10-28, 17:53   #25
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Martynko wybacz niedociągniągnięcia
Ale mniej więcej pokazałam o co mi chodzi
Już wiem jaki makijać chciałaś wykonać ale on nie pasuje do budowy oczek Sylwii .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sylwia 3.jpg (38,1 KB, 59 załadowań)
Stary 2007-10-28, 18:40   #26
madie
Zakorzenienie

A ja mam taką propozycję, co powiecie na to?
To też takie zupełnie schematyczne przedstawienie mojego pomysłu, nie bawiłam się w cieniowanie, żeby pokazać o co mi konkretnie chodzi.

Zewnętrzne kąciki oczu koleżanki dość mocno unoszą się ku górze, więc może by poprawić proporcje twarzy nie łącząc obrysu dolnej i górnej powieki? Powieki przy nosku przyciemnić żeby oko bardziej otworzyć i by nabrało bardziej okrągłego kształtu.
Przepraszam za ten siny odcień pod oczami ale próbowałam nieudolnie zakryć pierwotny makijaż. Mam nadzieję że Twoja koleżanka nas nie zastrzeli za te eksperymenty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sylwia 3a.jpg (69,2 KB, 56 załadowań)
Stary 2007-10-28, 19:12   #27
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Madie ale super brwi ci wyszły
Twoja propozycja jest całkiem spoko i może łatwiejsza do wykonania nawet.
Ja mam nadzieję, że nikt nas nie zastrzeli - musze jeszcze na motorku pojeździć
Stary 2007-10-28, 19:18   #28
madie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mona1978 Pokaż wiadomość
Madie ale super brwi ci wyszły
Nie no wiem, przegięcie trochę, ale rysowanie pędzelkiem mi nie wychodziło totalnie.
Stary 2007-10-28, 19:34   #29
ania_lublin
Raczkowanie

jak dla mnie troszke zbyt teatralny ten makijaz efekt maski psuje calosc, jesli zmniejszylabys ilosc kosmetykow, pewnie byloby ok
ania_lublin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 19:36   #30
Martyna83
Rozeznanie

obydwie propozycje sa ciekawe, dzieki. na pewno Sylwia wyglada na tych przerobionych zdjeciach bardziej elegancko i wyrafinowanie. poza tym oczy nie wydaja sie byc tak potwornie wylupiaste. rzeczywiscie chyba lepiej nie wyciagac az tak bardzo tej kreski w zewnetrznych kacikach oczu i nie zaokraglac jej tak bardzo na dolnej powiece, ale co z rzesami na dolnych powiekach? U Twiggy byly bardzo wyraziste. Niebardzo wiem co mam z nimi zrobic
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości