Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-04-17, 17:22   #2611
zaba84
Raczkowanie

Dot.: przedłużanie włosów- część II

dzieki TmargoT za odpowiedz co do tego szamponu co go wczoraj wyniuchalam To ja go nie bede kupowac, ale wciaz mnie ten plyn do plukania wlosow intryguje - zlociutka napisz cos wiecej o tym, jaki bylby plyn najlepszy do syntetykow bo przeciez ich jest tyle ze lo matko.
zaba84 jest offline  
Stary 2008-04-17, 18:09   #2612
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zaba84 Pokaż wiadomość
dzieki TmargoT za odpowiedz co do tego szamponu co go wczoraj wyniuchalam To ja go nie bede kupowac, ale wciaz mnie ten plyn do plukania wlosow intryguje - zlociutka napisz cos wiecej o tym, jaki bylby plyn najlepszy do syntetykow bo przeciez ich jest tyle ze lo matko.
żabcia.jeśli masz pasemko stare to spróbuj na nim.ja czasem myję peruki,bo różnie bywa w pracy.zresztą sama mam swoją.najpierw szampon namaczam-potem spłókuję i namaczam obojetnie w jakim-ja używam lenora ze względu na zapach.

to jest syntetyk.więc potrzebuje zmiękczaczy,włos się spulchnia,robi się miękki i puszysty.on nie niszczy włosów-w razie czego można go spłukać.
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-17, 18:28   #2613
zaba84
Raczkowanie

dobra to ja tak zrobie. Mam akurat w domu lenora, ale poszukam tez czegos z lanolina. a musze zrobic taki roztwor jak do plukania ubran (czyli iles plynu na iles wody) tak? I w tym wlosy namoczyc? No to bedzie gimnastyka nad miednica i po takim namoczeniu te 5 minut to ja juz go nie splukuje z glowy tylko normalnie susze wlosy?
Plasam ze cie tak mecze ale takie domowe sposoby a najlepsze
zaba84 jest offline  
Stary 2008-04-17, 19:19   #2614
magmac
Raczkowanie

a ja mam pytanie, takie wlosy sciete np. w polsce jakiejs dziewczynce, to sa wlosy dziewicze? słowiańskie są też nietknięte chemią tylko innego pochodzenia, więc jakie są lepsze i czym się właściwie różnią takie słowiańskie od dziewiczych, jeśli już dopadne taka pania z polski i jej utne ten długi warkocz to można go tak od razu doczepić, nie trzeba ich jakoś specjalnie przygotować? jaka jest ich długość noszenia?
magmac jest offline  
Stary 2008-04-17, 19:52   #2615
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
dobra to ja tak zrobie. Mam akurat w domu lenora, ale poszukam tez czegos z lanolina. a musze zrobic taki roztwor jak do plukania ubran (czyli iles plynu na iles wody) tak? I w tym wlosy namoczyc? No to bedzie gimnastyka nad miednica i po takim namoczeniu te 5 minut to ja juz go nie splukuje z glowy tylko normalnie susze wlosy?
Plasam ze cie tak mecze ale takie domowe sposoby a najlepsze
taki roztwór jak do bluzki.zobacz na pasemku.trzymaj krótko i nie płucz tylko wysusz i daj znać

ja idę jutro wycieniowac włosy.strasznie bolą mnbie cebulki,bo są za ciężkie.zrobię długość do pół pleców
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-17, 19:57   #2616
Cczarnula19
Raczkowanie

To ja mam dla Zabki newsa tylko blagam nie bijjjj)))Wiesz co zrobilam?!Te wlosy mimo kierowania sie wedlug wskazowek,dalej sie plataly i tyle,wiecc wyprostowalam je 120 stopniami na prostownicy i sa super gladziutkieJak chce to koncowki zakrecam,a jak nie to prostujeWiem,ze skracam iz zywotnosc,ale z tamtymi koltunami i tak bym nie wytrzymala:P
Cczarnula19 jest offline  
Stary 2008-04-17, 20:25   #2617
magmac
Raczkowanie

czy ktos moze mi odpowiedziec?, dwa posty wyzej
magmac jest offline  
Stary 2008-04-17, 20:33   #2618
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magmac Pokaż wiadomość
nie znam się na włosach natur
wg. mnie to dziewicze są niefarbowane,a słowiańskie to włosy o cienkiej budowie,strykturze.włosy blondynek są cieńsze,brunetek grubsze.natomiast azjatyckie są grube polecane brunetkom,a słowiańskie blondynkom.
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-17, 20:42   #2619
kaja_1985r
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mala071 Pokaż wiadomość
proponuje ci zrobic wloski pukanka przed zabiegiem tak zebys mogla je dobrze splukac wiem tez ze spokojnie mozesz dawac na wlosy profibre plukanke nic ci sie z tym nie zstanie
Dzięki bardzo za odpowiedź. Już zrobiłam płukankę i super złapała. Teraz włosy są idealne.
zaba84 wiem, że farba by nie złapała, ale mi chodziło o taką płukankę która nie zminenia koloru, a niweluje żółty ocień. Ale i tak bardzo dziękuję.
Jeszcze jakbyście mi odpowiedziały na pytanie jak przeciągać profibry przez tulejke to byłabym jeszcze bardziej wdzięczna. No i jak oddzielać pasemka z kitki, tzn. czy jest jakiś sposób, żeby je złapać w jednym miejscu i nie ciągnęło się za jednym pasemkiem reszta włosów?
kaja_1985r jest offline  
Stary 2008-04-17, 20:56   #2620
zaba84
Raczkowanie

Magnac widze że też masz niecne myśli by kogos warkocza pozbawić hihi
ale do rzeczy - wlosy dziewicze to takie ktore nie zostaly tkniete chemia w postaci farbowania czy trwalej, czy iinych chemicznych procesow na glowie. To sa takie wlosy jakie komus dala natura. I moga byc dziewicze slowiany - czyli np nasze polskie wlosy ale nie poddawane zabiegom chemicznym. moga byc dziewicze azjaty, moga byc dziewicze indyjskie. Kazdy ludzki wlos moze byc dziewiczy pod wyzej wymienionym warunkiem.

Czarnula obiecuje bic nie bede

Kaja - to dobrze ze plukanka zadzialala. Ale moze sie okazac ze bedziesz musiala ten zabieg powatarzac bo efekt moze znikac "w praniu". Jak oddzielac pasemko z paczki nie wiem bo mi tez sie placza wtdey i w ogole robi sie syf straszny.

Tmargot zrobie probę z tym plynem jak mowisz na kawalu wlosow (wezme z paczki troche, bo mi zostaly) i jak efekt bedzie fajny to po kazdym myciu czeka mnie gimnastyka artystyczna z miska w roli glownej ale wtedy przed takim plukaniem dawac odzywke do splukiwania czy tylko do mycia szamponem sie ograniczyc?
zaba84 jest offline  
Stary 2008-04-17, 21:23   #2621
TmargoT
Zakorzenienie

jeśli będzie dobrze to tylko szampon,płyn ,a na suche jedwab
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-17, 21:57   #2622
zaba84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jeśli będzie dobrze to tylko szampon,płyn ,a na suche jedwab
ten gliss kurr w sprayu jako jedwab prawda?

no wiec zrobilam male pranie i wlasnie sie wlosy w lazience susza - dam znac jakie rezultaty moczenia profibrow w plynie do plukania. akurat mialam tego czerwonego lenora flamenco - jejku jak one pachniec beda
zaba84 jest offline  
Stary 2008-04-17, 22:00   #2623
magmac
Raczkowanie

zaba wiec rzekomo słowiany sa jednymi z lepszych i dlatego takie drogie wiec jesli kupie takie "dziewicze od mojej kolezanki" to rozumiem , ze tez powinny byc super?
magmac jest offline  
Stary 2008-04-17, 22:36   #2624
samirax
Raczkowanie

GG do samirax

witam Was wszystkie ja przez 10 lat przedluzalam wloski tylko wlosami naturalnymi bo nie wyobrazalam sobie innych az tu pewnego pieknego dnia kolezanka namowila mnie na syntetyki profibre i co sie stalo ...ha! juz z nich nie wychodze nie mam problemu z myciem koltunem itp. nosze 2 miesiace i zmieniam sa dziewczyny ktore nosza je dluzej ale ja tylko tak do 2 miesiecy , doczepione mam na zgrzew maly i nie widoczny sa super wkleje fotki ocencie same sa super. buzka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10002352683_23846_gal_b.jpg (34,2 KB, 220 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10002352683_48921_gal_b.jpg (17,7 KB, 126 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0043641909.jpg (62,7 KB, 222 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10002551972_49450_gal_b.jpg (15,2 KB, 168 załadowań)
samirax jest offline  
Stary 2008-04-17, 22:46   #2625
zaba84
Raczkowanie

Cytat:
zaba wiec rzekomo słowiany sa jednymi z lepszych i dlatego takie drogie wiec jesli kupie takie "dziewicze od mojej kolezanki" to rozumiem , ze tez powinny byc super?

magnac jesli masz taka mozliwosc to bedziesz miec za***iaszcze wlosy powiem wiecej - jesli to sa wlosy zadbane, niekatowane chemia to nigdzie lepszych wlosow nie kupisz.

samirax
witamy w klubie wielbicielek profibrow
zaba84 jest offline  
Stary 2008-04-17, 22:49   #2626
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

Cytat:
a czy nie odpowiedzialam Ci juz na to pytanie na privie gdy zadalas mi je wczesniej? heh
Cytat:
jesli Twoja kolezanka jest polka i nigdy nie farbowala wlosow to jej wlosy beda wlosami slowianskimi dziewiczymi
Svinecka jest offline  
Stary 2008-04-17, 23:43   #2627
Teje
Rozeznanie

A jesli np, dziewczyna jest Polką, ale jest np. Żydówką czy Tatarką, to jak można nazwać takie włosy? No bo słowiany to juz trochę naciągne... Tak jakbym ja powiedziała o moich , że mam słowiany, bo mam polskie obywatelstwo...
Teje jest offline  
Stary 2008-04-18, 06:59   #2628
magmac
Raczkowanie

svinecka sorki ale nie do konca zrozumialam roznice dlatego spytalam jeszcze na forum
magmac jest offline  
Stary 2008-04-18, 07:35   #2629
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
ten gliss kurr w sprayu jako jedwab prawda?

no wiec zrobilam male pranie i wlasnie sie wlosy w lazience susza - dam znac jakie rezultaty moczenia profibrow w plynie do plukania. akurat mialam tego czerwonego lenora flamenco - jejku jak one pachniec beda
tak on jest bw różnych postaciach,ale ten najłatwiej sie dozuje
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-18, 07:36   #2630
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
a czy nie odpowiedzialam Ci juz na to pytanie na privie gdy zadalas mi je wczesniej? heh

jesli Twoja kolezanka jest polka i nigdy nie farbowala wlosow to jej wlosy beda wlosami slowianskimi dziewiczymi
słowiany -dziewczyny to włosy od blondynki.nie ważne,czy jest polka,czy niemką,albo szwedką.chodzi o grubość włosa
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-18, 07:38   #2631
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

Cytat:
słowiany -dziewczyny to włosy od blondynki.nie ważne,czy jest polka,czy niemką,albo szwedką.chodzi o grubość włosa

slowiany - jak nazwa wskazuje sa pochodzenia slowianskiego, niewazne jakiego koloru, jesli to sa wlosy polskie, czy rosyjskie sa slowianami

ta nazwa nie wziela sie od koloru tylko od ich pochodzenia
Svinecka jest offline  
Stary 2008-04-18, 11:53   #2632
marryme21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
A jesli np, dziewczyna jest Polką, ale jest np. Żydówką czy Tatarką, to jak można nazwać takie włosy? No bo słowiany to juz trochę naciągne... Tak jakbym ja powiedziała o moich , że mam słowiany, bo mam polskie obywatelstwo...

Myślę,że są to wtedy włosy pochodzenia semickiego i tatarskiego po prostu.

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
slowiany - jak nazwa wskazuje sa pochodzenia slowianskiego, niewazne jakiego koloru, jesli to sa wlosy polskie, czy rosyjskie sa slowianami

ta nazwa nie wziela sie od koloru tylko od ich pochodzenia

TMargo-Svinecka ma rację.

Włosy słowiańskie- to włosy, obojętnie w jakim kolorze,ważne aby tylko były ścięte z głowy prawdziwej Słowianki-czyli np.Polki,Czeszki,Słowaczk i,Białorusinki,Ukrainki,R osjanki,Słowenki,Chorwatk i itd.
marryme21 jest offline  
Stary 2008-04-18, 12:11   #2633
TmargoT
Zakorzenienie

wy macie rację i ja mam rację.
na chłopski rozum piersze wzmianki o słowianach są takie,że przeważnie byli to blondyni i szatyni.w miarę podbojów i mieszania się ras zróżnicowały się kolory i grubości włosów.
słowiańskie włosy są cienkie i delikatne,
tajskie,lub cygańskie są grube
natomiast włosy czarnych (murzynów) są płaskie.

nie wyobrażam sobie założyć włosów słowiańskich,bo osovbiście mam włos gruby-romski,tak samo jak TEJE.
dlatego słowiany są takie drogie,bo trudne do zdobycia prze zmieszanie się ras.

a to,że słowiany,bo logiczne jest ,że od słowianek,a nie od turczynek,czy arabów
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-18, 12:27   #2634
marryme21
Zakorzenienie

TMargo - rozumiem o czym mówisz.

To,że ktoś jest przedstawicielem danej grupy etnicznej wcale nie gwarantuje,że będzie miał wszystkie jej charakterystyczne cechy.

Mam dwie koleżanki,które są mają takie włosy,że żadna Mulatka by sie ich nie powstydziła-grube,gęste i bardzo kręcone.Znam też jedną Polko-Tanzankę a włosy ma marniutkie.

Nigdy nie miałam włosów słowiańskich.Ciekawa jestem czy one maja tendencję do puszenia?
marryme21 jest offline  
Stary 2008-04-18, 12:38   #2635
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
TMargo - rozumiem o czym mówisz.

To,że ktoś jest przedstawicielem danej grupy etnicznej wcale nie gwarantuje,że będzie miał wszystkie jej charakterystyczne cechy.

Mam dwie koleżanki,które są mają takie włosy,że żadna Mulatka by sie ich nie powstydziła-grube,gęste i bardzo kręcone.Znam też jedną Polko-Tanzankę a włosy ma marniutkie.

Nigdy nie miałam włosów słowiańskich.Ciekawa jestem czy one maja tendencję do puszenia?
tendencję do puszenia się mają włosy poddatne-czyli kiedys kręcone,lub falowane.
poza tym włos obcięty jest włosem martwym i nie jest natłuszczany przez cebulki,więc skazany jest na suchość,a od nas zależy jak go będziemy natłuszczać.
TmargoT jest offline  
Stary 2008-04-18, 12:53   #2636
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Dziewczyny czy metoda racoon to takie zgrzewy coś jak keratyna czy to coś jak te silikonowe ringi? Bo już sie pogubiłam
Mam cienkie włosy ,chciałabym spróbować tej metody racoon ale koleżanka powiedziała ze przy moich włosach przedłużenie może je obciążyć i przez to zaczną wypadywać moje włosy Zaznaczam że nie chcę i przedłużyć tylko zagęścić.Faktem jest że nie mam ich tak tragicznie ze 3 na krzyż ale są takie cieniutkie i delikatne

mogwaica jest offline  
Stary 2008-04-18, 12:58   #2637
zaba84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy metoda racoon to takie zgrzewy coś jak keratyna czy to coś jak te silikonowe ringi? Bo już sie pogubiłam
Mam cienkie włosy ,chciałabym spróbować tej metody racoon ale koleżanka powiedziała ze przy moich włosach przedłużenie może je obciążyć i przez to zaczną wypadywać moje włosy Zaznaczam że nie chcę i przedłużyć tylko zagęścić.Faktem jest że nie mam ich tak tragicznie ze 3 na krzyż ale są takie cieniutkie i delikatne

racoon to jeden z rodzai zgrzewów. Z ringami i tulejkami nie ma nic wspólnego. Ja osobiscie kocham tą metodę bo można zrobic naprawdę malutkie łączenia które ciężko znaleźć między włosami. Ale jeśli masz cienkie i slabe wlosy to raczej ludzkie odpadaja ze wzgledu na swoja wage.

A ogole to musze oswiadczyc iz test plynu do plukania wypadl pozytywnie. Wlosy sa nadal cale i nic sie z nimi nie stalo. Sa miekkie i fajne. Wiec jak bede myla swoje to plukam je po myciu w plynie do plukania, bo narazie robilam test na wlosach ktore mi luzem w paczce zostaly. TmargoT buziak wielki za ten pomysl
zaba84 jest offline  
Stary 2008-04-18, 13:00   #2638
marryme21
Zakorzenienie

Cytat:
tendencję do puszenia się mają włosy poddatne-czyli kiedys kręcone,lub falowane.
poza tym włos obcięty jest włosem martwym i nie jest natłuszczany przez cebulki,więc skazany jest na suchość,a od nas zależy jak go będziemy natłuszczać.

Dzięki.
Moje włosy po myciu robią się bardzo puszyste i to nie jest piękna puszystość.
Wyglądają jak siano-nawilżone,ale pomimo tego takie szopowate.Dlatego myślę,że nie wyglądałyby za ciekawie takie ,,podwójne'' słowiany.

Na razie zdecydowałam sie na włosy ze sklepu online,zobaczę jak będą się zachowywać.
marryme21 jest offline  
Stary 2008-04-18, 13:01   #2639
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
racoon to jeden z rodzai zgrzewów. Z ringami i tulejkami nie ma nic wspólnego. Ja osobiscie kocham tą metodę bo można zrobic naprawdę malutkie łączenia które ciężko znaleźć między włosami. Ale jeśli masz cienkie i slabe wlosy to raczej ludzkie odpadaja ze wzgledu na swoja wage.

A ogole to musze oswiadczyc iz test plynu do plukania wypadl pozytywnie. Wlosy sa nadal cale i nic sie z nimi nie stalo. Sa miekkie i fajne. Wiec jak bede myla swoje to plukam je po myciu w plynie do plukania, bo narazie robilam test na wlosach ktore mi luzem w paczce zostaly. TmargoT buziak wielki za ten pomysl
Żabciu ale ja dla siebie chcę syntetyki tylko chcę sie dowiedzieć czy moje włosy mi nie wypadną ,nie te syntetyki tylko moje.
Chyba ze miałaś na myśli faktycznie moje włosy to przepraszam ze źle zrozumiałam..

mogwaica jest offline  
Stary 2008-04-18, 13:57   #2640
zaba84
Raczkowanie

no mi chodzilo o twoje wloski racoon + syntetyk dla cienki ch slabych wlosow to jest dobra rzecz. Bo wlosy ludzkie sa ciezkie i dlatego stanowia pewne obciazenie dla cebulek wlasnych wlosow. W poprzednim watku byly zdjecie racoona ktore Renia umieszczala - musze ich poszukac. znalzlam oto racoon
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zgrzew 2.JPG (64,5 KB, 178 załadowań)
zaba84 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
fryzura, przedłużanie włosów

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości