Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 12 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-03-13, 09:56   #331
Ania****
Przyczajenie

Re: Zaskórniki!!!!!!!

dzięki za pomoc
Ania**** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 20:41   #332
dziolcha
Przyczajenie

Wągry i zaskórniki

mam wagry na nosie Slyszalam ze do ich usuniecia sa jakies plasterki Pytalam we wszystkich aptekach w miescie i mowia mi ze juz takich nie produkuja Gdzie mozna je dostac???? prosze o pomoc
dziolcha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 21:14   #333
Justy
Zakorzenienie

Re: wągry.....

takie plastry były na rynku, potem zniknęły, a teraz po kilku latach pojawiły sie ponownie- konkretnie firmy Nivea.
ale nie jest to panaceum na wszystkie problemy z zaskórnikami.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 21:16   #334
szien
Wtajemniczenie

widziałam je w drogerii "Natura"

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 22:15   #335
madie
Zakorzenienie

Nie polecam takich plasterków. Nie wiem kto je wymyślił ale to uważam że to jeden z większych niewypałów.
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 19:10   #336
Anett_
Wtajemniczenie

[i]Wągry nie znikną dzięki plasterkom Kilka lat temu zostały one wprowadzone na rynek wywołały wówcza wiele zamieszania- niestety efekty niosą ze sobą bardzo mierne- są w stanie usunąć ciut wartswę sebum z tłustych partii, ale zaskórniki (zwłaszcza te głębsze) pozostaną.
Osobiście stałam się także "ofiarą" cudownych urządzeń do oczyszczania skóry w warunkach domowyh (NAIS- urządzenie do usuwania zaskórników)- moim zdaniem-bezwartościowe.
Najlepszym , moim zdaniem sposobem są kremy- Brevoxyl- złuszcza skórę i pozwala znikać wągom. Kremy z kwasami, które "rozpuszczająć" wierzch naskórka, umożliwiają usunięcie zaskórników i oczyszczenie skóry.
WArto zainwestować właśnie w te środki,bardziej, niż "cudowne"plasterki
Pozdrawiam
Anett_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 19:31   #337
Perla23
Raczkowanie

A co to jest ten Brevoxyl???? Gdzie moge go kupic i czy jest drogi????
Perla23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 19:57   #338
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Najlepszym , moim zdaniem sposobem są kremy - Brevoxyl- złuszcza skórę i pozwala znikać wągom. Kremy z kwasami, które "rozpuszczająć" wierzch naskórka, umożliwiają usunięcie zaskórników i oczyszczenie skóry.

Jaki skuteczny krem mogłabyś polecić??
Uprzedam, że u mnie zjawisko zaskórników, jest znikome, ale nawet kilka "takich" mnie drażni .
wspomninam o tym, bo byc może wtedy moja skóa bedzie potrzebowała kremu nieco lżejszego ?

Przyłączam się do pytania jak i wątku

z góry dzięki
Stary 2005-03-24, 08:57   #339
Anett_
Wtajemniczenie

[i]Brevoxyl dostępny jest w aptece,bez recepty.Jest to krem, którego głównym składnikiem jest nadtlenek benzoilu.
Moim zdaniem, naprawdę niewiarygodnie skuteczny przy usuwaniu grudek i zaskórnikówPrzy jego stosowaniu należy przestrzegać jednak kilku zasad (między innymi nawilżać buzię, ponieważ potrafi on dość silnie przesuszyć skórę).
Można zastosować go w razie potrzeby,lub stosowac przez dłuższy czas (skóra nie "uodparia się" na jego skład, jest skuteczny nawet przy dłuższym stosowaniu)
Radzę poszukać w archiwum wątków- na jego temat napisano na Wizaż wiele mądrych rzeczy i opisano doświadczenia
Cena kremu to 25-30zł
Pozdrawiam
Anett_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-24, 10:28   #340
Wioletta
Rozeznanie

ja kupuje zawsze w sklepach Yves Roche (35 zł)

Zgadzam sie z Anett - zadne tam plasterki wagrów nie usuna.

Nie mniej jednak czasem mam na nosie łuszczaca sie skórke, wtedy plasterki te swietnie ja "sciagaja".
Przy okazji jakies bardziej widoczne i wieksze niespodzianeczki tez ":wyciaga".
Ja ogólnie po tych plasterkach jakos czysciej sie czuje poprawiaja mi samopoczucie. Choc nie mam z tym duzych problemów.

W pudełeczku sa tez plasterki na nos i brode. Tutaj uwaga: po zastosowaniu ich na drugi dzien mam piękne niespodzinaczki w postaci krosteczek czerwonych, malutkich. Wiec stosuje je tylko na nos. Raz na tydzien (czasem rzadziej)
Wioletta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-24, 11:24   #341
Ypcia
Przyczajenie

moim zdanie plastry sa nieskuteczne. Rób sobie peling 2 razy w tygodniu. Powinno pomóc! Pozdrawiam!
Ypcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 15:21   #342
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Zaskórniki?? Jak sie ich pozbyc?

Drogie dziewczyny pytanie moje nie rozni sie niczym od tego zadanego w temacie macie jakies propozycje??pomysly??a moze sprawdzone masci kremy itp. czekam na odp
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 09:58   #343
PolnyKwiatuszek
Przyczajenie

Zaskórniki przy suchej cerze?

Mam sucha , wrazliwa i naczynkowa cere...no i zaskorniki w strefie T...jak z nimi walczyc? wiekszosc kosmetykow tego typu jest dla cer mieszanych i tlustych.Zauwazylam ze jesli nie uzyje podkladu to wtedy zaskornikow robi sie wiecej...ale skore mam naprawde sucha..szczegolnie zima chlonie kazdy krem niczym gabka, teraz odetchnelam Duzo pomogly mi w tym tez kosmetyki Ziaji...(nie iwostin, wichy, nivea..az dziwne) Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
PolnyKwiatuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 13:09   #344
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Zaskórniki przy suchej cerze?

Drogi Polny Kwiatuszku! Ja rowniez mam taka cere jak Ty i sama nie wiem co by tu poradzic.Na mojej twarzyczce znajdzie sie pare prosakow, zaskronikow o wiele weicej wagrow i innych paskudztw szczegolnie na nosku, ktrory az taki suchy to nie jest. Od niedawan uzywam zielonej glinki z oceanica jest ona przeznaczona dla suchej i normalnej skory bo ma olejek z avocado ale ja wiem czy cos pomaga nom moze troche.
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 08:18   #345
alnilam
Raczkowanie

O jejku ja mam to samo! Ratunku niech ktos nam pomoze! Mam sucha i bardzo wiotka cere z rysujacymi sie zmarszczkami (a mam 24 lata) do tego naczynkowa, nadwrazliwa na kosmetyki i... usiana czarnymi kropkami. Zupelnie nie wiem jak ja pielegnowac bo powinnam uzywac 4 roznie dzialajacych produktow - natluszcajacych na suchosc ktore dzialaja przeciwnie do antytradzikowych oraz przeciwzmarszczkowych ktore to znowu dzialaja podrazniajaco i wzmagaja rumien! I co my mamy robic w takiej sytuacji?
alnilam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 09:24   #346
PolnyKwiatuszek
Przyczajenie

kurde ciezka sprawa...wiesz ja zaczelam przecierac zaskorniki te na nosie i czole tonikiem antybakteryjnym ale dla skory wrazliwej np eris seria -20, nie polecam Ci kremow przeciwzmarszczkowych..te z kiedys myslalam ze to dobre rozwiazanie przy takiej cerze ale takie kremy pojedraniaja skore co chyba jeszcze bradziej ja sciaga,wysusza, sprobuj tez jakiegos zelu do mycia twarzy-tez ciezko znalezc cos niesciagajacego)ja uyzwam mydla Dove dla skory suchej i lepiej mi to robi niz jakis zel)chco ten pure zone loreala z peelingeim nie jest zly-podbieram czasem siostrze hihi)Ciekawe czy dobre byloby mydlo protex gentle(nigdzie go dostac nie moge) choc to zwykle mydlo wiec pewnie nie bardzo nadaje sie do cery wrazliwej.Nie wiem jak Tobie ale mi cera jesli chodzi o nadmierna suchosc sie polepszyla o te pore roku...najogorzej jest w zime-i tu bardzo mi pomogl krem kozie mleko ziaji i regenerujacy na noc na rozszezone naczynka tez ziaji-sa tanie jak barszcz ale mi pomogly wiec tylko sie cieszyc trzymaj sie!a i jeszcze jedno_moze ta nadmierna suchosc skory(i nie tylko)wiaze sie np z przyjmowaniem tabletek anty. mnie bardzo wysuszaly harmonet tak mi sie przynajmniej wydaje, teraz mam inne no ale i skaczyla sie zima wiec trudno powiedziec
PolnyKwiatuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 10:22   #347
alnilam
Raczkowanie

Teraz stosuje taka kombinacje: Effaclar K na strefe nos-broda, Rosaliac na policzki (ma tez dzialanie lekko-przeciwzmarszczkowe) + do mycia kostka natłuszcajaca Lipkar + woda termalna do zmycia. Ta kostka jest fajna ale mimo to musze jeszcze cos dokupic do nawilzania twarzy bo widze ze na suchej zakorniki wygladaja gorzej niz na tlustej skorze. Anty nie lykam ale mam duza prokaltyne moze to dlatego take dziwne problemy.
alnilam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 11:01   #348
aanuszka
Raczkowanie

Hej! Widze Że jest więcej dziewczyn z takim problemem jak ja Tak czy inaczej troche to pocieszające. Choć moja skóra to w ogóle taki głupi przypadek: Tłusta broda i nos, mase zaskórników, pojawiające sie często typowe zmiany trądzikowe, podskórne bolące wulkany. Do tego czoło coś na granicy ŁZS - tłuste a łuszczące się. Ogólnie cera skłonna do rumienia i rozszerzonych naczynek.

Jak sobie z tym radze? Rano przecieram twarz płynem micelarnym Sebium H2O, oczy mocno spryskuje woda termalną La Roche aby wszelkie śmieciuszki i śpioszki wypłukać. Potem delikatnie usuwam wacikiem, bez pocierania. Nakładam Żel Iwostinu pod oczy, potem na całość Hydraphase XL (trzeba sie chronić przed tym podstępnym promieniowaniem).

Wieczorkiem zmywam makijaż spryskując twarz wodą termalną, potem resztki usuwam Zelem sensibio D.S. Biodermy. Co drugi dzień nakładam : albo effaclar K lub Rosaliac.
Myśle że taka kombinacja dobrze robi mojej skórze i naprawde można nauczyc się utzrymywac skórę w dobrej formie
aanuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 17:35   #349
margot-sz
Raczkowanie

GG do margot-sz
Dot.: Zaskórniki przy suchej cerze?

O rany, długo szukałam czegos na temat tłustej cery, mnóstwa czarnych badziewi na nosie i do tego naczynek. Tylko oprócz zjednoczenia się w problemie niewiele jest tu porad jak się pozbyć czarnych kropek, umiejscowionych na nosie, ale tak żeby nie zaszkodzić naczynkom.
Maska oczyszczająca niewiele mi pomaga, zabieg w gabinecie zwiększył tylko rozmiar czerwoności na skórze a nie zlikwidował wągrów, wycisnąć się to dziadostwo wcale nie daje, bo sie chowa, a i to nie jest sposób, bo można zainfekować i wyhodować wulkan.
Jak więc pozbyć się tego? Wiem z obserwacji na jednym z członków mojej rodziny, notabene w wieku podeszłym, że takie wągry na starość, kiedy skóra się zmienia pozostawiają ślad w postaci dziury i takich dziur widzę u rzeczonego osobnika mnóstwo. Ja takich nie chcę, tylko jak je wyplenić zanim same znikną i przeistoczą się w krater?
Odpadają przy cerze naczynkowej wszelkie żele i maski do cer trądzikowych, parówki tez szkodzą naczynkom, a na kosmetyczki raczej nie bardzo mnie stać, poza tym zraziłam się już raz.
Więc wróćmy do tego jak pozbyć się wągrów, co? Bardzo Was ze swej strony proszę , a może znacie jakąś cudowną maseczkę czy peeling, który dotrze aż wgłąb nich?
No bo plastry oczyszczające też szkodzą naczynkom i nawet producent przed tym ostrzega.
margot-sz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 18:08   #350
sylwia18
Zakorzenienie

Unhappy Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

szukam pomocy ze wzgledu na to ze nie moge pozbyc sie tych przekletych wagrow! stosowalam platki oczyszczajace ale nic nie pomagaja a na kosmetyczke nie mam pieniedzy bo jeszcze licealistka jestemchcialam sie dowiedziec czy jezeli zostawie swoj nos w spokoju (do tej pory sama go oczyszczalam) to czy nie porobia mi sie jakies pryszcze od nagromadzenia tego wszystkiego pod skora?
sylwia18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 18:35   #351
baja_86
Zakorzenienie

Smile Dot.: wągry

Witam! Mi pomogł oczyszczający tonik przeciwko wągrom AVONu.Przy systematycznym oczyszczaniu widać rezultaty, także polecam.
baja_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 18:39   #352
sylwia18
Zakorzenienie

Dot.: wągry

niestety mi zadne toniki ani zele nie pomagaja i powoduja jeszcze wysuszenie skory na nosie (skora schodzi doslownie platami!)chce tylko wiedziec czy nie pogorsze stanu nosa przez zostawienie wagrow tak jak sa
Stary 2005-05-04, 18:53   #353
baja_86
Zakorzenienie

Jeśli nie będziesz oczyszczac skóry to z pewnościa wągrów będzie jeszcze wiecej. Podstawa to systematyczne oczyszczanie.
baja_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 18:57   #354
natii4
Zakorzenienie

Ja mimo,że codziennie oczyszczam skórę,robię peelingi i maseczki to i tak mi nic nie pomaga.Nawet wizyta u kosmetyczki,nie wiem czy istnieje w ogóle jakiś sposób,który sprawi,że można zlikwidować wągry raz na zawsze.

Nie wiem skąd jesteś,ale u mnie wizyta u kosmetyczki kosztuje od 30 do 45 zł,więc w sumie to nie jest tak dużo.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 19:52   #355
sylwia18
Zakorzenienie

o to masz dobrze bo u mnie to minimum 50 zl tylko ze kolezanka poszla i nigdy juz tam nie wrocila tak ja skrzywdzili ja tez praktycznie codziennie usuwam te wstretne wagry tylko ze odrazu mam caly czerwony nos i skora mi sie luszczy
Stary 2005-05-04, 20:13   #356
natii4
Zakorzenienie

Post Dot.: wągry

Wągry to są rozszerzone pory,przez codzienne wyciskanie tylko się jakoś oczyszcza te pory,a nie je zamyka.Dopóki nie dojdziesz jak zamknąć te pory to nic nie da

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 20:42   #357
svenja
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natii4
Wągry to są rozszerzone pory,przez codzienne wyciskanie tylko się jakoś oczyszcza te pory,a nie je zamyka.Dopóki nie dojdziesz jak zamknąć te pory to nic nie da
Zamknac porow sie nie da Mozna je najwyzej probowac zwezyc roznymi preparatami.
Stary 2005-05-04, 20:56   #358
Justy
Zakorzenienie

niestety- z zaskórników zazwyczaj robią się pryszcze, więc nie mozna ich zostawić samych sobie.
oczyszczanie mechaniczne to nie wszystko. na pewno daje natychmiastowy efekt, ale drażnienie podczas tego zabieu powoduje, ze pory pracują "podwójnie" i problem z zaskórnikami nasila się. dlatego oprócz mechanicznego czyszczenia trzeba stosować preparaty regulujące rogowacenie- albo kwasy (najchętniej BHA-> salicylowy), nadtlenek benzoilu lub retinoidy (na receptę). po oczyszczaniu smaruj skórę np. Brevoxylem- zwęzi pory, zdezynfekuje i ograniczy powstawanie kolejnych zaskórników.
Stary 2005-05-04, 22:58   #359
paliziomka
Zadomowienie

GG do paliziomka

Cytat:
Napisane przez Justy
niestety- z zaskórników zazwyczaj robią się pryszcze, więc nie mozna ich zostawić samych sobie.
oczyszczanie mechaniczne to nie wszystko. na pewno daje natychmiastowy efekt, ale drażnienie podczas tego zabieu powoduje, ze pory pracują "podwójnie" i problem z zaskórnikami nasila się. dlatego oprócz mechanicznego czyszczenia trzeba stosować preparaty regulujące rogowacenie- albo kwasy (najchętniej BHA-> salicylowy), nadtlenek benzoilu lub retinoidy (na receptę). po oczyszczaniu smaruj skórę np. Brevoxylem- zwęzi pory, zdezynfekuje i ograniczy powstawanie kolejnych zaskórników.
Hej Justy, czyli proponujesz po peelingu oczyszczającym nalożyć na wagry np Brevoxyl? ( benzacne tez moze być? ) bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam twoją wypowiedź pozdrówka

Forrest Gump

Jeśli widzisz błąd w moim poście - napisz do mnie na pw. Będę bardzo wdzięczna
paliziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 23:08   #360
Justy
Zakorzenienie

prawie. miałam na myśli smarowanie brevoxylem po "wyciskaniu"
Odpowiedz

Tagi
rozszerzone pory, wągry, wągry nos, zaskórniki trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości