Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 4 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-01-18, 18:41   #91
justyna1313
Przyczajenie

Zaskórniki- duże nasilenie.

Mam 16 lat. Moja twarz jest cała w zaskórnikach (szczególnie nos), pod brodą mam takie małe, białe, chropowate kropki (myślę, że to proski). Byłam kilka razy u kosmetyczki która wyciskała mi zaskórniaki, ale ten zabieg strasznie bolał. Ponadto kosmetyczka stwierdziła, że nie wie jak usunąć te małe kropki pod brodą (peeling nic nie pomógł). Oprócz tego mam strasznie chropowatą skórę na dekolcie. Nigdy nie robiłam sobie makijażu, ani nie używałam pudru,więc to nie od tego. Co z tym wszystkim zrobić? Jakich kosmetyków używać? moja twarz i dekolt wyglądają potwornie! Pomocy!
justyna1313 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-18, 22:11   #92
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: Pomocy!

Konieczna będzie wizyta u dermatologa , jeśli masz dużo zaskórników to może to być trądzik zaskórnikowy. Samo oczyszczanie przyniesie efekt na krótki czas - zabiegi połączone z leczeniem odpowiednio dobranymi lekami ,właściwy sposób pielęgnacji skóry na pewno poprawi stan skóry. Nie mogę określić czy opisywane zmiany to prosaki (jeśli tak to można je usunąć za pomocą elektokoagulacji) ,może to być również rogowacenie okołomieszkowe, zaskórniki zamknięte - nie mogę nic stwierdzić bez obejrzenia skóry.
Polecam artykuł w Kosmetycznym ABC o pielęgnacji cery tłustej oraz trądzikowej .

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 14:50   #93
angelusia
Przyczajenie

Jak sie pozbyc wągrów?

Jak sie pozbyc wągrów?
angelusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 13:20   #94
Agnieszka24
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: jak sie pozbyc

Ja rowniez szukam lekarstwa na wagry niestety jak na razie nie udało mi sie go znalezc. Mam nadzieje ze znajdzie sie osoba ktora miala ten sam problem i napisze jak sie go pozbyla.
Agnieszka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 14:18   #95
koculek
Zakorzenienie

Re: jak sie pozbyc

Dobrza jest emulsja Avene CelananceK - nakładam ja na noc na noc i na brodę (spłyca wągry). Oto link na KW http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=901

Stary 2004-02-20, 00:24   #96
lebr
Przyczajenie

zaskórniki

Mam 21 lat i juz od dluzszego czasu nie moge sobie poradzic z zaskórnikami.Bylem nawet 2 razy u kosmetyczki na tzw."oczyszczaniu twarzy" jednak po niedlugim czasie (3-4 miesiacach) wszystko powracalo do stanu z przed wizyty.
Dlatego chcialbym spytac sie cz znacie jakies skuteczne domowe sposoby pozbycia sie tegoz uciazliwego problemu.
POZDRAWIAM
lebr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-20, 16:12   #97
nan
Wtajemniczenie

Re: zaskórniki

Obawiam się, że nie istnieją żadne - ani domowe, ani inne. W każdym razie efekty nie są trwałe. Można zawsze spróbować kremów z kwasami (np. Lysanel, Effaclar K, Cleanance K), ale to też nie zlikwiduje problemu na amen (a myślę, że o to Ci chodzi). Poza tym kwasy wymagają systematycznego i długotrwałego stosowania. Pod tym linkiem http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php znajdziesz kompetentne i wyczerpujące informacje na temat kwasów. Osobiście przeszłam kurację zarówno Effaclarem (efekty nikłe), jak i Lysanelem (efekty piorunujące - dokładny opis na KW), a jutro... wybieram się do kosmetyczki na czyszczenie. I tak to już chyba będzie...
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 17:22   #98
doosia
Przyczajenie

Wągry, zaskórniki.

Mam ogromny problem! Mam 17 lat. Do 16 roku żcyia miałam problemy z trądzikiem. Terazn mi już troszke przeszło i mam jakąś krostke raz na tydzien. Ale mój problem to... czarne kropki! Mam je na nosie, czole, policzkach i brodzie! Najgorsze jest to, że nie umiem sie powstrzymać i je "wyciskam" z czego wychodzi coś białego. Zawsze tak robiłam... Teraz mam małe dziurki na całej twarz (to są chyba pory) po wygniataniu tych czarnych kropek! Moja skóry jakby "wisiała" i nie wiem co zrobić, aby sie ich pozbyć!!!!! Ich i tych czarnych kropek! Nawe podkład mi nie pomaga bo te dziurki i tak widać Czasem się zwęzają, a czasem są wieksze! POMOCY!!!!! PROSZE O RADE!
doosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 18:08   #99
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: POTRZEBUJE NAPRAWDE DOBREJ RADY!

Te czarne kropki to zaskórniki.
Po pierwsze, nigdy więcej nie ich wyciskaj, gdyż możesz się nabawic od tego trwałych blizn, wyciskać je moze tylko kosmetyczka. Nie mogę polecić Ci kremu, bo nie wypelniłaś profilu cery, a poza tym tak w ciemno lepiej nic nie polecać. Szybko pójdź do dobrej kosmetyczki i dermatologa (najlepiej, by ze sobą współpracowali w jedym salonie), a oni na pewno cos poradzą. Na pewno będziesz musiała chodzić regularnie na oczyszczanie cery.
Stary 2004-03-09, 19:27   #100
Roztoka
Przyczajenie

Te okropne wagry...

...na nosie.Jak sie ich pozbyc?
Roztoka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 02:56   #101
Edii
Rozeznanie

Re: Te okropne wagry...

no pewnie wszystkie kosmetyczki skrzyczą mnie za to, ale ja proponuje parówkę z szałwii na twarz na 15 minut, potem nosek posmarować jakimś tlustym kremikiem coby naskorka nie uszkodzic,paluszki owinąć chusteczkami higienicznymi koniecznie, lusterko powiekszające i... wyciskamy!!! na koniec mozna znow parowke z szalwii juz na krocej i twarz potraktowac tonikiem, moze byc jakas maska ściągająca...
to mój najlepszy domowy sposób
buziaki
Stary 2004-03-11, 09:56   #102
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty
Re: Te okropne wagry...- do Edii

Edii, czy możesz mi napisać, jak dokładnie przyrządzasz tę parówkę z szałwi?

Twitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 10:25   #103
aanuszka
Raczkowanie

Ja np. przyrządzam sobie różne parówki przed wyciskaniem Rumianek, mięta, pokrzywa, zielona, czarna herbata. Ja po prostu parzę ziółka w misce, potem owijam sie ręcznikiem wokół miski i siedzę tam z 15 min.
aanuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 10:27   #104
Edii
Rozeznanie

Kochana Ivi,
otóż najprostszym sposobem jest zalanie 2 - 3 torebeczek expresowej szałwii wrzątkiem (najlepiej by garnek lub cos w czym bedziesz to robic bylo mozlwie szerokie), potem siedzisz nad tym z przykryta głową ręcznikiem by powstała taka niby sauna. Ilość wody i szałwii w zasadzie wedle uznania, poza tym powinnaś od czasu do czasu dolewać troszke wrzątku by para była raczej solidna, uważaj jednak by nie poparzyc buzi - wszystko powinnas robic według własnego wyczucia. Poza tym musze jeszcze powiedzieć, bo inaczej byłoby źle, że wągierki należy wyciskać bardzo ostrożnie, nic na siłę, żeby nie narobić sobie kłopotu i żeby nie powstały małe stany zapalne w postaci czerwonych bolacych grudek i żeby nie uszkodzić naskórka zbytnim naciskaniem. Daletgo tez ta parówka jest taka ważna, bo otwiera pory i pozwala na łatwiejsze i delikatniejsze usuwanie zaskorników. Ważne są te rzeczy, które opisałam wcześniej, owinięcie paluszków i kremik. Po wyciskaniu możesz znów zafundować buzi parówke to zadziała myślę kojąco i łagodzaco na "masakrowaną" buzię. Tonik po "operacji" jest ważny - zamknie oczyszcone pory,a najlepiej jeszcze jakaś maseczka ściagająca lub kojąca, acha, jeszcze jest jedna fajna rzecz: po całym zabiegu możesz posmarować buzie tormentiolem w ten sposob, że wyciskasz go na łapki i najpierw rozcierasz w paluszkach żeby nie byl taki tępy a potem przykładasz na buzie i przyciskasz. Niestety to sie nadaje na noc, rowniez ze względu na zaczerwienienia po wyciskaniu, choc nie każdemu sie robią. Patent z tormentiolem naprawde jest fajny, bo złagodzi i zapobiegnie przynajmniej w części krostkom.
No. Dodam jeszcze, że to co napisałam daawno temu poradzila mi zaprzyjaźniona kosmetyczka, która powiedziała "jak już musisz gnieść tą buzie to prznajmniej rób to umiejetnie"
Bo prawde mówiąc to oczyszczanie buzi również z wągierkow najlepiej wykonać u kosmetyczki, ale wągry robią się tak często, że musiałabyś biegać co chwilke. Gdybys miala jeszcze jakies pytanka, to chetnie slużę radą.
Buziaki
Stary 2004-03-11, 10:39   #105
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

Serdeczne dzięki
Czasami wybieram się do kosmetyczki, ale niestety tak to właśnie jest, że zbyt często pojawiają się wągry, żeby z nimi biegać co chwilkę
Wiem, że robi się to przez chusteczkę i delikatnie. Nie wiedziałam jak dokładnie zrobić dobrą parówkę i o tormentiolu. Wypróbuję w weekendzik tę "domową masakrę"

Jeszcze raz dziękuję za informację i jeśli będę w potrzebie chętnie skorzystam z pomocy
Stary 2004-03-11, 10:56   #106
Edii
Rozeznanie

to powodzenia!!
i pamietaj zeby dobrze naparowac buzke !!!
papap
Stary 2004-03-11, 11:16   #107
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

OK Dzięki
Stary 2004-03-11, 12:01   #108
Roztoka
Przyczajenie

Do Edii:Spiesze z podziekowaniem za rade,niedlugo ja zastosuje i mam nadzieje,ze jakos ujazmie te zlosliwe czarne kropki!
Pozdrowionka!
Roztoka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 13:06   #109
TeresaZ
Raczkowanie

Ja mam sposób nie związany z wyduszaniem, lecz z rozjaśnianiem czarnych kropek. Zaparzyć suszony rozmaryn (w sklepach zielarskich)i pocierać buzię- nie głaskać wacikiem, ale trzeć przez pewnien czas. Po kilku razach takiego zabiegu wągry są rozjaśnione i mniej widoczne. Inna sprawa, że w srodku są dalej
TeresaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-11, 13:42   #110
Edii
Rozeznanie

hmmm to moze byc dobry sposob na takie male wągry, ktore jescze nie chcą wyleźć, przynajmniej będą mniej widoczne, ale podobno wągry, które siedzą w skórze tworzą po jakimś czasie pryszczyki czy jakoś tak, fakt faktem że niektóre się przekształcają, fuujjj, ale temat złapałyśmy...
buziaki
Stary 2004-03-11, 14:10   #111
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

Coś wam powiem.
Będąc w liceum maiał specjalną taktykę na wągry. nie miałam ich dużo, ale jednak. Robiłam sobie też takie praówki z ziół i póxniej delikatnie wyciskałam. I miałam gładką i ładną buzię.
teraz bronię sie przed wyciskaniem jak tylko mogę... czasami jednak muszę bo nie mam zamiaru chodzić z białym czubkiem do pracy, albo zużyważ tony korektorów.
Może jednak wrócę do cotygodniowego oczyszczania skóry parówką. sądzę że takie delikatne parówki połączone z higienicznym wyciśnięciem kilku uporczywych wulkaników mi nie zaszkodzą. Póxniej ściągnę pory i nawilżę buźkę.
To są moje spostrzeżenia.
Pozdrawiam
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 18:02   #112
aniakarnicka
Raczkowanie

Polecam parówkę z szałwi , tłusty krem i wyciskanie przez chusteczkę. Wczoraj robiłam a dzisiaj żadnych zaczerwienień!!!
aniakarnicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 18:55   #113
katja13
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do katja13 GG do katja13

czesc dziewczyny
sama jestem kosmetyczka ale pamietam jak sie sama kiedys musialam domowymi sposobami uporac z wagrami.parowka jest dobra, wszystkie chyba kosmetyczki ja robia bo orwiera pory i latwiej wtedy sie usowa zanieczyszczenia, pamietajcie potem zeby przetzec skore tonikiem ktory dziala takze sciagajaco. i aby miec znowu gladka buzke to zrobcie prosta maseczke- po prostu naluzcie swieze bialko na cala twaz i poczekajcie az wyschnie. potem zmywacie to ciepla woda, tonik, i krem odzywczy. przy bardzo duzej ilosci wagrow i tradziku polecam pigulki antykoncepcyjne Diana35 ale o tym decyduje ginekolog.aha, po tym domowym zabiegu nie robcie makijazu tylko do lozka, a nastepnego dnia....czysta ladna cera.....powodzenia
Roztoka napisał(a):
> ...na nosie.Jak sie ich pozbyc?
katja13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 19:35   #114
kjudi
Raczkowanie

a jak czesto mozna rabic takie parowki?? i czy rodzaj ziol z ktorych sa parzone ma jakies znaczenie?? pozdrawiam
kjudi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 21:00   #115
Anula28
Raczkowanie

GG do Anula28

dolanczam sie do watku ,ten kremik to poco i czy musi byc tlusty czy jakikolwiek , a po calej opercji zmywamy go woda czy tylko przecieramy twarz tonikiem .
Anula28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 21:34   #116
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Przeczytałam wszystkie posty do tego tematu i mam takie uwagi:
osoby z rozszrzonymi naczynkami nie powinny robić parówki (a już na pewno nie nad garnkiem i nie aż 15 min), nie powinny również oczyszczać cery z zaskórników co tydzień,
oczyszczanie cery z zaskórników co tydzień to moim zdaniem zbyt częsty zabieg.Pamiętajcie ,że jest to dość brutalne działanie i niepotrzebnie narażacie skórę na taki stres, mogą rozszerzyć sie naczynka.
Oczyszczać skórę w taki sposób jak opisałyście mogą tylko osoby bez problemów z wypryskami.Koniecznie trzeba po takim"zabiegu" zastosować maseczkę ściągającą. Tormentiol również bardzo polecam.Pamiętajcie aby nie wyciskać zaskórników na siłę,tylko delikatnie,starajcie się nie wcisnąć treści głębiej, zaskórnik musi być usunięty całkowicie.Jeśli paznokcie są długie to radziłabym jednak zrezygnować z oczyszczania samodzielnego - nawet przez chusteczki można uszkodzić paznokciami skórę.Po oczyszczaniu koniecznie tonik antybakteryjny lub napar z ziół.
Oczyszczanie skóry najlepiej zrobi jednak kosmetyczka - ma bardziej profesjonalne preparaty , urządzenia (np.d'arsonval, aparat do oczyszczania ultradźwiękami, lampę sollux, wapozon,brushing)i dużo wprawy w usuwaniu zaskórników.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 00:51   #117
Edii
Rozeznanie

Zozi kochana, kremik podobno tłusty a to po to by chronić delikatny naskórek przed okaleczeniem, tzn na tłustym kremiku owiniete w chusteczke paznokietki lepiej sie slizgaja i przez to delikatniej traktuja buzie. Potem mozesz zmysc go wodą i tonikiem albo tylko tonikiem, raczej powinnas sie go pozbyc z buzi.
Stary 2004-03-14, 00:53   #118
Edii
Rozeznanie

Aniu tez znasz ten sposob? czy to z naszego posta??
Stary 2004-03-14, 00:56   #119
Edii
Rozeznanie

generalnie niezbyt często. Nie umiem powiedziec ile, ale mysle ze nie czesciej niz raz na dwa tygodnie, chociaz nie jest to info skonsultowane z kosmetyczką. Ziola mają znaczenie ze wzgledu na to ze przez swoje wlasciwosci moga pomoc, tzn podobno najlepsza szalwia i bratek ale o to musisz spytac panią Beatę.
Stary 2004-03-14, 09:32   #120
koculek
Zakorzenienie

Ja proponuję emulsję Cleanance K Avene http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=901 . Smaruję nią wieczorem brodę i nosek od miesiąca i mam zdecydowanie mniej wągrów. Emulsja ta rozpuszcza naskórek i likwiduje wągry

Tagi
rozszerzone pory, wągry, wągry nos, zaskórniki trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości