Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 55 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-29, 17:55   #1621
milosc17
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to milosc17
Dot.: Zaskórniki :/

Też mam wągry na nosie i bardzo popieram domowe sposoby na to takie jak np. krochmal (woda+mąka ziemniaczana) no i sok z cytryny i pasta do zębów.
A jeśli chodzi o ich powstawanie to często powstają od tego, że jemy pikantne rzeczy albo stosujemy na twarz tłuste kremy co sprzyja wągrom, gdyż skóra nie oddycha i wytwarza skutki jakimi są wągry;/
Pozdrawiam!
milosc17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 11:47   #1622
Anemone
Princess of Dots

Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Przyznam szczerze, że moje problemy z cerą są duże.
Był czas, gdy wyciskałam krostki, z czego robiły mi się duże powierzchniowo strupki (później blizny), co było moim największym błędem.
Najskuteczniejszą metodą na rozjaśnienie blizn to wg mnie (bo wypróbowana na mnie) maseczka z drożdży.
Na prawdę mam za sobą długą drogę... Przechodziłam fazę szarego mydła i moja skóra strasznie się wysuszyła... Kupiłam krem bambino dla dzieci, ale po kilku dniach stosowania zauważyłam uczuleniowe plamy na twarzy.
Tak więc żyć - nie umierać z taką cerą: świecącą w strefie T, wysuszoną na policzkach i powiekach, wrażliwą na wszelkie mleczka do demakijażu i alergiczną.
dziś jest trzeci dzień mojej kuracji nawilżająco - pielęgnującej. Może to zbyt szybko, albo mi się wydaje... Ale ja już widzę efekty
Kupiłam antytrądzikowy żel do mycia twarzy. O ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25329
I krem antytrądzikowy redukujący blizny i przebarwienia (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14021)
Do tego zainwestowałam w maseczki nawilżające.
Tak więc rano przemywam skórę wodą, następnie niewielką ilość żelu rozsmarowywuję na twarzy, wycieram delikatnie skórę i wklepuję krem. Wieczorem zmywam makijaż (puder mineralny i tusz do rzęs), ponownie myję twarz żelem, wklepuję krem, czekam aż się wchłonie i przed zaśnięciem nakładam bardzo cieniutką warstewkę tribioticu (można go używać tylko przez 7 dni). Wczoraj zaserwowałam sobie po umyciu twarzy żelem maseczkę nawilżającą (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28983).
Skóra jest gładsza, więc sposób mogę polecić, aczkolwiek czekam na słońce, aby zredukować widoczność blizn.

EDIT
16.10.2009 - to nie pomogło. Poprawa była chwilowa
zaręczyliśmy się 15 listopada 2015
ślub będzie 30 grudnia 2017

Edytowane przez Anemone
Czas edycji: 2009-10-16 o 21:03
Anemone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 15:34   #1623
xNenya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez saks Pokaż wiadomość
Witajcie, przyłączam się do wątku.
Przeszłam już (chyba?) najgorszy okres trądziku. Co dziwniejsze, przechodziłam go wtedy, gdy używałam linii Garniera przeciwtrądzikowej.

o tak, garnier jest beznadziejny :/
nie rozumiem tego, bo przeciez to taka znana i popularna firma...
mysle, ze nasilenie tradziku po tych kosmetykach nastepuje dlatego, ze sa one bardzo silne, czesto zawieraja alkohol i silne kwasy, a na skutek ich dzialania zdzieraja warstwe lipidowa skory...
generalnie po kremach, zelach, platkach i innych *******ach z Garniera moja skora byla wysuszona, a krosty jak byly , tak byly i to jeszcze 10x gorsze.

w kazdym razie obecnie jestem 3 tydzien na Skandynawii, 3 tygodnie bez makijazu, z kremem gruszkowym i mascia Locacid.
nie zapeszajac - jest po prostu idealnie . stfu ! ; d
dodatkowo zakupilam zel do mycia twarzy z linii Manhattan, w Polsce jej nie znalazlam NIGDZIE. jest idealny.

mowie wam, sama jestem fanka tapety, ale obecnie sama sobie udowodnilam, jak wielka moze byc poprawa .

jesli juz naprawde potrzebujecie makijazu - stosujcie pudry MINERALNE .
plus korektory antybakteryjne. zadne fluidy , ktore tylko w nazwie sa przeciwtradzikowe.

polecam rowniez wszelkie kosmetyki z linii Effaclar .

pozdrawiam Dziewczynki

Edytowane przez xNenya
Czas edycji: 2009-07-25 o 15:37
xNenya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 00:28   #1624
Ata77
Zakorzenienie

oczyszczanie twarzy u kosmetyczki
żadne domowe sposoby nie działają jak na mnie

2017r.-13
2016r.-81
Ata77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 14:51   #1625
Australia
Rozeznanie

Witajcie

Ja kiedyś zrobiłam wielki błąd, a mianowicie swoją niedoskonałą skóre namiętnie przecierałam tonikiem z alkoholem który mial zabic bakterie itp, itd.
Nic to nie pomogło a moja tłusta skóra tak sie przesuszyła ze do tej pory z tym walczę. To przesuszenie było gorsze niz te niedoskonałości razem wzięte.
Bardzo pomógł mi krem Nivea Baby Nutri Sensitive S.O.S stosowany na noc, na dzien krem nawilżający Dermedic i woda termalna Vichy. Twarz myję żelem Atoperal do skóry atopowej lub żelem matującym z zielonej linii AA.
Jest super, skóra nawilżona i czysta

Mój wniosek z tego taki:
- unikać alkoholu w kosmetykach!
- nawilżać
- warto zainwestować w porządny dermokosmetyk niż testować w nieskończoność tańsze cuda z drogerii
- makijaż lekki, nie zatykający porów
- kosmetyki kolorowe do makijażu najlepiej mineralne
- woda termalna na świeżo umytą skóre i latem gdy słońce grzeje i zimą gdy skóra jest narażona na niskie temperatury i klimatyzację

Nauki korzenie są gorzkie, ale owoce smaczne

Edytowane przez Australia
Czas edycji: 2009-08-07 o 14:54
Australia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 23:54   #1626
beautysexmagic
Przyczajenie

Ja od zawsze męczyłam się z niedoskonałościami skóry, trądzikiem , wągrami i tym podobnymi maszkarami, a dziś jest nawet nieźle. Co zrobiłam , sama nie wiem. Stosowałam wiele środków z różnym rezultatem. To co pomagało innym ,na mnie nie działało , albo na odwrót. Mam cerę tłustą,więc wszystkie dziewczyny z takim rodzajem cery ,wiedzą co to znaczy. Ja pewna jestem jednego, trzeba pic dużo wody, która oczyszcza organizm z toksyn, jeśli wyskoczy jakiś wielki pryszcz, wycisnąć (właśnie tak) i od razu przemyć tonikiem i posmarować maścią na blizny "tribiotic". Starac sie nie dotykac brudnymi łapkami twarzy. Ograniczac jedzenie słodkiej czekolady(wszelkich cukrów, jedzenia bardzo tłustych rzeczy (fast food itd), soli. Dobre są drożdże, ale i herbatka z bratka , pokrzywy z cynkiem. Siemie lniane( lub len mielony) przed sniadaniem o i jeszcze witamina C, która oprócz działania odmadzającego zachowuje zdrowy wygląd naszej skóry !!! Toniki TAK ale tylko punktowo, aby wysuszyc pryszcza. Krem nawilżający, odpowiedni do cery, na noc.Rano buzie przemyc jakis delikatnym żelem. I chociaz wiem, że to może stanowi problem nie myc twarzy wodą z kranu, przynajmniej samą wodą. To tak z grubsza.

Jestem ciekawa co do tej wody termalnej, bo pomimo, że pozbyłam się tego co najgorsze, to buzia mi sie nadal błyszczy z daleka, chociaż na to mam też sposób, puder prasowany matujący Vipera (stosuję bez podkładu który nie zatyka porów, i jest świetny dla młodej cery
beautysexmagic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 20:51   #1627
magdalenka321
Przyczajenie

Dot.: gładka cera...

POMOCY! mam dopiero 14 lat a moja tłusta cera z tymi krostami i zaskórnikami wygląda okropnie;( proszę napiszcie mi czy co robicie żeby to leczyć, albo chociaż zmniejszyć?
magdalenka321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 13:22   #1628
Anemone
Princess of Dots

Dot.: gładka cera...

Cytat:
Napisane przez magdalenka321 Pokaż wiadomość
POMOCY! mam dopiero 14 lat a moja tłusta cera z tymi krostami i zaskórnikami wygląda okropnie;( proszę napiszcie mi czy co robicie żeby to leczyć, albo chociaż zmniejszyć?
Iść do dobrego dermatologa
Stary 2009-10-17, 13:53   #1629
eni200
Raczkowanie

zgadzam sie,dieta ma ogromny wplyw na nasza cere. Jak karmilam piersia dziecko bylam na scislej diecie i cere mialam idealna: unikalam czekolad,kawy i przede wszystkim konserwantow i fast foodow.
Polecam rowniez zabieg u kosmetyczki -peeling kawitacyjny! efekty widoczne szybka,raz w tygodniu trzeba robic( jednym starcza 3,inni beda potrzebowac 8). a do zwywania makijazu plyn micelarny Avene.

Edytowane przez eni200
Czas edycji: 2009-10-17 o 13:56
eni200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 14:22   #1630
$ylwu$
Zadomowienie

GG do $ylwu$

Ja borykam się z trądzikiem odkąd pamiętam, chyba od 9/10 roku życia (a mam 18 lat).
Na początku próbowałam z nim walczyć sama, jakieś kosmetyki z drogerii, ale nic nie pomagało. W końcu (jakieś 3 lata temu) poszłam do dermatologa. Leczyłam się może z pół roku, używałam na początku Zinerytu, Acnemycinu, plus jakiś antybiotyk w tabletkach przez 10 dni z tego co pamiętam, a następnie Isotrexin i Scinoren. I? Rewelka - pomogło Po tym półrocznym leczeniu była ogromna różnica. Teraz, niestety nadal mam trądzik, ale o wiele, wiele mniejszy niż kiedyś. Może to też dlatego, że już wyrastam z tego, kiedyś wiadomo był trądzik młodzieńczy. Aczkolwiek mam tłustą cerę i więcej krostek przed okresem I wiecie co - zaczęłam stosować Acne derm - zawiera kwas azelainowy, który pamiętam bardzo, bardzo mi pomógł, miałam wiele przebarwień i zniknęły, co prawda nie po miesiącu, ale zniknęły, trzeba być cierpliwym. Z tą różnicą, że ja kiedyś używałam Scinorenu (też zawiera kwas azelainowy), który jest na receptę i przepisała mi go pani dermatolog, a Acne derm jest bez recepty

Alkoholu też nie polecam - strasznie wysusza i robi się jeszcze więcej krostek.
Aha, jak już mam tak bardzo wysuszoną twarz to na noc nakładam bardzo grubą warstwę zwykłego kremu nivea, tego tłustego z ciemnoniebieską zakrętką, i jest dobrze

Także ja od siebie polecam przede wszystkim dermatologa, co prawda też trzeba troche wyłożyć z kieszeni, ale jak traficie na dobrego lekarza to na pewno Wam pomoże no i przede wszystkim cierpliwość

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Aha, zapomniałam napisać. Nie wiem dlaczego, ale mam też takie białe grudki podskórne, ale co najgorsze - nie na twarzy, tylko na szyi i właśnie one mi się "zapalają" i z nich wyskakują czasami takie ogromne ropne pryszcze, których później jest się bardzo trudno pozbyć i zostają mi po nich plamy...
A na twarzy mam tylko takie czarne wągry, które czasami wyciskam, bo mnie strasznie denerwują. Wiem, nie powinnam, ale nie potrafię się powstrzymać

Teraz mam tylko nadzieję, że ten Acne Derm mi pomoże to wszystko zwalczyć...

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez eni200 Pokaż wiadomość
zgadzam sie,dieta ma ogromny wplyw na nasza cere. Jak karmilam piersia dziecko bylam na scislej diecie i cere mialam idealna: unikalam czekolad,kawy i przede wszystkim konserwantow i fast foodow.
Polecam rowniez zabieg u kosmetyczki -peeling kawitacyjny! efekty widoczne szybka,raz w tygodniu trzeba robic( jednym starcza 3,inni beda potrzebowac 8). a do zwywania makijazu plyn micelarny Avene.
A jaki jest koszt takiego peelingu kawitacyjnego?

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 22:10   #1631
EwaWalc
Raczkowanie

Dot.: peeling płynem Jessnera

Witam,
czy płyn Jessner'a po posmarowaniu nim zostawia sie na twarzy czy raczej jest zmywany po np. pół godzinie?
EwaWalc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 13:18   #1632
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
.Z tą różnicą, że ja kiedyś używałam Scinorenu (też zawiera kwas azelainowy), który jest na receptę i przepisała mi go pani dermatolog, a Acne derm jest bez recepty
Akurat juz od dosc dawna oba sa bez recepty i oba zawieraja ten sam kwas, roznia sie tylko tzw. podlozem. No i pojemnoscia tubki i cena
Cytat:
Także ja od siebie polecam przede wszystkim dermatologa, co prawda też trzeba troche wyłożyć z kieszeni, ale jak traficie na dobrego lekarza to na pewno Wam pomoże
Zawsze mozna znalezc dobrego lekarza z NFZ - to naprawde jest mozliwe

Cytat:

A jaki jest koszt takiego peelingu kawitacyjnego?
Duzo zalezy od miasta i od zakladu.
U mnie w miescie zaczyna sie od 30zl mniej wiecej
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:22   #1633
Mrrówcia
BAN stały

a jak pozbyć się takich gródek na twarzy? szczegolnie na czole mam pełno takich.. no i w okolicach noska pełno zaskórników.. koszmar...
Mrrówcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:28   #1634
quleczka
Zakorzenienie

nie ma prostych i pewnych sposobow niestety... kazdy inaczej reaguje

z takich w miare szybko dzialajacych i bez recepty to mozesz sprobowac brevoxyl na poczatek

tylko nie przesadz z czestoliwoscia i nie probuj go stosowac codziennie na poczatku tylko tak co 2-3 dzien na noc...bo on mocno skore wysusza, choc na poczatku tego nie widac
Stary 2009-10-31, 13:18   #1635
Angel948
Raczkowanie

Mi od czasu do czasu wyskoczą syfy.. ale zawsze mam takie małe chrostki (kaszke) nie wiem co mi pomoże, bo mam już dość leczenia tego.. chodziłam do dermatologa i nic.. próbowałam dużo jakich kolwiek płynów bez rezultatów. Chciałabym mieć gładką skóre bez żadnych niedoskonałości ;(
Angel948 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 14:33   #1636
Mrrówcia
BAN stały

a ja mam pelno grudek na czole.. masakra i nie umiem się tego pozbyć i do tego schodząca skóra z czoła..
Mrrówcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 18:00   #1637
Angel948
Raczkowanie

Ja mam podobnie Mrrówcia No ale chyba tylko b.dobry dermatolog może pomóc.
Stary 2009-11-03, 18:31   #1638
Anemone
Princess of Dots

A co zrobić, gdy zły nawyk rozdrapywania krostek (malutkich) jest silniejszy, z niego robią się duże krosty, które znowu rozdrapuję i strupy, a z nimi to samo? Całe czoło mam w bliznach...

A z brwi schodzi mi skóra
Stary 2009-11-03, 18:40   #1639
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anemone Pokaż wiadomość
A co zrobić, gdy zły nawyk rozdrapywania krostek (malutkich) jest silniejszy, z niego robią się duże krosty, które znowu rozdrapuję i strupy, a z nimi to samo? Całe czoło mam w bliznach...
Nie ma prostej metody...bo to problem naszej psychiki glownie...gdyby byl jakis latwy sposob to nie powstalyby 3 czesci tego watku http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270610
Stary 2009-11-03, 18:50   #1640
Anemone
Princess of Dots

Szczerze to nawet obcięte na zero paznokcie nic nie dały.
Wtedy jest nawet gorzej. tak, czy tak... Rozdrapuję do krwi
Stary 2009-11-03, 21:07   #1641
Angel948
Raczkowanie

szare mydło jest do pania przecież.. ja stosowałam białego jelenia, ale odradzono mi.. lepiej pójść do jakiegoś sklepu z rzeczami do kąpieli, płynami itd... tam jest dużo mydełek z różnych witamin,ziół, wyciągów itp. W każdym bądź razie to byłby lepszy pomysł niż biały jeleń

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Anemone Pokaż wiadomość

A z brwi schodzi mi skóra
Ja też mam takie krostki ;( Nie wiem jak się ich pozbyć.. Stosuje aktualnie płyn atw przeciwtrądzikowy, on jest naturalny, więc nie niszczy skóry. Mogłabyś spróbować albo Dermatolog ja ide 18.11 więc powiem jak i co z tymi krostkami
Stary 2009-11-03, 21:18   #1642
Karlain
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gosiak56 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was ma jakąś dobrą metodę na takie podskórne malutkie krostki?? Takie zgrubienia, które są w kolorze cery tylko malutkie wystające. Nie wiem jak to się nazywa ale ja mam takie krostki na czole a bardzo chciałabym się ich pozbyć, żeby mieć gładką cerę. Mam skórę mieszaną, na czole i brodzie troche tłustą policzki i odziwo nos dośc suche....
I może jeszcze któraś zna dobry posób na przebarwienia i blizny? Mi polecono kwasy więc stosuje diacneal z avene i acne-derm... ale jakoś nie widze radykalnej poprawy a używam tego już dośc długo. Diacneal miał też pomóc na te krostki o których wyżej wspomniałam, ale niestety się nie sprawdził
Proszę o radę!!
pewnie chodzi Ci o zaskórniki zamknięte ( nie jestem pewna bo nie widziałam) drobne, widoczne pod światło, niebolące, może być ich bardzo duzo, lub występują pojedynczo ( ciężkie do wygniecienia- lepiej tego nie robić bo można wywołać stan zapalny)

zaś zaskórniki otwarte, to takie czarne punkciki

zaskórniki zamkniete (taka kaszka, małe grudki, kolezanka wyleczyła w salonie kosmetycznym, w końcu się otworzyły i wszytsko się oczyściło- niestety nie mam z nia kontaktu teraz, pamietam, że chodziła regularnie, było to w liceum, więc pewnie kasy też dużo wydała na to)
Karlain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 21:42   #1643
kasia9513
Zakorzenienie

ja mam właśnie sporo tych zamkniętych zaskórników i nie bardzo wiem co z nimi zrobić
mówisz że kosmetyczka jedynie pomorze, jednak za dużo złych rzeczy się o tym osłuchałam i jakoś nie chcę iść są na to jakieś inne sposoby ?

Świeżynka
kasia9513 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 21:53   #1644
Karlain
Rozeznanie

dermatolog może przepisać sumamed lub inne nazwy (azytromycyna) , niektórym pomogło od razu! właśnie na zaskórniki zamknięte.. ale niektórym potrzeba czasu by się otworzyły te pory i oczyściły (lub oczyścić mechanicznie, jak to któraś z wizażanek pisała kiedyś)

tyle z medycznego punktu widzenia...

edit: co do kosmetyczki, to fakt- wyciskanie przez nią może pogorszyć stan cery z zaskórnikami zamkniętymi, lepiej skorzystać z zabiegów złuszczających a po jakimś czasie można usuwać mechanicznie (gdy są już na to możliwości) ... ale to tylko opinia kilku wizażanek, która się tu gdzieś kiedyś przewinęła
zaskórniki zamknięte są prawie niemożliwe do wyciśnięcia "od tak"

Edytowane przez Karlain
Czas edycji: 2009-11-03 o 21:57
Karlain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 23:46   #1645
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja mam właśnie sporo tych zamkniętych zaskórników i nie bardzo wiem co z nimi zrobić
mówisz że kosmetyczka jedynie pomorze, jednak za dużo złych rzeczy się o tym osłuchałam i jakoś nie chcę iść są na to jakieś inne sposoby ?
polecam Brevoxyl. Mnie się udało wygrać tym sposobem z zaskórnikami
is back

Bądź dobrym człowiekiem. Dla każdego.
aanneett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 15:03   #1646
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
polecam Brevoxyl. Mnie się udało wygrać tym sposobem z zaskórnikami
otwartymi i zamkniętymi ?

Świeżynka
Stary 2009-11-04, 15:09   #1647
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
otwartymi i zamkniętymi ?
u mnie bardziej poradził sobie z otwartymi- mam już prawie gładziutką cere , natomiast te na nosie powoli schodzą- ale nie ma już efektu "truskawki" jak kiedys
is back

Stary 2009-11-04, 15:15   #1648
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
u mnie bardziej poradził sobie z otwartymi- mam już prawie gładziutką cere , natomiast te na nosie powoli schodzą- ale nie ma już efektu "truskawki" jak kiedys
ahaa, wysuszył cię ?

Świeżynka
Stary 2009-11-04, 15:27   #1649
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
ahaa, wysuszył cię ?
troche tak.. Ale nie aż tak jak się tego spodziewałam, kiedys używałam go codziennie to skóra z wysuszenia produkowała więcej sebum także masakrycznie się przetłuszczałam.
Stopień wysuszenia jest indywidualny. Ale warto kupić dobry nawilżacz
is back

Stary 2009-11-04, 15:31   #1650
kasia9513
Zakorzenienie

ahaa, dzięki

Świeżynka
Odpowiedz

Tagi
rozszerzone pory, wągry, wągry nos, zaskórniki trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości