Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 6 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-05-20, 17:59   #151
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Zaskórniki - jak sobie z nimi poradzić???

Przede wszystkim higiena.
Poza tym maseczki z glinki lub jej dodatkiem +krem np. Lysanel z SVR lub Z LRP Effaclar K .
Poza tym dobry krem nawilżająco-uspokajający skórę, kojący.
I oczywiście krem z filtrem.

Kurację kwasami polecam na później, na jesień. i też filtry.

Poczytajcie na forum wpisując zaskórniki... tyle tego było...

Pozdrawiam
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-25, 14:30   #152
Martinaf
Rozeznanie

GG do Martinaf
Prosze o pomoc-te nieszczesne zaskorniki...

Witajcie. Mam do was troszq pytan i z nieciepliowscia bede czekac na odpowiedzi. Aa i prosze nie lekcewazcie mnie Ni wlsanie moim problemem sa zaskorniki. Praktycznie niczym nie moge sie ich pozbyc a jak juz sie pozbede to tylko nielicznych i na bardzo krotki czas. Moze macie jakies polecone peelingi toniki kremy itp? Mam teraz peeling z Avonu ten niebiesciutki. Praktycznie juz o nim zapomnialam na dlugo ale niedawno przypomnialam sobie o nim. Uzylam i wydawalo sie ze da dobry efekt. mocno scieral az milo bylo i chociaz mam trosze wrazliwa skorke to jej nie podraznil. Tylko ze wlasnie rozczarowalam sie niemalo przy zmywaniu. Nie poradzil sobie niestety. Uzywam rowniez roznych maseczek jednak one tez nie sa skuteczne. Czasami robie sobie "parowke" pozniej dale warste kremu nawilzajacego np Nivea i delikatnie wyciskam je. Niestey nawet to nie pomaga. Jakos nie mam przekonania do kosmetyczek bo wqiem ze to niestey moze spowodowac pozostanie blizenek. Ale jak juz byscie tak bradzo chcialy namowic mnie na nia to prosze podajcie orientacyjna cene. fajnie by bylo znalezc srodek ktory sam by je eliminowal nie wiem moze cos takiego istnieje tylko ja nigdy tego nie widzialam Hmm co by tu jescze powiedziec... Mam cere mieszana raczej gladka. Nie mam juz praktycznie zadnych niechcialych gosci na niej heh no mzoe zdradza sie to sporadycznie przed okresem. Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-25, 18:38   #153
Martinaf
Rozeznanie

GG do Martinaf
Re: Prosze o pomoc-te nieszczesne zaskorniki...

Plosiem pomozcie kochane

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 21:51   #154
Z@skórnik
Przyczajenie

GG do Z@skórnik
Zaskórniki

Witam wszystkich!! Mam wielki problem z zaskórniakami ;( Używam kremu matującego na dzień, myje twarz Lubexylem nie stosuje pudrów ani żadnych fluidów a mimo to wciąż pojawiają się nowe zaskórniki na mojej twarzy. Kiedyś miałam tylko na nosie a teraz są ich tysiące na czole i brodzie. Prosze poradzcie jak je usunąć, żeby nie były aż takie widoczne ;(
Załamana
Z@skórnik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 12:20   #155
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Re: Zaskórniki

Nie znam Lubexylu i Twojego kremu matującego, więc nie powiem Ci, czy jest dobry, natomiast gdybyś chciała wypróbować coś nowego, to polecam wybrać jakieś niepodrażniające preparaty do cery tłustej / mieszanej / trądzikowej z apteki, np. firmy Dermedic, BioDerma, SVR, La Roche Posay. Ponadto na noc krem z kwasami (zmniejszają grubość skóry, trochę ściągają pory, zmniejszają skłonność do zaskórników), na dzień nawilżanie i ochrona UV (bo kwasy są fotouczulające) i raz na jakiś czas glinka zielona (oczyszcza, wygładza, rozjaśnia i działa antybakteryjnie). Usuwanie zaskórników (wyciskanie, drapanie, a nawet wyciąganie plasterkami oczyszczającymi) jest kontrowersyjne - często prowadzi to do zakażenia, choć istnieją zwolenniczki oczyszczania mechanicznego u kosmetyczki. Na pewno nie radzę ruszać ich samodzielnie.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 13:09   #156
Afrodyta
Przyczajenie

GG do Afrodyta
Wągry!!!

Mam problem dotyczacy Wągrów, mam ich pelno na nosie i żadne kremy żele przeciwko zaskronikom z używanych dotychczas nie pomagają!! Prosze o pomoc , co stosujecie??
Afrodyta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 10:14   #157
mrika
Przyczajenie

Re: Wągry!!!

a stosowalas tonik clean&clean ten na wagry (czy jak tam to sie pisza)tyle ze nie 2 razy dziennie jak to jest zalecane tylko z jakies 5mam podobny problem i on mi troszke pomogl( a moze tylko rozjasnil skore i dlatego zaskorniki byly mniej widoczne:/al esprobuj on je jest drogi
powodzenia i pozdrawiam
mrika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 11:34   #158
NiNcIa
Przyczajenie

GG do NiNcIa

Miałam podobny problem do momentu kiedy nie wybróbowałam kosmetyków z serii clean&clear... Szczególnie zalecam krem do mycia twarzy o dziełaniu GŁĘBOKO oczyszczającym a do tego tonik właśnie przeciw wągrom! powinno pomóc..kosmetyki te nie są drogie. Możesz też (jesli jest ich naprawde wiele) owinac dwa wskazujace palce chusteczka higieniczna i po umyciu (najlepiej gorącą wodą (i na noc)) spróbować wycisnąc.. tylko pamietaj ze i twarz i rece musza byc czyste!
NiNcIa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 10:43   #159
Panta
Przyczajenie

GG do Panta
zaskórniaki - :(

Witam
Jak pozbyć się zaskórniaków (wągrów) z twarzy? Chodzi mi o domowe sposoby, próbowałam robić ,parówę' ale i tak nie pozbywam się wszystkich ,gości' Może jest jakaś maseczka? Proszę o porady... help..
Ps: mam bardzo jasną karnację i to może dlatego je tak widać... dbam o cerę... sama nie wiem ...
Panta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 10:52   #160
213.25.30.177
Raczkowanie

Re: zaskórniaki - :(

Witaj Monika
na ten temat bylo juz bardzo duzo watkow,musisz poszukac w wyszukiwarce,Tyle tam jest opisow i sposobow,ale przede wszystkim na poczatek polecam wizyte u dermatologa zanim zaczniesz cos sama kombinowac.Dermatolog dopasuje do Twojej cery preparaty,ktore bedzisz stosowac po domowym oczeszczeniu twarzy

pozdrawiam
213.25.30.177 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 12:22   #161
Panta
Przyczajenie

GG do Panta

szukałam i albo ja źle szukam albo tego poprostu nie ma :/ ale ale... kto szuka ten znajdzie a u dermatologa byłam, ale chyba trafiłam do jakiegoś kiepskiego bo wypisał mi jakąś maść która g....(nic)pomogła, muszę wybrać się jeszcze raz... do innego
Stary 2004-06-12, 12:40   #162
Panta
Przyczajenie

GG do Panta

znalazłam, zamiast zaskórniaki wpisałam wągry, heh ja to jestem inteligentna.
Stary 2004-06-12, 12:45   #163
cheetah
Zadomowienie

GG do cheetah

Moze lepiej wpisz 'zaskórniki'.

Cheetah
cheetah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 12:50   #164
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Może dlatego, że wpisywałaś zaskórniaki, a to kompletnie bez sensu. Zaskórniaki to są takie pieniążki, co je sobie zachomikowaliśmy.A to o co Ci chodzi to zaskórniki.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 13:07   #165
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Znów wyjdę na czepialską ale dziękuję żeście zwróciły na to uwagę. ZASKÓRNIKI o tak właśnie jak widzę te drugą formę to krew zalewa mi białka, zupełnie jak u rozjuszonego byka (tak samo mam np z "dekoldem").

A co do zaskórników - cóż, niestety niewiele tak naprawdę da się zrobić. Można oczyszczać cerę u kosmetyczki, ale coraz więcej słyszy się głosów przeciwnych tej operacji - w świetle najnowszych doniesień nie jest to dobre na cerę ani pory, a poza tym taka skóra zanieszczyszcza się częsciej i szybciej. Nie wiem czy to prawda - ale ja od blisko półtora roku się już mechanicznie nie oczyszczam - choć mam super kosmetyczkę. Chodziłam póki miałam czas i pieniądze na masaże, algi. Moim zdaniem tu się sprawdza stała systematyczna pielęgnacja, dokładne codzienne usuwanie makijażu, peelingi i maseczki z glinki, kwasy na noc. W ostateczności głębokie peelingi u lekarza (ale tu nei jestem taką entuzjastką bo unikam rzeczy mocno inwazyjnych dla skóry). Musisz unikać kremów oraz kosmetyków zatykających pory, nie wyciskać samej zaskórnikow itp. Pozdrawiam!

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 14:12   #166
alutek
Przyczajenie

Istnieje jeszcze droższa możliwość, z której korzystam, a mianowicie oczyszczanie u kosmetyczki. KOsztuje to około 90 zł, ale warto, bo na parę miesięcy masz super oczyszczone. Choć i to dopiero pokilku zabiegach
alutek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-12, 16:36   #167
Panta
Przyczajenie

GG do Panta

no fakt zaskórnik a nie zaskórniaki a wągry to są takie pasożyty w świńskim mięsie
Raz się żyje, dziś robie parówkę według przepisu wizażanki
Stary 2004-06-12, 22:19   #168
aisulo
Raczkowanie

Wyczytalam na Wizazu, ze najlepsza bedzie "parowka" z szalwi(ok 15 min) nastepnie naloz na nos tlusty krem, na palce nawin chusteczke higieniczna i zacznij wyciskacpo skonczeniu przetrzyj twarz otrzymanym roztworem z szalwii i gotowe! Efekt murowany !!
aisulo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 23:13   #169
eow
Przyczajenie

czy ktoś zna skuteczny sposób na zaskórniki i rozszerzone pory?

od lat leczę trądzik i nadal jest tak samo. krostek nie ma dużo ale mam rozszerzone pory i zaskórniki. chodze na oczyszczanie do kosmetyczki, aktualnie stosuje lek isotrexin, kupuję kosmetyki która maja pomóc, robie maseczki z zielonej glinki i nic! próbowałam leczyć sie hormonalnie ale bolała mnie głowa i pojawiła sie kolejna zmora: celulit. leczyłam się juz u 4 dermatologów ( bo leczę trądzik już kilka lat). na dodatek wcale nie czuję żebym miała tłustą cerę, jest raczej mieszana ale tez wrażliwa i często przesuszona. już naprawde tracę nadzieję i nie wiem co zrobić.
eow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 18:26   #170
małyaniołek
Raczkowanie

GG do małyaniołek
Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Hej dziewczyny!!! Mam pytanko: czy używacie jakichś kremów na wągry czy po prostu je wyciskacie? (Szczególnie na nosie i brodzie). Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-11-15 o 20:38
małyaniołek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 19:18   #171
owieeeczka
Raczkowanie

GG do owieeeczka
Re: Wągry

Ja czasami jak mam ich naprawdę dużo to wyciskam, ale tak naprawdę nie powinno sie wyciskac samej. Najlepiej udac sie do dobrej kosmetyczki ktora dokladnie oczysci twarz i zastosuje odpowiednie kosmetyki. Ale jak chcesz sama wyciskać to przez chusteczke a pozniej polecam nalozyc maseczkę rozgrzewającą z Garniera "czysta skora". Zwęza pory i buźka wyglada fajnie. Pozdrawiam!!

"Każda kochana kobieta jest księżniczką w oczach tego kto się o nią ubiega i w swoich własnych..."
owieeeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 19:32   #172
pixie7
Wtajemniczenie

Oj aniołku, nie wyciskaj, bo zostaną Ci rozszerzone pory! Jeśli jest ich naprawdę dużo, zrób zwyczajną parówkę na twarz (ziółka - np. rumianek, melisę, lipę - zalej wrzątkiem w niedużej misce, pochyl się nad tym z ręcznikiem na głowie i wytrzymaj 5-10 minut), potem delikatnie, przez czysty gazik usuń wągry, naciskając skórę w ich pobliżu, ale tylko w dół, nigdy w bok, tzn. nie staraj się ścisnąć samego wągra. Jeśli łatwo wyjdzie - ok, jeśli nie - nie ciśnij więcej, bo zrobi się ropny pryszcz. Pamiętaj o krótkich paznokciach.
Potem przetrzyj buzię czymś łagodzącym, jakimś delikatnym tonikiem antyseptycznym, a na koniec nałóż maseczkę ściągającą, jak radziła poprzedniczka, ja najbardziej lubię Eris (Lirene) do cery tłustej.
A jeszcze lepiej pójdź do dobrej kosmetyczki...
Pozdrawiam!
pixie7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 19:35   #173
małyaniołek
Raczkowanie

GG do małyaniołek

dziękuję wam ślicznie
małyaniołek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 11:01   #174
Milka19
Zakorzenienie

Re: Te wredne zaskórniki!!!

Ja proponuje maść Brevoxyl. Kosztuje 20 zł i jest dostępna w aptece bez recepty. Zaskórniki widocznie u mnie się zmniejszyły i buźka mniej się już świeci Pozdrawiam
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 15:58   #175
bestla
Rozeznanie

zaskorniki? sudocream?

Czesc a wiec tak czesto slysze ze sudocream jest swietny na tradzik. Ja niestety tez mam z nim problemy. A wiec czu sudocream pomoze tez na zaskorniki? Bo wlasnie w takiej postaci mam, szczegolnie na czole. A co jeszcze mozecie mi polecic/poradzic na zaskorniki? Pozdrawiam serdecznie
bestla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 16:31   #176
nenvena
Zadomowienie

Re: zaskorniki? sudocream?

Ja używam sudocremu na pojedyncze wypryski- czasem widze efekty, czasem nie. Moja kolezanka smarwała nim całą buzię na noc, umówiła, że to świetne na rózne problemy skórne typu wypryski itp, więc może na zaskórniki też? Ja chyba wybrałabym się na twoim miejscu do kosmetyczki.
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 16:43   #177
bestla
Rozeznanie

myslalam o wybraniu sie na oczyszczanie ale prawde mowiac troche sie boje... kolezanka jak poszla pozbyc sie zanieczyszczen (a miala ich naprawde malo) musiala pozniej sie wiele miesiecy leczyc u dermatologa tak ja kosmetyczka zalatwila...
Stary 2004-08-21, 16:50   #178
nenvena
Zadomowienie

No, moja ciocia ma podobne wrażenia ale ona była jakies...30 lat temu. Myślałam, że takie rzeczy już się nie zdarzają. Rozumiem, że się tego teraz boisz, ale jesli znajdziesz dobrą kosmetyczkę, nie pożałujesz. Jesli jesteś z Krakowa mogę ci polecic dwa salony godne zaufania. Dobre kosmetyczki sa tez w salonach przy sklepach Yves Rocher, ale oczywiście mozliwe, ze się źle trafi.
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 16:54   #179
bestla
Rozeznanie

Niestety dalej zdarzaja sie takie rzeczy(((

No ja niestety jestem z Bialegostoku ale serdecznie dziekuje za porady
Stary 2004-08-22, 00:10   #180
Cat_Girl
Przyczajenie

Ja także mam trądzik zaskórnikowy i u mnie świetnie sprawdził się Isotrexin- żel z antybiotykiem, który likwiduje zaskórniki. Miałam istne pole zaskórnikowe na buzi a teraz czoło bardzo mi się wygładziło i pory na policznach zwężyły się. Zapytaj koniecznie w aptece mi ten zel poleciła ciotka farmaceutka, uważając, że jest najlepszy, pozdrawiam
Cat_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
rozszerzone pory, wągry, wągry nos, zaskórniki trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości