Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-20, 13:17   #1771
201610111032
Konto usunięte

Dot.: Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY.

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj. Wiecie może jaki wpływ na cerę trądzikową może mieć chlor? Zaczęłam chodzić na basen, mam zamiar dwa razy w tygodniu. Zauważyłam, że po basenie moja cera jest lekko przesuszona, ściągnięta więc zanim jeszcze wyjdę z budynku muszę nałożyć jakiś krem nawilżający. Czy na dłuższą metę chlor może jakoś negatywnie wpłynąć na cerę? Pogorszyć jej stan?
201610111032 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 13:54   #1772
modnaja
Przyczajenie

Angry wstrętne zaskórniki

Jak zabrać się za oczyszczenie twarzy, czego używać, jak często, aby uniknąć porów i zaskórników ? Proszę o pomoc !
modnaja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 15:53   #1773
martiarella
Przyczajenie

Hej!
Nie wiem gdzie powinnam umieścić moje pytanie dlatego piszę tutaj.
Mam cere tłustą, rozszerzone pory i zaskórniki owarte i zamknięte. Nie jest najgorzej, używam glinek-masek, oczyszczam, tonizuje i od pewnego czasu coraz mniej pojawia się niespodzianek. Stosuję na noc kremy z kwasami złuszczające, i one rzeczywiście coś dają. Rano cera jest gładka, ma ujednolicony kolor. Niestety nawet gdy zastosuje lekkie kremy i lekki makijaż (nie ważne czy sam puder, fluid, baza, czy bb, cc i inne dd) po kilku godzinach cera robi się nierówna. Wychodzą te grudki, wygląda to bardzo nie fajnie.
Zastanawiam się co robię źle, czy ktoś też tak ma, a może ktoś wie jak albo ma pomysł co zrobić by buzia była gładka cały dzień?
martiarella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 11:22   #1774
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez martiarella Pokaż wiadomość
Hej!
Nie wiem gdzie powinnam umieścić moje pytanie dlatego piszę tutaj.
Mam cere tłustą, rozszerzone pory i zaskórniki owarte i zamknięte. Nie jest najgorzej, używam glinek-masek, oczyszczam, tonizuje i od pewnego czasu coraz mniej pojawia się niespodzianek. Stosuję na noc kremy z kwasami złuszczające, i one rzeczywiście coś dają. Rano cera jest gładka, ma ujednolicony kolor. Niestety nawet gdy zastosuje lekkie kremy i lekki makijaż (nie ważne czy sam puder, fluid, baza, czy bb, cc i inne dd) po kilku godzinach cera robi się nierówna. Wychodzą te grudki, wygląda to bardzo nie fajnie.
Zastanawiam się co robię źle, czy ktoś też tak ma, a może ktoś wie jak albo ma pomysł co zrobić by buzia była gładka cały dzień?
U mnie taki "efekt truskawy" lub "skórki pomarańczy" odpowiadał makijaż w każdej postaci włącznie z pudrami połtransparentnymi. Przypuszczam że to wina tlenków zawartych w podkładach, bb i pudrach.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 10:13   #1775
spod_chmurki
Przyczajenie

Ja w sumie nie mam większych problemów z cerą, ale do rozpaczy doprowadzają mnie zaskórniki na nosie...Próbowałam już chyba wszystkiego, ale efektu nie ma żadnego. Stosowałam kiedyś krem z kwasami na noc, ale zupełnie nie było poprawy. Nie wiem już, co z tym zrobić... Znacie może maskę Pilaten? Widziałam jej recenzję na blogu Miskejt i zastanawiam się, czy może by spróbować. Podobno jest bardzo mocno oczyszczająca. stosowałyście?
spod_chmurki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 10:54   #1776
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez spod_chmurki Pokaż wiadomość
Ja w sumie nie mam większych problemów z cerą, ale do rozpaczy doprowadzają mnie zaskórniki na nosie...Próbowałam już chyba wszystkiego, ale efektu nie ma żadnego. Stosowałam kiedyś krem z kwasami na noc, ale zupełnie nie było poprawy. Nie wiem już, co z tym zrobić... Znacie może maskę Pilaten? Widziałam jej recenzję na blogu Miskejt i zastanawiam się, czy może by spróbować. Podobno jest bardzo mocno oczyszczająca. stosowałyście?
Zaskórniki na nosie są praktycznie nie do usunięcia, mają je nawet osoby z czystymi cerami. A już na pewno nie są do usunięcia na stałe.
Kremy z kwasami z reguły dają bardzo słabe efekty, mają pH wyższe niż toniki, peelingi, a więc są mniej skuteczne.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 21:14   #1777
KZag
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez spod_chmurki Pokaż wiadomość
U mnie jest to samo wieczna truskawa z nosa, nawet mimo regularnego oczyszczania manualnego u kosmetyczki. Mam spokój przez tydzień i znowu wychodzą na nowo.

Szukam książek:
Bridget Jones - Dziecko
Jeden dzień
Dziewczyna z pociągu
Zanim się pojawiłeś
KZag jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 17:40   #1778
ChataSocjologa
Raczkowanie

Przeglądam tak wątek i mam podobny problem, co sporo osób. Mam bardzo dobrą cerę; chociaż jest sucha i alergiczna z natury, to dzięki odpowiedniej pielęgnacji jest ładnie nawilżona, pryszczy nie mam (jak coś wyskoczy, to zazwyczaj po wysiłku fizycznym albo ma to podłoże alergiczne i znika od razu po wykluczeniu szkodliwego kosmetyku). Mimo to na nosie i brodzie mam sporo zaskórników, nie są jakieś widoczne, ale chciałabym się ich pozbyć.
Czy w przypadki wrażliwej cery warto postawić na kwasy i raczej w formie toniku czy serum? Jakie mogłybyście polecić produkty i jaki rodzaj kwasu? Kompletnie się na tym nie znam i potrzebuję jakiejś rady
ChataSocjologa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
rozszerzone pory, wągry, wągry nos, zaskórniki trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości