Epitheliale czy Acne Expert C ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-26, 21:42   #1
młodaa
Wtajemniczenie

Epitheliale czy Acne Expert C ?

Prosze Was o podpowiedzi, bo nei wiem ktory z w/w kremikow wybrac.
Zrezygnowalam z Isotrexinu, a teraz chcialabym kupic jakis kremik nawilzajacy, ktory bedzie moze troszke likwidowal syfki, milo jesli i zaskorniki.

Jesli lepszy Epitheliale, to gdzie go kupic? przeszlam dzisiaj wiekszosc aptek w moim miescie w poszukiwaniu tego kremu i wszystkie pasnie zgodnie twierdzily, ze z firmy Ducray to tylko szampony dostane. A moze szukac w drogeriach?

pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 21:54   #2
meluzynka
Raczkowanie

Re: Epitheliale czy Acne Expert C ?

wydaje mi sie ze ducray jest dostepny tylko w aptece, popros o zamowienie go w hurtowni. epitheliale to przede wszystkim krem regenerujacy, dzialanie kojace i lekko przeciwzapalne ma dermalibour (tez tej samej firmy). na pozbycie sie zaskornikow ( dobry moze byc effeclar K, a na pryszcze effeclar AI firmy la roche posay. no i pamietaj o filtrach p/slonecznych, jezeli masz sklonnosci do przebarwien
meluzynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 21:56   #3
tomek__HG
Raczkowanie

mam ten i ten ...epiteiliale nie zlikwiduje ci napewno zaskornikow.. on od tego nie jest... co najwyzej moze troche zlagoodzic slady po syfkach.. lekko matuje...

acne expert c zawiera kwasy ..bodajze salicylowy... jesli chodzi o usuwanie syfkow to wiekszych edektow tez nie zauwazylem ale to tylko moje odczucia.aha mnie sie po nim strasznie swieci buzia.. mam cere tlusta
tomek__HG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 22:13   #4
młodaa
Wtajemniczenie

Zatem raczej zdecyduje sie na Epitheliale. Na punkcie swiecenia sie buzi mam bzika, wiec nie wyobrazam sobie jeszcze wiekszego blysku
Oczywiscie inne opinie milo widziane

Stary 2004-08-26, 22:23   #5
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Epitheliale raczej nic nie zlikwiduje. BArdzo dobrze koi skórę, wspomaga regenerację, ale na syfki nei zadziała, na zaskórniki tym bardziej. Dermalbour ma chyba troszkę większe właściwości przeciwzapalne, ale to tez raczej krem regenerujący. Acne Expert to fajny krem - moja siostra używała, trochę go na sobie testowałam - ma dobre działanie antybakteryjne, pomaga leczyć problematyczną cerę, dzięki niemu pryszczyki będą się lepiej goić a i zaskórniki powinny się raczej rzadziej pojawiać ale istniejących już nie zlikwiduje...
Z kremów które mogą podziałać na te istniejące - to kremy z kwasami, Effaclar La Roche Posay, Cleanance K oraz Diacneal Avene, Lysanel SVR, Sebium K2 Biodermy itd.

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 22:33   #6
młodaa
Wtajemniczenie

Zatem nei wiem czy nie lepiej zostac przy nawilzajacym Inter Fragrances ktory tez dobrze dziala na gojenie sie syfkow.
Dziekuje za odpowiedzi
pozdraiwam
Stary 2004-08-26, 23:54   #7
tomek__HG
Raczkowanie

dolacze sie do tego pytania... Jesli moglabys Smoczyco to chetnie zobacze twoja opinie...chodzi mi o efekt zdrowej skory... czyli bez wysuszen...sciagniecia ,efektu zmietej skory.. zaczerwienien !!mam jakies uczulenie chyba! po obu stronach pod policzkami i nieco blizej uszu ... takie male czerowne kropki.. jakby rumien:?!:/:/... niewiem czego mi potrzeba.. regenaracji czy nawilzenia.. waham sie pomiedzy dermalibourem ( ktory czasem powoduje pojawienie sie nowych krostek) a Hydraphase texture legere Emulsją nawilżającą do cery mieszanej i tłustej. prosze poradzcie cos..
Stary 2004-08-27, 00:29   #8
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Tomku nie wiem co Ci doradzić naprawdę! Pamiętam Twoje wcześniejsze posty i wydaje mi się że masz bardzo wrażliwą skórę! Ideałem byłoby gdybyś mógł dostać jakąś próbkę przed zakupem...
Wydaje mi sie że oba kremy wymienione przez Ciebie są dobre i dość łagodne. Taki efekt zdrowej skóry jaki opisujesz jest ciężko osiągnąć
A jak sprawował się Avene Pour Intolerantes? Bo chyba też używałeś?
Nie chcę Ci nic tu polecać... bo sie po prostu boję! Nie wiem co jeszcze obejmuje Twoja pielęgnacja, mam nadzieję że myjesz buzię czymś łagodnym i nie nie użtwasz jakiś toników z alkoholem...

Stary 2004-08-27, 00:37   #9
tomek__HG
Raczkowanie

no to fakt.. jest straszliwie wrazliwa... przeklenstwo... na dodatek na nosie popekaly mi naczynka ... i ten rumien ? ja teraz uzywam zelu do mycia z dermedicu...tak 3x dziennie. na noc krem avene intolerantes lub acne expert c tez z dermedicu i punktowo papka wysuszajacy syfki a na dzien epitheliale . ten z avene jest dobry ale juz jakos za slaby.. uzywam chyba 3 tubke i chyba co mial zobic to zrobil i przestal dzialac.. hmmm
Stary 2004-08-27, 00:50   #10
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Hmm, no ja bardzo lubie ten żel i cenię... Ale czemu myjesz aż trzy razy dziennie? To chyba niedobrze... ja tam uważam iż dwa razy wystarczy... Brakuje mi w twoim zestawie jakiegoś kremu z filtrem, to będzie zaostrzało problemy z cerą, zwłaszcza naczynkowe! Powiem Ci że mam tez dość wrazliwą cerę, mam też idiotyczną skłonność do alergii ktore objawiają się nie od razu ale po jakimś czasie, bywa że i dość odległym! W przypadku silnych uczuleń trzeba isć do lekarza, niestety. W przypadku podraznienia mozna kombinować coś samemu. Czasem mam duże problemy z cerą na tym tle. Próbowałam wielu kremów, tego Avene, Toleriane LA Roche Posay, Physiogel, maseczka kojąca Avene, że już nie wspomnę o kremach z perfumerii. Czasem nie mogę niczego stosować, i mogę tylko położyć na twarz zieloną maseczkę Daxa do cery wrazliwej - bo jako jedyna mnie wtedy nie piecze (ma niestety dużo potencjalnych zapychaczy...). Wszystkie te specyfiki trochę pomagają, w takich momentach nie robię żadnych maseczek z glinki czy peelingów, zeby dodatkowo nei drażnić skóry, nie myję twarzy wodą, tylko przecieram płynem itd.
Nie wiem co to za papka o jakiej wspominasz, ale jesli to jakiś specyfik od lekarza, moze wysusza i podraznia Ci skórę? Moze warto używać np. co drugą noc?
No i moze warto pomyśleć o jakimś kremie do cery naczynkowej, Avene też ma taki w ofercie, jest dośc łagodny (Diroseal). I chyab musisz zacząć stosować coś z filtrem ochronnym...

Stary 2004-08-27, 01:01   #11
tomek__HG
Raczkowanie

''Rp.
resorcini
zinci oxydati
talci veneti
ichtyoli aa 2.0
glycerini 30.0
aqua destilata ad 200.0
m.f.susp.
d.s. zewnetrznie

a teraz o skladnikach:
rezorcyna (resorcinol) to alkohol aromatyczny o dzialaniu bakteriostatycznym i zluszczajacym. zinci oxydati to tlenek cynku o dzialaniu wysuszajacym i lekko p/bakteryjnym. talci veneti to zwykly talk, ma pochlaniac sebum i lekko zmatowic. ichtyol ma dzialanie bakteriostatyczne, gliceryna i woda to oczywiscie rozpuszczalniki
ogolnie "papka" ma nieco przestarzala recepture, ale skoro pomaga, to warto stosowac... tylko nie wysusz zbytnio buzi !!
a teraz to mnie srodowisko medyczne spali na stosie za rozszyfrowanie skladnikow... oj oj
pzdr serdecznie
meluzynka ''

- to jest ta papka.. nakladam ja tylko na pojedyncze syfki ktore goi .robi sie strupek a pozniej odpada...
musze powiedziec ze zauwazylem poprawe stosujac zel dermedicu -mniej wypryskow... myslalem juz o kremie z filtrem (anthelios LpR)-ale zeby w wieku 17 lat miec juz naczynka !! narazie chce wybrac..pomiedzy dermalibourem i hydraphase....przepraszam ze tak was zameczam...
Stary 2004-08-27, 14:02   #12
młodaa
Wtajemniczenie

Smoczyco, mam do Ciebie jeszcze pytanko. Czy Twoim zdaniem Epitheliale i Acne Expert C nadaja sie do mlodej cery (17-letniej)? Sklaniam sie razcej w strone Epitheliale, tylko nie wiem czy kremy regenerujace nadaja sie do tak mlodej buzi.

pozdrawiam
Stary 2004-08-27, 14:38   #13
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Uważam że możesz, nie wydaje mi się aby były ograniczenia wiekowe przy Epitheliale

Stary 2004-08-27, 14:47   #14
młodaa
Wtajemniczenie

Dziekuje to ze spokojem bede go nadal szukala w aptekach.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko (ale zadny wiedzy czlowiek ze mnie ).
czy kremik Bambino (ten dla niemowlat) moze zapychac pory? Wczoraj na noc posmarowlaam nim buzie bo skonczyl mi sie kremik nawilzajacy i nie wiem czy moge go stosowac czy nie dopoki nie znajde Epitheliale. Nic nowego nie pojawilo mi sie.
Kolezanka kiedys mowila ze uzywala go jak miala kilka syfkow i dzieki niemu przestala buzia jej sie swiecic i teraz uzywa go regularnie.
Co o tym sadzisz Smoczyco?

pozdrawiam
Stary 2004-08-27, 21:47   #15
młodaa
Wtajemniczenie

Smoczyco, jeszcze raz prosze o odpowiedz z wolnej chwili na temat kremiku Bambino

Stary 2004-08-27, 22:18   #16
C4lamity
Raczkowanie

GG do C4lamity

Podłączam się do pytania
Stary 2004-08-27, 22:47   #17
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Młoda myslę że dopóki sobie nie kupisz innego kremu to możesz stosować Bambino, jesli żadnego podrażnienia nie zaobserwowałaś. Ale stosowałabym go tylko awaryjnie i raczej niezbyt długo. Bo to krem dla dzieci a nasza skóra rosnąc potrzebuje innych składników i już. Nic się nei stanie jak się nałozy Bambino raz czy drugi. Ale na stałe wolałabym inny krem, nigdy nie pojmę fenomenu kremu Nivea czy własnie kremu dla bobasków. Leżąc w szpitalach też nie miałam siły ani możliwości i przez miesiąc przecierałam twarz chusteczkami AA i smarowałam kremem Physiogel. Bambino jest dość ciężkim kremem, dla mnie byłby mało komfortowy - zawsze w takim wypadku mam wrażenie że cera mi się dusi. Czy zapycha pory? To bardzo indywidualna kwestia. Wiele osób nie może używać kremów z Paraffinum Liquidum i Petrolatum bo pojawiają się wypryski (ja po żmudnej obserwacji stwierdziłam że ta substancja jest dla mnie zupełnie niegroźna).

Pozdrawiam

Stary 2004-08-27, 23:15   #18
młodaa
Wtajemniczenie

Dziekuje slicznie za odpowiedz
dzisiaj jeszzce raz posmarowalam buzie Bambino, moze jeszcze nic sie nei stanie
jutro biegne po inny kremik

pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości