Czy stosować już peelingi, maseczki? do p. Beaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-02, 22:14   #1
szynszylaaa
Przyczajenie

Question

Czy stosować już peelingi, maseczki? do p. Beaty

Mam pytanie, dla mnie bardzo ważne. Mam ponad 17 lat i zastanawiam się czy już powinnam stosować peelingi, maseczki, a może coś innego? W sumie większość moich koleżanek już je stosuje, ale ja patrząc z drugiej strony zastanawiam się czy nie jest jeszcze zbyt wcześnie na to, a nie chce zakłócić równowagi skóry. Słyszałam, że zbyt duża ilość kosmetyków pielęgnacyjnych w młodym wieku, może spowodować przyspieszone starzenie się skóry, to prawda? Trądziku nie mam, ewentualnie wągry na nosie (w minimalnej ilości), używam nawilżającego kremu do twarzy, ale tylko kiedy potrzebuje (np. po basenie) kiedy czuję, że skóra jest napięta. Nie potrafię określić jaki mam typ cery, na pewno nie jest tłusta, zdaję mi się że mieszania w lecie i sucha w zimie, dlatego zastanawiam się nad maseczką nawilżającą, ale niedawno również zauważyłam, że coraz częściej muszę sięgać po krem (AA do suchej skóry), więc może peeling? Liczę na pomoc, z góry dziękuję za odpowiedź
szynszylaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 10:29   #2
Clarissa:)
Wtajemniczenie

GG do Clarissa:)
Dot.: Czy stosować już peelingi, maseczki? do p. Beaty

Ja mam 15 lat i już od dawna używam maseczek i peelingów......
Clarissa:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 12:47   #3
BlackParade
Raczkowanie

Ja mam 14lat, niedługo 15 i też od dawna stosuję peelingi, maseczki.

Pozdro
BlackParade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:20   #4
agata244
Raczkowanie

Ja mam 16 lat, od dość dawna stosuje peelingi i maseczki, ale nie dlatego że wszyscy uważają, ale dlatego że potrzebuje po prostu. Zdaje sobie sprawe, że moje problemy ze skórą wynikać mogą również z "eksperymentów|" z kosmetykami, ale teraz juz czasu nie cofne.
Uważam, że kosmetyki i ich ilość jaką używasz, powinnaś dostosować nie do wieku czy tego ile inni używają, ale potrzeb własnej skóry.

agata244 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 18:42   #5
szynszylaaa
Przyczajenie

no właśnie się zastanawiam nad tym, bo widzę po koleżankach w moim wieku, że te które najwcześniej zaczeły używać maseczek itp w dużych ilościach, teraz jak ich nie użyją, to zaczynają im sie problemy skórne i już nie wyglądają wtedy dobrze, więc muszą już to robić często i regularnie...
szynszylaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 19:06   #6
agata244
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szynszylaaa Pokaż wiadomość
no właśnie się zastanawiam nad tym, bo widzę po koleżankach w moim wieku, że te które najwcześniej zaczeły używać maseczek itp w dużych ilościach, teraz jak ich nie użyją, to zaczynają im sie problemy skórne i już nie wyglądają wtedy dobrze, więc muszą już to robić często i regularnie...
Przesada nigdy nie jest dobra Niezależnie od wieku czy stanu skóry.

agata244 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 00:07   #7
Waniencja
Raczkowanie

18-stka mi stuknęła i do tej pory używałam tylko maseczki z zieloną glinką ( w proszku, Dermaglin, Tołpa ) i robię to nadal. Maseczki nawilżające raczej nie, bo taki sam efekt daje krem nawilżający nałożony grubszą niż zazwyczaj warstwą. Co do peelingów to sumiennie stosowałam mechaniczne ( w tym hardcorowy Clearskin Avonu ;-) ), do momentu kiedy się dowiedziałam,że mam cerę naczynkową. Teraz tylko enzymatyczne, raz w tygodniu. Zielona glinka też nie częściej niż raz na tydzień. Myślę, że jak zafundujesz sobie jakąś maseczkę i peeling raz w tygodniu to będzie w sam raz Ale to już zależy od ciebie i twojej buźki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości