Podkład Idealny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-03-24, 13:53   #1
Jula
Zakorzenienie

dobieranie podkładu

Mój problem polega na tym, że kolor twarzy znacznie rózni się od koloru szyi (nie uzywam samoopalacza ani nie chodzę na solarium). Gdy nałożę podkład nawet idealnie dobrany do koloru twarzy, różnica pogłębia się. Co mam z tym zrobić? Dobierać podkład do szyi?!!!!

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/

Jula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-24, 13:53   #2
Jula
Zakorzenienie

dobieranie podkładu

Mój problem polega na tym, że kolor twarzy znacznie rózni się od koloru szyi (nie uzywam samoopalacza ani nie chodzę na solarium). Gdy nałożę podkład nawet idealnie dobrany do koloru twarzy, różnica pogłębia się. Co mam z tym zrobić? Dobierać podkład do szyi?!!!!

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/

Jula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 13:51   #3
mania1994
Raczkowanie

Smile Podkład Idealny

Mam takie pytanie, mam 13 lat , niestety zaczelam 1 temu zaczelam uzywac podkladu i nie wyobrazam sobie nie uzywanie...bo moja skora jest wmiare ale mam przebarwienia od czasu do czasu pare pryszczy......ale nigdy nie moge znalezc dobrego podkladu , idealnego dla mnie...ktory by dobrze kryl a zarazem wygladala naturalnie.Znacie moze jakies dobre podklady?
mania1994 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:10   #4
Vampi_z_piekla_rodem
Zakorzenienie

Dot.: Podkład Idealny

Wizazystka nie jestem,wiec moja wypowiedz profesjonalna nie bedzie..ja tez od mlodych lat mialam fatalna cere...podkladu zaczelam uzywac gdzies od 15 roku zycia.. juz teraz nie pamietam czego uzywalam, ale dopiero teraz ( majac niecale 20 lat) trafilam na podklad prawie idealny Ale jak na 13 lat to jest zbyt ciezki i mocno maskujacy. Ja to tam sie nie znam, moze jakies kremy kooryzujace w stylu nivei czy jakies delikatne musy?

"Give me reason but don't give me choice.
'Cause I'll just make the same mistake again.."
Vampi_z_piekla_rodem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:19   #5
Del
Wtajemniczenie

GG do Del

Raczej uważam , że ciężko znaleźć idealny podkład dla wszystkich ... może przeglądnij KWC? : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=5

Del jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:14   #6
TheCuteOne
Zadomowienie

Może coś z Vichy?

Chociaż ja uważam, że 12 lat to stanowczo za wcześnie na podkład.
Jeżeli masz problemy z przebarwieniami w tak młodym wieku, zastanów się lepiej jak je leczyć, a nie maskować.
Stary 2007-11-03, 15:19   #7
mania1994
Raczkowanie

Red face Dot.: Podkład Idealny

Mam 14 Ale uzywam vichy tego na nidoskonalosci podkladu i jest beznadziejny bo po minucie zaczyna mi sie swiecic twarz....
Stary 2007-11-03, 15:23   #8
Jeanne90
Zakorzenienie

Moim zdaniem w tak młodym wieku nie powinnaś używać podkładów. Mimo wszystko zatykają one pory i mogą powodować jeszcze więcej problemów niż masz teraz. Ewentualnie mała ilość lekkiego pudru, ale nie podkład.
Stary 2007-11-03, 15:25   #9
zizou
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

kiedy mialam 14 lat to konczylam sie bawic lalkami nie w glowie mi byly podklady... ale jesli juz muszisz uzywac [zapewne nie musisz...] to wybierz cos lekkiego. na ciezkie podklady przyjdzie pora.
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:48   #10
Demri
Rozeznanie

też uważam że 13 lat to trochę za wcześnie na podkład ale jest taki krem tonujący vichy, nie pamiętam dokładnie nazwy, Lumines...chyba jakoś tak. jest on dostępny w kilku odcieniach i 2 wersjach:matującej i nawilżającej, ja używałam go mając 12-13 lat i był rewelacyjny, leciutki, wyrównywał koloryt, wygładzał i matowił.
Demri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:42   #11
cherry-lady
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Ale ona nie prosi o odwodzenie od decyzji tylko pomoc w dobrze
Sama zaczęłam używać podkładów w podstawowce, ale nie sama tylko mama mi ładowała je na twarz, a pod spód tonę kremu, zwlaszcza w zimie. ale to przez moje strasznie widocznie naczynka, ktore trzeba chronic.
najlepiej isc do sklepu i sobie potestowac parę podkladow, wazne zeby nie robicly maski na twarzy, bo na takiej mlodej buzi zle to wyglada!
cherry-lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:48   #12
dagmara_9
Raczkowanie

Dot.: dobieranie podkładu

podbijam po tylu latach:d !!!
może ktoś odpowie

Pora coś zmienić, a pierwszym korkiem bedzie zdefiniowanie tego 'czegoś'.....bedzie cieżko,ale warto!

"czesc - jak minal ci dzien?och mi też, może pogadamy o tym przy piwie?kiedy?gdzie?"
dagmara_9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:59   #13
Lasti
Przyczajenie

Bardzo mocno bym się zastanawiała, czy dla tak młodej skóry podkład jest odpowiedni... Cera nastolatek to często festiwal wszelkich możliwych kłopotów skórnych (od pryszczy do podrażnień i alergii) i najpierw lepiej byłoby chyba tę cerę ustabilizować za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Może zamiast podkładu raczej coś w rodzaju kremu tonizującego/koloryzującego, jak radzą dziewczyny powyżej? Wyrówna koloryt cery, a ryzyko zapchania porów i przeciążenia skóry dużo mniejsze... Albo dobry krem o matujących i antybakteryjnych właściwościach (jeśli Twoim kłopotem są wypryski i połysk) tudzież hipoalergiczny dla wrażliwej skóry (jeśli zmagasz się z podrażnieniami).
Lasti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 18:07   #14
mania1994
Raczkowanie

Smile Dot.: Podkład Idealny

A znacie jakies dobre kremy koloryzujace?

Te vichy? Przypomnisz sobie nazwe?
Stary 2007-11-03, 18:26   #15
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mania1994 Pokaż wiadomość

A ja myślę że zamiast inwestować w podkład (co odradzam dla tak młodej skóry), lepiej przejść się do dermatologa, żeby porawić stan cery. Podkład problemów nie wyleczy.
Poza tym dobranie podkładu to długa droga i zazwyczaj sukces u jednej osoby, nie oznacza zadowolenia drugiej.
Gdyby istniał idealny, to niewątpliwie wątek na jego temat byłby niezmiennie na wierzchu forum
Stary 2007-11-03, 18:27   #16
Lasti
Przyczajenie

Szukając peelingu, zauważyłam dziś w drogerii dwa rodzaje kremu koloryzującego:
z serii Nivea Visage Young - http://www.nivea.pl/products/show/432
i z nowej, antybakteryjnej serii Nuno firmy Ziaja - http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idC...d=2&idProd=267
Lasti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 18:44   #17
00aga00
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lasti Pokaż wiadomość
Szukając peelingu, zauważyłam dziś w drogerii dwa rodzaje kremu koloryzującego:
z serii Nivea Visage Young - http://www.nivea.pl/products/show/432
i z nowej, antybakteryjnej serii Nuno firmy Ziaja - http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idC...d=2&idProd=267
Polecam ten krem nawilżający+podkład (w jednym) z Nivea na wyrównanie kolorytu a do tego możesz używać korektora na nie miłe niespodzianki
trochę śpiąca
trochę bardziej milcząca
lecz widać można żyć bez powietrza !"

00aga00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 19:02   #18
k0chana
Raczkowanie

Oj wcale nie za wczesnie. 13 latki mimo powszechnych opini tez mają klopoty z cera i to powazne. Możesz używać normalnego podkładu nie konieczne tylko kremów lekko koloryzujących. Ja robie to od 11 roku zycia i skora wcale mi sie nie zniszczyla a kiedys byly gorszcze podkłady niż teraz. Nie wiem jaka masz cere a to najwazniejsze...?? Jest z Avonu taki podklad...tak niesamowicie latwo sie go rozprowadza ze nie trzeba byc wprawionym,...to jedyny podklad z aonu ktory jest dobry, taki rozswietlajacy...w takiej buteleczce z pompka.
k0chana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 20:19   #19
Vampi_z_piekla_rodem
Zakorzenienie

Dermatolog dermatologiem ( chociaz mi nic nie pomogl, pomogly mi dopiero tabletki anty) ale chyba kazdy chce wygladac schludnie,kazdy marzy o ladnej i swiezej cerze, nie wazne czy w wieku 13 czy 60 lat..

"Give me reason but don't give me choice.
'Cause I'll just make the same mistake again.."
Vampi_z_piekla_rodem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 20:56   #20
Jeanne90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vampi_z_piekla_rodem Pokaż wiadomość
Dermatolog dermatologiem ( chociaz mi nic nie pomogl, pomogly mi dopiero tabletki anty) ale chyba kazdy chce wygladac schludnie,kazdy marzy o ladnej i swiezej cerze, nie wazne czy w wieku 13 czy 60 lat..
O to chodzi, żeby wyglądać schludnie. 12-13-14-latki z podkładem na twarzy mnie przerażają, niestety przeważnie wygląda to strasznie nienaturalnie i po prostu... blee. A kiedy zaczyna sie używać takich cieżkich kosmetyków (bo tak czy siak zatykają pory i skóra się męczy, nie może swobodnie oddychać itd.) w tak młodym wieku, potem będzie tylko coraz gorzej. Ja radzę lekki puder, ewentualnie ten krem koloryzujący czy jakoś tak z Nivea.
Stary 2007-11-03, 21:26   #21
Krówka-Toffi
Raczkowanie

Ale Ci dziewczyny truja. Ja i tak wiem, ze jak chcesz uzywac podkladu i czujesz taka potrzebe to i tak bedziesz uzywac. Proponuje Cashmere mousse make-up. Jest to podklad o konsystecji musu, skutecznie matuje. Ja jestem z niego bardzo zadowolona, bo daje ladny, naturalny efekt, a przy tym jest bardzo delikatny, jedwabisty. Polecam tez podkly z Lirene, przed wszystkim City Matt. Jest duzo tanszy ( kolo 16 zl) ale jest naprawde dobry, spawdzilam matujacy i rozwietlajacy i oba sa bardzo dobre, pamietaj zeby dobrac dobry odcien, na zime proponuje te najjasnijesze.
Krówka-Toffi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 23:00   #22
Kakusia
Zakorzenienie

Przepraszam ale jestem jedna z tych ktore na widok 12-13 latki z make upem na twarzy szokuja sie i patrza z przerazeniem ja zaczelam sie od swieta (!!!) malowac w wieku 20 lat mimo ze od 13 roku zycia mam problemy z cera (tradzik i przebarwienia).
Ale jak juz uprzesz sie uzywac podkladu to JAK CIE PROSZE lekkie ktore wyrownaja Ci koloryt cery! nie zaczynaj od ciezkich bo za 10 lat bedziesz wygladac o +5 starsza znam pare rowiesniczek ktore uzywaly w gimnazjum tapety i teraz pozal sie Boze - cera zniszczona jak nie wiem co nie marnuj tego czasu na takie eksperymenty na twarzy

Nasza Córunia

Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 11:25   #23
drei
Rozeznanie

GG do drei

podkład zaczęłam podkradać mamie mając 14 lat, bo miałam kompleks pajączków na twarzy. pamiętam taki moment, że koleżanka mnie wyśmiała, że się maluję ale dzisiaj jest już inaczej, choć przyłączam się do opinii wizażanek, że jednak póki człowiek ma młodą cerę powinno się jak najdłużej starać nie traktować jej zbytnio różnymi specyfikami i raczej iść w kierunku likwidowania. "parę" pryszczy to jeszcze nie tak źle, i ważne zby się nimi zając jak należy, bo taki podkład może cerze wręcz zaszkodzić i może tych pryszczy przybywać więcej i więcej... (coś o tym wiem).
przez długi czas miałam taki oto patent na to, aby podkład wyglądał jak najbardziej naturalnie: otóż przed nałożeniem mieszałam go z kremem. używałam bodajże Dream Matte Mousse Maybelline wraz z Happydermem L'oreala - fantastycznie się łączyły i dzięki temu lekko ożywiałam koloryt cery, bez efektu maski, wyglądało to bardzo naturalnie. oczywiście zandego kremu nie sugeruje, bo to indywidualna sprawa i należy sobie dobrać coś zgodnie z wiekiem i rodzajem cery (np. krem do cery problemowej), ale myślę że może warto tym się zainteresować
drei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 12:55   #24
olinkaaa
Zadomowienie

ja też polecam krem tonujący Ziaji z serii NUNO, ja sama go używam choć mam więcej lat niż Ty i jestem zadowolona, nie ma zbyt dużych właściwości kryjących, ale dość dobrze matuje no i jest niedrogi Mogę, też z czystym sumieniem polecić Ci podkład Kolastyny Satin Make-up. Bardzo dobrze matuje skórę i kryje drobne niedoskonałości. Mam kolor beżowy i jest dla mnie idealny, nie widać żadnych różnic w kolorze jego a mojej cery a dodam, że mam raczej jasną karnację. No i co najważniejsze nie powoduje powstawania nowych wyprysków.

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"
G.G. Marquez

olinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 13:14   #25
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Kiedy miałam 15 lat używałam Revlona - fakt, ze czasem mnie zapchal, ale podklad sobie bardzo cenię Gdy bylam w Twoim wieku bardziej skupialam sie na korektorach, ktore dodatkowo mialy korzystny wplyw na moja cere Np AntiAcne ... Jesli o podklad chodzi to uwazaj na odcienie, bo kupujac produkt za 10 zlotych ... z latwoscia uzyskasz efekt pomaranczowej buzki

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 13:30   #26
Kakusia
Zakorzenienie

O wlasnie - krem tonujacy Nuno z Ziaji! Uzywam go na codzien (a takze jestem duzo starsza od Ciebie) od paru miesiecy i jestem z niego zadowolona

Nasza Córunia

Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 15:30   #27
Demri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mania1994 Pokaż wiadomość

przypomniałam sobie, ten krem vichy to Lumineuse-rozświetlający krem tonujący, nie ma właściwości kryjących ale ładnie wyrównuje koloryt a na wypryski czy przebarwienia może wystarczy położyć miejscowo korektor?
Demri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 15:07   #28
Jula84
Wtajemniczenie

Jest to ciekawe pytanie i ostatnio sama się z nim borykam. Jednak staram się dobrac taki odcień żeby zlewał sie z kolorem szyji (która u mnie jest zółtawa podczas gdy twarz od beżowej po zaczerwienioną ) Nawet w Kursie Makijażu zrobionym przez wizaż kobiecie z tym samym problemem dobrali podkład - "do szyi"
Jula84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 15:17   #29
gosik.s
Wtajemniczenie

Myślę, że to jest jedyne rozsądne wyjście, dobierać do szyi Bo jak inaczej sprawić, żeby się nie rzucała w oczy ta różnica?
Anyway wyczytałam tu kiedyś w jakimś wątku, że podkłady w drogerii należy właśnie testować na szyi, blisko linii żuchwy. W ten sposób najłatwiej dobrać właściwy odcień. Obecnie tak właśnie robię i rezultaty są bardzo zadowalające.

Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 23:42   #30
Inesis
Rozeznanie

czasem bardzo cieżko jest dobrac podkłady spróbuj znaleść podkład ktory bedzie zbliżony i do szyi i do twarzy, rzeczywiście łatwiej będzie w Twoim przypadku jesli sprawdzisz go na lini rzuchwy. wiesz raczej tego nie stosuje ale mozesz tez spróbowac nałozyc podkład tez na szyje, w niewielkiej ilości i dobrze rozetrzec aby był praktycznie nie widoczny to tez może sprawić że załagodzisz ta granice. Zastanów sie tez nad uzyciem zamiast podkładu kremu koloryzującego, sa delikatniejsze mniej kryjace przez co tez może ta rożnica byc łagodniejsza.

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości