Podkład Idealny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-06, 11:27   #31
calma
Raczkowanie

Dot.: dobieranie podkładu

Ja mam generalnie duży problem z dobieraniem podkładu. Idę do sklepu nieumalowana ale przeważnie w Rossmanie czy Naturze jest to beznadziejnie sztuczne oświetlenie i jest cięzko ...Zawsze wybiorę albo za jasny albo za ciemny, przeważnie to pierwsze...Smaruję odrobinę na policzek tak z boku i to 3 odcienie i wtedy wybieram. A Wy dziewczynki jakie "macie techniki"??
calma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 15:19   #32
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez calma Pokaż wiadomość
Ja mam generalnie duży problem z dobieraniem podkładu. Idę do sklepu nieumalowana ale przeważnie w Rossmanie czy Naturze jest to beznadziejnie sztuczne oświetlenie i jest cięzko ...Zawsze wybiorę albo za jasny albo za ciemny, przeważnie to pierwsze...Smaruję odrobinę na policzek tak z boku i to 3 odcienie i wtedy wybieram. A Wy dziewczynki jakie "macie techniki"??
Najlepiej iść do drogerii z własnym pojemniczkiem, takim małym zakręcanym, w jakich sprzedają ozdoby do paznokci (w Sephorze takie dostaniesz). No i zabrać w nim z testera taką ilość, jaka potem w domu wystarczy Ci na umalowanie całej buźki. Wtedy nie tylko odpada problem trupiego oświetlenia w sklepach, ale dodatkowo masz okazję przetestować "zachowanie" podkładu na twarzy w ciągu dnia.
O tym sposobie też wiem z Wizażu, od Annemona

Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:19   #33
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

ja za to przyciemniam sobie kolor szyji samoopalaczami bo niedobrze mi w bladych podkładach myślę że to też jest jakieś wyjście
Stary 2007-11-07, 10:37   #34
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86
Jaki podkład

Witam i przepraszam jeśli temat sie powtórzył -ale w wyszukiwarce nie znalazłam tego o co mi chodzi.

Mam cere naczynkową w zwiazku z tym mam pytanie jakiego podkładu powinnam uzywać i z jakiej firmy (za rozsądna cenę) byście poleciły najodpowiedniejszy dla mnie podkład. Nie chce aby po nałożeniu podkładu był efekt maski i zeby dobrze zatuszował moje policzki kiedy zaczynają czerwieniec.

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi. *: pozdrawiam.
Izus86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 10:50   #35
pakosta
Wtajemniczenie

Dot.: Jaki podkład

Obawiam się, ze nie ma specjalnych podkładów do cery naczynkowej.

Wiadomo, ze jeśli chesz coś ukryć, to nie możesz wybrac leciutkiego podkłady, tylko bardziej treściwy, kryjący. Nie napisałas jaka jest Twoja cera - sucha, tłusta? Poleciłabym Revlona Colorstay, ale on jest tak pełen alkoholu ze na naczynka to nie bardzo się nadaje moim zdaniem

Przejrzyj KWC, skup się na podkładach aptecznych jak Vichy i LRP (koło 60 - 70 zł - nie wiem czy to jest rozsadna cena dla Ciebie?), może do tego IsaDora.

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 11:44   #36
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86

mam mieszaną cere suche policzki i przetłuszczajaca sie strefa T choc czasem czoło tez bywa suche dziekuje za odpowiedz.
Stary 2007-11-07, 13:25   #37
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Izus86 Pokaż wiadomość
mam mieszaną cere suche policzki i przetłuszczajaca sie strefa T choc czasem czoło tez bywa suche dziekuje za odpowiedz.
Po tym opisie przychodzi mi na myśl IsaDora Hydralight. Jeśli nie potrzebujesz mocnego krycia (a skoro chodzi tylko o naczynka, to raczej nie) mógłby być dobry. Na twarzy wygląda bardzo naturalnie, maski nie robi, ale drobne mankamenty ukrywa jednak bardzo skutecznie. Proponowałabym Ci postarać się o próbkę w Douglasie

Stary 2007-11-07, 13:56   #38
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Po tym opisie przychodzi mi na myśl IsaDora Hydralight. Jeśli nie potrzebujesz mocnego krycia (a skoro chodzi tylko o naczynka, to raczej nie) mógłby być dobry. Na twarzy wygląda bardzo naturalnie, maski nie robi, ale drobne mankamenty ukrywa jednak bardzo skutecznie. Proponowałabym Ci postarać się o próbkę w Douglasie

a odcienie tego podkładu są normalne czy jak wiele podkładów na rynku mają odcień różowy.pytam bo nie chce bycć prosiaczkiem po nałożeniu. dziękuje za pomoc
Stary 2007-11-07, 14:16   #39
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Izus86 Pokaż wiadomość
a odcienie tego podkładu są normalne czy jak wiele podkładów na rynku mają odcień różowy.pytam bo nie chce bycć prosiaczkiem po nałożeniu. dziękuje za pomoc
Nie wiem jak te ciemniejsze, bo się takimi nie interesuję. Ale sama używam najjaśniejszego 59 i nie ma w nim ani grama różu. Akurat na to jestem szczególnie wyczulona, bo na mnie nawet niektóre niby neutralne odcienie wyglądają różowo (np. Gosh 11).

Stary 2007-11-07, 17:22   #40
pakosta
Wtajemniczenie

Hydralight jest fajny ale obawiam się że nie poradzi sobie z czerwieniącymi się policzkami... Poproś o próbkę w sklepie albo ja Ci moge zrobić z własnych zapasów i wysłać

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:40   #41
Agul
Rozeznanie

Ja mam szyję bladą jak trup za przeproszeniem, czasem nawet da sie dopatrzyć delikatnie zielonkawego odcienia za to twarz... no róznie to z nią bywa. Czasem rózowa, czasem zaczerwieniona itd. Smaruję szyję i dekolt balsamem brązującym. Jak tego nie zrobię muszę wyrównywać i malować szyję pudrem brązującym, ale od niego po pierwsze, że wszystko brudne, po drugie trzeba malować też dekolt, a to już nie na moje nerwy.
Przyznam się, że prawie całą zimę noszę wysokie golfy , bo nie chce mi się bawić z tą szyją
Agul jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:58   #42
iza_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Najlepiej iść do drogerii z własnym pojemniczkiem, takim małym zakręcanym, w jakich sprzedają ozdoby do paznokci (w Sephorze takie dostaniesz). No i zabrać w nim z testera taką ilość, jaka potem w domu wystarczy Ci na umalowanie całej buźki. Wtedy nie tylko odpada problem trupiego oświetlenia w sklepach, ale dodatkowo masz okazję przetestować "zachowanie" podkładu na twarzy w ciągu dnia.
O tym sposobie też wiem z Wizażu, od Annemona
dobrze się mówi,ale niestety w niewielkich miescinach panie w drogeriach na cos takiego się nie godzą pod zadnym pozorem wiem bo sama probowalam
iza_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 15:46   #43
Izus86
Raczkowanie

GG do Izus86

przejde sie do sklepu i poprosze o próbke lub poprostu poprosze jakaś pania z douglasa lub sephory aby pomogła mi dobrac odcień...choc wiem ze cieżko bedzie przy tym tragicznym oswietleniu jakie panuje w tych sklepach

aha i dziękuje wam za zainteresowanie
Stary 2007-11-08, 15:52   #44
Linka25
Zakorzenienie

Miałam IsaDora Hydralight- podkład jest fajny, tyle że nie nadaje się do cery tłustej i mieszanej (błysk gwarantowany)Bardzo dobrze kryje Gosh X-Ceptional Wear-najlepsze krycie z jakim się spotkałam, lepsze do Revlon CS. Poczytaj recenzje na KWC
Stary 2007-11-08, 23:32   #45
Inesis
Rozeznanie

A Wy dziewczynki jakie "macie techniki"??[/quote]

ja ide niwymalowana i sprawdzam conajmniej 3 odzcienie podkładow maluujac 3 kreski na czole blisko siebie. patrze do lustra takreska która najmniej widac w lustrze to jest najbardziej zblizony podkład, dla pewności czasem juz wybranym odcieniem spprawdze na lini rzuchwy i szyji. Jesli kupisz za jasny podkład najlepiej dokupic sobie wtedy troche ciemniejszy od twojej skóry i zmieszac dwa ze soba wyjdzie wtedy mniej wiecej taki posrodku. Allbo nałozyc troche ciemniejszy juz puder.
Stary 2007-11-09, 10:16   #46
iza_
Wtajemniczenie

ja kupujac podklad ide zawsze z kimś,sama nugdy, jestem nieumalowana oczywiscie i nakladam z kilku odcieni po troszku na buźkę, szyję bądź linię żuchwy i wychodzę ze sklepu, a wtedy w mnaturalnym swietle osoba ktora ze mną przyszla- najczesciej mama mowi mi ktory jest najlepszy, patrze w lusterko, wracamy i bupuję ten ktory wybralam na dworze
iza_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 12:59   #47
wantoszka
Przyczajenie

Sucha naczynkowa skora a podklad

Witam mam skore naczynkowa i do tego w niektorych miejscach suche plamki.Prosze o podanie mi nazwy jakiegos dobrego podkladu ktory zamaskuje mi naczynka i nie bedzie podkreslal suchych plam,poniewaz czasami mam wrazenie ze bez podkladu wygladalabym znacznie lepiej.Z gory dziekuje za odpowiedzi
wantoszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 15:51   #48
Tajemnicza667
Zadomowienie

Dot.: Sucha naczynkowa skora a podklad

Poradziłabym Ci raczej używać pod pokład dobrego kremu, albo bazy. Ale jeśli koniecznie chcesz jakiś podkład to poszukaj w KWC na pewno coś znajdziesz

Tajemnicza667 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 17:16   #49
KasiaS84
Przyczajenie

kolor podkladu do cery naczynkowej

Witam! Ja mam cere mieszana, a do tego naczynkowa i wrazliwa. Ciagle mam problem ze znalezieniem odpowiedniego podklady. Slyszalam, ze te z Revlon sa rewelacyjne, ale nie wiem, jaki kolor wybrac. Mam cere bardzo jasna z odcieniem zoltawym (po soczkach marchewkowych). Moze jakies rady?
KasiaS84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:08   #50
musicman
Zadomowienie

Dot.: Sucha naczynkowa skora a podklad

podpinam się pod ten temat bo szukam tekiego podkładu całe lata i jeszcze nie znalazłam. NIe będę się powtarzać bo żaliłam się na tym forum wiele razy, w skrócie polecam Isa DoręHybralight i Velvet Mousse ale nie są to podkłady bardzo kryjące.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:46   #51
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari
Dot.: kolor podkladu do cery naczynkowej

W Y S Z U K I W A R K A...

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:44   #52
szyna
Zadomowienie

Dot.: kolor podkladu do cery naczynkowej

Kasiu cera naczynkowa nie jest czyms wyjatkowym, jesli chodzi o dobor odcienia podkladu. Tak samo dobiera sie do niej kolorystyke, jak do kazdej innej. Podklad musi ladnie stapiac sie z buzia i nie byc widocznym na styku twarzy i szyi. Tak naprawde problematycznosc cery naczynkowej polega na jej sklonnosci do zaczerwienien. Jesli nie jest w stanie zamaskowac ich podklad, to trzeba siegnac po inne sposoby. Sa nimi m.in. kamuflarze (to takie korektory o mocniejszych wlasciwosciach kryjacych), badz bazy pod makijaz (w tym przypadku na zaczerwienione miejsca najlepiej wklepac baze w kolorze zielonym, ktora zneutralizuje kolor czerwony i dopiero na tak przygotowana twarz delikatnie nalozyc podklad).
szyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 17:01   #53
Inesis
Rozeznanie

Przeeczytałam ostatnio w jakiejś gazecie,
cyt. ze gdy szyja odróznia sie od umalowanej twarzy nałuz na nia wygładzajaca i matująca transarentna bazę silikonowa, ktora zmniajsza ten kontrast
nie próbowałam wiec nie wiem czy zadziała a z gazetami róznie bywa..ale mozna sprobowac akby co
Stary 2007-11-16, 17:28   #54
Tajemnicza667
Zadomowienie

Kolor podkładu należy sprawdzać na żuchwie, podkładem smarujemy twarz i szyję, tak samo jak kremami, tonikami itd.

Tajemnicza667 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości