Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-23, 00:20   #1
amidalla
Przyczajenie

Exclamation perfumy podobne do czerwonej kuli

Witajcie Kochane!

Czy moze ktoras z Was wie jakie perfumy sa podobne do wycofanych juz najpiekniejszych perfum na swiecie, a wiec Issey Miyake D'issey (le fleu, czerwona kula- perfumy)?????? To taki korzenny pekny zapach.

Z gory dziekuje i caluje buziak. cmmmmmok,

Amidalla
amidalla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 00:33   #2
hybris
Zadomowienie

Dot.: perfumy podobne do czerwonej kuli

Niestety - żadne. Minimalne podobieństwo widziałam w Cabaret Gres, ale głównie jeśli chodzi o pieprzność, niestety, nic innego. Le Feu są niestety niepowtarzalne Nie wyobrażam sobie, jak będzie za parę lat, kiedy już naprawdę NIGDZIE nie da się ich kupić
Stary 2005-10-23, 10:48   #3
Sauvignon
Raczkowanie

Okay, przyznam się...

Le Feu wydaje się jednym z faworytów i uniwersalnych obiektów pożądania na tym forum, ale ja nie mam dobrych wspomnień o tym zapachu. Pamiętam, że gdy się pojawił, spodobał mi się w pierwszej chwili. Lubiłam wtedy też L'eau d'Issey, w której teraz wyczuwam drażniące nuty. W każdym razie, przy opisach Le Feu często wspomina się o mlecznej nucie - i po dłuższym testowaniu (testowałam tylko, nie miałam) - czułam coś jakby mleko nie zsiadłe jeszcze, ale już nie świeże. Jeden z nielicznych zapachów, które sprawiają, że naprawdę źle się zaczynam czuć (nie lubię bardzo wielu, ale rzadko kiedy coś naprawdę mi przeszkadza, w rozsądnym stężeniu oczywiście). Na pewno był oryginalny, może nawet unikatowy. Chętnie przypomniałabym go sobie teraz, w końcu gust, a nawet sam odbiór zapachów zmieniają się z wiekiem. Ale ogólne wrażenia jak wyżej.
Sauvignon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:14   #4
ropuszka
Zakorzenienie

Kiedy dostalam probke perfum Surreal z Avonu, pomyslalam sobie, ze przypomina mi roche wlasnie Le Feu. Oczywiscie tylko troche, bo Le Feu to wyjatkowy zapach i nic go nie zastapi raczej. Niestety Surreal zalatuja tandeta i rozwijaja sie malo ciekawie, jak wiekszosc Avonu. Obawiam sie, ze nie znajdziesz nic podobnego, radzilabym po prostu poszukac nowego zapachu
ropuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 18:28   #5
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez Sauvignon
Okay, przyznam się...

Le Feu wydaje się jednym z faworytów i uniwersalnych obiektów pożądania na tym forum, ale ja nie mam dobrych wspomnień o tym zapachu. Pamiętam, że gdy się pojawił, spodobał mi się w pierwszej chwili. Lubiłam wtedy też L'eau d'Issey, w której teraz wyczuwam drażniące nuty. W każdym razie, przy opisach Le Feu często wspomina się o mlecznej nucie - i po dłuższym testowaniu (testowałam tylko, nie miałam) - czułam coś jakby mleko nie zsiadłe jeszcze, ale już nie świeże. Jeden z nielicznych zapachów, które sprawiają, że naprawdę źle się zaczynam czuć (nie lubię bardzo wielu, ale rzadko kiedy coś naprawdę mi przeszkadza, w rozsądnym stężeniu oczywiście). Na pewno był oryginalny, może nawet unikatowy. Chętnie przypomniałabym go sobie teraz, w końcu gust, a nawet sam odbiór zapachów zmieniają się z wiekiem. Ale ogólne wrażenia jak wyżej.
Powiem szczerze, że dopiero w sieci, na gazecie i tu na wizażu spotkałam osoby, które naprawdę lubią Le Feu. Co tam lubia, kochają! Większość reagowała właśnie tak jak Ty mówiąc, że zapach jest zepsuty, nieświeży, dziwnie pachnie

Nie znam niczego czym można by zastąpić Le Feu, są jedyne w swoim rodzaju, piękne, sexy, fascynujące. Mam je znów od jakiegoś czasu i powiem wam - jestem spełniona, nie chcę już nic innego, ta błogość kiedy dostałam paczkę Le Feu, bezmiar szczęscia zalewający duszę... chyba na niczym mi aż TAK nie zależało...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 18:41   #6
*majka*
Zakorzenienie

Dziewczyny,a powiedzcie mi prosze gdzie w Polsce mozna kupic Le Feu?
Moj TZ wraca jutro z Anglii i bedzie musial przeszukac perfumerie na lotnisku,ale nie obiecuje sobie,ze je bede miala...U mnie w okolicy tez nigdzie nie ma...buuuuuuuuuu
A moze znacie jakis uczciwych sprzedawcow z Allegro,ktorzy maja oryginalny Le Feu?

Pozdrawiam
Stary 2005-10-23, 18:51   #7
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez *majka*
Dziewczyny,a powiedzcie mi prosze gdzie w Polsce mozna kupic Le Feu?
Moj TZ wraca jutro z Anglii i bedzie musial przeszukac perfumerie na lotnisku,ale nie obiecuje sobie,ze je bede miala...U mnie w okolicy tez nigdzie nie ma...buuuuuuuuuu
A moze znacie jakis uczciwych sprzedawcow z Allegro,ktorzy maja oryginalny Le Feu?

Pozdrawiam
Na Allegro ten zapach jest niedostępny. Były 3 flaszki w marcu, 1 w licytacji koło maja i 1 z kup teraz w sierpniu, to chyba wszystko w tym roku. W Polsce też nie można go kupić - jedyna, minimalna szansa to przeszukać wszystkie małe perfumeryjki, na jakie się trafi. W perfumeriach na lotnisku też raczej nie wróżę sukcesu, bo Le Feu jest zapachem wycofanym z produkcji, już od ponad dwóch lat (dobrze pamiętam, Olu? )
Stary 2005-10-23, 19:05   #8
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Hybris, masz świętą rację. Le Feu to wielki rarytas teraz na lotniskach nie ma, moi znajomi nie raz i nie dwa po wszystkich zakątkach świata szukali. Jedynym wyjściem to jest zagraniczny Ebay. Tam się pojawia.

Stary 2005-10-23, 19:06   #9
*majka*
Zakorzenienie

Na niemieckim ebay jast pare ofert,ale nie wiem czy sa oryginalne i sie boje...

Smoczyco,gdzie zamawialas swoje Le Feu,jesli mozna spytac?
Stary 2005-10-23, 19:15   #10
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Na ebay właśnie. Spokojnie, tego się moim zdaniem nie podrabia

Stary 2005-10-23, 19:16   #11
*majka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Na ebay właśnie. Spokojnie, tego się moim zdaniem nie podrabia
A moglabym wiedziec od jakiego sprzedawcy?
Stary 2005-10-23, 19:23   #12
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez *majka*
A moglabym wiedziec od jakiego sprzedawcy?
Tego niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć, bo było to już ładnych parę miesięcy temu korzystałam z uprzejmości niemieckiej przyjaciółki, bo niezbyt chętnie chcą do Polski wysyłać...

Stary 2005-10-23, 19:33   #13
*majka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Tego niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć, bo było to już ładnych parę miesięcy temu korzystałam z uprzejmości niemieckiej przyjaciółki, bo niezbyt chętnie chcą do Polski wysyłać...
Aha,to bede musiala sama pogrzebac w komentarzach sprzedawcow i wylowic jakiegos wiarygodnego
Pozdrawiam serdecznie
Stary 2005-10-23, 20:26   #14
amidalla
Przyczajenie

kochane,
chcialam tylko zaznaczyc ze perfumy a woda toaletowa to calkiem cos innego niestety((( A moze juz mi sie cos pomylilo w glowce
Stary 2005-10-23, 21:13   #15
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez amidalla
kochane,
chcialam tylko zaznaczyc ze perfumy a woda toaletowa to calkiem cos innego niestety((( A moze juz mi sie cos pomylilo w glowce
Jestem pewna, że jednak coś Ci się pokręciło. Le Feu dostępne były tylko jako woda toaletowa (no ale trwałość ich taka że żadna perfumowana by się nie powstydziła). Co do ekstraktu perfum - tego już nie wiem, ale zasięgnęłam języka, przeszukalam zasoby sieci, ale uważam że ekstraktu nie było

Stary 2005-10-24, 12:19   #16
Szumak
Raczkowanie

GG do Szumak

Hm, pamietam jak pojawily sie Le Feu, wachalam je i wachalam, bo niezmiernie fascynowal mnie fakt, ze ktos wymyslil i wyprodukowal takie cos. Dla mnie wtedy kompletnie nie do przyjecia i nie do noszenia, bo ciagle bylam na etapie wod swiezych i kwiatowych i nawet Chloe Innocence byly dla mnie wtedy za cieple w dolnych nutach (przez co ich nie kupilam i do dzis zaluje ).
Ale zapach Le Feu sam w sobie nieustannie mnie fascynowal i zmuszal do kontaktu. Dziewczyny, nie ma szans - nie ma wody podobnej do Le Feu. To jest absolutnie unikalny zapach. Nigdy nie spotkalam niczego, co by go przypominalo, a wersja light to naprawde bardzo, bardzo blady cien klasyka.
I wiecie co, dzis chcialabym powachac nie tyle Le Feu samo w sobie, ile kobiete pachnaca Le Feu. Tylko co by bylo, gdybym sie teraz zakochala?
Szumak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 14:35   #17
AniaM69
Zadomowienie

GG do AniaM69

Dziewczyny, ja wczoraj na giełdzie w Szczecinie widziałam 50 ml kulkę. Miałam ją w rękach z ciekawości, bo tyle się tu nasłuchałam, jaka jest niedostępna. To był oryginał. A swoją drogą ciekawe czy ją też podrabiają - karkołomne zadanie...
A ja dzięki temu forum pozbyłam się swojej ;-)
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 14:39   #18
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Dziewczyny, ja wczoraj na giełdzie w Szczecinie widziałam 50 ml kulkę. Miałam ją w rękach z ciekawości, bo tyle się tu nasłuchałam, jaka jest niedostępna. To był oryginał. A swoją drogą ciekawe czy ją też podrabiają - karkołomne zadanie...
A ja dzięki temu forum pozbyłam się swojej ;-)
to jeszcze napisz, ile kosztowała i pierwsza będę do Ciebie pukała z prośba o pomoc w zakupie
Stary 2005-10-24, 14:48   #19
AniaM69
Zadomowienie

GG do AniaM69

Spytałam, ale nie pamiętam :-/ Latałam jak szalona za Organzą Indecence, bez sensu, bo kupiłam dziś na allegro od sprzedawcy ze Szczecina ;-) Jestem dumna.
Giełda jest co niedzielę, więc dopiero za tydzień mogę powiedzieć. Jak chcesz to na priv podasz mi nr komórki i napiszę smska z ceną i pojemnością.
Stary 2005-10-24, 14:53   #20
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Spytałam, ale nie pamiętam :-/ Latałam jak szalona za Organzą Indecence, bez sensu, bo kupiłam dziś na allegro od sprzedawcy ze Szczecina ;-) Jestem dumna.
Giełda jest co niedzielę, więc dopiero za tydzień mogę powiedzieć. Jak chcesz to na priv podasz mi nr komórki i napiszę smska z ceną i pojemnością.
Dzięki, PW już poleciała
Stary 2005-10-24, 14:55   #21
AniaM69
Zadomowienie

GG do AniaM69

Jeszcze mi coś przyszło do głowy - piszcie maile do sprzedawców ze Szczecina z zapytaniem o Le Feu - bo u nas to dostać to nie problem!
Ze Szczecina są na przykład Perfumy-kremy, szyll, resztę znajdziecie w wyszukiwarkach, sporo ich, a większość w niedzielę stoi na giełdzie, więc myślę, że na prośbę wystawią kulkę
Stary 2005-10-24, 15:00   #22
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Jeszcze mi coś przyszło do głowy - piszcie maile do sprzedawców ze Szczecina z zapytaniem o Le Feu - bo u nas to dostać to nie problem!
Ze Szczecina są na przykład Perfumy-kremy, szyll, resztę znajdziecie w wyszukiwarkach, sporo ich, a większość w niedzielę stoi na giełdzie, więc myślę, że na prośbę wystawią kulkę
Aniu, perfumy-kremy ostatnio dostarczył sporo radości użytkowikom naszego bratniego forum na gazeta.pl - widać, że podczytuje forum pod kątem zapachów, których forumki poszukują, ale nie czyta dokładnie - ostatnio wystawił na aukcji Le feu d'Issey Light z opisem że zapach już wycofany , więc myślę, że gdyby miał czerwone Feu, to od razu by je wrzucił na aukcję.
A sprzedawcy Allegrzani ich nie mają, ja sama niegdyś prawie wszystkim zawracałam głowę - bezskutecznie niestety.
Stary 2005-10-24, 15:01   #23
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

niestety ja tez bede musiala zapolowac na le feu spodobal mi sie...
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 17:09   #24
dori7
Zadomowienie

A ja testuje Le Feu od trzech dni dzieki uprzejmosci Pixie, ktore podeslala mi wielgachna probke W zasadzie slowo "testuje" srednio pasuje do sytuacji, bo z wielka fascynacja zasysam chciwie ten zapach z kropelki w zgieciu lokcia Fakt, jest absolutnie niepowtarzalny!

Hihi, a pomyslec, ze jak byl dostepny na rynku, to ja - niewyrobiony jeszcze maniak pachnidel, lubiacy kwiatowo-owocowe fru-fru, ew. slodkosciowe killery typu Organza - uwazalam go za wyjatkowe paskudztwo
dori7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 17:33   #25
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Hmmm - mi też nie podeszedł Le Feu, gdy jeszcze był dostępny - rzeczywiście - lekko skisłe i rozwodnione mleko z czymś owocowym (jakby zeschniętą przejrzała pomarańcza) - przynajmniej tak kojarzę ten zapach a było to dość dawno temu.
A teraz jestem bardzo ciekawa jakbym go znów odebrała....
Stary 2005-11-01, 03:45   #26
amidalla
Przyczajenie

Kochane, ale na moje pytanie odpowiedzialy wlasciwie hybris (szczesciara i ropuszka. Czekam na dalsze sugestie i pozdrawiam zza Wielkiej Wody
Stary 2005-11-01, 08:21   #27
Meriamon
Rozeznanie

Lightbulb Dot.: perfumy podobne do czerwonej kuli

Osobiście nie widze nic na wzór Le Feu...
Mleczność tego zapachu,specyfika... są jak dla mnie nie wyczuwalne w żadnym innym perfumie...
Sama namiętnie poszukuję takiej mleczno-kwaśno-owocowej nuty,ale bez rezultatu...albo są słodko-mleczne albo mleczność w nich na mnie żadna...
Pamiętam jak przyciągnęła mnie ta magiczna kula...mmmm...marzenie
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 08:41   #28
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Przypadkiem odkryłam coś, co jest moim zdaniem naprawdę podobne do Le Feu. Dostałam od zaprzyjaźnionej forumowiczki cały worek różnistych niszowych próbek i jest coś co do złudzenia przypomina mi Le Feu - to Etra firmy Etro. Pierwszy raz wąchałam coś, co jest naprawdę podobne

Stary 2005-11-01, 09:01   #29
Meriamon
Rozeznanie

Smile Dot.: perfumy podobne do czerwonej kuli

Super wieści Smoczyco
Wklejam fotke i krótką informacje...
Ależ mnie ciekawość zżera

Product Information:

An ethereal yet sensual fragrance with top notes of fresh flowers, middle notes of floral-woody spices, and base notes of vanilla and musk.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Etra Etro.jpg (7,9 KB, 35 załadowań)
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 09:33   #30
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Przypadkiem odkryłam coś, co jest moim zdaniem naprawdę podobne do Le Feu. Dostałam od zaprzyjaźnionej forumowiczki cały worek różnistych niszowych próbek i jest coś co do złudzenia przypomina mi Le Feu - to Etra firmy Etro. Pierwszy raz wąchałam coś, co jest naprawdę podobne
A to ciekawe - muszę się przejść i sobie Etrę spróbować

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości