Prośba o porade:) . - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-15, 21:12   #91
Igusia92
Zakorzenienie

Dot.: Prośba o porade:) .

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Witam Cię.
Moja opinia jest taka:
1. włosy - zdecydowanie nie jasny blond, najładniej wyglądasz w naturalnym kolorze... więc może powolny powrtó do naturalnego? Dobre odżywki. Na pierwszych zdjęcia msza piękne włosy, a teraz...
2. cera - masz piękną cerę. Na niektorych zdjęciach jednak widać grubą warstwę makijażu. W jakim celu? nie rozumiem. Mocny makijaż NIE jest modny, NIE jest odzobą. Mozesz podkreślać oczy i delikatnie usta, ale dla mnie nie ma nic gorszego niż cera pokryta w WIDOCZNY sposób różnymi mazidłami.
3. Nie ma nic gorszego niż zmiana na siłe, a Ty - co wynika z ilości i treści Twoich postów - jesteś w niekoniecznie dobrej kondycji psychicznej.

ŻADNA zmiana nie wyjdzie Ci na dobre i nie zadowoli Cię, jeśli siebie nie zaakceptujesz.
Rozumiem, że każdy ma czasami gorzse dni, nie lubi siebie i uważa, że źle wygląda.
Jednak jeśli ktoś ewidentnie bardzo ładny wypisuje rzeczy w stylu, że nie może na siebie patrzeć i totalna beznadzieja, to zastanawiam się, co Ty masz na celu i co siedzi w Twojej głowie.
Tysiące dziewczyn zamieniłoby się z Tobą bez zastanowienia.
Śliczna = naturalna. Wróć do tego. I uśmiechaj się jak najwięcej.
I niech wszystko nie będzie na "nie". Ty sama musisz być na "tak".
Cytat:
Napisane przez aniad61 Pokaż wiadomość
przypominasz mi kilka modelek tylko że chyba żadnej nie kojarze z nazwiska, jak znajde zdjęcia to wkleję
w każdym razie jesteś piękna! nie potrzeba Ci dużo kosmetyków! jeśli nie masz problemów z cerą to nawet sam tusz by Ci wystarczył! masz piękne rzęsy!
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Tylko ja tak mam już tak że boje się że jak nie zkaryje twarzy makijażem usłyszę mnóstwo krytycznych opini, ludzie zobaczą jaka jestem brzydka a mnie każde krytyczne słowa cholernie bolą. I niekoniecznie sliczna to naturalna, owszme wiele dziewczyn może tak o sobie owiedizec ale ja nie należe do tych osób... niestety.
Do tego dochodza problmy z figura która mimo ćwiczen niechce sie zmienic (chodiz o brak piersi i dolną połowe ciała która w miare cwiczen tylko sie rozbudowuje) do teog w ostatnim czasie usłyszałam kilka niemilych słów.

Uważasmz ze kompelemty (skierowane do mnie) rzako są szczere (a nie wynika to wcale ze złej woli) ale wiadomo dziewczyny sa empatyczne przeciez wielokrotnie mówi sięnie całkiem prawdize ale mile rzeczy by daną osobę pocieszyć. A słowa krytyki sa bardziej rpzekonujace.

To jest coś jak ślepa uliczka, chce zostawiac w pierony prostownice podkłady ale to jak rezygnowanie z deski ratunkowej przez tonącą osobe? Naradzie próbowałam metoda małych kroczokw tz. nieprostownaie włosów, gdy gdzieć idę, wychdozenie z domu bez makijazu (ale nie nie do szkoły czy tam gdzie wielu ludzi).

Trudno się zmienić tymbardizej niemajac osoby która zawsze prawde powie Ci prosto w twarz (czytaj przyjaciółki) .

W sammym tuszu wygladam jak potworek ale co cieakwe kiedys chyba bylo lepiej

1 fota jaka dałam do tego wątku chyba taka czarno biała o ile pamietam użyłam tam tylko tuszu no ale czarno białe zdjecie nie oddaje prawdizwych realiów.
Stary 2008-12-17, 18:05   #92
Igusia92
Zakorzenienie

Hej dziewczyny chciałam pokazać aktualny kolor włosów (rozjasniane około pażdziernika) daje zdjęcia z wystpęu bo aparat jakiś czas temu mi się zepsuł poza tym niemiałabym ochoty robić sobie teraz zdjęć. Widac okropna konycje włosów ale moze na podstaiwe aktualnych zjdeic lepiej bedzie ocenic wam ten kolor i doradzic - czy mam zapuszczać włosy? Bardoz bym chciała wrócic do dawnej długości, żałuje wogóle że ścielam włosy.

Prosze doradzcie.

Zdjęcia w wieksozci niepozowane wybaczcie nieimłe wrażenia wizualne.
Jak zobaczyłam na jednym ze zdjeci tył mojej głowy to sie przeraziłam odrost na odroscie niedokłanie rozjascnione skołtunione ogólna katastrofa.
I jak mam się ubierać jakie kolory pasuja do teog koloru kudłów?
Kochane juz tyle razy mi pomogłyscie zdjecia zrobione sąw świelte dziwnnym wiec chyba dobrze oddaja faktyczny kolor.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg klopjuihuy.jpg (62,5 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buiui.jpg (32,2 KB, 254 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kopjok.jpg (53,1 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uiyhuyyu.jpg (38,2 KB, 158 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg juihuyhu.jpg (30,2 KB, 122 załadowań)
Stary 2008-12-17, 18:22   #93
aniad61
Zadomowienie

GG do aniad61

Cytat:
Napisane przez Banderoza Pokaż wiadomość

Edytowane przez moderatora

SERIO jesteś podobna do tej Natalii Vodianovej i to bardzo !!
Szczególnie na tym zdjęciu i na tym portrecie !!
no właśnie o tą modelke mi chodziło jesteś bardzo ładna, nie musisz się bardzo malować musisz uwierzyć w siebie

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2008-12-27 o 10:43
aniad61 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:35   #94
Igusia92
Zakorzenienie

Chcialabym ale gdzie mi tam do niej, ona ma w urodzie cos tkaiego ze chyba zawsze wygląda świetnie, pozatym ma ładnie zaznacozne kosci policzkowe i wogóle niema co porównyać. Ale dzięki .
Stary 2008-12-17, 21:27   #95
Olcia
Zakorzenienie

"Do tego dochodza problmy z figura która mimo ćwiczen niechce sie zmienic (chodiz o brak piersi i dolną połowe ciała która w miare cwiczen tylko sie rozbudowuje) do teog w ostatnim czasie usłyszałam kilka niemilych słów."
jakie przepraszam problemy z figura..? Jestes proporcjonalna, szczupla. Brak piersi - no coz taka Twoja uroda, spojrz na to z tej strony, ze mniejsze sa wygodniejsze, lawiej zadbac o ich kondycje itd. itp. Poza tym jeszcze moga urosnac.
a ze zle wygladasz z tylko pomalowanymi rzesami to kwestia przyzwyczajenia sie do coraz wiekszej ilosci kosmetykow, ktorych uzywasz.
Bardziej podobasz mi sie w jasnych wlosach, takie jak masz teraz, ale zadbaj, jak juz dziewczyny Ci pisaly, o ich kondycje, odzywiaj
Na Twoim miejscu malowalabym mocno rzesy, podkreslala kosci policzkowe rozem i robila czarna kreske na gornej powiece badz tez pod nia - bedzie niby niewidzialne ale jednak podkresli rzesy + jakis delikatny blyszczyk, bezbarwny albo bezowy.
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 21:34   #96
Igusia92
Zakorzenienie

Dziękuje bardzo za komentarz. Ale jaki kolor różu?
Ostatnio pije kubusie, łykam karoten i czasami smaruje się balsamem samoopalającym tylko nieiwem czy pasuje mi taka ciemniejsza cera, czy może taka jasna jaką miałam na pierwszych zdjęciach?
Stary 2008-12-17, 22:01   #97
Olcia
Zakorzenienie

Podoba mi sie jak masz taka jasna karnacje, bo wygladasz wtedy oryginalnie, tak porcelanowo.
Nie wiem czy moja sugestia bedzie trafna, ale zeby ozywic troche twarz mozesz zastosowac roz w jakims cieplym kolorze, moze losos, koral.
Jesli nie wiesz dokladnie o jakie malowanie powieki tuz przy rzesach od spodu mi chodzi to napisz, zrobie zdjecie w ksiazce w ktorej jest to pokazane(bo niestety nie mam skanera)
Stary 2008-12-17, 22:51   #98
Igusia92
Zakorzenienie

Byłabym bardzo wdzięczna . Chodzi o taka prawie niewidoczną kreskę która podkreśla oko ale nie powoduje ,,cięzkości powieki"? Oj tak ciekawa jestem .
Stary 2008-12-18, 15:21   #99
Olcia
Zakorzenienie

zalaczam zdjecia (sa z ksiazki 'nowa szkola makijazu' Horsta Kirchbergera)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kredka.jpg (40,2 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kredka2.jpg (41,3 KB, 53 załadowań)
Stary 2008-12-18, 15:57   #100
Igusia92
Zakorzenienie

Dziękuje Ci bardzo za fatygę . Kreseczka cudna tylko trzeba miec do niej miekką, zastrugana kredke i uważac by nie wydłubać sobie oka przyokazji. Ale jest świetna, dyskretnie podkresla oko, jak tylko kupie czarną kredkę natychmiast sobie podobną narysuje.
Stary 2008-12-18, 22:56   #101
Olcia
Zakorzenienie

ja uzywam do tego czarnego eyelinera, nie ma problemu z osttrzeniem i jest intensywnie czarny
Stary 2008-12-19, 11:23   #102
Igusia92
Zakorzenienie

Ale eyeliner wewnątrz powieki :O ?
Stary 2008-12-20, 00:08   #103
Olcia
Zakorzenienie

a no, wewnatrz. maluje tuz przy rzesach, mam ten z twardym pedzelkiem i nie ma zadnych problemow kredka, ktora aktualnie posiadam jest dla mnie za malo widoczna i blada
Stary 2008-12-22, 13:47   #104
magda120792
Rozeznanie

Ładnemu we wszytskim ładnie, ale gdy otworzylam ten watek i zobaczylam Twoje pierwsze zdjecia to zaniemowilam! Po prostu w naturalnych wlosach wygladalas CUDOWNIE. Na zdjeciu czarno-bialym i w rozowym sweterku wygladasz na prawde zjawiskowo. A jezeli chodzi o karnacje to w porcelanowej cerze wygladalas najlepiej. Pozdrawiam !

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe

magda120792 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:20   #105
Nadya
Rozeznanie

Dziewczyno weź się w garść, bo na prawdę nie masz się czym przejmować. Jesteś bardzo ładna i nie wiem skąd u Ciebie te wszystkie kompleksy. Rozumiem, że chciałabyś wyglądać pięknie bez makijażu, ale tak na prawdę mało jest takich osób, które mają idealną cerę i nawet bez makijażu wyglądają ślicznie. Trochę optymizmu
Nadya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 14:27   #106
psychotropina
Raczkowanie

hej ! mnie bardzo przypominasz Anne Marie Popek szczegolnie w tym blondzie. I wiesz co, nie zdradzaj ludziom kompleksow, bo w nieoczekiwanym czasie, kiedy Ty zapomnisz akurat o nich, ludzie wlasnie wtedy Ci przypomna, tylko dlatego ze wczesniej sama narzekalas i uzalalas sie nad swoim wygladem, a wtedy jest niemilo..a ludzie powtarzaja tylko to co sami kiedys uslyszeli od nas..
Stary 2008-12-22, 14:27   #107
psychotropina
Raczkowanie

Jopek *
Stary 2008-12-22, 15:18   #108
Igusia92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
a no, wewnatrz. maluje tuz przy rzesach, mam ten z twardym pedzelkiem i nie ma zadnych problemow kredka, ktora aktualnie posiadam jest dla mnie za malo widoczna i blada
Droga Olciu dziękuje Ci bardzo za porady i to ze specjalnie robiłas zdjecia z tego pisma Próbowłam eyelinerem torche łez poleciało bo trzeba włozyc ten pedzelek praiwe do oka ale cos tam wyszło .

Cytat:
Napisane przez magda120792 Pokaż wiadomość
Ładnemu we wszytskim ładnie, ale gdy otworzylam ten watek i zobaczylam Twoje pierwsze zdjecia to zaniemowilam! Po prostu w naturalnych wlosach wygladalas CUDOWNIE. Na zdjeciu czarno-bialym i w rozowym sweterku wygladasz na prawde zjawiskowo. A jezeli chodzi o karnacje to w porcelanowej cerze wygladalas najlepiej. Pozdrawiam !
Dziękuję bardzo, chciałabym powórcic do starych włosków ale czasu nie cofne . A co do cery to gdy jestme blada to niemogen a sibie patrzec. Kiedys tak nie było .

Cytat:
Napisane przez Nadya Pokaż wiadomość
Dziewczyno weź się w garść, bo na prawdę nie masz się czym przejmować. Jesteś bardzo ładna i nie wiem skąd u Ciebie te wszystkie kompleksy. Rozumiem, że chciałabyś wyglądać pięknie bez makijażu, ale tak na prawdę mało jest takich osób, które mają idealną cerę i nawet bez makijażu wyglądają ślicznie. Trochę optymizmu
Dziękuje za ciepłe słowa, ja chyba za duza wage przyzwiazuje do wylgadau musze sie pogodizc - jest jak jest trudno, ale mimo tego ciagle nad sobą pracowac (co dobija mnie poniewaz niepryznosi efektów) .

Cytat:
Napisane przez psychotropina Pokaż wiadomość
hej ! mnie bardzo przypominasz Anne Marie Popek szczegolnie w tym blondzie. I wiesz co, nie zdradzaj ludziom kompleksow, bo w nieoczekiwanym czasie, kiedy Ty zapomnisz akurat o nich, ludzie wlasnie wtedy Ci przypomna, tylko dlatego ze wczesniej sama narzekalas i uzalalas sie nad swoim wygladem, a wtedy jest niemilo..a ludzie powtarzaja tylko to co sami kiedys uslyszeli od nas..
Oj tak masz racje ale ja watpie zebym kiedys nie narzekała na siebie, ale jak wyłtumaczyc ludizom te chwile jak niespodziewanie robie sie smutna i mam dosyc świata, kazdy wtedy pyta o co chodzi... A tu ciagle chodzi o to samo
Chopak ma dosyc wyłśuchiwania na każdym kroku moich narzkean rozumiem go, ale to niejeste porste zmienic myslenie, przestać sie tym przejmowac, zajac sie wtedy czyms innym. Dziękuje za porade .

Wogóle dziewczyny wszystkim dziekuje milo jest tak móc sie komus wygadac gdy w realu niema komu...
Pozatym budzicie we mine nadzieje bardoz wam dziękuje wszystkim.
Stary 2008-12-22, 15:44   #109
*~Carmen~*
Raczkowanie

Igusiu Po pierwsze - jesteś zjawiskowa Naprawdę wiem co mówię, bo mam styczność z modelingiem i wiem, że takie twarze są w cenie Z mojej strony mam kilka rad, do których możesz się dostosować :

1. w naturalnym kolorku było cudnie, mogłabyś wrócić do brązu
2. oczy możesz podkreślać tylko tuszem bo masz tak piękne, że tusz tylko je wydobędzie i podkreśli
3. i najważniejsza rada wg mnie to pamiętaj - MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ Po prostu powolutku odstawiaj zbędne kosmetyki i zadbaj o cerę i włoski

Aaa i nie wiem skąd u Ciebie tyle kompleksów?
Może ktoś powiedział Ci kiedyś coś przykrego? Jeżeli tak to mogę się założyć, że chodziło o zazdrość Czy nigdy nikt nie powiedział Ci, że masz piękną i nietuzinkową twarz?

P.S Przypominasz mi z lekka moją ukochaną Adrianę Limę
*~Carmen~* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:06   #110
Nadya
Rozeznanie

Gdybyś była trochę wyższa spokojnie mogłabyś być modelką

Nadya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:58   #111
mrufka8
Raczkowanie

Igusia z dobrego serca radzę Ci poknąć się mogno w łepetynę!!! Masz piękne rysy twarzy i te oczy a usta to już dzieło sztuki Wiele bym oddała za taką twarz! Błagam tylko skończ z tapetą!!!!!!!! Tusz, kreska i usta - TYLE! Po co ten róż na policzkach (było takie zjęcie) okropność!

Najlepiej Ci jest w naturalnym kolorze włosów ale te ciemne kolory też mi się podobają...tylko nie blooooond...chyba przejdały mi się blond-panienki bo wszystkie przefarbowałabym na ciemno
Stary 2008-12-22, 17:03   #112
mrufka8
Raczkowanie

Nie wiem gdzie tu jest Edytuj więc prosze wybaczyć posta pod postem

Zapomniałam dodać żebyś jeszcze raz walnęła się w łepetynę bo co ty chcesz od swojej figury?! Wg mnie jest bardzo dobra, jesteś proporcjonalna (nie tak jak ja :/) i jeśli tego nie zauważysz to chyba odnajdzę Cię i ja walnę w łeb i to czymś cieżkim. Przestań patrzeć w lustro i szukać wa...zacznij szukać zalet !!! A jest ich duuiuuuuuużo.
Stary 2008-12-26, 18:20   #113
Igusia92
Zakorzenienie

Dziewczyny dziękuję Wam bardzo naprawdę jesteście nieocenione jeśli chodzi o poprawe nastorju.

Cytat:
Napisane przez *~Carmen~* Pokaż wiadomość
Igusiu Po pierwsze - jesteś zjawiskowa Naprawdę wiem co mówię, bo mam styczność z modelingiem i wiem, że takie twarze są w cenie Z mojej strony mam kilka rad, do których możesz się dostosować :

1. w naturalnym kolorku było cudnie, mogłabyś wrócić do brązu
2. oczy możesz podkreślać tylko tuszem bo masz tak piękne, że tusz tylko je wydobędzie i podkreśli
3. i najważniejsza rada wg mnie to pamiętaj - MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ Po prostu powolutku odstawiaj zbędne kosmetyki i zadbaj o cerę i włoski

Aaa i nie wiem skąd u Ciebie tyle kompleksów?
Może ktoś powiedział Ci kiedyś coś przykrego? Jeżeli tak to mogę się założyć, że chodziło o zazdrość Czy nigdy nikt nie powiedział Ci, że masz piękną i nietuzinkową twarz?

Powiedział i to wiele razy wątpie żeby chodziło o zazdrość (np jeżeli to powiedział chłopak) , próbuje z tym odwykiem od kosmentyków, póki na świeta jestem w domu niemaluje sie i nie prostuje włosów, taka próba sił . Co ma trez sowje złe storny bo niezrobiona wzbudzam u siebie odraze i boje sie patrzec w lustro.
O cere im bardziej dbam tym jest gorzej po maseczce lub peelingu wygladam jeszcze gorzej (niemam pojecia czemu działanie jest odwrotne)
Cytat:
Napisane przez Nadya Pokaż wiadomość
Gdybyś była trochę wyższa spokojnie mogłabyś być modelką
Dziekue ale gdzie tam pozatym musialo by mnie być o połowe mniej ;P .

Cytat:
Napisane przez mrufka8 Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie tu jest Edytuj więc prosze wybaczyć posta pod postem

Zapomniałam dodać żebyś jeszcze raz walnęła się w łepetynę bo co ty chcesz od swojej figury?! Wg mnie jest bardzo dobra, jesteś proporcjonalna (nie tak jak ja :/) i jeśli tego nie zauważysz to chyba odnajdzę Cię i ja walnę w łeb i to czymś cieżkim. Przestań patrzeć w lustro i szukać wa...zacznij szukać zalet !!! A jest ich duuiuuuuuużo.
Haha droga Mrufko dziękuje za nadzieje jestes naprawde kochana tylko ja juz coraz minej patrze w lusto zeby nie pękło

Ogólnie to dużo dziewczyn radzi bym wróciła do ciemniejszych włosów ale mi sie zdaje ze mi to wyostrzy rysy twarzy a tego bym niechciała. Ogólnie jestem w beznadzieji zbliza sie sylwester a mi postwał w glowie szatański pomył by zrobic odrosty i rozjasnic reszte. Niewiem wybic to sobie z głowy czy moze wrocic do ciemnego? JA nic nigdy niewiem strasnzie was mecze wiem a wy kochane dzielnie pszczecie, jeszcze raz dziękuje.
Jak sie zdecudje wstaiwe zdjecia bo aparat sie odpsuł, może cośjeszcze da se uratowac.
Stary 2008-12-26, 22:14   #114
natvsia
Przyczajenie

podobasz mi sie w tej kresce na dole ;-)
niczym boollywodzka aktorka;p
natvsia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 23:24   #115
Olcia
Zakorzenienie

Igusia, moze zdanie juz znasz ;P
ladnie wygladasz z taka porcelanowa jasna cera i blond wlosami, ale w ciemniejszych tez ladnie pytanie w ktorych Ty czujesz sie lepiej
Stary 2008-12-26, 23:30   #116
Igusia92
Zakorzenienie

Niewydaje mi sę ale mimo wszystko bardzo się dziękuje , ale o która fotę chodzi :P ?
Stary 2008-12-26, 23:33   #117
Igusia92
Zakorzenienie

Tamta odpoweidzdz była do natvusi (że mi sie nie wydaje )
Olusia no własnie a ja sie w sobie nieczym nie podobam pozostaje wybrać mniejsze zło. Normalnie niewiem czym się kierować. Włosy zawsze bezinwazyjnie moge przyciemnic henna, ale jak to zrobie to z rozjasnianiem moge się pożegnać.
Ehh co za dylemat... Do sylswestra musze cokolwiek zorbic jestme zdesperowana haha za kilka lat przez to niszczenie włosów wszystkie mi wypadą i przynajmniej jeden problem z glowy :P .
Stary 2008-12-26, 23:57   #118
Olcia
Zakorzenienie

ja tez sie sobie nigdy nie podobam wiec znam ten 'bol', ale sama widzisz ile milych komentarzy nt. swojego wygladu uslyszalas w tym watku... to chyba o czyms swiadczy
Stary 2008-12-27, 00:10   #119
Igusia92
Zakorzenienie

Że dziewczyny mają dobre serce :P
Stary 2008-12-30, 12:06   #120
kukolka
Przyczajenie

Iguś, ja mając tyle lat co ty też miałam podobne dylematy z wyglądem, choć teraz wiem, że Bozia urody mi nie pożałowała. Farbowałam włosy na wszelkie możliwe kolory, bardzo krytycznie odnosiłam się do siebie, nie słyszałam komplementów. I wiesz co... teraz powoli wracam do swojego naturalnego wygladu. Znalazłam panaceum na wszystkie moje bolączki - zapomniałam na chwilę o sobie, zaczęłam interesować się ludźmi dookoła.Wygląd jest ważny. Wystarczy jeśli stworzysz niezbędne minimum dla siebie - wybierz makijaż na dzień. Postaw na jeden kolor włosów i bądź konsekwentna. W końcu znajdzieśz swój styl. Przede wszystkim rozejrzyj się dookoła-są ludzie, którzy potrzebują dobrego słowa. Warto podzielić się wewnętrznym światełkiem, a sama poczujesz się lepiej. Trzymam za ciebie kciuki
kukolka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości