Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-16, 12:34   #841
Narek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
mozna tez zmienic jezyk na angielski

hmm.. juz czytam... trzeba sie zarejestrowac, za darmo oczywiscie. pisza ze wysylaja poza Niemcy. wiecej o wysylce, czyli shipping, jest tutaj:

http://www.moti-mahal.de/onlineshop/...at=serv&shid=1

tu z kolei jest o sposobie placenia za towar:

http://www.moti-mahal.de/onlineshop/...d=1&what=deliv

Kliknelam z ciekawosci na Amle Dabur 100ml (czyli ta najmniejsza). Kupione na miejscu kosztuje 1,79, natomiast plus przesylka kosztuje juz 4,29. Wez rowniez pod uwage ze do polski np bedzie na pewno drozsza przesylka. Wniosek? Wydaje mi sie, ze oplaca sie tylko osobiscie...
Wczoraj odkryłam to z siostrą(ach, te cudowne, poziome suwaczki ), ale jakoś wypadła mi z głowy edycja posta
Tak właśnie się zastanawiałam i pewnie będę zmuszona poszukać jakiegoś sklepu z Amlą w Warszawie Bo ślinka mi cieknie, kiedy czytam te Wasze wszystkie opisy

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 15:59   #842
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
mnie się udaje rozczesując rozprowadzić amlę ze skóry na całą długość może spróbuj trzymać włosy w dłoni tak co by się nie elektryzowały? [nie wiem czy to jest zrozumiale napisane to o co mi chodzi ]
wiesz. szczerze mówiąc to jednak nie bardzo rozumiem o co ci chodzi...

Cytat:
zauwazylam ze prz czesaniu ich wypada mniej. znaczy sie w tym okresie miedzy jednym myciem a drugim. czasem to w ogole nic mi nie wypada
dajesz ludziom nadzieję
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:56   #843
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
wiesz. szczerze mówiąc to jednak nie bardzo rozumiem o co ci chodzi...
hmm.. chodziło mi o to by czesząc grzebieniem - przejeżdżać równocześnie drugą dłonią po nich tak, aby zminimalizować trzaski i elektryzowanie się

dzisiaj trzymałam amlę jakieś 7 godzin na głowie i super błyszczące i mięciutkie teraz mam włoski
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:01   #844
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
hmm.. chodziło mi o to by czesząc grzebieniem - przejeżdżać równocześnie drugą dłonią po nich tak, aby zminimalizować trzaski i elektryzowanie się

dzisiaj trzymałam amlę jakieś 7 godzin na głowie i super błyszczące i mięciutkie teraz mam włoski
dziewczyny amli nie trzymajcie dluzej niz dwie godziny i wcierajcie we wlosy i w skore glowy a nie w sama skore bo moze zatykac pory No chyba, ze macie bezproblemowe cery to nie musicie myslec o tym Vatika kokosowa na cala noc a jasmin czy amla na godzinke lub dwie wystarczy, wg przykazan producenta
paprak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:46   #845
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
dziewczyny amli nie trzymajcie dluzej niz dwie godziny i wcierajcie we wlosy i w skore glowy a nie w sama skore bo moze zatykac pory No chyba, ze macie bezproblemowe cery to nie musicie myslec o tym Vatika kokosowa na cala noc a jasmin czy amla na godzinke lub dwie wystarczy, wg przykazan producenta

iuuuu... a ja wlasnie na noc wtarlam... hmmmmm. moze nie zaszkodzi jednak? no ale jak zauwaze jakies zaczerwienienia lub swedzenie, to oczywiscie zmienie taktyke

co do dawania tej nadzieji- na prawde mnie wypada ale moze to tez przez zmasowany atak pokrzywa... na razie uzywam tylko tydzien, a wydaje mi sie, ze to za malo aby kosmetyk juz tak suuuper zadzialal...
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 07:40   #846
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
i badz tu mądry jak wszedzie piszą cos innego

to nawet dobrze ze jasminu i amli nie potrzeba wcierac na noc, to TZ mnie nie zarąbie
ja srednio trzymie 2,3h i tak sobie chodze po domu.
Dzięki bogu mnie nie uczula (co jes az dziwne).

Dziewczyny mialyscie szampon Sharakiki (czy tak to sie tam zwie) ale nie w pudrze (bo ten okropnie sie naklada) tylko w płynie?

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 08:02   #847
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Z Helfów, firma DABUR, Olejek jaśminowy
Cytat:
Olejek nanieść na palce a następnie delikatnie masować skórę głowy nawet do 30 minut, następnie dokładnie spłukać włosy i umyć je szamponem. Stosować 1-2 razy w tygodniu.
Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy zostawić olejekna włosach na całą noc a następnie rano umyć głowę.
Amla
Cytat:
Jak używać:

* W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wmasuj 1 do 2 łyżeczek olejku w skórę głowy oraz włosy i odczekaj pewien czas (idealnie ok. 1 godziny ale można również pozostawić olejek we włosach na cała noc a głowę umyć rano)
* Następnie użyj dobrego szamponu takiego jak na przykład Shikakai. Wmasuj delikatnie szampon we włosy oraz skórę głowy następnie spłucz dokładnie
* Najlepsze rezultaty osiągniesz używając olejek 3 razy w tygodniu
To ja już nie wiem o co kaman?
Stary 2008-12-17, 08:05   #848
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
i badz tu mądry jak wszedzie piszą cos innego
Najrozsądniej jest stosować się do zaleceń producenta. Prawie na każdym opakowaniu jest : sposób użycia. Ja - dla przykładu : w razie jakichkolwiek wątpliwości wchodzę stronę sklepu internetowego z olejami i czytam. Jeśli nie ma informacji - wysyłam maila z pytaniem. Zawsze otrzymuję odpowiedź i radę.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 08:21   #849
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
ja właśnie tez

czy ktos mial którys z tych kosmetyków?

http://www.allegro.pl/item509081037_..._kminkiem.html

http://www.allegro.pl/item501684702_...u_olejkow.html

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Najrozsądniej jest stosować się do zaleceń producenta. Prawie na każdym opakowaniu jest : sposób użycia. Ja - dla przykładu : w razie jakichkolwiek wątpliwości wchodzę stronę sklepu internetowego z olejami i czytam. Jeśli nie ma informacji - wysyłam maila z pytaniem. Zawsze otrzymuję odpowiedź i radę.
a ja widzialam sprzeczne informacje na olejku inaczej, na ulotce inaczej wiec tak po środku wszystko zostawiam

[*] 11.09.2012

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-12-17 o 09:18 Powód: post pod postem- proszę korzystać z edycji
Stary 2008-12-17, 09:56   #850
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Z Helfów, firma DABUR, Olejek jaśminowy

Amla

Amla z Dabur ma na opakowaniu instrukcje aby pozostawic na pewien czas, idealnie na godzine Jak zostawisz na cala noc to scieka na czolo m.in. i moze sprzyjac powstawaniu wykwitow skornych bo zapycha pory. Jej sklad jest daleki od idealu ale stosujac sie do zasad producenta mozna ja spokojnie uzywac. Ja juz widzialam w kilku kosmetykach z Helfow inne instrukcje online a inne na kosmetykach. Jak kupuje kosmetyki to podpytuje Hinduski w sklepie co one robia
Stary 2008-12-17, 11:30   #851
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
Jak kupuje kosmetyki to podpytuje Hinduski w sklepie co one robia

i co robie z Amla? trzymaja tylko godzinke?
Stary 2008-12-17, 11:48   #852
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
i co robie z Amla? trzymaja tylko godzinke?
nie trzymaja cala noc a przed myciem nakladaja

Zreszta kazdy robi co uwaza, ja sie stosuje do zalecen producenta bo mam cere mieszana w kierunku tlustej i jeszcze dwa lata temu walczylam z tradzikiem. Trzymanie amli dluzej konczy sie u mnie po pewnym czasie krostkami na linii wlosow i skroni. I to nie kwestia amli jako rosliny a skladnikow preparatu, ktore zapychaja pory. Amle w pudrze mozna dluzej trzymac. Vatike mozna dluzej bo ma przyjemniejszy sklad natomiast i jasmin i amla maja w skladzie bodajze parrafinum liquidum bardzo wysoko i stad pewnie zapychanie. NIe mowiac juz o tym, ze przy stosowaniu dluzszym niz pol roku pojawia sie lupiez jesli oleje pozostawiasz na skorze tak dlugo. Oleje stosowane na sucho wysuszaja.
Stary 2008-12-17, 16:14   #853
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
nie trzymaja cala noc a przed myciem nakladaja

Zreszta kazdy robi co uwaza, ja sie stosuje do zalecen producenta bo mam cere mieszana w kierunku tlustej i jeszcze dwa lata temu walczylam z tradzikiem. Trzymanie amli dluzej konczy sie u mnie po pewnym czasie krostkami na linii wlosow i skroni. I to nie kwestia amli jako rosliny a skladnikow preparatu, ktore zapychaja pory. Amle w pudrze mozna dluzej trzymac. Vatike mozna dluzej bo ma przyjemniejszy sklad natomiast i jasmin i amla maja w skladzie bodajze parrafinum liquidum bardzo wysoko i stad pewnie zapychanie. NIe mowiac juz o tym, ze przy stosowaniu dluzszym niz pol roku pojawia sie lupiez jesli oleje pozostawiasz na skorze tak dlugo. Oleje stosowane na sucho wysuszaja.

dobrze wiedziec! ja zapewne bede te indyjskie specyfiki traktowala jak cala reszte- mianowicie wszystko stosuje naprzemiennie. troche tygodni tego, a troche tego. wiec kiedys i na amle przyjdzie przerwa
Stary 2008-12-17, 17:17   #854
motylek1007
Zakorzenienie

ja stosuje olejki raz, dwa razy w tygodniu

[*] 11.09.2012
Stary 2008-12-17, 18:16   #855
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ja stosuje olejki raz, dwa razy w tygodniu
ja to i nawet 3 razy w tygodniu. musze je myc codziennie lub co drugi dzien bo inaczej masakra
Stary 2008-12-18, 11:26   #856
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
sklad natomiast i jasmin i amla maja w skladzie bodajze parrafinum liquidum bardzo wysoko i stad pewnie zapychanie. NIe mowiac juz o tym, ze przy stosowaniu dluzszym niz pol roku pojawia sie lupiez jesli oleje pozostawiasz na skorze tak dlugo. Oleje stosowane na sucho wysuszaja.
Może zapychać ale nie musi, za to nawilża, a czemu może wysuszać?
Stary 2008-12-18, 11:47   #857
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Może zapychać ale nie musi, za to nawilża, a czemu może wysuszać?
dokladnie jak mowisz, moze zapychac ale nie musi. dlatego pisalam, ze jak macie bezproblemowe cery to mozecie trzymac i tygodniami amle A wysusza dlatego, ze oleje stosowane na sucho przesuszaja skore. olej na mokra skore ladnie nawilza a na sucha przesusza. Ja przestalam myc codziennie glowe odkad olejuje wlosy od maja tego roku ale za to czasem po nocy z vatika mam taki lupiez, ze masakra. Stosuje wtedy szampon zluszczajacy.
Stary 2008-12-18, 14:49   #858
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
dokladnie jak mowisz, moze zapychac ale nie musi. dlatego pisalam, ze jak macie bezproblemowe cery to mozecie trzymac i tygodniami amle A wysusza dlatego, ze oleje stosowane na sucho przesuszaja skore. olej na mokra skore ladnie nawilza a na sucha przesusza. Ja przestalam myc codziennie glowe odkad olejuje wlosy od maja tego roku ale za to czasem po nocy z vatika mam taki lupiez, ze masakra. Stosuje wtedy szampon zluszczajacy.

troche sie tu zakrecilam teraz.... zaraz zaraz.... ale ja przeciez chce stosowac olejki aby NAWILZYC wlosy!(?)

to jak to? rozumiecie moja konsternacje?
Stary 2008-12-18, 17:05   #859
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
troche sie tu zakrecilam teraz.... zaraz zaraz.... ale ja przeciez chce stosowac olejki aby NAWILZYC wlosy!(?)

to jak to? rozumiecie moja konsternacje?
No właśnie ja też sie nad tym zastanawiam... przecież tam nie ma jakiś składników przesuszających włosy...
Stary 2008-12-18, 19:29   #860
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
No właśnie ja też sie nad tym zastanawiam... przecież tam nie ma jakiś składników przesuszających włosy...
i nawilzajacych tez nie. olej jest tlusty i stanowi bariere ochronna dla wlosa aby nie tracil swej wilgoci. Natomiast stosowany na suchej skorze moze ja przesuszac. Zrobcie eksperyment. Nasmarujcie na noc jedna lydke olejem na sucho a druga na mokro. Wlos oblepiony parafina zachowa wilgoc a skora glowy moze sie przesuszyc.
Stary 2008-12-18, 19:45   #861
Deborah100
Zakorzenienie

Dziewczyny czy może używałyście takiego szamponu lub innych z tej serii?

http://www.allegro.pl/item495175074_...w_i_ciala.html
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 20:00   #862
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy może używałyście takiego szamponu lub innych z tej serii?

http://www.allegro.pl/item495175074_...w_i_ciala.html
nie uzywalam ale mialam mydlo czarne alep i calkiem fajne bylo
Stary 2008-12-18, 20:25   #863
Deborah100
Zakorzenienie

Kurczę szkoda, bo chcę dowiedzieć się czy to ta sama wersja szamponów jak na zdjęciu tylko mniejsza pojemność czy też inne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (33,9 KB, 34 załadowań)
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 21:59   #864
Parwana
Przyczajenie

Czyli jeżeli używam oleju kokosowego do smarowania ciała i robię to na suchą skórę to może wysuszyć? Bo takie miałam czasami wrażenie...
Ale jeżeli posmaruję wilgotną skórę to wszystko będzie ok?
Parwana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 22:15   #865
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez Parwana Pokaż wiadomość
Czyli jeżeli używam oleju kokosowego do smarowania ciała i robię to na suchą skórę to może wysuszyć? Bo takie miałam czasami wrażenie...
Ale jeżeli posmaruję wilgotną skórę to wszystko będzie ok?
tak Po wyjsciu spod prysznica zamiast sie wycierac posmaruj sie olejkiem jak jeszcze jestes mokra
Stary 2008-12-18, 23:33   #866
Parwana
Przyczajenie

Przepraszam, że jeszcze zawracam głowę z tym smarowaniem ciała olejkiem, w końcu to nie na temat, ale mam jeszcze ostatnie pytanie.
Czy po posmarowaniu wilgotnej skóry olejkiem mam czekać aż samo wyschnie czy mam się wytrzeć ręcznikiem?
Parwana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 07:23   #867
doruś
Zadomowienie

ja tak robie smaruje się na mokrą skóre olejkiem, chwile stoje i wklepuje sobie tą mazie po czym delikatnie wycieram to poprzez przykładanie ręcznika nie wycieranie. Nie zamotałam?
Stary 2008-12-19, 12:35   #868
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
ja tak robie smaruje się na mokrą skóre olejkiem, chwile stoje i wklepuje sobie tą mazie po czym delikatnie wycieram to poprzez przykładanie ręcznika nie wycieranie. Nie zamotałam?
nie ja nie wyceiram niczego tylko wmasowuje az skora nie bedziemokra a tylko tlusta
Stary 2008-12-19, 13:09   #869
aeronauta
Zakorzenienie

Czyli włosy i skórę głowy przed naolejowaniem też trzeba najpierw zmoczyć, żeby oleje nie wysuszały?
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 13:24   #870
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Czyli włosy i skórę głowy przed naolejowaniem też trzeba najpierw zmoczyć, żeby oleje nie wysuszały?
nie. po prostu nie trzymac specyfikow wiele godzin zbyt czesto. Zwlaszcza tych, ktore maja w skladzie skladniki mogace podraznic jak oleje dabur z wyjatkiem vatiki.
Ale niektorzy nakladaja oleje i na mokro w niewielkiej ilosci i po wyschnieciu tak chodza. Ja bym nie mogla bo bym miala tlusty zlepek tylko.

Najlepiej stosowac sie do instrukcji producenta bo on przebadal specyfik i wie jak go stosowac zeby sluzyl dobrze a krzywdy nie wyrzadzil. Amle i jasmin na godzinke na suche lub mokre wlosy i zmyc a vatike mozna trzymac dluzej I wcieramy nie duzo. Nie tak zeby sciekalo z wlosow. Lyzeczke maksymalnie, no chyba ze ktos ma grube i geste wlosy do pasa.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości