Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-28, 13:37   #1051
black_sun
Rozeznanie

Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
a jak wzmocnione bicepsy ;p powiedz mi jeszcze , używasz olejku Dabur , tak ??
Nie amli w proszku ?? masujesz głowę , rozprowadzasz na całych włosach czy tylko amlę na głowę ??
heheh, oj bicepsy to dodatkowy atut takiego zabiegu
używam olejku amla dabur, zielonego w buteleczce, nie w proszku
najpierw nakładam strzykawką ok. 5 ml olejku tylko na skórę głowy, chwilę pomasuję, przeczesuję grzebieniem - olejek wtedy trochę rozprowadza się na całej długości [mam włosy za ramiona] i potem siadam przed kompem, odpalam film i masuję.. masuję.. masuję.. aż do opadnięcia z sił życie jest pełne poświęceń
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 14:23   #1052
usiakons
Zadomowienie

GG do usiakons

ale przed tym kompem to glowe masujesz czy kompa ??
Nie no a tak serio glowe samą czy przeczesujesz palcami wlosy ??
Stary 2009-01-28, 15:19   #1053
black_sun
Rozeznanie

samą skórę masuję i staram się nie jeździć za bardzo palcami po głowie tzn. masuję po małym kawałku i idę dalej wiem, że motam - ale chodzi o to, coby nie poplątać sobie włosów, za pierwszym razem masowałam jak leci wszystko i miałam niezłego kołtuna :P
Stary 2009-01-28, 20:06   #1054
soremi
Raczkowanie

GG do soremi

Hej zamierzam obkupić się w sklepie habibi jednak nie znalazłam zbyt wiele bezstronnych opini na necie na jego temat więc nie mam ochotyt być nacięta na 200zł Kosmetyki tej firmy spokojnie przychodzą czy "giną " na poczcie?
soremi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:14   #1055
black_sun
Rozeznanie

hmm ja kupiłam od nich przez allegro za prawie 100 PLN i wszystko przyszło
komentarze mają pozytywne więc chyba nie ma się czego obawiać
http://allegro.pl/show_user.php?uid=9582761
negatywy tyczą się niezadowolenia z henny do tatuażu a nie z samej transakcji więc chyba spokojnie możesz zamawiać

Edytowane przez black_sun
Czas edycji: 2009-01-28 o 21:15
Stary 2009-02-02, 21:49   #1056
Alien :*
Zakorzenienie

Skoro rozmawiacie o sklepach,to ja sie wtrace i ostrzege Was przed sklepem Gust i Smak.Nie wiem czy to swiadomi oszusci czy notoryczni pomylkowicze,ale ich sposob obslugi klienta wola o pomste do nieba
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:55   #1057
Oliwkaaa80
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez soremi Pokaż wiadomość
Hej zamierzam obkupić się w sklepie habibi jednak nie znalazłam zbyt wiele bezstronnych opini na necie na jego temat więc nie mam ochotyt być nacięta na 200zł Kosmetyki tej firmy spokojnie przychodzą czy "giną " na poczcie?

Raz zamawiałam u nich i wszystko doszło bez problemu
Oliwkaaa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:46   #1058
agaaga111
Raczkowanie

Wczoraj po raz pierwszy trzymałam olejek ładnych parę godzin (zwykle były to 2-3 godziny) i dzisiaj w sklepowej przymierzalni patrzę, a moje włosy mają jakiś fioletowo-różowy odcień. Myślałam, że to może jakieś złudzenie od światła, ale w domu wzięłam pasmo po pasmie i faktycznie jak się patrzy pod odpowiednim kątem, to mają taki dziwny odcień. Dziewczyny, czy któraś z was doświadczyła czegoś podobnego? Niby powinnam się cieszyć, że to np. nie zielony ale nie chciałabym żeby po kolejnych olejowaniach taki kolor się pogłębiał. Poza tym włosy zaczęły mi z powrotem lecieć. Na początku niby była poprawa, ale teraz znowu jest tak samo. Chyba wykończę to co kupiłam i dam sobie z tym spokój. Naszły mnie wątpliwości czy to warte jest tyle zachodu skoro jednak efektów nie ma
agaaga111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:57   #1059
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agaaga111 Pokaż wiadomość
Wczoraj po raz pierwszy trzymałam olejek ładnych parę godzin (zwykle były to 2-3 godziny) i dzisiaj w sklepowej przymierzalni patrzę, a moje włosy mają jakiś fioletowo-różowy odcień. Myślałam, że to może jakieś złudzenie od światła, ale w domu wzięłam pasmo po pasmie i faktycznie jak się patrzy pod odpowiednim kątem, to mają taki dziwny odcień. Dziewczyny, czy któraś z was doświadczyła czegoś podobnego? Niby powinnam się cieszyć, że to np. nie zielony ale nie chciałabym żeby po kolejnych olejowaniach taki kolor się pogłębiał. Poza tym włosy zaczęły mi z powrotem lecieć. Na początku niby była poprawa, ale teraz znowu jest tak samo. Chyba wykończę to co kupiłam i dam sobie z tym spokój. Naszły mnie wątpliwości czy to warte jest tyle zachodu skoro jednak efektów nie ma
. Jesteś pewna, że to od amli? Bo ona może przyciemniać włosy blondynkom, ale żeby nadawać różowy odcień? Używasz czystej amli czy może z domieszką czegoś jeszcze? i jakiej firmy?
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 19:32   #1060
Oliwkaaa80
Raczkowanie

agaaga111 a masz naturalny kolor włosów czy farbowany?
Stary 2009-02-05, 19:49   #1061
agaaga111
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
. Jesteś pewna, że to od amli? Bo ona może przyciemniać włosy blondynkom, ale żeby nadawać różowy odcień? Używasz czystej amli czy może z domieszką czegoś jeszcze? i jakiej firmy?
Mam Hesh - Brahmi Puder do Włosów, Hesh - Amla Puder do Włosów i Hesh - Bhringraj Olejek do Włosów. W sobotę kładę pudry, a w tygodniu olejek. Do tej pory mi tylko przyciemniało włosy (do tego stopnia, że z rozjaśnionych na blond zostalo tylko wspomnienie ), a wczoraj po raz pierwszy trzymalam długo olejek (jakieś 6-7 godzin). Na pierwszy rzut oka wydają się rudo-brązowe, ale jak się spojrzy pod innym kątem, to widać fioletowo-różowy kolor. Chciałabym żeby to się zmyło i wrócił mój jasny kolor. O wizycie u fryzjera na razie mogę pomarzyć, bo po pierwsze boję się co wyjdzie po tych eksperymentach, a po drugie byłam w styczniu i nie chcę znowu katować włosów rozjaśniaczem. Teraz trochę żałuję, że się tak narwałam na amlę, ale może jestem zbyt niecierpliwa i na jakieś efekty trzeba dłużej poczekać?

Cytat:
Napisane przez Oliwkaaa80 Pokaż wiadomość
agaaga111 a masz naturalny kolor włosów czy farbowany?
Miałam rozjaśniane, ale z powrotem przyciemniły się na brąz. Robiłam już i pudry i olejek kilka razy, ale tak jeszcze nie było. Jedynym efektem kolorystycznym było mocne przyciemnienie.

Edytowane przez agaaga111
Czas edycji: 2009-02-05 o 19:53
Stary 2009-02-05, 19:54   #1062
Oliwkaaa80
Raczkowanie

Może to dlatego, że miałaś rozjaśniane, trudno powiedziec
Stary 2009-02-05, 20:18   #1063
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Mam Hesh - Brahmi Puder do Włosów, Hesh - Amla Puder do Włosów i Hesh - Bhringraj Olejek do Włosów. W sobotę kładę pudry, a w tygodniu olejek. Do tej pory mi tylko przyciemniało włosy (do tego stopnia, że z rozjaśnionych na blond zostalo tylko wspomnienie ), a wczoraj po raz pierwszy trzymalam długo olejek (jakieś 6-7 godzin). Na pierwszy rzut oka wydają się rudo-brązowe, ale jak się spojrzy pod innym kątem, to widać fioletowo-różowy kolor. Chciałabym żeby to się zmyło i wrócił mój jasny kolor. O wizycie u fryzjera na razie mogę pomarzyć, bo po pierwsze boję się co wyjdzie po tych eksperymentach, a po drugie byłam w styczniu i nie chcę znowu katować włosów rozjaśniaczem. Teraz trochę żałuję, że się tak narwałam na amlę, ale może jestem zbyt niecierpliwa i na jakieś efekty trzeba dłużej poczekać?

Wiesz co poczytałam o tym twoim olejku i on zawiera dużo ziółek, między innymi hennę. To ona może być odpowiedzialna za zmianę twojego koloru włosów. Chociaż ja farbuję henną włosy i nigdy mi nie wyszły różowo-fioletowe
Stary 2009-02-06, 06:41   #1064
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez zuczang Pokaż wiadomość
No więc zdaję relację.Moje włosy po amli były sianowate,napuszone,szors tkie,a na skórze przetłuszczone(mimo,że umyłam seboradinem 2 razy,więc tak jak normalnie-nawet rycyna mi schodzi,a Amla nie,dziwne...).Zniechęcił am się,ale następnym razem spróbuję połączyć to z kokosem albo oliwą z oliwek i może będzie lepiej
Nie zniechecaj sie - oleje nie dzialaja od jednego nalozenia. Ja uzywam od maja 2008 i zawsze mialam klopot z przetluszczajacymi sie wlosami. Codziennie musialam myc Teraz moge spokojnie nie myc 3 dni i wlosy nie sa tluste. U nasady lekko sie przetluszcza po 3 dniach ale nie zeby to byl wielki tluszcz. Wrecz mam chwilami problem z zasuchym skalpem Ale jak widzisz - to sprawa miesiecy a nie dni czy nawet tygodni. A poczatki byly trudne bo kilka kropel oleju na noc a nastepnego dnia po umyciu bardzo obciazone badz tez niemozliwoscia bylo ich umycie calkowite.

A i dobrze stosowac szampony vatika do zmywania. Zakochalam sie obecnie w vatice black shine

Powodzenia

Edytowane przez paprak
Czas edycji: 2009-02-06 o 06:43 Powód: dodanie info
paprak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 06:50   #1065
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Mam Hesh - Brahmi Puder do Włosów, Hesh - Amla Puder do Włosów i Hesh - Bhringraj Olejek do Włosów.
Na pewno tego efektu nie spowodował Bhiringraj. Używam ten olejek już od dłuższego czasu. Pudry - nie mam doświadczenia, ale to na pewno nie Bhringraj.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:10   #1066
agaaga111
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Na pewno tego efektu nie spowodował Bhiringraj. Używam ten olejek już od dłuższego czasu. Pudry - nie mam doświadczenia, ale to na pewno nie Bhringraj.
Tylko że do przedwczoraj wszystko było ok. Pudry nawet fajniej przyciemniają, bo na taki ładny brąz, a po olejku niestety nabierają rudawego połysku. Jak olejek trzymałam 2-3 godziny, to nic się nie działo, a dziwny kolor dopiero wyszedł jak potrzymałam go na głowie cale popołudnie i wieczór. Wygląda to mniej więcej tak jak kiedyś zrobiłam za mocną płukankę do blond włosów i sporo pasm nabrało fioletowo-srebrzystego koloru. Z tym że teraz przy dużo ciemniejszych włosach tak bardzo to nie rzuca się w oczy. Przy płukance na szczęście po 1-2 myciach wszystko schodzi, a teraz to pewnie nie, bo widzę że pudry i olejki trwale barwią. Jutro od rana kładę pudry i może włosy nabiorą bardziej brązowego koloru.
Stary 2009-02-09, 13:35   #1067
betig1975
Wtajemniczenie

Cytat:
Możesz napisać o efektach stosowania tego olejku? Bo zastanawiam się nad jego zakupem
betig1975 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 16:38   #1068
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Możesz napisać o efektach stosowania tego olejku?
Trochę mi trudno napisać o efektach właśnie działania tego olejku. Używam różnych : osobno i w mieszankach. Jedynie Bhiringraj nie robi takich spustoszeń na głowie jak inne typu np. Vatika. Olejek ten jest jedyną "gotową" mieszanką, której używam. I nie zauważyłam żadnej zmiany koloru włosów.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 12:29   #1069
scholastyka87
Raczkowanie

witam zakupiłam olejek Dabur Amla, pytanie do dziewczyn które go stosowały czy ten olejek tez wam śmierdział takimi jakby starymi perfumami ?. Mam nadzieje że pomoże mi z moimi włosami które ciągle wypadają.
scholastyka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 12:39   #1070
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez scholastyka87 Pokaż wiadomość
witam zakupiłam olejek Dabur Amla, pytanie do dziewczyn które go stosowały czy ten olejek tez wam śmierdział takimi jakby starymi perfumami ?. Mam nadzieje że pomoże mi z moimi włosami które ciągle wypadają.
Tak. Ma on strasznie intensywny zapach, ale jak dla mnie taki bardziej jak kadzidła niż perfumy
Stary 2009-02-10, 12:49   #1071
betig1975
Wtajemniczenie

Cytat:
Trochę mi trudno napisać o efektach właśnie działania tego olejku. Używam różnych : osobno i w mieszankach. Jedynie Bhiringraj nie robi takich spustoszeń na głowie jak inne typu np. Vatika. Olejek ten jest jedyną "gotową" mieszanką, której używam. I nie zauważyłam żadnej zmiany koloru włosów.
Dziękuję za odp. Raczej się zdecyduję na niego. Chociaż ja nie miałabym nic przeciwko przyciemnieniu włosów
betig1975 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 22:05   #1072
agaaga111
Raczkowanie

Zmyłam olejek i znowu włosy mają fioletowy blask. Zastanawiam się czy użyty szampon mógł mieć na to wpływ. Do tej pory zmywałam odżywczą Sesą i Timotei wiśniowym do włosów farbowanych i nigdy nie miałam fioletowych pasm. A poprzednio i dzisiaj zmyłam szamponem Polytar Liquid. To jest szampon dziegciowy stosowany przy łojotoku, łuszczycy i do zmywania przeciwłuszczycowych maści. Możliwe żeby to wchodziło w jakąś reakcję z olejkiem i tak zabarwiało włosy? Przez tydzień nakładałam raz pudry i myłam 3 razy włosy i fioletowy odcień prawie zniknął, więc to na szczęście nie jest trwałe.
Stary 2009-02-10, 22:35   #1073
Cosmaaaaaaa
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Ja po uzyciu amli z eclipta mialam zmieniony kolor, na czarnym zrobil mi sie rudo-brazowy poblask i mega rude odrosty.
Cosmaaaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:24   #1074
scholastyka87
Raczkowanie

Witam dziewczyny po myciu przy czesaniu gubiłam zazwyczaj 60 włosów od 4 dni stosuje olejek Alma Dabur wcieram go wieczorem w skóre głowy i nie myje włosów i tak 4 dni z rzędu , wczoraj podczas mycia i czesania wypadło mi ponad 100 włosów i mam do was pytanie czy podczas stosowania tego olejku wiecej wam włosów wychodziło ?
Stary 2009-02-14, 10:56   #1075
domi7ks
Zakorzenienie

Nie jestem pewna, czy z Amla tak samo, ale np. w przypadku olejku rycynowego czy Waxa przez pierwsze użycia zawsze wypada wiecej włosów, ponieważ sa to rzekomo te chore.

domi7ks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:12   #1076
black_sun
Rozeznanie

scholastyka - codziennie to za często. lepiej 2 lub 3 razy w tygodniu, czyli sobie to rozłożyć co parę dni w czasie wcierania też mi sporo włosów wychodzi, nigdy ich nie liczyłam, ale wygląda to porażająco [no ale są długie i ciemne to potęguje wrażenie liczebności].
za częste stosowanie olejku może raczej zaszkodzić niż dać spotęgowane efekty
Stary 2009-02-15, 19:30   #1077
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez scholastyka87 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny po myciu przy czesaniu gubiłam zazwyczaj 60 włosów od 4 dni stosuje olejek Alma Dabur wcieram go wieczorem w skóre głowy i nie myje włosów i tak 4 dni z rzędu , wczoraj podczas mycia i czesania wypadło mi ponad 100 włosów i mam do was pytanie czy podczas stosowania tego olejku wiecej wam włosów wychodziło ?
na poczatku owszem Mysle, ze masowanie sprawia, ze wyrywamy te slabsze wlosy. ale po pol roku stosowania 2-3 razy w tygodniu bardzo malo ich wypada. Mozliwe, ze sie wzmocnily? A nowych jest sporo. Nawet troche to klopotliwe
Stary 2009-02-15, 21:55   #1078
usiakons
Zadomowienie

GG do usiakons

Dziewczyny nie chcę przegiąć z ALMA ..
ile najlepiej nałóżyć na skalp ?
Stary 2009-02-15, 22:00   #1079
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chcę przegiąć z ALMA ..
ile najlepiej nałóżyć na skalp ?
w zaleznosci od dlugosci wlosow nakladasz lyzeczke lub maks. dwie lyzeczki. Wlosy nie maja ociekac tluszczem - po wmasowaniu olejku praktycznie nie widac, ze nalozony.
Stary 2009-02-16, 10:41   #1080
scholastyka87
Raczkowanie

dzięki dziewczyny za odpowiedz, będę tego olejku tylko 2 razy w tygodniu stosować bo nie ma co przesadzać i bardziej delikatniej będę je wmasowywać
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości