Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-26, 09:45   #91
mrowka004
Raczkowanie

Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Jak myslicie, ktory preparat jest lepszy?
http://www.helfy.pl/amla-puder-piling-do-wlosow
http://www.helfy.pl/amla-olejek-do-wlosow
mrowka004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 11:33   #92
gosiala
Zadomowienie

Ja używam jednego i drugiego. Amla w pudrze przy farbowaniu włosów i podkręcaniu koloru ,a amla w olejku miedzy farbowaniami włosów do odżywiania włosow , stosuję tak jak się stosuje olejek rycynowy ,też moim zdaniem super działa.
Stary 2007-12-26, 16:02   #93
mrowka004
Raczkowanie

Dzięki, na początek chyba zdecyduje się na olejek. Zobaczymy jakie będą efekty.
mrowka004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 06:37   #94
meili
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

kiedys uzywalam olejku kokosowego z Vatiki. pierwszy raz uzylam na suche wlosy, doslownie 2 kropelki, ale efekt nie byl zadowalajacy: tluste, zwisajace straki zamiast miekkiej i przyjemnej w dotyku czupryny. innym razem nalozylam wieksza ilosc olejku i zostawilam na noc. rano bardzo dobrze umylam szamponem i efekt byl naprawde super- miekkie wlosy (dodam, ze mialam wtedy dlugie, suche i zniszczone wlosy).
wniosek: nie polecam olejku osobom z cienkimi wlosami ze sklonnoscia do przetluszczania, a szczegolnie stosowania go na wlosy jezeli nie ma sie zamiaru ich w krotkim czasie umyc. na pewno lepiej by sie spisal na wlosach grubych i kreconych- ladnie podkreslilby loki.
olejek w Indiach jest podstawowym kosmetykiem do pielegnacji wlosow. jest on rozprowadzany najpierw na wlosach a nastepnie masuje sie dosc energicznie skore glowy przez dluzsza chwile. olejek podobno nawet zwalcza lupiez.
nie probowalam jeszcze olejku z amly, ale dzisiaj ide na zakupy, wiec dodam go do swojej listy. mam nadzieje, ze okaze sie jeszcze lepszy niz olejek kokosowy

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)

Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 13:02   #95
nioniol
Raczkowanie

Mam Jasmine firmy Dabur - do włosów blond. Produkują też Amla do ciemnych włosów. Mam grube,sztywne, gęste włosy i ten olejek wspaniale je obciąża i przygładza. A przy tym zapach: słotki, erotyczny, utrzymuje się długo. kupiłam w sklepie przy restauracji Namaste w W-wie za 22 zł. Puder Amla widziałam w sklepie Mazidła.com 100 g. za 21 zł.
Stary 2008-01-08, 12:44   #96
raus
Raczkowanie

GG do raus

zachęcona waszymi opiniami o amli kupiłam ją na helfy - i olejek i sproszkowaną, bo te na allegro nie wyglądały mi na całkowicie oryginalne, różnily się opakowaniami i były o wiele droższe, także wolałam nie ryzykować. czas pokaże co i jak
raus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 16:57   #97
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

rowniez zachecona tym watkiem zakupilam na helfy olejek zobaczym czy naprawde jest tak dobry. Mam tylko jedno pytanie jak najlepiej go uzywac? ten z str helfy jest dla blondynek czy raczej kolor wlosow nie ma istotnego znaczenia?
KlatkaNaPtaszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 17:53   #98
meili
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

niewielka ilosc olejku naniesc na dlon, rozetrzec i masowac skore glowy przez ok. 15 min. a nastepnie dobrze umyc szamponem. najelpiej stosowac conajmniej raz w tygodniu. jesli ma sie grube, krecone wlosy mozna kropelke olejku wetrzec w suche wlosy

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)

Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 13:03   #99
raus
Raczkowanie

GG do raus

dzisiaj doszła moja paczka z olejkiem i amlą w proszku i mam dylemat, które użyć, bo przecież nie obydwa jedno po drugim idę na nocną zmianę do pracy, więc nie nalożę olejku na noc, chyba skuszę się na puder - trzymajcie kciuki

edit: ostatecznie zrobiłam sobie kurację olejkiem, nałożyłam go na włosy i wmasowałam w skórę i nałożyłam na to ręcznik, trzymam teraz pod takim kompresem do momentu mycia włosów o jakiejś 19

Edytowane przez raus
Czas edycji: 2008-01-12 o 13:59
Stary 2008-01-12, 17:17   #100
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez KlatkaNaPtaszka Pokaż wiadomość
rowniez zachecona tym watkiem zakupilam na helfy olejek zobaczym czy naprawde jest tak dobry. Mam tylko jedno pytanie jak najlepiej go uzywac? ten z str helfy jest dla blondynek czy raczej kolor wlosow nie ma istotnego znaczenia?
Kolor włosów ma znaczenie o tyle, że olejek Dabur Amla ma dość intensywny zielony kolor. Istnieje więc ryzyko, że błond włosy zmieną trochę odcień

Natomiast olejek jaśminowy można spokojnie stosować przy wszystkich kolorach włosów.

Cytat:
dzisiaj doszła moja paczka z olejkiem i amlą w proszku i mam dylemat, które użyć, bo przecież nie obydwa jedno po drugim idę na nocną zmianę do pracy, więc nie nalożę olejku na noc, chyba skuszę się na puder - trzymajcie kciuki
Spokojnie możesz nakładać jedno po drugim: najpierw maska ze sproszkowanej amli, a potem olejek. Chociaż praktyczniej będzie stosować te produkty naprzemiennie.
Stary 2008-01-12, 18:01   #101
raus
Raczkowanie

GG do raus

włosy po olejku są miłe w dotyku i jakby nabrały trochę na obęjtości, bo są cięższe i grubsze, natomiast boję się, że rano ten efekt zamieni się w tłustą warstewkę - oby nie!! jutro popołudniu zamierzam zrobić sobie maskę na włosy z amli w proszku i tu pytanie - jak wy ją rozrabiacie, w wodzie, czy w waxie (takie opinie też słyszałam) - co lepiej?

Stary 2008-01-13, 14:06   #102
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

[quote=una creatura bella;6276840]Kolor włosów ma znaczenie o tyle, że olejek Dabur Amla ma dość intensywny zielony kolor. Istnieje więc ryzyko, że błond włosy zmieną trochę odcień

Natomiast olejek jaśminowy można spokojnie stosować przy wszystkich kolorach włosów.

mam ten olejek (vatika) ale on nie ma zielonego koloru jest bezbarwny o lekko slomkowym kolorze
Stary 2008-01-14, 20:39   #103
raus
Raczkowanie

GG do raus

ja nakładam olejek Dabur, właśnie ten zielonkawy, i nie widzę różnicy w kolorze włosów, dodatkowo zrobiłam już raz maskę z amli w pudrze i mimo przerażenia w kolorze (zielonkawo-błotnisty) włosy też nie zmieniły koloru, wręcz przeciwnie - zaczęły lśnić jak nigdy dotąd - coraz bardziej podoba mi się ta kuracja amlą
Stary 2008-01-14, 20:54   #104
gosiala
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
pytanie - jak wy ją rozrabiacie, w wodzie, czy w waxie (takie opinie też słyszałam) - co lepiej?

Ja amlę stosowaną solo rozrabiam wodą , ale częściej robię mieszanki - z brahmi , tulsi itp. i wtedy to w zaleznosci od nastroju - albo woda albo woda i wax. Z waxem lepiej się trzyma na włoskach , nie sypie sie tak jak z samą wodą, więc można z tym dłużej posiedzieć . To jest wersja sobotnio-niedzielna . Z wodą to wersja codzienna.
Stary 2008-01-14, 22:12   #105
Charlotta11
Rozeznanie

A jak działają pozostałe odżywki ziołowe ze sklepu Helfy?Ktoś już probował?Czym się rożni np. brahmi czy tulsi od amli?A używał ktoś tego:
http://www.helfy.pl/henna-odzywka-do-wlosow
?
Stary 2008-01-20, 14:47   #106
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

VATIKA to jest wlasnie to czego moje wlosy potrzebuja chcialabym ja polecic wszystkim. Uzywalam jej juz pare razy. Wcieram we wlosy wieczorem i rano myje je. Po uzywaniu tej odzywki staly sie bardziej miekkie, puszyste, wygladaja jakby bylo ich o wiele wiecej niz w rzeczywistosci i co najwazniejsze i tak pieknie blyszcza poprostu miodzio
Stary 2008-01-20, 18:50   #107
raus
Raczkowanie

GG do raus

jakiej jest konsystencji? to też taki tłusty olejek jak Dabur Amla? ja właśnie siedzę z nim na głowie (dzisiaj nie zmywam aż do wczesnego ranka przed pójściem do pracy) i powiem szczerze, że ta konsystencka mnie czasami przeraża - włosy od razu robią się lepkie i tłuste, aż trudno uwierzyć, że da się to potem w ogóle z zmyć (chociaż daje się dość ciężko, a to też nie jest plus)

pozdrawiam Wizażanki!!
Stary 2008-01-22, 15:19   #108
ewakowalczyk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A jak działają pozostałe odżywki ziołowe ze sklepu Helfy?Ktoś już probował?Czym się rożni np. brahmi czy tulsi od amli?A używał ktoś tego:
http://www.helfy.pl/henna-odzywka-do-wlosow
?
Brahmi od Dabur amli rozni sie konsystencja i zawartoscia amli, otoz: brahmi almla to pelna nazwa amli - czyli agrest indyjski. Zarowno Brahmi jak i Dabur to nazwa firmy. Brahmi amla jest najlepszym wyciagiem a amli Dabur(olejek) zawiera inne dodatki tzn rozne oleje mniej amli. Wg Hindusow to wlasnie amla jest najcenniejsza dla cebulek wlosa.

Ja uzywalam tylko Dabur Amli i olejku Vatika(Vitaka?) obydwa polecam. Z tym, ze Dabur Amla nie nadaje sie dla blondynek Vatika tak.
ewakowalczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 18:50   #109
Annaso
Raczkowanie

Dot.: WAX - wątek zbiorczy

Jestem po dwóch użyciach amli w proszku i muszę powiedziec że ma korzystny wpływ na włosy, poprawił się wygląd włosów nawet po kilku myciach wyglądały ładnie, błyszczały; otoczenie to zauwazyło, pytalo co zrobilam z włosami. Trochę babrania z tym było to fakt
No i używałam też olejku Vatika, który ma w swoim składzie amlę, jako tako na wygląd nie podziałały ale zauważyłam wzmocnienie, takie jakby grubsze też mi się wydają
Annaso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 19:33   #110
raus
Raczkowanie

GG do raus

czemu nie nadaje się dla blondynek? ja korzystam z niej, fakt że dopiero parę razy, i wcale nie widzę różnicy w kolorze :/
Stary 2008-01-22, 19:50   #111
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ewakowalczyk Pokaż wiadomość
Brahmi od Dabur amli rozni sie konsystencja i zawartoscia amli, otoz: brahmi almla to pelna nazwa amli - czyli agrest indyjski. Zarowno Brahmi jak i Dabur to nazwa firmy. Brahmi amla jest najlepszym wyciagiem a amli Dabur(olejek) zawiera inne dodatki tzn rozne oleje mniej amli. Wg Hindusow to wlasnie amla jest najcenniejsza dla cebulek wlosa.
Nie masz racji. Brahmi i amla to dwie różne rośliny. Obu przypisuje się zdolność do stymulowania wzrostu włosów.

Charlotto, wklejam link do strony producenta, gdzie możesz sobie poczytać o właściwościach tych ziół:

http://www.heshpharma.com/hair-care-products.html
Stary 2008-01-22, 22:36   #112
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Creaturo, a czy używalaś kiedyś Brahmi hm..na pamięć? Bo słyszałam, że też ma takie właściwości, ale boję się tego używać w ten sposób
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 22:56   #113
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Creaturo, a czy używalaś kiedyś Brahmi hm..na pamięć? Bo słyszałam, że też ma takie właściwości, ale boję się tego używać w ten sposób
Używałam z dobrym skutkiem . Skąd wiesz ?

Ale to nie było takie brahmi .

Bo z brahmi sprawa jest trochę skomplikowana: zioło do włosów to Centella asiatica, a to wzmacniające pamięć to Bacopa monnieri .
Stary 2008-01-23, 16:46   #114
Justin Timberlake
Zakorzenienie

ooo bo ja teraz mam okres, kiedy potrzebuję mega pamięci Myslę, że się skuszę Jego zażywanie jest całkowicie bezpieczne?
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 19:17   #115
raus
Raczkowanie

GG do raus

gdzie można zakupić? też jestem zainteresowana, przydałoby mi się trochę więcej zapamiętać
Stary 2008-01-28, 12:27   #116
oleczka220
Raczkowanie

http://uk.youtube.com/watch?v=OpEc0bKBw5A

hmm.. Czy taki był efekt
Qrcze strasznie się napaliłam na ten szampon..
Mieszkam w Anglii i trochę nie wiem gdzie się ruszyć.
No ebayu mozna kupić.. ale wolę w sklepie..
Może w pierwszym lepszym hinduskim sklepie będzie..

Czy ktoś się orientuje???
Pozdrawiam
oleczka220 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 12:58   #117
kokuryu
Rozeznanie

Wszelkie szmapony z Amla spisują się świetnie, tylko wtedy gdy jesteśmy posiadaczkami grubych, prostych, nieprzesuszonych włosów. Przy cienkich i kręconych/falowanych uzyskujemy bardzo sztywną, sprawijącą wrażenie przesuszonej fryzurę.
Testowałam szampony z Amla firm:
Jiva, Better Botanicals, Dabur, Hesh Pharm
po zastosowaniu każdego efekt był tak samo niezadowalający.
Natomiast olejek firmy Jiva działa bajecznie.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 15:57   #118
gosiala
Zadomowienie

Ale to była reklama olejku Amla , a nie szampionu, tak mnie się coś wydaje
Stary 2008-01-29, 14:07   #119
raus
Raczkowanie

GG do raus

tak to na pewno olejek dabur, bo ja mam takie samo opakowanie, zresztą nie słyszałam, żeby oni wypuścili też szampon na rynek?
Stary 2008-01-29, 21:06   #120
kokuryu
Rozeznanie

raus ---> U nas na pewno nie ma szamponu Dabur, ja go miałam bezpośrednio z Indii.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości