Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-15, 17:48   #1261
vinga9669
Raczkowanie

Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Bhiringraj stosowałam i jak dla mnie to nie dość że dużo kosztuje to jeszcze żadna rewelacja, wolę Amlę, ale wiadomo każdy włos inny jest.... Na pewno warto spróbować, jeżeli ktoś ma przypływ gotówki.

Guniaaa - też miałam podobny problem z włosami - suche, kruszące się (za sprawą używania prostownicy) i rosły max 1 cm na miesiąc. Teraz jest już dużo lepiej, i olejki mają tu swój wkład. Jeżeli chodzi o przyrost to najlepszy miałam jak używałam olejku rycynowego, jakieś 2 cm/mc. Dla mnie to było "coś".
Jeżeli chodzi o Vatikę, to zależy czy chcesz jej użyć przed myciem czy po. Przed to mi wychodzi więcej niż kilka kropel, ale ja mam dość długie kudły. A po to wystarczy ledwo zmoczyć palce.

Asik_ - amli nie stosowałam do rzęs, ale olejek rycynowy tak i polecam. Maluje rzęsy codziennie i dzięki rycynie przestały mi wypadać, zrobiły się grubsze i takie jakby ciemniejsze. Polecam wątek o rycynie.

Deborah100 - "stara" i "nowa" wersja Vatiki ma cytrynę. Właściwie to nie bardzo widzę różnicę między nimi...
vinga9669 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:02   #1262
Chatul
ma zielone pojęcie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Amla- uzywacie takze o rzęs? Jesli tak jakie efekty?
Na to zastosowanie nie wpadłam. Dzisiaj spróbuję
Stary 2009-06-15, 18:30   #1263
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vinga9669 Pokaż wiadomość
Bhiringraj stosowałam i jak dla mnie to nie dość że dużo kosztuje to jeszcze żadna rewelacja, wolę Amlę, ale wiadomo każdy włos inny jest.... Na pewno warto spróbować, jeżeli ktoś ma przypływ gotówki.

Guniaaa - też miałam podobny problem z włosami - suche, kruszące się (za sprawą używania prostownicy) i rosły max 1 cm na miesiąc. Teraz jest już dużo lepiej, i olejki mają tu swój wkład. Jeżeli chodzi o przyrost to najlepszy miałam jak używałam olejku rycynowego, jakieś 2 cm/mc. Dla mnie to było "coś".
Jeżeli chodzi o Vatikę, to zależy czy chcesz jej użyć przed myciem czy po. Przed to mi wychodzi więcej niż kilka kropel, ale ja mam dość długie kudły. A po to wystarczy ledwo zmoczyć palce.

Asik_ - amli nie stosowałam do rzęs, ale olejek rycynowy tak i polecam. Maluje rzęsy codziennie i dzięki rycynie przestały mi wypadać, zrobiły się grubsze i takie jakby ciemniejsze. Polecam wątek o rycynie.

Deborah100 - "stara" i "nowa" wersja Vatiki ma cytrynę. Właściwie to nie bardzo widzę różnicę między nimi...
Dzięki, że napisałaś, bo chciałam zakupić starą wersję ale jeśli także zawiera wyciąg z cytryny to zrezygnuję.
To żółte dziadostwo jest dobre tylko do picia ale do moich włosów już

A w jaki sposób używasz olejku rycynowego? rozcięczasz z czymś? aplikujesz na cały włosy czy tylko skórę głowy?
Heh pierwsze słyszę aby ten olejek nadawał się do włosów ja używam tylko do rzęs.
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:40   #1264
Asik_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o odżywienie naprawdę kocham te pudry, zarówno na włosy, jak i na buzię i brwi.
Tak o odzywianie mi chodzi Tez uwielbiam pudry, maseczka na twarz naprawde jest swietna

Cytat:
Tak rycyna kiedys uratowala moje rzesy Ale chyba wyproboje amli teraz

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Na to zastosowanie nie wpadłam. Dzisiaj spróbuję
Ja tez
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 18:58   #1265
vinga9669
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dzięki, że napisałaś, bo chciałam zakupić starą wersję ale jeśli także zawiera wyciąg z cytryny to zrezygnuję.
To żółte dziadostwo jest dobre tylko do picia ale do moich włosów już

A w jaki sposób używasz olejku rycynowego? rozcięczasz z czymś? aplikujesz na cały włosy czy tylko skórę głowy?
Heh pierwsze słyszę aby ten olejek nadawał się do włosów ja używam tylko do rzęs.
Czasami używam rycyny + inny olejek, taki mix. Kiedyś używałam samej, wcierałam ją w skórę, kilkuminutowy masaż a następnie aplikacja na resztę włosów. Trzymałam tak od godziny do dwóch a następnie zmywałam szamponem. Trzeba dobrze zmyć rycynę, bo inaczej będą tłuste strąki.

A jak cytryna wpływa na Twoje włosy, że aż unikasz jej w produktach?
Stary 2009-06-15, 19:48   #1266
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Czasami używam rycyny + inny olejek, taki mix. Kiedyś używałam samej, wcierałam ją w skórę, kilkuminutowy masaż a następnie aplikacja na resztę włosów. Trzymałam tak od godziny do dwóch a następnie zmywałam szamponem. Trzeba dobrze zmyć rycynę, bo inaczej będą tłuste strąki.

A jak cytryna wpływa na Twoje włosy, że aż unikasz jej w produktach?
To też może spróbuję

Kiedyś miałam szampon cytrynowy, miał zmniejszyć przetłuszczanie włosów ale narobił gorzej, ponadto wysuszył włosy i zaczęły mocniej wypadać.
Teraz trzymam się z daleka od kosmetyków z cytryną.
Stary 2009-06-15, 20:02   #1267
vinga9669
Raczkowanie

Cytat:
To też może spróbuję

Kiedyś miałam szampon cytrynowy, miał zmniejszyć przetłuszczanie włosów ale narobił gorzej, ponadto wysuszył włosy i zaczęły mocniej wypadać.
Teraz trzymam się z daleka od kosmetyków z cytryną.
A jesteś pewna, że to właśnie cytryna to wszystko spowodowała? Może coś innego podrażniło Ci skórę głowy? Wybacz, że tak drąże temat, ale jeszcze nie spotkałam się, żeby cytryna narobiła takich problemów.
Stary 2009-06-15, 20:55   #1268
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
A jesteś pewna, że to właśnie cytryna to wszystko spowodowała? Może coś innego podrażniło Ci skórę głowy? Wybacz, że tak drąże temat, ale jeszcze nie spotkałam się, żeby cytryna narobiła takich problemów.
Myślę, że tak. Byłam o wiele młodsza i stosowałam do włosów tylko szampon, więc to chyba jego wina. Gdy kupiłam inny, stan włosów zaczął się powoli poprawiać.
Niedawno przeczytalam, że cytryna ma właściwości wysuszające dlatego nie każdy może ją stosować a jak już to w mniejszych ilościach.
Stary 2009-06-15, 21:02   #1269
Asik_
Zakorzenienie

To prawda, ja tez mialam wrazenie po cytrynie przesuszenia wlosow.
Stary 2009-06-15, 21:49   #1270
guniaaa
Wtajemniczenie

Vinga 9669a jak miałabyś mi tak szczerze i z pełnym przekonaniem oraz jednoznacznie powiedzieć,to który bys mi poleciła olejek? Vatike czy Amlę???? Tak jednym słowem
Stary 2009-06-16, 06:08   #1271
vinga9669
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Vinga 9669a jak miałabyś mi tak szczerze i z pełnym przekonaniem oraz jednoznacznie powiedzieć,to który bys mi poleciła olejek? Vatike czy Amlę???? Tak jednym słowem
Ciężkie pytanie mi zadajesz...
Podkreślę jeszcze raz, że wszystko to zależy od tego, jakie masz włosy...
Chyba na początek polecę Ci Vatikę, gdzieś wyczytałam, że kokos prawie każdemu pasuje.

HA!!! Ile można się dowiedzieć na wizażu, nawet o takiej cytrynie

Edytowane przez vinga9669
Czas edycji: 2009-06-16 o 06:12
Stary 2009-06-16, 07:54   #1272
guniaaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Ciężkie pytanie mi zadajesz...
Podkreślę jeszcze raz, że wszystko to zależy od tego, jakie masz włosy...
Chyba na początek polecę Ci Vatikę, gdzieś wyczytałam, że kokos prawie każdemu pasuje.

HA!!! Ile można się dowiedzieć na wizażu, nawet o takiej cytrynie
Czyli krotko mówiąc potwierdzasz moje przemyslenia,więc własnie tak zrobię
Stary 2009-06-16, 10:34   #1273
tiare
BAN stały

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
W ofercie tego sklepu zauważyłam 2 ajurwedyjskie olejki do włosów:
http://www.osrodekterapiinaturalnej....Art=0&lang=_pl

OLEJ Z BRINGRADZIĄ
Skład: Emblica officinalis, Eclipta prostrata, Sesamum indicum, Cuminum cyminum, Nigella sativa, Trigonella foenum graecum, Vetiveria zizanioides, Hibiscus abelmoschus, Hemidesmus indicus, Kokoona zeylanica.
Działanie: Całkowicie zatrzymuje wypadanie włosów po czterech-pięciu tygodniach lub po dłuższym okresie stosowania, zależnie od przypadku. Przywraca naturalną barwę. Zachowuje energię i blask włosów. Wzmacnia układ nerwowy. Wskazania: Pielęgnowanie włosów. Łysienie. Siwienie. Łupież.

OLEJ KEŚAW
Skład: Centella asiatica, Eclipta prostrata, Emblica officinalis, Abrus precatorius, Trigonella foenum graecum, Cocos nucifera.
Działanie: Pobudza wzrost włosów. Zmniejsza wypadanie włosów i dodaje im blasku. Poprawia pamięć. Wskazania: Pielęgnowanie owłosionej skóry głowy. Łysienie. Zaburzenia pamięci.
Dostałam na razie taką odp.:
Pełen skład olejów znajduje się na etykiecie.
Producentem jest licencjonowana firma ajurwedyjska ze Sri Lanki. Jej nazwa jest tajemnicą handlową. W myśl przepisów polskich producentem jest importer, czyli w tym przypadku TAST.
Receptura stanowi tajemnicę producenta. Głównymi składnikami są bakući i bringraźia.
Zapytam jeszcze czy mają olej mineralny....
edit: napisali, że nie

Edytowane przez tiare
Czas edycji: 2009-06-16 o 13:47
tiare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 11:05   #1274
Asik_
Zakorzenienie

Dziewczyny Amla ma powodowac rowniez szybszy porost wlosow. Jest szansa ze rzesy tez troche urosna? Szukam sposobow aby tak sie stalo, ale nie wiem czy to w ogole mozliwe?
Stary 2009-06-16, 17:22   #1275
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak po prawdzie nie cytrynę, a olejek cytrynowy. W nowej wersji zwiększono zawartość tego składnika.

Wysuszenia bym się nie obawiała, bo to zasługa kwasu cytrynowego, którego tutaj nie ma.

Asik_, pomysł ze stosowaniem olejków do włosów na rzęsy uważam za nienajlepszy. Wiele z nich zawiera substancje zapachowe i inne składniki potencjalnie drażniące oczy. Lepiej sięgać po formuły przeznaczone specjalnie do tego celu.

Edytowane przez una creatura bella
Czas edycji: 2009-06-16 o 17:30 Powód: dopisek
una creatura bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 18:13   #1276
vinga9669
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Tak po prawdzie nie cytrynę, a olejek cytrynowy. W nowej wersji zwiększono zawartość tego składnika.

Wysuszenia bym się nie obawiała, bo to zasługa kwasu cytrynowego, którego tutaj nie ma.
Dobrze, że zajrzał tu Ktoś, kto jest bardziej z tym wszystkim obeznany. Dzięki za sprostowanie. Mi się wydawało, że olejek cytrynowy i cytryna to prawie to samo.
Stary 2009-06-19, 11:50   #1277
Asik_
Zakorzenienie

Dziewczyny a jeśli chodzi o puder Amla, mieszam go z Waxem i nakladam na wlosy. Ale mam takie wrazenie jakby ten puder nieco je wysuszał..... jak to u Was wyglada?
Amla olejek super, sam Wax tez ok, ale ten puder sama nie wiem. Do twarzy sprawdza sie rewelacyjnie
Stary 2009-06-19, 11:57   #1278
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny a jeśli chodzi o puder Amla, mieszam go z Waxem i nakladam na wlosy. Ale mam takie wrazenie jakby ten puder nieco je wysuszał..... jak to u Was wyglada?
Amla olejek super, sam Wax tez ok, ale ten puder sama nie wiem. Do twarzy sprawdza sie rewelacyjnie
Tak, puder amla może wysuszać, bo zawiera sporo tanin, które mają takie działanie ściągająco-wysuszające.
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 12:01   #1279
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Mieszasz ten puder z waxem?? Ja bym nie radziła Wax zawiera troszkę składników chemicznych a amla jest w 100% naturalna. Możliwe, że składniki wchodzą w reakcję i osłabiają działanie obu produktów.

Możesz mieszać puder amla z innymi np. brahmi, kalpi tone, neem itp....
Wtedy efekt jest super, włosy wydają się jeszcze grubsze, uniesione, ładnie się układają.
Bardzo możliwe, że puder wysusza dlatego należy go stosować raz w tygodniu albo raz na 2 tygodnie. Nigdy nie po każdym myciu.
A jaki używasz wax? Zagraniczny czy nasz polski z l'biotica ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (15,1 KB, 17 załadowań)
Stary 2009-06-19, 14:38   #1280
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja mieszam neem, amlę i ecliptę i mam bardzo pozytywne wrażenie, choć nakładanie jest uciążliwe, bo pudry się obsypują. Włosy są ciupeczkę jakby wysuszone albo może bardziej sypkie, a także pogrubione, odżywione i błyszczące. Mi się trochę podkręcają więc nie mam potrzeby żeby były takie ciężkie i lejące. Myślę,że jako przerywnik międzyolejowy puderki są super.
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:43   #1281
Asik_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Tak, puder amla może wysuszać, bo zawiera sporo tanin, które mają takie działanie ściągająco-wysuszające.
dzieki za odpowiedz

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja mieszam neem, amlę i ecliptę i mam bardzo pozytywne wrażenie, choć nakładanie jest uciążliwe, bo pudry się obsypują. Włosy są ciupeczkę jakby wysuszone albo może bardziej sypkie, a także pogrubione, odżywione i błyszczące. Mi się trochę podkręcają więc nie mam potrzeby żeby były takie ciężkie i lejące. Myślę,że jako przerywnik międzyolejowy puderki są super.
Wlasnie uzywam go raz na tydzien lub raz na 1,5 tygodnia. Z tego wynika, że będe go poprostu używac rzadziej.

Cytat:
Mieszasz ten puder z waxem?? Ja bym nie radziła Wax zawiera troszkę składników chemicznych a amla jest w 100% naturalna. Możliwe, że składniki wchodzą w reakcję i osłabiają działanie obu produktów.

Możesz mieszać puder amla z innymi np. brahmi, kalpi tone, neem itp....
Wtedy efekt jest super, włosy wydają się jeszcze grubsze, uniesione, ładnie się układają.
Bardzo możliwe, że puder wysusza dlatego należy go stosować raz w tygodniu albo raz na 2 tygodnie. Nigdy nie po każdym myciu.
A jaki używasz wax? Zagraniczny czy nasz polski z l'biotica ?
Tak z waxem badz tylko z wodą, różnie. W takim razie zrezygnuje z mieszania pudru z waxem (uzywam tego zagranicznego) i bede mieszac zwykla wodą, dodatkowo rzadziej używać.
Bo sam wax oraz amla olejek slużą mi dobrze Jedynie jakoś ten puder tak .....nie wiem nijako:-D
Stary 2009-06-19, 21:38   #1282
eyee
Rozeznanie

jaki olej proponujecie do włosów ciemnych przesuszonych i wypadajacych?ale taki zeby nie obciazal włosów?
czy ktos ma problemy takie jak ja i znalazł odpowiedni olej?
te które podajecie sa bardzo drogie
eyee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 12:58   #1283
Asik_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eyee Pokaż wiadomość
jaki olej proponujecie do włosów ciemnych przesuszonych i wypadajacych?ale taki zeby nie obciazal włosów?
Moim zdaniem Amla jest wydajna, używałam kilka razy a ubyło naprawdę mało. Zaznaczam, że mam długie włosy wiec chyba jednak warto zakupić
Stary 2009-06-23, 15:00   #1284
madzienka79
BAN stały

Cytat:
Napisane przez eyee Pokaż wiadomość
Polecam Vatika olejek kokosowy kub kaktusowy z oliwa z oliwek lub sama oliwe. Przeczytalam gdzies, ze niektore kobiety stosuja jedynie olej kokosowy bez zadnych dodatkow i rezultaty sa podobne. Ja zaczelam dopiero stosowac po skonczeniu Vatiki i musze przyznac, ze wlosow wypada mniej, olejowanie stosowalam co drugi dzien przez dwa miesiace. Rezultat, z ponad setki wlosow jaka mi wypadala codziennie wypada o conajmniej 70 wlosow mniej.
madzienka79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 12:10   #1285
jojojka7
Przyczajenie

Dziewczyny, któraś z Was kiedys pisała, że ma włosy kręcone i zastanawia się nad kupnem olejków....Kurcze, bo ja sie troche obawiam, czy te cudeńka nie wpłynał zle na skręt włosa...a co wiecej, dodatkowo go poprawia!:P:P...macie jakieś doświadczenia??..
jojojka7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 13:49   #1286
Malaika85
Zadomowienie

polecam odżywkę do włosów do spłukiwania Vatika.
w tej jasnozielonej buteleczce.
Nie wiem ile kosztuje w PL, ale w Austrii ja ja sobie kupuje za 2 euro. starcza mi na 2 miesiace. Wygladza wlosy, ulatwia rozczesywanie, zapach jest naturalny, ziolowy.
Stary 2009-06-24, 19:45   #1287
lele
Zakorzenienie

jojoka ja mam krecone i oleje sobie chwale. wlosy krecone przewaznie sa suche, im lepiej nawilzone tym landiej sie kreca ja oleje sobie bardo chwale
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 20:43   #1288
Chatul
ma zielone pojęcie

Ja mam falowane i też sobie oleje chwalę
Stary 2009-06-26, 11:55   #1289
jojojka7
Przyczajenie

ooo dziewczyny, dziekuje bardzo, uspokoiłyście mnie troche:P...wiec ja teraz czekam na moje cuda, a od nastepnego tygodnia zaczynam kuracje pokrzywową, mam nadzieje, ze to wszytsko w połączeniu doprowadzi do tego, ze przestaną wypadaccc, bo to juz staje się moja obsesja, a chwilami to w ogole zastanawiam się czy ja sobie tego nadmiernego wypadania po prostu nie wymyslam:P
jojojka7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 18:32   #1290
Deborah100
Zakorzenienie

A czy może ktoś ma w posiadaniu ten olejek?
http://www.helfy.pl/olej-kokosowy

Wszystkie pozytywne opinie i można go stosować do włosów
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości