Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-30, 09:06   #121
ewakowalczyk
Raczkowanie

Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez oleczka220 Pokaż wiadomość
http://uk.youtube.com/watch?v=OpEc0bKBw5A

hmm.. Czy taki był efekt
Qrcze strasznie się napaliłam na ten szampon..
Mieszkam w Anglii i trochę nie wiem gdzie się ruszyć.
No ebayu mozna kupić.. ale wolę w sklepie..
Może w pierwszym lepszym hinduskim sklepie będzie..

Czy ktoś się orientuje???
Pozdrawiam
te szampony sa i w arabskich i indyjskich sklepach, zarowno z serii Dabur (zdaje sie, ze oliwkowy) jak i Vatika (o ile mnie pamiec nie mysli to do wlosow przetluszczajcych sie - zielony i suchych - brzoskwiniowy), znajdzisz bez problemu, nie stosowalam ich jendak wiec nie wiem jak dzialaja, daj znac jesli wyprobujesz
ewakowalczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 22:34   #122
nimrodel
Rozeznanie

przeczytalam caly watek, dobrze ze taki krotki

na pewno kupie cos z helfy, najprawdopodobniej amle w proszku

zamawialyscie przez strone internetowa czy przez maila? nigdy nie zamawialam ze sklepu internetowego
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 22:48   #123
raus
Raczkowanie

GG do raus

ja zamawiałam przez stronę internetową, nie ma najmniejszego problemu, choć koszty przesyłki trochę duże - przesyłka doszła w jakieś 3-4 dni, a amla w proszku, którą chcesz kupić, jest bardzo dobra, przynajmniej dla moich włosów i działa dokładnie tak jak piszą
raus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 22:57   #124
nimrodel
Rozeznanie

tak tak tzn wyczytalam ze sprawdza sie zwlaszca na ciemnych, prostych, gestych wlosach- jak znalazl moje

mam nadzieje ze wlosy beda po niej ladnie blyszczec +sprawi ze beda szybciej rosly

ale zanim dokonam zamowienia, musze wykonczyc troche pozostalych kosmetykow bo niedlugo sie w nich zakopie
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 04:31   #125
meili
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

co do szmponow z amla, to nie jestem przekonana. dzialaja jak nasze polskie szampony ziolowe. nie powiem, zeby moje wlosy po tych szamponach (z amla i innymi ziolami) byly "wow". za to z mojego olejku z amli jestem bardzo zadowolona

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)

Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 09:30   #126
izia17
Zadomowienie

GG do izia17

kurcze napaliłam się na ten olejek Jiva :P
izia17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:00   #127
Dog-Rose
Zadomowienie

Mam takie pytanie: otoz zainteresowal mnie ten olejek kokosowy i Vatika. Tylko nie wiem czy jest sens kupowania obu, bo chyba Vatika zawiera ten kokosowy olejek, czy nie? Wiec lepiej kupic Vatike? Jak myslicie?
Dog-Rose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:16   #128
raus
Raczkowanie

GG do raus

olejek Vatika, który ja znam (http://helfy.pl/olejek-do-wlosow) nie zawiera olejku kokosowego, ale skumulowane środki do odbudowy i regeneracji włosa; sama nie używałam, ale słyszałam o nim bardzo pozytywne opinie. myślę, że warto na początku kupić jedną rzecz, po co wydawać niepotrzebnie - może Vatika pomoże Ci tak, że nie będziesz już potrzebowała olejku kokosowego (albo na odwrót, wybór jest przecież Twój! )
Stary 2008-02-05, 18:20   #129
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie: otoz zainteresowal mnie ten olejek kokosowy i Vatika. Tylko nie wiem czy jest sens kupowania obu, bo chyba Vatika zawiera ten kokosowy olejek, czy nie? Wiec lepiej kupic Vatike? Jak myslicie?
Mnie również kusi Vatika- Amla zresztą też- hmmm zastanawiam się co mnie nie kusi
Vaitka to głównie olej z kokosa z dodatkiem m.in amli, henny, wyciągu z centella asiatica (http://www.helfy.pl/olejek-kokosowy-wlosy) także myślę, że warto. Przy czym jeśli zależy Ci głównie na olejku to taniej wyjdzie kupić sam kokos i ewentualnie dokupić do tego Amlę. Ja tak przynajmniej planuję
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:21   #130
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
olejek Vatika, który ja znam (http://helfy.pl/olejek-do-wlosow) nie zawiera olejku kokosowego, ale skumulowane środki do odbudowy i regeneracji włosa; sama nie używałam, ale słyszałam o nim bardzo pozytywne opinie. myślę, że warto na początku kupić jedną rzecz, po co wydawać niepotrzebnie - może Vatika pomoże Ci tak, że nie będziesz już potrzebowała olejku kokosowego (albo na odwrót, wybór jest przecież Twój! )
Dzieki
Stary 2008-02-05, 18:26   #131
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Mnie również kusi Vatika- Amla zresztą też- hmmm zastanawiam się co mnie nie kusi
Vaitka to głównie olej z kokosa z dodatkiem m.in amli, henny, wyciągu z centella asiatica (http://www.helfy.pl/olejek-kokosowy-wlosy) także myślę, że warto. Przy czym jeśli zależy Ci głównie na olejku to taniej wyjdzie kupić sam kokos i ewentualnie dokupić do tego Amlę. Ja tak przynajmniej planuję
no to ja juz tez nie wiem... moze jednak lepiej kupic Vatike, bo jednoczesnie zawiera amle i olejek kokosowy, czyli dzialanie bedzie lepsze niz stosujac tylko kokosowy lub tylko amle??.... Pomocyyy!!
Stary 2008-02-05, 18:35   #132
meili
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

ja jestem bardziej zadowolona z amli niz z kokosa, chociaz ten ostatni mial ladniejszy zapach. ponadto, olejek kokosowy zastyga jak jest zimno

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)

Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:36   #133
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
no to ja juz tez nie wiem... moze jednak lepiej kupic Vatike, bo jednoczesnie zawiera amle i olejek kokosowy, czyli dzialanie bedzie lepsze niz stosujac tylko kokosowy lub tylko amle??.... Pomocyyy!!
Jeśli nie posiadasz samego oleju to może lepiej kupić vatike z kokosem. Ja mam już kokos dlatego planuję tylko dokupić Amlę. Chociaż wydaje mi się, że tych pozostałych składników dużo nie ma. Z ekonomicznego punktu lepiej kupić sam olej i amlę. Ale namotałam. Musisz sama zdecydować A najlepiej niech się wypowie ktoś kto stosował wszystkie trzy specyfiki i powie, który najlepszy
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:55   #134
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Bo z brahmi sprawa jest trochę skomplikowana: zioło do włosów to Centella asiatica, a to wzmacniające pamięć to Bacopa monnieri .
Ok, namieszałam tu trochę, więc czas na sprostowanie .

Zarówno Centella, jak i Bacopa wg medycyny ajurwedyjskiej oraz wg coraz liczniejszych publikacji naukowych na ten temat mają zdolność stymulowania pamięci. Obie rośliny należą do kategorii Brahmi, czyli ziół o wyżej opisanym wpływie na procesy myślowe .
Z tym, że z autopsji mogę potwierdzić jedynie działanie Bacopy ( o ile nie był to efekt placebo ).

Tak się również składa, że obie rośliny znajdują zastosowanie w pielęgnacji włosów. Brahmi produowane przez firmę Hesh Pharma to Bacopa.

Jasne ?

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
ooo bo ja teraz mam okres, kiedy potrzebuję mega pamięci Myslę, że się skuszę Jego zażywanie jest całkowicie bezpieczne?
Justin, przeszukałam Pubmed i nie znalazłam, żadnych artykułów nt. efektów ubocznych .

Cytat:
gdzie można zakupić? też jestem zainteresowana, przydałoby mi się trochę więcej zapamiętać
W aptece chociażby . Producent: Laboratoria Natury. Nazwa preparatu: Super IQ

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
raus ---> U nas na pewno nie ma szamponu Dabur, ja go miałam bezpośrednio z Indii.
Vatikę z odżywką widuję. W Helfy i czasem na Allegro. No i w sklepach indyjskich w Warszawie.

Cytat:
Raus, ale to jest olejek Jiva, oparty na oleju sezamowym .

Vatika zawiera olej kokosowy .

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose
A o jaki efekt Ci chodzi?
Stary 2008-02-05, 19:21   #135
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:

A o jaki efekt Ci chodzi?
Bardziej mi zalezy na zapuszczaniu i na eliminacji rozdwajajacych sie koncowek.... Wlasnie ta Vatika z kokosowym olejkiem i alma ma wlasciwosci stymulacji wzrostu, wiec chyba lepiej ja wybrac z tych wszystkich specyfikow...http://www.helfy.pl/olejek-kokosowy-wlosy
Stary 2008-02-05, 19:41   #136
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Bardziej mi zalezy na zapuszczaniu i na eliminacji rozdwajajacych sie koncowek.... Wlasnie ta Vatika z kokosowym olejkiem i alma ma wlasciwosci stymulacji wzrostu, wiec chyba lepiej ja wybrac z tych wszystkich specyfikow...
Jeśli chodzi o ochronę włosów przed zniszczeniami olej kokosowy nie ma konkurencji. Tak więc Vatika to dobry wybór.

W helfy mają też olejki: Sesa i Hesh Bhringraj, również na bazie oleju kokosowego. Z tego co widzę mają bardzo bogaty skład i tak na oko są warte uwagi. Jeno cena przesolona . Zasięgnę jeszczę języka, czy są coś warte.

Wersja ekonomiczna: czysty olej kokosowy na długość, dowolny olejek z ziołami na skalp.
Stary 2008-02-05, 19:55   #137
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Jeśli chodzi o ochronę włosów przed zniszczeniami olej kokosowy nie ma konkurencji. Tak więc Vatika to dobry wybór.

W helfy mają też olejki: Sesa i Hesh Bhringraj, również na bazie oleju kokosowego. Z tego co widzę mają bardzo bogaty skład i tak na oko są warte uwagi. Jeno cena przesolona . Zasięgnę jeszczę języka, czy są coś warte.

Wersja ekonomiczna: czysty olej kokosowy na długość, dowolny olejek z ziołami na skalp.
Dzieki, a cos wiesz o wlasciwosciach i skutecznosci "Hesh" Amla Powder i
"Heenara" Hair Wash Powder?
Stary 2008-02-05, 20:42   #138
kokuryu
Rozeznanie

Dog - Rose --- >Hesh i Heenara spisują się świetnie na włosach grubych i prostych. Niestety już tak dobrych rezultatów nie uzyskuje się na włosach cienkich i falowanych/kręconych, które po zastosowaniu pudru stają się sztywne/obciążone i bardzo nieprzyjemne w dotyku. U mnie puder z Amli na tyle obciążył włosy, że nasiliło się ich wypadanie.

Wszystko jednak zależy od włosa i warto pudry wypróbować.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 20:44   #139
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Dog - Rose --- >Hesh i Heenara spisują się świetnie na włosach grubych i prostych. Niestety już tak dobrych rezultatów nie uzyskuje się na włosach cienkich i falowanych/kręconych, które po zastosowaniu pudru stają się sztywne/obciążone i bardzo nieprzyjemne w dotyku. U mnie puder z Amli na tyle obciążył włosy, że nasiliło się ich wypadanie.

Wlasnie mam grube i proste Ale mnie ciekawi w jaki sposob one sie spisuja. Jakie glownie efekty i czym roznia sie od amli?? A co sadzisz o tym olejku http://www.helfy.pl/sesa-olejek-wypa...pecia-lysienie

Edytowane przez Dog-Rose
Czas edycji: 2008-02-05 o 22:31
Stary 2008-02-05, 23:09   #140
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:

Niekoniecznie. Owszem, amla ma dużą zawartość tanin i może lekko podsuszać. Podobnie dzieje się czasem po hennie, ale efekt ten dość łatwo zniwelować - kompres z olejku i po sprawie.

Sama mam włosy falowane, średniej grubości i Eclipta spisuje się na nich świetnie: nadaje fryzurze połysk, objętość i podkreśla skręt.

Znam też właścicielki cienkich włosów, które są zakochane w amli...

Zgadzam się z ostatnim zdaniem - warto przetestować

Cytat:
Dzieki, a cos wiesz o wlasciwosciach i skutecznosci "Hesh" Amla Powder i
"Heenara" Hair Wash Powder?
Heenara Hair Wash Powder to coś w rodzaju naturalnego "masko - szamponu" w formie ziołowego proszku.

W jej skład wchodzą głównie ritha (można to kupić na All pod nazwą "orzechy piorące") i shikakai - rośliny o dużej zawartości saponin. Jest to więc łagodniejsza alternatywa dla chemicznych detergentów. Sprawdza się szczególnie przy włosach przetłuszczających się, łupieżu i innych kłopotach ze skórą głowy. Poza tym zapobiega wypadaniu i wspomaga wzrost.

O amli w postaci pudru była już mowa w wątku.

Edit: Zapomniałabym . Pytałam osobę wtajemniczoną o oba olejki i dowiedziałam się, że Sesa cieszy się w Indiach większą renomą.
Stary 2008-02-06, 00:17   #141
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Edit: Zapomniałabym . Pytałam osobę wtajemniczoną o oba olejki i dowiedziałam się, że Sesa cieszy się w Indiach większą renomą.
Ja sie nie dziwie, bo ma tele dziwnych skladnikow, wiec odrazu pomyslalam, ze jest dobra
Stary 2008-02-08, 07:35   #142
anetka_m
Zadomowienie

No dobrze, chyba już wszystko wiem tylko teraz pytanie: czy amla http://helfy.pl/amla-olejek-do-wlosow nadaje się do jasnego, farbowanego blondu. A jeśli nie to co oprócz Vatiki polecacie dla takiej jasnej czupryny? Oczywiście chodzi w głównej mierze o nawilżenie, odżywienie i przyspieszenie porostu cienkich, przesuszonych włosów. Przymierzam sie do zakupów na helfy.pl i tak za jednym razem bym sobie wszystko zamówiła.

Co myślicie o tym olejku http://helfy.pl/olejek-kokosowy-parachute? Sporo już się naczytałam o dobroczynnych właściwościach olejków kokosowych. Myślicie , że ten się do czegoś nada, bo nic tam o nim nie piszą?
Stary 2008-02-08, 07:49   #143
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
No dobrze, chyba już wszystko wiem tylko teraz pytanie: czy amla http://helfy.pl/amla-olejek-do-wlosow nadaje się do jasnego, farbowanego blondu. A jeśli nie to co oprócz Vatiki polecacie dla takiej jasnej czupryny? Oczywiście chodzi w głównej mierze o nawilżenie, odżywienie i przyspieszenie porostu cienkich, przesuszonych włosów. Przymierzam sie do zakupów na helfy.pl i tak za jednym razem bym sobie wszystko zamówiła.

Co myślicie o tym olejku http://helfy.pl/olejek-kokosowy-parachute? Sporo już się naczytałam o dobroczynnych właściwościach olejków kokosowych. Myślicie , że ten się do czegoś nada, bo nic tam o nim nie piszą?
Jest napisane ze to jest 100% olej kokosowy wiec wlasciwosci sa takie same - dziewczyny tu juz pisaly o jego dzialaniu. Poza tym Vatika go zawiera i mysle ze wygodniej kupic sama Vatike, co wlasnie tez zamierzam zrobic
Stary 2008-02-08, 10:05   #144
Olcik18
Rozeznanie

GG do Olcik18

ja zamowilam sobie Vatike i wczoraj uzylam jej na noc poraz pierwszy.. rano dokladnie splukalam i zadnych efektow. Po splukaniu wlosy szorstkie i niemile w dotyku, wiec uzylam szybko przed wyjsciem gliss kura w sprayu bez splukiwania. Gdyby nie on to bym miala kompletne siano na glowie.
Czy moze zle go uzylam? bo uzylam na suche wlosy.. niewielka ilosc, tzn. troche na skore glowy i na wlosy od polowy..ale takze niewiele. Moze mialam za duzo nalozonych kosmetykow na wlosy m.in do prostowania itd i nie miala mozliwosci doglebnie wsiaknac?

bo zadnego dzialania jej nie zobaczylam..tak samo suche wlosy jak zawsze:/

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:18   #145
DeathDealer
Raczkowanie

Któraś z wizażanek kiedyś też skarżyła się na Vatikę, bo również nie widziała efektów. Znacznie lepiej w tej roli spisuje sie zwykły olejek kokosowy, nakładany jako maska przed myciem [na kilka godzin lub na noc]. Może zamiast tylko spłukiwać lepiej będzie włosy umyć?
DeathDealer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:20   #146
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Parachute to bardzo dobry olej.

Olcik, jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw Vatiki, oczyść najpierw włosy z warstwy silikonów.
Stary 2008-02-08, 10:28   #147
raus
Raczkowanie

GG do raus

pytanie jak to zrobić ? bo na pewno każda z nas by chciała !!
Stary 2008-02-08, 10:31   #148
Olcik18
Rozeznanie

GG do Olcik18

ale zeby oczyscic z wartswy silikonow to musialabym wieczorem umyc wlosy.. nalozyc vatike na mokre i isc tak spac. Potem rano znowu umyc wlosy, zeby ja zmyc... Na takie cos moglabym sie zdecydowac max raz w tygodniu, bo i tak myje wlosy zawsze rano, a przez to jeszcze musialabym powiekszyc ilosc myc.

Ehh czyli jak najlepiej nakladac Vatike? bo jak na suche wlosy to bym musiala umyc wlosy szamponem ziolowym lub dla dzieci, maska bez silikonow i zadnych kosmetykow do stylizacji..

DeathDealer oczywiscie splukalam, a potem umylam wlosy 2 razy. Pierwszy raz szamponem J&J rumiankowym, zeby oczyscic i potem pantene intensywna regeneracja. Zle ujelam mysli w poscie

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 11:41   #149
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
pytanie jak to zrobić ? bo na pewno każda z nas by chciała !!
Odstawić kosmetyki z silikonami i przejść na szampon, który ich nie zawiera (np. ziołowy). Tylko nieliczne silikony poddają się łagodnym detergentom, więc lepiej żeby szampon zawierał SLS.
Po kilku myciach problem powinien się rozwiązać.

Można też użyć do tego celu roztworu sody oczyszczonej. Zdaje się, że ten sposób był już opisywany na forum

Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość
Ehh czyli jak najlepiej nakladac Vatike? bo jak na suche wlosy to bym musiala umyc wlosy szamponem ziolowym lub dla dzieci, maska bez silikonow i zadnych kosmetykow do stylizacji..
Albo rybki, albo akwarium
Stary 2008-02-08, 12:00   #150
kokuryu
Rozeznanie

Cytat:
Niekoniecznie. Owszem, amla ma dużą zawartość tanin i może lekko podsuszać. Podobnie dzieje się czasem po hennie, ale efekt ten dość łatwo zniwelować - kompres z olejku i po sprawie.
U mnie alma w proszku, jak również i henna powodują bardzo intensywne przesuszenie. Nie ma mowy o zlikwidowaniu go kompresem z olejku.
I niestety nie jestem jedyną, która ma tego typu problem.
Same Hinduski o cieńszych włosach używają głównie pudru różanego, lub mieszają go z niewielką ilością henny i amli lub stosuję je jedynie w postaci olejków.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości