Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-02, 16:27   #1921
MsTseTse
Zadomowienie

Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
jeszcze nie
i dziś też nie użyję jednak, bo mam imprezkę, a przed imprezkami nie experymentuję żeby nie straszyć ludzi
Daj znać, jak użyjesz

Są jakieś inne nazwy bezbarwnej henny niż senna i cassie ?
Nie wiem, co jeszcze wpisać w wyszukiwarkę, żeby zdobyć jakieś info na temat bezbarwnej henny....

MsTseTse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 16:46   #1922
agison
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
Daj znać, jak użyjesz

Są jakieś inne nazwy bezbarwnej henny niż senna i cassie ?
Nie wiem, co jeszcze wpisać w wyszukiwarkę, żeby zdobyć jakieś info na temat bezbarwnej henny....
jasne
nie znam żadnych innych nazw może ta bezbarwna jest mniej popularna i dlatego nic nie można o niej znaleźć ale spróbuj poszukać pod nazwą cassia

!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 17:13   #1923
ania1787
Przyczajenie

Ja odnośnie Amli w proszku. Stosowałam i proszek, i olej, i muszę powiedzieć ze proszek jest nieporównywalnie lepszy od olejku, trochę mniej fajny w użyciu, ale za to jakie włoski... marzenie
Tochę niestety ciężko kupić, ale ostatnio pojawiła się na allegro. A, i mam włsy jasny bląd, i nie farbi.
ania1787 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 17:45   #1924
Sz.
Rozeznanie

O, dobra informacja z tym proszkiem, że nie przyciemnia tak bardzo. Ostatnio z ciekawości kupiłam Amlę Dabur, użyłam dwa razy i na razie nie widzę przyciemnienia, chociaż bardzo ciężko coś stwierdzić, bo moje włosy nie są bardzo jasne. Od swojego ostatniego postu załadowałam na głowę senes raz jeszcze, ale tym razem w większej ilości i podkreślił kolor moich włosów dokładnie tak jak miała to robić senna. Może więc w innych aspektach też to zrobił, są dość "treściwe", ten senes to niezła rzecz.
Sz. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 19:08   #1925
Sz.
Rozeznanie

Teraz, po kilku sesjach z senesem, trzech miesiącach codziennego spania z kokosem/vatiką/amlą, szczotkowania tylko naturalną szczotką i nieużywaniu silikonów zaczęłam zbierać komplementy ;D! Te specyfiki działają!
Sz. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 20:16   #1926
Bluette
Przyczajenie

Dzień dobry,
jeszcze nie przebrnęłam przez cały ten wątek, więc jeśli powtórzę się z jakimś zagadnieniem, to wybaczcie proszę

Interesują mnie wystawione w helfa produkty na porost włosów.
Bardzo proszę o informację, jeśli ktoś ich używał i opinię, czy i który z nich warto kupić.

http://www.helfy.pl/odrost-serum-porost-wlosow
http://www.helfy.pl/olejek-stymuluja...muje-wypadanie
http://www.helfy.pl/sesa-olejek-wypa...pecia-lysienie

Jeszcze takie pytanie:
czy ten produkt http://www.helfy.pl/ziola-wlosy-wzmo...nacja-ajurweda da radę siwiejącym włosom (rozumiem, że jeśli już, to nie po pierwszym użyciu).

Pozdrawiam,
Bluette
Bluette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 21:39   #1927
weegirl
Zakorzenienie

Kochane, a czy wiecie może, czy cassia z eld zawiera jakieś dodatki? Pani w sklepie nie potrafiła odpowiedzieć na moje pytanie. A produkt niby tani, ale nie lubię kupować kota w worku...
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 11:55   #1928
Maria Elena
Raczkowanie

Kochane, uzywała któraś z Was może odżywki stymulującej porost włosów Kapoor Kachli?

http://helfy.pl/kapoor-kachli-odzywk...ulujaca-zapach

jesli tak to bardzo prosze o jakas pomoc odnośnie sposobu stosowania. Wiem że to nie jest stricte na temat olejkow tylko bardziej indyjskich ziol do włosów ale to jest chyba najblizszy temu tematowi watek
Maria Elena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 17:50   #1929
agison
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maria Elena Pokaż wiadomość
Kochane, uzywała któraś z Was może odżywki stymulującej porost włosów Kapoor Kachli?

http://helfy.pl/kapoor-kachli-odzywk...ulujaca-zapach

jesli tak to bardzo prosze o jakas pomoc odnośnie sposobu stosowania. Wiem że to nie jest stricte na temat olejkow tylko bardziej indyjskich ziol do włosów ale to jest chyba najblizszy temu tematowi watek
ja ją kiedys testowałam, mieszałam z wodą/żelem aloesowym/miodem (najchętniej z wszystkim na raz po troszeczku) i nakładałam na włosy po umyciu, po jakimś czasie (ok. 1 h) spłukiwałam wodą. I voila

!!! NAKARM PIESA !!!
Stary 2010-11-06, 18:14   #1930
Maria Elena
Raczkowanie

dziekuje Ci agison a powiedz, używałaś ja po myciu włosów? to mnie bardzo zastanawia, bo na helfach napisane jest ze to odżywka, na opakowaniu jak juz przyszlo napisane jest ze tym sie myje wlosy :P ja uzylam po zmyciu olejku sesa szamponem ziołowym i potem jeszcze nalozylam odzywke bez splukiwania zeby wlosy rozczesac, ale nie wiem czy powinno sie stosować cos ejszcze oprocz tej kapoor kachli. W kazdym razie dzieki wielkie za rade i też tak popróbuję.
Stary 2010-11-06, 18:20   #1931
agison
Zakorzenienie

Cytat:
dziekuje Ci agison a powiedz, używałaś ja po myciu włosów? to mnie bardzo zastanawia, bo na helfach napisane jest ze to odżywka, na opakowaniu jak juz przyszlo napisane jest ze tym sie myje wlosy :P ja uzylam po zmyciu olejku sesa szamponem ziołowym i potem jeszcze nalozylam odzywke bez splukiwania zeby wlosy rozczesac, ale nie wiem czy powinno sie stosować cos ejszcze oprocz tej kapoor kachli. W kazdym razie dzieki wielkie za rade i też tak popróbuję.
niezamaco
ja nie miałam opakowania, więc nie zdążyli zbić mnie z tropu odsypałam sobie trochę kapoor od mamy i używałam tak, jak używam wszystkich ziółek - po myciu szamponem/odżywką i pod folię&czapkę, wtedy nie wysycha i się nie kruszy. I też zawsze po spłukaniu dawałam odżywkę b/s myślę że jedno drugiemu na pewno nie zaszkodzi.

!!! NAKARM PIESA !!!
Stary 2010-11-07, 11:45   #1932
Inka_
Zadomowienie

Pod wpływem wizażanek planuje kupić olejek kokosowy oraz olejek z wyciągiem z owoców amla (Dabur), zobaczymy jak wplynie na moje włoski.

Edytowane przez Inka_
Czas edycji: 2010-11-07 o 12:01
Inka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 21:33   #1933
Bluette
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Bluette Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
jeszcze nie przebrnęłam przez cały ten wątek, więc jeśli powtórzę się z jakimś zagadnieniem, to wybaczcie proszę

Bardzo proszę o informację, jeśli ktoś ich używał i opinię, czy i który z nich warto kupić.

Jeszcze takie pytanie:
czy ten produkt http://www.helfy.pl/ziola-wlosy-wzmo...nacja-ajurweda da radę siwiejącym włosom (rozumiem, że jeśli już, to nie po pierwszym użyciu).

Pozdrawiam,
Bluette
Naprawdę nikt nie używał ?
Stary 2010-11-08, 08:23   #1934
goldika
Zakorzenienie

dostalam dzis moja Amle za 300ml zaplacilam 23zl bo wysylka byla gratis moglam co prawda odebrac osobiscie ale pogoda nie zachecala do spacerow po stolicy. Juz nalozylam na skalp ciekawa jestem czy bede zadowolona... opinie wydam za jakieś 2-3tyg pewnie. Aaaa zapach mnie nie razi

Panna Młoda'13

hennowanie od: maj 2015

goldika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 08:32   #1935
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Ja też mam Amlę od paru dni Ale muszę opracować jakiś sposób nakładania, bo strasznie dużo mi jej idzie...
I zapach tej z Dabura jest nawet ładny Kiedyś, przestraszona opiniami Wizażanek kupiłam z jakiejś innej firmy i śmierdziała gorzej Ale i tak było do wytrzymania

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 08:51   #1936
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja też mam Amlę od paru dni Ale muszę opracować jakiś sposób nakładania, bo strasznie dużo mi jej idzie...
I zapach tej z Dabura jest nawet ładny Kiedyś, przestraszona opiniami Wizażanek kupiłam z jakiejś innej firmy i śmierdziała gorzej Ale i tak było do wytrzymania
ja przelalam sobie troche Amli do opakowania po toniku z rzepy z Joanny. On ma taki fajny lejek. I jezdze nim po skalpie w roznych miejschach i potem wcieram i masuje tak samo przelewam sobie Seboradin do takiej samej buteleczki Tez mam amle z Dabura

Panna Młoda'13

Stary 2010-11-08, 08:56   #1937
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
ja przelalam sobie troche Amli do opakowania po toniku z rzepy z Joanny. On ma taki fajny lejek. I jezdze nim po skalpie w roznych miejschach i potem wcieram i masuje tak samo przelewam sobie Seboradin do takiej samej buteleczki Tez mam amle z Dabura
O właśnie, to samo chciałam zrobić, ale nie wiem, czy nie wyrzuciłam tych opakowań. A właśnie trzymałam, bo fajnie się różne rzeczy na skalp aplikuje Ostatnio kupiłam strzykawkę, ale to nie to samo
Jak wrócę na weekend do domu, to poszukam

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 19:04   #1938
roamer
Raczkowanie

Cytat:
dostalam dzis moja Amle za 300ml zaplacilam 23zl bo wysylka byla gratis moglam co prawda odebrac osobiscie ale pogoda nie zachecala do spacerow po stolicy. Juz nalozylam na skalp ciekawa jestem czy bede zadowolona... opinie wydam za jakieś 2-3tyg pewnie. Aaaa zapach mnie nie razi
a gdzie tak kupilas? podaj sprzedawce prosze, bo ja tez znalazlam w takiej cenie ale przesylka jest oprocz tego dosc droga:/

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
a mozesz podpowiedziec gdzie kupilas? ja znalazlam w tej samej cenie na all... ale bez kosztow wysylki ktore sa nie małe:/

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
a mozesz podpowiedziec gdzie kupilas? ja znalazlam w tej samej cenie na all... ale bez kosztow wysylki ktore sa nie małe:/

Edytowane przez roamer
Czas edycji: 2010-11-08 o 18:18
roamer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 19:54   #1939
Maria Elena
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Bluette Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Jeszcze takie pytanie:

Pozdrawiam,
Bluette
Witaj nie st9osowalam z rzeczy tu przez Ciebie wymienionych nic orópcz Sesy, a i ja krótko dość więc na razie się nie wypowiadam, oprocz tego ze moje wlosy (cienkie, oslabione, wypadające) ją lubią. Nie obciąża ale musisz umyć włosy szamponem ziołowym kilka razy . Generalnie niemal wszystkie olejki mają za zadanie eliminować siwiejące włosy
Stary 2010-11-08, 20:03   #1940
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez roamer Pokaż wiadomość
a gdzie tak kupilas? podaj sprzedawce prosze, bo ja tez znalazlam w takiej cenie ale przesylka jest oprocz tego dosc droga:/

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

wysylam PW bo linkow nie mozna na forum wrzucac

Panna Młoda'13

Stary 2010-11-10, 22:02   #1941
kalinkii
SPAMER
Nieopłacona reklama

Hej, mam takie pytanko: po jakim czasie stosowania olejku dabur alma widziałyście jakieś efekty/ poprawę kondycji włosów?
kalinkii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 18:57   #1942
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Witam po długiej przerwie
Mogę coś niecoś zaopiniować teraz

Wzięłam się za siebie i wykorzystuję regularnie TŻta do wmasowywania mi w skórę głowy olejków i wcierek
Z tym wypadaniem już nie dawałam sobie rady :/

Efekty? Chyba mniej mi kłaczków wypada, ale dalej jest to masakra Jeśli dalej tak będzie to dosiądę się do TŻta Dermeny...Bo już zwariować można :/
Amla wpływa na moje włosy całkiem nieźle- przede wszystkim skręt jest rewelacyjny
Dodatkowo przełamałam lody i zaczęłam ją zostawiać na następny dzień do wieczornego mycia głowy
Okazuje się, że nikogo nie razi zapachem i w spiętych włosach jakoś nie rzuca się w oczy ten tłuszcz
Skład jednak ma niefajny i chyba następnym razem postawie tylko i wyłącznie na amlę w proszku- tzn. tę maskę z helf
W sumie...już tak zrobiłam
Dziś złożyłam zamówienie właśnie na amlę w proszku, olejek sesa i heenara Są na olejku kokosowym a nie na parafinie
Jak będzie mnie stać to kupię sobie olejek amla z Khadi na naturalnych olejach Teraz jednak postawiłam na te dwa inne

Wcieram dodatkowo Jantar i nie mogę się doczekać jego końca xD
No cóż...na mnie najlepiej działało wcieranie Joanny Rzepy- i już nie mogę się doczekać jej zakupu

A z nowych nabytków helfowych oczywiście zdam relację

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 19:27   #1943
Maria Elena
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kalinkii Pokaż wiadomość
Hej, mam takie pytanko: po jakim czasie stosowania olejku dabur alma widziałyście jakieś efekty/ poprawę kondycji włosów?
ja widzialam negatywne efekty - juz od drugiego uzycia.
Stary 2010-11-11, 20:05   #1944
kalinkii
SPAMER
Nieopłacona reklama

Cytat:
ja widzialam negatywne efekty - juz od drugiego uzycia.
negatywne?? o_o czyli jakie?

ja stosowałam póki co 2 razy jakoś na 1h/1,5h przed myciem. I jak miałam olejek na głowie to czułam się super, włosy mięciutkie, błyszczące, ale po zmyciu olejku włosy były szorstkie i trochę się plątały, także byłam zmuszona używać po myciu odżywki..

Ale może trzeba jeszcze trochę poczekać, żeby zregenerować trochę przesuszone włosy?
Dzisiaj robię kurację całonocną- zobaczymy jak będzie jutro ;D
Stary 2010-11-12, 13:33   #1945
kalinkii
SPAMER
Nieopłacona reklama

Muszę przyznać, że jestem mocno zawiedziona..

Trzymałam olejek na głowie całą noc, a rano po spłukaniu i wysuszeniu włosów zamiast gładkich i nawilżonych miałam puszyste 'siano' na głowie..
Stary 2010-11-13, 12:46   #1946
Maria Elena
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kalinkii Pokaż wiadomość
negatywne?? o_o czyli jakie?

Od drugiego uzycia zaczely masakrycznie wypadać mi włosy. Nie używałam nic innego oprocz standardowego szamponu do wlosow i sporadycznie odzywki (zadne z nich nie robilo takich numerow ani wczesniej an pozniej). Amli Jasmine Dabur uzywalam lacznie dwa miesiace regularnie co dwa dni, zwykle zostawialam na cala noc na wlosach. Nie zauważyłam pozytywnych efektów a szkoda. Mozliwe też ze za krotko stosowalam, ale chcialam zeby mi troche wlosow zostalo na glowie odkad ostawilam i zaczelam ratować wlosy innymi specyfikami, w tym rowniez olejami, jest duzo lepiej, nie wypadaja. Po prostu ten chyba byl dosc mocno nietrafiony.
Stary 2010-11-13, 14:39   #1947
kalinkii
SPAMER
Nieopłacona reklama

Cytat:
Od drugiego uzycia zaczely masakrycznie wypadać mi włosy. Nie używałam nic innego oprocz standardowego szamponu do wlosow i sporadycznie odzywki (zadne z nich nie robilo takich numerow ani wczesniej an pozniej). Amli Jasmine Dabur uzywalam lacznie dwa miesiace regularnie co dwa dni, zwykle zostawialam na cala noc na wlosach. Nie zauważyłam pozytywnych efektów a szkoda. Mozliwe też ze za krotko stosowalam, ale chcialam zeby mi troche wlosow zostalo na glowie odkad ostawilam i zaczelam ratować wlosy innymi specyfikami, w tym rowniez olejami, jest duzo lepiej, nie wypadaja. Po prostu ten chyba byl dosc mocno nietrafiony.
a jaki olejek teraz stosujesz?
ja się zastanawiam teraz nad kokosowym, waham się między olejkiem dabur vatika, a parachute.. wie ktoś może czym się one różnią? a może miał ktoś oba i powie który lepszy?
Stary 2010-11-13, 16:04   #1948
Bluette
Przyczajenie

Cytat:
Witaj nie st9osowalam z rzeczy tu przez Ciebie wymienionych nic orópcz Sesy, a i ja krótko dość więc na razie się nie wypowiadam, oprocz tego ze moje wlosy (cienkie, oslabione, wypadające) ją lubią. Nie obciąża ale musisz umyć włosy szamponem ziołowym kilka razy . Generalnie niemal wszystkie olejki mają za zadanie eliminować siwiejące włosy
Maria Elena, na wypadające włosy serdecznie polecam maseczkę: żółtko, olej rycynowy, nafta - szybciej mi pomogła niż wszystkie seboradiny razem wzięte (kładłam na około pół godziny przed umyciem - przez około 3 dni naprawdę mniejsze wypadanie, po umyciu bardzo zredukowane w stosunku do stanu poprzedniego).

Ogólnie z wypadaniem dalej walczę, stąd moje zainteresowanie olejkami, natomiast udało mi się zahamować mocne sypanie.

Goldika - nie wiedziałam, że nie wolno wstawiać linków (jestem dosyć nowa jeśli chodzi o aktywność, choć rejestrowałam się dawno temu, nie przeczytałam regulaminu) - czy jakiś admin może wykasować ?
Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.
Stary 2010-11-13, 18:48   #1949
Dink
Rozeznanie

Czy ktoś miał może olej Prachute Advanced? Czy jest dobry? wyczytałam, że do stosowania na zimę, zastanawiam się nad kupnem
Dink jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 00:02   #1950
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał może olej Prachute Advanced? Czy jest dobry? wyczytałam, że do stosowania na zimę, zastanawiam się nad kupnem
Ale który? Jest Parachute Advansed Jasmine, Ayurvedic Hot Oil i jeszcze inny, z Ylang Ylang. No i jakiś Cooling Oil. Ja mam Jasmine i Hot Oil i bardzo je lubię Chociaż jak lubię je stosować na przemian z bardziej solidnymi olejami.
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości