Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-29, 17:48   #2581
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

No proszę... za to Sesa na pewno nie ma silikonów, same zioła prawda? i używać ją - używacie z powodzeniem również na długość - jakie są po niej wrażenia? już jutro pierwsza przygoda z SESĄ
Co do amli gold.. rowniez bym chetnie sprobowala najpierw, wrr, tueczke za zlotoweczke, zeby wieciec czy warto
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 20:55   #2582
Maria Elena
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
No proszę... za to Sesa na pewno nie ma silikonów, same zioła prawda? i używać ją - używacie z powodzeniem również na długość - jakie są po niej wrażenia? już jutro pierwsza przygoda z SESĄ
Co do amli gold.. rowniez bym chetnie sprobowala najpierw, wrr, tueczke za zlotoweczke, zeby wieciec czy warto
Sesa - super, i nowe wloski mi po niej wyrosly, stosuje juz pol roku okolo, calkiem regularnie. Tylko glowa mnie swedzi troche po nalozeniu ale da sie to zniesc. :P Na poczatku stosowania widzialam, że unosi mi włosy od nasady, ale to po jednokrotnym umyciu wlosow, a ze czasem nie byly domyte, to teraz zmywam dwa razy, i juz nie ma az tak oszalamiajacego efektu uniesionych wlosow - niestety.
Maria Elena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 21:11   #2583
sylvia_doll
Zakorzenienie

Fantastycznie
głównie z myślą o kochanych matczynych włosach kupiłam.
dla siebie przy okazji..
Stary 2011-04-30, 07:31   #2584
agison
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dominique_90 Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać- rozmawiałam przed chwilą z koleżanką która mieszka w Indiach apropo Amli. Mówiła, że nic jej nie wiadomo o tym, że ma silikon w składzie, ale może dlatego że nigdy nie miała w ręku amli gold. A dlaczego? dlatego, że jej w Indiach nigdy na oczy nie widziała... dziwne..
dlaczego dziwne? Amla Gold powstala na użytek Europejek o jasnych włosach, w Indiach przeważaja brunetki, więc nie ma tam zapotrzebowania na Amlę Gold

!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 09:55   #2585
Nastja89
Raczkowanie

Cytat:
Amla- dla mnie cudo nad cudami. Dzięki niej moje włosy są lśniące i grube. Jednak istnieje żelazna zasada- amla musi być regularnie stosowana, żeby zauważyć efekty
Zgadzam się Ja używam zawsze na noc przed myciem porannym. Używam jej od połowy kwietnia, ale po włosach już trochę widać, że zaczyna działać Są lśniące, mniej piórowate Na pewno będę ją stosować bardzo długo żeby efekty były jeszcze lepsze

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 15:02   #2586
pumas
Zakorzenienie

Ja użyłam jej kilka razy już i nie widzę efektów. Choć moje włosy są z natury lśniące i jest ich dużo... Nie wiem, czego więcej oczekiwać.
pumas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 15:23   #2587
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja użyłam jej kilka razy już i nie widzę efektów. Choć moje włosy są z natury lśniące i jest ich dużo... Nie wiem, czego więcej oczekiwać.
Będziesz miała jeszcze więcej. Serio. Mi zaczęły wyrastać tam, gdzie ich wcześniej nie miałam, zmniejszyło mi się czoło np i są jakieś grubsze. Kocham Amlę i już
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 15:44   #2588
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Będziesz miała jeszcze więcej. Serio. Mi zaczęły wyrastać tam, gdzie ich wcześniej nie miałam, zmniejszyło mi się czoło np i są jakieś grubsze. Kocham Amlę i już
Więc chyba muszę się przekonać do nakładania jej na skalp.. Do tej pory używałam tylko na długość, ale kusząca jest ta wizja nowych włosów.

biegam
noseknosek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:11   #2589
milena798
Rozeznanie

dziewczyny na allegro pojawiła się sesa
http://allegro.pl/sesa-ayurwedyjski-...585393535.html

i Amla w pudrze
http://allegro.pl/amla-odzywka-do-wl...565861587.html

Edytowane przez milena798
Czas edycji: 2011-05-01 o 16:14
milena798 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:16   #2590
pumas
Zakorzenienie

O jezu, to ja nie chce ich mieć jeszcze więcej Czy ma znaczenie, w które miejsca się ją nakłada? Mam na myśli skórę głowy, końcówki, całe włosy? Ja nakładam na skórę głowy, a potem przejeżdżam po całości.
pumas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 16:16   #2591
Nunka8
Rozeznanie

A jaki olejek jest wg Was właśnie najlepszy na zahamowanie wypadania włosów i porost nowych ??
Ile musiałyście czekać na efekty? na pojawienie sie nowych włosków?
Nunka8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 17:40   #2592
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Danusiaes, ja Cię powieszę... gdzieś Ty była jak robiłam zamówienie z helfów kilka dni temu..!? kilka osób mnie jakby zniechęciło do niej.. Ale spokojnie, niewiele straciłam chyba bo na allegro się bardziej opłaca.. Ale jakoś mam bardziej ochotę na AMLE GOLD - bo to ulepszona formula, a i moze nieco przyczyni sie do wydobycia jasniejszych refleksow Ale Ty uzywasz zwyklej, prawda?

Cytat:
Napisane przez Nunka8 Pokaż wiadomość
A jaki olejek jest wg Was właśnie najlepszy na zahamowanie wypadania włosów i porost nowych ??
Ile musiałyście czekać na efekty? na pojawienie sie nowych włosków?
Na wypadanie powinien sie spfrawdzic SESA - ja wlasnie za niego czekam, powinien jutro byc na porost mowia, ze - AMLA - nie uzywalam.. jeszcze!
Stary 2011-05-01, 17:56   #2593
milena798
Rozeznanie

tez słyszałam że sesa pomaga na wypadanie włosów mi osobiście pomogła heenara i płukanka z pokrzyw.Po pół roku olejowania zmniejszyło mi się znacznie wypadanie fakt dość długo musiałam czekać ale teraz jest ok jeszcze troche leci ale nie tak jak kiedyś
Stary 2011-05-01, 18:40   #2594
Maamen
Raczkowanie

GG do Maamen Wyślij wiadomość przez MSN do Maamen

Hej dziewczyny,

Chetnie dolacze do grona fanek amli i od razu podziele sie z wami moimi doswiadczeniami.
Mam wlosy do lopatek, takie falowano - krecone. Z natury sa suche, jak to wlosy krecone, no i mam ich duzo. Pusza sie.
Amli uzywam od stycznia, regularnie przed kazdym myciem wlosow. Myje je co 2 dni, mniej wiecej. Olej nakladam na cala glowe i dlugosc wlosow. przyznam sie ze uzywam duuuuuuzo olejku, lubie miec tyle oleju na glowie ze moge az wyciskac wlosy Olej nakladam godzine przed myciem, glowe owijam folia i recznikiem, jak szczegolnie chce soie dogodzic, to klade poduszke elektryczna na glowe Olej zmywam podwojnym myciem - uzywam szamponu z Body Shopu, bez parabenow, silikonow, barwikow oraz siarczanow. na koncowki uzywam balsamu z tej samej serii.
Amle mam klasyczna, ta o zielonkawym odcieniu i specyficznym zapachu, o amli gold o ktorej piszecie nigdy nie slyszalam.. Czasami uzywam tez amli jasminowej
Po 4 pelnych miesiacach stosowania regularnego- jak zaleca producent - moje wlosy praktycznie przestaly wypadac, sa zdrowsze, nie pusza sie, ladniej sie kreca i maja piekny kolor, bo od tego olejku do ciemnych wlosow, kolor sie poglebia
Maamen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 18:41   #2595
Dominique_90
BAN stały

Chciałabym zapytać o tą amlę w pudrze. Używał ktoś? są lepsze efekty niż po zwykłym oleju?
Dominique_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 18:45   #2596
milena798
Rozeznanie

podtrzymuję pytanie Dominique_90
Stary 2011-05-01, 18:52   #2597
NinaSimone
Zakorzenienie

Boje sie uzywac Parachute na skalp czy moze sie przyczynic do wypadania wlosow? A moze do porostu nowych..? Marza mi sie nowe wloski.. chcialabym miec gęstsze. Niestety, wypadly mi po chorobie i nie odrastaja, a stosowalam juz wiele olejów. Na Sese mnie teraz nie stac.
NinaSimone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 19:19   #2598
milena798
Rozeznanie

NinaSimone po większości oleków wyrastają nowe włoski u mnie jest ich bardzo dużo na linii
czoła ;d obecnie używam tylko heenary i Vatiki a co do wypadania to na początku używania olejków przez krótki czas wypadało mi troche więcej ale tylko chwile teraz już mało ich trace

Edytowane przez milena798
Czas edycji: 2011-05-01 o 19:21
Stary 2011-05-01, 19:36   #2599
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Danusiaes, ja Cię powieszę... gdzieś Ty była jak robiłam zamówienie z helfów kilka dni temu..!? kilka osób mnie jakby zniechęciło do niej.. Ale spokojnie, niewiele straciłam chyba bo na allegro się bardziej opłaca.. Ale jakoś mam bardziej ochotę na AMLE GOLD - bo to ulepszona formula, a i moze nieco przyczyni sie do wydobycia jasniejszych refleksow Ale Ty uzywasz zwyklej, prawda?

Na wypadanie powinien sie spfrawdzic SESA - ja wlasnie za niego czekam, powinien jutro byc na porost mowia, ze - AMLA - nie uzywalam.. jeszcze!
U mnie amla podziałała rewelacyjnie również na wypadanie. Miałam zwykłą, teraz mam jaśminową na którą wybrzydzałam na tym wątku. Uroczyscie odwołuję, no dobra zapach w klimacie lat 50 jest jedynym minusem Włosy nie podcinane 7 miesiąc nie mają żadnej rozdwojonej końcwki
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 20:19   #2600
sylvia_doll
Zakorzenienie

Mileno, czy na porost podobnie dziala kokosowa vatika? wydaje mi sie, ze powinna bycnawet lepsza dzieki obecnosci ziolek tak czy siak , tak i owak ... jak bede sie kusila na zamowienie [allegro] to wezmę, i vaticzkę, i AMLĘ! [chyba GOLD... a jasminowa? jest w ogole taka amla?! ]

danusiaes, gratuluję stanu włosków bardzo bardzo gratuluję, moje też są w dobrym stanie od jakiegoś dłuższego czasu w sumie, cieszę się równie mocno zatem Twoim szczęściem.
Stary 2011-05-02, 08:45   #2601
izaabelciaa
Przyczajenie

Cytat:
Chciałabym zapytać o tą amlę w pudrze. Używał ktoś? są lepsze efekty niż po zwykłym oleju?
ja mam Amlę w pudrze firmy Ayuuri Natural. Rozrabiałam ją z odżywką i z wodą, ale w przypadku rozrabiania z wodą efekty są trochę lepsze. Włosy są po niej odżywione i pięęęęknie błyszczą, ciemny kolor włosów jest delikatnie pogłębiony i chłodniejszy jakby, ale na dłuższą metę wysusza. Jednak myślę że gdyby rozrobić ją z jakimś treściwszym olejem efekty będą lepsze i mam zamiar ten sposób wypróbować a, no i aplikacja jest tragiczna - żeby konsystencja była zwarta i nie było grudek, trzeba baardzo długo mieszać. Mało tego, wszystko spływa, brudzi dookoła (łatwo zmyć na szczęście), ścieka i kapie. Po nałożeniu na włosy, kiedy lekko podeschnie, wyglądam jakbym tarzała się po piasku na plaży i moja Amla śmierdzi okrutnie, bez porównania z tą płynną Dabura której zapach mi się podobał. ale myślę że warto wypróbować, tyle że właśnie mieszając z olejami żeby uniknąć wysuszenia.
izaabelciaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:08   #2602
Dominique_90
BAN stały

Cytat:
Napisane przez izaabelciaa Pokaż wiadomość
ja mam Amlę w pudrze firmy Ayuuri Natural. Rozrabiałam ją z odżywką i z wodą, ale w przypadku rozrabiania z wodą efekty są trochę lepsze. Włosy są po niej odżywione i pięęęęknie błyszczą, ciemny kolor włosów jest delikatnie pogłębiony i chłodniejszy jakby, ale na dłuższą metę wysusza. Jednak myślę że gdyby rozrobić ją z jakimś treściwszym olejem efekty będą lepsze i mam zamiar ten sposób wypróbować a, no i aplikacja jest tragiczna - żeby konsystencja była zwarta i nie było grudek, trzeba baardzo długo mieszać. Mało tego, wszystko spływa, brudzi dookoła (łatwo zmyć na szczęście), ścieka i kapie. Po nałożeniu na włosy, kiedy lekko podeschnie, wyglądam jakbym tarzała się po piasku na plaży i moja Amla śmierdzi okrutnie, bez porównania z tą płynną Dabura której zapach mi się podobał. ale myślę że warto wypróbować, tyle że właśnie mieszając z olejami żeby uniknąć wysuszenia.
Właśnie z tego co wyczytałam to można ją mieszać z olejem z amli.
Jakoś nie przekonałaś mnie szczególnie tym, że wysusza i, że brudzi chyba zostanę przy samym oleju:P
Dominique_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:12   #2603
agison
Zakorzenienie

Cytat:
ja używam od dawna i uwielbiam ją miałam amlę z Khadi i z Hesha, zużyłam już kilogramy jednej i drugiej i chyba do końca życia jej będę używać jest świetna - przyciemnia mi włosy (lekko), unosi u nasady, dodaje objętości, połysku, same zalety

za to nie mam takich problemów jak poprzedniczka - proszek mi się bardzo łatwo rozprowadza do konsystencji jogurtu, nie mam zadnych grudek, nie osypuje mi się, nie spływa, nie brudzi niczego naokoło i nie śmierdzi

!!! NAKARM PIESA !!!
Stary 2011-05-02, 09:15   #2604
izaabelciaa
Przyczajenie

Cytat:
Jakoś nie przekonałaś mnie szczególnie tym, że wysusza i, że brudzi chyba zostanę przy samym oleju:P
no, domyślam się ;d ja muszę ją zużyć skoro już kupiłam, dlatego muszę pokombinować może z olejami będzie ciekawiej. ale też nie wrócę raczej do niej, efekty fajne ale też nie rewelacyjne, i za dużo zabawy z tym.

edit: o, no to może z tą moją jest coś nie tak :| żebym miała fajną konsystencję muszę mieszać, mieszać i mieszać, a i tak nie zawsze jest taka jak bym chciała.. więc może ta z Hesh jest lepsza.

Edytowane przez izaabelciaa
Czas edycji: 2011-05-02 o 09:18
Stary 2011-05-02, 09:41   #2605
agison
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izaabelciaa Pokaż wiadomość
edit: o, no to może z tą moją jest coś nie tak :| żebym miała fajną konsystencję muszę mieszać, mieszać i mieszać, a i tak nie zawsze jest taka jak bym chciała.. więc może ta z Hesh jest lepsza.
nie wiem czy to zależy od firmy, bo miałam też tę z mazdeł i właściwie wszystkie trzy rodzaje mi sie dobrze rozprowadzają ...
dodaję do proszku wodę albo kawę, mieszam dosłownie chwilę i jest po sprawie zdradzę że widelcem mieszam, może to jest mój patent

!!! NAKARM PIESA !!!
Stary 2011-05-02, 09:43   #2606
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja używam pudrów i nie tylko amli ale również eclipty, calpi tone, neem , brahmi i cassi. Uważam ,że są rewelacyjne i jak najbardziej polecam. Z olejów indyjskich stosowałam tylko Vatikę więc trudno mi powiedzieć czy pudry są lepsze. Vatika mi się podobała. Teraz mam kalpi tone ale jeszcze nie przetestowałam.
Jeśli chodzi o inne oleje, nieindyjskie to uważam,że pudry są lepsze jeśli chodzi o działanie, ale mniej ekonomiczne i trochę uciążliwe w nakładaniu. Wydaje mi się,że najlepiej nakładać je zamiennie z olejami, bo niektóre z nich mają takie dość utwardzające działanie na włos, a oleje z kolei zmiękczają i zapobiega to zbytniemu usztywnieniu włosków.
U mnie też lepszy efekt daje rozrobienie z wodą niż z olejami, wypróbuję jeszcze jogurtu.Może będzie mniej spływać i się nie osypywać. Dzięki Agison za nasunięcie pomysłu.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-05-02 o 09:48
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:47   #2607
izaabelciaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
nie wiem czy to zależy od firmy, bo miałam też tę z mazdeł i właściwie wszystkie trzy rodzaje mi sie dobrze rozprowadzają ...
dodaję do proszku wodę albo kawę, mieszam dosłownie chwilę i jest po sprawie zdradzę że widelcem mieszam, może to jest mój patent
ja też mieszałam widelcem ;d, bo myślałam że może energiczne mieszanie widelcem zamiast łyżką pozbawi moją maź grudek, jednak nawet to się nie sprawdziło. miksowałam ją nawet, to też nic nie dało, grudki były dalej. wychodzi na to, że rzeczywiście mam jakąś ubogą Amlę ;d ale zużyję ją i może jeszcze spróbuje tej z Hesh
Stary 2011-05-02, 09:52   #2608
NinaSimone
Zakorzenienie

Czy ktos dzisiaj dostal przesylke od listonosza? Bo mam watpliwosc czy moj dotrze

Amla w pudrze jest wydajna czy trzeba duzo wziac na jedno uzycie?

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2011-05-02 o 09:53
NinaSimone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:11   #2609
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy ktos dzisiaj dostal przesylke od listonosza? Bo mam watpliwosc czy moj dotrze

Amla w pudrze jest wydajna czy trzeba duzo wziac na jedno uzycie?
U mnie idzie pudru dużo. Kładę ją tak jak dziewczyny henne, żeby pokryć całe włosy na długości. Wtedy dopiero czuję efekt. Jak dodałam łyżeczkę czy dwie do odżywki to nie czułam żadnej zmiany. Moim zdaniem nie jest ekonomiczna drogo wychodzi ale jest warta ceny.
Amla jest wspaniała jako maska na buzię. Amla i spirulina. Polecam nawet jak na włosy wyjdzie za drogo to na buzię dacie i będziecie zadowolone.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-05-02 o 10:13
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:23   #2610
agison
Zakorzenienie

izabelcia, może masz po prostu za grubo zmieloną tę amlę i stąd te grudki których nie możesz się pozbyć

majreg, a ja muszę spróbować amli na twarz, jeszcze nigdy nie próbowałam a czy ona nie przyciemnia?? bo włosy przyciemnia, a ja jestem bladzioch i pielęgnuję moją biel i nie chcę sie zabrązowić

!!! NAKARM PIESA !!!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości