Diane 35+tetracyklina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-07, 13:02   #1
Gonia1
Zakorzenienie

Diane 35+tetracyklina

Czy któraś z Was brała jednocześnie Diane 35 i doustną Tetracykilnę? Pytam, bo prawdopodobnie mnie to czeka... Diane biorę od końca czerwca. Dermatolog mówi że Diane w połączeniu z tetracykliną dają dobre efekty. A jakie są Wasze doświadczenia? Niewykluczone, że tetracyklinę będę brać nawet przez pół roku... A Wy jak długo ją brałyście? Jak wygląda cera w czasie brania i po odstawieniu tego antybiotyku? Czy na początku występuje jakiś wysyp pryszczy (wolałabym tego uniknąć... ) ?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 13:42   #2
lumiaa
Rozeznanie

Re: Diane 35+tetracykilna

nie wiem jak to sie ma dermatologicznie ale wiem że antybiotyk poważnie osłabia skutek antykoncepcyjny leku...to tak na wszelki wypadek
lumiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 13:55   #3
Auryna
Raczkowanie

GG do Auryna

Sory ale po co masz brać antybiotyk skoro łykasz Dianę?? Zgadzam się z Lumią, że antybiotyk osłabia działanie tabletki! Ja biorę Dianę od roku-cera poprawiła się po jakiś 5 miesiącach... Odradzam branie antybiotyku. Pa
Auryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 18:47   #4
Gonia1
Zakorzenienie

Boże!! Dziewczyny!! Ja już teraz naprawdę mam mętlik w głowie!! Na razie czekam na wynik badań z laboratorium i wtedy okaże się, czy brać antybiotyk doustnie.
Pytałam się dermatolog, czy doustna tetracyklina nie whodzi w interakcje z Diane 35, powiedziała, że nie!! Mnie samą to zdziwiło... Powtarzałam kilka razy, że biorę Diane i że boję się, że równoległe branie antybiotyku doustnie może zmniejszyć skuteczność tabletek. A ona powiedziała, że nie mam się o co martwić.
A co do Twojego pytania, Auryno, to łączenie leczenia dermatologicznego i hormonalnego jest dość często spotykane i powszechne. A jeśli ja mam trądzik w postaci ropnych krostek (nie jest ich dużo, ale są dość uciążliwe), to byc może sama Diane sobie z tym nie poradzi...
Najgorsze jest to, że nie wiem jak to jest z tą interakcją tetracyklina+Diane. Z drugiej strony na ulotce Diane nic nie jest napisane, że wchodzi w interakcję z tetracykliną.
Stary 2004-09-07, 20:12   #5
Gonia1
Zakorzenienie

Podciągam!!
Stary 2006-05-17, 19:06   #6
starka
Przyczajenie

Dot.: Diane 35+tetracyklina

no wiec tak... ja biore i diane i tetracykline co do diany to hmm biore ja przez 3 miesiace nadal nie widze znaczacej poprawy ale to dopiero poczatek po 4 opakowaniu jest cos widocznego ale dopiero po 9 miesiacach mozna powiedziec czy cera sie poprawila czy tez nie. tetracyklina to silny antybiotyk to fakt niszczy antykoncepcyjne dzialanie diany ale to tylko tyle. biore tetracykline przez tydzien dopiero zadnych skutkow ubocznych nie widze. mozna je spokojnie razem stosowac taka kuracja dermatologiczna i ginekologiczna heh mieszanka ja mam jeszcze do tego endokrynologa he walcze z tradzikiem od bardzo dlugiego czasu i jak narazie wsciekam sie tylko ilekroc wstaje i widze brzydka zasyfiona buzie ale nie powiem krostki sie zmniejszaja pozostaja brzydkie blizny ale biore filtr poniewaz diana pozostawia przebarwienia pozatym slonko... jak narazie widze ze strasznie mi sie wysusza cera ale pierw moja pani dermatolog powiedziala ze trzeba ja wyleczyc dopiero potem pielegnowac powodzenia.
starka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości