Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-12-24, 09:07   #61
tootsie
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 608
Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

mam pytanie z serii tych troche g逝pich

czym r騜ni si woda brzozowa/pokrzywowa od soku? St篹eniem alkoholu i subst. czynnej? Jaka postac b璠zie lepsza dla w這s闚? Zaznacz,瞠 alkohol nie robi spustoszenia na mojej g這wie

tootsie jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-12-24, 11:24   #62
'Estelle'
The Pink Power Mo責erajtor

Wiadomo軼i: 10 904
Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

Sok brzozowy - tzw. osko豉, to s這dkawy nap鎩 do picia, produkt spo篡wczy, pozyskiwany z pnia brzozy wczesn wiosn.

Woda brzozowa - to sok brzozowy z pnia z dodatkami innych zi馧 rozpuszczony w alkoholu, [zdaje si w denacie, ale nie jestem pewna]

Sok z brzozy, apteczny - to sok pozyskiwany z li軼i brzozy, nie z pnia, stabilizowany etanolem, aby nadawa si do za篡wania doustnego.
'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-12-24, 18:54   #63
tootsie
Zakorzenienie

czyli lepiej kupi wod czy sok (mam na my郵i ten z phytofarmu)?

Stary 2007-12-25, 18:15   #64
Suomi6
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 15
Question Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

Witam , jestem na tym forum po raz pierwszy i mam ma貫 pytanie - u篡wa kto mo瞠 L-102 firmy kulpor ????? Jest to od篡wczy p造n do w這s闚 , kt鏎ego zadaniem jest m. in. przeciwdzia豉nie powstawaniu 逝pie簑 oraz pobudzeniu cebulek w這s闚 .
Suomi6 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-12-29, 12:52   #65
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939
Wink Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

No w豉郾ie, ja te jestem baaaaaaaaardzo zainteresowana tym L-102, ale poj璚ia nie mam gdzie to cudo kupi? Jak by kto wiedzia/widzia/dostrzeg gdzie/gdziekolwiek prosimy o powidomienie
Maria221 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-12-29, 13:18   #66
Suomi6
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 15

ja ju to mam ( zakupi豉m w drogerii ASTOR ) tylko nie bardzo wiem czy dzia豉 , tak na d逝窺z met .....
Suomi6 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-12-29, 14:47   #67
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

A gdzie jest ta drogeria Astor? Moze kto wie gdzie w Tr鎩mie軼ie to dosta?
Stary 2008-01-06, 14:00   #68
Arwena_
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 345
GG do Arwena_

A teraz ja !
P逝kanki do w這s闚 jasnych :
Krwawnik - likwiduje podra積ienia, u豉twia uk豉danie
Mydlnica - u豉twia uk豉danie, oczyszcza w這sy,
Nagietek - od篡wia w這sy, dzia豉 przeciw逝pie穎wo, 豉godzi podra積ienia
Pokrzywa - od篡wia w這sy, przyspiesza wzrost
Rumianek - dzia豉 bakteriob鎩czo i przeciw逍ie穎wo, nadaje puszysto嗆 i z這cisty odcie
Tatarak - mi造 zapach, od篡wia i wzmacnia

Do w這sow ciemnych
Brzoza - dzia豉 przeciwlupiezowo, od篡wczo, zmi瘯czaj帷o
Chemiel - wzmacnia cebulki
Kora d瑿u - wzmacnia br您owy kolor w這sow, nadaje polysk
Lipa - piekny zapach
Rozmaryn - od篡wia wlosy, jedwabisty polysk
Szalwia - odzywia, zapobiega przetluszczaniu

Zio豉 pakowane luzem (nie z torebek!) wymieszaj ze sob, odmierz 5 lyzek mieszanki, zalej litrem letniej wody, doprowadz to wrzenia, gotuj 10 minut na malym ogniu.

Mam pytanie: czy w kazdej aptece dostanie sie takie ziola? Ile kosztuj? Stosowalyscie ktores?
Arwena_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-06, 15:27   #69
Maria221
Wtajemniczenie

Witaj, ciesz si, 瞠 do nas do陰czy豉. Ja stosowa豉m rumianek, nada moim w這som z這cisty odcie. Teraz mam miodowo-rude ze z這tymi (taki brudny z這ty) niteczkami, fajnie to wygl康a, pi瘯nie si b造szcz.

Wiem, 瞠 nagietek mam w豉軼iwo軼i przyrudzaj帷e, wzmacnia kolor w這s闚 rudych, jeszcze nie pr鏏owa豉m, ale zamierzam wkr鏒ce zakupi.

Pokrzyw i skrzyp pij, rzeczywi軼ie wspomaga wzmacnianiei porost.

Koszt jest niwielki, w zale積o軼i od miejsca zakupu od 3-4z. za pakowanie do ok. 2-2,5 z. to naprawd niedu穎. Wi瘯soz嗆 dostaniesz w aptekach jak nie to na pewno w sklepach zielarskich. Po prostu trzeba czasem pochodzi
Stary 2008-01-06, 15:43   #70
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 307

Dziewczyny, kupi豉m sobie w aptece sok z aloesu, bo Biostyminy mi nie chcieli sprzeda..Jak najlepiej go u篡wa? Mog w nim rozpu軼i np. ekstraky i robi wcierki? Aha i czy doda do niego jeszcze wody, czy ju nie trzeba? no i czy mog to wszystko doda do olej闚, czy to si jako "zwa篡"? aha i czy dla wi瘯szej penetracji zmiesza go jako z alkoholem?
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-06, 17:38   #71
Maria221
Wtajemniczenie

Tak alkohol w st瞛瘽iuok 20% najlepiej bo to zwi瘯szy penetracj, moze by zwyk造 spirytus 95%, ekstrakty mo瞠sz rozmu軼i, pewnie b璠zie ok. Ch這paki z forum o ㄊsienie robi wcierki na bazie amolu, mo瞠sz go doda zamiast spirytusu
Stary 2008-01-06, 18:30   #72
tootsie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Arwena_ Poka wiadomo嗆
A teraz ja !
P逝kanki do w這s闚 jasnych :
Krwawnik - likwiduje podra積ienia, u豉twia uk豉danie
Mydlnica - u豉twia uk豉danie, oczyszcza w這sy,
Nagietek - od篡wia w這sy, dzia豉 przeciw逝pie穎wo, 豉godzi podra積ienia
Pokrzywa - od篡wia w這sy, przyspiesza wzrost
Rumianek - dzia豉 bakteriob鎩czo i przeciw逍ie穎wo, nadaje puszysto嗆 i z這cisty odcie
Tatarak - mi造 zapach, od篡wia i wzmacnia

Do w這sow ciemnych
Brzoza - dzia豉 przeciwlupiezowo, od篡wczo, zmi瘯czaj帷o
Chemiel - wzmacnia cebulki
Kora d瑿u - wzmacnia br您owy kolor w這sow, nadaje polysk
Lipa - piekny zapach
Rozmaryn - od篡wia wlosy, jedwabisty polysk
Szalwia - odzywia, zapobiega przetluszczaniu

Zio豉 pakowane luzem (nie z torebek!) wymieszaj ze sob, odmierz 5 lyzek mieszanki, zalej litrem letniej wody, doprowadz to wrzenia, gotuj 10 minut na malym ogniu.

Mam pytanie: czy w kazdej aptece dostanie sie takie ziola? Ile kosztuj? Stosowalyscie ktores?
w tej aptece https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/ pojedy鎍ze zi馧ka kosztuj ok. 1,30

Stary 2008-01-06, 19:06   #73
Arwena_
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 345
GG do Arwena_

o! super. Tak sie zastanawiam czy koniecznie trzeba to wszystko mieszac. Jutro jak nie znajde w aptece to pewnie skorzystam z tej apteki i zaczne od 2-3 a nie odrazu 6 no nie? :O
Arwena_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-06, 19:57   #74
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 307

Dzi瘯i Mario!
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-09, 19:53   #75
Anowita
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

Przepis na wcierk: jedno 鄴速ko, sok z po這wy cytryny, do tego kilka kropli( mo瞠 by 造瞠czka do herbaty) olejku rycynowego. Dobrze wymiesza, wetrze we w這sy, zakr璚i r璚znikiem i pozostawi na ok. godz. Potem umy w這sy. Je瞠li stosuje si systematycznie- co drugi dzie- wida popraw. W這sy staj sie zdrowsze, bardziej b造szcz帷e i mniej wypadaj. Sprawdzone-polecam.
Anowita jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-14, 12:02   #76
NatuniaSugar14
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Wielkie dzi瘯i Maria221 wszystko co potrzebne w jednym miejscu

Mam kilka pyta:
*Czy je瞠li po ka盥ym myciu(co 2 dni)b璠 p逝ka豉 w這sy w p逝kance zrobionej z gar軼i tataraku,rumianku,lawendy ,tymianku,chmielu,aloesu, nasturcji,dziewanny i soku z po堯wki cytryny to b璠zie dobrze???

Czy to nie za du穎 troch i czy np.zio豉 rozja郾iaj帷e nie strac swoich w豉軼iwo軼i przez dodanie innych???Albo np.dziewann do w這s闚 suchych mo積a po陰czy z zio豉mi do przet逝szczaj帷ych si???

I jak ma wygl康a przygotowanie takiej p逝kanki?Czy mozna wzi望 po prostu wzi望 to wszystko,zala wrz徠kiem i odstawi do nast瘼nego dnia wieczorem???

I czy jest jaka r騜nica dla w這s闚 pomi璠zy zio豉mi w saczetkach(na herbatki),a sypanymi ??

Dodam 瞠 mam w這sy blond,przet逝szczaj帷e si i bardzo cienkie:/
Zale篡 mi na ich rozja郾ieniu i wzmocnieniu natomiast tempo wzrostu jest mi oboj皻ne.

Z g鏎y bardzo dzi瘯uj i przepraszam za g堯pie pytania
NatuniaSugar14 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-14, 21:21   #77
virka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 410

Cytat:
Napisane przez NatuniaSugar14 Poka wiadomo嗆
Dodam 瞠 mam w這sy blond,przet逝szczaj帷e si i bardzo cienkie:/
Zale篡 mi na ich rozja郾ieniu i wzmocnieniu natomiast tempo wzrostu jest mi oboj皻ne.
Ja od siebie mog Ci napisa, 瞠 te mam blond w這sy, przet逝szczaj帷e si i regularnie stosuj p逝kanki z pokrzywy, rumianku i skrzypu i jestem bardzo zadowolona Teraz jeszcze chc do tego do陰czy korze 這pianu i k陰cze tataraku W這sy zdecydowanie mniej si przet逝szczaj i troch si rozja郾i造 i s te zdecydowanie mocniejsze. Ja stosuj zio豉 w torebkach. Zalewam wrz徠kiem i parz si pod przykryciem, dop鏦i nie wystygn.

virka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-14, 21:52   #78
tootsie
Zakorzenienie

ja chyba zrezygnuj z zio這wych p逝kanek

kupi豉m ostatnio zi馧ka: brzoz, korze 這pianu, skrzyp i pokrzyw.
Sp逝ka豉m wywarem w這sy, okej Ale jak zacz窸y wysycha by造 jakies sztywne, niemi貫 w dotyku. Szok przezy豉m jednak jak zobaczy豉m moje d這nie By造 w kolorze 鄴速o-br您owym Kolor chwyci tak mocno,瞠 wcale nie chcia si zmy

B璠 musia豉 zaopatrzy si w lateksowe r瘯awiczki

Stary 2008-01-15, 14:45   #79
Maria221
Wtajemniczenie

Do Tootsie,

A wiesz, ze ja ostatnio te mia豉m podobny wypadek. Zrobi豉m p逝kank z nagietka, brzozy, herbaty (na kolor), potzryma豉m kilka minut, a potem ap逝ka豉m. Kolor wyszed jaki dziwny, niby sciemnia (niestety), ale nie jestem do ko鎍a pewna, mam wrazenie, 瞠 moje rude, naturalne pasemka nieco zanik造, robi wszystko aby wzmocni ten kolor. Poza tym w dotyku by造 takie niezbyt fajne, ale b璠 eksperymentowa dalej.
Stary 2008-01-16, 10:56   #80
NatuniaSugar14
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Zrobi豉m wczoraj maseczk z ca貫go jajka,oliwy z oliwek,mleka,miodu i cebuli. Trzyma豉m 3godz.,ciek這 mi to wszystko,ale my郵 瞠 jak dodam dro盥篡 to b璠zie lepiej
Potem zrobi豉m p逝kank z nagietka,rumianku,tymiank u i cytryny. Mam zamiar jeszcze doda tataraku,chmielu i aloesu(jakich cz窷ci tych ro郵in u篡wa si do p逝kanki?),oraz dziewanny i nasturcji.
W這ski pi瘯nie si b造szcz,ale nie mog豉m ich rozczesa. Nast瘼nym razem przed suszeniem wetr w nie kropl oliwy z oliwek to mo瞠 b璠zie lepiej
NatuniaSugar14 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-30, 22:22   #81
nimrodel
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 887

subskrybuj 鈍ietny temat

hmmm, co stosowa豉m:
olejek rycynowy
nafta
skrzyp polny
pokrzywa

najlepsze efekty po skrzypie, w這sy jakby nabiera造 grubo軼i. 4 造zki suszonego skrzypu zalewa豉m 4 kubkami wody i gotowa豉m na ma造m gazie oko這 30min, a mniej wi璚ej po這wa wyparowa豉 i tym polewa豉m po przestudzeniu g這we

musze jeszcze do tego wr鏂ic, ale na razie w akademikowych kuchniach niewygodnie
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-30, 23:09   #82
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nimrodel Poka wiadomo嗆
najlepsze efekty po skrzypie, w這sy jakby nabiera造 grubo軼i. 4 造zki suszonego skrzypu zalewa豉m 4 kubkami wody i gotowa豉m na ma造m gazie oko這 30min, a mniej wi璚ej po這wa wyparowa豉 i tym polewa豉m po przestudzeniu g這we
O tak skrzyp jest 鈍ietny Ja go 陰cz z pokrzyw i rumiankiem i do tego jeszcze b璠 dawa豉, 這pian i tatarak

Stary 2008-01-31, 08:27   #83
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez virka Poka wiadomo嗆
O tak skrzyp jest 鈍ietny Ja go 陰cz z pokrzyw i rumiankiem i do tego jeszcze b璠 dawa豉, 這pian i tatarak

te ostatnie zio豉 kupujesz w aptece albo w zielarskim w formie suszonych zi馧? w paczuszkach? i na co s te ostatnie zio豉?
Stary 2008-01-31, 08:48   #84
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nimrodel Poka wiadomo嗆

te ostatnie zio豉 kupujesz w aptece albo w zielarskim w formie suszonych zi馧? w paczuszkach? i na co s te ostatnie zio豉?
Tak, te zio豉 kupuj w aptece, albo w zielarskim, zale篡 gdzie mam po drodze
Pokrzyw i skrzyp i rumianek mam w formie zar闚no ekspresowej jak i suszonych zi馧, a 這pian i tatarak w formie suszonej (z form w ekspresowych torebkach si nie spotka豉m, chyba zreszt nawet takich nie ma).
Je郵i chodzi 這pian (do cel闚 leczniczych na w這sy stosuje si korze) i tatarak (tutaj mo瞠 by zar闚no korze jak i k陰cze), s bardzo pomocne w walce z wypadaniem, 豉godz 鈍i康 sk鏎y i 逝pie.

Stary 2008-01-31, 17:07   #85
vLain
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 821

Mam pytanie do os鏏, kt鏎e co na ten temat wiedz. Czyta豉m, 瞠 zi馧 do picia nie nale篡 ze sob miesza (jako jednego napoju). Czy ma to jakie odzwierciedlenie w stosowaniu zewn皻rznym zi馧? Chc zrobi sobie p逝kank z pokrzywy i skrzypu, jednak chwilowo si wstrzymuj, 瞠by zasi璕n望 opinii. B璠 wdzi璚zna za odpowiedzi.
vLain jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-01-31, 19:47   #86
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez vLain Poka wiadomo嗆
Mam pytanie do os鏏, kt鏎e co na ten temat wiedz. Czyta豉m, 瞠 zi馧 do picia nie nale篡 ze sob miesza (jako jednego napoju). Czy ma to jakie odzwierciedlenie w stosowaniu zewn皻rznym zi馧? Chc zrobi sobie p逝kank z pokrzywy i skrzypu, jednak chwilowo si wstrzymuj, 瞠by zasi璕n望 opinii. B璠 wdzi璚zna za odpowiedzi.

wg mnie nie ma to zadnego znaczenia, jest mnostwo wlasnie MIESZANEK ziolowych. przeciez nawet taki zwykly Seboradin czy jakikolwiek inny szampon to mieszanka skladnikow i dziala ok

ja np mieszalam skrzyp z pokrzywa, nie ma przeciwwskazan
Stary 2008-01-31, 19:51   #87
vLain
Rozeznanie

Te mi si tak wydaje, ale zawsze lepiej spyta osoby, kt鏎e mog si lepiej zna :)
Stary 2008-01-31, 19:53   #88
vLain
Rozeznanie

Stosowa豉m ju sza逕i solo, ale teraz chc spr鏏owa innych zi馧, wypatrzy豉m kilka ciekawych rzeczy tutaj i spr鏏uj nied逝go jakich mieszanek.
Stary 2008-01-31, 21:10   #89
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vLain Poka wiadomo嗆
Zio豉 jak najbardziej mo積a miesza, nawet jest to wskazane Wsp鏊nie si uzupe軟iaj i dzi瘯i temu wzmacniaj swoje dzia豉nie.
Ja r闚nie mieszam (pokrzywa, skrzyp, rumianek, tatarak, 這pian)
Wi璚 mieszaj bez obaw

Stary 2008-02-05, 20:49   #90
vLain
Rozeznanie

P逝kanka do w這s闚 t逝stych

Na tego typu w這sy dzia豉 leczniczo p逝kanka ze skrzypu, pokrzywy albo krwawnika. Wszystkie te zio豉 dzia豉j hamuj帷o na produkcj gruczo堯w 這jowych. Skrzyp wzmacnia przy tym korzonki w這s闚 i zapobiega stanom zapalnym.

P逝kanka przeciw逝pie穎wa

P逝kanka ta sporz康zona jest na bazie krwawnika i potartego chrzanu. Chrzan zawiera organiczn siark. Siarka podra積ia kom鏎ki nab這nka i pobudza je w ten spos鏏 do odnowy, co z kolei przyspiesza proces samooczyszczania si sk鏎y g這wy.
Krwawnik przeciwdzia豉 nadprodukcji gruczo堯w 這jowych, kt鏎a jest przyczyn zar闚no szybkiego przet逝szczania si w這s闚, jak i 逝pie簑.

P逝kanka z nagietka

Sporz康zi j mo積a zar闚no ze 鈍ie篡ch, jak i z suszonych kwiat闚. W celu uzyskania silnego naparu bierze si 4 造磬i sto這we nagietka, zalewa 4 fili瘸nkami wrz帷ej wody albo octu. Napar odstawi na 10-20 minut, nast瘼nie odcedzi, rozcie鎍zy du膨 ilo軼i wody. Gotow p逝kanka kilkakrotnie sp逝kiwa w這sy. Stan si wtedy mi瘯kie, puszyste i pe軟e refleks闚 鈍ietlnych.

P逝kanka z li軼i maliny

Li軼ie maliny u篡wane by造 ch皻nie przez wie郾iaczki, jako 瞠 maj dzia豉nie dezynfekuj帷e i normalizuj帷e. Te w豉軼iwo軼i zawdzi璚zaj zawarto軼i pewnej ilo軼i kwas闚, przez co sporz康zona z nich p逝kanka przyczynia si do szybkiego odbudowania ochronnej pow這ki kwasowej w這sa.

P逝kanka z li軼ia brzozy

Jedn 造瞠czk wysuszonych li軼i brzozy zala wrz帷 wod. Poczeka a napar naci庵nie i ostygnie, po czym odcedzi. P逝kanka brzozowa pomaga utrzyma w zdrowiu korzonki w這sowe i zapobiega wypadaniu w這s闚. Jednak瞠 nie nale篡 jej stosowa przy w這sach blond.

P逝kanka z pokrzywy

P逝kank t sporz康za si tak jak p逝kank brzozow, przy czym nie jest ona tak瞠 zalecana do w這s闚 jasnych. Do sporz康zenia naparu nale篡 u篡 suszonych li軼i pokrzywy, jako 瞠 鈍ie穎 zebrane li軼ie barwi mocno na zielony kolor. Pokrzywa jest od dawna znanym 鈔odkiem domowym przeciwko 逝pie穎wi i wzmacniaj帷ym w這sy.

http://laboratoriumurody.pl/forum/ha...ow,t10721.html
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-03-09 17:44:45

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.