Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-12-24, 09:07   #61
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 4 604
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

mam pytanie z serii tych troche g³upich

czym ró¿ni siê woda brzozowa/pokrzywowa od soku? Stê¿eniem alkoholu i subst. czynnej? Jaka postac bêdzie lepsza dla w³osów? Zaznaczê,¿e alkohol nie robi spustoszenia na mojej g³owie
__________________


tootsie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-12-24, 11:24   #62
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Sok brzozowy - tzw. osko³a, to s³odkawy napój do picia, produkt spo¿ywczy, pozyskiwany z pnia brzozy wczesn± wiosn±.

Woda brzozowa - to sok brzozowy z pnia z dodatkami innych zió³ rozpuszczony w alkoholu, [zdaje siê w denacie, ale nie jestem pewna]

Sok z brzozy, apteczny - to sok pozyskiwany z li¶ci brzozy, nie z pnia, stabilizowany etanolem, aby nadawa³ siê do za¿ywania doustnego.
'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-12-24, 18:54   #63
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 4 604
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

czyli lepiej kupiæ wodê czy sok (mam na my¶li ten z phytofarmu)?
__________________


tootsie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-12-25, 18:15   #64
Suomi6
Przyczajenie
 
Avatar Suomi6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 15
Question Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witam , jestem na tym forum po raz pierwszy i mam ma³e pytanie - u¿ywa³ kto¶ mo¿e L-102 firmy kulpor ????? Jest to od¿ywczy p³yn do w³osów , którego zadaniem jest m. in. przeciwdzia³anie powstawaniu ³upie¿u oraz pobudzeniu cebulek w³osów .
Suomi6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-12-29, 12:52   #65
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

No w³a¶nie, ja te¿ jestem baaaaaaaaardzo zainteresowana tym L-102, ale pojêcia nie mam gdzie to cudo kupiæ? Jak by kto¶ wiedzia³/widzia³/dostrzeg³ gdzie¶/gdziekolwiek prosimy o powidomienie
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-12-29, 13:18   #66
Suomi6
Przyczajenie
 
Avatar Suomi6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

ja ju¿ to mam ( zakupi³am w drogerii ASTOR ) tylko nie bardzo wiem czy dzia³a , tak na d³u¿sz± metê .....
Suomi6 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-12-29, 14:47   #67
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

A gdzie jest ta drogeria Astor? Moze kto¶ wie gdzie w Trójmie¶cie to dostaæ?
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 14:00   #68
Arwena_
Raczkowanie
 
Avatar Arwena_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 345
GG do Arwena_
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

A teraz ja !
P³ukanki do w³osów jasnych :
Krwawnik - likwiduje podra¿nienia, u³atwia uk³adanie
Mydlnica - u³atwia uk³adanie, oczyszcza w³osy,
Nagietek - od¿ywia w³osy, dzia³a przeciw³upie¿owo, ³agodzi podra¿nienia
Pokrzywa - od¿ywia w³osy, przyspiesza wzrost
Rumianek - dzia³a bakteriobójczo i przeciw³pie¿owo, nadaje puszysto¶æ i z³ocisty odcieñ
Tatarak - mi³y zapach, od¿ywia i wzmacnia

Do w³osow ciemnych
Brzoza - dzia³a przeciwlupiezowo, od¿ywczo, zmiêkczaj±co
Chemiel - wzmacnia cebulki
Kora dêbu - wzmacnia br±zowy kolor w³osow, nadaje polysk
Lipa - piekny zapach
Rozmaryn - od¿ywia wlosy, jedwabisty polysk
Szalwia - odzywia, zapobiega przetluszczaniu

Zio³a pakowane luzem (nie z torebek!) wymieszaj ze sob±, odmierz 5 lyzek mieszanki, zalej litrem letniej wody, doprowadz to wrzenia, gotuj 10 minut na malym ogniu.

Mam pytanie: czy w kazdej aptece dostanie sie takie ziola? Ile kosztuj±? Stosowalyscie ktores?
Arwena_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-06, 15:27   #69
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witaj, cieszê siê, ¿e do nas do³±czy³a¶. Ja stosowa³am rumianek, nada³ moim w³osom z³ocisty odcieñ. Teraz mam miodowo-rude ze z³otymi (taki brudny z³oty) niteczkami, fajnie to wygl±da, piêknie siê b³yszcz±.

Wiem, ¿e nagietek mam w³a¶ciwo¶ci przyrudzaj±ce, wzmacnia kolor w³osów rudych, jeszcze nie próbowa³am, ale zamierzam wkrótce zakupiæ.

Pokrzywê i skrzyp pijê, rzeczywi¶cie wspomaga wzmacnianiei porost.

Koszt jest niwielki, w zale¿no¶ci od miejsca zakupu od 3-4z³. za pakowanie do ok. 2-2,5 z³. to naprawdê niedu¿o. Wiêksoz¶æ dostaniesz w aptekach jak nie to na pewno w sklepach zielarskich. Po prostu trzeba czasem pochodziæ
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-06, 15:43   #70
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziewczyny, kupi³am sobie w aptece sok z aloesu, bo Biostyminy mi nie chcieli sprzedaæ..Jak najlepiej go u¿ywaæ? Mogê w nim rozpu¶ciæ np. ekstraky i robiæ wcierki? Aha i czy dodaæ do niego jeszcze wody, czy ju¿ nie trzeba? no i czy mogê to wszystko dodaæ do olejów, czy to siê jako¶ "zwa¿y"? aha i czy dla wiêkszej penetracji zmieszaæ go jako¶ z alkoholem?
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-06, 17:38   #71
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Tak alkohol w stêzêniuok 20% najlepiej bo to zwiêkszy penetracjê, moze byæ zwyk³y spirytus 95%, ekstrakty mo¿esz rozmu¶ciæ, pewnie bêdzie ok. Ch³opaki z forum o £ysienie robi± wcierki na bazie amolu, mo¿esz go dodaæ zamiast spirytusu
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 18:30   #72
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 4 604
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Arwena_ Poka¿ wiadomo¶æ
A teraz ja !
P³ukanki do w³osów jasnych :
Krwawnik - likwiduje podra¿nienia, u³atwia uk³adanie
Mydlnica - u³atwia uk³adanie, oczyszcza w³osy,
Nagietek - od¿ywia w³osy, dzia³a przeciw³upie¿owo, ³agodzi podra¿nienia
Pokrzywa - od¿ywia w³osy, przyspiesza wzrost
Rumianek - dzia³a bakteriobójczo i przeciw³pie¿owo, nadaje puszysto¶æ i z³ocisty odcieñ
Tatarak - mi³y zapach, od¿ywia i wzmacnia

Do w³osow ciemnych
Brzoza - dzia³a przeciwlupiezowo, od¿ywczo, zmiêkczaj±co
Chemiel - wzmacnia cebulki
Kora dêbu - wzmacnia br±zowy kolor w³osow, nadaje polysk
Lipa - piekny zapach
Rozmaryn - od¿ywia wlosy, jedwabisty polysk
Szalwia - odzywia, zapobiega przetluszczaniu

Zio³a pakowane luzem (nie z torebek!) wymieszaj ze sob±, odmierz 5 lyzek mieszanki, zalej litrem letniej wody, doprowadz to wrzenia, gotuj 10 minut na malym ogniu.

Mam pytanie: czy w kazdej aptece dostanie sie takie ziola? Ile kosztuj±? Stosowalyscie ktores?
w tej aptece https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/ pojedyñcze zió³ka kosztuj± ok. 1,30
__________________


tootsie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-06, 19:06   #73
Arwena_
Raczkowanie
 
Avatar Arwena_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 345
GG do Arwena_
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

o! super. Tak sie zastanawiam czy koniecznie trzeba to wszystko mieszac. Jutro jak nie znajde w aptece to pewnie skorzystam z tej apteki i zaczne od 2-3 a nie odrazu 6 no nie? :O
Arwena_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-06, 19:57   #74
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziêki Mario!
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-09, 19:53   #75
Anowita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Przepis na wcierkê: jedno ¿ó³tko, sok z po³owy cytryny, do tego kilka kropli( mo¿e byæ ³y¿eczka do herbaty) olejku rycynowego. Dobrze wymieszaæ, wetrzeæ we w³osy, zakrêciæ rêcznikiem i pozostawiæ na ok. godz. Potem umyæ w³osy. Je¿eli stosuje siê systematycznie- co drugi dzieñ- widaæ poprawê. W³osy staj± sie zdrowsze, bardziej b³yszcz±ce i mniej wypadaj±. Sprawdzone-polecam.
Anowita jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-14, 12:02   #76
NatuniaSugar14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Wielkie dziêki Maria221 wszystko co potrzebne w jednym miejscu

Mam kilka pytañ:
*Czy je¿eli po ka¿dym myciu(co 2 dni)bêdê p³uka³a w³osy w p³ukance zrobionej z gar¶ci tataraku,rumianku,lawendy ,tymianku,chmielu,aloesu, nasturcji,dziewanny i soku z po³ówki cytryny to bêdzie dobrze???

Czy to nie za du¿o trochê i czy np.zio³a rozja¶niaj±ce nie strac± swoich w³a¶ciwo¶ci przez dodanie innych???Albo np.dziewannê do w³osów suchych mo¿na po³±czyæ z zio³ami do przet³uszczaj±cych siê???

I jak ma wygl±daæ przygotowanie takiej p³ukanki?Czy mozna wzi±æ po prostu wzi±æ to wszystko,zalaæ wrz±tkiem i odstawiæ do nastêpnego dnia wieczorem???

I czy jest jaka¶ ró¿nica dla w³osów pomiêdzy zio³ami w saczetkach(na herbatki),a sypanymi ??

Dodam ¿e mam w³osy blond,przet³uszczaj±ce siê i bardzo cienkie:/
Zale¿y mi na ich rozja¶nieniu i wzmocnieniu natomiast tempo wzrostu jest mi obojêtne.

Z góry bardzo dziêkujê i przepraszam za g³ópie pytania
NatuniaSugar14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-14, 21:21   #77
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez NatuniaSugar14 Poka¿ wiadomo¶æ
Dodam ¿e mam w³osy blond,przet³uszczaj±ce siê i bardzo cienkie:/
Zale¿y mi na ich rozja¶nieniu i wzmocnieniu natomiast tempo wzrostu jest mi obojêtne.
Ja od siebie mogê Ci napisaæ, ¿e te¿ mam blond w³osy, przet³uszczaj±ce siê i regularnie stosujê p³ukanki z pokrzywy, rumianku i skrzypu i jestem bardzo zadowolona Teraz jeszcze chcê do tego do³±czyæ korzeñ ³opianu i k³±cze tataraku W³osy zdecydowanie mniej siê przet³uszczaj± i trochê siê rozja¶ni³y i s± te¿ zdecydowanie mocniejsze. Ja stosujê zio³a w torebkach. Zalewam wrz±tkiem i parz± siê pod przykryciem, dopóki nie wystygn±.
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-14, 21:52   #78
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 4 604
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

ja chyba zrezygnujê z zio³owych p³ukanek

kupi³am ostatnio zió³ka: brzozê, korzeñ ³opianu, skrzyp i pokrzywê.
Sp³uka³am wywarem w³osy, okej Ale jak zaczê³y wysychaæ by³y jakies sztywne, niemi³e w dotyku. Szok przezy³am jednak jak zobaczy³am moje d³onie By³y w kolorze ¿ó³to-br±zowym Kolor chwyci³ tak mocno,¿e wcale nie chcia³ siê zmyæ

Bêdê musia³a zaopatrzyæ siê w lateksowe rêkawiczki
__________________


tootsie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-15, 14:45   #79
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Do Tootsie,

A wiesz, ze ja ostatnio te¿ mia³am podobny wypadek. Zrobi³am p³ukankê z nagietka, brzozy, herbaty (na kolor), potzryma³am kilka minut, a potem ap³uka³am. Kolor wyszed³ jaki¶ dziwny, niby sciemnia³ (niestety), ale nie jestem do koñca pewna, mam wrazenie, ¿e moje rude, naturalne pasemka nieco zanik³y, robiê wszystko aby wzmocniæ ten kolor. Poza tym w dotyku by³y takie niezbyt fajne, ale bêdê eksperymentowaæ dalej.
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 10:56   #80
NatuniaSugar14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Zrobi³am wczoraj maseczkê z ca³ego jajka,oliwy z oliwek,mleka,miodu i cebuli. Trzyma³am 3godz.,ciek³o mi to wszystko,ale my¶lê ¿e jak dodam dro¿d¿y to bêdzie lepiej
Potem zrobi³am p³ukankê z nagietka,rumianku,tymiank u i cytryny. Mam zamiar jeszcze dodaæ tataraku,chmielu i aloesu(jakich czê¶ci tych ro¶lin u¿ywa siê do p³ukanki?),oraz dziewanny i nasturcji.
W³oski piêknie siê b³yszcz±,ale nie mog³am ich rozczesaæ. Nastêpnym razem przed suszeniem wetrê w nie kroplê oliwy z oliwek to mo¿e bêdzie lepiej
NatuniaSugar14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-30, 22:22   #81
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 895
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

subskrybujê ¶wietny temat

hmmm, co stosowa³am:
olejek rycynowy
nafta
skrzyp polny
pokrzywa

najlepsze efekty po skrzypie, w³osy jakby nabiera³y grubo¶ci. 4 ³yzki suszonego skrzypu zalewa³am 4 kubkami wody i gotowa³am na ma³ym gazie oko³o 30min, a¿ mniej wiêcej po³owa wyparowa³a i tym polewa³am po przestudzeniu g³owe

musze jeszcze do tego wrócic, ale na razie w akademikowych kuchniach niewygodnie
nimrodel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-30, 23:09   #82
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez nimrodel Poka¿ wiadomo¶æ
najlepsze efekty po skrzypie, w³osy jakby nabiera³y grubo¶ci. 4 ³yzki suszonego skrzypu zalewa³am 4 kubkami wody i gotowa³am na ma³ym gazie oko³o 30min, a¿ mniej wiêcej po³owa wyparowa³a i tym polewa³am po przestudzeniu g³owe
O tak skrzyp jest ¶wietny Ja go ³±czê z pokrzyw± i rumiankiem i do tego jeszcze bêdê dawa³a, ³opian i tatarak
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-31, 08:27   #83
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 895
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez virka Poka¿ wiadomo¶æ
O tak skrzyp jest ¶wietny Ja go ³±czê z pokrzyw± i rumiankiem i do tego jeszcze bêdê dawa³a, ³opian i tatarak


te ostatnie zio³a kupujesz w aptece albo w zielarskim w formie suszonych zió³? w paczuszkach? i na co s± te ostatnie zio³a?
nimrodel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-31, 08:48   #84
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez nimrodel Poka¿ wiadomo¶æ


te ostatnie zio³a kupujesz w aptece albo w zielarskim w formie suszonych zió³? w paczuszkach? i na co s± te ostatnie zio³a?
Tak, te zio³a kupujê w aptece, albo w zielarskim, zale¿y gdzie mam po drodze
Pokrzywê i skrzyp i rumianek mam w formie zarówno ekspresowej jak i suszonych zió³, a ³opian i tatarak w formie suszonej (z form± w ekspresowych torebkach siê nie spotka³am, chyba zreszt± nawet takich nie ma).
Je¶li chodzi ³opian (do celów leczniczych na w³osy stosuje siê korzeñ) i tatarak (tutaj mo¿e byæ zarówno korzeñ jak i k³±cze), s± bardzo pomocne w walce z wypadaniem, ³agodz± ¶wi±d skóry i ³upie¿.
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-31, 17:07   #85
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mam pytanie do osób, które co¶ na ten temat wiedz±. Czyta³am, ¿e zió³ do picia nie nale¿y ze sob± mieszaæ (jako jednego napoju). Czy ma to jakie¶ odzwierciedlenie w stosowaniu zewnêtrznym zió³? Chcê zrobiæ sobie p³ukankê z pokrzywy i skrzypu, jednak chwilowo siê wstrzymujê, ¿eby zasiêgn±æ opinii. Bêdê wdziêczna za odpowiedzi.
vLain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-31, 19:47   #86
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 895
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez vLain Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanie do osób, które co¶ na ten temat wiedz±. Czyta³am, ¿e zió³ do picia nie nale¿y ze sob± mieszaæ (jako jednego napoju). Czy ma to jakie¶ odzwierciedlenie w stosowaniu zewnêtrznym zió³? Chcê zrobiæ sobie p³ukankê z pokrzywy i skrzypu, jednak chwilowo siê wstrzymujê, ¿eby zasiêgn±æ opinii. Bêdê wdziêczna za odpowiedzi.

wg mnie nie ma to zadnego znaczenia, jest mnostwo wlasnie MIESZANEK ziolowych. przeciez nawet taki zwykly Seboradin czy jakikolwiek inny szampon to mieszanka skladnikow i dziala ok

ja np mieszalam skrzyp z pokrzywa, nie ma przeciwwskazan
nimrodel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-31, 19:51   #87
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Te¿ mi siê tak wydaje, ale zawsze lepiej spytaæ osoby, które mog± siê lepiej znaæ :)
vLain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-31, 19:53   #88
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Stosowa³am ju¿ sza³wiê solo, ale teraz chcê spróbowaæ innych zió³, wypatrzy³am kilka ciekawych rzeczy tutaj i spróbujê nied³ugo jakich¶ mieszanek.
vLain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-01-31, 21:10   #89
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez vLain Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanie do osób, które co¶ na ten temat wiedz±. Czyta³am, ¿e zió³ do picia nie nale¿y ze sob± mieszaæ (jako jednego napoju). Czy ma to jakie¶ odzwierciedlenie w stosowaniu zewnêtrznym zió³? Chcê zrobiæ sobie p³ukankê z pokrzywy i skrzypu, jednak chwilowo siê wstrzymujê, ¿eby zasiêgn±æ opinii. Bêdê wdziêczna za odpowiedzi.
Zio³a jak najbardziej mo¿na mieszaæ, nawet jest to wskazane Wspólnie siê uzupe³niaj± i dziêki temu wzmacniaj± swoje dzia³anie.
Ja równie¿ mieszam (pokrzywa, skrzyp, rumianek, tatarak, ³opian)
Wiêc mieszaj bez obaw
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-02-05, 20:49   #90
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

P³ukanka do w³osów t³ustych

Na tego typu w³osy dzia³a leczniczo p³ukanka ze skrzypu, pokrzywy albo krwawnika. Wszystkie te zio³a dzia³aj± hamuj±co na produkcjê gruczo³ów ³ojowych. Skrzyp wzmacnia przy tym korzonki w³osów i zapobiega stanom zapalnym.

P³ukanka przeciw³upie¿owa

P³ukanka ta sporz±dzona jest na bazie krwawnika i potartego chrzanu. Chrzan zawiera organiczn± siarkê. Siarka podra¿nia komórki nab³onka i pobudza je w ten sposób do odnowy, co z kolei przyspiesza proces samooczyszczania siê skóry g³owy.
Krwawnik przeciwdzia³a nadprodukcji gruczo³ów ³ojowych, która jest przyczyn± zarówno szybkiego przet³uszczania siê w³osów, jak i ³upie¿u.

P³ukanka z nagietka

Sporz±dziæ j± mo¿na zarówno ze ¶wie¿ych, jak i z suszonych kwiatów. W celu uzyskania silnego naparu bierze siê 4 ³y¿ki sto³owe nagietka, zalewa 4 fili¿ankami wrz±cej wody albo octu. Napar odstawiæ na 10-20 minut, nastêpnie odcedziæ, rozcieñczyæ du¿± ilo¶ci± wody. Gotow± p³ukanka kilkakrotnie sp³ukiwaæ w³osy. Stan± siê wtedy miêkkie, puszyste i pe³ne refleksów ¶wietlnych.

P³ukanka z li¶ci maliny

Li¶cie maliny u¿ywane by³y chêtnie przez wie¶niaczki, jako ¿e maj± dzia³anie dezynfekuj±ce i normalizuj±ce. Te w³a¶ciwo¶ci zawdziêczaj± zawarto¶ci pewnej ilo¶ci kwasów, przez co sporz±dzona z nich p³ukanka przyczynia siê do szybkiego odbudowania ochronnej pow³oki kwasowej w³osa.

P³ukanka z li¶cia brzozy

Jedn± ³y¿eczkê wysuszonych li¶ci brzozy zalaæ wrz±c± wod±. Poczekaæ a¿ napar naci±gnie i ostygnie, po czym odcedziæ. P³ukanka brzozowa pomaga utrzymaæ w zdrowiu korzonki w³osowe i zapobiega wypadaniu w³osów. Jednak¿e nie nale¿y jej stosowaæ przy w³osach blond.

P³ukanka z pokrzywy

P³ukankê tê sporz±dza siê tak jak p³ukankê brzozow±, przy czym nie jest ona tak¿e zalecana do w³osów jasnych. Do sporz±dzenia naparu nale¿y u¿yæ suszonych li¶ci pokrzywy, jako ¿e ¶wie¿o zebrane li¶cie barwi± mocno na zielony kolor. Pokrzywa jest od dawna znanym ¶rodkiem domowym przeciwko ³upie¿owi i wzmacniaj±cym w³osy.


http://laboratoriumurody.pl/forum/ha...ow,t10721.html
vLain jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.