Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2009-04-28, 06:56   #901
belluci2
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 676
Wpisy w blogu: 1
Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

Cytat:
Napisane przez zapaa趾a Poka wiadomo嗆
Amol to taki plyn, ktorym chetnie maziaja sie/popijaja starsze panie http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p7983-Amol_plyn_100_ml

A co ma byc w tej wcierce oprocz adenozyny?
cos takiego zeby dobrze dzialala na wypadajace w這sy, na porost i ewentualnie na 這jotok
ps dziewczyny czy mozecie mnie nauczyc robienia tych wcierek?bardzo prosz

zosta這 80 ...70...60 dni intensywnej pracy

belluci2 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-04-28, 11:02   #902
'Estelle'
The Pink Power Mo責erajtor

Wiadomo軼i: 10 904
Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

Cytat:
Napisane przez belluci2 Poka wiadomo嗆
cos takiego zeby dobrze dzialala na wypadajace w這sy, na porost i ewentualnie na 這jotok
ps dziewczyny czy mozecie mnie nauczyc robienia tych wcierek?bardzo prosz
Przeczytaj kilka pierwszych stron w徠ku, wszystko by這 ju wyja郾iane, dok豉dnie krok po kroku i nie ma sensu tego powtarza.

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-04-28, 14:38   #903
belluci2
Rozeznanie

myslicie ze to bedzie dobra wcierka-na jedno wtarcie
sok 這pianowy 5ml
sok pokrzywowy 5ml
kropla olejku tymiankowego
kropla olejku rozmarynowego
adeozyna-ale nie wiem w jakiej ilosci

hmmm i czym to wymiesza?
tylko wstrz御n望?

Stary 2009-05-01, 20:13   #904
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Cytat:
myslicie ze to bedzie dobra wcierka-na jedno wtarcie
sok 這pianowy 5ml
sok pokrzywowy 5ml
kropla olejku tymiankowego
kropla olejku rozmarynowego
adeozyna-ale nie wiem w jakiej ilosci

hmmm i czym to wymiesza?
tylko wstrz御n望?
Generalnie ok. adenozyn mo瞠sz da np. w st篹eniu 2%, po jaki czasie 3%, ale nie wi璚ej. Pami皻am z w徠ku o wypadaniu w這s闚 kontynuacji, jak pisa豉, 瞠 wypada Ci ju tylko 30w這s闚, nie wiem, czy na dzie, czy podczas mycia. Du瞠 masz ubytki? Jak sam w這s? Cienki? Czy raczej grubszy, najpierw napisz, co jest przyczyn, podam wtedy moja ci wcierk, po kt鏎ej rosn fajne i grube w這sy.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-01, 21:53   #905
belluci2
Rozeznanie

w這sy robi mi sie coraz cie雟ze, sa przerzedzenia, bez plack闚, wyniki krwi sa ok, tarczyca ok, wizyt u endo mam w czerwcu dopiero
wlos闚 dziennie wypada r霩nie od 5 do 30 ale wypadaj od roku, kiedy nawet 80 dziennie
mam sok 這pianowy, pokrzywowy, wode brzozowa, ziola,olejki eteryczne ale moge dokupic skladniki, Bede Ci bardzo wdzi璚zna, walcz z 這jotokiem, ale juz jest lepiej po dermenie, nizoralu i troche selsun blue
pozdrawiam

Edytowane przez belluci2
Czas edycji: 2009-05-01 o 21:54
Stary 2009-05-02, 08:35   #906
Ines-ka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 906

Ekstrakty rozpuszczaj si 鈍ietnie w wodzie o temp. troch poni瞠j 100C. Rozpuszczam wszystko w 2 造磬ach wody i p騧niej dolewam to do Seboradinu. Alkohol nie paruje, 瘸dnych glut闚 nierozpuszczonych ekstrakt闚 i wszystko jest cacy.
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-02, 09:44   #907
belluci2
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Poka wiadomo嗆
Ekstrakty rozpuszczaj si 鈍ietnie w wodzie o temp. troch poni瞠j 100C. Rozpuszczam wszystko w 2 造磬ach wody i p騧niej dolewam to do Seboradinu. Alkohol nie paruje, 瘸dnych glut闚 nierozpuszczonych ekstrakt闚 i wszystko jest cacy.
a jakie ekstrakty dodajesz?

Stary 2009-05-02, 13:52   #908
Ines-ka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 906

Cytat:
Napisane przez belluci2 Poka wiadomo嗆
a jakie ekstrakty dodajesz?
Sk鏎ka jab趾a i winogrona, piperyna, szyszki chmielu i skrzyp.
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-02, 14:47   #909
Maria221
Wtajemniczenie

Przepis na wcierk pogrubiaj帷 i zag瘰zczaj帷 w這sy:

16 ml Jantaru/Saponicsa
3 ml spirytusu
ekstraky ze sk鏎ki jab趾a - 2% - 0,4ml
adenozyna - 2% - 0,4ml
wit B3 - 2% - 0,4ml
Kerastim - 3% - 0,6ml
chmiel lub 瞠nsze (oba od Thanatosa) - 1% - 0,2ml
kwas hialuronowy ma這cz御teczkowy w proszku (Mazid豉) - 1% - 0,2ml
ampu趾a wit. B6 - na recept - ca豉 - 1ml

Kerastim kupisz tutaj:

http://naturaliskosmetyki.pl/kerasti...losy-p-62.html

Mo瞠sz stosowa ten sok z pokrzywy, 這pianu, olejki eteryczne: tymianek, eukaliptus, lawenda, drzewo herbaciane, drzewo cedrowe, rozmaryn (po 2 krople, nie wi璚ej, mo瞠sz sobie wybra 2-3 olejki, nie musz by wszystkie - polecam eukaliptus, drzewo herbaciane, tymianek, rozmaryn), mo瞠sz te zaparzy skrzyp, chmiel i 這pan i te doda - moczysz w這sy, wyciskasz wilgo嗆 r璚znikiem, wcierasz tak od篡wk i chodzisz ze 2h, potem sp逝kujesz i myjesz szamponem

Cytat:
w這sy robi mi sie coraz cie雟ze, sa przerzedzenia, bez plack闚, wyniki krwi sa ok, tarczyca ok, wizyt u endo mam w czerwcu dopiero
wlos闚 dziennie wypada r霩nie od 5 do 30 ale wypadaj od roku, kiedy nawet 80 dziennie
mam sok 這pianowy, pokrzywowy, wode brzozowa, ziola,olejki eteryczne ale moge dokupic skladniki, Bede Ci bardzo wdzi璚zna, walcz z 這jotokiem, ale juz jest lepiej po dermenie, nizoralu i troche selsun blue
pozdrawiam
Uwa瘸sz, 瞠 u Ciebie, to ten 這jotk jest przyczyn, bo u mnie na 100%, ju to stwierdzi豉m. Na 這jotok, to ta od篡wka z sokami i olejakmi eterycznymi, na porost ta pierwsza. Czy lekarze wspomianali co o 造sieniu androgenowym? Czy raczej wykluczyli?

Pozdrawiam

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2009-05-02 o 19:08
Stary 2009-05-02, 19:07   #910
belluci2
Rozeznanie

Jestes cudowna!!dziekuje Ci.tak podejrzewam 這jotok, zauwazy豉m ze jak uzyje silnych olejk闚-tymianek,rozmaryn, lawenda to wypadanie ustepuje...czyli podejrzwam ze olejki cos zabijaja ale co to nie wiem.Z mojej strony moge polecic Ci nizoral i farmed, selsun blue na razie probuje-podobno efekty sa po pewnym czasie-po nizoralu efekt cudowny-zero swedzenia, wypadlo kilka w這s闚. Nied逝go bede robila badania hormonalne, androgenowe na 99%wykluczone, ale zobaczymy po wynikach..
mam pytanie co do wcierek-
1.te miary 0,4..0,2 to sa gramy czy ...?nie znam sie za bardzo dopiero bede zaczynala.
2.ta wit B3 to w proszku czy w plynie
3. jak cos zdobyc na recepte?po prostu poprosic lekarza?
4.czy te skladniki zdobede w 1 sklepie internetowym czy raczej w kilku-chodzi o jak najtansze koszty przesy趾i...

pozdrawiam

ps powoli wtajemniczam sie w dzialanie palmy saba這wej-ale to skomplikowane...

Edytowane przez belluci2
Czas edycji: 2009-05-02 o 19:08
Stary 2009-05-02, 19:16   #911
Maria221
Wtajemniczenie

Cytat:
Jestes cudowna!!dziekuje Ci.tak podejrzewam 這jotok, zauwazy豉m ze jak uzyje silnych olejk闚-tymianek,rozmaryn, lawenda to wypadanie ustepuje...czyli podejrzwam ze olejki cos zabijaja ale co to nie wiem.Z mojej strony moge polecic Ci nizoral i farmed, selsun blue na razie probuje-podobno efekty sa po pewnym czasie-po nizoralu efekt cudowny-zero swedzenia, wypadlo kilka w這s闚. Nied逝go bede robila badania hormonalne, androgenowe na 99%wykluczone, ale zobaczymy po wynikach..
mam pytanie co do wcierek-
1.te miary 0,4..0,2 to sa gramy czy ...?nie znam sie za bardzo dopiero bede zaczynala.
2.ta wit B3 to w proszku czy w plynie
3. jak cos zdobyc na recepte?po prostu poprosic lekarza?
Ad1 Wiesz, to s ml mazid這wych 造瞠czek, ja nimi odmierzam, warto si w nie zaopatrzy. Jak b璠ziesz kupowa we 2 x 0,5 ml i 2 x 0,15, te najbardzij si przydaj, do tego 1 x 1,25 ml i bagietk borokrzemow i zlewk - to naprawd u豉twia 篡cie. ㄊ瞠czki wygl康aj o tak:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=27&Itemid=27

Inne 造瞠czki, poza wymienionym, nie przydaj si i nie ma co traci pieni璠zy na inne miarki.

Ad2 wit B3 z Mazide

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Ad3 Id do lekarza - rodzinny lub dermatolog whatever i po prostu popro, powiedz, 瞠 do zio這wych mieszanek, ale nie m闚 za du穎, bo si wystrasz, 瞠 czupryna wyleci Ci w powietrze. Na mnie to zawsze dziewnie patrz i si u鄉iechaj.

Dam Ci dob rad, jak b璠ziesz wsmarowywa t od篡wke zio這wo - olejkowo eteryczn przed myciem wsmarowuj j b. dok豉dnie tak瞠 po bokach, tam przy uszach, bo tam resztki tego gie lubi mie swoje "ostatnie bastiony" i jak b璠ziesz my w這sy, to r闚nie b. dok豉dnie przy uszach, a po same uszy, w sumie mo瞠sz i je nawet umy. Mnie si zdarzy這, 瞠 niegdzie mi juz nie lecia這, a z ty逝 (okolice uszu i nasada karku nadal), jak zacz獪l tam wciera i my, w這sy przesta造 lecie zupe軟ie.

Pozdrawiam

Ps. Palma saba這wa to tylko na wypadanie androgenowe, jak go nie masz, to zrezygnuj, bo ona na porost nie dzia豉, chocia, mo瞠 na 這jotok...? υjotok zatrzymuj te dro盥瞠 - mnie jedyne jedyne tabletki, kt鏎e pomog造 na wypadanie to Dromin. Pij skrzyp, pokrzyw, uwa瘸j na t逝ste potrawy, oleje, s這dycze, bo te pobudzaj produkcj 這ju, mo瞠sz te pi dro盥瞠.

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2009-05-02 o 19:20
Stary 2009-05-02, 20:31   #912
belluci2
Rozeznanie

widze,瞠 mamy podobne do鈍iadczenia.Kilka razy tak mialam, ze jak umylam wlosy to sk鏎a g這wy mnie nie swedziala, oprocz...wlasnie miejsc za uszami.Przy nastepnych myciach zauwazylam ze omijalam te miejsca. Teraz nie popelniam tego b貫du. Co do zywnosci-tak zauwazylam ze jak nie jem smazonych, przyprawionych rzeczy, unikam cukru, bialego chleba to r闚niez mniej wypadaja mi w這sy. Kiedys na jednym z forum przeczytalam ze osoby z lojotokiem powinny jak najmniej jesc przed snem, najlepiej ostatni posilek 3 godz przed snem. I rzeczywiscie 堯j jest mniejszy i rzadszy...tzn nie taki zbity. Palma sabalowa jest wlasnie tez ponoc dobra na 這jotok===> szampon ducray sabal. Palma sabalowa jest r闚niez w nanocaps--->przeanalizuj sklad jak masz czas --->bardzo ciekawe
)))

Dziekuje za linki-juz chyba dzis z這ze zam闚ienie

trafilam na fajna dermatolog ostatnio kt鏎a -tez walczy z wypadaniem w這s闚.Powiedziala mi jedno nie warto sie poddawac-ona tez walczy, mowi ze lata 禦udnej pracy i widzi efekty. Przy mnie osobiscie na wizycie wyjmowa豉 w這sy z g這wy -tez jej lec...polecila mi szampon dermoactive, a najlepiej mezoterapie-ale to moze za pol roku-kasa...,teraz wcierki.

Wazne!!!Mi i osobom z 這jotokiem kt鏎e znam mniej wypada w這s闚 przy czestym myciu w這s闚.Dermatolog potwierdzila i kazala jak najczesciej -najlepiej za kazdym razem jak mocno sw璠zi g這wa.......
Myje raz dziennie zeby te g..... nie rozmnazalo sie za bardzo

Edytowane przez belluci2
Czas edycji: 2009-05-02 o 20:33
Stary 2009-05-02, 20:42   #913
Maria221
Wtajemniczenie

Ja mam ma造 這jotok, 豉two mi by這 si go pozby - 3 tyg z Selsum Blue i po sprawie. Ale tak, cz瘰te mycie wyd逝瘸 篡cie... w這s闚. Hej, a 造kasz cynk i B6? s dobre na 這jotok i same w這sy, tylko z tym cynkiem nie wolno przesadza tzn. nie wolno go 造ka za du穎, ani za d逝go. Bardzo dobry jest te Garnier Neril tylko poczytaj na w徠ku o nim, bo s dwa rodzaje - maj ro積e sk豉dy, to samo opakowanie. Ja uwa瘸m, 瞠 "m鎩 sk豉d" jest lepszy, w razie czego szukaj w豉郾ie jego. Ale i tak uwa瘸m, a mam do鈍iadczenia z wieloma produktami, 瞠 wcierki s najlepsze.

Na pocieszenie dodam, 瞠 gdy zacz窸am stosowa je, po 3 - 4msc. mia豉m o po這w wi璚ej w這s闚, bo tak szybko ros造, 瞠 te, kt鏎e by造 minimalne lub dopiero si przebija造 szybko uros造 i zag窷ci造 czupryn.

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2009-05-02 o 20:44
Stary 2009-05-03, 10:15   #914
evoosia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 19

Maria taki epytanie?????czy ja bymmoglaprosic Cie o numer gg,zamowilam troche tych roznych polproduktow i zmazidel i thanatosa, jednak zanim cokolwiek pomieszam(bom przerazona)chcialabym uzgodnic to z Toba,wybacz ze zawracam glowe,naprawde zalezy mi na zatrzymaniu wypadania wloskow i odroscie nowych, to moje marzenie odlat...moze w koncu sie spelni,prosze odezwij sie
evoosia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-03, 19:09   #915
Maria221
Wtajemniczenie

Gadu raczej Ci nie podam, ale napisz w w徠ku, to ch皻nie pomog.
Stary 2009-05-03, 21:29   #916
evoosia
Przyczajenie

dobrze a zatem poczekam az wszystko przyjdzie i bede Cie prosila bys mi cos konkretnego pomogla z tego zrobic, bo ja tez jestem taka ze nie moge przestac z zamawianiem, jedno lepsze od drugiego(tak mi sie wydaje zamowilam i z mazidel pewne rzeczy i z thanatosa..teraz jeszcze mysle czy ni epokusic sie o ten kerastim s? co Wy na to dziewczyny?Maria????zdaje sie byc swietnym skladnikiem odzywajacym nasze wloski, dodatkowo jak wskazuje opis do wszystkiego mozna go dodac, dobrze zinterpretowalam?wyprobow alyscie to cacko? jeszcze pytanie czy mozna kupic to w zielarskim badzw aptece bo na tej stronie ktorej wczesniej podawala Maria po dodaniu podatku i przesylce kosztuje praktycznie dwa razy wiecej a po co przeplacac zwlaszcza ze nasze portfele wciaz pod wrazeniem efektow opisywanych na forum ,robia sie coraz ciensze
ozdrawiam Was dziewczny i dziekuje za watek ,jestem z Wami
Stary 2009-05-06, 10:42   #917
evoosia
Przyczajenie

A wiec droga Mario,ku mojemu zdziwieniu juz dzis czyli po 3 dniach dostalam przesylke z mazidel,jeszcze zamaialam pewne preparaty w tanatosie ale o tym bede pozniej pisala,poki co mam juz w swoich zbiorach niacymid probke lipoderminy ekstrakt z pestek winogron i zenszenia,keratyne,aloes ,kwas- l mlekowy d- pantenol i mleczko owsiane...czy ja to moge wszystko razem zmieszac..wybralam to co najlepsze moim zdaniem wich ofercie by wmocnic wloski,dodam tez bys mi pomogla ustalic proporcje(chce sie poslugiwac strzykawka gdyz nie mam miarki) bardzo Cie prosze pomoz mi to odpowiednio wykorzystac nie mam juz sil patrzec na te wypadajace wlosy...pozdrawiam Wszystkie ktore czuja jak ja

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

poza hydrolatem,maceratem a takze olejem rozmarynowymmiala bym pelna kompozycje na Wzmacniaj帷e serum do w這s闚 z lipodermin i ekstraktem z 瞠-szenia...no i dodatkowym ekstraktem z pestek,ktory by cmoze tez moze zostac umieszczonyw te j mieszance...jak to razem zmieszac by dalo najlepszy rezultat i co ile sie wogole stosuje te wcierki,blagam pomozcie
Stary 2009-05-06, 10:54   #918
Pez
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 233

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
Ja mam ma造 這jotok, 豉two mi by這 si go pozby - 3 tyg z Selsum Blue i po sprawie. Ale tak, cz瘰te mycie wyd逝瘸 篡cie... w這s闚. Hej, a 造kasz cynk i B6? s dobre na 這jotok i same w這sy, tylko z tym cynkiem nie wolno przesadza tzn. nie wolno go 造ka za du穎, ani za d逝go.[...]
Cze嗆, moglabys mi napisac w jakich dawkach i o jakiej porze bierzerz cynk?
Po趾nelam wczoraj po kolacji i obudzilam sie o 4 rano jakos tak dziwnie nakrecona[chyba ogolnie za duzo cynku go wczoraj wzielam]
Brac sam cynk 1 tabl 10 mg czy w wiekszych ilosciach?

Edytowane przez Pez
Czas edycji: 2009-05-06 o 10:55
Pez jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-06, 11:04   #919
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez evoosia Poka wiadomo嗆
poza hydrolatem,maceratem a takze olejem rozmarynowymmiala bym pelna kompozycje na Wzmacniaj帷e serum do w這s闚 z lipodermin i ekstraktem z 瞠-szenia...no i dodatkowym ekstraktem z pestek,ktory by cmoze tez moze zostac umieszczonyw te j mieszance...jak to razem zmieszac by dalo najlepszy rezultat i co ile sie wogole stosuje te wcierki,blagam pomozcie
Evoosia, w recepturze jest wszystko opisane, 陰cznie z proporcjami, w opisie jest r闚nie informacja o cz瘰totliwo軼i stosowania. Proporcje s od razu podane w ml, wi璚 normalnie odmierzasz je strzykawk bez konieczno軼i przeliczania gram闚 na obj皻o嗆.

Stary 2009-05-06, 14:36   #920
evoosia
Przyczajenie

przepraszam,mysle ze jakos sobie poradzilam...przepraszam dziewczyny naprawde jestem zdesperowana, w przepisie pisze by ni e mieszac ze soba ekstraktow...a w niektorych przepisach jest ich wyraznie kilka do jednorazowego uzytku- ja mam na razie ten z pestek winogron i zen szenia a jeszcze czekam z thanatosa na ten ze skorki jablka....czy myslicie ze mozna je pomieszac by lepiej wzmocnic serum czy raczej stosowac zamiennie? z gory dziekuje za wszelka pomoc
Stary 2009-05-06, 14:45   #921
Maria221
Wtajemniczenie

Cytat:
Pez,

Cze嗆, moglabys mi napisac w jakich dawkach i o jakiej porze bierzerz cynk?
Po趾nelam wczoraj po kolacji i obudzilam sie o 4 rano jakos tak dziwnie nakrecona[chyba ogolnie za duzo cynku go wczoraj wzielam]
Brac sam cynk 1 tabl 10 mg czy w wiekszych ilosciach?
Ja tego cynku nie 造kam, ale wiem, 瞠 na forum 造sienie ludzie 造kaj i chwal sobie na ten 這jotok. Nie bierz za du穎, bo efekt mo瞠 by odwrotny do zamierzonego - zaczniesz traci w這sy. Z cynkiem trzeba ostro積ie i optymalnie.

Cytat:
evoosia,

przepraszam,mysle ze jakos sobie poradzilam...przepraszam dziewczyny naprawde jestem zdesperowana, w przepisie pisze by ni e mieszac ze soba ekstraktow...a w niektorych przepisach jest ich wyraznie kilka do jednorazowego uzytku- ja mam na razie ten z pestek winogron i zen szenia a jeszcze czekam z thanatosa na ten ze skorki jablka....czy myslicie ze mozna je pomieszac by lepiej wzmocnic serum czy raczej stosowac zamiennie? z gory dziekuje za wszelka pomoc
Mo瞠sz zrobi wcierk tak, jak podana na str. Mazide + osobno drug np. jedn z tego w徠ku - wciera co drugi dzie - raz mazidlan raz swoj. Ekstrakty w wi瘯szo軼i mo積a 陰czy.

Z keratyny, mleczka owsianego i d-pantenolu mo瞠sz zrobi b造skawiczn od篡wk "przed myciem" - w zag喚bieniu d這ni mieszasz w/w sk豉dniki i siup na sk鏎 g這wy oraz w這sy, trzyma z godzin, sp逝ka i umy normalnie szamponem.
Stary 2009-05-08, 17:26   #922
kurtyzana
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 282

hej dziewczyny! dosz豉 dzi do mnie paczuszka od Thanatosa ciesz si, poniewa spodziewa豉m si, 瞠 b璠zie dopiero po weekendzie, jeszcze wczoraj Pan Marcin dzwoni do mnie z pytaniem o numer domu (zapomnia豉m wpisa :x), a dzi mam ju paczuszk. Dosta豉m gratisik w postaci fosfolipid闚 mleka (na kt鏎e mia豉m chrapk, ale ju po z這瞠niu zam闚ienia i pisa豉m z pro軸 o dorzucenie tego produktu do zam闚ionka. Przy odbiorze my郵a豉m, 瞠 tego nie zrobiono, a tu taka niespodzianka ) i pr鏏k ekstraktu eclipta alba. Wielcem uradowana i zaraz co z tych cud闚 wyczaruj, tylko jeszcze dowiem si jak, a Wy mi w tym, mam nadziej, pomo瞠cie.
Wi璚.. zastanawiam si, czy mog zrobi co takiego:
wcierka
woda brzozowa - 90% (czy mog ewentualnie zast徙i j naparem z jakich zi馧? chcia豉bym zrobi wcierk ju dzi, a aktualnie nie jestem w posiadaniu owej wody, jutro zamierzam si zaopatrzy. Zrobi豉bym oczywi軼ie ma陰 ilo嗆 owej wcierki, mo瞠 na 1-2 u篡cia, bo wiem, 瞠 d逝go 鈍ie瘸 nie b璠zie...)
ekstrakt ze skrzypu polnego -2%
ekstrakt z szyszek chmielu -2%
ekstrakt z pokrzywy -2%
ekstrakt ze sk鏎ki jab趾a -2%
eclipta alba -1%
ekstrakt z dro盥篡 -1% (tylko nie wiem, czy ten ekstrakt mog doda do tego wszystkiego. w sk豉dzie jest napisane: Propylene Glycol; Water; Alcohol denat; Yeast Extract. Czy to wszystko b璠zie razem dzia豉 nale篡cie? Chyba w takim st篹eniu nie zaszkodzi, prawda? Co my郵icie?)

Dodatkowo my郵 o jakim psikadle z keratyn, jedwabiem i fosfolipidami mleka, ale na razie musz zu篡 stare.
Dzi瘯uj za ewentualn ch耩 pomocy )

Aha. Chcia豉m jeszcze prosi o pomoc Mari, ewentualnie kt鏎捷 z Was, je郵i si orientuje.. Kt鏎e z tych p馧produkt闚 nale篡 przechowywa w lod闚ce, bo niestety na pude貫czkach nie jest to napisane, ani nie uwzgl璠nione na stronie ekstrakty.com.
Ekstrakt z dro盥篡
ekstrakt ze sk鏎ki jab趾a
eclipta alba
ekstrakt z szyszek chmielu
ekstrakt ze skrzypu polnego
ekstrakt z pokrzywy
kwas salicylowy
fosfolipidy mleka

Dzi瘯uj za pomoc
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie

drozdze od 24.01.11

wymiankowy: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2009-05-08 o 17:29
kurtyzana jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-08, 17:52   #923
'Estelle'

Na pierwszy rzut oka s逝szna wcierka, te dro盥瞠 powinny si dobrze rozpu軼i, wszak z opis wynika, 瞠 sktrakt jest wodnorozpuszczalny.
Niekt鏎e sk豉dniki mog si [przepraszam za okre郵enie] "zgluci", ale kilka post闚 wy瞠j Ines-ka opisa豉, jak temy zapobiega.

Aby zwi瘯szy penetracj sk豉dnik闚 i ewentualnie pom鏂 w rozpuszczaniu sk鏎ki jab趾a, mo瞠sz do zi馧 doda troch zwyk貫go alkoholu, chyba, 瞠 masz np. Seboradin, on mo瞠 zast徙i wod brzozow.

Z p馧produkt闚 do lod闚ki 豉duj wszystkie p軟ne, esktrakty sypkie wystarczy trzyma w ciemnicy

Stary 2009-05-08, 17:54   #924
aeronauta
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 796

Ja Ci mog pom鏂 je郵i chodzi o spos鏏 przechowywania: a wi璚 wszystko opr鏂z kwasu (czyli ekstrakty i fosfolipidy) w lod闚ce. A kwasik w jakim ciemnym, ch這dnym miejscu.
Co do wcierki to jak dla mnie wygl康a ok, ale ja te w kwestii wcierek raczkuj jeszcze, wi璚 poczekaj jeszcze na jak捷 inn opini. Nie wiem co prawda czy wszystko to Ci si rozpu軼i, bo sporo tego tam masz. Ja zwykle daj: ekstrakt ze skrzypu, pokrzywy i sk鏎k jab趾a i tak miewam problemy .
A co do naparu z zi馧 jako bazy to chyba nie bardzo, bo potrzebny jest jaki promotor przej軼ia dla ekstrakt闚 - zazwyczaj jest to alkohol.

A Thanatos jest boskim sklepem . Daje bezproblemowo pr鏏ki gigantycznej wielko軼i (jak na pr鏏ki). Gdyby mia hydrolaty i olejki to tylko tam bym chyba kupowa豉
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-08, 18:12   #925
kurtyzana
Raczkowanie

dziewczyny, powiedzcie mi jeszcze - wcierek si z regu造 nie sp逝kuje, prawda? tak te mog zostawi na sk鏎ze, bez obawy, 瞠 mi zje w這sy, mam racj?
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie

drozdze od 24.01.11

Stary 2009-05-08, 18:13   #926
'Estelle'

Tak

Stary 2009-05-10, 19:36   #927
otia1981
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Cze嗆 dziewczyny,
JA walcz z 這jotokiem i wypadaniem w這s闚 ju ok. 15 lat. My郵, 瞠 niekt鏎zy maj wrodzon tendencj do nadprodukcji 這ju, poza tym stres, jedzenie s這dyczy i przede wszystkim wahania hormon闚 nie u豉twiaj nam 篡cia. Stosowa豉m ostatnio mieszank jajeczno-naftowo-olejkow (cytrynowy, rozmarynowy, herbaciany, tymiankowy) i naprawd pomaga這, nawet usta ten smrodliwy zapach 這ju, Ale obecnie czuj , 瞠 to na mnie ju nie dzia豉 tak jak trzeba, a mo瞠 troch przesadzi豉m bo dodawa豉m czasami po 10 kropli ka盥ego olejku ????
w ka盥ym razie znowu mam znowu okropny rzut wypadania - przy myciu ok. 100 w這s闚 i cieniutkie odrosty nie pokrywaj帷e tego co wypada - zaczyna mi brakowa si do tej nier闚nej walki ....
Chyba si zdecyduje na przepis Maria221 , chyba , 瞠 polecacie jeszcze cos innego ?
do piel璕najci stosuje kosmetyki Dora - do kupienia w aptece (+dodatkowe badanie skory g這wy, u mnie zaczopowane uj軼ia mieszk闚, i p豉ty 逝piezu na skorze chocia na go貫 oko ani 雲adu po bia造ch p豉tkach) szampon, ampu趾i po myciu i maska kolagenowa.
ewa
otia1981 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-11, 08:16   #928
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez otia1981 Poka wiadomo嗆
Cze嗆 dziewczyny,
JA walcz z 這jotokiem i wypadaniem w這s闚 ju ok. 15 lat. My郵, 瞠 niekt鏎zy maj wrodzon tendencj do nadprodukcji 這ju, poza tym stres, jedzenie s這dyczy i przede wszystkim wahania hormon闚 nie u豉twiaj nam 篡cia. Stosowa豉m ostatnio mieszank jajeczno-naftowo-olejkow (cytrynowy, rozmarynowy, herbaciany, tymiankowy) i naprawd pomaga這, nawet usta ten smrodliwy zapach 這ju, Ale obecnie czuj , 瞠 to na mnie ju nie dzia豉 tak jak trzeba, a mo瞠 troch przesadzi豉m bo dodawa豉m czasami po 10 kropli ka盥ego olejku ????
Zainspirowana dzia豉niami jednej z wiza瘸nek, kt鏎a popija sza逕i, poszuka豉m troszk w necie i okazuje si, 瞠 mo瞠 to dzia豉 na nadprodukcj 這ju
http://www.cyberbaba.pl/content/view/59/158/1/12/
Mo瞠 warto spr鏏owa wcierania mocnego naparu w sk鏎 g這wy i popija to zi馧ko od czasu do czasu?
Do wcierki, kt鏎 proponuje Maria zamiast wody mo積a doda w豉郾ie takowy napar

Cytat:
Napisane przez otia1981 Poka wiadomo嗆
do piel璕najci stosuje kosmetyki Dora - do kupienia w aptece (+dodatkowe badanie skory g這wy, u mnie zaczopowane uj軼ia mieszk闚, i p豉ty 逝piezu na skorze chocia na go貫 oko ani 雲adu po bia造ch p豉tkach) szampon, ampu趾i po myciu i maska kolagenowa.
ewa
Odnios si do tego fragmentu - chyba ka盥a z dziewczyn, kt鏎a si poddawa豉 temu badaniu mia豉 tak sam diagnoz Jak dla mnie to ta teoria troch naci庵ana.

Stary 2009-05-12, 15:38   #929
kurtyzana
Raczkowanie

Hej dziewcz皻a. co do mojej wciereczki: zrobi豉m troch na nerilu, bo z tego co pami皻am, on tez zawiera alkohol, ale juz mam wod brzozow, wi璚 jak tylko sko鎍zy mi si ta porcyjka, zabior si do tego nale篡cie.
wcierka z lipodermin niestety mi si sko鎍zy豉, nad czym g喚boko ubolewam, bo lubi豉m j i teraz planuj kolejne zam闚ienie z mazide, na sum... UWAGA!
186,75!!!
niedawno podobn sumk wyda豉m +ok. 50z na thanatosowe ekstrakty xD
ale.. to wci庵a, naprawd tylko na razie krucho mam z kas i nie wiem, jak to b璠zie.
w豉郾ie, pisz, 瞠by spyta, czy kt鏎a z Was ukr璚i豉 kiedy szamponik wg przepisu na mazid豉ch? ja my郵, 瞠by sobie takie cude鎥o ukr璚i, ale nie wiem czy to najlepszy pomys. mo瞠 nasza znawczyni, Maria22 si wypowie?
http://mazidla.com/index.php?option=...id=76&Itemid=2 - tutaj link do upatrzonego przeze mnie szamponu (a raczej do przepisu na 闚 szampon).
Jeszcze jedno pytanie do Was, moje drogie:
ot騜 zastanawiam si nad dzia豉niem tych wcierek. W zasadzie moje w這sy od zawsze s cienkie (licho mnie natura obdarowa豉), ostatnio, zdaje mi si, "schud造" jeszcze bardziej, w zwi您ku z tym mam pytanie - czy wcierki, kt鏎e Maria poleca, dzia豉j na zasadzie odbudowy w這sa -czyli po tym jak w這s os豉b, sta si cienszy, "pogrubia" go do naturalnego (genetycznie zaprogramowanego) rozmiaru, czy te w這sy nawet cienkie z natury mog sta si grubsze i mocniejsze?

edit: w豉郾ie, odno郾ie tego badania - czy po wykonaniu go, musz kupi kosmetyki ich firmy? wczoraj by豉m u p. doktor (lekarz pierwszego kontaktu), kt鏎a po zbadaniu sk鏎y g這wy (a by豉m tylko po skierowanie do endokrynologa, kt鏎ego jednak nie dosta豉m, ale w zamian za to dosta豉m skierowanie na badanie TSH. tak czy siak, po tym jak si jej wy瘸li豉m, 瞠 mi w這sy wypadaj ju rok prawie, zbada豉 mnie dok豉dnie. a moja pani dermatolog nawet nie wsta豉 zza biurka, 瞠by rzuci okiem na sk鏎 g這wy ;/) powiedzia豉 mi, 瞠 mam 逝pie. my郵icie, 瞠 to badanie jest wiarygodne? a mo瞠 po prostu przej嗆 si do dermatologa - prywatnie?
dzi瘯uj za odp.
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie

drozdze od 24.01.11

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2009-05-12 o 15:48
Stary 2009-05-12, 19:32   #930
otia1981
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Dermatolodzy u kt鏎ych by豉m nie posiadali takiego sprz皻u a moim zdaniem powinni, co to za badanie "na oko" nie w tych czasach, kiedy prawie ka盥y co niekoj帷ego na tej g這wie ma.
Spr鏏uje z ta sza逕i - dzi瘯i Estelle
troche si boj tego "ukr璚ania" wcierek, jeszcze nic nie zam闚i豉m, bo tak naprawd nie wiem na co si zdecydowa? na ta wcierke Marii na pogrubienei i zag瘰zczenie ?
help !

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

A jeszcze ten 這jotok,
jestem daleko " w lesie" ....
Wy jeste軼ie jak biochemiczki, dermatolozki, kosmetyczki ....
a ja nawet nie wiem, czy wcierka - to ma by przed myciem czy po myciu stosowana ?
"ja kud豉ty durnowaty reperuje stare graty " czyt. w這sy
otia1981 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-03-09 17:44:45

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.