Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2008-02-25, 11:29   #151
virka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 410
Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

Justinku dzi瘯uj za odpowied
A gdzie kupi豉, przez internet czy jest dost瘼ny w aptekach lub zio這wych na przyk豉d?
I faktycznie sk豉d ma ca趾iem naturalny?

virka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-25, 11:46   #152
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 307
Dot.: Zio這wo/Mazid這wo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w這s

Kupi豉m w aptece
Sk豉d na opakowaniu jest taki: sok aloesowy-99,7%, regulator kwasowo軼i, kwas cytrynowy, substancje konserwuj帷e: benzoesan sodu, sorbinian potasu, siarczyn sodu.

Subst. konserwuj帷e wygl康aj spoko, a ju na w這sy to chyba w og鏊e mo積a u篡wa bez skrupu堯w

My郵, 瞠 warto si w niego zaopatrzy chocia瘺y ze wzgl璠u na te p逝kanki, na kt鏎e Biostyminy jednak szkoda i lepiej zostawi j np. na wcierki Chocia ja w豉軼iwie u篡wam tego soku r闚niez do wcierek, to ju p騧niej jak kto woli
Justin Timberlake jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-25, 12:16   #153
virka
Zakorzenienie

Dzi瘯uj bardzo za odpowied , ale ta chemia mnie troch przerazi豉...
Biostymina jest od niej wolna...

Stary 2008-02-25, 12:23   #154
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Ja tam si nie stresuj nimi Biostymina nie ma zapewne dlatego, 瞠 jest w ampu趾ach, czyli jest hermetycznie zamkni皻a, a po otwarciu ju si j zu篡wa, wi璚 s niepotrzebne, a ten sok to jest jednak du瘸 butla i razcej musi zawiera konserwanty..Tym bardziej, 瞠 nie s one jakies tam straszne, hehe ja tam sie nie przejmuj

No chyba, 瞠 kto jest uczulony, b康 wszystko inne ni woda i myd這 mu szkodzi, to ju inna para kaloszy
Stary 2008-02-25, 12:34   #155
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka wiadomo嗆
Ja tam si nie stresuj nimi Biostymina nie ma zapewne dlatego, 瞠 jest w ampu趾ach, czyli jest hermetycznie zamkni皻a, a po otwarciu ju si j zu篡wa, wi璚 s niepotrzebne, a ten sok to jest jednak du瘸 butla i razcej musi zawiera konserwanty..Tym bardziej, 瞠 nie s one jakies tam straszne, hehe ja tam sie nie przejmuj
A ja si wol przejmowa, za du穎 ju w這s闚 straci豉m, 瞠by ryzykowa, czy znowu nie zaczn migrowa...
Jakby przesz豉 tak walk, te by si przejmowa豉
Dobrze, 瞠 jest biostyminka, wi璚 zdecydowanie stawiam na natur

Cytat:
No chyba, 瞠 kto jest uczulony, b康 wszystko inne ni woda i myd這 mu szkodzi, to ju inna para kaloszy
A to, 瞠 kto si boi dodatkowej chemii wcale nie 鈍iadczy, 瞠 tylko woda i myd這 mu s逝膨 Je郵i pozna豉m dobroczynne w豉軼iwo軼i naturalnych sk豉dnik闚, wol si ich trzyma

Stary 2008-02-25, 12:46   #156
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez virka Poka wiadomo嗆

A to, 瞠 kto si boi dodatkowej chemii wcale nie 鈍iadczy, 瞠 tylko woda i myd這 mu s逝膨 Je郵i pozna豉m dobroczynne w豉軼iwo軼i naturalnych sk豉dnik闚, wol si ich trzyma
Nie to mia豉m na my郵i
Te jestem zwolennikiem naturalnych sk豉dnik闚, jednak瞠 jakbym mia豉 unika wszystkiego, co zawiera jakikolwiek konserwant musia豉bym si zaszy w jakiej puszczy, uprawia sw鎩 ogr鏚ek i je嗆 i u篡wa sk豉dnik闚 tylko z niego, bo niestety teraz pchaj gorsze rzeczy nawet do chleba
Nie ukrywam, 瞠 nie stresowanie si tym jest po prostu 豉twiejsze, tym bardziej, 瞠 jestem leniem

Szuka豉m w豉snie na necie jeszce innych sok闚 z aloesu, ale wszystkie maj te same subst. konserwuj帷e.. W takim wypadku rzeczywi軼ie pozostaje Biostymina b康 aloes z mazidel
Stary 2008-02-25, 13:21   #157
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie to mia豉m na my郵i
Te jestem zwolennikiem naturalnych sk豉dnik闚, jednak瞠 jakbym mia豉 unika wszystkiego, co zawiera jakikolwiek konserwant musia豉bym si zaszy w jakiej puszczy, uprawia sw鎩 ogr鏚ek i je嗆 i u篡wa sk豉dnik闚 tylko z niego, bo niestety teraz pchaj gorsze rzeczy nawet do chleba
Nie ukrywam, 瞠 nie stresowanie si tym jest po prostu 豉twiejsze, tym bardziej, 瞠 jestem leniem
Ja te nie popadam w takie skrajno軼i, o kt鏎ych Ty piszesz Ale w kwestii w這s闚, po tym jak mi po這wa wypad豉 to na prawd musz uwa瘸 czego stosuj, bo nie chcia豉bym by 造sa... I je郵i mam do wyboru t sam rzecz z konserwantem lub bez, to oczywistym jest, 瞠 wybior t bez...
A chleb te kupuj bez konserwant闚, bo na przeciwko mojego bloku otwarli tak tradycyjn piekarni
Jeszcze dzwoni豉m do jednego zielarskiego sklepu i pyta豉m o sok z aloesu bez konserwant闚 i powiedzia豉 pani, 瞠 ma, wi璚 nie pozostaje nic innego jak pojecha i wg喚bi si w sk豉d

Stary 2008-02-25, 13:55   #158
DeathDealer
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 310

Te konserwanty s typowo spo篡wcze, mn鏀two ich w przetworach, napojach i jogurtach i innych gotowych produktach ze sklepu.
DeathDealer jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-25, 14:32   #159
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Cytat:
Jeszcze dzwoni豉m do jednego zielarskiego sklepu i pyta豉m o sok z aloesu bez konserwant闚 i powiedzia豉 pani, 瞠 ma, wi璚 nie pozostaje nic innego jak pojecha i wg喚bi si w sk豉d

Jakby co do daj zna jaki sk豉dzik i jaka firma oczywi軼ie

Wsp馧czuj problem闚 z w這sami, przez kt鏎e musia豉 przej嗆..

DeathDealer w豉郾ie dlatego si nie przejmuj daj帷 je na w這sy, ale mo瞠 幢e robi, bo na wlosach s jeszcze szkodliwsze ni w prod. spo篡wczych?
Stary 2008-02-25, 15:08   #160
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Poka wiadomo嗆
Te konserwanty s typowo spo篡wcze, mn鏀two ich w przetworach, napojach i jogurtach i innych gotowych produktach ze sklepu.
Wszystko ok, ja nie mam manii, 瞠 nie zjem nic co ma konserwant (bo musia豉bym nic nie je嗆 ).
Ja to m闚i豉m w odniesieniu do tej samej rzeczy, kt鏎a mo瞠 by z konserwantem lub bez, wi璚 wiadomo jest, 瞠 lepiej wybra t bez I dotyczy do w這s闚 mocno problemowych, kt鏎e wypad造 w ilo軼i hurtowej, wi璚 nie odno鄉y tego do jedzenia, bo to zupe軟ie inna bajka.

Cytat:
Jakby co do daj zna jaki sk豉dzik i jaka firma oczywi軼ie

Wsp馧czuj problem闚 z w這sami, przez kt鏎e musia豉 przej嗆..
Oczywi軼ie, 瞠 dam
Dzi瘯uj

Stary 2008-02-25, 16:35   #161
Dori1981
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 484

Justin Timberlake bardzo mnie zaciekawi ten sok aloesowy do p逝kania w這s闚.
Chyba kupie i spr鏏uje,tylko nie wiem jaki bo jest ich du穎 i s te takie 100% bez 瘸dnej chemi (co dla Virki )
Jeszcze popatrze poczytam,ale chyba warto zap豉ci troch wiecej i mie ten naturalny 100 sok
Dori1981 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-25, 17:08   #162
psycha
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 436
GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Poka wiadomo嗆
Justin Timberlake bardzo mnie zaciekawi ten sok aloesowy do p逝kania w這s闚.
Chyba kupie i spr鏏uje,tylko nie wiem jaki bo jest ich du穎 i s te takie 100% bez 瘸dnej chemi (co dla Virki )
Jeszcze popatrze poczytam,ale chyba warto zap豉ci troch wiecej i mie ten naturalny 100 sok
A mazidlowy active aloe w proszku tez da rady ? W sumie to to samo
psycha jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-25, 20:44   #163
Voirrey
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 219

Cytat:
Wiesz co, t wcierk mo積a stosowa bardzo cz瘰to, nawet codziennie .
Co prawda od grudnia uleg豉 ona pewnej modyfikacji Bo biostymin i jantar dodaj raz na tydzie i polewam tym w這sy razem z zio豉mi jako ostatnie p逝kanie. A cz窷ciej czyli co drugie mycie, p逝kam samymi zio豉mi (pokrzywa, skrzyp, rumianek, 這pian i tatarak).
Je郵i chcesz zrobi p逝kank z samej pokrzywy to po prostu zaparzasz pokrzyw i po wystygni璚iu p逝kasz w這sy jako ostatnie p逝kanie. Jednak polecam doda Ci do tego co najmniej skrzy, b璠zie mocniejsze dzia豉nie.
Dzi瘯uj bardzo za odpowied.
Co do biostyminy, to zapyta豉m si dzisiaj farmaceutki i wyra幡ie stwierdzi豉, ze mi jej nie sprzeda, bo jest pono na recept. O od篡wce Jantar nie s造sza豉 lub nie ma. Powiedzia豉, 瞠 mo瞠 jedynie da mi to co w za陰czniku. Czy to jest to, czy mam szuka innej apteki i lepiej doinformowanej pani?
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg biostymina.jpg (9,1 KB, 108 za豉dowa)
Voirrey jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-25, 20:50   #164
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Olej j jak taka niedoinformowana, chyba 瞠 si zdenerwujesz, to powiedz jej, 瞠 ma sprawdzi i Ci sprzeda

Dori, daj zna jak dorwiesz jaki 100% bez konserwant闚, ale w takiej duu瞠j butli

Psycha wydaje mi si, 瞠 ten z mazidel powinien by ok jak si go rozpu軼i
Stary 2008-02-26, 07:38   #165
Dori1981
Raczkowanie

Justinku wkleje tu link tego soku aloesowego, pojemno嗆 500ml. http://www.kosmetyki.istore.pl/sklep...,248244,0.html

A jakiej wielko軼i Ty masz butle soku ???

I jeszcze taki http://marii.pl/product_info.php/cPa...roducts_id/952
i chyba ten kupie,
Stary 2008-02-26, 10:37   #166
una creatura bella
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 144

Voirrey, bierz co daj . To jest w豉郾ie biostymina.

Justin, w jakich proporcjach mieszasz aloes z wod do p逝kanek?

Kiedy pierwszy raz przeczyta豉m o tym, 瞠 moczysz w這sy w soku aloesowym, wyobrazi豉m sobie wielk wann lub chocia misic pe軟 zielonej mazi i Ciebie (wraz z Twoimi w這sami ) dryfuj帷 po powierzchni
Jak Kleopatra jaka, albo inna maharani
Stary 2008-02-26, 11:45   #167
Dori1981
Raczkowanie

Kiedy do p逝kania w這s闚 u篡wa豉m rumianku,dodawa豉m tam jeszcze witaminy A i E ,a moze jeszcze dola tak troch tego aloesu
Co my郵icie kobietki ??
Justinku ja zam闚i豉m u siebie w aptece 100% sok z aloesu 1 L, Oleofarm tylko nie wiem ile b璠zie mnie to kosztowa這 (bo troch tu zdzieraj ) jutro ju ma by to dam zna o kosztach.
Stary 2008-02-26, 12:27   #168
Justin Timberlake
Zakorzenienie

Dori oba wygl康aj spoko i cenami te podobnie, jak sko鎍z m鎩 to kupi kt鏎y z tych
M鎩 ma pojemno嗆 500 ml, ale p鏦i co to ko鎍a nie wida... Na opakowaniu jest napisane, 瞠 po otwarciu mozna trzyma miesi帷 w lod闚ce, ale ja trzymam d逝瞠j ju chyba i nic si z nim nie dzieje

Una hehe a powiem Ci, 瞠 kiedy jak by豉m ma豉 chcia豉m bra takie k徙iele niczym Kleopatra-w mleku, ale p騧niej mi zamienili wann na prysznic i tak si to sko鎍zy這
A proporcje robi tak na oko-z p馧 szklanki soku aloesowego wlewam do takiego mniejszego garnka i dolewam tam wody..W豉軼iwie to musz spr鏏owa da wi璚ej, i zobaczy co si b璠zie dzia這 bo nie wiem ile si tego powinno dawa
Stary 2008-02-26, 19:09   #169
AniaBrunetka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 631

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
1. Wcierka

*od篡wka Jantar 23,43 ml
*GTE - 2%, 0,6 g.
*GSE - 2%, 0,6 g.
*niacynamide - 2%, 0,6 g.
*BHT - 0,1%, 0,03 g.
*alkohol - 15%, 4,5 ml.

Do szklanego naczynia wlewamy odmierzon ilo嗆 od篡wki Jantar, dodajemy GSE, czubat 造磬 0,5 ml (tak na oko jest to 0,6 ml. ja tak 造磬 mam z mazide, ale mo瞠 mo積a kupi j gdzie indziej). Mieszamy intensywnie aby sie rozpu軼i這 ----> nie mog utworzy si grudki. Nast瘼nie dodajemy BHT rozpuszczone w alkoholu (ja da豉m 2 ziarenka, te na oko, no bo jak mam odmierzy 0,03 g?) i mieszacie aby si wszystko po陰czy這, nast瘼nie niacynamide i dopiero na ko鎍u GTE, na ko鎍u, bo gdy doda豉m je razem, to si grudki porobi造 i nie da這 si ich rozp軼i. Intenswnie mieszamy do ca趾owitego rozpuszczenia wszystkiego , przelewamy do ciemnej buteleczki i do lod闚ki. Trwa這嗆 ok. 2-3 tyg.

Efekty: na razie nic mi jeszcze nie wyros這 , wcierka ma herbaciany zapach, kolor r騜owo-br您owy, skleja w這sy, ale da si prze篡, troch barwi sk鏎, ale szampon sobie radzi z tym problemem.

Od篡wka zrobiona dzi瘯i pomocy dziewczyn z LU

*jako baza --->od篡wka jantar----> 11 ml

* 15% spirytusu + 0,1% BHT (rozpu軼i豉m jedno wi瘯sze i ze 2 mniejsze ziarenka) ---->czyli 0,015g, da豉m na oko kilka ziarenek

*ekstrakt ze sk鏎ki jab趾a ---> 1%---->0,15g

*ekstrakt z pokrzywy 3%------> 0,45g

*ekstrakt z kasztanowca ---->4%---->0,6g

*aloes w proszku ---->0,5%----->0,075g, po這wa 造zeczki Z Mazide o pojemno軼i 0,15

*niacynamide---->2% ---->0,3g

Pi瘯nie po niej rosna w這sy (na d逝go嗆, na ilo嗆 to troch za wcze郾ie) Po ka盥ym myciu s d逝zsze
kochane skad wziac te wszystkie skladniki?
Stary 2008-02-26, 20:46   #170
Voirrey
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 219

Cytat:
Napisane przez AniaBrunetka Poka wiadomo嗆
kochane skad wziac te wszystkie skladniki?
Tutaj masz strony sk康 mo積a zam闚i te produkty:

http://mazidla.com/
http://www.thanatos.com.pl/
Voirrey jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-27, 08:23   #171
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Kiedy do p逝kania w這s闚 u篡wa豉m rumianku,dodawa豉m tam jeszcze witaminy A i E ,a moze jeszcze dola tak troch tego aloesu
Co my郵icie kobietki ??
Jak najbardziej mo積a

Cytat:
Justinku ja zam闚i豉m u siebie w aptece 100% sok z aloesu 1 L, Oleofarm tylko nie wiem ile b璠zie mnie to kosztowa這 (bo troch tu zdzieraj ) jutro ju ma by to dam zna o kosztach.
Daj zna
I sprawd sk豉d, czy w INCI jest faktycznie tylko aloes... tak jak podaj na stronie...

Stary 2008-02-28, 11:17   #172
Dori1981
Raczkowanie

Hedziewczyny!!
Ju mam ten sok aloesowy.
100% aloesu firma Oleofarm,farmaceutka m闚i豉,瞠 napewno 100% aloesu bez 瘸dnych dodatk闚.
1l kosztowa nieca貫 34 z.

Jutro robie p逝kanie.
Stary 2008-02-28, 11:18   #173
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Hedziewczyny!!
Ju mam ten sok aloesowy.
100% aloesu firma Oleofarm,farmaceutka m闚i豉,瞠 napewno 100% aloesu bez 瘸dnych dodatk闚.
1l kosztowa nieca貫 34 z.

Jutro robie p逝kanie.
A co jest napisane w INCI ?

Stary 2008-02-28, 11:38   #174
Dori1981
Raczkowanie

Cytat:
A co jest napisane w INCI ?
Nie patrzy豉m co tam jest napisane (obiadek gotuje ),moge jeszcze napisa,瞠 na butli jest napisane posiada certyfikat TUF i gwarantowana zawartos substancji czynnych.

B璠e mia豉 czas dopiero po 19 jak synek za郾ie to poszukam w INCI.Chyba 瞠 chcia這by Ci si to sprawdzi ?
Stary 2008-02-28, 11:46   #175
AniaBrunetka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 631

Cytat:
Napisane przez Voirrey Poka wiadomo嗆
Tutaj masz strony sk康 mo積a zam闚i te produkty:

http://mazidla.com/
http://www.thanatos.com.pl/
dzieki zaglebilam sie w watek i wyprobuje kilka metod, bo stan moich wlosow jest tragiczny
Stary 2008-02-28, 11:49   #176
Dori1981
Raczkowanie

virka m捫 mnie jak mu obiad przypale znalaz豉m tylko to nie wiem czo o to w豉郾ie Ci chodzi這:
Aloes
INCI: Aloe barbadensis

Aloes jest podobn do agawy roslin pustynn. Ju 1000 lat temu Indianie u篡wali paski wyci皻e z liscia aloesu jako 鈔odek leczniczy na rany i podra積ienia. Naukowo zosta這 udowodnione nie tylko antymikrobowe dzia豉nie soku aloesowego ale r闚nie jego dzia豉nie przyspieszaj帷e regeneracj i tworzenie si nowych kom鏎ek sk鏎y. Aloes jest pomocny w leczeniu tr康ziku. Jest wskazany do przemywania sk鏎y przy stanach zapalnych i ropnych. Ma r闚nie dzia豉nie nawil瘸j帷e i zmi瘯czaj帷e sk鏎. Sok aloesowy zawiera wiele soli mineralnych, kwasy organiczne, witaminy i enzymy.

Lece do kuchni!!!
Stary 2008-02-28, 12:19   #177
virka
Zakorzenienie

Cytat:
virka m捫 mnie jak mu obiad przypale znalaz豉m tylko to nie wiem czo o to w豉郾ie Ci chodzi這:
Aloes
INCI: Aloe barbadensis
Dzi瘯uj Ci jak nie wiem co
Dok豉dnie o to mi chodzi這
Czyli to jest 100% naturalny sok aloesowy Je郵i nic poza tym Aloe barbadensis nie ma napisane.
Super, zapisuj nazw i wieczorkiem zam闚i sobie w aptece.
Jeszcze raz pi瘯nie Ci dzi瘯uj Gotuj obiadek spokojnie

Tutaj troch informacji o dok豉dnie tej odmianie aloesu ze strony (dla ch這nnych wiedzy ):
http://www.vitadirect.pl/aloes.php
Cytat:
Aloes Barbadensis Miller lub Vera
Jest to ro郵ina wieczna, kt鏎a ro郾ie w kszta販ie k瘼ki. Jej podstawa jest otoczona przez r騜 grubych i kolczastych li軼i rozwijaj帷ych si w formy spiralne. Jest to cecha, kt鏎a go odr騜nia wyra幡ie spo鈔鏚 wszystkich gatunk闚 istniej帷ych na 鈍iecie. Jego budowa i konsystencja przypominaj og鏊nie kaktusa.
Pochodz帷y z Afryki Aloes Barbadensis rozpowszechni si w Ameryce, po ekspedycjach Kolumba i Vespucciego. Ciep造 i wilgotny klimat Ameryki 鈔odkowej wp造wa bardzo korzystnie na jego rozprzestrzenianie si, szczeg鏊nie w Archipelagu Karaibskim, kt鏎emu przypisuje si obecn nazw - Barbadensis, to znaczy pochodz帷 z wysp Barbadosu. Po 1950 roku, w 鈔odkowo-po逝dniowych Stanach Zjednoczonych jak Texas, Arizona i Floryda oraz w Meksyku i og鏊nie w Ameryce Po逝dniowej, powsta造 jego plantacje.
Aloes Vera posiada grube, mi瘰iste li軼ie, o charakterze sukulenta, koloru jasnego zielonego c皻kowanego, z delikatnymi wstawkami, czasem ozdobionymi r騜 w czasie zimniejszych okres闚. Wraz z up造wem czasu b造szcz帷y zielony kolor blednie przechodz帷 w szary kolor.
Ro郵ina osi庵a swoj dojrza這嗆 po czterech latach, a jej li軼ie o d逝go軼i 鈔edniej pomi璠zy 60 a 90 cm i d逝go軼i podstawowej do 12 cm, z kt鏎ych ka盥a mo瞠 wa篡 od jednego do dw鏂h kilo. Jego og鏊ny cykl 篡ciowy wynosi 12 lat. Aloes przedstawia liczb li軼i, kt鏎a oscyluje pomi璠zy dwunastoma a trzydziestoma. Kiedy li軼ie s obcinane, dwa lub trzy razy w roku, uczestniczy si w czynno軼i zabli幡iania doznanych "ran", kt鏎e nast瘼uje bardzo szybko. Faktycznie aloes wydziela rodzaj p造nu ochronnego, kt鏎y wstrzymuje wyciek soku.
Tak jak zosta這 ju powiedziane, odmiana ta nie posiada pnia, kt鏎y podtrzymywa豚y ca陰 ro郵in. Jest ona stworzona z obszernego, dobrze zakorzenionego krzaka dzi瘯i odpowiednio rozwini皻emu systemowi korzeniowemu. Ze 鈔odkowej strony k瘼y listnej Aloesu Barbadensis, wyrasta, raz w roku, sztywna, o konsystencji drewna, 這dyga kwiatowa, na wysoko嗆 dochodz帷 do p馧tora metra. Ukwiecenie pojawia si w lecie i posiada rurkowate kszta速y, w ki軼iach, 鄴速ego koloru, w cz窷ci zewn皻rznej kolca o konsystencji drewna.
Aloes Vera 豉two si rozmna瘸, poprzez sadzonki, z p彗闚, kt鏎e wychodz z jego podstawy. Bardzo wa積e jest nie poddawa aloesu na dzia豉nie czynnik闚 w ekstremalnych warunkach, przy wysokich amplitudach temperatury lub nadmiernej wilgoci. M這de ro郵iny lubi rosn望 w p馧cieniu, podczas gdy doros貫 ro郵iny uwielbiaj ekspozycje na s這鎍u. Ta odmiana aloesu wymaga piaszczystego terenu, kt鏎y b璠zie mia du膨 porowato嗆. Jego li軼ie s bardzo bogate w 瞠l w stosunku do zewn皻rznego nab這nka, kt鏎y przewa瘸 nad wszystkimi substancjami, mukopolisacharyd, acemannan, w璕lowodan z這穎ny, zaanga穎wany w g堯wne procesy regulacji immunologicznej, bliznowacenia oraz reakcji przeciwzapalnych, o kt鏎ych informacje podane s w dalszej cz窷ci. Aloina zawarta w ro郵inie, antrachinon o niezliczonych w豉軼iwo軼iach, jak na przyk豉d przeczyszczaj帷a , odwadniaj帷a oraz oczyszczaj帷a, przybiera w gatunku Aloes Barbadensis cechy w豉軼iwe barbaloinie, rozpoznawanej 豉two po kolorze ochry i po niemi造m zapachu mi瘰a.
Aloes Barbadensis jest obecnie najbardziej stosowanym i znanym na 鈍iecie rodzajem aloesu. Przyczyn jest g堯wnie wysoka wydajno嗆 jego li軼i, jego „atletyczna” budowa i 豉twa do przekszta販ania w mi瘯isz do picia i 瞠l do u篡tku zewn皻rznego.
W rzeczywisto軼i substancje czynne, zawarte w tej jak瞠 s造nnej odmianie, nie mog by por闚nywalne w zakresie ilo軼iowym z odmianami przedstawionymi w dalszej cz窷ci ksi捫ki, odmianami mniejszymi, rzadziej wyst瘼uj帷ymi i daj帷ymi si trudniej przetworzy przemys這wo.
Aloes Vera pozostaje jednak, pomimo swoich ogranicze w por闚naniu z innymi mniejszymi odmianami, wyj徠kowym produktem do piel璕nacji ludzkiego cia豉 oraz zdrowia.

Stary 2008-02-28, 13:09   #178
Dori1981
Raczkowanie

virka dla pewno軼i sprawd sama bo ja si 酥ieszy豉m ,a o pomy趾e wtedy 豉two
a to strona tej firmy http://www.oleofarm.com.pl/pl_aloes_nektar.php
Stary 2008-02-28, 13:27   #179
virka
Zakorzenienie

Cytat:
virka dla pewno軼i sprawd sama bo ja si 酥ieszy豉m ,a o pomy趾e wtedy 豉two
a to strona tej firmy http://www.oleofarm.com.pl/pl_aloes_nektar.php
No wygl康a, 瞠 wszystko si zgadza i jest 100% naturalny
Jeszcze raz dzi瘯uj
Zdaj relacj jakie wra瞠nia b璠ziesz mia豉 po stosowaniu

Stary 2008-02-29, 16:04   #180
kosmarka
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 219

Naczyta豉 si, 瞠 hej o tych waszych maizd豉ch i o biostyminie i aloesie-oczywi軼ie. Lec zaraz do apteki na zwiady.

kosmarka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-03-09 17:44:45

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.