Trądzik - pomocy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-06, 13:02   #1
Malinka24
Raczkowanie

ochydny trądzik !!!

Mam bardzo duzy problem z moją cerą, a chodzi przedewszystki o tradzik i o okropne zaskórniki.Mam 15 lat i walcze z nim już od ponad 2 lat. Wizyty u dermatologa też wiele nie pomogły i tylko nie potrzebnie wydałam na nie pieniądze.Bardzo chciałabym mieć ładną cere i bardzo was prosze a jakieś rady !! Możę macie ten sam problem albo miałyście i znacie jakieś skuteczne kosmetyki lub macie jakieś swoje sposoby na jego pozbycie się !! prosze o pomoc.........

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 13:21   #2
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

GG do izka05
Re: ochydny trądzik !!!

hey niestety walka z tym paskudstwem wcale nie jest tak latwa jak sie wydaje najlepiej uzywaj kosmetykow do cery tradzikowej bez alkoholu!!!!!!!polecam tonik eris 20 naprawde jest super i kremik garnier matujacy pomagaja naprawde tylko niestety trza je postosowac kilak msc by były efekty jak zawsze niestety musisz uzbroic sie w cierpliwosc..nie uzywaj mnowstwa kosmetykow antyradzikowych bo bedzie gorzej jeden gora dwa a reszta nawilzajcych bo tamte mocn wysuszaja pozdrawiam
izka05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 13:25   #3
Szympulka
Raczkowanie

[i] [b] Malinko "Temat tradzikowy" jest naprawde poruszany na tym forum bardzo czesto, pojawia sie mnostwo swietnych rad. Przed Toba zadanie- Przesledz watki forum, poszperaj w archium, Zobaczysz ile Znajdziesz lektury.
I jeszcze jedno- Wpisz w wyszukiwarke Uzytkowniczke SMOCZYCE- Jej sugestie i rady sa BEZCENNE...
Powodzenia!
Szympulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 13:54   #4
kasiura
Rozeznanie

GG do kasiura

HejMalinka,walka z trądzikiem może trwać niemal całe życie, i wcale jego objawy nie kończą sie wraz z nastoletniością:P ale można z nim wygrać i ja jestem na to żywym dowodem
Po pierwsze nie wiem jaki naprawde dramatyczny masz ten trądzik, ale jeśli nie pomagają Ci zwykłe kosmetyki dostępne w perfumeriach (takie jak wymienia izka05) to musisz zadziałać b. profesjonalnie
-wersja lagodniejsza; preparaty do cery trądzikowej z kwasami, dostępne w Aptekach (oferuja je firmy tj; La Roche Possey, Effaclar K, SVR , istnieje tez bardzo silny zel Glyco-A-poczytaj o nim w KWC)Ogólnie są one bardzo dobre i przynoszą szybko efekt. Jesli jednak to nie pomoże, lub po jakimś czasie bedziesz miała "nawrót" to istnieje;

-wersja dermatologiczna - ktora mnie ostatecznie z trądziku wyleczyla;
dermatolog najpierws przepisal mi antybiotyk, rownoczesnie srednio co 3 miesiace daje mi specjalny zastrzyk antytrądzikowy(ale nie wiem co to dokladnie jest) oprocz tego przepisal mi cos w rodzaju spirytusu salicylowego, no i od pol roku (a planowo przez rok) stosuje Diane-35, lecz sa to tabletki antykoncepcyjne, wiec nie wiem czy w Twoim wypadku i wieku (ja mam 22 lata)byloby to wskazane.

W kazdym razie na dzien dzisiejszy mam idealną cerę, wzbudzającą ogólny zachwyt wśród wszystkich moich znajomych!
A pomyslec ze rok temu wstydzilam sie wyjść z domu...
Pozdrawiam, powodzenia
Stary 2004-08-09, 18:26   #5
piekna
Przyczajenie

czesc ja wyleczylam go za pomoca pinki clin&clear i tonikiem clean&clear i mascia benzacne a na to masc nakladalam potem masc 'ala' tonik skin cos tam naprwde pomoglo walczylam z nim nie caly rok.powodzenia papa.w razie cos top pisz na karramba7@op.pl.pozdro
piekna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 19:39   #6
palomino
Zakorzenienie

Malinka24 napisał(a):
> Mam 15 lat i walcze z nim już od ponad 2 lat. Wizyty u dermatologa też wiele nie pomogły i tylko nie potrzebnie wydałam na nie pieniądze.

Jesli chcesz mic ladna skore to nie rezygnuj z dermatologa. mowie z wlasnego doswiadczenia. Zmien lekarza, ale ciągle to niech nie bedzie "samowolka" ale leczenie u lekarza. Mi także pomogl ktorys dopiero dermatolog z kolei, ale tak spektakularnie ze wszyscy sie pytali jak to zrobilam Wiec warto sie leczyc.

mozesz tez pojsc do endokrynologa i zrobic badania hormonalne - moze tutaj cos jest nei w porzadku i dlatego nie mozesz sie pozbyc tradziku

powodzenia !
Stary 2004-08-09, 20:14   #7
Gonia1
Zakorzenienie

kasiura napisał(a):

> dermatolog najpierws przepisal mi antybiotyk, rownoczesnie srednio co 3 miesiace daje mi specjalny zastrzyk antytrądzikowy(ale nie wiem co to dokladnie jest) oprocz tego przepisal mi cos w rodzaju spirytusu salicylowego, no i od pol roku (a planowo przez rok) stosuje Diane-35, lecz sa to tabletki antykoncepcyjne, wiec nie wiem czy w Twoim wypadku i wieku (ja mam 22 lata)byloby to wskazane.

No właśnie Malinko. Z tego co wiem, trądziku w okresie dojrzewania nie leczy się hormonami, gdyż te zaburzenia są normalne w tym wieku. Ale dermatolog - jak najbardziej!
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 12:46   #8
agnieska
Zakorzenienie

ja też byłam wzorowym przykładem wyleczenia się z trądziku... do lipca chyba dieta, upały i opalanie się zrobiło swoje - dziś znów mam mnóstwo wyprysków, od paru dni łykam antybiotyk i smaruję się zinerytem... już wiem że szybo efektów nie będzie
do czego zmierzam: uważaj na jedzenie jedz ryby, nawet codziennie, świeże owoce, warzywa, jogurty...

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 12:57   #9
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

własnie znalazłam - dużo informacji na temat trądziku

http://www.pwsz.krosno.pl/~henroz/acne_apteczka.html
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 10:13   #10
palomino
Zakorzenienie

agnieska napisał(a):
> ja też byłam wzorowym przykładem wyleczenia się z trądziku... do lipca chyba dieta, upały i opalanie się zrobiło swoje

raczej opalanie niz dieta. nie wiem czy ktos ogladal ale byl w programie "rozmowy w toku" poruszany problem tradziku. z zaproszonych osob bylo kilka ktore trądziku "nabawily sie" wlansie po takich "slonecznych i opalanych" wakacjach. Laska ktora tam byla mowila ze kilka lat nie moze sie wyleczyc z takiego tradziku /a bylo bardzo widac - nawet spod "studyjego" make-up'u/. Wczesniej nie miala zadnych problemow skornych.

pozdrawiam
Stary 2004-08-12, 11:16   #11
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Witaj Pal - masz oczywiście rację z tym słońcem - bardzo szkodzi - wysusza początkowo skórę, niby jest lepiej, dlatego osoby cierpiące na trądzik często obserwują poprawę stanu cery w wakacje - a po wakacjach tragedia - wysuszona skóra broni się poprzez nadprodukcję sebum i wyskakuje pięć razy więcej wyprysków niż wcześniej... Ja używam filtrów przez okragły rok, ale po czym poznaję iż faktor użyty w kremie jest za mały/nieskuteczny? Właśnie po tym, iż zaczynają mi sie na twarzy pojawiać drobne krostki, które wolno się goją, jakies drobne czerwone plamki, które nie chcą znikac...

Ale nie lekceważyłabym jednak udziały diety w tym wszystkim. Sporo czytałam na ten temat. Na zachodzie bardzo popularna jest teoria, jakoby dieta bogata w węglowodany przyczyniała się do problemów z cerą. Jest to bardzo logicznie uzasadniane poprzez skoki insuliny i ogólne powiazania z calą gospodarką hormonalną organizmu. Obserwując własną cerę sprawdza mi się to niestety w 100%. NIby się teraz twierdzi że czekolada nie zaostrza trądziku... ale gdy ją zjem - wysypuje mnie jak nastolatkę. NAprawdę warto uważać na dietę, unikać słodyczy, wysoko przetworzonej zywności, w miarę możliwości ograniczać spożycie węglowodanów. Ja wspomagam cały ten proces jeszcze ziołami.

Pozdrawiam,
Smoczyca

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 15:56   #12
agnieska
Zakorzenienie

problem w tym, że wysyp pryszczy pojawił się na początku lipca a na słońce wyszłam dopiero w połowie wiem, źle zrobiłam... ale lepiej się czuję nie-trupio-blada-z-wypryskami... taki mój urok - mam jasną cerę

i zawsze powtarzam, że opalanie to nie jest lek na trądzik niestety, koleżanki które nie mają problemów z cerą podpuszczają te drugie nieświadomie "mi po słońcu nic nie wyskakuje, małe wypryski mi wysusza i mam spokój". Owszem, jak dziewczę ma dwa pryszcze w ciągu roku
Co do diety - zaniedbałam ryby (a mięsa już od dłuższego czasu nie jem), ograniczyłam się do jogurtów (light, heh ), chleba Chaber lub Wasa i warzyw... mea culpa, niech nikt nie powtarza tego błędu

Smoczyco, tęskniłam za Twoimi postami

i jeszcze jeden dopisek: na słońce nie wychodziłam bez posmarowania twarzy kremem do opalania hm.. nie podam całej nazwy, AKN specjalnie do cery trądzikowej z filtrem 20 (lub 25, skleroza ).

Stary 2004-08-12, 17:26   #13
TOMORROW
Zakorzenienie

Re: ohydny trądzik !!!

a czy można opalić się i jednocześnie nie mieć potem problemów,jezeli po opalaniu nałoże np. nawilzająca maseczkę?
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 18:01   #14
agnieska
Zakorzenienie

myślę, że raczej nie :/ np. ja smarowałąm się po opalaniu najpierw kremem Biocodex Biodermine, a na to Dermalibourem i... nic nie pomogło

Stary 2004-08-12, 20:23   #15
Lee
Wtajemniczenie

Opowiem Wam taką mini-historyjkę z wczoraj
Rozmawiałam z kolegą na temat własnie trądziku. Ja mu opowiadałam czego używam, jak sobie "radzę" z wypryskami. A on na to, że kosmetyczka (o zgrozo!) mu powiedziała, że na trądzik najlepsze jest szare mydło. Zdziwiłam się strasznie i się go pytam, jakiego super-hiper-mega nawilżającego kremu musi używać, żeby ta biedna buzia nie wyglądała bardziej sucho niz Gobi czy Sahara, a on na to: " no podobno mam używać tylko i wyłącznie szarego mydła do twarzy i koniec, bo jak się cera wysuszy to pryszcze znikają".
ekhm..
Stary 2004-08-12, 22:55   #16
kamkam
Rozeznanie

niedobrze...ja stosuję tylko mazidło z filtrami bezp. przed opalaniem, krem an co dzien pewnie filtrow nie ma;(
zauwazam, ze skora na twarzy ejst bardziej sucha, sciagnieta niz zwykle, choc nawilzam ja b.starannie,a jednoczesnie sie swieci bardziej niz zwykle
mam nadzieję, że jesienny "Wysyp" mnie ominie :[
kamkam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 00:04   #17
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

TOMORROW napisał(a):
> a czy można opalić się i jednocześnie nie mieć potem problemów,jezeli po opalaniu nałoże np. nawilzająca maseczkę?

No nie, nie ma tak dobrze, maseczka działa na wierzchnie warstwy naskórka, a promienie docierają dużo głębiej, siejąc zresztą duże zniszczenia... Oczywiście po opalaniu warto nałożyć maseczkę, żeby skóra się nieco zregenerowała, ale to czynność bardzo doraźna. Tak naprawdę nic nie przyśpiesza starzenia tak bardzo jak opalanie się, bo te szkody są nieodwracalne.
Nigdy nie rozumiałam mody na opaleniznę, ale może sobie wmówiłam, ja mam ten najgorszy fotoyp, co to sie nigdy nie opali a jedynie poparzy silnie, już nawet pal sześć te zmarszczki, ale sa przecież poważniejsze choroby skóry. Dla mnei filtry to juz nie moda, ani nie fanaberia, tylko zwykła konieczność.
Warto chronić skórę, mi przy słabej ochronie psuje się stan cery, zwiększa się częstotliwość wyskakiwania różnych krostek, a wszystko dużo wolniej się goi, są jakieś czerwone plamki na buzi itp.

A o szarym mydle czytam cyklicznie, co chwila wyskakuje na jakimś z forów, czy grup dyskusyjnych. Przykro mi ale nic nie jest mnie w stanie przekonac że takie szare mydło robi dobrze naszej skórze... jak się cera wysuszy, to na początku pryszcze moze i znikają, ale potem pojawiają się ze zdwojoną siłą!

Pozdrawiam,
Smoczyca

Stary 2004-08-13, 09:06   #18
agnieska
Zakorzenienie

a z opowieści o szarym mydle - mój ojciec kiedyś stwierdził "Ja myłem twarz tylko szarym mydłem i nie miałem problemów, to wszystko wina tych twoich kremów!" nie wiem czy w związku z chodzeniem do kosmetyczki zrozumiał swój błąd dobrze że ja go nie posłuchałam

Stary 2004-08-13, 09:24   #19
Lee
Wtajemniczenie

Agniesko, moja babcia mówi dokładnie to samo.
Po co Ci te wszystkie żele i kremy? Ja myłam twarz szarym mydłem i nic nie miałam
To samo mówi na temat błyszczyków (ja malowałam usta czerwoną bibułą )
buziam
Stary 2004-08-13, 12:51   #20
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

Moja babcia też tak mówi: szare mydło, szare mydło

W jej czasach poprostu nie było tak zanieczyszczonego środowiska, powietrza, wody, nie było takiej dużej dziury ozonowej, niewiele wogóle wiedziano o pięlęgnacji, o przyczynach trądziuku.
Argummentów jest sporo.
W ten sposób tłumaczę to mojej babci.
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 13:49   #21
frankfuterka
Przyczajenie

Witam wszystkich,
W pełni zgadzam się z opiniami Smoczycy, ja też uważam, że słońce to nie, jak niektórzy myślą, lek na wszystko. Ok. może na dobre samopoczucie, ale napewno nie na skórę. Tak naprawdę trudno jest ludzi do tego przekonać, ale po intensywnym opalaniu nie tylko skóra szybciej się starzeje, ale również może zapadać na szereg chorób, zwłaszcza w połączeniu z tzw. fotouczulaczami. A do takich trudnych chorób można zaliczyć np.trądzik różowaty, z którym naprawde trudno walczyć, a słońce jest jego głównym wrogiem.
Pozdrawiam
zuza
frankfuterka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 16:49   #22
sniegotka
Raczkowanie

A ja was zaskocze - od tygodnia myje twarz szarym mydlem (potem
troszke czekam i klade krem nawilzajacy) - na razie mam jeden maly
wyprysk (stan wyjsciowy - 5 wypryskow - ale niewielkich). Nie wiem
czy to efekt wakacji (ale bylam niespecjalnie opalona bo uzywalam
blokera 100 a potem SPF25) - jak wrocilam slyszalam niemile uwagi
ze chyba nie bylo pogody
Do mydla szarego bardziej niz opinie starszych pan sklonilo mnie
wlasne doswiadczenie - jako 15- latka mylam nim buzie i nie mialam
zadnych problemow (dzis jak ogladam zdjecie od legitymacji nie moge
uwierzyc ze mialam taka piekna, delikatna cere. Wiem ze mialam tez
straszny problem z wysuszeniem, bo jednak takie mydlo wysusza,
dlatego zrezygnowalam z tego srodka (nie przyszlo mi do glowy aby
uzyc toniku albo kremu).
Tak wiec na razie jest ok, nie wiem jak dlugo wytrzymam ale jesli za
dwa tygodnie dorobie sie niechcacy pieknej cery to dam Wam znac
sniegotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-13, 18:07   #23
AnIa10
Przyczajenie

Hej! Ja też miałam kłopoty z trądzikiem, ale kiedy zaczęłam stosować tonik "AFRODYTA", który możesz kupić w każdej Aptece!
Oraz stosuję normalizujący krem matujący (solutions) z firmy AVON. I jak narazie są tego efekty! Mam nadzieję,że ten okropny problem już nie wróci! Pozdrawiam papa
AnIa10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-14, 11:45   #24
sniegotka
Raczkowanie

Dorwalam opakowanie po "Bialym Jeleniu" - czyli szarym mydle i dla
dziewczyn, ktore znaja sie na skladach ma tu liste:

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Sodium Chloride, Glycerin,
Antyoxidant

To wszystko... Z tego co czytalam wedlug niektorych zrodel
wlasciwosci komedogenne ma Sodium Chloride czyli sol, ale szczerze
mowiac jakos nie za bardzo w to wierze, przeciez przyklada sie
roztwor sody na rany, w tym na trudno gojace sie krostki... Pozatym
wlasiwosci "pryszczotworczych" NaCl nie uznaje chyba rowbiez Paula
Begoun, ktora dodaje ten skladnik do swoich kosmetykow dla cery
problemowej (ja mialam tonik, gdzie sodium chloride byl w skladzie).

Co do pozostalych skladnikow niczego zlego nie slyszalam (ale jeszcze
poszukam), ciesze sie ze nie ma sodium lauryl (laureth) sulfatow,
parabenow ani barwnikow.
Stary 2004-08-14, 12:04   #25
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Kochana Śniegotko

no to ja już nic nie powiem na temat użytecznoci szarego mydła, słowo mówię ino ze swojego punktu widzenia, mi każde mydło ściąga skórę a Dove daje po prostu jakies parchy...

Oleńko, nie chcę Cię straszyć - ale Sodium Tallowate, Sodium Cocoate to ta sama grupa to sodium laureth sulfate - silne środki powierzchniowo czynne, to też są sole sodowe siarczanu laurylu, nadające skórze odczyn zasadowy, silnie odtłuszczają. Boję się żebys sobie jakiej krzywdy nie zrobiła

Napiszę do Ciebie długiego maila w przyszłym tygodniu, teraz z lekkam zalatana uściski i całusy dla Ciebie!

Stary 2004-08-14, 12:21   #26
sniegotka
Raczkowanie

No tak, czyli jednak ma detergenty... Pamietam jeszcze jak bylam u
dentysty, kiedy moje problemy z pryszczami osiagnely apogeum.
Dentystka obiejrzala mnie sobie pod swiatlo, poczym doradzila - szare
mydlo i oklady z rumianku. Powiedziala - musisz zmienic ph skory.
Wscieklam sie na nia bo szare mydlo uzywalam, jak nie mialam
problemow ze skora, no i wtedy szukalam czegos silnego specjalnie na
moje problemy a nie jakiegos mydla. Pomyslalam ze baba sie wtraca
niepotrzebnie. A pozatym nie od dzisiaj wiadomo, ze to ph zasadowe
sprzyja namnazaniu si bakterii a ph kwasne jest korzystniejsze.

Co do szarego mydla - narazie mi sluzy, nie wiem co dalej - jak
zaobserwuje pogorszenie - odstawie.

Balbinko - pozdrowionka serdeczne!
Stary 2004-08-31, 12:17   #27
sniegotka
Raczkowanie

Minely nastepne 2 tygodnie i tak jak obiecalam donosze - mam
naprawde ladna cere.... Zniknely mi wszystkie krostki, rano wstaje
radosna ze moge bez obawy obejrzec sie w lustrze. Nie wiem co
bedzie dalej, oczywiscie napisze znowu za jakies dwa tygodnie. Nie
rozumiem kompletnie tego fenomenu, moze to szare mydlo tylko na
mnie tak dziala??? No i tak nie chcialabym zapeszyc, ale po nalozeniu
blokera SR100 i kremu koloryzujacego (akurat mam Laure Mercier)
cere ma po prostu idealna. Az nie do uwierzenia. Strasznie sie boje ze
to chwilowe, bo zachwalalam juz kiedys kosmetyki Sage ktore baardzo
wygladzily mi cere, ale efekt trwal moze z miesiac. To byly naprawde
dobre kosmetyki (czesc z nich uzywam nadal) ale nie az tak
rewelacyjne jak mi sie wydawalo.
Acha - konieczny jest krem bo po mydle skora jest lekko sciagnieta
(ale ja mam taka reakcje bo wszystich zelach).
Stary 2004-09-07, 20:14   #28
Peggy_
Raczkowanie

Trądzik - pomocy :(

Witam kochane dziewczyny. Postanowiłam się Was poradzić, bo nie mam już pojęcia, co zrobić z moim trądzikiem. I nie chodzi tu o trądzik typu: raz na miesiąc wyskoczą mi dwie krostki. Jest to bardziej poważna sprawa (oczywiście nie przypadek krytyczny, a widziałam takie ). Mam 14,5 roku, u dermatologa leczyłam się od ok. 2 lat. Przerobiłam wszelkiego rodzaju antybiotyki - Dalacin T, Zineryt, Aknemycin itd. Przez 3,5 miesiąca non stop brałam Unidox (pomińmy fakt, że niewiele pomógł, a utyłam przez ten czas 6 kilo ). Od roku chodzę do kosmetyczki, ale ilość zaskórników, już 3 dni po zabiegu jest zatrważająca, mimo maseczek, peelingów i parówek (a chodzę do Laurenta - wydaje mi się, że to świetny salon). Ale niestety - teraz dostać się do dermatologa to koszmar - trzeba czekać 3 miesiące. Nie mam pieniędzy na prywatnych lekarzy. Smaruję się Clindacne, planuję kupić Brevoxyl. Używam żelu i kremu matującego Garniera Czysta Skóra i toniku Neutrogeny zmniejszającego widoczność porów. W lecie, mimo ochrony, jak zawsze pdgoiłam trochę twarz i strasznie się boję nowego wysypu . Staram się zdrowo odżywiać, używam tylko papierowych ręczników, nie dotykam twarzy, zachowuje się, jakby była porcelanową laleczką. Wiem, że pewnie było masę takich tematów, ale poradźcie mi jakieś sprawdzone, niezbyt drogie leki. Albo nawet drogie, najwyżej będę żyła o chlebie i wodzie. Nigdy specjalnie nie miałam kompleksów, ale teraz mam taką sytuację w życiu, że zupełnie tracę pewność siebie i wstydzę się wychodzić z domu
Pozdrawiam i proszę jeszcze raz o jakieś rady
Peggy_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 22:18   #29
nicnaserionic
Raczkowanie

Re: Trądzik - pomocy :(

Doskonale Cię rozumiem. Ja mam 'gruby' trądzik na plecach. Chodzę do dermatologa (wizyta w przychodni kosztuje 30 zł, prywatnie 50 zł) i przepisał mi lek o nazwie Isotrexin 0 36 zł tubka. Bardzo mi pomógł. Już prawie nic nie wyskakuje. Jest to bardzo silny antybiotyk, wysuszy Ci buzię. Będziesz pewnie musiała używać kremów nawilżających i blokerów słonecznych. Isotrexin jest na receptę, więc sie nie obędzie bez wizyty.
Życzę Ci powodzenia w walce z trądzikiem
nicnaserionic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 22:52   #30
La_Coste
Raczkowanie

Re: Trądzik - pomocy :(

Nie zalamuj sie,bedzie dobrze.Jezeli chodzi o pielegnacje twarzy najlepsze sa kosmetki Avene.Ceny wahaja sie gdzies w granicach 50-60 zlotych. Ale naprawde warto, gdyz sa bardzo wydajne.Jezeli obecnie masz skore przesuszona leczeniem wyprobuj Creme Pour Peaux Intolerantes Avene.A do mycia twarzy najlepiej Cleanance zel.Na Twoim miejscu zrezygnowalabym z wizyt u kosmetyczki i przeznaczyla te pieniadze na wizyte u dermatologa.Jesli moge Ci cos poradzic, uwazam, ze bardzo dobre sa leki recepturowe. A juz cuda zdziala Aqua Cosmetica Kummerfeldi.Mozesz spytac lekarza, czy nie moglby Ci tego przepisac.To jest puder plynny zawierajacy w swoim skladzie min. kamfore i siarke stracona.Dziala dezynfekujaco i p/bakteryjnie.Pozdrawiam
La_Coste jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości