Jak sie czułyscie po kwasach Glyco-a - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-10, 17:54   #1
Korolla
Przyczajenie

GG do Korolla

Jak sie czułyscie po kwasach Glyco-a

mam pytanie czy to jest dobra pora na kwasy bo kupiłam ten cholerny krem Glyco a i ma teraz buzie jak burak co robicccc
Korolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 23:27   #2
BeataWi
Wtajemniczenie

GG do BeataWi
Re: Jak sie czułyscie po kwasach Glyco-a

Ja uzywam Glyco od dwoch tygodni ale nie mam takich problemow jak ty.Stosuje go narazie tylko na noc i uzywalam juz wczesniej kremow z kwasami wiec moja twarz juz jest przyzwyczajona.Jak narazie jestem zadowolona twarz wyjasniala i jakby troche sie wygladzila.Od przyszlego tygodnia chce go zaczac stosowac 2 razy dziennie.Moze uzywasz go za czesto albo jest za mocny dla ciebie, a co z blokerami czy je wogole stosujesz??

Becia69

http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 08:52   #3
Korolla
Przyczajenie

GG do Korolla

słuchaj ale co to za blokery bo niewiem po 2 dopiro zaczełam stosowac te glyco -a ico jesrem nadal jakby czerwon akrosty wychodza i cera sucha jest i swieci słonce
Stary 2004-09-11, 11:05   #4
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19

Pora na kwasy jest bardzo dobra, najlepiej je używać właśnie przez okres jesienno-zimowy. Czy Glyco-A to Twoj pierwszy krem z kwasami? Jeśli tak, to dlatego doświadczasz tak silnych reakcji. U mnie przez pierwsze 5 tygodni jego stosowania, pojawiała się nadmierna ilość niespodzianek - później cera się uspokoiła i wyglądała bardzo ładnie.
Najlepiej jest go stosować raz dziennie, na noc. Dla osób z wrażliwą cerą wystarczy stosowanie go 3-4 razy w tygodniu.
Blokery, inaczej kremy z wysokim filtrem ochronnym, z SPF powyżej 30, są konieczne w trakcie kuracji Glyco-A. Dlaczego? Ano dlatego, że niestosowanie ich może doprowadzić m.in. do przebarwień.
Kwasy ponadto mają to do siebie, że bardzo wysuszają skórę. Powinnaś intensywnie ją nawilżać. Dopuszczalne jest nałożenie kremu nawilżającego na Glyco-A, po około 15-20 minutach od jego nałożenia.
Więcej informacji znajdziesz w artykułach Basi Kwiatkowskiej, albo w archiwalnych postach. Pozdrawiam
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 11:44   #5
Korolla
Przyczajenie

GG do Korolla

dziekuje i bardzo mam nadzieje ze nawilzanie mi pomoze
Stary 2004-09-11, 14:15   #6
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Anastashia już bardzo ładnie wytłumaczyła wszystko - ja też radzę poczytać artykuły Basi...
Obesrwuję rosnącą popularność Glyco A, który jest bardzo skutecznym ale i niebezpiecznym kremem. Przerażające jest to że dziewczyny sięgaja po niego ot tak. Moim zdaniem warto po niego sięgnąć w celu zlikwiodwania przebarwień, albo około 30 jeśli się chce pobudzić nieco skórę do odnowy. jak się ma skórę trądzikową to uważam iż Glyco A nie jest zbyt dobrym wyborem. Nie ma żadnych, najmniejszych nawet właściwości antybakteryjnych. Dużo lepszy wybór to Lysanel czy Acne Derm - na młodych probemowych cerach sprawdzają się o wiele lepiej, a i świetnie oczyszczają skórę.
A juz zupełnie skóra na mnie cierpnie jak słyszę że ktoś kto stosuje tak silny krem nie ma pojęcia co to bloker... teraz już wiemy skąd potem tyle błagalnych postów na forum "ratunku mam przebarwienia!".

Założyciele tego wątku radzę poczytać artykuły Basi oraz to wszystko co było na forum pisane na temat kwasów/złuszczania (bardzo dużo tego będzie).

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 14:16   #7
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Aha, no i ktoś kto ma płytko unaczynioną skórę, powinien unikać Glyco A jak zarazy...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 15:02   #8
Korolla
Przyczajenie

GG do Korolla

wiec cały czas mnie piecze i niewiem czy stosowac dalej teraz mam tak przesuszoną ze poprostu zwariuje
mam dosc co ja mam robic pewnie skonczy sie dermatologiem
Stary 2004-09-11, 15:36   #9
Justy
Zakorzenienie

nakładaj glyco-a RZADZIEJ (co 2-4 dni) i rób to NA krem nawilżający (np. physiogel).
w miarę przyzwyczajania się skóry stosuj go częściej a na samym końcu odwróć kolejność: glycoa najpierw a za jakiś czas na niego krem nawilżający. na dzień zawsze dobry filtr i krem nawilżajacy. odstaw drażniące kosmetyki z alkoholem oraz agresywnie odtłuszczające żele do mycia. twarz myj w letniej wodzie.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 17:27   #10
Korolla
Przyczajenie

GG do Korolla

wiec smaruje teraz kremem nawilzajacym i niewiem czy znównaozyc Glyco-a boje sie ze wyladuje u lekarza a moja cera wyglada naprawde strasznie(( smarowac sie nim
Stary 2004-09-12, 11:00   #11
janna
Raczkowanie

GG do janna

Moja siostra kupila sobie glyko-A i ja sobie buzke raz posmarowalam na noc, tak na sprobowaie.No i po nocy mialam skorke gladziutka.Po nalozeniu trocheszczypalo, ale po 5 minutach przeszlo.Spodobal mi sie kremik wiec go sobie kupie, ale ze mam skore bardzo delikatna to bede go uzywala co druga noc..poza tym na dzien bede stosowala acne expert C bo lagodzi podraznienia i nawilza.Sadze , ze takie połaczenie bedzie dobremoze ty tez powinnas tak go stosowac
janna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości