tetracyklina - kilka ważnych pytań :) - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-12, 17:14   #1
Malinka24
Raczkowanie

tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

Mam kilka pytań odnośnie stosowania tetracykliny:

1. Czy stosowanie tetracykliny ( oczywiście na trądzik) może mieć jakieś skutki uboczne ??
2. Czy jest to antybiotyk hormonalny ?
3. Czy jego stosowanie może wpłynąć np. na moja wage lub samopoczucie ?
4. Czy podczas stosowania tetracykliny moge stosować kremy z kwasami? (np. effaklar K lub Lysanel Activ)
5. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć zanim zaczne ją stosować ??

Może to troche duzo pytań, ale bardzo prosze o jakom kolwiek odpowiedź. !! Zanim zaczne ją stosować poprostu chciałabym się coś wiecej o niej dowiedzieć . O tym czy moge sie spodziewać jakis konsekwencji czy nie ?? A może któraś z was stosowała tetracykline w walce z trądzikiem i może mi powiedzieć coś na jej temat ? przedewszystkim czy pomaga ? Czy sa jakieś widoczne efekty >??

Z góry dziekuje za odpowiedzi

osamotniona na trasie pełnej marzeń . . .

===
Malinka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 17:52   #2
Wunia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Re: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

To rzeczywiście dużo pytań - sama nie wiem, od czego zacząć, ale to, co wydaje się najważniejsze, to UWAŻAJ NA ZĘBY. Ja brałam (o ile dobrze pamiętam nazwę) tetralysal dość długo i niestety nikt mnie nie uprzedził, że może mieć on negatywny wpływ na stan mojego uzębienia... A że ząbki mam słabe tak czy inaczej, to nietrudno się domyśleć, czym to się skończyło A myślę, że wystarczyłoby poinformować stomatologa, że biorę ten antybiotyk i chodzić trochę częściej na wizyty kontrolne...

Myślę, że można brać tetracyklinę i stosować np. Effaclar K, bo sama tak robiłam (zgodnie z sugestiami mojej pani dermatolog).

Poza tym nie zauważyłam żadnych innych skutków ubocznych (oprócz tych nieszczęsnych zębów) - żadnego tycia, złego samopoczucia itp. Powiedziałabym nawet, że samopoczucie bardzo mi się poprawiło - wraz z bardzo wyraźnym cofaniem się trądziku

To tyle ode mnie. Buźki i... powodzenia!
Wunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 18:16   #3
paktofonika
Przyczajenie

Tetracyklina nie jest antybiotykiem hormonalnym,mozna brac bez obaw o przytycie.Osobiście uważam że to słaby antybiotyk na trądzik,bralam go dość długo i wywołał tylko grzybice pochwy(jak to antybiotyk),pozatym żadnych zdecydowanych efektów.Po paro miesięcznej kuracji tylko osłabia organizm,a trądzik i tak wraca.Biorąc go trzeba unikać słońca.Pozdro.
Malinka24 napisał(a):
> Mam kilka pytań odnośnie stosowania tetracykliny:
>
> 1. Czy stosowanie tetracykliny ( oczywiście na trądzik) może mieć jakieś skutki uboczne ??
> 2. Czy jest to antybiotyk hormonalny ?
> 3. Czy jego stosowanie może wpłynąć np. na moja wage lub samopoczucie ?
> 4. Czy podczas stosowania tetracykliny moge stosować kremy z kwasami? (np. effaklar K lub Lysanel Activ)
> 5. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć zanim zaczne ją stosować ??
>
> Może to troche duzo pytań, ale bardzo prosze o jakom kolwiek odpowiedź. !! Zanim zaczne ją stosować poprostu chciałabym się coś wiecej o niej dowiedzieć . O tym czy moge sie spodziewać jakis konsekwencji czy nie ?? A może któraś z was stosowała tetracykline w walce z trądzikiem i może mi powiedzieć coś na jej temat ? przedewszystkim czy pomaga ? Czy sa jakieś widoczne efekty >??
>
> Z góry dziekuje za odpowiedzi

Malinka24 napisał(a):
> Mam kilka pytań odnośnie stosowania tetracykliny:
>
> 1. Czy stosowanie tetracykliny ( oczywiście na trądzik) może mieć jakieś skutki uboczne ??
> 2. Czy jest to antybiotyk hormonalny ?
> 3. Czy jego stosowanie może wpłynąć np. na moja wage lub samopoczucie ?
> 4. Czy podczas stosowania tetracykliny moge stosować kremy z kwasami? (np. effaklar K lub Lysanel Activ)
> 5. Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć zanim zaczne ją stosować ??
>
> Może to troche duzo pytań, ale bardzo prosze o jakom kolwiek odpowiedź. !! Zanim zaczne ją stosować poprostu chciałabym się coś wiecej o niej dowiedzieć . O tym czy moge sie spodziewać jakis konsekwencji czy nie ?? A może któraś z was stosowała tetracykline w walce z trądzikiem i może mi powiedzieć coś na jej temat ? przedewszystkim czy pomaga ? Czy sa jakieś widoczne efekty >??
>
> Z góry dziekuje za odpowiedzi
paktofonika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 22:42   #4
Gonia1
Zakorzenienie

A jak można zapobiec problemom z zębami podczas kuracji tetracykliną?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 13:06   #5
paktofonika
Przyczajenie

hmm w moim przypadku tetracyklina nie wplynela negatywnie na zmianę koloru zębów.Na ulotce piszą że u dzieci poniżej 12 roku życia tetracyklina powoduje przebarwienia zębów.
paktofonika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 12:04   #6
themonczyk
BAN stały

Dot.: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

Cześć Dziewczyny!na forum jestem nowicjuszem w kwestii wypowiedzi, ale od dłuższego czasu śledzę różna wątki. Ja też zmagałam się z trądzikiem, nie było tragicznie, ale było źle :/przeszło po 3 miesiącach antybiotyków: tertracyklina i detoxycyklina, do smarowania najpierw jakiś mix z siarczanami, później davercin i na koniec amoksiklav, który wciąż kontynuuję i uważam za cudeńko - blizny znikają piszę do Was, ponieważ w połowie kuracji został mi zmieniony antybiotyk i zostały mi prawie 2 opakowania tetralysalu - w sumie 27 tabletek po 150 mg, termin ważności do 10.2012, które chętnie oddam w dobre ręce, jeśli ktoś właśnie jest przy zakupie, to proponuję promocję: 25zł z wysyłką pod wskazany adres
themonczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 11:51   #7
meguszka122
Przyczajenie

Dot.: tetracyklina - kilka ważnych pytań :)

Kupię tetralysal, meguszka122@tlen.pl

pilne.
meguszka122 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości