czy ja sie myle? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-13, 13:16   #1
ktoria33
Przyczajenie

czy ja sie myle?

hmmmm........ ten watek nie zakładam aby udowadniac wyzszosc czegos nad czyms to jest raczej mysl krążąca jak wolny elektron.Generalnie chodzi mi tylko o zauwazenie faktu.Kazda stylistka po kursie glsno krzyczy na te domorosłe czasem naprawde utalentowane stylistki które zanizaja koszty zrobienia paznokci i są raczej traktowane jako wróg nr 1 ze musi isc na kurs bo inaczej to sie da.Ciekawa jestem ile z tych najbardziej zbulwersowanych stylistek po kursie skorzystalo z nabytych umiejetnosci np sasiada bo znał sie na zakładaniu paneli lub maz naprawiał kran choć jest informatykiem czyz nie od tego sa fachowcy ?wiec o co tyle krzyku? ale to tylko taka wolna mysl bez urazy
ktoria33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:35   #2
wiolamroz
Raczkowanie

Dot.: czy ja sie myle?

kładzenie paneli czy fachowcy - złote rączki nie zrobią ci krzywdy (co najwyżej oszpecą ci dom), dziewczyny które robią pazurki "po domach" bardzo czesto używają tych samych pilników na wielu klientkach i nie sterylizują narzędzi co może doprowadzić do zakażenia lub nawet zarażenia wirusem HIV (przez np. zacięcie skórki klientki). Stylistki które mają własne gabinety po pierwsze są po kursach i wiedzą jak należy sterylizować i dezynfekować narzędzia a po drugie są bardzo często nawiedzanie przez sanepid
wiolamroz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:42   #3
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Co zrobi osoba, któej sąsiad "złota rączka" źle wymaluje sufit? Zaklnie pod nosem, po czym zwróci się do profesjonalisty o zrobienie pracy tak, jak trzeba.

Co zrobi osoba, której stylistka "złota rączka" źle przedłuży paznokcie lub zniszczy/przepiłuje płytke albo zafunduje grzybicę? Zaklnie, ale bynajmniej nie pod nosem, tylko tak, aby wszyscy słyszeli, że tipsy niszczą paznokcie, że są fe, nienaturalne, szkodzą i prawdopodobnie nigdy w życiu nie skusi się na ponowne zakładanie paznokci u kogokolwiek .
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:44   #4
ktoria33
Przyczajenie

Dekowo sie nie rozumiemy ja nie mysle w kategoriach krzywdy itp ale o fakcie ze korzystamy z usług domoroslych fachowcow i to nam pasi bo zaoszczedzimy kasiurki wydaje mi sie to zupełnie zrozumiałe chodzi mi raczej o te panie ktore najgłosniej krzycza i najbardziej sa zbulwersowane czy one nigdy nie korzystaly z usług takich domorosłych fachowców i tak na marginesie nie powinny sie nawet w domu malowac bo przeciez sie na tym nie znaja nie ukończyły kursu ehhhh mysle ze to kasa jest winna
ktoria33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:49   #5
201706011004
Konto usunięte

usunieto

Edytowane przez 201706011004
Czas edycji: 2017-05-31 o 23:54
201706011004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 14:37   #6
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ktoria33 Pokaż wiadomość
Dekowo sie nie rozumiemy ja nie mysle w kategoriach krzywdy itp ale o fakcie ze korzystamy z usług domoroslych fachowcow i to nam pasi bo zaoszczedzimy kasiurki wydaje mi sie to zupełnie zrozumiałe chodzi mi raczej o te panie ktore najgłosniej krzycza i najbardziej sa zbulwersowane czy one nigdy nie korzystaly z usług takich domorosłych fachowców i tak na marginesie nie powinny sie nawet w domu malowac bo przeciez sie na tym nie znaja nie ukończyły kursu ehhhh mysle ze to kasa jest winna

Co innego pomalować paznokcie, zrobić sobie makijaż, a co innego przedłużyć sobie paznokcie, czy makijaż permanentny zrobiłabyś sobie sama?Ja bym w życiu nie poszła do domorosłego fachowca na taki zabieg, tak jak w życiu nie pozwoliłabym dotknąć moich paznokci pseudo-stylistce
Stary 2007-11-13, 15:05   #7
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

Cytat:
hmmmm........ ten watek nie zakładam aby udowadniac wyzszosc czegos nad czyms to jest raczej mysl krążąca jak wolny elektron.Generalnie chodzi mi tylko o zauwazenie faktu.Kazda stylistka po kursie glsno krzyczy na te domorosłe czasem naprawde utalentowane stylistki
Generalnie generalizujesz: nie każda stylistka krzyczy na domorosłe stylistki. A już na pewno nie na te utalentowane, choć nie do końca o sam talent chodzi, ważne by była również profesjonalną stylistką ( zasady higieny itd.) Jeśli krzyczymy, to na te "utalentowane inaczej", a to właściwie jest niezależne od ukończenia kursu. I tyle.

P.S Co do Twojej tezy: zgadzam się z nią całkowicie, nieraz korzystałam z usług kolegi-informatyka domorosłego Wszystko zalezy od profesjonalizmu danej osoby, a to również niekoniecznie związane jest z ukonczeniem kursu Znam dziesiątki takich przykładów, w tę i w drugą stronę

P.S 2 Zgadzam się również, że dyskusja jest jałowa, argumenty powtazane tysieczny raz, proponuję zamknąć wątek, za co przepraszam jego autorkę, nie chcemy po prostu kolejnych kłótni
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 16:11   #8
Albertyna
Zakorzenienie

A ja daje zarobic fachowcom- mieszkanie i salon malowała mi ekipa remontowa, włosy podcinam i farbuje u fryzjerek.
Tak wolę bo wiem, że to co ma byc zrobione zostanie zrobione dobrze i profesjonalnie. Co do całej reszty- np montowanie mebli z IKEI, wbijanie gwożdzi, czy codzienny makijaż- jestem to w stanie sama zrobić i nie potrzebuje "złotych rączek".
Kolejna sprawa- pan sasiad "złota raczeka" nie pisze o sobie "wykszałcony, profesjonalny hydraulik", co czynią typowe pseudo-stylistki. Dodam, jeszcze, ze zazwyczaj w celu dodania sobie prestizu, na blogach, czy aukcjach na Allegro posługuja się nie swoimi zdjęciami prac...
Stary 2007-11-13, 16:42   #9
Pawełeczek
Rozeznanie

Tak propo tych "złotych rączek" .. moja siostra remontuje mieszkanie od 2 miesiecy (sic!) wlasnie z powodu pana "złotej rączki". Pan ten na mokrą gładź malował sciany ... efekt był "powalający". Sciany wygladały miejscami jak oblane farbą. Natomiast parkiet cyklinował za pomocą szlifierki ręcznej i porobił dziury (wgłebienia w parkiecie). Za swoja prace oczywiscie wzial zaplate..malo bo malo ale jednak. Teraz juz ponad miesiac druga ekipa FACHOWCÓW poprawia po tamtym i robi wszystko jak należy. Nie wspominam o tym ze fachowcom tez trzeba zaplacic odpowiednio wiecej. Głupi placi dwa razy. Podobnie moze byc z domorosłymi stylistkami...tyle ze ubytki i uszkodzenia wlasnego ciała wchodzą w gre. Sorki za OT.
Stary 2007-11-13, 17:10   #10
Angel@
Zakorzenienie

Cytat:
...Generalnie chodzi mi tylko o zauwazenie faktu.Kazda stylistka po kursie glsno krzyczy na te domorosłe czasem naprawde utalentowane stylistki które zanizaja koszty zrobienia paznokci i są raczej traktowane jako wróg nr 1 ze musi isc na kurs bo inaczej to sie da...
Gdybyś dokładniej przejżała forum, zauważyłabyś, że jest tu kilka dziewczyn, które głośno deklarują iż są samoukami a mimo to nikt ich nie krytykuje i nie wysyła na kurs. Po prostu jeśli stylistki widzą, że ktoś ma jakąś, chociażby podstawową wiedzę i nie robi nikomu krzywdy, to nie "krzyczą". Niestety zdecydowana większość "stylistek" bez kursu popełnia rażące błedy a uważa swoje paznokcie za idealne i przyjmuje klientki. W takich przypadkach stylistki reagują i mają zupełną rację.

Sądzę że do założenia tego wątku skłoniła Cię krytyka, którą otrzymałaś w swoim innym wątku na "pazurkowych galeriach". Niestety tak już jest, że nie wszyscy potrafią wyrazić krytykę łagodny sposób ...
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 17:59   #11
bochema
Zadomowienie

GG do bochema

Ja zanim poszlam na kurs od lat zajmowalam sie zdobieniem, kiedys z lenistwa w pracy zamiast zdobic to co powinnam bawilam sie swoimi paznokciami. zdobilam je czym sie dalo na ogol byly to zwykle plakatowki i brokat przyklejany klejem wikolem . gdzie po chwili o wzorku mozna bylo zapomniec bo wszystko odpadlo hehehehe. owszem byla to porazka, ale przy najblizszym wolnym dniu zachaczylam o drogerie. nakupowalam lakierow, ozdobek. w domu kombinowalam z paznokciami. ktos kiedys zobaczyl w sklepie moje paznokcie przyznalam sie ze sama zdobilam i malowalam, zapytala ta pani czy jej zrobie. troszke sie wystraszylam bo nie bylam w tym kierunku przeszkolona i uprawniona do robienia paznokci. Ale zgodzilam sie i nie przyszlam na umowione spotkanie bo co bedzie jak mi sie nie uda. przeciez w koncu oferowala za to zaplate.
Ale nadal zdobilam sobie paznokcie, a to jakies cioci, kolezance.
kilka lat temu moj TZ dostal zaproszenie na wesele swojego kolegi z bloku. Wesele bylo w gorach tam z kad byla panna mloda. jechalo nas wtedy 12 osob , mielismy wszystko zapewnione. JA czarna owca, bo nikogo nie znam z towarzystwa TZ. bariere poznawcza zlamaly moje pazokcie. Wszystki panie ( dziewczyny) ktore tam byly w towazystwie po dziurze zabitej dechami szukaly drogeri aby kupic lakiery do paznokci.
mialam zajecie panie mialy malowane paznokcie a ich partnerzy temu wszystkiemu sie przygladali i .
od tamtej pory wszyscy zadawali mi pytanie dlaczego nie zrobie kursu.
I od nikogo nie bralam zadnych pieniedzy bo nie bylam zadna profesjonalistka.
Tak mnie maglowali, ze pomyslalam ze pojde do szkoly. Mialo to byc studium kosmetyczne. Moje plany legly w grozach, zaszlam w ciaze. Ale ciagle myslalam o szkole. Moja tesciowa pytala dlaczego nie zrealizuje swoich planow, ona mi pomoze, zajmie sie moim dzieckiem. Ale dla mnie szkola i dziecko to juz wysoki szczebel. Namowila mnie na kurs, przekonywala a ja uparty osiol odmawialam. Az w koncu podjelam decyzje. poszlam na kurs. Choc nie mam w tym kierunku zadnych planow. Nigdy nie wiadomo co czlowieka w zyciu spotka. Kurs udalo mi sie zdac. I kiedy ja chodzilam na kurs w moim brzuszku zagniezdzil sie nowy lokator . Tak mi kawa wtedy zaczela smakowac

Trenowac przedluzanie paznokci bede z czasem i nie mam zamiaru zucac sie na gleboka wode i od razu po kursie nie bede robic paznokcikomu sie da. wiem ile czasu potrzeba na to zeby byc perfekt. W koncu to co ja robie dzis ( zdobienie nieco inaczej) potrzebowalam na to lat i nikt mnie nie uczyl. uczylam sie sama ale to co trenowalam nigdy nie bralam za to pieniedzy, bo wiedzialam ze nie wyglada to tak jak powinno, ze sa znikome mankamenty, ktorych ktos nie zauwaza a ja tak.

kiedys kuzyna poprosilam zeby mi zrobil nowe sciany w przedpokoju i w lazience to byl pazdziernik, 3 lata temu. kazalam mu zdrapac stare farby i naciagnac gipsem. w koncu widzialam jak odnowil sciany mojej babci.
poczatek grudnia sciany nie skonczone. niedlugo swieta a w domu tornado remontowe. obiecal do swit skonczyc. w koncu popedzilam go. ojciec pozyczyl od swojego kolegi dwuch pracownikow zajmujacych sie robota remontowo- budowlana i w ciagu 2 dni od poczatku wszystko mi zrobili. I nigsdy wiecej " ZLOTEJ RACZKI" fachowcow o 50 fachach gdzie tak naprawde nie potrafia. niech sobie robia ale sobie
bochema jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości