nawilzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-16, 14:51   #1
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

GG do izka05

nawilzanie

od dlzszego jzu czasu szukam i szukam kreu nawilzajacego dla cery tłustej ze skłonnoscia do przesuszania sie czy znacie jakis godny polecenia?
izka05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 15:14   #2
Edii
Rozeznanie

Re: nawilzanie

poczytaj na KWC o kremie nawilżającym Iwostin, zdaje się że to lekki kremik, dobrze nawilżajacy i njie zatykający porów.
Stary 2004-09-20, 12:03   #3
Ines1985
Zakorzenienie

nawilzanie

Jak pomoc przesuszonej kosmetykami przeciwtradzikowymi skorze?

Wieczorem uzywam na twarz masci lub innego specyfiku na tradzik (obecnie wrocilam do brevoxylu). Na rano natomiast poszukuje czegos co nawilzy moja luszczaca sie skore. Naprawde juz nie wiem co robic... Ciagle poszukuje dobrego kremu, ktory nawilzy ale nie przyczyni sie do powstawania nowych krostek. Musi tez nadawac sie pod makijaz - to w sumie najwazniejszy punkt ktory z gory skresla wiele produktów.

Jesli wam cos pomoglo to prosze doradzcie mi cos... Jakis krem, a moze masc?

Ines1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-20, 12:51   #4
Yolla
Rozeznanie

Cześć Ines
Mam co prawda "troszkę" więcej latek niż Ty, ale też używam brevoxylu i to 2 razy dziennie. Co prawda planuję już sobie trochę odpuścić i używać tylko na noc, ale póki co, to stosuję to draństwo wysuszające dalej, chyba się uzależniłam . Mam pytanko, czy stosujesz jeszcze na noc jakiś dodatkowy krem, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że nie?
Oto mój zestaw, jaki stosuję (bądź stosowałam), oczywiście na brevoxyl:
-NOC - Epitheliale A-DERMY - pięknie odbudowuje, ale ciutkę za słabo nawilżał, więc do kompletu doszedł Re-lipid Dax Cosmetics - świeciłam się po nim jak latarnia morska, ale pomógł Wcześniej był jeszcze krem odżywczy Iwostinu na noc, ale też nie bardzo nawilżał, więc poszedł w odstawkę, w trakcie jeszcze stosowałam krem z retinolem St. Ives - ale to nie dla Ciebie - bo wysusza, a i nieodpowiedni do Twojego wieku , ale mimo tego ja go stosowałam, bo skóra już później tak się nie wysuszała. Ale co ja tu piszę o nim, jak on i tak nie dla Ciebie
-DZIEŃ - serum z wit. C Pharmaceris A, na to jeszcze krem o przedłużonym nawilżaniu Iwostinu spf 20
Właśnie po to serm z wit. C sięgnęłam, kiedy skóra baaaardzo mi się łuszczyła i pomogło

Podaję Ci link do wątku, kiedy to sama szukałam czegoś nawilżającego:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1082367076
Może coś tam znajdziesz dla siebie?

Pozdrawiam serdecznie
Yolla
Yolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-20, 12:54   #5
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

GG do izka05

proponuej kremik z yves rocher z seri bio camille
izka05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-20, 13:00   #6
Ines1985
Zakorzenienie

Re: nawilzanie - Avene Clean AC?

Zanim zalozylam ten watek, ten twoj przewertowalam od poczatku do konca . Na noc uzywam tylko leku. Rano natomiast testowalam rozne kremy nawilzajace: garniera, eris (matujaco nawilzajacy - narazie ten prowadzi), avon...

Narazie moja uwage zwrocil ten krem
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5972

Zastanawiam sie czy w niego nie zainwestowac (uzywal ktoś?)

Rozejrze sie tez za tym co polecilyscie.

Naprawde moja cera doprowadza mnie juz do szalu... jak nie krostki to istna pustynia na twarzy... Nawet nie moge normalnie sie pomalowac bo fluid wyglada na tym okropnie

Stary 2004-09-20, 14:47   #7
koculek
Zakorzenienie

Re: nawilzanie - Avene Clean AC?

Ja moge polecić krem z niskiej półki, nawilżający bez zbędnych dodatków. Oto link

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7040

Stary 2004-09-20, 15:01   #8
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19

Miałam podobny problem i dermatolog poleciła mi Physiogel. Wcześniej stosowałam Hydraphase LRP, ale niestety sobie nie dawał rady Przez pierwszy tydzień stosowałam Physiogel 2 razy dziennie, a później już tylko na noc. Skóra faktycznie doszła do siebie i stała się idealnie nawilżona. Tak więc, ze swojej strony, gorąco go polecam
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-20, 15:27   #9
Ines1985
Zakorzenienie

kto uzywal kremu Avene Clean AC ??

Hmm... Teraz biore pod uwage ten krem Bielendy, Physiogel i caly czas zastanawiam sie nad tym Avene. Te kilka opinii ktore sa na jego temat na KWC jakos mi nie wystarcza.

Ale najpierw musze sie udac do mamy na negocjacje... Jesli zasponsoruje mi kolejne smarowidlo na twarz to zdecyduje sie na ktores z tych drozszych rozwiazan. Jesli natomiast pamieta jeszcze o moich nieudanych inwestycjach w Vichy, bede musiala zadowolic sie tanszym kremem. Mysle z reszta ze ta Bielenda nie bylaby zla... No zobaczy sie.

I wciaz czekam ze znajdzie sie tu jakas osoba ktora powie mi wiecej o kremie Avene.

Stary 2004-09-20, 23:24   #10
koculek
Zakorzenienie

Re: kto uzywal kremu Avene Clean AC ??

Ines kiedyś kupiłam ten kremik Avene, bo był w promocji (pakowany razem z żelem) Żel strasznie wysuszył skóre i nie polecam. A kremik? Uważam, że robi to samo co bielenda, tylze ze jest zdecydowanie droższy oraz szybciej się kończy.
Stary 2004-09-21, 00:28   #11
kasiura
Rozeznanie

GG do kasiura

Ja osobiscie zdecydowanie polecam krem firmy DERMEDIC "Acne Expert C" z woda zrodlana Le Perray. Jak dla mnie jest to najlepszy z rodzaju kremow wspomagajacych kuracje antytrdzikowa. Bardzo dobrze nawilza, cudownie pachnie (wrecz uzalezniajaco ), ma przyjemna lekka konsystencje, nadaje sie pod makijaz no i posiada cechy typowego kremu do problemowej cery (nie zatyka porow, ogranicza powstawanie niespodzianek, matowi cere ) a przez dermatologow czesto jest przepisywany rownoczesnie z kuracja antytradzikowa (czyli wysuszajaca)
Kosztuje okolo 40zl Osobiscie polecam, choc ze skora nigdy nic nie wiadomo, bo kazdy ma inna, mojej jak najbardziej odpowiadal
Stary 2004-09-21, 01:36   #12
ask@
Raczkowanie

koculek, mam pytanko czy stosowalas ten krem bielendy na brevoxyl, czy tylko jako samodzielny krem nawilzajacy? uzywasz moze jakichs takich wysuszajacych srodkow do twarzy po ktorych potrzebujesz dobrego nawilzenia? ja uzywam brevoxylu od tygodnia i skora juz mi zaczyna wariowac, no i musze ja nawilzyc i to baaaardzo. wielki plus tego kremu bielendy to cena, dlatego powaznie sie nad nim zastanawiam, bo juz chyba mnie nie stac na drozsze srodki
ask@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 10:18   #13
koculek
Zakorzenienie

ask@ krem bielendy stosuję jako kremik samodizelny. Nigdy nie stosowałam brevoxylu. W ogóle jestem bardzo sceptycznie do wyszuszajacych specyfików nastawiona. Czasem używam olekju z drzewa herbacianego, ale tylko na pojedyncze wypryski. A na nosek (gdzie mam wągry) używam emulsji Avene Cleanance K. Ale moje osyfione czółko taktuje tylko tonikiem i kremami nawilżajacymi. Nic nie susze
Stary 2004-09-21, 11:02   #14
tomek__HG
Raczkowanie

Ja tez polecam krem z dermedicu acne expert c...to naprawde dobry krem... dobrze nawilza nie pozostawiajac po sobie zadnych krostek czy zakornikow.. jak to czyni wiele innych kremow.obecnie uzywam brevoxylu a na to gruuubaaa wartswa physiogelu ... i jest super... buzia bez pryszczy i nie wysuszona...mam nadzieje ze tak pozostanie chociaz nie moge sie do tego przyzwyczaic jakos.

mam jeszcze pytanko... czy moge uzywac toniku zwezajacego pory erisu ??z tylu na opakowaniu napisali ze przeznaczony jest dla osob po 20 roku zycia.. a ja mam dopiero 17...hmmmm....i jeszcze takie glebsze pytanko.. czy kiedys bede mogl odstawic te wszystkie specyfiki i jakos normalnie egzystowaC?? czy jestem skazany na to przez iles tam lat??nie usmiecha mi sie takie cos...
tomek__HG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 11:32   #15
kasiura
Rozeznanie

GG do kasiura

wiek w tym przypadku nie ma nic do rzeczy moim zdaniem jesli ten tonik sie sprawdzi w Twoim przypadku to stosuj go jak najbardziej!!!i napisz czy dziala hehe
A co do drugiego pytania, to sama mam ten problem, ale obawiam sie, ze to tak latwo z tym nie pojdzie((
Kiedys myslalam, ze po 20tce bede miala z tym swiety spokoj, a jeszcze bardziej mi sie cera pogorszyla;((( obawiam sie, ze jesli odstawila bym kosmetyki do "mlodzienczej cery" to byloby bardzo zle((! Moja mama (ktora ma 45 lat) nadal ma tlusta cere i czasem zdarzy jej sie jakas "mlodziencza niespodzianka". W kazdym razie przed 30 tka powinno sie to troche unormowac
Stary 2004-09-21, 12:08   #16
tomek__HG
Raczkowanie

no wlasnie... jakbym teraz odstawil te wszystkie cudenka ..za ciezkie pieniadze...mialbym duze problemy...będac w krakowie jedna dermatolozka powiedziala mi ze bede mial tradzik do 25 roku zycia ?;/:O...ale oczywiscie nie chciala mi jakiegos antybiottyku doustnego przepisac twierdzac ze nie trzeba... ze zmiany nie sa na tyle duze...tylko ze jakbym sobie z dwa dni odpuscil z myciem zelami i kremowania sie dobrym kremem to mam problem na dwa tygodnie...jesli chodzi o ten tonik to wydaje mi sie dobry...w minimalnym stopniu sciaga pory... ale to moj zaledwie drugi tonik w zyciu..
tomek__HG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 11:16   #17
Camilla
Zakorzenienie

Ja polecam kremik również Bielendy ale z zielona herbatą, są dwa warianty tego kremu, jeden jest do cery suchej, a drugi do normalnej, tłustej i mieszanej. Bardzo dobrze nawilżał, nie zatykał porów, nie wyskakiwały mi pryszcze, cera była miękka i delikatna w dotyku.Myśle że na noc nałożony po brevoxylu będzie w sam raz.
Pozdrawiam
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 19:44   #18
agnieska
Zakorzenienie

40 zł?
ja żel do mycia twarzy z tej serii (dla mnie - koszmar) kupiłam za 19 zł, a kremik za 26 zł

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 20:13   #19
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

agnieska napisał(a):
> 40 zł?
> ja żel do mycia twarzy z tej serii (dla mnie - koszmar) kupiłam za 19 zł, a kremik za 26 zł

To tanio kupiłaś ja za żel płacę na pewno ponad 20 zł, jakieś 22-23 chyba, krem (dla siostry) - powyżej 30 zł.

Do Tomka - możesz spokojnie używać tego toniku te kwestie dotyczące wieku to strasznie umowna sprawa... Nie wiem skąd ta dermatolog wie że akurat do 25 roku zycia bedziesz się zmagał z cerą Ja jak byłam młodsza, miałam idealną cerę, problemy zaczęły sie w wieku 21-22 lat teraz mam 27 i cerę już udaje mi się utrzymać pod kontrolą, ale mam ścisły reżim brevoxylo - kwasowo - glinkowy, na zmianę z retinolem, z filtrami itd. I dzięki tej codziennej żmudnej walce, dzięki łagodnym tonikom i antyubakteryjnym żelom jakoś egzystuję...

Pozdrawiam

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-25, 10:18   #20
agnieska
Zakorzenienie

może i tak.. w tej aptece Lysanel Active kosztuje 38, we Wrocławiu - 48...
szczęściara ze mnie tylko dlaczego nie ma tam LRP lub Avene?
pozdrawiam

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:23   #21
lolitka123
Rozeznanie

nawilzenie

szukam jakiejs dobrej maseczki gleboko nawilzajacej. Najlepiej jakby byla to jakas ktora mozna zrobic domowymi sposobami bo na drogie kosmetyki nie mam juz kasy i sliy zeby latac po sklepach, aczkolwiek cos z drogerii tez mozecie polecic A ta maseczka nawilzajaca musi byc niezapychajaca i antybakteryjna bo mam tradzikowa skore. prosze o pomoc..
lolitka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 13:04   #22
lolitka123
Rozeznanie

Dot.: nawilzenie

up up
lolitka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 14:13   #23
Soft
Wtajemniczenie

Ja najbardziej polecam maski z glinki "deramglin" na krostki maseczke antytradzikowa i jest tez maska odżywcza- sa to 100% naturalne maski i wdg mnie najlepsze cena ok 5zł
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 14:20   #24
mentha
Zadomowienie

To link do wątku, w którym zamieszczono kilkadziesiąt przepisów na domowe maseczki:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...eczki+z+kuchni

a to linki do wątków o podobnej tematyce, odnalezione przez wyszukiwarkę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...eczki+z+kuchni
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości