Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do kosmetyczki

Notka

Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-20, 12:52   #1
buziaczek82
Raczkowanie

Podskórne krostki- jak je zlikwidować?

hej.szukam jakiegoś specyfiku,który usunie z mojej twarzy małe podskórne grudki,które wyskakują mi od jakiegoś czasu na brodzie.może znacie jakąś dobrą maść lub kremik,któryto usunie.pozdrawiam.
buziaczek82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 12:26   #2
ZimnaBlondyna
Raczkowanie

GG do ZimnaBlondyna
Re: co z tym zrobic???

Tego typu krostki sa wynikiem brudu, ktory sie dostal pod skore, zaden krem niestety tu nie pomoze. Musisz isc do kosmetyczki ktora przekluje Ci to igla i usunie. Nie proponuje takze robic tego samodzielnie w domu..
Stary 2004-09-27, 12:44   #3
pixie7
Wtajemniczenie

Krostki nie są "wynikiem brudu, który dostał się pod skórę" (brr, co za wizja! ), ale wynikiem zaczopowania ujścia gruczołów łojowych zbyt szybko złuszczającym się naskórkiem i sebum - wówczas to ostatnie nie może prawidłowo wydostać się na powierzchnię skóry i gromadzi się wewnątrz, co może, ale nie musi prowadzić do zakażenia bakteryjnego (i mamy klasyczny pryszcz ).
O trądziku grudkowo-zaskórnikowym napisano na tym forum już wiele, poszukaj!
Tak na szybko polecę kremy z kwasami AHA i BHA, jeśli zmiany są niewielkie i jest ich mało, pomóc może Ci lubiany Effaclar LPR; na mnie bosko działają też specyfiki z kwasem azaleinowym, np. Skinoren (na receptę) albo Hascoderm (bez recepty).
Kosmetyczka może przy pomocy igły usunąć prosaki lub drobne kaszaki, zmiany, których treść zamknięta jest w "torebce" i nie da się ich usunąć inaczej niż przecinając otaczającą skórę (duże prosaki i kaszaki usuwa chirurg).
Ogólnie unikałabym ostrych narzędzi u kosmetyczek, jeśli już zezwolisz którejś na ich użycie, upewnij się, że są jednorazowego użytku a pani ma rękawiczki.
W jednym się zgadzam z przedmówczynią: mechaniczne usuwanie tych krostek domowym sposobem może przynieść więcej szkody niż pożytku...
pixie7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 13:08   #4
ZimnaBlondyna
Raczkowanie

GG do ZimnaBlondyna

dyplomowana kosmetyczka, do ktorej chodze pare dobrych lat na czyszczenie udzielila mi takiej wlasnie informacji. Oczywiscie nie jestem pewna czy kolezanki problem jest tym co mam na mysli..
Stary 2004-09-27, 15:30   #5
wersta
Zakorzenienie

pixie_76 ma racje. to nie brud tylko ten wstretny tluszczyk (sebum mam na mysli)
jeszcze nie widzialam niedyplomowanej kosmetyczki a jesli juz sa to trzeba byc masochista, zeby sie do takowej udac
pozdrawiam
wersta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 15:56   #6
pixie7
Wtajemniczenie

Oj, jeśli kosmetyczka takie rzeczy opowiada, to nie wiem gdzie uzyskała swój dyplom...
Brud nie ma prawa dostać się pod skórę, wynika to z samej jej budowy (rys. np. tu: http://www.iwostin.pl/skora;budwafunkcje.pgind_0.html ), i podstawowej funkcji, czyli osłony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi.
Prędzej "brud" wprowadzić można pod skórę właśnie przerywając jej ciągłość, czyli poprzez cięcia, nakłucia i inne - przypadkowo lub nie - powstałe rany. Pisząc "brud" mam na myśli drobnoustroje i wirusy, które wywołują stan zapalny (czyli obronę organizmu przed nimi) a nie obce ciała, które mogą czasem nawet zarosnąć w skórze bez szkody dlań (przykładem jestem sama, mam na dłoniach kilka wrośniętych drzazg ).
Grudki i krostki to nic innego jak zapchane ujścia gruczołów łojowych (porów skóry).
Kosmetyczka może je odblokować mechanicznie lub chemicznie, przy pomocy peelingów, nakłuć (zawsze sterylną igłą), tzw. wyciskania. Ja najbardziej polecam łagodną acz bardzo skuteczną kawitację, czyli usuwanie zanieczyszczeń mechanicznym narzędziem, wspomaganym ultradźwiękami. Faktem jest bowiem, że nawet najsilniej działające maści i kremy (te na receptę) nie dadzą szybkiego efektu, jeśli skóra nie zostanie wcześniej fizycznie oczyszczona. Można to zrobić raz, a potem działać odpowiednimi kremami.
Stary 2004-09-27, 16:00   #7
ZimnaBlondyna
Raczkowanie

GG do ZimnaBlondyna

Cenie sobie jakosc (nawet za duza cene) i napewno nie oddaje swojej twarzy w byle jakie rece.. Ale chyba nie o to chodzi w tym temacie. Chcialam tylko zaznaczyc ze niektorych rodzajow krostek nie da sie usunac srodkami kosmetologicznymi i trzeba sie posunac do mechanicznego przekucia. (a sama wole sobie nie zaszkodzic)
Stary 2004-09-27, 19:49   #8
MarceLa
Raczkowanie

GG do MarceLa

Mam podobny problem, powstaja najczesciej tam, gdzie skora ma kontakt z rekami (czolo, miejsca przy wlosach), polecalabym dokladne oczyszczenie twarzy przez kosmetyczke i stosowanie jakiegos dobrego specyfiku (ja teraz mam La roche-posay EFFACLAR K i jestem zadowolona, choc pewnie sa jeszcze inne godne uwagibylam u kosmetyczki jakis miesiac temu i do tej pory mam gladka buzie, co mi sie wczesniej nie zdarzalo, ilosc tych okropnych grudek byla przerazajacaMoj dermatolog niestety nie za wiele mi na to poradzil...

proszę o odp. w moim wątku
MarceLa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 08:48   #9
ZimnaBlondyna
Raczkowanie

GG do ZimnaBlondyna

Wlasciwie to sie zastanawialam czy to czyszczenie ultradzwiekami (pojecie dosc popularne ostatnio w kosmetologii bo nawet jest wspomaganie depilacji ultradzwiekowe, z tego co slyszalam) nie stanowi jakiegos chwytu marketingowego.. Nie jednokrotnie udawalam sie do kosmetyczek pod szyldem wielkich firm, nakladaly mi maseczki zawierajace no 'czary z mleka', ktore zekomo mialy zastapic klasyczne czyszczenie ale oczywiscie poza ladna nazwa w praktyce nie osiagaly zadnych skutkow.
Stary 2004-09-28, 09:32   #10
pixie7
Wtajemniczenie

Można by tak sądzić, gdyby nie fakt, że akurat w przypadku kawitacji widziałam zaskakująco dobry i natychmiastowy efekt. Łączy ona działanie mechaniczne (metalowa końcówka urządzenia zaopatrzona w coś na kształt łopatki + strumień wody) z ultradźwiękami, które zmiękczają naskórek w trakcie czyszczenia i pomagają - w pełni mechanicznie, tą łopatką - usunąć zaskórniki. Następnie przy pomocy ultradźwięków wprowadzana jest do skóry spora dawka tretinoiny - skutecznego w walce z zanieczyszczeniami kwasu wit. A, który faktycznie penetruje pory dogłębnie, dalej je oczyszczając. Po zabiegu jesteś minimalnie zaczerwieniona, co szybko mija. Zero strupów, opuchlizny i groźby powstania ropnych wyprysków. Jestem fanką takiego czyszczenia, bo w moim przypadku ręczne wyciskanie za mocno podrażnia i często w tym miejscu powstaje przebarwienie.
Naturalnie, chwytami marketingowymi jest niemal wszystko, co dostępne na rynku kosmetycznym, że wspomnę tylko o kremach wyszczuplających czy liftingujących.
Trzeba mieć realistyczne oczekiwania, warto też zasięgnąć języka o interesujących nas produktach / zabiegach u niezależnych źródeł (nie tylko u ich producentów / dystrybutorów / osób świadczących dane usługi), np. na wizażu
Ultradźwięki mają udowodnioną naukowo skuteczność we wspomaganiu pielęgnacji - stymulowana nimi skóra znacznie zwiększa swoją przepuszczalność dla składników kremów / masek / maści; w pewien sposób "rozmiękczają" one skórę. I to wszystko co można nimi zrobić, wspomagać, same w sobie niczego nie uleczą / upiększą.
Dla zainteresowanych: kawitacja kosztuje mniej więcej tyle co klasyczne czyszczenie, trwa 15 minut i można pokazywać się publicznie po kolejnych 15.
Stary 2012-01-07, 09:43   #11
Wanulka2912
Przyczajenie

Dot.: Podskórne krostki- jak je zlikwidować?

Dla mnie najlepszym sposobem na nie jest maść Tormentillae. Przede wszystkim nie wyciskać bo z tego nic dobrego nie wyjdzie, chociaż strasznie korci by jak najszybciej się tego pozbyć. Smaruje guzy maścią na noc i z dnia na dzień lepiej to wygląda
Wanulka2912 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do kosmetyczki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości