Brevoksyl- bardzo podrażniona cera :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-21, 17:44   #1
Maxine2
Raczkowanie

Brevoksyl- bardzo podrażniona cera :(

Prosze was kochane wizazanki pomozcie mi. Mam taki problem ze skora mi sie bardzo wysuszyla prawdopodobnie po brevoksylu (chcialam zlikwidowac kilka krostek), gdy odtawilam masc ze wzgledu na twarz wygladajaca jak u staruszki:/ to po 2 dniach skora zaczela sie luszczyc i schodzic, a na tej nowej cieniutkiej pojawilo sie pelno krostow wiekszych i mniejszych zaskornikow itp. ale najgorsze jest to ze skora jest strasznie czerwona i jakby spalona;/ Nie wiem co robic jestem rozpaczona. Odstawilam wszystkie kosmetyki, przecieralam twarz rumiankiem i lipa, na noc smarowalam kremem nawilzajacym. Troche zaczerwienienie zbladło. Ale gdy posmarowalam kremem Dermalibour to na drugi dzien zobaczwszy sie w lusterku myslalam ze padne, skora gorzej niz na poczatku, skora znow zaczla schodzic, cala czerwona jakby spalona. Prosze was doradzcie mi co mam robic. Ja poprostu boje sie wychodzic z domu zeby mnie nikt nie widzial a jak juz musze gdzies wyjsc to oczywiscie kilo pudru.
Maxine2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 14:20   #2
Maxine2
Raczkowanie

Re: Help!!! Kochane pomozcie:/

Nikt mi nie chce pomoc??? A moze krem Erisa Pharmaceris T, OCTOPIROX® ???
Stary 2004-09-22, 16:15   #3
florka
Raczkowanie

Cześć. Proponuję wybrać się do dobrej kosmetyczki, która poradzi Ci co teraz zrobić i jakich kosmetyków używać ( bądź nie używać ). Nie eksperymentuj na własną rękę, bo możesz więcej zepsuć niż naprawić.
Pzdr.
Florka.
florka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 18:44   #4
Maxine2
Raczkowanie

Dzieki za porade ale jest pewien problem- po piewsze tam gdzie ja mieszkam nie ma dobrej kosmetyczki, a po drugie mam chwilowy brak kasy na taki wydatek. Bylam dzis u dermatologa i on powiedzial mi ze nie wie co mi ma przepisac:/ no i w koncu przepisala mi masc robiona ktora sklada sie w 99% z wazeliny Teraz to juz chyba wogole nie wyjde z domu. Jak widac to ja tu nawet nie mam dobrego dermatologa. Nie mowie juz o tym ze to co chciala mi pani doctor przepisac to ja bym juz bez skory chodzilam np. Davercin, Aknemycin itp. A to sa srodki bardzo drazniace; wiem bo uzywalam z neetywnym skutkiem. I coz ja mam teraz poczac??
Stary 2004-09-22, 19:01   #5
FEMME*BANALE
Raczkowanie

TAK, TAK, kremy ERISA z serii PHARMACERIS sa cudotworcze. Po lecie i opalani aby dobrze odzywic skore wybralam "SENSIRENEAL intensywny krem przeciwzmarszczkowy".
Mysle, ze pomoglby Ci na "objawy" ktore podalas: spalona, czerwona skora, ogolne podraznienie, wysuszenie. Mi pomogl, i to bardzo! Skora odrodzila sie niczym Sfinks z popiolu! (Doslownie i w przenosni).
FEMME*BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 19:28   #6
bzyku
Rozeznanie

Zajrzyj może na tą stronkę www.svr.pl To naprawde dobre kosmetyki. Poproś może w aptece dadzą Ci próbki tych dla skóry przesuszonej. Do tych kosmetyków doszedł też xerial visage. Naprawdę nieźle nawilża, nawet przesuszoną i reagującą pieczeniem na łagodne dotychczas kremy skórę. Na jego temat możesz poczytać na forum (wpisz w wyszukiwarkę xerial visage).
bzyku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 21:43   #7
margonik
Przyczajenie

Wiem, że w aptece możnba zamówić takie coś do oczyszczania twarzy dla skór szczególnie wrażliwych - na bazie oleju lnianego, bodajże (używa się to bez wody). To bardzo łagodzi podrażnienia! Miała to kiedyś moja koleżanka, zapisane przez dermatologa, przy skórze pełnej wyprysków na tle alergicznym. Jej dermatolożka to była w ogóle jakaś cudotwórczyni, bo wyprowadziła dziewczynę ze stanu naprawdę tragicznego w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Niedawno natknęłam się gdzieś w internecie na recepturę tego płynu, więc na pewno jest to jakiś standard. Może jak zapytasz w aptece, to pani będzie wiedziała?

Nie jestem pewna, czy Ci to pomoże, ale jeśli masz tak bardzo podrażnioną skórę, to może?
margonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 19:06   #8
gabrysia1
Przyczajenie

GG do gabrysia1

Pomocny w takiej sytuacji jest maść albo krem Elocom. Jest wyłącznie na receptę, ponieważ zawiera sterydy. Miałam kiedyś taki sam problem. Jest to efekt ogromnego wysuszenia skóry i dochodzi do zapalenia. Wymuś po prostu na swojej dermatolog aby Ci to zapisała. Jesli już Ci go zapisze,to używaj go nie dłużej niż 4,5 dni, do tego czasu powinno pomóc. Niczym innym już nie smaruj buzi. Myj przegotowaną ciepłą wodą. Pamiętaj, elocomu nie wolno stosować kiedy się chce, bo doprowadza do ubytku skóry. I jednocześnie razem z elocomem nie stosuj kremu nawilżającego,ponieważ
dochodzi do twałego rozszerzenia naczynek krwionośnych. Pamiętaj tylko woda i elocom. Trzymam kciuki.
gabrysia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-24, 20:17   #9
Maxine2
Raczkowanie

Dzieki za odpowiedz ale troche boje sie tak mocnych lekow(sterydow). Szczegolnie ze ewentualne efekty uboczne sa nieodwracalne. Wolalabym cos bezpieczniejszego aczkolwiek skutecznego.
POZDRAWIAM
Stary 2004-09-25, 12:04   #10
Mgiełka
Rozeznanie

GG do Mgiełka
Femme! (przepraszam za off-topic)

Zgubiłaś hasło do starego konta? Miło Cię znowu zobaczyć na wizażu, chociaż mam złe przeczucia, w zeszłym roku też się pokazałaś tylko na parę dni
Mgiełka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-27, 18:04   #11
Maxine2
Raczkowanie

No wiec lecze moja cere juz 3tydz a z efektow to narazie tylko tyle, ze skora sie juz nie luszczy, ale jest nadal bardzo przesuszona (robia sie "zmarszczki mimiczne"). Kupilam sobie ten krem z erisa Pharmaceris T, OCTOPIROX, ale jego dzialanie widac tyle do poki nie umyje sie znow twarzy. W sumie to z luszczeniem sobie poradzil i troche z stanem zapalnym(do mycia). No wiec prosze was o porade w zwiazku z zlikwidowaniem stanu zapalnego i przebarwien ktore mi sie zrobily - narazie sa swieze wiec mysle ze da sie je jakos ununac. Czekam na pomysly
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości