Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-29, 20:23   #601
anah
Zakorzenienie

Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Agaton22 poczytaj tutaj o nawilżaniu przesuszonej buźki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 23:01   #602
Pyra1990
Zakorzenienie

Dziewczyny narazie czytam 8 strone tego watku, ale chcialabym zebyscie w miedzy czasie pomogly mi Mianowicie skald tych produktow
Krem Garniera usuwajacy niedoskonalosci skóry
Skład: Aqua, Cyclohexasiloxan, Glycerin, Alcohol Denat., Nylon-66, Hydrogenated Polyisobutene, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Slicylic Acid, Aloe Barbadensis, Zinc Pca, Cucumis Sativus, Hamamelis Virginiana, Cetyl Alcohol, CI 42090, Dimethicone, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Hexylene Glycol, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Triethanolamine, Parfum
Na moje oko gliceryna, troche alkoholu, glyceryl sterate? Nie wiem co jeszcze A czy propylene glycol zapycha??

TOnik Garniera
Skład: aqua, alcohol denat., dipropylene glycol, glycerin, zinc pca, spiraea ulmaria, triclosan, salicylic acid, niacinamide, benzophenone-4, ci 42090, peg-60 hydrogenated castor oil, sodium hydroxide, zapach, (B3694/1)
Alkohol, gliceryna chyba nic wiecej?
Dopeiro sledze to wsytzko i wypisalam sobie nawet te, na ktore zwracac uwage

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 23:18   #603
obca
Zadomowienie

Cool jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

tak się zastanawiam - skąd wiemy czy dany krem nas zapycha czy krostki są wynikiem oczyszczania skóry? wygląda to jakoś inaczej? trzeba czekać kilka tygodni żeby to stwierdzić?
macie jakies sposoby na rozróznienie?
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 23:35   #604
Dalissime'80
Raczkowanie

Krem Garniera niby sklad ma nieciekawy, po wodzie silikon, gliceryna, denat, konserwant, ale z tego co pamiętam całkiem nieżle sobie radził z moją cerą, naprawde usuwał te "niedoskonałości" i mimo gliceryny nie zapychal, choć ten kwas salicylowy ma dośc daleko w skladzie. Natomiast tonik to wg mnie pomyłka totalna, smierdziel, wysuszacz i nic więcej(hmm.. ale ma niacynamide).

P.S. Właśnie doczytałam,że to dobrze, że ten salicylowy jest tam, gdzie jest
Dalissime'80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 23:53   #605
Pyra1990
Zakorzenienie

Ok urde to klapa Ja kupilam ten zestawik, zeby pomoc mojej cerze Zobaczymy jak sie ebdzie sprawowal. Zel do mysia twarzy mialam wlasnie z tej serii i byl dobrze Nic juz nie wiem. Od czego mam te wysypy czy to kosmetyki, czy mzoe hormony Diete raczje mam dobra...

Stary 2006-08-30, 23:57   #606
o000agus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Ok urde to klapa Ja kupilam ten zestawik, zeby pomoc mojej cerze Zobaczymy jak sie ebdzie sprawowal. Zel do mysia twarzy mialam wlasnie z tej serii i byl dobrze Nic juz nie wiem. Od czego mam te wysypy czy to kosmetyki, czy mzoe hormony Diete raczje mam dobra...
mozliwe tez ze od wszystkiego po trochu... ja tak mam
o000agus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 10:46   #607
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Wiesz, czasami dużo szkody robią takie właśnie "zestawiki" - dlatego, że o ile jeden taki kosmetyk może służyć skórze, to zestaw (żel, tonik, krem) po prostu stają się zbyt agresywne. Trądzikowa skóra też nie lubi drażnienia i wysuszania, reaguje na to jeszcze większym wysypem. Alkoholowego toniku na pewno nie używałabym codziennie, tym bardziej, że krem też ma alkohol w składzie. Zrobiłabym tak: jeśli tonik, to a niego jakiś łagodny nawilżający krem, a jeżeli krem z zestawu, to bez toniku. Stara jak świat zasada "co za dużo, to niezdrowo", bywa naprawdę zdumiewająco skuteczna A przyczyny "wysypów" nie da się ustalić, jeżeli uzywa się dużo kosmetyków naraz.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 13:43   #608
Pyra1990
Zakorzenienie

Dziekuje za rady Bardzo dziekuje

Stary 2006-08-31, 13:57   #609
..Asia..
Wtajemniczenie

Dot.: jak odróżnić oczyszczanie od zapychania?

Podpisuję się pod tym pytaniem...tez mnie to dręczy
..Asia.. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 15:33   #610
Erato
Wtajemniczenie

Hmm... Myślę, że wskazówką może być przede wszystkim rodzaj preparatu, jakiego używamy - te zawierające kwasy lub/i retinoidy będą raczej odpowiedzialne za "wysyp" będący oznaką oczyszczania skóry. Z kolei nawilżacze, filtry, kremy przeciwzmarszczkowe, nie bazujące na kwasach, mogą zatykać pory wskutek częstej zawartosci składników typu płynna parafina, duża ilosć gliceryny, izopropyle itp.
Oznaką oczyszczania się skóry są raczej krostki i wypryski ropne, bo to "oczyszczanie" polega na szybszym ujawnieniu stanów zapalnych, które "drzemią" w skórze. Z kolei zatkane pory to przede wszystkim zaskórniki i tworzące się na ich bazie stany zapalne.

Stary 2006-08-31, 15:50   #611
Kajol
Zadomowienie

tylko też czasem kwsy i retinoidy mogę mieć zatykające podłoże (vide trójglicerydy w lotionie BHA Pauli).
Ale wydaje mi się, ze sposób Erato jest dobry. Wysyp przy oczyszczaniu to takie już "pączkujące" czerowne wypryski
Chociaż to tez zalezy od właściwości danej cery. U mnie przy złuszczaniu Retinem A pojawia się dużo zaskórników- tych czarnych, czyli otwartych, które wcześniej były zamknięte, no i można tez zaobserwować jak one się zmieniają pod wpływem złuszczania- robią się takie bardziej płytkie, zamiast się powiększać i bardziej zapychać pory.

A jeszcze pozostaje kwestia jak od tych dwóch rodzajów wysypów odróżnić wysyp alergiczny
Ja dawniej miałam z tym problemy, ale znam już swoją cerę na tyle, że wiem, kiedy dany wysyp oznacza uczulenie na dany kosmetyk.
Kajol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:02   #612
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kajol
tylko też czasem kwsy i retinoidy mogę mieć zatykające podłoże (vide trójglicerydy w lotionie BHA Pauli).
Ale wydaje mi się, ze sposób Erato jest dobry. Wysyp przy oczyszczaniu to takie już "pączkujące" czerowne wypryski
Chociaż to tez zalezy od właściwości danej cery. U mnie przy złuszczaniu Retinem A pojawia się dużo zaskórników- tych czarnych, czyli otwartych, które wcześniej były zamknięte, no i można tez zaobserwować jak one się zmieniają pod wpływem złuszczania- robią się takie bardziej płytkie, zamiast się powiększać i bardziej zapychać pory.

A jeszcze pozostaje kwestia jak od tych dwóch rodzajów wysypów odróżnić wysyp alergiczny
Ja dawniej miałam z tym problemy, ale znam już swoją cerę na tyle, że wiem, kiedy dany wysyp oznacza uczulenie na dany kosmetyk.
No, dokładnie tak - podłoze dla składników czynnych ma duże znaczenie - o ile wiem, to np. Retin A wiele osób zatyka, z uwagi na podłoże właśnie. A najbardziej, pardonez le mot, upierdliwe jest to, że bardzo duże znaczenie mają indywidualne właściwości cery - jednych zapycha to, innych tamto, jedni mają wysyp po kwasach, a inni nie. Ja do dziś nie mogę powiedzieć ze 100% pewnoscią, że właśnie to-i-to mnie zapycha. Wiek też ma znaczenie - jeszcze parę lat temu wysypywało mnie nieustannie po wszystkim Teraz reakcje skóry są trochę bardziej przewidywalne.
"Niespodzianki" alergiczne zazwyczaj nie są ropne, za to swędzą, albo się łuszczą, i są czerwone.

Stary 2006-08-31, 16:09   #613
Kajol
Zadomowienie

u mnie te alergiczne są takie ropno- wodne, do złudzenia przypominaję te przy stanach zapalnych, z ta różnicą, że właśnie bardziej swędzą. Dawniej nie umiałam tego rozróżnić i traktowałam je jakimiś specyfikami antybakteryjnymi, co kończyło się nie za dobrze

A mnie właśnie Retin nie zatyka, to jest jakiś fenomen, bo z reguły to moja skóra mało co toleruje z tych potencjalnie zapychających składników
Erato, nie wiesz dokładnie jakie on ma podłoże- ja wyrzuciłam opakowanie z ulotką i nie mam teraz gdzie sprawdzić, co to mnie nie zatyka
Kajol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 16:23   #614
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kajol
A mnie właśnie Retin nie zatyka, to jest jakiś fenomen, bo z reguły to moja skóra mało co toleruje z tych potencjalnie zapychających składników
Erato, nie wiesz dokładnie jakie on ma podłoże- ja wyrzuciłam opakowanie z ulotką i nie mam teraz gdzie sprawdzić, co to mnie nie zatyka
No niestety, bo ja go nie mam, bo się bałam, że mnie zatka (chociaż nie wiem, czym ) Kupuję Zorac, bo to żel, więc na pewno nie ma np. parafiny.

Stary 2006-08-31, 16:58   #615
Mirabilka
Zakorzenienie

Rayne dziekuje Ci za polecenie Dermosanu używam go od poniedziałku i nie wyskoczylo mi nic, a konsystencja kremu i to jak się wchłania etc. bardzo mi odpowiada oby tak było zawsze

Mirabilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 19:16   #616
o000agus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mirabilka
Rayne dziekuje Ci za polecenie Dermosanu używam go od poniedziałku i nie wyskoczylo mi nic, a konsystencja kremu i to jak się wchłania etc. bardzo mi odpowiada oby tak było zawsze
też go uwielbiam
Stary 2006-08-31, 20:48   #617
rafi
Przyczajenie

WItam

Czy mozecie mi pomoc w ocenie skladu zelu po goleniu AA http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7737 , czy sa w nim skladniki mogace 'zatykac'

jego skład:
Skład: Aqua, Hammamelis Virginiana, Glyceryl Polymethacrylate and Glucoproteins and Yeast Extract and Aleuretic Acid, Glycerin, Propylene Glycol, Cephalins and Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-26 Buteth 26/PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, PEG-75 Lanolin, Carbomer, Triethanolamine, Lactose and Cellulose and Hydroxypropyl Methylcellulose and Ultramarin and Tocopheryl Acetate abd Retinyl Palmiate and Ascorbyl Palmiate, Imidazolidynyl Urea and Triethlene Glycol and Dehydroacetic Acid and Methylparaben and Propylparaben, Phenoxyethanol and Methylodibromo Glutaronitrile, Parfum

pozdrawiam R
rafi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 21:06   #618
Magdalenus
Raczkowanie

Retin może zapychać ze względu na isopropyl - myristate. W składzie na czwartym miejscu.
Magdalenus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 21:56   #619
Svay
Przyczajenie

Kajol, a jak radzisz sobie z niespodziankami alergicznymi? Mam mniej więcej takie jak Ty, trochę wodne, czasami ropne, ale zawsze swędzące Jedyne, co do tej pory na mnie działa (i to też niestety tylko na swędzenie ) to fenistil, ale to, że przestaje swędzieć nie znaczy, że przestaje istnieć. Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie te alergiczne są wyjątkowi trwałe Co robisz, by się ich pozbyć?
Wybaczcie off topic, ale nie mogłam się powstrzymać...
Svay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 01:55   #620
o000agus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez rafi
WItam

Czy mozecie mi pomoc w ocenie skladu zelu po goleniu AA http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7737 , czy sa w nim skladniki mogace 'zatykac'

jego skład:
Skład: Aqua, Hammamelis Virginiana, Glyceryl Polymethacrylate and Glucoproteins and Yeast Extract and Aleuretic Acid, Glycerin, Propylene Glycol, Cephalins and Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-26 Buteth 26/PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, PEG-75 Lanolin, Carbomer, Triethanolamine, Lactose and Cellulose and Hydroxypropyl Methylcellulose and Ultramarin and Tocopheryl Acetate abd Retinyl Palmiate and Ascorbyl Palmiate, Imidazolidynyl Urea and Triethlene Glycol and Dehydroacetic Acid and Methylparaben and Propylparaben, Phenoxyethanol and Methylodibromo Glutaronitrile, Parfum

pozdrawiam R
ja nei widzę nic zatykającego ale poczekajmy na opinie ekspertów
Stary 2006-09-01, 13:08   #621
Dalissime'80
Raczkowanie

Ewentualnie gliceryna, ale jeśli ktos jest bardzo wrażliwy, bo dosc daleko w składzie.
Dalissime'80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 21:06   #622
beata9876
Raczkowanie

Możecie sprawdzić skład kremu Pharmaceris T:

Aqua, Cyclomethicone, Cetearyl Glucoside, Glycerin, Sodium Salicylate, Polyacrylamide, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Alcohol, Lecithin, C13-14 Isoparaffin, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Wax, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Allantoin, Laureth-7, Azelaic Acid, Xantan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfae, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene (D-Limonene L-Limonene), Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxalaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha-Isomethylionone, Citral, Cl 42090

Używam go obecnie, ale potem chce kupić sobie coś innego. Rano, gdy użyję go wieczorem, moja twarz bardzo się błyszczy. Mam cerę mieszaną, mały trądzik. Mogłybyście coś polecić?
beata9876 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 21:38   #623
beata9876
Raczkowanie

Jeśli mogłybyście sprawdzić jeszcze trzy produkty byłabym wdzięczna:

aqua, decyl glucoside, cocoamidopropyl betaine, cocoamide dea, radix astragali, glycyrrhiza glabra ext. capryloyl glicine (and) sarcosine (and) cinnamomum zeylanicum bark extract, panthenol, fito tocotrienol complex, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ci 42090, parfum

Aqua, Maris Aqua, Propylene Glycol, Alchemilla Vulgaris Extract, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citrus Grandis (Grapefruit) Extract, Polysorbate 20, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed and Peel Extract, Chandrus Crispus (Carrageenan) Extract, PEG/PPG-20/20 Dimethicone, DMDM Hydantain, Jodopropynyl Butylcarbamate, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Fragnance, Methylparaben, Triethanolamine

Aqua, Sorbitol, Panthenol, Propylene Glycol, Melissa Officinalis, Camellia Sinesis, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Tridecth-9, PEG-5, Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzophenone-1, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 19140, CI 42090

Na moje oko są w porządku, ale ja nie znam się na tym tak dobrze jak Wy.
Stary 2006-09-06, 11:03   #624
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beata9876 Pokaż wiadomość
Jeśli mogłybyście sprawdzić jeszcze trzy produkty byłabym wdzięczna:

aqua, decyl glucoside, cocoamidopropyl betaine, cocoamide dea, radix astragali, glycyrrhiza glabra ext. capryloyl glicine (and) sarcosine (and) cinnamomum zeylanicum bark extract, panthenol, fito tocotrienol complex, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ci 42090, parfum

Aqua, Maris Aqua, Propylene Glycol, Alchemilla Vulgaris Extract, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citrus Grandis (Grapefruit) Extract, Polysorbate 20, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed and Peel Extract, Chandrus Crispus (Carrageenan) Extract, PEG/PPG-20/20 Dimethicone, DMDM Hydantain, Jodopropynyl Butylcarbamate, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Fragnance, Methylparaben, Triethanolamine

Aqua, Sorbitol, Panthenol, Propylene Glycol, Melissa Officinalis, Camellia Sinesis, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Tridecth-9, PEG-5, Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzophenone-1, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 19140, CI 42090

Na moje oko są w porządku, ale ja nie znam się na tym tak dobrze jak Wy.
Sa w porzadku. Pierwszy kremik ma pochodne gliceryny, ale wygląda naprawde OK. Nie ma sie czego przyczepic. Zdradzisz co to za cuda??
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 11:47   #625
beata9876
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Sa w porzadku. Pierwszy kremik ma pochodne gliceryny, ale wygląda naprawde OK. Nie ma sie czego przyczepic. Zdradzisz co to za cuda??
Pierwszy kosmetyk to żel oczyszczjący Norel Dermosystem 20 Antystress,
pozostałe dwa to toniki: Idea 25, Citrobiotic, Delikatny piankowy tonik antyrodnikowy i Uroda, Melisa, Tonik bezalkoholowy z zieloną herbatą, wyciągiem z melisy, alantoiną i prowitaminą B5.

Wszystko znalazłam na KWC w kategorii "Najlepsze produkty". Są bardzo zachwalane i chciałam sprawdzić czy mogę je sobie kupić nie ryzykując pogorszeniem stanu mojej cery. Chcę sobie jeszcze kupić krem matujący Siarkowa Moc, ale nie wiem jaki ma skład. Myślałam też o nowym żelu-peelingu z Nivei, ale też nie znam składu.
Stary 2006-09-06, 12:12   #626
mentha
Zadomowienie

Skład kremu siarkowego podawano gdzieś na forum, może nawet w tym wątku. Zawiera poliakrylamid.

To wygląda całkiem nieźle:
Seba Med, Clear Face, Żel pielęgnacyjny
Skład: Aqua, Aloe barbadensis, Propylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Carbomer, Sodium Citrate, Phenoxyethanol

Cena: 35-40 zł / 50 ml
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 12:21   #627
beata9876
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Skład kremu siarkowego podawano gdzieś na forum, może nawet w tym wątku. Zawiera poliakrylamid.

To wygląda całkiem nieźle:
Seba Med, Clear Face, Żel pielęgnacyjny
Skład: Aqua, Aloe barbadensis, Propylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Carbomer, Sodium Citrate, Phenoxyethanol

Cena: 35-40 zł / 50 ml
Czyli polecasz ten Seba Med, Clear Face, Żel pielęgnacyjny zamiast Kremu siarkowego?
Stary 2006-09-06, 12:39   #628
mentha
Zadomowienie

Takiej odpowiedzialności na siebie nie wezmę Natknęłam się na ten żel szukając jakiegoś nawilżacza dla siebie. Nie wygląda źle (aloes, nawilżająca gliceryna, panthenol, alantoina, kwas hialuronowy), ale sama nie jestem do niego przekonana.

A co do kremu Barwy. Proszę, oto skład:
Składniki: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool.
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=372
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 13:18   #629
o000agus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Takiej odpowiedzialności na siebie nie wezmę Natknęłam się na ten żel szukając jakiegoś nawilżacza dla siebie. Nie wygląda źle (aloes, nawilżająca gliceryna, panthenol, alantoina, kwas hialuronowy), ale sama nie jestem do niego przekonana.

A co do kremu Barwy. Proszę, oto skład:
Składniki: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool.
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=372
aloes oraz gliceryna mogą być komedogenne.
a z kremu barwypochodne oliwy z oliwek
Stary 2006-09-06, 14:09   #630
beata9876
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
aloes oraz gliceryna mogą być komedogenne.
a z kremu barwypochodne oliwy z oliwek
A szkoda bo miałam na niego ochotę. No to szukam dalej...
Odpowiedz

Tagi
gliceryna, komedogenność, kosmetyki, składniki, zapychanie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości