Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-12, 18:54   #781
rudzitsu
Raczkowanie

Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Glycerin to oczywiscie gliceryna, dimethicone to jeden z silkonów - ma za zadanie potycznie wygładzic powierzchnie skory oraz tocopheryl acetate to witamina E
No proszę jaka skomplikowana nazwa na nieskomplikowaną witaminę C
Ponawiam pytanie: skoro te 3 składniki są zarówno w kremie, który mnie zapycha, jak i w podkładzie, który mnie nie zapycha, to mogę je wyeliminować jako potencjalne zapychacze? (np. gliceryna występuje w obu przypadkach na czwartym miejscu, więc to chyba niemożliwe, żeby mnie zapychała.. dobrze rozumuję?)
Z pozostałych zapychaczy ziaji zostałyby więc: ethylhexyl methoxycinnamate, hydrogenated palm kernel oil, butyrospermum parkii, luffa cylindrica (seed) oil.
W słowniczku jest wyjaśniony filtr i masło shea, ale nie znalazłam wyjaśnień olei.

Cytat:
Nie wiem dlaczego reagujesz podraznieniem na bioderme - pierwsze co mi przyszlo do glowy to ten denat w składzie. Ja bioderm nie uzywam bo dla mnie maja zapach nie do zniesienia.
Aż poszłam powąchać! W ogóle nie zwróciłam uwagi na zapach, chyba mało wrażliwa jestem Chodzi o alkohol? Czasami czytam, że dziewczyny wyczuwają alkohol, a ja się wtedy głowię, jak one to robią, bo ja nigdy nie odniosłam wrażenia, żeby jakiś kosmetyk śmierdział alkoholem.. Może to i lepiej
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 22:40   #782
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
No proszę jaka skomplikowana nazwa na nieskomplikowaną witaminę C
Ponawiam pytanie: skoro te 3 składniki są zarówno w kremie, który mnie zapycha, jak i w podkładzie, który mnie nie zapycha, to mogę je wyeliminować jako potencjalne zapychacze? (np. gliceryna występuje w obu przypadkach na czwartym miejscu, więc to chyba niemożliwe, żeby mnie zapychała.. dobrze rozumuję?)
Tak, jak najbardziej - jesli wiesz ze inne preparaty zawieraja te składniki i to na dość "wysokich" miejscach w składzie, to najprawdopodobniej nie zapychaja Cie.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 13:36   #783
rudzitsu
Raczkowanie

Cytat:
Tak, jak najbardziej - jesli wiesz ze inne preparaty zawieraja te składniki i to na dość "wysokich" miejscach w składzie, to najprawdopodobniej nie zapychaja Cie.
Super, dzięki.
Stary 2006-12-21, 19:29   #784
basinka
Raczkowanie

GG do basinka
czy ktoś mógłby mi rozszyfrować skład tego podkładu,czy sa tu jakies składniki zapychające ,drażniące itp, bardzo proszę o pomoc.

Skład: C11-12 Isoparaffin, Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/I Dimethicone, Isododecane, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Polymethyl Methacrylate, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Disteardimonium Hectorite, Sodium Chloride, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Dimethicone Copolyol, Polysorbate-20, Hexyl Laurate, Lecithin, Helianthus Annuus, Butylene Glycol, Prunus Dulcis, Parfum, Dimethiconol, Alcohol Denat., Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Ethyl Linoleate, Phenoxyethanol, Retinyl Palmitate, Ethylparaben, Bishydroxyethyl Biscetyl Malonamide, Benzyl Benzoate, Propylparaben, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylparaben, Benzyl Salicylate, Silica, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Eugenol, [+/- Mica, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891]

a mam jeszcze takie pytanie,czy istnieją kosmetyki które wogóle nie posiadają żadnych zapychających,drażniących i szkodliwych dla skóry składników?

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2006-12-28 o 17:11 Powód: post pod postem
basinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 12:00   #785
airam
Przyczajenie

Wizażanki,
Nie wiem czy to na temat ale zaryzykuje
Błagam polecie mi krem na zimne dni, na mrozy bez zatykaczy i w miare tani. Ja już nie wiem, rece mi opadaja jak probuje sama.
mam 24 lata cere mieszaną w strefie T pelno zaskórników-wstrętne czrne kropy, na policzkach troche naczynek.
POMóżCIE!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
Pozdrawiam
airam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 17:17   #786
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez basinka Pokaż wiadomość
czy ktoś mógłby mi rozszyfrować skład tego podkładu,czy sa tu jakies składniki zapychające ,drażniące itp, bardzo proszę o pomoc.

Skład: C11-12 Isoparaffin, Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/I Dimethicone, Isododecane, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Polymethyl Methacrylate, Phenyl Trimethicone, Cyclohexasiloxane, Disteardimonium Hectorite, Sodium Chloride, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Dimethicone Copolyol, Polysorbate-20, Hexyl Laurate, Lecithin, Helianthus Annuus, Butylene Glycol, Prunus Dulcis, Parfum, Dimethiconol, Alcohol Denat., Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Ethyl Linoleate, Phenoxyethanol, Retinyl Palmitate, Ethylparaben, Bishydroxyethyl Biscetyl Malonamide, Benzyl Benzoate, Propylparaben, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylparaben, Benzyl Salicylate, Silica, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Eugenol, [+/- Mica, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891]

a mam jeszcze takie pytanie,czy istnieją kosmetyki które wogóle nie posiadają żadnych zapychających,drażniących i szkodliwych dla skóry składników?
Zaznaczyłam potencjalne zapychacze na czerwono, dodam jednak, że nie sa to składniki "pierwszego rażenia", takze dany kosmetyk moze w ogóle Cie nie pozapychac.

Co do Twojego pytania - oczywiscie ze istnieja kosmetyki niezapychajace, ale dla kazdego bedzie to zupełnie cos innego. trzeba poznać swoja cere i "wyśledzić" ktore skladniki nie wpływaja na jej stan najlepiej
Stary 2006-12-28, 17:22   #787
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez airam Pokaż wiadomość
Wizażanki,
Nie wiem czy to na temat ale zaryzykuje
Błagam polecie mi krem na zimne dni, na mrozy bez zatykaczy i w miare tani. Ja już nie wiem, rece mi opadaja jak probuje sama.
mam 24 lata cere mieszaną w strefie T pelno zaskórników-wstrętne czrne kropy, na policzkach troche naczynek.
POMóżCIE!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
Pozdrawiam
Hmm..ciezka sprawa, zwłaszcza ze penie nie wiesz, ktore skłądniki zapychaja CI pory. Zadanie ktore nam powierzyłaś jest niemalze niemozliwe do wykonania, bo nie znam indywidualnych prefernecji Twojej skory. Wiem co mnie zpaycha, ale czy zapcha i Ciebie?
Z tanich kremow o przyzwoitym [w miare] składzie - Ziaja Calma HLC albo Aretina Q. Oliwka tez jest niezła, ale juz bardziej "tresciwa".
Stary 2006-12-28, 17:37   #788
airam
Przyczajenie

Dziekuje za odpowiedź
Oliwka Hipp niestety mnie zapycha, Calma po aplikacji podrażnia( zaczerwienie twarzy+pieczenie). Zapychają mnie Caprylici, Paraffinum, Isopropyle, Myristyniany i niestety jak sie okazało naturalne oleje także. Chyba doszłam do etapu, że zatyka mnie prawie wszystko co ciekawe nigdy nie miałam trądziku, ropnych zmian, krost, pryszczy, tylko te okropne czarne kropy w strefie T. A cera wymaga nawilżenia
nie probowałam Aretiny ale czy nie jest to krem do cery dojrzałej?
Myslalam o serum z witaminą C ale ja dopiero raczkuje w tych wszystkich własnorecznie robionych miksturach.
Lubie bardzo i cenie kosmetyki dla dzieci ale kremy są dla mnie zbyt tresciwe i zatykające.
Na noc stosuje krem Garnier A czysta skóra.
Prosze o rady, wskazówki-cokolwiek
Stary 2006-12-28, 17:53   #789
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Dziekuje za odpowiedź
Oliwka Hipp niestety mnie zapycha, Calma po aplikacji podrażnia( zaczerwienie twarzy+pieczenie). Zapychają mnie Caprylici, Paraffinum, Isopropyle, Myristyniany i niestety jak sie okazało naturalne oleje także. Chyba doszłam do etapu, że zatyka mnie prawie wszystko co ciekawe nigdy nie miałam trądziku, ropnych zmian, krost, pryszczy, tylko te okropne czarne kropy w strefie T. A cera wymaga nawilżenia
nie probowałam Aretiny ale czy nie jest to krem do cery dojrzałej?
Myslalam o serum z witaminą C ale ja dopiero raczkuje w tych wszystkich własnorecznie robionych miksturach.
Lubie bardzo i cenie kosmetyki dla dzieci ale kremy są dla mnie zbyt tresciwe i zatykające.
Na noc stosuje krem Garnier A czysta skóra.
Prosze o rady, wskazówki-cokolwiek
Aretina jest "niby" do cery dojrzałe, ale na Biochemii nie dzielimy kosmetyków ze względu na wiek
Hmm..mozesz sporbowac serumz C, z tymże wersja na juvicie odpada - ze względu na tłustość juvitu
Stosujesz jakies kwasy? moze to nie zapychanie,a oczyszczanie cery
Stary 2006-12-28, 19:45   #790
airam
Przyczajenie

Ponownie wielkie dzięki za odpowiedź
Tak wiem, ze biochemiczki nie kierują się "wiekiem" ale moje stare nawyki dają o sobie znać czasami czyli ta aretina nie powinna rozleniwić skóry i zaszkodzić
Też myślałam o kwestii oczyszczania. Nie stosowałam nigdy kwasów, na razie dokształcam się teoretycznie w tym temacie. Byłby problem z dobraniem preparatu dla mnie bo: z jednej strony koszmarne zaskórniki a z drugiej cera wrażliwa, naczynka na policzkach i pewna skłonność do alergii.
Jeżeli chodzi o demakijaż to stosuje żel eris pharmaceris dla naczynkowców lub z serii alergia+ tonik ogórkowy Ziaji. Po innych żelach mam ściągnietą twarz.
Nie mogę odstawić kremu na dzień , muszę coś nałożyć rano, boje się że po lekkich preparatach w zimie pojawią się kolejne naczynka.

POZDRAWIAM WSZYSTKIE BIOCHEMICZKI-DOBRZE żE JESTEśCIE
Stary 2006-12-29, 00:24   #791
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie

Witam

Czy któraś z was jest w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie jaki składnik może mi szkodzić? Chodzi mi konkretnie o tonik Benzacne
Nie znalazłam w jego składzie nic co by mogło być podejrzane ( biorąc pod uwagę to, że dopiero się w to wgłębiam ) Zakupiłam ten tonik pod wpływem opinii opinii Sandji, która jest dla mnie jednym z autorytetów w dziedzinie biochemii itp. Po zastosowaniu toniku Benzacne ( moim zdaniem choć mogę się mylić, pisząc, że to napewno ten tonik ) dostałam strasznego wysypu wielkich gul podskórnych których za nic w świecie nie mogę się pozbyć Nigdy wcześniej nie miałam problemu z zaskórnikami, tylko czasami przed miesiączką wyskoczyła mi jedna góra dwie krosty. Proszę was kochane o pomoc w ustaleniu winowajcy

Aha w razie co podaję skład toniku:

Skład: aqua, rosa centifolia flower water, propylene glycol, PEG 1500, solubilisant LRI, dipotassium phosphate, lactic acid, yeast extract, methylparaben, potassium dihydrogen phosphate, menthol, alcohol (0,2g w 100ml do rozpuszczenia mentolu)
Zakupoholiczka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 01:38   #792
Coco trini
Raczkowanie

Skład: aqua, rosa centifolia flower water, propylene glycol, PEG 1500, solubilisant LRI, dipotassium phosphate, lactic acid, yeast extract, methylparaben, potassium dihydrogen phosphate, menthol, alcohol (0,2g w 100ml do rozpuszczenia mentolu) [/quote]

propylene glycol-glikol propalynowy,środ.rozpuszc zający,może powodować podrażnienia
alcohol-jest na smym koncu i sladowe ilosci ale osobe o wrażliwej skórze może podrażnić

Wydaje mi się że to on może byc sałym sprawca,reszta składu bez zastrzeżeńJednak może cos przeoczyłam?
Coco trini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:50   #793
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Ponownie wielkie dzięki za odpowiedź
Tak wiem, ze biochemiczki nie kierują się "wiekiem" ale moje stare nawyki dają o sobie znać czasami czyli ta aretina nie powinna rozleniwić skóry i zaszkodzić
Też myślałam o kwestii oczyszczania. Nie stosowałam nigdy kwasów, na razie dokształcam się teoretycznie w tym temacie. Byłby problem z dobraniem preparatu dla mnie bo: z jednej strony koszmarne zaskórniki a z drugiej cera wrażliwa, naczynka na policzkach i pewna skłonność do alergii.
Jeżeli chodzi o demakijaż to stosuje żel eris pharmaceris dla naczynkowców lub z serii alergia+ tonik ogórkowy Ziaji. Po innych żelach mam ściągnietą twarz.
Nie mogę odstawić kremu na dzień , muszę coś nałożyć rano, boje się że po lekkich preparatach w zimie pojawią się kolejne naczynka.

POZDRAWIAM WSZYSTKIE BIOCHEMICZKI-DOBRZE żE JESTEśCIE
Jeśłi chodzi o kwasy to wskazane były by dla ciebie BHA, czyli guru w tej dziedzinie - Effaclar K od LPR. Dobrze by było gdybys rozwazyla zakup kremu z wit C na dzien: Active c, redermic, flavoc, hydracid - swietnie dzdiałaja na naczynka. A mysle ze przed powstaniem nowych naczynek najlepiej uchroniłby Cie filtr

Cytat:
Napisane przez Zakupoholiczka:) Pokaż wiadomość
Witam

Czy któraś z was jest w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie jaki składnik może mi szkodzić? Chodzi mi konkretnie o tonik Benzacne
Nie znalazłam w jego składzie nic co by mogło być podejrzane ( biorąc pod uwagę to, że dopiero się w to wgłębiam ) Zakupiłam ten tonik pod wpływem opinii opinii Sandji, która jest dla mnie jednym z autorytetów w dziedzinie biochemii itp. Po zastosowaniu toniku Benzacne ( moim zdaniem choć mogę się mylić, pisząc, że to napewno ten tonik ) dostałam strasznego wysypu wielkich gul podskórnych których za nic w świecie nie mogę się pozbyć Nigdy wcześniej nie miałam problemu z zaskórnikami, tylko czasami przed miesiączką wyskoczyła mi jedna góra dwie krosty. Proszę was kochane o pomoc w ustaleniu winowajcy

Skład: aqua, rosa centifolia flower water, propylene glycol, PEG 1500, solubilisant LRI, dipotassium phosphate, lactic acid, yeast extract, methylparaben, potassium dihydrogen phosphate, menthol, alcohol (0,2g w 100ml do rozpuszczenia mentolu)
Cytat:
Napisane przez Coco trini Pokaż wiadomość

propylene glycol-glikol propalynowy,środ.rozpuszc zający,może powodować podrażnienia
alcohol-jest na smym koncu i sladowe ilosci ale osobe o wrażliwej skórze może podrażnić

Wydaje mi się że to on może byc sałym sprawca,reszta składu bez zastrzeżeńJednak może cos przeoczyłam?[/quote]

Hmm...dziwne - albo jest to wynik oczyszczania za sprawa dzialania kwasy mlekowego albo mozesz miec podraznienie po glikolu propylenowym albo jestes uczulona na wyciagi roslinne zawarte w tym toniku
Stary 2006-12-29, 15:13   #794
Zakupoholiczka:)
Raczkowanie

Możliwe, że to jest właśnie wina tego Propylene Glycolu
Kiedyś używałam tylko spirytusu salicylowego do oczyszczania twarzy ( wiem, wiem nizbyt mądra byłam ) ale nigdy nie miałam takich podskórnych wielkich gul, które nie znikają tylko zamieniają się w takie malutkie gule i siedzą tam dalej w skórze A po użyciu tego toniku właśnie mam te gule i po przemyciu nim twarzy czuję, jakby była ona nadal nie umyta

Oprócz tego toniku używałam jeszcze kremu Biocodex Biodermine, ale wyrzuciłam od niego pudełeczko i nie mogę wam składu podać W KWC też nie ma podanego składu tego kremiku może on jest dla mnie za tłusty już sama nie wiem co mam myśleć

Podejrzewam jeszcze o wysyp - leki które biorę, ale wątpię, że to one tak by na mnie działały, tymbardziej, że w tym samym czasie zaczęłam myć twarz tonikiem Benzacne i smarować kremem Biodermine.

Powiedzcie mi proszę co wy na ten temat myślicie i jak zlikwidować teraz te wstrętne podskórne gule
Zakupoholiczka:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 18:27   #795
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Zakupoholiczka:) Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi proszę co wy na ten temat myślicie i jak zlikwidować teraz te wstrętne podskórne gule
Aby pozbyc sie samej guli [jak juz wyrosnie] mozesz próbowac zadziałac maścią tribiotic, ale pamietaj aby nie stosowac jej dłużej niz 3-4 dni. Poza tym do wyboru" maseczki apirynowe, tonik z kwasem salicylowym albo effalcar K na dłuzsza mete juz - czyli słowem BHA. Ale jesli sie na to zdecudujesz, pora zainteresowac sie takze filtrami
Stary 2006-12-29, 18:34   #796
airam
Przyczajenie

Jestem wielką zwolenniczką filtrów, jedyne co mnie powstrzymuje to kwestie finansowe. Unikam słońca, nigdy nie byłam w solarium, od paru lat nie opalam się-węcz unikam słońca i na pewno dojde do etapu wysokich filtrów codziennie cały rok-mam nadzieje, że juz niedługo.
Zapamiętam kwasy BHA i effeclar DZIEKUJę
Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-12-30, 17:52   #797
lolitka123
Rozeznanie

[quote="L_V"]Aby pozbyc sie samej guli [jak juz wyrosnie] mozesz próbowac zadziałac maścią tribiotic, ale pamietaj aby nie stosowac jej dłużej niz 3-4 dni.[/quote="L_V"]
a dlaczego nie mozna stosowac jej dluzej niz 3-4 dni? ups.. :P

dziewczyny a nie wiecie moze czy PAN STIK moze zapychac? niestety nie mam składu i przeszukałam juz wszystko i nigdzie nie moge go dorwac a to dla mnie wazne bardzo bo cos rujnuje moja cała pielegnacje i nie wiem czy to wlasnie nie on - a odstawic nie moge bo potrzebuje korektora.
Jesli ktoras ma sklad Pan Stika to oddam 3 krolestwa za wklepanie go tutaj..
Stary 2006-12-30, 21:47   #798
L_V
Zakorzenienie

a dlaczego nie mozna stosowac jej dluzej niz 3-4 dni? ups.. :P

Bo to antybiotyk.
Stary 2007-01-07, 18:30   #799
grazia
Raczkowanie

dostalam w prezencie puder prasowany ,nie jest jakis firmowy ,kolor ladny ale sklad strasznie skomplikowany ,czy on wogole nadaje sie na twarz czy tylko do kosza?
talk,zinc stearate,triclosan,oapryl ic/caprric triglyceride,lanolin,alko hol,isopropyl palmitate,lanolin oil,methylparaben,propylp araben,imidazolidinyl urea,ascorbyl palmitate.
maj contain ; iron oxides,mika,ultramarines, totanum dioxide,manganese violet,chromium oxide greens,chromium hydroxide gren.
uf i to by bylo na tyle
grazia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 19:41   #800
Hanka20
Zakorzenienie

prosze o przestudiowanie składu tego kremiku pod względem substancji zapychających:
aqua, glycerin, zea mays, olea europea, cyclomethicone, isohexadecane, dimethicone, dimethiconol, isoamyl pamethoxycinnamate, petrolatum, acetyl hexapeptide -3, hamamelis virginiania, hedera helix, propylene glycol, soluble collagen, sodium hyaluronate, zinc oxide, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoilmethane, mica silica, aniba rosaeodora, citric acid, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, butylparaben, BHA, Magnesium, Nitrate, Methyl - Cl - isothiazolinone, methylisothiazolinone.

dosc skomplikowane, ale mam nadzieje, że specjalistki pomogą!

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 23:13   #801
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez grazia Pokaż wiadomość
dostalam w prezencie puder prasowany ,nie jest jakis firmowy ,kolor ladny ale sklad strasznie skomplikowany ,czy on wogole nadaje sie na twarz czy tylko do kosza?
talk,zinc stearate,triclosan,oaprylic/caprric triglyceride,lanolin,alko hol,isopropyl palmitate,lanolin oil,methylparaben,propylparab en,imidazolidinyl urea,ascorbyl palmitate.
maj contain ; iron oxides,mika,ultramarines, totanum dioxide,manganese violet,chromium oxide greens,chromium hydroxide gren.
uf i to by bylo na tyle
Na czarno - składniki potencjalnie zapychające - ale nie wiem czy akurat Ty jesteś na nie wrażliwa.

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
prosze o przestudiowanie składu tego kremiku pod względem substancji zapychających:
aqua, glycerin, zea mays, olea europea, cyclomethicone, isohexadecane, dimethicone, dimethiconol, isoamyl pamethoxycinnamate, petrolatum, acetyl hexapeptide -3, hamamelis virginiania, hedera helix, propylene glycol, soluble collagen, sodium hyaluronate, zinc oxide, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoilmethane, mica silica, aniba rosaeodora, citric acid, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, butylparaben, BHA, Magnesium, Nitrate, Methyl - Cl - isothiazolinone, methylisothiazolinone.

Krem wygląda na całkiem bezpieczny, oczywiście nie jestem w stanie uwzględnić Twojego uwrazliwienia na poszczególne skłądniki. I tak:

na czarno - potencjalne zapychacze, ale sporo osób toleruje je bez większych problemów;

na niebiesko - silikony, uwaga jesli jestes alergikiem/ wrażliwcem

na zielono - wyciągi roślinne:
zea mays - skrobia kukurydziana
olea europea - oliwka
hamamelis virginiania - oczar wirginijski
hedera helix - bluszcz
Stary 2007-01-08, 09:18   #802
grazia
Raczkowanie

bardzo dziekuje za odpowiedz , to go lepiej wyrzuce bo ostatnio nawet svr 50 mnie zapycha
grazia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 16:55   #803
K.o.l.a.
Raczkowanie

GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.

A czy ja tez moglabym prosic o analize skladu? bo jak narazie orientuje sie tylko w tym co destabilizuje flitr a tutaj chodzi mi o to zeby znalesc zapychajace skladniki. Krem to:Mincer-Mona Liza, New Era Q10, Retinol Q10C - Specjalny matujący krem z samoopalaczem, nawilżający
podaje sklad:
Skład: water demineral, glicerine, etylene glikol monostearate, dihidroxyacetone, polydimethylsiloxane, izopropyl myristate, stearic acid, hydrolyzed collagen, hialuronic acid, neutralizer, imidazolidynyl urea(preservative), fragrance, ceresin wax, pvm/ma-decadiene, allantoin, ascorbic acid(vitamin C), retinol(vitamin A), ubichinon(Q10), 5 chloro-2 metylo izotiazolon(preservative)

z gory dziekuje
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."

Edytowane przez K.o.l.a.
Czas edycji: 2007-01-08 o 21:48 Powód: podałam nazwe kremu :):)
K.o.l.a. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:26   #804
rudzitsu
Raczkowanie

Cytat:

Hanka20 możesz podać nazwę tego kremu?

Dziewczyny (i chłopcy też) piszcie nazwy kremów, proszę Jeśli ktoś będzie miał ten sam krem do sprawdzenia, wyszukiwarka to pokaże i L_V będzie miała mniej roboty Poza tym może ktoś skorzystać z podanego specyfiku, jeśli krem skład się spodoba.
Stary 2007-01-08, 22:28   #805
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
A czy ja tez moglabym prosic o analize skladu? bo jak narazie orientuje sie tylko w tym co destabilizuje flitr a tutaj chodzi mi o to zeby znalesc zapychajace skladniki. Krem to:Mincer-Mona Liza, New Era Q10, Retinol Q10C - Specjalny matujący krem z samoopalaczem, nawilżający
podaje sklad:
Skład: water demineral, glicerine, etylene glikol monostearate, dihidroxyacetone, polydimethylsiloxane, izopropyl myristate, stearic acid, hydrolyzed collagen, hialuronic acid, neutralizer, imidazolidynyl urea(preservative), fragrance, ceresin wax, pvm/ma-decadiene, allantoin, ascorbic acid(vitamin C), retinol(vitamin A), ubichinon(Q10), 5 chloro-2 metylo izotiazolon(preservative)

z gory dziekuje
Wydaje mi się, ,ze krem nie bedzie zapychał [ale indywidualnych reqakcji Twojej skory przewidziec nie potrafie]. Ma co prawda gliceryne, ale ogromna wikszosc ludzi tolerują ją bez bólu. Gorzej może byc z izopropyl myristate, ale ten jest nieco dalej w składzie. Poza tym, krem zawiera dihydroksyaceton, czyli DHA - nalpopularniejszy skladnik samoopalaczy odpowiedzialny nie tylko za brązowienie, co za ten "smrodek" i niestety, również lekkie wysuszenie skóry. Wydaje mi się, ze skladniki nawilżajace mogą zrownowazyc DHA - a jest go sporo.
Stary 2007-01-08, 22:30   #806
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość

Dziewczyny (i chłopcy też) piszcie nazwy kremów, proszę Jeśli ktoś będzie miał ten sam krem do sprawdzenia, wyszukiwarka to pokaże i L_V będzie miała mniej roboty Poza tym może ktoś skorzystać z podanego specyfiku, jeśli krem skład się spodoba.

Dokłądnie tak Bardzo prosiłąbym o podawanie nazwy kremu, producenta i ewentualnie pojemnosci i ceny - w ten sposób informacja o kremie moze przydac się innm Wizażankom czytającym wątek.
Stary 2007-01-09, 11:30   #807
estee7
Rozeznanie

Dopiero dzisiaj trafiłam na ten wątek. Podziwiam waszą wiedzę na temat składów kosmetyków, naprawdę jestem pod wrażeniem.

Ten problem już mnie nie dotyczy ale z ciekawości chciałabym wiedzieć, otóż latem kupiłam sobie zestaw mini produktów Clinique i zabarałam go na wakacje, na plaże. Jak wróciłam, myślałam, że się załamie...na mojej twarzy pojawiło sie mnóstwo syfków- nigdy z tym nie miałam problemów! świeciłam się niemiłosiernie! I tak przez dwa miesiące doprowadzałam moja skóre do jakiegoś normalnego stanu.

Podam skład tych produktów, możecie mi coś na ich temat powiedzieć?

Mydło do cery wrażliwej i suchej (nie ma składu na KWC )

Tonik do cery suchej i normalnej:
alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Krem uniwersalny:
water purified, mineral oil (paraffinum liquidum), sesame (sesamum indicum) oil, propylene glycol, tea-stearate, glyceryl stearate, lanolin alcohol, petrolatum, methylparaben, propylparaben, fd & c yellow no. 5 (ci 19140), fd & c yellow no. 6 (cl 15985), d & c red no. 6 (ci 15985), d & c red no. 33 (ci 17200) [iln3720]
estee7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:55   #808
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez estee7 Pokaż wiadomość
Tonik do cery suchej i normalnej:
alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Krem uniwersalny:
water purified, mineral oil (paraffinum liquidum), sesame (sesamum indicum) oil, propylene glycol, tea-stearate, glyceryl stearate, lanolin alcohol, petrolatum, methylparaben, propylparaben, fd & c yellow no. 5 (ci 19140), fd & c yellow no. 6 (cl 15985), d & c red no. 6 (ci 15985), d & c red no. 33 (ci 17200) [iln3720]
pogrubione składniki mogą zatykać pory.
alkohol na pierwszym miejscu w toniku do cery suchej
tea-stearate - można go używać w produktach, które mają krótki kontakt ze skórą, które się zmywa, w innych produktach nie powinien przekraczać 15%.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:40   #809
Hanka20
Zakorzenienie

Cytat:
Na czarno - składniki potencjalnie zapychające - ale nie wiem czy akurat Ty jesteś na nie wrażliwa.

Krem wygląda na całkiem bezpieczny, oczywiście nie jestem w stanie uwzględnić Twojego uwrazliwienia na poszczególne skłądniki. I tak:

na czarno - potencjalne zapychacze, ale sporo osób toleruje je bez większych problemów;

na niebiesko - silikony, uwaga jesli jestes alergikiem/ wrażliwcem

na zielono - wyciągi roślinne:
zea mays - skrobia kukurydziana
olea europea - oliwka
hamamelis virginiania - oczar wirginijski
hedera helix - bluszcz
dziekuje bardzo to był kremik viviean, ale podałam przez pomyłke skład serum radiance lift eye spf4 z firmy viviean, zamiast docelowego kremu dla cery tłustej i trądzikowej, wiec podam teraz ten właściwy:
jego nazwa to control therapy day matifying cream spf8, firma viviean.
skład: aqua, cetearyl alcohol, zea mays, caprylic capric trigliceryde, isoamyl p-methoxycinnamate, sorbitol, propylene glycol, cyclomethicone, dimethicone, laminaria digitata, fucus vesiculosus, alcohol denat., rosmarinus officinalis, propolis cera, tioxolone, salicylid acid, allantoin, paraffin, sodium ceatearyl sulfate, dimethiconol, silica glycerin, potassium sorbate, phenoxyethanol + methylparaben + isobutylparaben +propylparaben+butylparab en, Magnesium nitrate + methyl - Cl - isothiazolinone + methylsothiazolinone, parfum.
przepraszam za pomyłke i porsze jeszcze raz o przestudiowanie tego składu

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 22:58   #810
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
d
jego nazwa to control therapy day matifying cream spf8, firma viviean.

skład: aqua, cetearyl alcohol, zea mays, caprylic capric trigliceryde, isoamyl p-methoxycinnamate, sorbitol, propylene glycol, cyclomethicone, dimethicone, laminaria digitata, fucus vesiculosus, alcohol denat., rosmarinus officinalis, propolis cera, tioxolone, salicylid acid, allantoin, paraffin, sodium ceatearyl sulfate, dimethiconol, silica glycerin, potassium sorbate, phenoxyethanol + methylparaben + isobutylparaben +propylparaben+butylparab en, Magnesium nitrate + methyl - Cl - isothiazolinone + methylsothiazolinone, parfum.
przepraszam za pomyłke i porsze jeszcze raz o przestudiowanie tego składu
Czy krem ma żelową, lekką formułę? Pytam, bo widze sorbitol wysoko w skłądzie - popularny skłądnik żeli.

Na czarno - potencjalne zapychacze

- Na zielono - wyciągi roślinne, ktore mogą zapchac pory, a więc zea mays czyli skrobia kukutydziana oraz laminaria digitata, czyli algi brunatne.

Na czerwono - alkohol - uwaga przy naczynkach.
Odpowiedz

Tagi
gliceryna, komedogenność, kosmetyki, składniki, zapychanie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości