Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-12, 11:22   #1171
lucy77
Raczkowanie

Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

witam. trochę poczytałam , bardzo dużo tutaj świetnych informacji. mam pytanie dotyczace podkładu Norma Teint Vivhy do cery z niedoskonałościami. zaznaczę , żę mam cere z acne comedonica podsuszone, gdyż stosuję na twarz krem COsmelan 2, który mocno złuszcza i wypłyca pory oraz wysusza zaskórniki. powiedzcie, czy ten podkład nie jest komedogenny i jakich kremów powinnam stosować zamiennie z tym Coslemanem, żeby trochę skórę nawilżyć. mam teraz Hydrabio Biodermy i Cetaphil MD Galdermy. Będę wdzięczna za odpowiedź. aha i stosuję też na fluid bronzer YSL, żeby nie byćza bladą. ale nie wiem z sumie, czy sobie nie zatykam tym wszystkim porów jeszcze gorzej a walcząc z tymi pryszczami to nie jest za dobre.
lucy77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 12:39   #1172
Olkaaa123
Raczkowanie

Hej przeglądałam ten wątek, wrzucałam w wyszukiwarkę, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie - co to jest ethylhexylglycerin? Głównie interesuje mnie to, czy jeżeli zapycha mnie glycerin to ten składnik też będzie? Jest on mniej więcej w połowie listy składników pewnego kosmetyku, którego zakup rozważam i tak właśnie nie wiem czy powinnam poszukać czegoś innego... Mam skórę skłonną do zapychania
Olkaaa123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 22:31   #1173
belllydance
BAN stały

Moje pytanie pewnie wam - znawczyniom tego tematu wyda sie glupie . Tak wiem, ze rzekomo kazdego zapychaja inne kslandiki ale ja juz nie daje rady! Mam cale mnostwo problemow z cera ale zaczynam z nimi walczyc na powaznie. Mam / a raczej mialam (bpo to juz postanowione na 100%) nawyk wyciskania sobie czasami jakiegos syfka / syfkow. Pozostalo wiele przebarwiena i ranek, ktore lecze obecnie alantanem. mam problemy z kremiami nawlizajacymi. Mam wrazenie ze kazdy mnie zapycha i powoduje wysyp ;(( Podajcie chociaz jeden / dwa skladniki ktore moga zapychac i ktorych unikac. Zebym mogola wybrac hociaz jeden krem bez jednego takiego skladnika i zoabczyc czy to naprawe dziala. Czy mam szukac kremu bez gliceryny? (nie wiem jaka jest orygionalan nazwa) czy bez paraffinum liquidum?
belllydance jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 22:36   #1174
belllydance
BAN stały

Podajci prosze takie bardzo popularne zapychacze, ktore zapychaja najwiecej osob. Bo czuje sie jak dziecko we mgle
Stary 2008-10-20, 22:41   #1175
belllydance
BAN stały

Exclamation bladze jak dziecko we mgle :( pomozcie prosze

Mam zerowa, naprawde zerowa wiedze na ten temat . Wiem ze na kazdego dziala co innego, ale sa pewnie takie sklandiki ktore z reguly zapychaja, i takie ktore zapychaja tylko niektorych. Powiedzcie prosze jakie na pewno moga zapychac! Bo nie wiem jaki krem wybrac, ciagle cos nowego i ciagle niewypoal bo mnie wysypuje ;( Jestem zalamana, patrze na sklad i dla mnie czarna magia, podajcie choc jeden jedyny skladnik jakiego mam sie wytsrzegac
Stary 2008-10-20, 23:25   #1176
ranka
Kici kici miau miau

Dot.: bladze jak dziecko we mgle :( pomozcie prosze

wklej sklad dwoch kremow albo trzech ktore Ciebie zapchaly albo porownaj sama i zobacz co sie w nich powtarza
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 16:21   #1177
belllydance
BAN stały

Alantan plus zapycha czy nie?

Jest dosc prosty w skladzie, t chyab plus prawda? Uzywam go na ranki po wyciskaniu. Mam pytanie, tam jest parafina, czy ten krem moze zapychac i powodowac wysyp? jesli tak to co innego polecicie na stosowanie do czasu wygojenia twarzy po wyciskaniu
Stary 2008-10-22, 17:51   #1178
confused_girl
Zadomowienie

Dot.: Alantan plus zapycha czy nie?

Alantanu jedna bałabym się na buzie stosować ze względu właśnie na parafinę i z tego co pamiętam tez glicerynę. Ale to, że nie te składniki zapychają, nie znaczy, że Ciebie tez pozapycha Na golenie świetny jest tez żel aloesowy.

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 18:25   #1179
belllydance
BAN stały

Nie ma gliuceryny, tylko parafina. Musze stosowac kilka dni, bo mam straszne podrazniopna twarz i zadnego innego kremu nie z apteki balabym sie nalozyc. Moze cos innego zamiast tego alantanu na gojenie?
Stary 2008-10-22, 21:07   #1180
an_a
Raczkowanie

Ja od dawna używam go na ślady po krostach i różne podrażnienia i nie zauważyłam żeby zapychał...
an_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:16   #1181
belllydance
BAN stały

Miejmy nadzieje, bo ta parafina mnie przestraszyla.
Stary 2008-10-23, 17:13   #1182
azure
Zadomowienie

GG do azure

Z tym Alantanem trzeba uważać. Bo oprócz parafiny zawiera również bardzo często zapychający isopropyl. Ja osobiście nie mam odwagi kłaść go na twarz.
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 19:19   #1183
Integral
Raczkowanie

Używałam go kiedy poparzyłam sobie twarz jakims tam kremem i nie zapchał mnie. Miałam go na twarzy praktycznie non stop przez prawie tydzień.
Integral jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 20:57   #1184
belllydance
BAN stały

Czyli tego isopropoylu te nalezy unikac, zapamietam sobie. A moze po prostu doradzcie mi jakis lekki dobzre nawilzajacy krem, o jakims prostym skladzie, bez zadnych perfum. Prawie kazdy krem mi podraznia skore twarzy
Stary 2008-10-23, 21:18   #1185
martuska888
Raczkowanie

Mnie Alantan nie zapycha. Musisz wypróbować na sobie. Nie jest on akurat drogi, więc śmiało można kupić, a jak nie będzie pasował to można wykorzystać na mniej podatne na zapychanie części ciała.
Wg mnie Alantan dobrze nawilża i jest w sam raz na podrażnienia. Ale też chętnie poczytam, jakimi kremami można go zastąpić.

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 17:30   #1186
Liczi.Aliczi
Przyczajenie

Dot.: Ethylhexyl Stearate

Ale czy zapycha pory?
Liczi.Aliczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:17   #1187
Lorri
Moderator

Testy przeprowadzone na uszach króliczych wykazały silny potencjał komedogenny stearynianu etyloheksylu (synonim: Octyl Stearate) [J. E. Fulton Jr., S. R. Pay, J. E. Fulton III, Comedogenicity of current therapeutic products, cosmetics, and ingredients in the rabbit ear, J. Am. Acad. Dermatol. 1984, 10(1)].

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-02 o 19:23
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 18:55   #1188
wooow12
Raczkowanie

Słówko odnośnie ALantanu Plus ( w wersji krem) na mojej twarzy - zapychać mnie nie zapycha, łagodzić podrażnienia - nie specjalnie łagodzi, co dziwne - MATUJE mnie, a nawet lekko wysusza Jak to możliwe?
wooow12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 00:51   #1189
norana
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wooow12 Pokaż wiadomość
Słówko odnośnie ALantanu Plus ( w wersji krem) na mojej twarzy - zapychać mnie nie zapycha, łagodzić podrażnienia - nie specjalnie łagodzi, co dziwne - MATUJE mnie, a nawet lekko wysusza Jak to możliwe?

mnie też matuje ale jak poleciłam go komuś jako krem matujący to jakos się nie sprawdził widocznie na każdego działa inaczej.
mnie nie wysusza.
dla mnie jest idealny. wyleczył mi suchą problemową cerę do tego stopnia, ze mogę bez podkładu z domu wyjść- kiedyś sobie tego nie wyobrazałam.
nie zapycha mnie, super nadaje się na noc i na dzień.
na razie jest u mnie numerem jeden

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 01:04   #1190
malwiiina
Zadomowienie

GG do malwiiina

chyba lepszy jest tormentiol, alantan stosuje po goleniu bikini-super sie sprawdza

malwiiina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 13:12   #1191
martuska888
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malwiiina Pokaż wiadomość
chyba lepszy jest tormentiol,
A na co dokładnie go stosujesz? I w jakim celu? Bo chyba nie jest nawilżaczem. Nie spotkałam się z nim wcześniej, więc pytam.

I nic we mnie i nic koło mnie
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 13:52   #1192
malwiiina
Zadomowienie

GG do malwiiina

Cytat:
Napisane przez martuska888 Pokaż wiadomość
A na co dokładnie go stosujesz? I w jakim celu? Bo chyba nie jest nawilżaczem. Nie spotkałam się z nim wcześniej, więc pytam.
tormention stosuje punktowo na niespodzianki, jest bardzo delikatny wiec nie pomaga tak szybko jak np Benzacne ale nie wysusza za to tak jak benzacne.
Tormentiol super działa po goleniu bikini-nie wyskakuja podraznienia.

malwiiina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:56   #1193
Liczi.Aliczi
Przyczajenie

Dziekuje bardzo za pomoc. A sam Ethylhexyl nie stearate.
Liczi.Aliczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:58   #1194
agat666
Raczkowanie

słuchajcie, ja używałam do tej pory alantanu plus maść, który natłuszczał i w ogóle(świeciłam się ja psu.....na wiosnę). Zakupiłam z tej serii krem, mając nadzieje ,że będzie to samo tylko w wersji light bo się krem wchłonie . A tu zonk Oczywiście krem wchłonął się to maksymalnego matu, ale czuje straszne sciągnięcie skóry na twarzy. Wychodzi na to, że on ma działanie przeciwne..???? a na ich stronie piszą że ma nawilżać..
http://www.alantan.pl/Alantan-leki/A...-Plus-krem.php
Stary 2009-02-24, 18:24   #1195
Dottie_1988
Raczkowanie

no właśnie, stosujecie krem czy maść? co lepsze?
Dottie_1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 20:11   #1196
Patryka
Zadomowienie

Oj mnie Alantan Plus zapchał, jak nic wcześniej i nic później. Nie pamiętam już, czy to był krem czy maść, nie wiem czy wtedy były dwie wersje, bo kolorystyka opakowania chyba była inna (fioletowa?). W każdym razie, matowił mnie, i w ogóle fajnie działał, dlatego miałam do niego ze trzy podejścia co najmniej - ale niestety, każde kończyło się zapchaniem

Patryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 12:36   #1197
nieco
Raczkowanie

Widzę, że wątek trochę obumarł, ale może uda mi się tutaj uzyskać pomoc.
Otóż strasznie zapchał mnie filtr Klorane Enfant 50+ i w ten oto sposób produkt bez typowych zapychaczy spowodował u mnie wysyp kaszki na czole i kilku większych wyprysków po bokach twarzy i na żuchwie.
Wiem, że zapycha mnie ciekła parafina, po dłuższym stosowaniu - przetestowałam na Lipobase, którą stosowałam w czasie alergii i po tygodniu miałam takie gule, które pozostawiły mi przebarwienia. W Klorane brak jednak parafiny.
Zapychał mnie tez filtr nieapteczny Cien, ale on ma genaralnie paskudny skład.
Dotąd stosowałam filtry mineralne: SVR barwiony i Avene - one nie powodowały większych problemów, choć cera nigdy nie była po nich idealna ani tym bardziej tak nawilżona jak po Klorane lecz wręcz podkreślają skórki, które zawdzięczam Locacidowi.
Czy przyczyną zapychania może być Tocopheryl Acetate obecny w Klorane i Cien a ponadto w Auridermie, który stosuję na codzień pod filtr? Dodam, że nie służył mojej cerze też FlavoC z BU, a tam była wit. E, choć wcześniej obwiniałam spirytus, który dodałam. Zapychał mnie też Atoderm, który zawiera i parafinę i tocopheryl acetate. Ale w SVR też jest tocopheryl acetate i takich problemów nie miałam. Może to kumulacja tego składnika w Auridermie i filtrze to spowodowała?
Kolejne pytanie czy czymś innym jest Tocopheryl Glucoside , który jest w Avenkach, może on mnie nie zapcha?
Czy może moje problemy wynikły z kumulacji składnika i jak odstawię Auriderm, to będę mogła używać Klorane?
Na koniec dopiszę, że na filtr stosowałam puder Babydream i kompakt IsaDora quasi mnineralny, zawierający sporo silikonów. Proszę o pomoc
nieco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 08:48   #1198
Mona Liza
Raczkowanie

Mam doświadczenia z kompaktem isadory, faktycznie quasi mineralny, zapchał mnie straszliwie - raz że jest nafaszerowany silikonami, dwa, że po wielu próbach okazało się, że zapycha mnie talk (który notabene kompakt ma w składzie, a producent wabi nas w reklamie, że go wcale nie ma). teraz, gdy używam EDM nie mam takich problemów.
Mona Liza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 11:12   #1199
magdaSEM
Rozeznanie

Dziewczyny, trochę się pogubiłam. Na biochemii tu i tam przeczytałam o tym ze emolienty to zapychacze ale np. tu nic o tym nie ma http://www.wizaz.pl/images/sikora/emolienty/
Czyli jak to jest? Zapychają tylko syntetyczne, czy wszystkie? Help...
Po edycji: znalazłam fajną stronkę http://www.geocities.com/mcsworld2000/comedogenic.htm, czy coś byście jeszcze dodaływtym lub zmieniły??? P stronie niezapychjących wpisali wazelinę, wydaje m się,że poinna być po stronie zapychaczy.

Edytowane przez magdaSEM
Czas edycji: 2009-05-08 o 11:50 Powód: dodałam link
magdaSEM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 16:59   #1200
feelin_soo_me
Zadomowienie

Dziewczyny od ok. 1 msca uzywam bronzera z MAC'a , na policzkach zaczely pojawiac mi sie drobne krostki, zaskorniki. Czy to mozliwe by ten puder brązujacy tak mnie zapchal? Moze ktoras z was miala z nim do czynienia ?
pozdrawiam

Skladu mie moge wypisac bo dawno wyrzucilam kartonik.
feelin_soo_me jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
gliceryna, komedogenność, kosmetyki, składniki, zapychanie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości