Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-22, 23:57   #1231
allilla
Przyczajenie

Dot.: zapychanie przez kremy a oczyszczanie się cery - różnice

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
U mnie oczyszczanie po retinoidach objawia sie np. takimi bolacymi ni to krostkami, ni to gulami, ktorych sie nie da ruszyc i ktorych normalnie nigdy nie mam.
No u mnie to właśnie takie coś też się pojawia po kwasach i retinoidach, z tym, że ja takie gule i bez tych kwasów miewałam.... no i jakoś ciężko mi było sobie wyobrazić, że to oczyszczanie. Troszkę mnie pocieszyłaś ... spróbuję przeczekać.
allilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 16:25   #1232
quleczka
Zakorzenienie

Dot.: zapychanie przez kremy a oczyszczanie się cery - różnice

U mnie to po pewnym czasie znika i robi sie lepiej

Ja gule te miewam i bez retinoidow ale nieco innego typu...nie umiem tego wyjasnic
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 09:59   #1233
xsenia35
Raczkowanie

pytanie pewnie głupie- skąd wiecie , ze krem zapycha pory?

duzo się pisze o skłądnikach zapychających pory. Albo moja skórę nic nie zapycha albo o tym nie wiem. Stosowałam wiele kremów i wszystko było ok, poza kremem ziaja z multiwitaminą po którym miałam zaczerwienioną skórę. Reszta działała ok., zadnych niespodzianek w sensie zaczerwienienia, swedzenia, wyprysków itp.
xsenia35 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 12:50   #1234
niczka87
Zakorzenienie

Dot.: pytanie pewnie głupie- skąd wiecie , ze krem zapycha pory?

Krem [czy cokolwiek innego] zapycha jak pojawiają Ci się krosty w szczególności podskórne. Przynajmniej ja tak uważam. zapychaczami mogą być np. składniki mocno nawilżające typu gliceryna, jakies oleje, parafina. Trzeba patrzeć na skład.
Stary 2010-01-17, 23:05   #1235
opelka
Raczkowanie

Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

przepraszam, przed sekunda dodalam tu sklad kosmetykow ale wlasnie spojrzalam ze to nie ten watek, ale ze mna gapa!

Edytowane przez opelka
Czas edycji: 2010-01-17 o 23:07
opelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 21:49   #1236
xHello Kittyx
Raczkowanie

Mnie zapycha gliceryna . ;-(

Mam pytanie,znacie może jakis dobry podkład który w składzie nie ma gliceryny,bo nie mogę znaleźć niestety żadnego. Jezeli nie ten wątek to przepraszam. ;-) Byłabym wdzieczna za pomoc,bo ciagle szukam tego jedynego . ; c

-Ćwiczę codziennie 8 min legs,abs.
-Zapuszczam włosy
-Dbam o siebie.
-Chodzę do solarium raz w tygodniu.
xHello Kittyx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 22:59   #1237
oleczka1982
Raczkowanie

Który podkład Shiseido mniej zapycha?

Witam! Mam pytanie: który podkład jest"lepszy" dla cery:
Shiseido Sun protection liquid foundation N SPF30 czy Shiseido Sun protection compact foundation N SPF 30?

Edytowane przez oleczka1982
Czas edycji: 2010-01-22 o 23:05
oleczka1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 16:52   #1238
katakumba
Zakorzenienie

nie wiem co stosuje olay a inne formy nie, ale kazdy z ich kremow mnie zapycha tak, ze wygladam jak nastolatka w rozkwicie

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.

katakumba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:55   #1239
Vegusia
Rozeznanie

GG do Vegusia

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
nie wiem co stosuje olay a inne formy nie, ale kazdy z ich kremow mnie zapycha tak, ze wygladam jak nastolatka w rozkwicie
Podejrzewam, że to silikony, bo pełno ich w kremach Olay
Vegusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:21   #1240
VampIrzyca
Zadomowienie

Czytałam, że ktoś tutaj polecał Dermosan - jednak jest to krem półtłusty, nie będzie więc zatykał mieszanej cery? A nawilża dobrze?
VampIrzyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 23:21   #1241
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xHello Kittyx Pokaż wiadomość
Mnie zapycha gliceryna . ;-(

Mam pytanie,znacie może jakis dobry podkład który w składzie nie ma gliceryny,bo nie mogę znaleźć niestety żadnego. Jezeli nie ten wątek to przepraszam. ;-) Byłabym wdzieczna za pomoc,bo ciagle szukam tego jedynego . ; c
Lumiere, EDM, Joppa, Buff'd, MEOW, Lure Beauty, EGM, BGM.. no i duzo by wymieniac..

Mnie zapychaja wszystkie parafinum liquidum, mineral oil, caprylic.. gliceryna chyba jednak nie, bo ostatnio uzywalam kremu z gliceryna no i hmm bylo chyba OK

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 06:42   #1242
MiaVall
Raczkowanie

Myślicie, że d-panthenol mógłby w jakiś sposób przyczynić się do powstawania małych, uporczywych pryszczyków wokół ust?
MiaVall jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 14:26   #1243
anetak
Wtajemniczenie

Od około miesiąca używam Glyco-a ale tylko raz lub dwa razy w tygodniu, czy on może mnie zapychać? Mam wrażenie że po użyciu wyskakują mi ropne krostki. Pare lat temu używałam glyco ale wtedy nie zauważyłam aby krem mnie zapychał, może coś zmienili w jego składzie?
anetak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 10:35   #1244
JulitaJ
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4

Jako tako wyleczyłam się z trądziku na twarzy, ale zaskórniaki powracają.
Ale tym się jeszcze nie przejmuję.
Gorzej bo mam wysyp zaskórniaków na plecach i na dekolcie. Naprawdę na CAŁYCH plecach mam zaskórniaki. Nigdy nie miałam jakiejś wrażliwej skóry ciała, raczej normalna, a tu po 26latach życia taka niespodzianka?!
Już nawet nie wiem od czego zacząć, używam chyba z pięciu balsamów, mam je wszystkie wyrzucić? To jakiś koszmar.
Zbiegło się to z moim przechodzeniem powolnym na kosmetyki naturalne. Zaczęłam używać glinki Logony do mycia ciała, ale używam jej góra 3 razy w tygodniu. Trochę wysuszyła zaskórniaki, że czasem wydrapuję sobie coś z pleców (przepraszam za drastyczne opisy), ale nadal pewnie z 50 zostało.
Stary 2010-02-17, 11:36   #1245
Dronf
Rozeznanie

Brzmi poważnie, ja bym odwiedziła lekarza.
Skoro wcześniej używałaś tych 5 balsamów i nic ci od nich nie było to na pewno nagle nie zacznie.
Nie każdemu odpowiadają kosmetyki naturalne. Może to jakaś reakcja uczuleniowa? Co zaczęłaś stosować poza tą glinką?
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 14:53   #1246
JulitaJ
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4

Dronf tak mówisz, żeby do dermatologa się przejść? Wiesz, oni mnie zawsze lekceważą, że skoro nie mam jakiś wielkich krost, to znaczy, że mam dobrą skórę. Zawsze mi mówią, że inni to mają gorzej, dlatego trochę się zniechęciłam do dermatologów. A wiesz jak to z zaskórniakami, nie są duże, trzeba się przyjżeć, żeby je zobaczyć.
Poza glinką używam do mycia ziaji płynów:był z masłem kakaowym, teraz jest oliwka. A z balsamów teraz używam tylko jednego na plecy, dostałam balsam logony - lekki i lepki żel, a ten wysyp był chyba wcześniej.
Głowiłam się i może to, przez krem do rąk philipiaka (taka firma od garnków, dziwne rzeczy czasem człowiek dostaje) z aloesem i oliwką. Na łydkach po golonku świetnie się sprawdza, ale plecki może rzeczywiście zapchał.
Stary 2010-02-19, 12:09   #1247
Maamba
Raczkowanie

Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid

Edytowane przez Maamba
Czas edycji: 2010-03-31 o 14:56
Maamba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 12:52   #1248
Leseratte
Zadomowienie

też byłabym zainteresowana
Leseratte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 17:24   #1249
Terefereeee
Przyczajenie

Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

subskrybuję wątek
Terefereeee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 20:58   #1250
Viridian
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez JulitaJ Pokaż wiadomość
Poza glinką używam do mycia ziaji płynów:był z masłem kakaowym, teraz jest oliwka. A z balsamów teraz używam tylko jednego na plecy, dostałam balsam logony - lekki i lepki żel, a ten wysyp był chyba wcześniej.
Trochę spóźniona odpowiedź...
Masło kakaowe (i masło kokosowe) w testach na królikach wykazały silne działanie zapychające; wiele kosmetyków naturalnych je zawiera.
Viridian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 00:21   #1251
manjushka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Viridian Pokaż wiadomość
Trochę spóźniona odpowiedź...
Masło kakaowe (i masło kokosowe) w testach na królikach wykazały silne działanie zapychające; wiele kosmetyków naturalnych je zawiera.
a to fajne - zapchane króliki
Jestem ciekawa gdzie u królików są takie same gruczoły jak my na twarzy?
Tak na temat, to masło kakaowe mniej zapycha od kokosowego.

A co powiecie na to serum pod kontem zapychania?
Oriflame Time Reversing Instant Illuminating Serum
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Padina Pavonica, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydrolyzed Wheat Protein, Oryza Sativa Bran Extract, Vp/Dimethylaminoethyl-Methacrylate Copolymer, Parfum, Calluna Vulgaris, Mica, Methylparaben, Zizyphus Jujuba, Vitis Vinifera, Cucumis Sativus, Sorbitol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium Edta, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Silica, Sodium Benzoate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium Hyaluronate, Edta, Sorbic Acid, Ci 77891

Zwłaszcza to Hydroxyethylcellulose mnie interesuje
manjushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 06:37   #1252
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość

A co powiecie na to serum pod kontem zapychania?
Oriflame Time Reversing Instant Illuminating Serum
Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Alcohol Denat., Cyclohexasiloxane, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Padina Pavonica, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydrolyzed Wheat Protein, Oryza Sativa Bran Extract, Vp/Dimethylaminoethyl-Methacrylate Copolymer, Parfum, Calluna Vulgaris, Mica, Methylparaben, Zizyphus Jujuba, Vitis Vinifera, Cucumis Sativus, Sorbitol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium Edta, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Silica, Sodium Benzoate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium Hyaluronate, Edta, Sorbic Acid, Ci 77891

Zwłaszcza to Hydroxyethylcellulose mnie interesuje
Hydroxyethylcellulose - za wikipedią to środek żelująco - zagęszczający pozyskiwany z celulozy, więc nie zapychacz.
Cyclopentasiloxane - to płyn silikonowy On może zapychać - w końcu to pochodna od silikonów
Glicerynę widzę wysoko, innych popularnych zapychaczy nie widzę. Ale krem ten miałby u mnie przerąbane za dentaurat - osoby z naczynkami i wrażliwe nie powinny go stosować Poza tym wysoko ekstrakty co jest na plus
Daj to jeszcze do wątku analiz - może coś tam znajdą

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2010-03-17 o 06:39
201604211128 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 22:29   #1253
Viridian
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez manjushka Pokaż wiadomość
Do badań wykorzystuje się uszy królików. Mnie bardziej przekonują badania na ludziach, ale cóż, to od firmy zależy, jak testuje kosmetyki.
Viridian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 00:28   #1254
Apsik
Rozeznanie

GG do Apsik

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Hydroxyethylcellulose - za wikipedią to środek żelująco - zagęszczający pozyskiwany z celulozy, więc nie zapychacz.
Cyclopentasiloxane - to płyn silikonowy On może zapychać - w końcu to pochodna od silikonów
Glicerynę widzę wysoko, innych popularnych zapychaczy nie widzę. Ale krem ten miałby u mnie przerąbane za dentaurat - osoby z naczynkami i wrażliwe nie powinny go stosować Poza tym wysoko ekstrakty co jest na plus
Daj to jeszcze do wątku analiz - może coś tam znajdą
Ja jeszcze dodam propylene glycol.
Apsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 11:32   #1255
manjushka
Raczkowanie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Ja się nie boję ani silikonów ani gliceryny ani propylen glicolu jakoś nie nabrałam do nich podejrzenia o zapychanie, a sprawdzałam
Ale kiedy słyszę celluloza, to mi się kojaży z reklamówką na twarzy
a tu jest wysoko w składzie więc zastanawiam się, czy skóra będzie normalnie pod nią oddychać....hm.... ale trudno....już kupiłam ....więc bez eksperymentów się nie obejdzie ))))))))

A wracając do tych królików )))) to na uszach przecież mają cieniutką skórkę delikatną! Jakie na nich może być zapychanie? Jakieś bezsensu są te badania i małowiarygodne moim zdaniem!
manjushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 22:19   #1256
Czarna_
Przyczajenie

Witam, fajny wątek choć szczerze - nie dałam rady jeszcze przebrnąć przez wszystkie strony, dlatego jeśli się powtórzę to przepraszam.
Dla mnie koszmarem było to, co miałam na twarzy po użyciu maseczki (polecanych przez znajomą - u niej akurat się sprawdziły) i ampułek (tu eksperymentowałam sama) konsystencji olejku - Rossmana z serii Rival de Loop - nigdy nie miałam tak tłustej, zapchanej i świecącej cery, takiej ilości zaskórników, pozapychanych porów itp. zmian - normalnie mam raczej mieszaną cerę (sucha z rozszerz. porami w strefie T) walczyłam z cerą ok. 3 m-cy antybiotykami w tabl. i maściach, wkońcu doszła do siebie.
Stawiam na to, że to jednak te ampułki (a nie maseczka) mnie tak zapchały - ich konsystencja była okropnie oleista. Przykładowe składy ampułek:1) pielęgnacyjne: Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Polyisobutene, Isohexadecane, Squalane, Tocopheryl Acetate, Sunflower Seed Oil Glyceride, Ginko Biloba Extract, Parfum
2) przeciwzmarszczkowe: Simmondsia Chinensis Oil, Octyldodecanol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Trilinolein, Triolein, Tripalmitin, Trilinolenin, Tristearin, Lecithin, Glyceryl Stereate, Citric Acid, Parfum
Szczerze mówiąc powyższe to dla mnie czarna magia.. dlatego nie wiem co mogło być dla mojej cery największym zapychaczem, w każdym razie uczulam Was na reakcje z mieszaną cerą.

JulitaJ - nie zniechęcaj się do dermatologów, jeśli derm. problem lekceważy to jest to (przepraszam ) dupa, a nie dermatolog, szukaj aż trafisz na dobrego, a poza tym problemy ze skórą mogą być wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej, warto poprosić o takie badania, a wcześniej zwrócić uwagę czy zmiany nie nasilają się w jakiś okresach w m-cu (np. przed okresem lub po) sama miewam lekkie problemy ze skórą w okolicy szyi i dekoltu i zamierzam takowe sobie zrobić, bo same kosmetyki już się nie sprawdzają.

Edytowane przez Czarna_
Czas edycji: 2010-04-03 o 13:49 Powód: Rozszerzenie treści
Czarna_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 22:25   #1257
oleczka1982
Raczkowanie

Witam! Bardzo prosze o zanalizowanie pod względem zapychania kremu do twarzy Perfect Face firmy Art of Sun:
Sklad:
Butyrospermum Parkii, Cocoa butter, Glyceryl Stearate, Glycerin, Caprylic/CapricTriglyceride, Cetearyl Alcohol, Islpropyl Myristate, Paraffinum Perliquidum, Ceteareth-25, Dimethicone, Olea Europaea, Vitis Vinifera, Pinus Pinea, Dihydroxyacetone, Erythrulose, Ceteareth-6, Stearyl Alcohol, Argania Spinosa, Amaranthus, Sodium Hyaluronate, Ubiquinone, Zea Mays, Juglans Regia Shell Extract, Saccharum Officinarum, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Panthenol, Bisabolol, Ethoxydiglycol, Butylene Glycol, Lactic Acid, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Butylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Benzyl alcohol, Triethyl Citrate, Parfum, Hexyl Cinnomic Aldehyde.

Z gory dziekuje za odpowiedz
oleczka1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 13:50   #1258
tweety1811
Przyczajenie

witam,
może troszkę spóźniłam się z odpowiedzią, ale dopiero teraz czytam to forum. Jeśli masz zaskórniaki (wągry) na dekoldzie, plecach to wypróbuj peeling z kwasu migdałowego albo inny kwas AHA o wysokim stężeniu u kosmetyczki. naprawdę działają. ja pozbyłam się wszystkich zaskórników. pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

właśnie przymierzam się do zakupu mleczka pielęgnacyjnego dla dzieci z nagietkiem z weledy. ma ono następujący skład:

woda, olej migdałowy, olej sezamowy, alkohol, gliceryna, gliceryd kwasu tłuszczowego, wyciąg z kwiatów nagietka, mydło z wosku pszczelego, ksantan (naturalny środek spęczniający), mieszanina naturalnych olejków eterycznych

jak myślicie będzie zatykać pory? część dowiedziałam się z tabeli z tej super stronki www, ale gliceryd kwasu tłuszczowego, mydło z wosku pszczelego, ksantan?
i jeszcze jedno, czy warto kupować kosmetyki dla dzieci? powinny być delikatniejsze... czy zatykają pory?

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

no i może nie na temat ale ważne. moje drogie wizażanki!! profilaktycznie, żeby pory się nie zatykały, używajcie peelingu albo z drobinkami albo enzymatycznego. raz na tydzień przy kąpieli czy prysznicu peelingujemy całe ciało, a na codzień dekold, plecy, szyja. uważać z twarzą!! jeśli macie cerę naczynkową to tylko peeling enzymatyczny! efekt wyśmienity. potem ujędrnić i zamknąć pory letnią, zimną wodą. użyć lekkiego mleczka, żadnych kremów. Zmywać mleczko na noc!! zawsze!! kremy tłuste i półtłuste zostawcie na mrozy w zimie. latem proponuje toniki bez żadnych ulepszaczy, hydrolaty, wodę miceralną.

POZDRAWIAM!!

Edytowane przez tweety1811
Czas edycji: 2010-04-03 o 14:28
tweety1811 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 13:55   #1259
inverso
Wtajemniczenie

Nie powinien, może to inny składnik kosmetyku jest za to odpowiedzialny?

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Myślicie, że d-panthenol mógłby w jakiś sposób przyczynić się do powstawania małych, uporczywych pryszczyków wokół ust?
Nie powinien, a może inny składnik kosmetyku to zrobił?
inverso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 14:49   #1260
Vegusia
Rozeznanie

GG do Vegusia

Cytat:
Napisane przez oleczka1982 Pokaż wiadomość
Witam! Bardzo prosze o zanalizowanie pod względem zapychania kremu do twarzy Perfect Face firmy Art of Sun:
Sklad:
Butyrospermum Parkii, Cocoa butter, Glyceryl Stearate, Glycerin, Caprylic/CapricTriglyceride, Cetearyl Alcohol, Islpropyl Myristate, Paraffinum Perliquidum, Ceteareth-25, Dimethicone, Olea Europaea, Vitis Vinifera, Pinus Pinea, Dihydroxyacetone, Erythrulose, Ceteareth-6, Stearyl Alcohol, Argania Spinosa, Amaranthus, Sodium Hyaluronate, Ubiquinone, Zea Mays, Juglans Regia Shell Extract, Saccharum Officinarum, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Panthenol, Bisabolol, Ethoxydiglycol, Butylene Glycol, Lactic Acid, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Butylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Benzyl alcohol, Triethyl Citrate, Parfum, Hexyl Cinnomic Aldehyde.

Z gory dziekuje za odpowiedz
Powiem krótko: to może być super zapychacz, ale za to odżywczy i natłuszczający. Cały długi początek składu to w większości zapychacze, które oreśliłabym jako "dużego ryzyka", niestety
Vegusia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
gliceryna, komedogenność, kosmetyki, składniki, zapychanie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości