Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-07-03, 10:27   #1291
manjushka
Raczkowanie

Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
A co z olejami zimnotłoczonymi do twarzy ?
No i znalazłam jeszcze takikremik nawilżający na dzień. Czy on mnie zapcha ?
Ingredients
Purified water, sunflower oil, vegetable glycerine, emulsifying wax, coconut oil, almond sweet oil, shea butter, macadamia oil, marine collagen, vitamin e, aloe vera leaf juice powder, wax emulsifiers, natural preservatives, gel, emollient, geranium extract, cypress extract, lemon extract
Krem zapch na pewno! Olej słonecznikowy, kokosowy tym bardziej i w mniejszym stopniu, ale jednak migdałowy i shea zapychają.

Co do wyboru olejów, to schemat jest taki! Zanim na coś się zdecydujesz, szukasz sobie pełnego składu tego oleju. Zapychalość olejów określa się na podstawie stężeń w nim kwasów nasyconych i nienasyconych. Im więcej nasyconych, tym bardziej zapychający, im więcej nienasyconych, tym więcej korzyści dla tłustych i trądzikowych skór.
Tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwasy_tłuszczowe masz liste wszystkich kawsów. Zrób sobie ściągę i napród polować na oleje

Z takich na sybko, co mi przychodzą do głowy, to dobre dla nas są olej z czarnuszki, czarnej porzeczki, pestek winogron, dyni, malin, arbuza...no i jeszcze dużo innych ))) jest w czym wybierać!
Tyko że ja propagję, nie smarownie się jakimś olejem, a robienie mieszanek i 2 razy na tydzień robić nimi masaż twarzy tak z 20 min, a potem zmyć i nakładać krem nawilżający.
manjushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 09:19   #1292
Black Cat
BAN stały

bardzo proszę o sprawdzenie tego składu:

Anthelios 30, LRP:
Aqua,
cyclopentasiloxane,
isononyl isononanoate,
octocrylene,
alcohol denat.,
dicaprylyl carbonate,
cyclohexasiloxane,
titanium dioxid
glycerin,
dimethicone,
butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane,

propylene glycol,
peg-30 dipolyhydroxystearate,
silica,
nylon-12,
drometrizole trisiloxane,
bis-ethylhexyloxyphenol,
methoxyphenyl triazine,
diphenyl dimethicone,
disteardimonium hectorite,
dodecene,
ethylhexyltriazone,
lauryl peg/ppg-18/18 methicone,
pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate,
phenoxyethanol, poloxamer 407
terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol
triethanolamine

Podobno "krem z filtrem dla cery trądzikowej & wrażliwej" nie komdedogenny.
Posądzam go o 1000000 grudek ktore mam na twarzy.
Używam od 2,5 tygodnia.

Z góry:bardzo dziękuje!
Black Cat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 12:39   #1293
manjushka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
Podobno nie komdedogenny.
No i na taki w sumie wygląda. Nie powinien zapychać.
Stary 2010-07-05, 20:46   #1294
Black Cat
BAN stały

Jescze poprosze o sprawdzenie pudru Clinique Superpowder:

Talc
titanum dioxide
isostearyl linoletae
octyldodecyl stearoly stearate
tocopherol
ritinyl palminate
lecithin
alumina
tetrasodium edta
phenoxyethanol
potassium sorbate
iron oxides
manganese violet
carmine
bismuth oxychloride
red 7 lake
ultramarines
titanum dioxide

BARDZO PROSZE(!)
Stary 2010-07-05, 21:09   #1295
capuccino
z innej bajki

Może bismuth oxychloride Ci zaszkodził? Poszukaj na necie o tym składniku. Może podrażniać, uczulać, nasilać trądzik. Występował do pewnego czasu w wielu podkładach mineralnych (w niektórych nadal występuje), ale później firmy zaczęły z niego rezygnować, bo sporo użytkowników się skarżyło. Nie każdemu oczywiście szkodzi, trzeba sprawdzać na sobie. Aczkolwiek ten bismuth jest daleko w składzie...

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 22:39   #1296
Black Cat
BAN stały

tyle ze ten puder już używam odkilku 4 lat i takie cyrki jak teraz z moja twarza sie po nim nie działy.
nowościa jakąwprowadziałam to własnie anthelios i płyn micerlany z LRP:

PŁYN MICERLANY do skóry wrażliwej LRP:

Aqua
hexylene glycol
poloxamer
glicerin

disodium cocoamphodiacetete
disodium edta
citric acid
dihydrocholeth
polyaminopropyl
parfum

[ DZIĘKUJE ZA POMOC!!! ]
Stary 2010-07-05, 22:59   #1297
capuccino
z innej bajki

Oj no to chyba nie po pudrze, skoro było kilka lat ok.
Może zapytaj na wątku o filtrach, czy kogoś czasem nie zapychał

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 10:23   #1298
manjushka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
Jescze poprosze o sprawdzenie pudru Clinique Superpowder:
Black Cat, puder też jest w miarę OK, ale trochę ciężkawy, w sumie zrówno jak i filtr. Ja bym osobiście nie łączyła takie dwa produkty razem, może ci właśnie też to nie służy.
Stary 2010-07-06, 12:41   #1299
BlackCatnowyprofil
BAN stały

Dziękuje bardzo za odpowiedz

Ps.
Hej dziewczyny to ja BlackCat
Mam nowy profil bo ktoś wczoraj mi się wlamał na poczte, grono, facebook i po prostu dokonał jakies MASAKRY!!!!

pozdrawiam i sub!

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Z góry przepraszam, żetyle razy podje składy do rozszyfrowania

1. Bobbi Brown podkład nawilżający:

Skład: Water, Phenyl Trimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxethyl Dimethicone, Glycerin, Dimethicone, Wheat Germ Glycerides, Magnesium Sulfate, Silybum Marianum (Lady's Thistle) Extract, Sodium Hyaluronate, Lavandula Angustifolia (Lavender), Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Triethyl Citrate, Butylene Glycol, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Acetyl Hexapeptide-3, Laureth-7, Xanthan Gum, Triethoxycaprylysilane, BHT, Chlorophenesin, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Linalool, [+/- Titanum Dioxide (Cl 77891), Iron Oxides (Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499), Mica

2. Clinque podklad nawilżajacy

Skład: Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Evening Primrose Oil, PEG-10 Dimethicone, Cladosiphon Okamuranus Extract, Olive Fruit Extract, Cranberry Fruit Extract, Birch Bark Extract, Aloe Leaf Water, Cholesterol, Sodium Mannose Phosphate, Trehalose, Tocopheryl Acetate, Sorbitol, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Trihydroxystearin, Lauroyl Lusine, Dimethicone/ PEG 10-15 Crosspolymer, Zinc Stearate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Laureth-7, Triethoxycaprylysilane, Dextrin, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Chloride, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Mica, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891).
BlackCatnowyprofil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 11:50   #1300
manjushka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BlackCatnowyprofil Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam, żetyle razy podje składy do rozszyfrowania
No za co ty przepraszasz czarny kotku Chyba zapomniałaś co to za wątek )))) właśnie po to jest by tu się pytać o rozszyfroanie składów

Oba podkłady mają wspaniałay skład, i gdzie ty tylko takie fajne znajdujesz )))))) Są jak podkład i krem w jednym, sporo składników pzynoszących korzyść różnego rodzaju. Tylko w Bobbiku jest Caprylic/Capric Triglyceride, a niektórzy twięrdzą że ich zapycha, mnie naprzykład nie, ale w tym przypadku, nie będę twierdzić że nie powinien nikogo zapychać.

I chociaż ja jestem zwolenniczką sypkich pdkładów mineralnych, to interesuje mnie, czy tych podkładów używałaś już? Jeżeli tak, to powiedz o nich parę słów.
Stary 2010-07-08, 13:05   #1301
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Witam
Ja mam takie pytanko odnośnie kremiku oczywiście.
No więc mam cerę skłonną do zaskórników zamkniętych i boję się zapchania.
Teraz używam ciągle humektanu,ale czuję że to czasem nie wystarcza.
Niedługo wybieram się nad morze,a wiadomo jaki przesusz robi słońce
Generalnie czuję że potrzebuję nawilżenia,dodam jeszcze ze cera lubi się świecić,wszystko zależy od jej humorów.
Przechodząc do sedna sprawy,chciałam się poradzić jaki krem by się dla mnie nadawał,do 20 zł najlepiej.
Żeby fajnie nawilżył i nie zapchał.
Może być z drogerii,albo apteki bo potrzebuję 'na szybko' więc na przesyłkę nie będę mogła czekać.

Jak na razie wytypowałam sobie takie cudeńka:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-26609-opis-Nepentes-Emolium-Krem-barierowy.htm

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4543-opis-Oceanic-Pharmaceutic-Ocerin-Krem-do-cery-suchej-wrazliwej-z-odczynem-zapalnym.htm

Panthenol w kremie
Skład: 5% dexapantenol, substancje pomocnicze.

Panthenol w piance

Skład Aqua, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Olea Europaea Oil, Jojoba Wax, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol. )

Jestem najbardziej za pierwszym,ew. 2 rozwiązaniem.
Nadadzą się? Chyba że macie jakieś inne typy,to chętnie posłucham

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2010-07-08 o 13:31
Kachnaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 14:48   #1302
Skowi
Raczkowanie

Ja od siebie dodałbym jeszcze kremik.

Krem brzozowy:
woda, olej sojowy, olej jojoba, wosk pszczeli niebielony, olej z pestek winogron, betulina, stearynian sodu, kwas cytrynowy.

Z powodów olejów boję się, że może zapchać.
Skowi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 10:34   #1303
manjushka
Raczkowanie

Kachnaaaa, wybrałaś wszystkie zaychajace produkty ))) No niestety. Nie wiem, ten Emolium nie ma podanego całego składu, ale z tego co się orjętuję, to wszystkie z tej serii kosmetyki są na parafinie czy na czymś innym ciężkim. To są kosmetyki dla prawziwie suchej atopowej skóry i ani jak dla zypachającej się.
Nad morzę też mogę polecić ci do stosoawania po opalaniu, ale nie ten co podałaś, tylko z Altermedu, o taki: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-18...te-6-Spray.htm tylko tu jest nie aktualny skład, teraz ma bardzo fajny, vez oleju mineralnego i takich tam badziew. W Super-Farm akurat jest na niego promocja kosztuje chba 18 zł. Ja sobie kupiłam już wcześniej i czasmi używam i sobie bardzo chwalę ))))

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Skowi Pokaż wiadomość
Krem brzozowy:
woda, olej sojowy, olej jojoba, wosk pszczeli niebielony, olej z pestek winogron, betulina, stearynian sodu, kwas cytrynowy.

Z powodów olejów boję się, że może zapchać.
No tak, ma prawo zapchać, mimo tak ładnego i prostego składu. Można próbować stosować go, jeżeli masz zniszczoną odwodnioną skórę, to na początku mety może pomóc i nie zaszkodzić, ale potem lepiej odstawić!
Stary 2010-07-09, 15:49   #1304
Skowi
Raczkowanie

Głupio mi prośić tak odrazu o następne sprawdzenie ale spróbuję

Krem Bambino:
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Ceresin, Talc, Zinc Oxide, Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Magnesium Sulfate, Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Lactis Acid, Parfum.

Z góry przepraszam jeżeli było lub za zawracanie głowy
Stary 2010-07-09, 21:13   #1305
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Kachnaaaa, wybrałaś wszystkie zaychajace produkty ))) No niestety. Nie wiem, ten Emolium nie ma podanego całego składu, ale z tego co się orjętuję, to wszystkie z tej serii kosmetyki są na parafinie czy na czymś innym ciężkim. To są kosmetyki dla prawziwie suchej atopowej skóry i ani jak dla zypachającej się.
Nad morzę też mogę polecić ci do stosoawania po opalaniu, ale nie ten co podałaś, tylko z Altermedu, o taki: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-18...te-6-Spray.htm tylko tu jest nie aktualny skład, teraz ma bardzo fajny, vez oleju mineralnego i takich tam badziew. W Super-Farm akurat jest na niego promocja kosztuje chba 18 zł. Ja sobie kupiłam już wcześniej i czasmi używam i sobie bardzo chwalę ))))

Dziękuję serdecznie
Kochana,a jeśli chciałabym postawić jeszcze na jakiś uniwersalny krem nawilżający,żeby nakładać na noc i na dzień? (bo ona ostatnio cera nie tylko po opalaniu domaga się pić )

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

O,tak mi się nasunął jeszcze jeden krem. Ma bardzo dobre opinie na kwc. Hipp dla dzieci do twarzy i ciała.

Skład:Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.

oraz żel panthenolowy o w miare przyjaznym składzie
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-37008-opis-GorVita-Pantenol-Zel.htm

Aqua, D-Panthenol, Aloe Vera (Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Symphytum Officiale Extract, Glycerin, Carbomer, Triethanoloamine, Mentol, Allantoin, Polysorbate-20, DMDM Hydantoin.

Coś z tego nada się,czy proponujecie coś innego?
Jutro ostateczne zakupy

Czas edycji: 2010-07-09 o 21:28
Stary 2010-07-09, 21:15   #1306
joaa12
Rozeznanie

genateNie wiem czy nie zapcha mnie ten krem. Obawiam się olejku kokosowego.

Krem dla masazu dla dziecka
Skład: Hydrogenated Coconut Oil, Cocos Nucifera (Coconut Oil), Vanillin, Tocopherol (Vitamin E).

lub masło dla dziecka
Skład:
Olea Europeae (Olive Oil), Hydrogenated Olive Oil, Vanillin, Anthemis Nobilis (Chamomile Oil).

Kusi mnie ten kokosowy ze względu na witaminę E.

POza tym mam w planie kupić do twarzy mydło z olejkiem z drzewa herbacianego (to na 100 %) i zastanawiam się nad:
- olejem jojoba,
-hydrolantem oczarowym,
- olejem konopnym,
- olejkiem z trawy cytrynowej (czy trzeba użyaqc filtrów przy nim),
- olejkiem z mięty pieprzowej.

No i co sądzicie o paście do zębów z aloesu ?
http://www.naturaloes.pl/pasta-zebow...100g-p-17.html

To forum uzależnia, naturalne składniki uzależniają Do tej pory nie interesowałam się tym tak bardzo, ale w sumie po co się truć chemią ?

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-07-09 o 22:22
joaa12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 10:39   #1307
manjushka
Raczkowanie

Cytat:
Głupio mi prośić tak odrazu o następne sprawdzenie ale spróbuję
Bez przesady z tym "głupio"
Ten Bambino, tóż to jest pierwszrzędny zapychacz )))) przecież ma parafinę na drugim miejscu

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie
Kochana,a jeśli chciałabym postawić jeszcze na jakiś uniwersalny krem nawilżający,żeby nakładać na noc i na dzień? (bo ona ostatnio cera nie tylko po opalaniu domaga się pić )

[/COLOR]

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

O,tak mi się nasunął jeszcze jeden krem. Ma bardzo dobre opinie na kwc. Hipp dla dzieci do twarzy i ciała.

Skład:Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.

oraz żel panthenolowy o w miare przyjaznym składzie
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-37008-opis-GorVita-Pantenol-Zel.htm

Aqua, D-Panthenol, Aloe Vera (Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Symphytum Officiale Extract, Glycerin, Carbomer, Triethanoloamine, Mentol, Allantoin, Polysorbate-20, DMDM Hydantoin.

Coś z tego nada się,czy proponujecie coś innego?
Jutro ostateczne zakupy
Ten Hipp to nie, zapcha A żelik GorVity świetny sama mam zamiar go kupić do ciała i czasem do twarzy, nawet już wiem gdzie ta rzadkosć się pojawia w sprzedaży u nas

Z takich trochę tańszych (do 30 zł) dobrych nawilżaczy jest http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-43...awilzajace.htm Nic specjalnie odmładzającego w składzie nie ma, także niech nie przestraszy granica wiekowa, ale nawilża dobrze i można go stosować pod krem.

Z tych, według mnie najlepszych nawilżaczy dla tłustej i mieszanej cery, to właśnie seria Hydrabio z Biodermy, za wyłączeniem chba jdnej wersji kremu (Rich).

W sumie znaleźć nie zapychające nawilżacze - to jest nie lada wyzwanie ))

No i ogólnie wszystkim i zawsze zalecana jest woda termalna do dodatkowego nawilżania w ciągu dnia))))

Aha, no i jest jeszcze super nawilżający krem Pilarix z 20% mocznika i 2% kwasu salicylowego. Jednocześnie mocno nawilża i złuszcza. Ale to na noc. Super rzecz na prawdę. Tylko z tym złuszczanem na słońcu ostrożnie trzeba być, chociaż to i tak jest lepsze pod tym względem, niż się kwasić AHA latem.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
genateNie wiem czy nie zapcha mnie ten krem. Obawiam się olejku kokosowego.

Krem dla masazu dla dziecka
Skład: Hydrogenated Coconut Oil, Cocos Nucifera (Coconut Oil), Vanillin, Tocopherol (Vitamin E).

lub masło dla dziecka
Skład:
Olea Europeae (Olive Oil), Hydrogenated Olive Oil, Vanillin, Anthemis Nobilis (Chamomile Oil).

Kusi mnie ten kokosowy ze względu na witaminę E.

POza tym mam w planie kupić do twarzy mydło z olejkiem z drzewa herbacianego (to na 100 %) i zastanawiam się nad:
- olejem jojoba,
-hydrolantem oczarowym,
- olejem konopnym,
- olejkiem z trawy cytrynowej (czy trzeba użyaqc filtrów przy nim),
- olejkiem z mięty pieprzowej.
Olej kokosowy zapycha bardzo, oliwkowy trochę mniej, ale też. I w ogóle, nie ma co aż tak grzebac w dziecięcych kosmetykach. Dzieci mają zupełnie inną skórę i potrzebuja innego, niż nasze problemowe twarze!!
Mydło z olejkiem jakie chcesz kupić?? Broń Boże nie używajcie twardych mydeł do twarzy, jkie by naturalne nie były!!!!!!! Twarde mydło, żeby być twarde musi mieć PH co najmniej 7, inaczej nie będzie twarde. A takie PH szkodzi skórze!
Olejek Jojoba to możesz sobie na włosy pouzywać, al do twarzy ostrożnie, chba że raz na jakiś czas i w mieszankach. Pozostałe pozycje owszem dobrze się spiszą.
Stary 2010-07-10, 11:52   #1308
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Ten Hipp to nie, zapcha A żelik GorVity świetny sama mam zamiar go kupić do ciała i czasem do twarzy, nawet już wiem gdzie ta rzadkosć się pojawia w sprzedaży u nas

Z takich trochę tańszych (do 30 zł) dobrych nawilżaczy jest http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-43...awilzajace.htm Nic specjalnie odmładzającego w składzie nie ma, także niech nie przestraszy granica wiekowa, ale nawilża dobrze i można go stosować pod krem.

Z tych, według mnie najlepszych nawilżaczy dla tłustej i mieszanej cery, to właśnie seria Hydrabio z Biodermy, za wyłączeniem chba jdnej wersji kremu (Rich).

W sumie znaleźć nie zapychające nawilżacze - to jest nie lada wyzwanie ))

No i ogólnie wszystkim i zawsze zalecana jest woda termalna do dodatkowego nawilżania w ciągu dnia))))

Aha, no i jest jeszcze super nawilżający krem Pilarix z 20% mocznika i 2% kwasu salicylowego. Jednocześnie mocno nawilża i złuszcza. Ale to na noc. Super rzecz na prawdę. Tylko z tym złuszczanem na słońcu ostrożnie trzeba być, chociaż to i tak jest lepsze pod tym względem, niż się kwasić AHA latem.

Dziękuję za pomoc kochana,jesteś wielka
Termalke avene używam,ale 50 ml starcza mi chyba jakoś na tydzień
Jeśli będziesz chciała ten żelik gorvity to jest na dozie (ale akurat niedostępny).
Tutaj jest jeszcze stronka,gdzie wybierasz miasto i pokażą Ci się dostępne apteki
http://www.gorvita.com.pl/lista_sklepow_i_aptek.html
Dzisiaj biegnę po niego

Czas edycji: 2010-07-10 o 11:55
Stary 2010-07-10, 17:17   #1309
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Wróciłam ze 'zdobyczą'
Żeliku Gorvity z panthenolem nie bylo niestety,ale wzięłam inny z tej firmy,zawierający też panthenol i alantoine (tylko trochę dalej w składzie).
Jest to żel aloesowy.
Gdyby ktoś chciał to wklejam fotkę ze składem,bo myślę że ma naprawdę fajny i nie powinien zapchać. [?]
Zastanawiam się tylko czy na codzien też można go używać. Na etykiecie napisane jest w sumie że nawet kilka razy dziennie.
Stary 2010-07-10, 21:12   #1310
Skowi
Raczkowanie

Głupio mi tak ciągle zawracać głowę Ale naprawde wielkie podziękowania za każdą odpowiedź.

Chciałbym ostatni (chyba) raz prosić o ocene pod kątem zapychania.

Kermuren Plus:
Skład: Aqua, Petrolate, Urea, Cetearyl Alkohol, Glycerol, Polysorbate 40, Propylene Glycol Soyate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, L-Arginine, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben.

Boję się tych "odmian" glyceryl'u
Stary 2010-07-12, 14:20   #1311
Isobe
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Isobe

Ojoj, Wy tak dużo wiecie, a błądze mimo czwartej godziny spędzonej na wizażu .... Nie znajduje odpowiedzi, czy tylko chemia zapycha, czy organiczne naturalne kosmetyki też mogą? Czy to może raczej alergia...?
Moja buzia wysypuje sie podskórnymi grudami ( kilka sie "wydostaje na zewnątrz tworząc czerwone zamkniete krostki bez "czubka", "dziurki", "krateru" - czy to jest to słynne zapchanie? ) po kremie nawilżającym Rosa Mosqueta firmy Aubrey.
Jego skład to: Coconut Fatty Acid Cream Base, Organic Aloe Vera*, Horsetail Extract, Coltsfoot Extract, Coneflower Extract, Rosa Mosqueta Rose Hip Seed Oil, Calendula Oil, St. John's Wort Oil, Sweet Almond Oil, Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E), Nettle Extract, Bitter Almond Oil
Czy któryś z tych składników może powodować takie reakcje, czy mam szukać winowajcy gdzie indziej? Pomocy!
Isobe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 16:34   #1312
manjushka
Raczkowanie

Cytat:
Zastanawiam się tylko czy na codzien też można go używać. Na etykiecie napisane jest w sumie że nawet kilka razy dziennie.
Można i na codzień, czemu nie Z tym kilka razy dziennie, to bym już nie przesadzała, ale raz-dwa w miarę potrzeby można. Zazwyczaj żele aloesowe są troche lepkie, więc trzeba po prostu dostosować do tego, kiedy go można najwygodniej używać

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Głupio mi tak ciągle zawracać głowę Ale naprawde wielkie podziękowania za każdą odpowiedź.

Chciałbym ostatni (chyba) raz prosić o ocene pod kątem zapychania.

Kermuren Plus:
Skład: Aqua, Petrolate, Urea, Cetearyl Alkohol, Glycerol, Polysorbate 40, Propylene Glycol Soyate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, L-Arginine, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben.

Boję się tych "odmian" glyceryl'u
Ja bym na twoim miejscu bałam się Petrolate Znowu wybrałaś pierwszorzędny zaychacz ))))

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Ojoj, Wy tak dużo wiecie, a błądze mimo czwartej godziny spędzonej na wizażu .... Nie znajduje odpowiedzi, czy tylko chemia zapycha, czy organiczne naturalne kosmetyki też mogą? Czy to może raczej alergia...?
Moja buzia wysypuje sie podskórnymi grudami ( kilka sie "wydostaje na zewnątrz tworząc czerwone zamkniete krostki bez "czubka", "dziurki", "krateru" - czy to jest to słynne zapchanie? ) po kremie nawilżającym Rosa Mosqueta firmy Aubrey.
Jego skład to: Coconut Fatty Acid Cream Base, Organic Aloe Vera*, Horsetail Extract, Coltsfoot Extract, Coneflower Extract, Rosa Mosqueta Rose Hip Seed Oil, Calendula Oil, St. John's Wort Oil, Sweet Almond Oil, Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E), Nettle Extract, Bitter Almond Oil
Czy któryś z tych składników może powodować takie reakcje, czy mam szukać winowajcy gdzie indziej? Pomocy!
Zapychać może zarówno chema jak i natura Zapychają poszczegulne składniki i z tych i z tamtych! Naturalne składniki, to oczywiście zawsze potencjalne allergeny i częściej się zdaża alergia, niż od chemii (nie mylić z podrażnieniem). W twoim przypadku oczywiście cięzko zaocznie coś stwierdzić, potrzeba by było duuużo więcej informacji. Ale przechodząc do twojego cremu, to jest na oleju kokosowym bazowany, czyli zapychający. Ale z opisania te twoje pryszcze również mi jakoś są podobne do alergicznch
Stary 2010-07-13, 03:16   #1313
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Dziewczyny mam nie za dobra wiadomość.
Ten żel aloesowy Gorvity,którego skład wydawał się dość fajny i krótki jak na nawilżacz (10 składników o ile się nie mylę), prawdopodobnie mnie zapchał.
Znów podskórne grudy.
Ojj,mam już tego dosyć ...
Wiadomo,każdy ma inną cerę i można spróbować,ale jak widać nawet przyjazne oku i buzi składy mogą zapchać
Stary 2010-07-13, 11:07   #1314
joaa12
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyny mam nie za dobra wiadomość.
Ten żel aloesowy Gorvity,którego skład wydawał się dość fajny i krótki jak na nawilżacz (10 składników o ile się nie mylę), prawdopodobnie mnie zapchał.
Ja mogę polecić jeżeli chodzi o żele aloesowe taki, mnie nie zapchał i skłąd wydaje mi się całkiem ok.
http://www.melaleuca.com.pl/produkty...hoice=ZEL_VERA
Może porównaj sobie skład z tym z domu.

Ja kupiłam z apteki internetowej, ale w normalnej chyba też powinien być. Innych kosmetykow nie próbowałam ale myślę, że się skuszę kiedyś.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-07-13 o 11:08
Stary 2010-07-14, 11:31   #1315
kittie22
Raczkowanie

Dziewczyny użyłam właśnie stronki do sprawdzania składów, którą kiedyś podała smoczyca:
http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm

i czwarta pozycja od góryto Botanicals - Algae Extract czyli po prostu algi tak?Używałam kiedyś kremów z algami i bardzo mnie one zapychały a mam do tego spore skłonności. Zastanawiałam się wtedy po czym mi to wyskoczyło. Czyli znalazłam prawdopodobnego winowajce tak? Dużo mi wtedy wyszło z tego co pamiętam takich podskórnych gulek.
kittie22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 12:17   #1316
joaa12
Rozeznanie

Wiem, że mydło w kostce ma nieodpowiednie ph ale to podobno dba o odpowiednie ph skóry.

Mud mug mydło - błoto z morza Martwego.
Dead Sea Spa Magik Black Mud Soap - Ingredients:
Sodium Palmate(1), Sodium Palm Kernelate(2), Aqua, Glycerin(2), Sodium Chloride(3), Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etitronate, Maris Limus (Dead Sea Mud)*
Source: (1)Palm Oil, (2)Palm Kernel Oil, (3)Mineral

Tylko chciałabym poszukać jeszcze lepszego składu.
Stary 2010-07-23, 20:50   #1317
iwona200
Zakorzenienie

Czy w tych kremach jest coś zapychającego? Mam duze skłonności, w dodatku trądzik

EFAVIT krem Wiesiołkowy
Skład: Vaselinum album, Cera flava, Lanolinum, Oleum Oenotherae, Oleum Arachis hypogaea, Oleum Rosae, Aqua.

Sylveco, Krem brzozowy z betuliną
Skład: Aqua, Glycine Soja (Soybean) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Grapeseed Oil, Cera Flava, Betulin, Sodium Stearate, Citric Acid. tu się obawiam tego jojoba
iwona200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 00:57   #1318
Vegusia
Rozeznanie

GG do Vegusia

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Czy w tych kremach jest coś zapychającego? Mam duze skłonności, w dodatku trądzik

EFAVIT krem Wiesiołkowy
Skład: Vaselinum album, Cera flava, Lanolinum, Oleum Oenotherae, Oleum Arachis hypogaea, Oleum Rosae, Aqua.

Sylveco, Krem brzozowy z betuliną
Skład: Aqua, Glycine Soja (Soybean) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Grapeseed Oil, Cera Flava, Betulin, Sodium Stearate, Citric Acid. tu się obawiam tego jojoba
Według mojej oceny pierwszy na bank Cię zapcha :/
Mam cerę podobną do Twojej i sama czaję się na ten drugi krem. Zapychacze też w nim są, ale moim zdaniem mniej "podejrzane". jojoby to najmniej powinnaś się bać, bo ona może oczywiście pozapychać, ale to raczej rzadko Obecnie stosuję czysty olej jojoba i chociaż nie widzę specjalnego działania na trądzik, to na pewno mi nie szkodzi i nie zapycha, średnio nawilża.
Także jeśli miałabym wybierać, to na pewno ten drugi krem. Przy czym oba kremy do "lekkich" nie należą i raczej nadają się na zimę czy chłodniejsze dni.
Vegusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 23:17   #1319
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

zakupiłam z wielkim szczęściem dzisiaj kremik w 98% naturalny za śmieszną cenę 23 zł ,,krem zapobiegawczy,,-natur officinalis, jednak w składzie zauważyłam isopropyl palmitate - i już mam ochotę go zmyc z twarzy, bardzo boję się zapychania - z drugiej strony nie jest on umieszczony w składzie na pierwszych miejscach.

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 21:43   #1320
kaledonia
Zakorzenienie

Kachnaaaa, a gdzie można kupić to serum FlosLeku?

Przeszłam się do drogerii w poszukiwaniu kremu ze składnikami niezapychającymi i nic poza J&J i jednym kremem Nivea nie było. Wszystko z parafiną wysoko w składzie, zwłaszcza wielbione na wizażu kremy ziaji...hmmm

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2010-08-02 o 21:45
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
gliceryna, komedogenność, kosmetyki, składniki, zapychanie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości