Moje Paznokcie.... :| - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-22, 15:25   #1
margolcia.boss
Przyczajenie

Moje Paznokcie.... :|

witam. mam 15lat i od nie pamiętnych czasów obgryzam paznokcie, no wiecie... taki nałóg ich stan i kształt jest opłakany i tu rodzi się moje pytanie, czy da się to jakoś naprawić przestałam "naturalnie" skracać moje paznokcie, ale nie widzę żadnej poprawy. dodam iż żadne odżywki w lakierach nie pomagają... Czy macie jakieś pomysły jak uratować moje zaniedbane rączki?? byłabym wdzięczna
margolcia.boss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 20:12   #2
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Moje Paznokcie.... :|

Niestey, paznokcie obgryzane przez wiele lat, zawsze bedą rosły niezbyt piekne.
Pewnie Twoje paznokcie stały sie szerokie i płaskie?
Teraz potrzebujesz czasu, cierpliwości i silnej woli, ale najwazniejszy krok juz zrobiłas przestałas je obgryzac. Teraz powinny powolutku, powolutkuwrócić do formy, a może kiedys nawet zapuscisz długie
Co do odzywek w lakierze, to ja osobiscie jestem ich przeciwniczka, ale poczytaj tu na wizażu wiele dziewczyn zachwla róznego rodzaju odzywki, moze wybierzesz cos dla siebie?
Ja osobiście poecam mirre w olejku, który wmasowuje sie w macierz paznokcia, tak aby rósł zdrowszy No i zdrową zbilansowaną dietę- przedewszystkim!!!
Stary 2007-11-23, 11:32   #3
Irjanna
BAN stały

Obgryzałam paznokcie od kiedy pamiętam. Ale nie tak "do mięsa", tylko skórki i paznokcie na krótko . Zabrzmi to może paradoksalnie, ale mi pomaga jakiekolwiek dbanie o paznokcie.

Po pierwsze stosuję rewelacyjny moim zdaniem krem Bielendy "Kuracja parafinowa" z serii Profesjonalna pielęgnacja (niewiele ma wspólnego z parafiną, ale świetnie nawilża ręce i paznokcie lepiej się mają)
. Kiedy wychodzę na dwór używam kremu Neutrogeny w ilości jednej kropli. Na noc nakładam dużą ilość kremu, a kuracji używam w małej ilości kilka razy dziennie.

Pomagają mi lakiery (o dziwo jakiekolwiek) oraz odżywka Sally Hansen Miracle Growth. Nie pomagają mi te o konsystencji "elastycznej" - odżywka na porost paznokci różowa z SH, Gro Max z Inglota - generalnie jak coś jest na "porost", to panokcie idą mi w drobny mak a ja nabieram nawyku zdzierania płatami odżywki zamiast obgryzania. Dlatego musowo stosuję utwardzacz. Moje dłonie są nieładne nadal, ale postęp jest... dramatyczny.
Irjanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 18:20   #4
margolcia.boss
Przyczajenie

Przede wszystkim chciała bym podziękować za te drogocenne porady napewno się przydadzą
Albertyno jak byś zgadła moje paznokcie przypominają kształt łopatki;/ mam nadzieję że to się wkrótce zmieni
Irjanna widzę że masz problem bardzo podobny do mojego [m.in. mam nawyk zlizywania gorzkiego lakieru, stosowanego do oduczenia się obgryzania^^ ]. Mam nadzieje że Tobie, tak samo jak i mi paznokcie ukształtują się jak najszybciej Jestem z Tobą

Pozdrawiam
margolcia.boss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 21:21   #5
ktoss000
Raczkowanie

mam ten sam problem. i nic mi nie pomaga. we wakacje zapusilam ale na poczatku roku szkolnego obgryzlam wszystkie
ktoss000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 07:44   #6
mati0
Przyczajenie

witam. ja moze nie o obgryzaniu, aaaaleee... moje panzokcie to koszmar! mialam problem a wlasciwie to dzis jescze mi zostal, bo mati sama sobie tipsy zdejmowala,ale generlanie trageii strasznej nie bylo. chozi o to,że mam naprawde tragicznie slabe paznokcie. uzywalam juz wszytskiego, nauczylam sie naprawde systematycznosci, dbalam o pazurki jak nie wiem. przyszly wakacje, odpuscilam m troche niech same sobie rosna, poza tym w wakacje ZAWSZE byly najmocniejsze, rosly zdrowsze, twardsze, ladniejsze. w tym roku to jakas trauma... jakies posoby?! propozycje ?! tylko nie piszcie mi, o odzywkach sally hansen, kapielach w olekjach bo znam to. ja potrezbuje jakiegos kopa na nie!
Kolzanka opowiadala,to masakrycznie brzmi,ale ze uzywala masci na konskie kopyta i podobno strasznie jej sie utwardzily! ?! cos w tym jest
?! .
ratujcie, piekne,zadbane dlonie to wizerunek kobiety!!!!!!!!!!!!!!
Mati
Stary 2007-11-26, 13:24   #7
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

ja polecam odzywke herome strong
Stary 2007-11-26, 13:47   #8
suczka29
Raczkowanie

Ehh ja tez mam ten sam problem zawsze obgryzałam pazkoncie bo jak mówisz to nałóg i też go miałam ale przyszedł wkońcu czas kiedy chciałabym mieć takie ładne pazkoncie zadbane i długie, jednak paznokcie są na tyle brzydkie że nie wiem czy to wogóle możliwe Teraz już jakoś przestałam obgryzać i nawet troche zapuściłam ale i tak mnie korci żeby je obgryźć hihi i dlatego maluje je lakierem a on nie bardzo smakuje
suczka29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 21:59   #9
201706011004
Konto usunięte

usunieto

Edytowane przez 201706011004
Czas edycji: 2017-06-01 o 00:50
201706011004 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości