Jak przeciwdziałać utracie jędrności i gęstości skóry - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-21, 13:56   #451
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

No bez wypełniaczy nic nie zrobisz- prawda jest taka że silikony i kwas hialuronowy zawarty w preparatach tylko niweluje drobne mankamenty i sprawdzi się do redukcji bardzo drobnych zmarszczek. Dodatkowo kwasy zawarte w tych preparatach nie są w stanie przeniknąc do skóry właściwej i zredukowac głębszych bruzd. Dlatego w celu pozbycia sie tych dość kłopotliwych i najczestszych zmarszczek polecałabym własnie skorzystanie z zabiegów dermo - kosmetycznych. Mezoterapia (na bazie kwasu hialuronowego), czy botox mogłyby przynieść naprawde dobre efekty
Stary 2009-07-21, 19:38   #452
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
No bez wypełniaczy nic nie zrobisz- prawda jest taka że silikony i kwas hialuronowy zawarty w preparatach tylko niweluje drobne mankamenty i sprawdzi się do redukcji bardzo drobnych zmarszczek. Dodatkowo kwasy zawarte w tych preparatach nie są w stanie przeniknąc do skóry właściwej i zredukowac głębszych bruzd. Dlatego w celu pozbycia sie tych dość kłopotliwych i najczestszych zmarszczek polecałabym własnie skorzystanie z zabiegów dermo - kosmetycznych. Mezoterapia (na bazie kwasu hialuronowego), czy botox mogłyby przynieść naprawde dobre efekty
Na ile czasu? Co potem? Jeszcze większy obwis na skutek zaniku mięsni twarzy? Zgadzam się co najwyżej co do mezoterapii, ale botoks jest dyskusyjny. To tak jak stosowanie sterydów. Niweluje problem na jakiś czas, a potem go podwaja. Moje koleżanki muszą juz robić co
8 m-cy.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-07-21 o 19:54
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 03:20   #453
ptycha
Przyczajenie

Jak dla mnie botox jest zbyt inwazyjną metodą i na pewno go nie wypróbuję.
Dziewczyny ponawiam pytanie-może któraś z Was wie, czy zawarty w kremach retinol i witamina C są w stanie na stałę spłycić pierwsze zmarszczki, czy tylko w trakcie smarowania się tymi cudami na skutek optycznego wygładzenia dzięki nawilżeniu skóry? Zawsze mnie to zastanawiało...
ptycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 15:28   #454
Martula_F
Raczkowanie

Czesc moze Wy mi cos poradzicie, bo nie wiem co mam zrobic. moja skora robila sie dziwna. sucha, zaraz jak sie ja dotknie to sie mrszczy, pozostaja na niej takie pogniecednia. nie wim jak ja traktowac i czym. uzywam dwa razyn w tyg maseczki nawilzaacej, codziennie serum 3 x rose eluage na te zmarchy, co jecze moge zrobic
Stary 2009-10-17, 18:23   #455
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ptycha Pokaż wiadomość
Jak dla mnie botox jest zbyt inwazyjną metodą i na pewno go nie wypróbuję.
Dziewczyny ponawiam pytanie-może któraś z Was wie, czy zawarty w kremach retinol i witamina C są w stanie na stałę spłycić pierwsze zmarszczki, czy tylko w trakcie smarowania się tymi cudami na skutek optycznego wygładzenia dzięki nawilżeniu skóry? Zawsze mnie to zastanawiało...
Na stałe, a przynajmniej na dłużej. U mnie po locacidzie na początku skóra marszczy się mocniej a dopiero póżniej , po odstawieniu staje się napięta i jakby narasta.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Martula_F Pokaż wiadomość
Czesc moze Wy mi cos poradzicie, bo nie wiem co mam zrobic. moja skora robila sie dziwna. sucha, zaraz jak sie ja dotknie to sie mrszczy, pozostaja na niej takie pogniecednia. nie wim jak ja traktowac i czym. uzywam dwa razyn w tyg maseczki nawilzaacej, codziennie serum 3 x rose eluage na te zmarchy, co jecze moge zrobic
Wydaje mi się,że dobrze by było połykać kwasów omega i troszkę olejków naturalnych kłaść na buźkę . Z bardziej pracochłonnych polecam wątki mazidłowe i sera z biochemii urody do suchej np. serum 3Xrose, flavoC ponadto mocniejsze nawilżanie np. żel aloesowy, krem Hydraphase Richie La roche posay. No i odstaw wszystkie kremy zawierające mineral oil, parafinę, alkohol denat. Zmywaj buzię z makijażu kiedy tylko to możliwe. Poczytaj na temat nawilżania podczas kuracji kwasowo-retinoidowych. Sporo fajnych informacji.
Tu też jest fajny wątek ale już dla ostro nakręconych
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287155

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-17 o 19:36
Stary 2009-10-19, 19:01   #456
Martula_F
Raczkowanie

ale wlasne chodzi o to ze od roku dbamo skore tylko w "naturalny" sposob. n ie maluje sie uzywam 3xrose z ha rano serum z vit c samorobne na to avenka 50 twarz przemywam bioderma lykam olej z wiesiolka i ogorecznika coziennie 2 l wody. co to moze byc od czego ma taka kartkowata sore, juz nie wiem co jej jeszcze dac. moze Wy mi cos polecicie
Stary 2009-10-19, 19:49   #457
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
ale wlasne chodzi o to ze od roku dbamo skore tylko w "naturalny" sposob. n ie maluje sie uzywam 3xrose z ha rano serum z vit c samorobne na to avenka 50 twarz przemywam bioderma lykam olej z wiesiolka i ogorecznika coziennie 2 l wody. co to moze byc od czego ma taka kartkowata sore, juz nie wiem co jej jeszcze dac. moze Wy mi cos polecicie
W takim razie nie mam zielonego pojęcia dlaczego skóra jest odwodniona. Mi się tak odwadnia po kwasach i retinoidach, ale po jakimś czasie wraca do normy. Spróbuj jeszcze te kwasy omega pobrać (po nich nawet byłam tłusta), żel hialuronowy, jakieś żele z aloesem. Wiesiołek z tego co mi świta jest raczej zalecany przy trądziku. Ogórecznik oki. A jak nie pomoże to może jakiś badania zrób. Może to coś od wewnątrz. Nie odchudzasz się? Ile masz lat?

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-19 o 19:51
Stary 2009-10-20, 06:17   #458
Martula_F
Raczkowanie

dzieki za pomoc bralam kiedys omege al nie wiem czy po tm moga gule na bzi wychodzic bo mis ei pelno takic pojawilo i przestala brac. mam 27 lat nie odchudzam sie a wrecz prfzeciwnie stram sie przytyc. kurcze iagle czuje jak ma taka papierowa sore i mnie to juz denerwuje chyba pojde do jakiegos lekarza. amoze jeszcze ktos ma jakies sugestie
Stary 2009-10-20, 16:42   #459
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
dzieki za pomoc bralam kiedys omege al nie wiem czy po tm moga gule na bzi wychodzic bo mis ei pelno takic pojawilo i przestala brac. mam 27 lat nie odchudzam sie a wrecz prfzeciwnie stram sie przytyc. kurcze iagle czuje jak ma taka papierowa sore i mnie to juz denerwuje chyba pojde do jakiegos lekarza. amoze jeszcze ktos ma jakies sugestie
Poszperałam i znalazłam, że przyczyną może być też opalanie, klimatyzacja i twarda woda.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-20 o 16:43
Stary 2009-10-22, 12:30   #460
calua2
Raczkowanie

Martula,a może masz coś nie tak z tarczycą
calua2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 23:08   #461
aniuska18032
Zakorzenienie

Witajcie!
Postanowiłam napisać bo może ktoś mi coś doradzi .
Mój problem jest dla mnie męczący ponieważ mam dopiero 20 lat a straszne zmarszczki mimiczne wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe, lwią zmarszczkę itd ... czuję się jakbym miała z 3 razy więcej lat. Najgorsze jest to, że nie wiem od czego mam aż takie zmarszczki szczególnie pod oczami no chyba, że natarczywe mruganie może być powodem (kiedyś strasznie mrużyłam oczy i mrugałam). Zaczęłam stosować serum z wit.C z BU oraz diancneal żeby zobaczyć jak zareaguje moja skóra na retinoidy (zamierzam używać Retin A). Chciałabym aby te zmarszczki były chociaż troszkę mnie widoczne..nawet już nie chodzi o całkowite zniknięcie bo to bez wypełniaczy jest niemożliwe. Używam od kilku dni kosmetyki mineralne które niestety podkreślają zmarszczki ... .
Mam cerę tłustą, małe przebarwienie na policzku (od zimna), rozszerzone pory, kilka niespodzianek i zaskórniki.

Mogłybyście mi coś polecić oprócz serum z wit.C ?
Pozdrawiam!

Jeśli ten post powinien być gdzie indziej to proszę o przeniesie bo ja nie mam pojęcia gdzie o tym napisać
aniuska18032 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 17:56   #462
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aniuska18032 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Postanowiłam napisać bo może ktoś mi coś doradzi .
Mój problem jest dla mnie męczący ponieważ mam dopiero 20 lat a straszne zmarszczki mimiczne wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe, lwią zmarszczkę itd ... czuję się jakbym miała z 3 razy więcej lat. Najgorsze jest to, że nie wiem od czego mam aż takie zmarszczki szczególnie pod oczami no chyba, że natarczywe mruganie może być powodem (kiedyś strasznie mrużyłam oczy i mrugałam). Zaczęłam stosować serum z wit.C z BU oraz diancneal żeby zobaczyć jak zareaguje moja skóra na retinoidy (zamierzam używać Retin A). Chciałabym aby te zmarszczki były chociaż troszkę mnie widoczne..nawet już nie chodzi o całkowite zniknięcie bo to bez wypełniaczy jest niemożliwe. Używam od kilku dni kosmetyki mineralne które niestety podkreślają zmarszczki ... .
Mam cerę tłustą, małe przebarwienie na policzku (od zimna), rozszerzone pory, kilka niespodzianek i zaskórniki.

Mogłybyście mi coś polecić oprócz serum z wit.C ?
Pozdrawiam!

Jeśli ten post powinien być gdzie indziej to proszę o przeniesie bo ja nie mam pojęcia gdzie o tym napisać

Po diacnealu chwilowo zmarszczek jest więcej. Jak odstawisz będzie lepiej niż przed zastosowaniem. Nawilżaj się.
Stary 2009-10-24, 19:23   #463
aniuska18032
Zakorzenienie

Nawilżam się na maxa
aniuska18032 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 23:01   #464
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

bardzo poprawiła mi się sprężystość skóry i jędrność od mocnego opukiwania twarzy i szyi palcami, kilka razy dziennie, nie opuszkami tylko samymi czubkami palców - paznokietki oczywiście trzeba króciutko spiłować,
przed nałożeniem czegokolwiek na twarz też opukuję o oklepuję i szczypię twarz do jej rozgrzania, wtedy lepiej wchłaniają się kosmetyki

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 19:12   #465
Martula_F
Raczkowanie

znaazlam przyczyne wysychania mojej skory to emulsja avene 50. tak ja lubilam. teraz chyba zrezygnuje z filtrow zakupilam serum granat z BU. ze swiatlem i tak teraz nie mam do czynienia caly czas siedze w pomeszczeniu oswietlanym zariwka. moja skora ma sie lepiej. mam pytanie do majreg o ten zel aloesowy ZUCCARi, mam zamiar go kupic, czy jego sie stosuje jak maseczke? co on daje?ma zel palomy ale moja twarz go nie lubi znow wysycha
Stary 2009-11-15, 19:26   #466
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
znaazlam przyczyne wysychania mojej skory to emulsja avene 50. tak ja lubilam. teraz chyba zrezygnuje z filtrow zakupilam serum granat z BU. ze swiatlem i tak teraz nie mam do czynienia caly czas siedze w pomeszczeniu oswietlanym zariwka. moja skora ma sie lepiej. mam pytanie do majreg o ten zel aloesowy ZUCCARi, mam zamiar go kupic, czy jego sie stosuje jak maseczke? co on daje?ma zel palomy ale moja twarz go nie lubi znow wysycha
A ta emulsja ma oleje mineralne, petrolatum w składzie? Z własnego doświadczenia wiem,że nic tak nie wysusza jak cały dzień z tym smarem na twarzy + makijaż.
Żel Zuccarri działa na innej zasadzie niż Paloma. Jest taką maską żelową, która zasycha i wymaga zmycia po jakimś czasie. Skóra jest po nim pobudzona, zaczerwieniona i super wchłania składniki aktywne. Ja kładę różne sera kręcone własnoręcznie. Mi ten żel ożywia i pobudza skórę. W ulotce jest napisane ze stosuje się go na rany, bo ułatwia gojenie, a także jako kuracja odmładzająca. Wersja druga nie zawiera parabenów i niewiele dodatków. A sam aloes ma dobroczynne działanie, więc polecam wypróbować przez jakiś miesiąc najlepiej codziennie lub co 2-3 dni. Na wątku o nawilżaniu dziewczyny piszą ze nic lepiej nie nawilża niż mocznik dodawany do kremu. Ja próbowałam dopiero ze 3 razy więc jeszcze nic nie umiem powiedzieć , ale może warto spróbować.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
bardzo poprawiła mi się sprężystość skóry i jędrność od mocnego opukiwania twarzy i szyi palcami, kilka razy dziennie, nie opuszkami tylko samymi czubkami palców - paznokietki oczywiście trzeba króciutko spiłować,
przed nałożeniem czegokolwiek na twarz też opukuję o oklepuję i szczypię twarz do jej rozgrzania, wtedy lepiej wchłaniają się kosmetyki
Mi też masaże pomagają i to bez względu na to czy robione tym urządzeniem do kawitacji czy własnoręcznie. Wszystko co poprawia ukrwienie działa zbawiennie na nasze buźki.
A czytałyście ten wątek o kremach z hormonami?

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-15 o 19:55
Stary 2009-11-16, 06:24   #467
Martula_F
Raczkowanie

co do filtra avene oto jego skad, a co w nim siedzi to sie nie znam:

Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbuthylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capryl Triglyceride, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Methylparaben, o-CYMEN-5-OL, Phenoxyethanol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane,T rimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide

ja uzywam/uzywalam na to puder babmusowy BU i mineralke EDM. moja skora lubi tez kremy tlusciochy. zakupilam CICLFATE avene i fajna sie potym zrobila. mieciutka jak kaczuszka. czekam na sera z BU bo mi nic nie zosalo tylko flavo c ale ono dla mnie dziwne, szczypie. znalazlam filmik na YT masazu twarzy. i tez mi sie moment masowania samymi kncowkami podoba. relaksuje, uspokaja skore. chcialaby kupic jakis przyzad do kawitacji szkoda ze one akie drogie.
Stary 2009-12-09, 00:26   #468
rapunzel8
Zadomowienie

witam,
mam okazję okazyjnie kupić inneov gęstość skóry, ale nie jestem pewna, czy w ogóle warto to brać. jak myślicie? bardzo mało jest opinii na temat tych tabletek, więc może tutaj ktoś ma zdanie na ten temat
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 15:38   #469
45ulka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
witam,
mam okazję okazyjnie kupić inneov gęstość skóry, ale nie jestem pewna, czy w ogóle warto to brać. jak myślicie? bardzo mało jest opinii na temat tych tabletek, więc może tutaj ktoś ma zdanie na ten temat
Ja nie zauważyłam na sobie cudownego działania tych tabletek. Przyjmowałam je ok. pól roku według zaleceń i nic, ale może na innych działają.
45ulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 15:50   #470
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

a co one mają takiego CUDOWNEGO w składzie?

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 18:59   #471
rapunzel8
Zadomowienie

kupiłam ten inneov-2 paczki, bo kosztował 20 zł(normalnie 90), więc nawet jak nie będzie efektów, to nie będzie problemu. a zaszkodzić chyba nie zaszkodzi.

a w składzie : lakto- likopen( białka mleka, wyciąg z pomidorów), wyciąg z soi, witamina c, lecytyna sojowa- więc nie jest to chyba żaden cud, ale ja na składach znam się marnie

do tej pory nie brałam nigdy zadnych suplementów, ale też do niedawna nie dostrzegałam żadnych objawów starzenia.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 10:55   #472
convali
BAN stały

Ponownie poruszając ten wątek, chciałabym podzielić się wrażeniami z masażu stemplami, który poprawia jędrność i wygląd skóry. Jest bardzo dobry zabieg dla osób, które chcą zadbać o elastyczność swojej skóry. Po konsultacji zdecydowałąm się na pójście do kliniki Amaya w Warszawie i był to dobry krok. Zabieg urządzeniem został odpoweidnio dobrane do moich potrzeb i problemów. Zabieg trwał ok 30 min i był w większości czasu przyjemny. jeśli ktoś ma problem z jędrnością swojej skóry jest dobra metoda na walkę z tym.
convali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 11:19   #473
majreg
Wtajemniczenie

Myślę,ż w ogóle regularne masaże , nie tylko stemplami poprawiają owal i zapobiegają wiotczeniu. Ja się masuję tym urządzeniem do kawitacji, ale szczerze mówiąc ostatnio mam lenia w pupie i zaniedbałam trochę.
Za to się retinoluję teraz na potęgę i wywaliło mi syfy okropnie. Powiem wam,że po retinoidach jesienią i zimą w tamtym roku -latem miałam super buźkę. Koleżanki mnie na potęgę pytały co ze sobą robię,że nie mam zmar. Ale coś za coś. Teraz jestem wysuszona na wiór i jeszcze te syfy. Rok temu przez pierwszy m-c retinoidów też tak miałam. Może niedługo minie.
Stary 2010-10-04, 12:33   #474
Yolla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Myślę,ż w ogóle regularne masaże , nie tylko stemplami poprawiają owal i zapobiegają wiotczeniu. Ja się masuję tym urządzeniem do kawitacji, ale szczerze mówiąc ostatnio mam lenia w pupie i zaniedbałam trochę.
Za to się retinoluję teraz na potęgę i wywaliło mi syfy okropnie. Powiem wam,że po retinoidach jesienią i zimą w tamtym roku -latem miałam super buźkę. Koleżanki mnie na potęgę pytały co ze sobą robię,że nie mam zmar. Ale coś za coś. Teraz jestem wysuszona na wiór i jeszcze te syfy. Rok temu przez pierwszy m-c retinoidów też tak miałam. Może niedługo minie.
Masaże to super sprawa, oczywiście umiejętne, ale jak ktoś ma lenia w tyłku (znaczy ja ) to inna rzecz
Majreg, a co z retinoidów stosujesz? Ja na razie zaczęłam od diacnealu, jeszcze znalazłam jakieś ostatki w aptece i też jest wysyp, ale już powoli mija.
Yolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 19:34   #475
majreg
Wtajemniczenie

Teraz kładę locacid. W tamtym roku diacneal, a potem locacid, bo po diacnealu naczyńka mi wychodziły na nosie. Miałam też wrażenie,że był silniejszy i za mocnego buraka mi robił. Oba są super. W ogóle jestem pozytywnie zaskoczona działaniem retinoidów. Jak ktoś się nie zrazi na wstępie i przejdzie próbę ogniową to chyba już zakocha się na amen. Po niczym nie miałam takich efektów. Uważam,że na chomiki i zmary nosowo-wargowe też działa dobrze. Moje koleżanki się zraziły widząc początkowy przesusz i wysyp pryszczy. Dochodziły do wniosku ,że je podrażnia. Jedna zastosowała bez filtrów i dostała plam mimo,że uprzedzałam. Ludziom często brakuje też pewnej determinacji w stosowaniu retinoidów i cierpliwości. Liczą na szybkie efekty, a w pielęgnacji niestety najważniejsza jest systematyczność.
Stary 2010-10-05, 14:44   #476
Yolla
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Teraz kładę locacid. W tamtym roku diacneal, a potem locacid, bo po diacnealu naczyńka mi wychodziły na nosie. Miałam też wrażenie,że był silniejszy i za mocnego buraka mi robił. Oba są super. W ogóle jestem pozytywnie zaskoczona działaniem retinoidów. Jak ktoś się nie zrazi na wstępie i przejdzie próbę ogniową to chyba już zakocha się na amen. Po niczym nie miałam takich efektów. Uważam,że na chomiki i zmary nosowo-wargowe też działa dobrze. Moje koleżanki się zraziły widząc początkowy przesusz i wysyp pryszczy. Dochodziły do wniosku ,że je podrażnia. Jedna zastosowała bez filtrów i dostała plam mimo,że uprzedzałam. Ludziom często brakuje też pewnej determinacji w stosowaniu retinoidów i cierpliwości. Liczą na szybkie efekty, a w pielęgnacji niestety najważniejsza jest systematyczność.
diacneal ma glikol, wiec pewnie to uaktywniło naczynka.
Ja już widzę efekty, więc nie przestanę stosować, mimo pewnych niedogodności ;-)
Yolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 18:36   #477
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Yolla Pokaż wiadomość
diacneal ma glikol, wiec pewnie to uaktywniło naczynka.
Ja już widzę efekty, więc nie przestanę stosować, mimo pewnych niedogodności ;-)

Tak wiem. Następnym razem zamierzam kupić diroseal. Na szczęście te naczyńka potem się obkurczają.
Stary 2010-10-06, 14:23   #478
Ula28
Raczkowanie

l

Edytowane przez Ula28
Czas edycji: 2011-03-02 o 10:01
Ula28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 16:30   #479
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ula28 Pokaż wiadomość
Witam
Mam 33 lata i od jakiegos czsu straszne kłopoty ze skórą. Zawsze wygladałam 10 lat modzień aż wiosna cała skóra zaczeła mnie swędzieć potem tak jakby wszystko puściało ale niestety na całym ciele mam małe zmarszczki jak napnę skóre to wszystko jest ok ale jak puszcze to mam taki jakby brak jędrności i te zmarszczki.
Najgorsze jest to że cały czas skóra mi się psuje na twarzy jest brak jędrności porozszeżały mi sie poru na czole i pod oczami. Ciagle przybywa mi nowych zmarszczek pod oczami. Moje rece też są nie lepsze. Tak jakby nagle straciał całą jedrność. Moja skóra jest tak sucha ze nie mogę jej niczym nawilżyć. Ta suchość jest od wewnatrz. Od wiosny chodze po lekarzach. Najpierw stwierdzono że mam suchą skórę i żebym ją natłuściła. Potem że to reakcja na słońce. Potem tradzik różowawy. A teraz już nie chodzę po lekarzach bo szkoda mi kasy na takie gdybanie.
Prosze o radę i sugestie może wy mi cos doradzicie bo jestem załamana, a jeszcze 6 miesiecy temu miałam twarz jedrną bez zmarszczek.

Zaczęłabym od badań, zwłaszcza hormonalnych, na azs, czy bierzesz jakieś leki? Czy używasz silnych detergentów do mycia, czy siedzisz długo w gorącej kąpieli, czy się opalasz? Może na początek połykaj trochę kwasów omega. One nawilżają od wewnątrz. Ale generalnie szukałabym na początek przyczyn wewn., bo to jakaś zbyt nagła zmiana.
Stary 2010-10-06, 17:06   #480
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

też mi to przyszło do głowy - na początek wiesiołek ,ogórecznik i tym podobne (doustnie i można też na twarz)
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości