pytanko o Brewoxyl :-))))))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-10-13, 15:46   #1
mangosiaczek
Raczkowanie

GG do mangosiaczek

Cera wysuszona... Brevoxylem...

Na mojej twarzy pojawiło się ostatnio sporo zaskórników dlatego postanowiłam zastosować brevoxyl. Zaskórniki co prawda zmniejszyły się ale moja skóra wygląda teraz jak "skorupa"... Łuszczy się, piecze, mam uczucie ściągnięcia... Co robić? Polećcie mi jakieś kosmetyki, które poradzą sobie z tym problemem... Z góry dziękuję! Pozdrawiam!
mangosiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 15:54   #2
Edii
Rozeznanie

Re: Cera wysuszona... Brevoxylem...

na poczatku stosowania brevoxylu mialam to samo. Pomógł mi i to w krótkim czasie szybki nawilżacz pod krem z serii Oligoaquavita Inter Fragrances. Stosuję go na brevoxyl, czekam aż nawilżacz całkowicie się wchłonie i na to jakiś kremik nawilżający, polecam vichy thermal s albo taniusi intensywnie nawilżający Hean z seri Aroma Garden, powinnaś stosowac także maseczki nawilżające, u mnie sprawdza się znów vichy albo właśnie maseczka z tej samej serii co kremik Heana, niestety niełatwo dostać te heanowe wynalazki. Wiem ze dziewczyny chwliły tez kremik z tej samej serii co nawilżacz.
Stary 2004-10-13, 16:07   #3
mangosiaczek
Raczkowanie

GG do mangosiaczek

Dziękuję bardzo! Spróbuję tak jak mi poradziłaś, mam nadzieję że nawilżacz się sprawdzi (nigdy nie stosowałam tego typu kosmetyku). Spróję też Lipikarem z La Roche-Posay. Zobaczymy jakie będą efekty...
Stary 2004-10-13, 16:16   #4
maniaa
Rozeznanie

Ja długo walczyłam z przesuszeniem cery po atakach żelem oczyszczającym Normadermem i innych przeciw-wypryskowych "cudach" (brevoxyl, isotrexin mało mi nie spaliły skóry)i najlepiej sprawdziła mi się kuracja Physiogel ( nawet thermal fix 2 nie dał rady). Używam i cleanser-a i kremu, do tego woda thermalna LRP - zestaw nie jest szaleńczo drogi a na prawdę pomaga skórze. Stwierdziłam że wole żeby mi sie coś tam pojawiało i mieć nawilżoną i odżywioną skórę niż wysuszoną skorupkę ze zmarszczkami
maniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 16:19   #5
agnieska
Zakorzenienie

a mi krem nawilżający (Physiogel), nakładany na wchłonięty brevoxyl, wypalał twarz teraz nawilżam rano, zaraz po przebudzeniu przez jakąś godzinę, na dzień krem nawilżająco-matujący i popołudniu nawilżający.. a na noc brevoxyl i jest dobrze

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 16:37   #6
maniaa
Rozeznanie

tzn. ja nie stosuje tego razem z przeciwtrądzikowymi - te juz miesiąc temu odstawiłam - teraz używam już tylko physiogelu
maniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 17:16   #7
Justy
Zakorzenienie

mangosiaczek napisał(a):
> Spróję też Lipikarem z La Roche-Posay.
balsamy Lipikar są teoretycznie przeznaczone do ciała
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 08:41   #8
Edii
Rozeznanie

mangosiaczku, jeszcze jedno: wiele dziewczyn narzeka ze nawilżacz w polaczeniu z kremem lepi sie unikniesz tego, jak dokladnie zastosujesz taki sposób: poczekac az nawilzacz CAŁKOWICIE sie wchłonie, nie trwa to długo i dopiero na suchutką i nie leipiącą się buzię kremik. powodzenia
Stary 2004-10-14, 08:55   #9
anastasia
Raczkowanie

pytanko o Brewoxyl :-)))))))

Czy któras z was moze podac mi skład Brevoxylu??Jaki zawiera kwas i o jakim steżeniu??Wczoraj przejzalam wiekszosc watkow o tym cudownym srodku ale nigdzie nieznalazlam jego skladu
Stary 2004-10-14, 09:02   #10
agnieska
Zakorzenienie

Re: pytanko o Brewoxyl :-)))))))

Skład:
1g kremu zawiera substancję czynną: 40mg nadtlenku benzoilu; substancje pomocnicze: alkohol etylowy, alkohol stearylowy, simetikon (emulsja), alginian propylenoglikolu, dimetyloizosorbid, substancja zapachowa X-23304, woda oczyszczona.
Działanie:
Nadtlenek benzoilu hamuje rozwój niektórych bakterii beztlenowych m.in. Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za powstanie trądziku pospolitego. Wykazuje działanie keratolityczne, stabilizuje ilość wydzielanego tłuszczu, przeciwdziała nadmiernemu rogowaceniu i wzmożonemu wytwarzaniu łoju. Zwiększa złuszczanie, redukuje ilość zaskórników, otwiera zaczopowane pory i ogranicza stan zapalny. Uwolniony z nadtlenku benzolu tlen poprawia ziarninowanie tkanki, przyczyniając się do szybszego gojenia ran.
Wskazania:
Brevoxyl jest wskazany w leczeniu trądzika pospolitego, zwłaszcza w jego formie zaskórnikowej oraz grudkowo-krostkowej.
Dawkowanie:
Stosować 1-2 razy dziennie na całą powierzchnię skóry dotkniętą trądzikiem. Przed zastosowaniem należy umyć skórę wodą.
Świad. Rej. MZiOS Nr 9181

nie zawiera kwasu tylko nadtlenek benzoilu (benzoyl peroxide) w stężeniu 4%
pozdrawiam

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 09:16   #11
anastasia
Raczkowanie

Re: pytanko o Brevoxyl :-)))))))

dzieki wielkie za tak wyczerpujaca odpowiedz
Stary 2004-10-14, 18:52   #12
mangosiaczek
Raczkowanie

GG do mangosiaczek

Justy, mówiłam o mydełku Lipikar, które jest przeznaczone również do twarzy Dziękuję wszystkim za pomoc! Zwłaszcza Edii!
Stary 2004-10-16, 13:31   #13
satine
Zadomowienie

Znów o brevoxylu

Wczoraj kupiłam sobei w aptece Brevoxyl, a wcześniej stosowałam Benzacne. Jak wróciłam do domu przejrzalam dokładnei wszystkie posty o brevoylu i zaczęłąm załować, ze sobei tylko zniszcze tym skore bedzie poparzona itp. Wieczorem umyłam buzie zelem Soraya i pecjalnie nie użyłąm toniku Benzacne bo zawiera chyba alkohol, nalozylam krem kojąco-nawilżający,potem zastosowałam Brevoxyl na cała twarz i tylko mialam uczucie ciepła na buzi. Czy wogóle brevoxyl pomaga wam na zaskórniki czy jest on dobry jak mam jakieś wielkie przyszcze?? Czy brevoxyl to tylko krem (ja mam i stosuje na całą twarz) czy ma jeszcze jakieś inne formy????? Czy tym kremem moge poparzyc sobie buzie jak nei naloze najpierw kremu????

satine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 14:06   #14
Justy
Zakorzenienie

Re: Znów o brevoxylu

> Wczoraj kupiłam sobei w aptece Brevoxyl, a wcześniej stosowałam Benzacne. zaczęłąm załować, ze sobei tylko zniszcze tym skore bedzie poparzona itp.
jeśli przedtem stosowałaś żel benzacnei było OK, to najprawdopodobniej brevoxyl nic złego ci nie zrobi. jest słabszy od benzacne.

> pecjalnie nie użyłąm toniku Benzacne bo zawiera chyba alkohol
zawiera śladowe, pomijalne ilości alkoholu.

> Czy wogóle brevoxyl pomaga wam na zaskórniki
głównie.
> czy jest on dobry jak mam jakieś wielkie przyszcze??
też pomoże, ale nie tak dobrze, jak antybiotyk.

> Czy brevoxyl to tylko krem (ja mam i stosuje na całą twarz) czy ma jeszcze jakieś inne formy?????
jest tylko jeden rodzaj brevoxylu.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 14:08   #15
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Brevoxyl ma tylko tę jedną postać kremu, benzacne to ta sama czynna substancja ale w innej postaci. No i nie mówmy tu o poparzeniu, a tylko silnym podrażnieniu. Tonik Beznacne nie zawiera alkoholu ale ma kwasy, może go na razie nei używaj, żeby dodatkowo nie rozdrażniać skóry. Popełniasz jeden zasadniczy błąd - Brevoxyl to lek, nalezy go nałożyć na czystą, umytą skórę - cienką warstwą, dopiero potem można nałożyć krem, makijaż. Wszystko jest wyraźnie napisane na ulotce - również działanie Brevoxylu - silnie złuszczające, odblokowujące pory, antybakteryjne. Skuteczny w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego.
Na początku skóra może osttro reagować. Uczucie ciepła przy nakładaniu jest moim zdaniem rzeczą często spotykaną. Możesz na razie spróbowac nakladać niezbyt często, skóra potem się trochę przyzwyczai i bedzie lepiej znosić lek.

Mój apel - dziewczyny, Brevoxyl to nie kosmetyk tylko lek, i to raczej z tych silniejszych, może mieć skutki uboczne m.in. podrażnienie, zaczerwienienie skóry - bardzo proszę czytac dokładnie ulotkę! Z reguły wszystko jest tam dość przystępnie wyłuszczone...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 14:17   #16
satine
Zadomowienie

Smoczyco czy nie uważasz ze nie powinnam stosować Brevoxylu bo jeśli tolek to powinien być stosowany w ttrudnych i ciezkich przypadkach, a ja nie mam przyszczy (tylko od czasu do czasu) tylko zaskórniki na nosie i brodzie i tylko dlatego chcialam stosować Brevoxyl.
Mam jeszcze pytanie odnosnie opalania w solarium - Czy moge chodzić do solarium kiedy stosuje Brevoxyl i po jakim czasie po jego odstawieniu moge chodzic sie opalać???

satine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 14:48   #17
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Nie Satine! Nie to miałam na myśli. Miałam na myśli tylko to że to jest lek - i trzeba dokładnie poczytać ulotkę zanim sie zacznie stosować. Oczywiście można stosować, nawet w nie aż tak bardzo nasilonej postaci trądziku (ja mam cerę wyleczoną, stosuję profilaktycznie i sobie chwalę). Możesz raz na jakiś czas smarować twarz Brevoxylem ale nie całą buzię, tylko miejscowo, tam gdzie występują problemy.
A co do solarium - nie odpowiem Ci, bo generalnie jestem wrogiem tego miejsca i nie uważam żeby można je było komuś polecić ani cerze zdrowej ani chorej, szkodzi zawsze tak samo. Brevoxyl trochę złuszcza więc teoretycznie nie powinno się wtedy wystawiać skóry na promienie UV... niekoniecznie musi Ci się od razu coś zrobić, ale przykre konsekwencje mogą wyjść po latach.

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości