dotacje z UP?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-29, 21:21   #1
Basiek19
Zakorzenienie

GG do Basiek19 Send a message via Skype™ to Basiek19

dotacje z UP??

Czytając wypowiedzi wizażanek, dużo piszecie że macie jakieś dotacje z urzędu pracy, a nie wiecie może czy one są tylko dla osób zarejestrowanych w urzędzie pracy, czy np osoby uczące się też mogą liczyć na jakieś zniżki na kursach?? Jeśli umieściłam wątek na złym forum to przepraszam i z góry dzięki za odpowiedzi
Basiek19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 21:28   #2
kinia2305
Zadomowienie

Dot.: dotacje z UP??

Forum faktycznie chyba nie to, ale za to pytanie bardzo ciekawe :0
Podlaczam sie
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 21:51   #3
Albertyna
Zakorzenienie

Aby dostac dotacje z Urzedu Pracy nalezy byc tam zarejestrowanym.
O szczegóły najlepiej dowiadywac sie w swoim UP, ponieaz kązdy urzad samodzielnie ustala warunki na jakich udziela dotacji.
Stary 2008-02-19, 23:38   #4
Monniq
Raczkowanie

GG do Monniq

musisz być zarejestrowana jako osoba bezrobotna, wypełnić odpowiedni formularz, w którym przedstawisz na co chcesz przeznaczyć pieniądze, co już zrobiłaś w sprawie otwarcia swojej działalności gospodarczej i sporządzić taki mini biznesplan, czyli jakie przewidujesz miesięczne obroty, wydatki i zarobki. potem stawiasz się przed komisją, która rozpatruje ten wniosek, zadaje ci pytania i po tygodniu, dwóch otrzymujesz odpowiedź.

w tej sprawie proszę o kontakt na PW
Monniq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 12:50   #5
bochema
Zadomowienie

GG do bochema

o cos mnie temacik zaciekawil.

ale intryguje mnie co dalej po otrzymaniu tych pieniedzy. bo przeciez nikt chyba za darmo tych pieniedzy niedaje ? te pieniadze trzeba potem zwrocic czy jak ?
hmm, i z kad wiadomo jakie beda nasze zyski miesieczne i nasze miesieczne wydatki?
bochema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:03   #6
jolax
Raczkowanie

Nie trzeba zwrócić tych pieniędzy. Dostajesz je na otwarcie działalności, ale musisz się okazać fakturami co za nie kupiłaś, żeby nie było, że ktoś weźmie kasę i sobie ciuszków nakupi, albo na wycieczkę pojedzie hehe. No i nie wiem właśnie czy nie jest taki warunek, że jak już otworzysz firmę, to musi funkcjonować przynajmniej rok- nie jestem pewna.
jolax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:07   #7
kajasia222
Zadomowienie

GG do kajasia222

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
o cos mnie temacik zaciekawil.

ale intryguje mnie co dalej po otrzymaniu tych pieniedzy. bo przeciez nikt chyba za darmo tych pieniedzy niedaje ? te pieniadze trzeba potem zwrocic czy jak ?
hmm, i z kad wiadomo jakie beda nasze zyski miesieczne i nasze miesieczne wydatki?
Po otrzymaniu dotacji zakładasz swoją firmę, dostajesz je "za darmo" masz tylko pare warunków do spełnienia, np że firma musi istnieć rok, nie moze przez ten rok ogłosić upadłości jeśli tego warunku nie spełnisz musisz oddac kase z dotacji. Obrót, przychód itd musisz sobie sama oszacować i podać e wniosku i biznesplanie. To nie jest niestety takie hop siup. Na początek radziłabym Ci iśc do PUP jeśli jestes tam oczywiście zarejestrowana i zapytac o regulamin przyznania dotacji bo każdy pup ma swoje wewnętrzne przepisy.

Pozdrawiam
kajasia222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:20   #8
Bebooczek
Raczkowanie

Dokladnie interesowalam sie tym tematem ale zrezygnowalam bo mam stała prace i niestety zeby dostac dotacje to musialabym sie zwolnic...trzeba wszystko co kupojeszz do firmy musisz miec na fakturze i okazywac kopie do urzedu...rok trzeba pokazywac w co inwestujesz i jak utrzymasz firme to tych pieniedzy nie musisz oddawac... lecz nie jest to takie proste ze kazdemu daja kto zlozy wniosek

Bebooczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 19:09   #9
bochema
Zadomowienie

GG do bochema

kurczaki dla mnie to jest zbyt piekne zeby bylo prawdziwe, w sumie moge sie zwolnic z pracy bo i tak nie mam zamiaru wracac do tej pracy przede mna kolejne lata urlopu.

A na na przerobke lokalu zebym mogla sobie taki salonik uzadzic tez przysluguje? tzn. na dzien dzisiejszy nie ma wejscia bo jest to piwnica trzeba by bylo robic wejscie, zalozyc kanalizacje, itp. no i wystroj
ale znowu samo prowadzenie saloniku to zadna filozofia, do placenia sa skladki, ubezpieczenia, podatki itp. jakie to sa koszta? bo ja pamietam swego czasu placilam bodajrze 500 czy 600 zł za sama siebie.
prowadzenie konta firmowego tez kosztuje.
Stary 2008-02-20, 20:06   #10
Bebooczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
kurczaki dla mnie to jest zbyt piekne zeby bylo prawdziwe, w sumie moge sie zwolnic z pracy bo i tak nie mam zamiaru wracac do tej pracy przede mna kolejne lata urlopu.

A na na przerobke lokalu zebym mogla sobie taki salonik uzadzic tez przysluguje? tzn. na dzien dzisiejszy nie ma wejscia bo jest to piwnica trzeba by bylo robic wejscie, zalozyc kanalizacje, itp. no i wystroj
ale znowu samo prowadzenie saloniku to zadna filozofia, do placenia sa skladki, ubezpieczenia, podatki itp. jakie to sa koszta? bo ja pamietam swego czasu placilam bodajrze 500 czy 600 zł za sama siebie.
prowadzenie konta firmowego tez kosztuje.
Musialabys sie zapytac w UP bo kazdy ma swoje wymagania, urzadzic salonik moze i tak ale niewiem czy wybudowac czy zrobic cos np kanalizacje tego chyba raczej nie...co do kosztow to jest zdaje sie takie cos ze to na tym jest vat 7%

Stary 2008-02-20, 20:33   #11
bochema
Zadomowienie

GG do bochema

mnie nie chodzi o koszty vatoskie typu 7 % tylko chodzi mi o miesieczne placenie dla panstwa typu
300 zł - ZUS
1000 zł US ( urzad skarbowy) no bo przeciez nie wystawia sie faktur za zrobienie paznokci. w tym przypadku to chyba jest jedna oplata podatkowa. niewiem jak to sie nazywa.

P.S

cos takiego znalazlam na innym forum: fragment czyjes odpowiedzi na pytanie o dotacje.
" ....... Pieniędzy z dotacji i tak nie można przeznaczyć na opłacenie czynszu. Poza tym, posiadanie lokalu nie jest warunkiem niezbędnym do jej otrzymania.
Dobra rada - jeżeli nie masz środków na start i liczysz tylko na kasę z dotacji to odpuść sobie ten interes. Mowię poważnie i nie złośliwie. "

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2008-02-20 o 20:42 Powód: dopiska
Stary 2008-02-21, 08:20   #12
Bebooczek
Raczkowanie

http://www.bierzdotacje.pl/

Prosze tam jest wsio opisane

Stary 2008-02-21, 11:21   #13
mgosiekm
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Basiek19 Pokaż wiadomość
Czytając wypowiedzi wizażanek, dużo piszecie że macie jakieś dotacje z urzędu pracy, a nie wiecie może czy one są tylko dla osób zarejestrowanych w urzędzie pracy, czy np osoby uczące się też mogą liczyć na jakieś zniżki na kursach?? Jeśli umieściłam wątek na złym forum to przepraszam i z góry dzięki za odpowiedzi

Świetny temat, akurat jestem pracownkiem jednego z Urzędów Pracy i chętnie udzielę Ci informacje.
Jeśli starasz się o dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej musisz spełniać dwa podstawowe waruneki, po pierwsze MUSISZ SIĘ ZAREJESTROWAĆ JAKO OSOB BEZROBOTNA (nie możesz uczyć się dziennie), MUSISZ BYĆ ZAREJESTROWANA MINIMUM 12 MIESIĘCY. Po złożeniu wniosku (rozpatrzenie około miesiąca) oraz biznesplanu zazwyczaj środki są przyznawane. Zanim przyznają Ci dotację musisz mieć już lokal (często ludzie nie dostali dotacji bo mieli problemy ze znalezieniem lokalu). Jest jeszcze jedna sprawa musisz utrzymać działalność przez 12 miesięcy, jeśli nie, będziesz musiała zwrócić dotację wraz z odsetkami, nie pamiętam dokładnie wysokości takiej dotacji ale u nas ludzie dostawali w roku 2007 po 13 - 14.000 zł. Mam nadzieje, ze Ci pomoglam, o wiecej informacji, wnioski pytaj w swoim UP
pozdrawiam!!

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 22:22   #14
Ata77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
Świetny temat, akurat jestem pracownkiem jednego z Urzędów Pracy i chętnie udzielę Ci informacje.
Jeśli starasz się o dotację na otwarcie własnej działalności gospodarczej musisz spełniać dwa podstawowe waruneki, po pierwsze MUSISZ SIĘ ZAREJESTROWAĆ JAKO OSOB BEZROBOTNA (nie możesz uczyć się dziennie), MUSISZ BYĆ ZAREJESTROWANA MINIMUM 12 MIESIĘCY. Po złożeniu wniosku (rozpatrzenie około miesiąca) oraz biznesplanu zazwyczaj środki są przyznawane. Zanim przyznają Ci dotację musisz mieć już lokal (często ludzie nie dostali dotacji bo mieli problemy ze znalezieniem lokalu). Jest jeszcze jedna sprawa musisz utrzymać działalność przez 12 miesięcy, jeśli nie, będziesz musiała zwrócić dotację wraz z odsetkami, nie pamiętam dokładnie wysokości takiej dotacji ale u nas ludzie dostawali w roku 2007 po 13 - 14.000 zł. Mam nadzieje, ze Ci pomoglam, o wiecej informacji, wnioski pytaj w swoim UP
pozdrawiam!!
Również pracuję w urzędzie::
- tam gdzie ja pracuję nie ma obowiązku aby być zarejestrowanym przez 12 miesięcy
- w roku 2007 była to kwota 13.200 zł, obecnie 13.500zł - pięciokrotność przeciętnego wynagrodzenia

tu widzę różnice,reszta podobnie
Ata77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 22:32   #15
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

A w jakim mieście pracujesz?
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 22:44   #16
anastazjaa
Zadomowienie

Cool Dot.: dotacje z UP??

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Również pracuję w urzędzie::
- tam gdzie ja pracuję nie ma obowiązku aby być zarejestrowanym przez 12 miesięcy
- w roku 2007 była to kwota 13.200 zł, obecnie 13.500zł - pięciokrotność przeciętnego wynagrodzenia

tu widzę różnice,reszta podobnie
U mnie dodatkowo:
-tzreba mieć 2 żyrantów
-trzeba ukonczyc kurs finansowany z UE "mała przewdsiębiorczość"

Podanie złożyłam w grudniu, do tej pory UP nie wysłał mnie na kurs "bo jest duzo chętnych"; ale nie szkodzi, pieniędzy do tej pory nie ma na to dofinansowanie. Jak ktoś złoży podanie w kwietniu,
to dostanie ponad 14 000
anastazjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 12:46   #17
anastazjaa
Zadomowienie

Na co mozna wydac fundusze:
Zakup maszyn, urządzeń, narzędzi, osprzętu, wyposażenia,
• Zakup towarów będących przedmiotem działalności w części nie przekraczającej 30% przyznanych środków.
• Reklamę w części nie przekraczającej 20% przyznanych środków.
• Przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej w części nie przekraczającej 10% przyznanych środków.
anastazjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości