Najlepsze farby blond-wątek zbiorczy. - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-22, 21:45   #4201
aiwlys88
Raczkowanie

Dot.: Najlepsze farby BLOND

Dziewczyny mam pytanie jakiej farby by tu użyć żeby jakoś pozbyć się tych rudości które zaznaczyłam na zdjęciu? To są włosy spod spodu i jak widać trudniej się rozjaśniają :/ fajnie by było jakby się zgrały z tymi wyżej (ostatnio farbowałam wellatonem 12/1, 3 tygodnie temu) fotka z bliska ale tylko ona oddaje rzeczywisty kolor

aiwlys88 jest offline  
Stary 2010-03-22, 21:53   #4202
blond bunny
Zakorzenienie

monikomio ja nie wiem czy to jakaś prowokacja czy co?
Ja ci po dobroci piszę co masz zrobić żeby było dobrze a ty uparcie moje rady ignorujesz, to po co ja poświęcam swój czas?
Kładąc farbę na farbe raz za razem nigdy nie osiągniesz efektu!
BO FARBA FARBY NIE ROZJAŚNIA! Ja nie wiem jak mam to jeszcze napisać żebyś zrozumiała że tylko niszczysz włosy. A jak dasz brąz na to co masz w tej chwili to ci za pierwszym razem wyjdzie hm... kolor kupy delikatnie mówiąc.
Albo kładź teraz rozjaśniacz na to i potem farba albo spierz ten kolor i za jakiś miesiąc coś nowego kładź i nie trzymaj tyle co w ulotce tylko jakieś 2x dłużej bo nic z tego nie będzie.

asinka no masakra jakaś...jak możesz wyrażać swoje zdanie na temat o którym jak widać nie masz pojęcia. W necie można znaleźć zarówno negatywne jak i pozytywne opinie o tej palette. To że np. mi nie służyła nie znaczy że Xińskiej nie wyjdzie cudowna i nawet ją nie zapiecze. Każdy człowiek inaczej reaguje na tego typu chemikalia.
A co do dotykania palcami papki ... bez komentarza. Albo... a kto tego dotyka, nawet fryzjerzy pracują w rękawiczkach bo każda farba pali skórę, właściwie to oksydant a nie sama farba. Więc której nie dotkniesz to będzie piekła zwłaszcza jak masz skórę przesuszoną lub zranioną.
A po rozjaśniaczu nie można zastosować henny...kolor będzie łaciaty, szybko się zmyje i zostawi łaty koloru na stałe. Poza tym włosów blond nie powinno się barwić henną popielata bo włosy będą niebieskie. Tak samo siwych henną się nie barwi. Henna pozwala zmienić odcień do max 2 tonów. No i po hennie nie stosujemy farb oksydacyjnych bo kolor nie wyjdzie.

aiwlys użyj tej farby co wcześniej tylko nałóż na dolną połowę włosów najpierw a potem zrób górne odrosty i trzymaj normalnie a wszystko ci się wyrówna. A na przyszłość farbowanie odrostów rób najpierw od tyłu głowy a potem boki i góra. Włosy na karku rozjaśniają się najciężej więc od nich powinno się zaczynać. Włosy na czubku głowy są najsłabsze i najszybciej się rozjaśniają.

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2010-03-22 o 22:11
blond bunny jest offline  
Stary 2010-03-22, 21:54   #4203
Adzi07
Zakorzenienie

Dziewczyny czy jest tu osoba której się b.trudno rozjaśniając włosy a farbka palett c10 ub c12poradzila sobie z nimi .I która?Kurde nie wiem która wybrać.Więcej dziewczyn obstaje za c10.Ale ta c12 ma mocniejszy % wody.Hmmm ale mam dylemat co??

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30
Adzi07 jest offline  
Stary 2010-03-22, 22:00   #4204
manikomio
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
monikomio ja nie wiem czy to jakaś prowokacja czy co?
Ja ci po dobroci piszę co masz zrobić żeby było dobrze a ty uparcie moje rady ignorujesz, to po co ja poświęcam swój czas?
Kładąc farbę na farbe raz za razem nigdy nie osiągniesz efektu!
BO FARBA FARBY NIE ROZJAŚNIA! Ja nie wiem jak mam to jeszcze napisać żebyś zrozumiała że tylko niszczysz włosy. A jak dasz brąz na to co masz w tej chwili to ci za pierwszym razem wyjdzie hm... kolor kupy delikatnie mówiąc.
Albo kładź teraz rozjaśniacz na to i potem farba albo spierz ten kolor i za jakiś miesiąc coś nowego kładź i nie trzymaj tyle co w ulotce tylko jakieś 2x dłużej bo nic z tego nie będzie.

asinka no masakra jakaś...jak możesz wyrażać swoje zdanie na temat o którym jak widać nie masz pojęcia. W necie można znaleźć zarówno negatywne jak i pozytywne opinie o tej palette. To że np. mi nie służyła nie znaczy że Xińskiej nie wyjdzie cudowna i nawet ją nie zapiecze. Każdy człowiek inaczej reaguje na tego typu chemikalia.
A co do dotykania palcami papki ... bez komentarza. Albo... a kto tego dotyka, nawet fryzjerzy pracują w rękawiczkach bo każda farba pali skórę, właściwie to oksydant a nie sama farba. Więc której nie dotkniesz to będzie piekła zwłaszcza jak masz skórę przesuszoną lub zranioną.
BLOND BUNNY PRZEPRASZAM ALE JA TO CO NAPISAŁAŚ PRZECZYTAŁAM JUŻ PO FAKCIE!!
Wróciłam z pracy i od razu zafarbowałam Dziewczyny pisały ze na te rude kładły Garniera 111 i wychodził śliczny blond...wiec uwierzylam ze i mi sie uda
Ale to jaki mam dać teraz rozjaśniacz? Tą farbę Palette 100?
manikomio jest offline  
Stary 2010-03-22, 22:02   #4205
aiwlys88
Raczkowanie

Cytat:
aiwlys użyj tej farby co wcześniej tylko nałóż na dolną połowę włosów najpierw a potem zrób górne odrosty i trzymaj normalnie a wszystko ci się wyrówna. A na przyszłość farbowanie odrostów rób najpierw od tyłu głowy a potem boki i góra. Włosy na karku rozjaśniają się najciężej więc od nich powinno się zaczynać. Włosy na czubku głowy są najsłabsze i najszybciej się rozjaśniają.
ok, czyli zostaje przy wellatonie dziękuje teraz jak farbowałam to właśnie kładłam farbę od dołu i trzymałam ponad godzinę więc zostanę przy tym sposobie

aiwlys88 jest offline  
Stary 2010-03-22, 22:23   #4206
blond bunny
Zakorzenienie

manikomio tak, możesz użyć palette deluxe 100 lub palette permanent natural 100 bo one zawierają rozjaśniacz i one twoje włosy zdekoloryzują,rozjaśnią a potem pokryją kolorem. Ale musisz trzymać około 50minut i powinno być dobrze. No i nie wiem jakie masz włosy, jak długie, ale sugeruje co najmniej nałożyć 2 opak. bo żałowanie farby też najczęściej kończy się brzydkim kolorem i czasem to nie jest wina farby a oszczędności Ja przykładowo na odrosty miesięczne kładę 3/4 farby. Bo na 1/2 wychodzą gdzie nie gdzie żółte.
Albo możesz dać jakikolwiek rozjaśniacz a potem dzień później co najmniej farbę jakąś blond, ale lepiej zrób 1 opcję bo drugą możesz znów zepsuć.
blond bunny jest offline  
Stary 2010-03-22, 22:25   #4207
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asinkaa Pokaż wiadomość
a lorea'l również jest przereklamowany masz racje i nie denerwuj sie biedna to tylko moja opinia jest syf i tyle wystarczy te odcienie c 12 itd dotknąc tej papki po zmieszaniu ,jak oddziałuje na dłon i wszystko jasne a co dopiero na włosach!
Po pierwsze w życiu do głowy by mi nie przyszło maczać palców w farbie i to rozjaśniającej (2-4tony ale jest). Poza tym widocznie masz wrazliwą skórę. Bo mi spadł kosmyk na twarz i poprawiłam i przyklepałam to ręką bez rękawiczki i zanim umyłam ręce i te miejsce na buzi nie czułam pieczenia.
I się nie denerwuję tylko wolałabym przeczytać coś innego niż: nie kupujcie bo to chłam, badziewie i syf. Np mnie skóra mocno szczypała, włosy nie za dobrze ją przyjęły, pogorszyła się ich kondycja (chociaż warto by było napisać wcześniej w jakiej w ogóle były), osobiście więcej jej nie kupię.
Nie lepiej brzmi?
Dlatego ja innym polecam garniera dodając, że wielu dziewczynom tutaj ładnie wychodzi ale mi robił siano, więc go już nie użyłam więcej.

Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline  
Stary 2010-03-22, 22:54   #4208
snowhitee
Zakorzenienie

Każdy dopasuję farbę dla siebie metodą prób i błędów. A to forum jest po to aby ktoś kto już coś doświadczał, wypowiedział się na ten temat, wyraził obiektywną opinię. Wiadomo, że żaden fryzjer nie wypowie się pozytywnie o palette bo ich ideą jest przedwszystkim walka o zdrowe włosy a nie o kolor ponad wszystko. My tutaj jesteśmy często już bardzo zdesperowane i jesteśmy w stanie poświęcić nawet chwilowe zdrowie naszych włosków na rzecz wymarzonego blondu. Ale potem oczywiście odżywiamy i odżywiamy i wszystko wraca do normy. Ja sama nigdy nie używałam jeszcze palette, ale jeśli znajdę kolor którego szukam od pewnego czasu po drogeriach to na pewno spróbuję i co więcej jestem prawie pewna, że by fajnie mi wyszedł

A co do tego kładzenia farby na farbę to pewnie macie rację, ale ja nie raz kładłam jednego dnia na świeżo malowane włosy jakąś tam farbą po której wyszło mi żółtko czy pomarańcz, garniera 111 i zawsze mnie ratował..

Dbam o siebie
od marca ćwiczę brzuch i pośladki

Edytowane przez snowhitee
Czas edycji: 2010-03-22 o 22:58
snowhitee jest offline  
Stary 2010-03-23, 08:15   #4209
Kajtolinka
Raczkowanie

Mam pytanie do dziewczyn które robiły farby fryzjerskie-w jakiej proporcji mieszałyście oksydant z farbą. W tej farbie prosalon w poradniku farbowania było napisane że 1:1, ja zrobiłam 1,5:1 - tak jest też w farbach sklepowych, a znowu po pobieżnym tłumaczeniu ulotki z opakowania(kto na polskich farbach pisze po francusku:p) wychodzi że np do superblondów powinno być 2:1. Blond bunny może ty fachowcu rozjaśnisz mi sprawę
Kajtolinka jest offline  
Stary 2010-03-23, 08:47   #4210
Kachula82
Zakorzenienie

jak tłumaczyłam sobie całą instrukcję i jak babeczka w hurtowni (a handlowała tylko prosalonem) powiedziała do super blondów oxydant 2:1. Ja oczywiście byłam mądrzejsza i zrobiłam 1:1 i g... wyszło. Niestety w czasie farbowania zapomniałam co ona powiedziała a instrukcję tłumaczyłam po fakcie...

Kachula82 jest offline  
Stary 2010-03-23, 09:22   #4211
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

a mnie juz naszła ochota na kombinacje i kupiłam ta farbkę garnier nutrisse 89 bardzo jasny bezowy blond. Bo ta 8 garnier color naturals bardzo mi ściemniałą i juz zrudziała..:/ nie jest źle, ano ale 2 tygodnie i juz to nie to. A jak nie wyjdzie, to chyba tez spróbuję tych palety, choc wolałabym tego uniknąc. Jedno jest pewne, żadna farba nie daje tak intensywnego koloru i takiego blasku jak palette
Stary 2010-03-23, 09:51   #4212
blond bunny
Zakorzenienie

Kajtolinka i Kachula osobiście nie pracowałam na prosalonie więc nie znam ich proporcji, to powinno pisać w ulotce od konkretnej farby(danego koloru) albo z tyłu palety fryzjerskiej bo tam też zawsze jest nadrukowana ulotka.
Proporcje do blondów są różne najczęściej to 1:1 lub 1:1,5 przy zwykłych blondach, takich rozjaśniających o 1-3 tony.
Gdy w grę wchodzą specjale blondy są to blondy extra jasne i wtedy robi się je 1:2 czyli na jedną część farby dwie wody więc np. 50ml farby+100ml wody 9% lub 12%, rozumiecie? Tylko do tego trzeba mieć miarkę żeby dobrze odmierzyć ona we fryzjerskich sklepach grosze kosztuje. Bo na farbie macie podziałkę a wodę trzeba odmierzyć bo jak inaczej dolejecie z np. butli litrowej?
Po prostu ilość dodawanej wody jest różna w zależności od firmy i danego koloru. Im więcej utleniacza tym bardziej rozjaśni.
Zła proporcja= nieciekawy lub znikły efekt.
Pytanie teraz Kajtolinko czy farba której używałaś należała do specjali czy blondów normalnych, a to już niestety jest na palecie zaznaczone i zawsze należy to sprawdzić bo w ulotce i na farbie może nie pisać.
blond bunny jest offline  
Stary 2010-03-23, 10:03   #4213
Kajtolinka
Raczkowanie

Cytat:
Kajtolinka i Kachula osobiście nie pracowałam na prosalonie więc nie znam ich proporcji, to powinno pisać w ulotce od konkretnej farby(danego koloru) albo z tyłu palety fryzjerskiej bo tam też zawsze jest nadrukowana ulotka.
Proporcje do blondów są różne najczęściej to 1:1 lub 1:1,5 przy zwykłych blondach, takich rozjaśniających o 1-3 tony.
Gdy w grę wchodzą specjale blondy są to blondy extra jasne i wtedy robi się je 1:2 czyli na jedną część farby dwie wody więc np. 50ml farby+100ml wody 9% lub 12%, rozumiecie? Tylko do tego trzeba mieć miarkę żeby dobrze odmierzyć ona we fryzjerskich sklepach grosze kosztuje. Bo na farbie macie podziałkę a wodę trzeba odmierzyć bo jak inaczej dolejecie z np. butli litrowej?
Po prostu ilość dodawanej wody jest różna w zależności od firmy i danego koloru. Im więcej utleniacza tym bardziej rozjaśni.
Zła proporcja= nieciekawy lub znikły efekt.
Pytanie teraz Kajtolinko czy farba której używałaś należała do specjali czy blondów normalnych, a to już niestety jest na palecie zaznaczone i zawsze należy to sprawdzić bo w ulotce i na farbie może nie pisać.
Moja farba to był 10/0 naturalny bardzo jasny blond-zrobiłam 1,5:1 więc chyba prawidłowo. Jutro zamierzam potraktować jeszcze same odrosty 1000/0 specjalny naturalny blond - i zamierzam zrobić 2:1 (oksy:farba) bo tak sobie z francuskiego przetłumaczyłam. Oksydant odmierzałam miarką kuchenną ( takich spiętych 5 łyżeczek różnej wielkości) a na tubce faktycznie była podziałka.
Kajtolinka jest offline  
Stary 2010-03-23, 12:32   #4214
agusiajnw
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Po pierwsze w życiu do głowy by mi nie przyszło maczać palców w farbie i to rozjaśniającej (2-4tony ale jest). Poza tym widocznie masz wrazliwą skórę. Bo mi spadł kosmyk na twarz i poprawiłam i przyklepałam to ręką bez rękawiczki i zanim umyłam ręce i te miejsce na buzi nie czułam pieczenia.
I się nie denerwuję tylko wolałabym przeczytać coś innego niż: nie kupujcie bo to chłam, badziewie i syf. Np mnie skóra mocno szczypała, włosy nie za dobrze ją przyjęły, pogorszyła się ich kondycja (chociaż warto by było napisać wcześniej w jakiej w ogóle były), osobiście więcej jej nie kupię.
Nie lepiej brzmi?
Dlatego ja innym polecam garniera dodając, że wielu dziewczynom tutaj ładnie wychodzi ale mi robił siano, więc go już nie użyłam więcej.
Masz całkowitą rację ale zawsze znajdzie się jakaś osoba, która tylko zadymy na forum szuka
a swoją drogą to dla mnie fryzjerzy są nieprofesjonalni, a byłam już u wielu i nikomu nie piszę żeby chodził do fryzjera, bo ja tak mam

manikomio ja kiedyś zrobiłam sobie marchewkowy to faktycznie tylko rozjaśniacz mi pomógł się tego pozbyć a w desperacji nawet ciemny brąz sobie nałożyłam, żeby tylko zakryło rudość... a tu nic z tego - ciemna marchewa się tylko zrobiła

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2010-03-23 o 12:36
agusiajnw jest offline  
Stary 2010-03-23, 12:52   #4215
Albertinho7
Raczkowanie

GG do Albertinho7 Send a message via Skype™ to Albertinho7

kachula82 napisała: "I się nie denerwuję tylko wolałabym przeczytać coś innego niż: nie kupujcie bo to chłam, badziewie i syf. Np mnie skóra mocno szczypała, włosy nie za dobrze ją przyjęły, pogorszyła się ich kondycja (chociaż warto by było napisać wcześniej w jakiej w ogóle były), osobiście więcej jej nie kupię. "

Wiesz... przy rozjaśnianiu włosów szczypanie, swędzenie i parzenie to NORMALNA REAKCJA!!! Więc takiego przykładu nie podawaj bo śmieszny jest a jak szczypie czy coś to poprosić o szpikulec czy inny dziubak i się drapać

powiem wam że tak to jest niby salony nie wiadomo jacy fryzjerzy a potrafią spier***** strasznie:/ cóż trzeba lat żęby trafić na dobrego
Albertinho7 jest offline  
Stary 2010-03-23, 13:32   #4216
blond bunny
Zakorzenienie

Albertinho no to jest chyba jakiś żart
Jaki szpikulec i dziubak
Jak na głowę jest nałożony środek chemiczny to NIE WOLNO SIĘ DRAPAĆ! Bo jak zadrapiesz skórę to jeszcze bardziej będzie piekło, nawet rana może powstać i one się długo goją.(Po palette C10 mam już drugi tydzień strupek i wcale nie chce odpaść)A pieczenie wcale nie jest normalne, wszystko zależy od wrażliwości i stopnia natłuszczenia włosów.
Jak włosy są ze trzy dni nie myte to czasem nawet nie zapiecze nawet wrażliwej skóry jaką ja mam. Grunt żeby naturalny łój chronił skórę przed agresywnością oksydantu.
Nie pisz głupot...
blond bunny jest offline  
Stary 2010-03-23, 13:38   #4217
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Albertinho7 Pokaż wiadomość
kachula82 napisała: "I się nie denerwuję tylko wolałabym przeczytać coś innego niż: nie kupujcie bo to chłam, badziewie i syf. Np mnie skóra mocno szczypała, włosy nie za dobrze ją przyjęły, pogorszyła się ich kondycja (chociaż warto by było napisać wcześniej w jakiej w ogóle były), osobiście więcej jej nie kupię. "

Wiesz... przy rozjaśnianiu włosów szczypanie, swędzenie i parzenie to NORMALNA REAKCJA!!! Więc takiego przykładu nie podawaj bo śmieszny jest a jak szczypie czy coś to poprosić o szpikulec czy inny dziubak i się drapać
No mnie np c12 palette nie szczypała a prosalon tak. Poza tym czytaj dokładniej posty a zrozumiesz że podałam przykład jakbym wolała czytać opis farby jaka ktoś stosował zamiast wywodów o syfie.

A co do salonów (bo mi się przypomniało) i niby profesjonalnych fryzjerów. Mam nadzieję że nie mówicie tak o tych co pracują w firmowych salonach np w centrach handlowych sygnowanych nazwiskiem jakiegos znanego fryzjera. Kiedys czytałam o tym jak w 3 tygodnie przeszkolili kupę osób aby tylko zapełnic miejsca w salonach i aby byli klienci. Jak w 3 tygodnie można zostać fryzjerem Nie będę podawać nazwy bo jeszcze niektórzy się obrażą ale koleżanka potwierdziła gdy poszła pytać się o pracę tam (sama chciała spróbować byc fryzjerem w 3tyg). Dlatego ja omijam takie salony poza tym 300zł czy więcej stów za fryzjera to już trzeba chyba nie lubić kasy w portfelu.

Kachula82 jest offline  
Stary 2010-03-23, 15:33   #4218
ewe11
Raczkowanie

hej Mam pytanie, mój naturalny kolor włosów to średni blond, farbuje cały czas farbą garnier nutrisse nr 100 , ale nie jest to efekt który oczekuje, ponieważ ta farba daje efekt słonecznego blondu a ja bym chciała chłodny blond . Doradźcie jakiej farby użyć żeby te moje włosy były jaśniejsze a zarazem chłodnego blondu.

Wstawiam zdjęcie moich włosów, naturalny kolor to taki jak widać na odrostach
ewe11 jest offline  
Stary 2010-03-23, 16:00   #4219
Albertinho7
Raczkowanie

Cytat:
Albertinho no to jest chyba jakiś żart
Jaki szpikulec i dziubak
Jak na głowę jest nałożony środek chemiczny to NIE WOLNO SIĘ DRAPAĆ! Bo jak zadrapiesz skórę to jeszcze bardziej będzie piekło, nawet rana może powstać i one się długo goją.(Po palette C10 mam już drugi tydzień strupek i wcale nie chce odpaść)A pieczenie wcale nie jest normalne, wszystko zależy od wrażliwości i stopnia natłuszczenia włosów.
Jak włosy są ze trzy dni nie myte to czasem nawet nie zapiecze nawet wrażliwej skóry jaką ja mam. Grunt żeby naturalny łój chronił skórę przed agresywnością oksydantu.
Nie pisz głupot...
Ja nie piszę głupot tylko to co my robimy w zakładzie i jakoś klientki żadna nie narzeka i jak wraca to zadowolona a jak takie masz strupy.. hmm moja matka 20 lat robi i takie coś się jej nie stało powód?: zła farba, za wysoki % utleniacza...

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

A co do salonów (bo mi się przypomniało) i niby profesjonalnych fryzjerów. Mam nadzieję że nie mówicie tak o tych co pracują w firmowych salonach np w centrach handlowych sygnowanych nazwiskiem jakiegos znanego fryzjera. Kiedys czytałam o tym jak w 3 tygodnie przeszkolili kupę osób aby tylko zapełnic miejsca w salonach i aby byli klienci. Jak w 3 tygodnie można zostać fryzjerem Nie będę podawać nazwy bo jeszcze niektórzy się obrażą ale koleżanka potwierdziła gdy poszła pytać się o pracę tam (sama chciała spróbować byc fryzjerem w 3tyg). Dlatego ja omijam takie salony poza tym 300zł czy więcej stów za fryzjera to już trzeba chyba nie lubić kasy w portfelu.[/QUOTE]

Wiesz jest to możliwe. Jest akademia berendowicz kublin w której byłem 5 dni. Dość gadałęm z tymi co tam są długo i powiem że jest to w 100% możliwe. Jeżeli oczywiście zna się podstawy. Szkolenie tam kosztuje na miesiąc z tego co pamiętam w tym roku dźwignęli na 8tys. za miesiąc. Nie bez powodu idziesz tam na 2 miesiące po szkoleniu otwierasz swój zakład i to nie mówię ja bo sobie tak wyczytałem tylko gadałem z uczestnikami co tam przychodzą i już kończą 2 miesiąc szkolenia i czekają na egzamin sprawdzający i mówią że otwierają zaraz swój zakład. Jak ja byłem uczyli nas goście co 3 lata są fryzjerem i zaczynali właśnie tam i są mistrzami a fryzury robią takie że głowa boli.. Pierwszy miesiąc na początku to uczysz się nożyczek trzymać więc wszystko od totalnych podstaw po 2 tyg pracy na głowce przechodzisz na klientów umówionych i codziennie pracujesz pod okiem ich. Płacisz dużo ale coś za coś więc da się w 3 tyg bez problemu zrobić fryzjera bo ta akademia to nie byle co!!

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ewe11 Pokaż wiadomość
hej Mam pytanie, mój naturalny kolor włosów to średni blond, farbuje cały czas farbą garnier nutrisse nr 100 , ale nie jest to efekt który oczekuje, ponieważ ta farba daje efekt słonecznego blondu a ja bym chciała chłodny blond . Doradźcie jakiej farby użyć żeby te moje włosy były jaśniejsze a zarazem chłodnego blondu.

Więc ja polecam albo artego albo goldwell ale nie powiem Ci numeru bo nie jestem już w salonie jak coś mogę jutro napisać jak w nim będę. z tego co pamiętam artego to numer chyba 912 albo 910.. a goldwell 1022 lub 1032..
Albertinho7 jest offline  
Stary 2010-03-23, 16:06   #4220
Kachula82
Zakorzenienie

i po takiej akademii fryzjer chce bym płaciła za byle farbowanie od 300zł w górę? Na pewno nie, bo inaczej jak inny fryzjer farbować nie będzie. Moze jest różnica w farbach z których korzystają ale płacic tylko za to, nie, dziękuję.
Zresztą to watek o farbach blond i naszym testowaniu a nie kto jest a kto nie dobrym fryzjerem.
i jak ktoś pisał: nie sztuka ufarbować się profesjonalną farbą a uzyskać wymarzony kolor drogeryjną.

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2010-03-23 o 16:10
Kachula82 jest offline  
Stary 2010-03-23, 16:10   #4221
patrysiaam
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ewe11 Pokaż wiadomość

polecam najpierw wypróbować jakiś rozjaśniacz ponieważ przy użyciu farby włosy wyjdą żółte, a poza tym wyjdą łaciate. a jak już koniecznie nie chcesz rozjaśniacza to polecam:
wellaton 12/1

nigdy jeszcze nie przejechałam się na tej farbie
pozdrawiam
patrysiaam jest offline  
Stary 2010-03-23, 16:16   #4222
Albertinho7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
i po takiej akademii fryzjer chce bym płaciła za byle farbowanie od 300zł w górę? Na pewno nie, bo inaczej jak inny fryzjer farbować nie będzie. Moze jest różnica w farbach z których korzystają ale płacic tylko za to, nie, dziękuję.
Zresztą to watek o farbach blond i naszym testowaniu a nie kto jest a kto nie dobrym fryzjerem.
i jak ktoś pisał: nie sztuka ufarbować się profesjonalną farbą a uzyskać wymarzony kolor drogeryjną.
wiesz cena za usługę to już swoją drogą w miastach to chore dają powalające ceny a rezultat wcale nie jest taki dobry Farby na ogół nie są takie drogie policzmy tak farba 25zł + woda na mycie dajmy wygórowane 10zł + energia prąd itd 10zł + usługa dajmy 20zł = ok 65zł na krótkie włosy reszta zarobek fryzjerów

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez patrysiaam Pokaż wiadomość
polecam najpierw wypróbować jakiś rozjaśniacz ponieważ przy użyciu farby włosy wyjdą żółte, a poza tym wyjdą łaciate. a jak już koniecznie nie chcesz rozjaśniacza to polecam:
wellaton 12/1

pozdrawiam
Wiesz jak zła farba to źle wyjdą ja nie piszę to co myślę tylko piszę to co wiem i robimy u nas dlatego nie pisz że żółte bo jak koleżanka chce takie i takie a nam takie i takie wychodzą więc piszę ale to oczywiście moje zdanie:P
Albertinho7 jest offline  
Stary 2010-03-23, 16:27   #4223
manikomio
Raczkowanie

Cytat:
manikomio tak, możesz użyć palette deluxe 100 lub palette permanent natural 100 bo one zawierają rozjaśniacz i one twoje włosy zdekoloryzują,rozjaśnią a potem pokryją kolorem. Ale musisz trzymać około 50minut i powinno być dobrze. No i nie wiem jakie masz włosy, jak długie, ale sugeruje co najmniej nałożyć 2 opak. bo żałowanie farby też najczęściej kończy się brzydkim kolorem i czasem to nie jest wina farby a oszczędności Ja przykładowo na odrosty miesięczne kładę 3/4 farby. Bo na 1/2 wychodzą gdzie nie gdzie żółte.
Albo możesz dać jakikolwiek rozjaśniacz a potem dzień później co najmniej farbę jakąś blond, ale lepiej zrób 1 opcję bo drugą możesz znów zepsuć.
Dziękuję !!! Tak zrobię, ale muszę odczekać jakiś czas czy to juz i tak nie ma żadnej róznicy i mogę od razu?
I jak juz rozjasnie to nie muszę juz nic więcej na to kłaść? Nie chciałabym miec takiego słonecznego blondu tylko bardzo zimny, wpadający w gołębi. Dziwi mnie tylko dlaczego ta fioletowa płukanka nie zmienia nawet minimalnie tej zółci którą mam teraz na głowie...Wczoraj wlałam prawie całą nakrętkę na kubek wody, nie zmyłam tego i nic...moze musze kupić tą do włosów siwych i rozjasnianych czy fiolet to po prostu fiolet i nie ma róznicy?
manikomio jest offline  
Stary 2010-03-23, 17:11   #4224
patrysiaam
Przyczajenie

zależy jakiej firmy ta płukanka....?
Ja używam profesjonalne, zakupiłam w salonie fryzjerskim i nadaję piękni odcień... pozdrawiam
patrysiaam jest offline  
Stary 2010-03-23, 17:33   #4225
Kajtolinka
Raczkowanie

Albertinho7 nie chcę być niemiła, ale czytaj dokładnie posty. Ktoś już Ci napisał że to nie wątek fryzjerski. Chętnie czytamy rady mądrzejszych i bardziej wyszkolonych, ale mało kogo obchodzi kosztorys działalności fryzjerskiej i co tam robisz u siebie w salonie(a to chyba już czytałam na kilku innych wątkach) i czy Twoja mama ma na głowie strupy.
Odnośnie złych farb to też bym się nie wypowiadała bo na każdego co innego działa i jest wiele przykładów na tym forum. Co do berendowicz i kublin -> bez rewelacji, za strzyżenie w akademi płaci się 5 zł cena wymierna do efektów Zresztą fryzjer jak lekarz uczy się całe życie...a nie 3 tygodnie.
A co do drapania głowy w trakcie rozjaśniania, to polecam nałóż sobie rozjaśniacz i się podrap Co do swędzenia to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale była mowa o wrażliwej podrażnionej skórze głowy-wtedy strupów nie unikniesz.
Kajtolinka jest offline  
Stary 2010-03-23, 17:50   #4226
Albertinho7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kajtolinka Pokaż wiadomość
Albertinho7 nie chcę być niemiła, ale czytaj dokładnie posty. Ktoś już Ci napisał że to nie wątek fryzjerski. Chętnie czytamy rady mądrzejszych i bardziej wyszkolonych, ale mało kogo obchodzi kosztorys działalności fryzjerskiej i co tam robisz u siebie w salonie(a to chyba już czytałam na kilku innych wątkach) i czy Twoja mama ma na głowie strupy.
Odnośnie złych farb to też bym się nie wypowiadała bo na każdego co innego działa i jest wiele przykładów na tym forum. Co do berendowicz i kublin -> bez rewelacji, za strzyżenie w akademi płaci się 5 zł cena wymierna do efektów Zresztą fryzjer jak lekarz uczy się całe życie...a nie 3 tygodnie.
A co do drapania głowy w trakcie rozjaśniania, to polecam nałóż sobie rozjaśniacz i się podrap Co do swędzenia to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale była mowa o wrażliwej podrażnionej skórze głowy-wtedy strupów nie unikniesz.
Nom spoko... Kobiety już się nie odzywam skoro taki znawca jesteś... Pozdrawiam
Albertinho7 jest offline  
Stary 2010-03-23, 19:12   #4227
ToTyLkoJa2
Zadomowienie

GG do ToTyLkoJa2

powiedzcie mi dlaczego garnier ma taki duży wybór? szukałam nr 111 a tu jest belle color, color naturals, nutrisse, 100% color i nie wiedziałam który mam kupić a chciałam tylko 111 kupiłam color naturals, a teraz patrzę na wizażu, a belle color na pudełu ma ładniejsze włosy, ale nie ma tego nigdzie
Stary 2010-03-23, 19:15   #4228
Jowitka061987
Raczkowanie

ależ wy macie tempo w pisaniu postów

co do C12 to fajna jest ta farbka, łapie dośc mocno ale wytrzymać ledwo można bo strasznie śmierdzi (podobnie jak C10 ) -trzeba uciekać z łazienki i otwierać wszystkie okna i drzwi . Mi niestety C10 popaliła włosy masakrycznie, tak, że teraz je przetłuszczam jak tylko mogę, przestałam wogóle modelować bo nie chce ich ścinać. Miałam srebrny taki mysi średni blond- ciężko było go osiągnąć gdyż schodziłam z rudego, teraz uzywam WAXu do blondów i dziwie się ale on strasznie ociepla i jeszcze rozjaśnia. Obecnie mam bardzo jasny złoty blond , wlosy szybko po nim rosną dlatego maksymalnie 10tego kwietnia maluję znowu, chyba teraz spróbuję wellatonem 12/1, chociaż sama jeszcze nie wiem..spodobał mi się ten złoty blond, a może jednak z jakimś beżem teraz zaryzykuję

Gubię kilogramy:
73
(03.01.) , 71 ,70, 69, 68, 67, 66, 65, 64, 63, 62, 61, 60, 59(udało się)

Edytowane przez Jowitka061987
Czas edycji: 2010-03-23 o 19:17
Jowitka061987 jest offline  
Stary 2010-03-23, 19:29   #4229
ewe11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez patrysiaam Pokaż wiadomość
wellaton 12/1

pozdrawiam
o tak właśnie tą farbę chciałam wypróbować ale jak myślisz jak wyjdą na moich włosach, dodam że moje włosy bardzo szybko się rozjaśniają
ewe11 jest offline  
Stary 2010-03-23, 19:33   #4230
patrysiaam
Przyczajenie

ooo, w takim razie nie bój się trzymać dłużej niż jest napisane na ulotce , leć do sklepu kupuj tą farbę
patrysiaam jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, farba, fryzury rozjaśnianie, skandynawski, włósy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości