Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-07, 12:41   #1
oliweczkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1

Autoklaw


Witam !
Niedługo otwieram własny gabinet kosmetyczny. Okazuje się iż potrzebny jest autoklaw ! Koszt wynosi około 6 tyś zł - nie rozumiem tego ponieważ niedawno pracowałam w gabinecie i jakoś nie było takiego wymogu ! czyżby pojawił się z dnia na dzień ? Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie - czym można zastąpić autoklaw żeby sanepid odebrał ten gabinet ? czy w ogóle jest jakiś przepis który mówi o tym że potrzebny jest autoklaw ?
oliweczkaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 13:11   #2
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Autoklaw

W każdym dobrym salonie jest przecież autoklaw. Czystość przede wszystkim powinna być.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 19:11   #3
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Autoklaw

Cytat:
Napisane przez oliweczkaaaaa Pokaż wiadomość
Witam !
Niedługo otwieram własny gabinet kosmetyczny. Okazuje się iż potrzebny jest autoklaw ! Koszt wynosi około 6 tyś zł - nie rozumiem tego ponieważ niedawno pracowałam w gabinecie i jakoś nie było takiego wymogu ! czyżby pojawił się z dnia na dzień ? Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie - czym można zastąpić autoklaw żeby sanepid odebrał ten gabinet ? czy w ogóle jest jakiś przepis który mówi o tym że potrzebny jest autoklaw ?
tak jest przepis dostosowujący normy sanitarno-higieniczne do norm unijnych-wszedł w życie 3 lata temu- 2 lata było okresu przejściowego
acha i 6 tys to kosztuje autoklaw najniższej klasy-który nie ma funkcji sterylizacji narzędzi opakowanych-więc nie ma możliwości przechowywania sterylnie zapakowanych narzędzi-przed kazdym zabiegiem przygotow2ujesz komplet narzędzi i uzywasz zaraz po wyciagnięciu-nie wolno sterylizować nic na zapas

natomiast cięzko się zdziwię jak ktos poda ci sposoby na obejście strylizacji sprzętu-bo moim zdaniem sterylność i higienia są na pierwszym miejscu
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 12:06   #4
mocomus
Przyczajenie
 
Avatar mocomus
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Autoklaw

Zakład kosmetyczny należy traktować jak typowy gabinet zabiegowy , w którym bardzo często wykonuje się zabiegi związane z naruszeniem ciągłości tkanek, a każdy klient może być potencjalnie zakaźny. Na ryzyko zakażenia w trakcie zabiegów polegających na pielęgnacji ciała , skóry lub śluzówek narażeni są zarówno pracownicy jak i klienci korzystający z takich usług.
Bezpośredni kontakt zakażonej krwi nawet z niewielkim obszarem uszkodzonej skóry czy błony śluzowej osoby zdrowej może spowodować wniknięcie do organizmu i rozwój w nim żywego biologicznego czynnika chorobotwórczego.
Do takich zakażeń należą zakażenia wirusem HIV lub jednym z wirusów zapalenia wątroby (HBV, HCV i inne) i co ważne wirus HBV jest znacznie bardziej niebezpieczny od wirusa HIV. Na ryzyko zakażenia narażeni są pracownicy mający kontakt z Klientem, ale - uświadamiając możliwość niesienia drobnoustrojów poprzez zainfekowane dłonie personelu lub źle zdezynfekowane narzędzia - także inni klienci. Do zakażenia może dojść podczas używania niezdezynfekowanych lub nieprawidłowo zdezynfekowanych i niesterylnych narzędzi np. nożyczek, cążek, igieł, grzebieni, szczotek oraz wszystkich przyrządów kosmetycznych, które mogą spowodować uszkodzenie skóry. Przede wszystkim należy świadomie i konsekwentnie stosować zasady higieny, które powinny między innymi obejmować niżej wymienione elementy:
dezynfekcję i sterylizację narzędzi wielokrotnego użycia oraz sprzętu:
- stosowane preparaty powinny wykazywać działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze oraz sporobójcze w określonym czasie działania,
- sterylizacja sprzętu wielokrotnego użycia, który może spowodować naruszenie ciągłości tkanek (dotyczy to także nożyczek w salonie fryzjerskim). W przypadku narzędzi, które nie mogą być poddane procesowi sterylizacji dopuszcza się wysoki poziom dezynfekcji, w którym zostaną zabite wszelkie drobnoustroje (bakterie, prątki, grzyby, wirusy, spory). ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI NARZĘDZI -Dezynfekowanie narzędzi bezpośrednio po zabiegu zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych. W tym celu umieszcza się instrumenty w roztworach dezynfekujących. Należy pamiętać, aby stosować zalecane przez producenta czasy kąpieli. Aby uniknąć uszkodzenia instrumentów wskazane jest zapoznanie się z zaleceniami producenta narzędzi.
STERYLIZACJA NARZĘDZI - W Polsce, tak jak w innych krajach Unii Europejskiej wprowadzony został obowiązek sterylizacji narzędzi. Podczas procesu sterylizacji niszczone zostają również formy przetrwalnikowe bakterii, co nie ma miejsca w dezynfekcji. Specyfika działalności gabinetów kosmetycznych, tatuażu, zakładów fryzjerskich czy odnowy biologicznej stwarza duże ryzyko przenoszenia zakażeń pomiędzy personelem i klientem.
Sterylizacja jest to proces, w wyniku którego zniszczone zostają wszelkie drobnoustroje bakterie z formami przetrwalnikowymi, wirusy i grzyby.
Sterylizację powinno się przeprowadzać w autoklawach, posiadających certyfikat CE oraz powinny być wyprodukowane zgodnie z wymogami normy europejskiej EN 13060 dotyczącej małych sterylizatorów parowych. Autoklawy parowe zapewniające odpowiednie parametry pracy: para wodna powstaje z destylowanej i osiąga temperaturę do 134C w odpowiednim czasie i właściwym ciśnieniu gwarantuje pełną kontrolę procesu sterylizacyjnego oraz najwyższy poziom czystości mikrobiologicznej sterylizowanych przedmiotów. Do sterylizacji nie należy stosować urządzeń, w których nie jest możliwa kontrola procesów sterylizacji takich jak: sterylizatorów kulkowych oraz tzw. sterylizatorów na suche, gorące powietrze.
Autoklaw jest najlepszą i najpewniejszą metodą sterylizacji. Dlatego kupując sterylizator należy brać pod uwagę przede wszystkim rodzaj i ilość sterylizowanych materiałów, bowiem klasyfikacja wsadów determinuje wybór rodzaju autoklawu posiadających cykle sterylizacyjne typu N, S lub B.
Klasa N
przeznaczony do sterylizacji nie opakowanych, litych produktów
Klasa S
przeznaczony do sterylizacji nie opakowanych, litych produktów, porowatych, wgłębionych typu A i B, opakowanych pojedynczo lub wielowarstwowych
Klasa B
przeznaczony do sterylizacji wszystkich opakowanych i nie opakowanych, litych, wgłębionych i porowatych.
Bardzo ważnym elementem w autoklawach parowych jest możliwość kontroli parametrów sterylizacji zarówno korelacji pomiędzy temperaturą, ciśnieniem i czasem sterylizacji, jak również parametrów panujących w komorze. Parametry te należy sprawdzać przy pomocy odpowiednich testów chemicznych i biologicznych stanowiących niezbędną dokumentację dla Sanepidu.

Polecam przejrzenie oferty z autoklawami.

mocomus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 13:16   #5
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Autoklaw

możesz podpisać umowę, np. ze szpitalem o sterylizacjię narzędzi i to oni będą Ci sterylizować narzędzia za jakąś tam kwotę co uzgodnicie
__________________Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 13:26   #6
Basia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mexyk
Wiadomości: 116
Dot.: Autoklaw

No wlasnie albo ze szpitalem albo np z dentysta ktory takie urzadzenie posiada.
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
Basia24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:17   #7
mocomus
Przyczajenie
 
Avatar mocomus
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Autoklaw

Można podpisać umowę ze szpitalem, lekarzem i u nich sterylizować narzędzia - jak to udokumentujemy dla Sanepidu, że w tym i w tym dniu narzędzia zostały poddane sterylizacji? - umowa to trochę mało. Do transportu wysterylizowanych narzędzi są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia -- nie można pakietu wrzucić do reklamówki i bagażnika i przewieźć do salonu, co się stanie jak pakiet ulegnie uszkodzeniu - narzędzia będą niesterylne - nie można ich użyć!!!
mocomus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 09:33   #8
mocomus
Przyczajenie
 
Avatar mocomus
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Autoklaw

Autoklaw klasy N jest dla narzędzi litych, nie opakowanych. Czyli chcąc być profesjonalnym gabinetem, który sterylizuje narzędzia nie udowodnimy tego przed klientem, gdyż nie rozpakujemy pakietu przed zabiegiem. Więc skąd ktoś ma wiedzieć, że te narzędzia są sterylne. Zabiegi też kosztują i to niemałe pieniądze, klient chce być bezpieczny, mieć gwarancję że za kilka lat nie usłyszy od lekarza jest pan zarażony......
Panie/ Panowie otwórzcie oczy to też WASZE bezpieczeństwo i WASZEJ rodziny.
Tani sprzęt = gorsza jakość sterylizacji = większe niebezpieczeństwo. Wybór należy do WAS.
Polecam lekturę dotyczącą sterylizacji parowej www.sterylizacja-parowa.pl.
kupując autoklaw zadajcie Panie/Panowie podstawowe pytania :
1.
Czy jest możliwość instalacji autoklawu przez firmę sprzedającą
2. Czy autoklaw posiada certyfikaty
3. Czy autoklaw należy zgłosić do UDT
4. Czy autoklaw posiada odpowiednie dokumenty do zgłoszenia do UDT
5. Jaki jest czas gwarancji
6. Gdzie znajduje się serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (żeby nie było tak, że w Polsce nie ma serwisu i autoklaw na własny koszt należy wysłać np. do Włoch)
Zakup sprzętu na samym początku może okazać się atrakcyjny, ale jak będzie w późniejszym jego użytkowaniu. Proszę wiedzieć, że jeżeli firma sprzedająca nie zapewni Państwu serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego w Polsce to NIKT nie udzieli Państwu pomocy gdy autoklaw się zepsuje.
mocomus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 11:09   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 762
Dot.: Autoklaw

Cytat:
Napisane przez oliweczkaaaaa Pokaż wiadomość
Okazuje się iż potrzebny jest autoklaw ! Koszt wynosi około 6 tyś zł czym można zastąpić autoklaw żeby sanepid odebrał ten gabinet ? czy w ogóle jest jakiś przepis który mówi o tym że potrzebny jest autoklaw ?

nie, no coś podobnego- to trzeba mieć czyste narzędzia??!! sterylne? jałowe? po co???
nie wystarczy, że wyglądają na czyste? przecież klientowi to żadna różnica.
w tym sanepidzie to urzędasom w głowach się poprzewracało- wymagają nie wiadomo czego, problemy ludziom robią!rany!
a co dziwnego jest w sterylizowaniu narzędzi?
o wirusach i bakteriach to chyba każdy słyszał.

planowalaś wstawić sprzęt do zmywarki, czy coś w tym stylu? odpowiedzialny człowiek nie musi mieć paragrafu nakazującego sterylizację, żeby się zająć tym tematem.

rozumiem, że wybór farby na ściany czy zakup ładnych foteli wydaje się ważniejszą inwestycją niz higiena?

podpisz umowę na sterylizację, lub kup autoklaw i go używaj.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-09-18 o 13:27
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 11:12   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 847
Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Dot.: Autoklaw

Oliweczko, a jak wyglądała sterylizacja narzędzi w gabinecie w którym pracowałaś?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:34   #11
hrybka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Autoklaw

Pomocy!!! Kupiłam autoklaw firmy Mocom i mi dzisiaj padł. Przyszedł serwisant, ale stwierdził, że uszkodzona jest pompa próżniowa i nie wymieni jej, bo nie posiada od tych autoklawów. Kto ma jakiś namiar na sklep z częściami zamiennymi tej firmy, lub serwis do tych autoklawów w Krakowie??? Pomóżcie proszę, bo nie chcę wysyłać sprzętu do Warszawy.
hrybka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 23:37   #12
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Autoklaw

Cytat:
Napisane przez oliweczkaaaaa Pokaż wiadomość
Witam !
Niedługo otwieram własny gabinet kosmetyczny. Okazuje się iż potrzebny jest autoklaw ! Koszt wynosi około 6 tyś zł - nie rozumiem tego ponieważ niedawno pracowałam w gabinecie i jakoś nie było takiego wymogu ! czyżby pojawił się z dnia na dzień ? Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie - czym można zastąpić autoklaw żeby sanepid odebrał ten gabinet ? czy w ogóle jest jakiś przepis który mówi o tym że potrzebny jest autoklaw ?
OMG!!! Mimo, że to stary post to prawie spadłam z krzesła Jak ja się cieszę, że nie chodzę do kosmetyczki, ciekawe w ilu zakładach jeszcze panuje taka mentalność.
Blushy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 14:10   #13
Sothis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 27
Dot.: Autoklaw

Cytat:
Napisane przez oliweczkaaaaa
Witam !
Niedługo otwieram własny gabinet kosmetyczny. Okazuje się iż potrzebny jest autoklaw ! Koszt wynosi około 6 tyś zł - nie rozumiem tego ponieważ niedawno pracowałam w gabinecie i jakoś nie było takiego wymogu ! czyżby pojawił się z dnia na dzień ? Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie - czym można zastąpić autoklaw żeby sanepid odebrał ten gabinet ? czy w ogóle jest jakiś przepis który mówi o tym że potrzebny jest autoklaw ?


masakra, z taką mentalnością salonu nie pociągniesz , już współczuję klientkom.
Najlepiej wszystko po minimalnych kosztach ,żeby się nachapać!!!
a zdrowie innych to błahostka...
__________________
Martwy ptak- kilka piór i oddech przerwany...
Sothis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 11:23   #14
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Autoklaw

Odkopuję temat, bo chciałam Was poprosić o opinie na temat tego autoklawu do sterylizacji narzędzi. Jest poręczny, posiada norme EN 13060, solidna konstrukcja, 20 lat w użyciu i dobry serwis. Co o nim sądzicie?
TLU jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 12:45   #15
owieczka811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Autoklaw

Jakoś nie przemawia do mnie tan autoklaw. Koleżanka radziła mi, żeby zakupić jakiś sprzęt klasy B., z odpowiednimi certyfikatami. Jeśli już mam wydać, o zgrozo, całkiem pokaźną sumę na jakiś wymysł sanepidowski, to wolę mieć pewność, że nikt jego skuteczności i zgodności z normami nie zakwestionuje.
Nie zgadzam się, że na autoklaw trzeba wydać powyżej 6 tys , żeby był dobry.
Przejrzałam hurtownie kosmetyczne we Wrocławiu. Sprzęt można kupić już za około 4 tysiące.
Mam też taki pomysł, że mogłybyśmy się zgadać w kilka sob i dzięki temu wynegocjować jakąś dobrą cenę. Zakup planuję październik-listopad. Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć pisać na prywatny: owieczka811@wp.pl
owieczka811 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 11:43   #16
maystarx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Autoklaw

Witam, wątek dawno nie podnoszony wiec postanowiłam coś napisać bo sama długo o tym czytałam, dzwoniłam wszędzie pytałam.... i wreszcie ustaliłam. Autoklaw to teraz standard w dzisiejszych czasach chyba każdy przyzna rację, ale jaki? Ja ustaliłam że musi być klasy B, najlepiej żeby miał drukarkę bo wtedy nie muszę wypełniać żadnych książek do sterylizacji taka informacje uzyskałam w sanepidzie. Natomiast jest jeszcze kwestia UDT to Urząd Dozoru Technicznego. Ja kupiłam 8litrów bo nie muszę robić przeglądów w każdym roku użytkowania a to ponoć koszt od 400-700zł nie wiem w sumie czemu taka rozbieżność! ale jakby z liczyć te koszty z kilku lat to wyjdzie prawie tyle co autoklaw! wiec po co mi większy zwłaszcza że mam średniej wielkości salon i tylko 2 stanowiska. Autoklaw kupiłam za niecałe 4600 z wszystkimi certyfikatami na hipermarketkosmetyczny ale na allegro też widziałam takie 8litrów z drukarką tylko ze to strasznie ciężkie a tutaj mi przywieźli na miejsce ze szkoleniem. Mam go już ponad 9 miesięcy i na razie odpukać jestem zadowolona. Tak więc dziewczyny wcale nie ma konieczności wydawać 10 tys. bo teraz ceny są znacznie korzystniejsze.

Edytowane przez maystarx
Czas edycji: 2017-02-24 o 15:42 Powód: uzupelnienie
maystarx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 08:52   #17
sawka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Autoklaw

Ja też planuję założyć swój salon kosmetyczny i przyznam, że wcześniej nie miałam pojęcia o tym, że potrzebny mi będzie autoklaw zanim nie trafiłam na ten tekst xxx Mam pytanie - czy to musi być autoklaw klasy B? Z tego co widzę to wydatek około 5 tys. złotych... Czy taki o pojemności 8 litrów wystarczy, czy powinnam kupić większy?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-08 o 09:49 Powód: link
sawka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 19:44   #18
Klaudiamts
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Autoklaw

Ale nie każdy kosztuje przecież 6 tysięcy! Zobaczcie tutaj xxx jest napisane, że te droższe mają po prostu więcej funkcji, jak na przykład drukarkę. A ceny zaczynają się od niecałych 4 tysięcy. To już spora różnica

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-08 o 09:50 Powód: reklama
Klaudiamts jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-02, 15:36   #19
maystarx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Autoklaw

Cytat:
Napisane przez maystarx Pokaż wiadomość
Witam, wątek dawno nie podnoszony wiec postanowiłam coś napisać bo sama długo o tym czytałam, dzwoniłam wszędzie pytałam.... i wreszcie ustaliłam. Autoklaw to teraz standard w dzisiejszych czasach chyba każdy przyzna rację, ale jaki? Ja ustaliłam że musi być klasy B, najlepiej żeby miał drukarkę bo wtedy nie muszę wypełniać żadnych książek do sterylizacji taka informacje uzyskałam w sanepidzie. Natomiast jest jeszcze kwestia UDT to Urząd Dozoru Technicznego. Ja kupiłam 8litrów bo nie muszę robić przeglądów w każdym roku użytkowania a to ponoć koszt od 400-700zł nie wiem w sumie czemu taka rozbieżność! ale jakby z liczyć te koszty z kilku lat to wyjdzie prawie tyle co autoklaw! wiec po co mi większy zwłaszcza że mam średniej wielkości salon i tylko 2 stanowiska. Autoklaw kupiłam za niecałe 4600 z wszystkimi certyfikatami na hipermarketkosmetyczny ale na allegro też widziałam takie 8litrów z drukarką tylko ze to strasznie ciężkie a tutaj mi przywieźli na miejsce ze szkoleniem. Mam go już ponad 9 miesięcy i na razie odpukać jestem zadowolona. Tak więc dziewczyny wcale nie ma konieczności wydawać 10 tys. bo teraz ceny są znacznie korzystniejsze.
Witam wszystkich zainteresowanych dalej tym tematem po 17 miesiącach użytkowania mojego autoklawu mogę się podzielić opinią. Autoklaw 8l jest w zupełności wystarczający mam aktualnie 3 stanowiska stylizacji paznokci i spokojnie je obsługuje.. Drukarka to naprawdę wygoda moja znajoma ma autoklaw bez niej i bawi się w wypełnianie książki sterylizacji... ja mam automatyczny wydruk i problem z głowy. Wszystko działa bez problemu wykonałam już na nim 437 sterylizacji . Więc podtrzymuję swoją opinię że nie trzeba wydawać 10tys za autoklaw!

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez sawka89 Pokaż wiadomość
Ja też planuję założyć swój salon kosmetyczny i przyznam, że wcześniej nie miałam pojęcia o tym, że potrzebny mi będzie autoklaw zanim nie trafiłam na ten tekst xxx Mam pytanie - czy to musi być autoklaw klasy B? Z tego co widzę to wydatek około 5 tys. złotych... Czy taki o pojemności 8 litrów wystarczy, czy powinnam kupić większy?
8l jest wystarczający tylko kup sobie z drukarką pisałam o tym powyżej

Edytowane przez maystarx
Czas edycji: 2017-11-02 o 15:33
maystarx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 20:36   #20
MariolazOpola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Autoklaw

Witam, jestem świeżo po zakupie urządzenia do sterylizacji i mam kilka rad które mogą się przydać. Ja kupiłam autoklaw na targach a później go zwracałam bo nie było połowy wymaganych dokumentów! Ile mnie to nerwów kosztowało nikomu nie życzę.
Tak więc zwracajcie uwagę na:
1. Klasę autoklawu -kupujcie B
2. Dokumentację -certyfikaty urządzenia jest ich kilka!
3. Gwarancję
4. Serwis
5. Czy sprzedawca szkoli z obsługi - Sanepidy wymagają certyfikatu szkolenia na stanowisku przy sterylizacji

Ja ostatecznie kupiłam w hipermarket kosmetyczny bo spełnił wszystkie wymogi więc polecam, ale nie ważna marka tylko żeby nie kupić kota w worku czyli urządzenia bez obowiązującej dokumentacji. Pozdrawiam Sanepid już się Was nie boję. Hahaha

Edytowane przez MariolazOpola
Czas edycji: 2018-03-12 o 13:06 Powód: poprawa pisowni
MariolazOpola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 13:19   #21
kasiamojaluba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Autoklaw

Cytat:
Napisane przez Olga1994 Pokaż wiadomość
No niestety autoklaw tyle kosztuje też pracuję w gabinecie kosmetycznym i takie urządzenie jak autoklaw to podstawa. Na finefactory jakiś czas temu była promocja także być może jeszcze się załapiesz można było kupić o 5%taniej
Dokładnie tak. Bez niego się nie obędzie jeśli to ma być profesjonalny salom a nie prowadzony przez starszą babcię na emeryturze.
kasiamojaluba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 14:11   #22
MariolazOpola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Autoklaw

Cytat:
Napisane przez kasiamojaluba Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Bez niego się nie obędzie jeśli to ma być profesjonalny salom a nie prowadzony przez starszą babcię na emeryturze.
Kiedyś Autoklaw był traktowany jako ostateczność jego cena odstraszała /mnie również/wiec podpisywano fikcyjne umowy ze stomatologami a narzędzia i tak nie widziały sterylizacji. Teraz świadomość Naszych klientów jest coraz większa i teraz pakiet z narzędziami otwiera się w obecności klienta, pokazuje mu test chemiczny potwierdzający poprawność sterylizacji następnie opisuje Imieniem Nazwiskiem, Datą użycia, Nr sterylizacji itd...
Ale kiedyś koszt autoklawu to 12tys. a teraz za 4,5tys dowiozą go do salonu przeszkolą z obsługi dostaniecie certyfikat. Przynajmniej ja taką ofertę znalazłam, a ja jak ta głupia latałam 2-3 razy w tygodniu i oddawałam narzędzia do sterylizacji ile ja czasu traciłam i kasy. Teraz mam swój kiedy chcę uruchamiam i mam problem z głowy. Choć sanepid ostatnio mnie sprawdzał miedzy innymi czy mam paszport techniczny, 3 certyfikaty, jaką mam klasę autoklawu itd..
Mało jest rzetelnych informacji na rynku co jak i dla czego, ja ponieważ jestem również Pedagogiem prowadzę pracownię Kosmetologiczną na naszej uczelni byłam dociekliwa dzwoniłam do Sanepidów, Urzędu Dozoru Technicznego, producentów nawet do ministerstwa zebrałam pełną wiedzę na temat wymagań i zasadności przepisów. Jeśli chcesz skorzystać z tej wiedzy służę pomocą i prześlę Ci co ustaliłam zapraszam do kontaktu e-mail: olahartwih@wp.pl
MariolazOpola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-12 15:11:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.