przytłacza mnie to wszystko.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-10, 21:12   #1
annfas
Zakorzenienie

przytłacza mnie to wszystko....

Czytam i czytam te wszystkie posty i to chyba za dużo jak dla mnie... wasza wiedza mnie przytłacza do tego stopnia ze czytając wątki po chwili nie wiem w ogóle o czym czytam... te wszystkie składy, kwasy itp to dla mnie czarna magia. Kosmos jakiś...
No ale do rzeczy, chcę skompletować sobie teraz twarzową pielęgnację i zabrać się tak od serca za swoją paszczę, a że zbliżają się święta to część produktów będę mogła wpisać na listę życzeń.
No ale do rzeczy...
Czego szukam
czegoś co dobrze oczyści mi skórę z zaskórników (kwasy???) odżywi ją i wygładzi. No i coś co spędza mi sen z powiek... Zmarchy przy oczach. Klasyczne kurze łapki, moja mama chyba takich nie ma jak ja mam, a mam 22 lata.
kiedyś używałam Diacneal i Effaclar K i z obydwu byłam zadowolona. Mogę je stosować dalej?? Z czym je łączyć?? A może coś lepszego???

Help me please

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 10:05   #2
Juzka
Raczkowanie

Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

nie jestem ekspertem ale moze cos kolwiek podpowiem...
Jak najbardziej EffK i Diacenal ale tylko na noc i moze naprzemiennie z nawilzaczem( moze olejek na noc)?. Na dzien oczywiscie filtry i to te 50+. O filtrach jest duzo wiec poczytaj ale to kwestia prob i błedow ktory bedzie Ci odpowiadał... pod filtr pewnie cos na zmarszczki....nie wiem czy moze cos z wit C? ale niech ekspertki powiedza. Poza tym skorzystaj z wyszukiwarki. Lektura jest dłuuuga ale napewno znajdziesz tam odpowiedz na wszystkie pyt. i nie tylko
Juzka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 10:54   #3
L_V
Zakorzenienie

Annafas, nie przejmuj się - wszystko CI się poukłada.

jeśłi nie masz posdkórnych grudek - Diacneal nie jest z abardzo potrzebny, no chyba że wygładzająco-przeciwzmarszkowo. Jeśli pasowało CI połączenie z Effaclarem, to nawet lepiej - oczyścisz pory i je domkniesz.
Na zmarchy - koniecznie coś z witaminą A. Nie wiem jakie stężenie zaakceptuje Twoja skóra, ale masz do wyboru albo samorobione sera, albo Active C/ redermic (5%), Flavo C - 8%, 15%. Witamina C rozjaśni koloryt buzi, wyrówna cienie, rozświetli skórę - będziesz wyglądałą na bardziej wypoczętą.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 16:15   #4
annfas
Zakorzenienie

jakoś nie chce mi się samej robić czegokolwiek wiec chyba sobie kupie coś gotowego... Może redermic, nawet o nim myślałam...
A o czym jeszcze powinnam pamiętać??? Wco się wyposażycz oczywiście oprócz filtra....

Stary 2007-12-11, 16:39   #5
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
jakoś nie chce mi się samej robić czegokolwiek wiec chyba sobie kupie coś gotowego... Może redermic, nawet o nim myślałam...
A o czym jeszcze powinnam pamiętać??? Wco się wyposażycz oczywiście oprócz filtra....
Moje minimum składa się z :filtra, retinoidów, czegoś z wit C i czegoś mocno odżywczego na noc, na noce bezfiltrowe. Okresowo dołączam BHA dla oczyszczenia porów.
Stary 2007-12-11, 20:44   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Moje minimum składa się z :filtra, retinoidów, czegoś z wit C i czegoś mocno odżywczego na noc, na noce bezfiltrowe. Okresowo dołączam BHA dla oczyszczenia porów.
bezfiltrowe? Czy bezkwasowe?

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 22:36   #7
annfas
Zakorzenienie

Czyli tak
*Diacneal (bardzo mi pasujewiec będzie )
*effaclar K
*filterek
*wit C
a na noc jaki krem mi proponujecie do tego zestawu??
no i co jeszcze????
a i jeszcze pytanie. Bo chciala płyn mincelarny widziałam, że dziewczyny polecają biodermę tylko tam są dwa płyny i nie wiem który brać.
A mogę sobie raz na jakiś czas zrobić maseczkę aspinrynową czy lepiej ją sobie odpuścić przy tych wszystkich specyfikach???

Stary 2007-12-11, 22:56   #8
Silent Witch
Raczkowanie

GG do Silent Witch

hihihihi filtromaniaczka w końcu
Silent Witch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 11:32   #9
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
bezfiltrowe? Czy bezkwasowe?
Bezkwasowe

Nic tylko czekają aż się człowek pomyli

Cytat:
Czyli tak
*Diacneal (bardzo mi pasujewiec będzie )
*effaclar K
*filterek
*wit C
a na noc jaki krem mi proponujecie do tego zestawu??
no i co jeszcze????
a i jeszcze pytanie. Bo chciala płyn mincelarny widziałam, że dziewczyny polecają biodermę tylko tam są dwa płyny i nie wiem który brać.
A mogę sobie raz na jakiś czas zrobić maseczkę aspinrynową czy lepiej ją sobie odpuścić przy tych wszystkich specyfikach???
Nie potrzebna Ci maska aspirynowa, skoro masz Effalcar.

Krem nawilżajacy na noc - masz tu wielką dowolnośc. Cokolwiek co CI pasuje (moze byc odzywczy, regenerujacy, przeciwzmarszzckowy, kojący - co tylko chcesz). Ja lubię Hydraphase Riche albo Nutritic albo COld Cream, bo przy kwasach potrzebuje czegos tresciwego na noc.

Bioderma Sensibio - to sk wrażliwej. Jest jeszcze Sebium, do tłustej.

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
hihihihi filtromaniaczka w końcu
Pełną gębą
Stary 2007-12-13, 09:55   #10
_magdzia_
BAN stały

Ja pozwolę dołączyć się i wyskoczyć z jednym pytanie
Stosuję effaclar (jestem w połowie drugiej tubki) no i zaskóniki znikają, pory się zmiejszają więc jednym słowem rewelacja. Jednak mam trochę podskórnych grudek. Czy z znimi lepiej rozprawi się diacneal czy może effaclar da im radę?
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 10:26   #11
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ja pozwolę dołączyć się i wyskoczyć z jednym pytanie
Stosuję effaclar (jestem w połowie drugiej tubki) no i zaskóniki znikają, pory się zmiejszają więc jednym słowem rewelacja. Jednak mam trochę podskórnych grudek. Czy z znimi lepiej rozprawi się diacneal czy może effaclar da im radę?

Na podskórne grudki lepszy Diacneal
Stary 2007-12-13, 11:02   #12
Aranel
Raczkowanie

to jeszcze i ja sie podlacze pod watek, czytalam ze na oczyszczenie porow, zaskorniki lepsze sa kwasy BHA ale w jakie kosmetyki zawieraja te kkwasy?
stosowalam i stosuje Avene clenance k ktory jest mieszannia obu tych kwasow, kiedys mam wrazenie ze dzialal teraz tego nie widze farmaceutka poleciala mi noviderm borade ktory zawiera az 12% stezenie kwasu aha-chyba salicylowego, niestety na mojej skorze nie robi to wrazenia, nie widze tez oczyszczenia porow..
wiec nie wiem czy za krotko stosuje czy powinnam znalexc cos z bha, ktore sa chyba rozpuszczalne w tluszczach...czy cos...

bede wdzieczna za odp
Aranel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 11:05   #13
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aranel Pokaż wiadomość
to jeszcze i ja sie podlacze pod watek, czytalam ze na oczyszczenie porow, zaskorniki lepsze sa kwasy BHA ale w jakie kosmetyki zawieraja te kkwasy?
stosowalam i stosuje Avene clenance k ktory jest mieszannia obu tych kwasow, kiedys mam wrazenie ze dzialal teraz tego nie widze farmaceutka poleciala mi noviderm borade ktory zawiera az 12% stezenie kwasu aha-chyba salicylowego, niestety na mojej skorze nie robi to wrazenia, nie widze tez oczyszczenia porow..
wiec nie wiem czy za krotko stosuje czy powinnam znalexc cos z bha, ktore sa chyba rozpuszczalne w tluszczach...czy cos...

bede wdzieczna za odp
Kwas salicylowy nie jest kwasem AHA, tylko BHA - sparwdź proszę co dokładnie tam masz w składzie.
Stary 2007-12-13, 11:15   #14
Aranel
Raczkowanie

Ale ze mnie cielak niestety opakowanie wyrzucilam zostala tubka, ale dam cytat z netu
Skład:
specjalne aktywne składniki dające zauważalny efekt: zawiera 12% wolnych alfahydroksykwasów (AHA) – 10% kwas glikolowy, 2% kwas mlekowy
czyli faktycznie nie salicylowy cos mi sie pomieszalo. Wiec nie wiem czy to kwas dla mnie, ze tak powiem tradzik ropny mam za soba, zostala szara potwornie zanieczyszczona cera, pelna zaskórników i rozszerzoncyh porów, z która nie wiem co robic
Stary 2007-12-13, 13:37   #15
marea
Wtajemniczenie

Moja zmora z kolei byly krostki od dluzszego czasu, wszytsko powodowalo ich wysyp kazdy rodzaj kremu!
uzywalam Effklar K od jakis 5 miesiecy, faktycznie reguluje cere i rozjasnia ale nie wygladza i cera wciaz wygladala na szara i zmarchy male jak byly tak byly-jest bardzo lekkie w dzialaniu przynajmniej dla mnie...dolaczylam do tego Neostrata AHA Cream Plus AHA15 i on daje naprawde ladne efekty wygladza zmarszczki krostek tez mniej..podobno przy dluzszym uzywaniu rozjasnia przebarwienia..ale jest mocny wiec nie czesciej niz 2gi dzien na noc..moge go naprawde polecic!
Dodam ze mam cere mieszana ktora czesto sie przesusza...i sklonna do zapychania..
Do mycia tylko i wylacznie Effaklar zel..chociaz zakupilam na Biochemii Urody olejek myjacy i Tonik z kwasami 2%..nie moge sie doczekac przesylki i ich wyprobowania..w pielegnacji tez moim 'must be' jest Olejek Clarins Lotus na noc - reguluje nawilza udoskonala
marea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 14:40   #16
annfas
Zakorzenienie

A ja stwierdziłam, że zamiast kremu z wit C kupie sobie serum na biochemii urody bo jest sporo tańsze. Stężenie wit C jest chyba 15%

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html

Stary 2007-12-13, 20:53   #17
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
A ja stwierdziłam, że zamiast kremu z wit C kupie sobie serum na biochemii urody bo jest sporo tańsze. Stężenie wit C jest chyba 15%

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html
A czy można tak od razu z grubej rury 15% stężenie
Stary 2007-12-13, 21:53   #18
annfas
Zakorzenienie

No własnie zastanawiałam się nad tym, konsultowałam z AgąBil i ona mi powiedziała, że nie powinno się nic dziać niepokojącego

Stary 2007-12-14, 09:22   #19
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
No własnie zastanawiałam się nad tym, konsultowałam z AgąBil i ona mi powiedziała, że nie powinno się nic dziać niepokojącego
Jeśli skóra jest w dobrym stanie (nie podrażniona) to można.
Stary 2007-12-14, 12:48   #20
ningio
Raczkowanie

kurcze ja już też się w tym wszystkim gubię i mam prośbę. Ja mam mnóstwo takich małych krostek widocznych pod światło, nie wiem czy to zaskórniki, bo zazwyczaj piszą dziewczyny że zaskórniki to jakieś czarne punkciki a ja takich nie mam. Mam też dużo małych blizn na policzkach nie wiem od czego, bo nie wyciskam syfów Największe slupisko mam na czole ale też na brodzie i polikach (( Co najlepiej sobie kupić. Miałam nieudana próbe z Iwostinem Purritin i seria AA young. Zastanawiam się nad effaclarem i diacneal (chyba tak sie to pisze) który jest według was bardziej skuteczny?
ningio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 12:51   #21
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
kurcze ja już też się w tym wszystkim gubię i mam prośbę. Ja mam mnóstwo takich małych krostek widocznych pod światło, nie wiem czy to zaskórniki, bo zazwyczaj piszą dziewczyny że zaskórniki to jakieś czarne punkciki a ja takich nie mam. Mam też dużo małych blizn na policzkach nie wiem od czego, bo nie wyciskam syfów Największe slupisko mam na czole ale też na brodzie i polikach (( Co najlepiej sobie kupić. Miałam nieudana próbe z Iwostinem Purritin i seria AA young. Zastanawiam się nad effaclarem i diacneal (chyba tak sie to pisze) który jest według was bardziej skuteczny?
Czarne punkty to zaskórniki ostwarte. Są też zaskórniki zamknięte - podskórne grudki, dają wrażenie "tarki".
Stary 2007-12-14, 13:16   #22
ningio
Raczkowanie

no to chyba właśnie takie mam ale one mogą być na polikach też? Co na nie byś poleciła ?
Stary 2007-12-14, 14:01   #23
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
no to chyba właśnie takie mam ale one mogą być na polikach też? Co na nie byś poleciła ?
Wszędzie moga być, na całej twarzy.

Z takimi poskórnymi grudkami najlepiej radzi sobie Diacneal (pod warunkiem z enie masz cery naczyniowej).
Stary 2007-12-14, 14:21   #24
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Wszędzie moga być, na całej twarzy.

Z takimi poskórnymi grudkami najlepiej radzi sobie Diacneal (pod warunkiem z enie masz cery naczyniowej).
To diacneal nie nadaje sie do cery naczynkowej
A ja się tak na niego napaliłam :ryczy-smarka:...w takim razie narazie pozostaję przy effaclarze
Stary 2007-12-14, 14:24   #25
ningio
Raczkowanie

No właśnie tak myślalam effaclar czy ten diacneal. Mam też brevoxyl, ale boję się go używać bo jak 3 razy pod rząd posmarowałam sobie czoło to potem miałam całe czerwone i skóra mi strasznie sie wysuszyła Ale wszyscy tak zachwalają. Może smarować tylko punktowo na syfy? Ten brevoxyl to trzeba stosować codziennie czy raz na jakiś czas?
Stary 2007-12-14, 16:24   #26
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
To diacneal nie nadaje sie do cery naczynkowej
A ja się tak na niego napaliłam :ryczy-smarka:...w takim razie narazie pozostaję przy effaclarze
Nie cera naczynkowa źle znosi kwasy AHA, chyba tylko migdał ujdzie. Za to możesz stosować BHA i PHA.

Cytat:
No właśnie tak myślalam effaclar czy ten diacneal. Mam też brevoxyl, ale boję się go używać bo jak 3 razy pod rząd posmarowałam sobie czoło to potem miałam całe czerwone i skóra mi strasznie sie wysuszyła Ale wszyscy tak zachwalają. Może smarować tylko punktowo na syfy? Ten brevoxyl to trzeba stosować codziennie czy raz na jakiś czas?
Nie, raczej raz na jakiś czas.
Stary 2007-12-14, 17:08   #27
Aranel
Raczkowanie

Smile Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

hm....to co polecasz na zaskórniki zamkniete? jak juz wczesniej pisalam, moj krem to kwasy AHA
Stary 2007-12-14, 18:14   #28
ningio
Raczkowanie

Przeczytałam część wątku o tym diacnealu i boję się, że znowu skończy się jak z tym brevoxylem (czerwona twarz jakby poparzona :|) Może jakaś mała rada jak prawidłowo go używać byłabym wdzięczna. On redukuje też blizny po syfkach? Z tego co czytam to zawiera też jakieś środki przeciwzmarszczkowe czy to nie za silne jak na nastolatke ?
Stary 2007-12-14, 19:01   #29
Laity
Wtajemniczenie

Question Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

Cytat:
Czarne punkty to zaskórniki ostwarte.
A to cholerstwo czym zwalczać? Wysuszać i złuszczać, czy są inne patenty...?

Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 12:33   #30
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
A to cholerstwo czym zwalczać? Wysuszać i złuszczać, czy są inne patenty...?
Chyba najlepiej z zaskórnikami otwartymi radzi sobie kwas BHA (salicylowy) i jego pochodna LHA (w Effaclarze K).
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości